Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема меланом №1нови  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 23:59



ЗДРАВЕЙТЕ,на мая баща му поставиха тази диагноза преди 7м.Беше на гърба,изрязаха я,резултатите бяха отлични,но след 6м.се появиха отново до стария разрез.ОПЕРИРАХА ДОСТА на широко и дълбоко махнаха и един лимфен възел.ИЗЛЕДВАНИЯТА -разсийка.След 2 седмици се премахнаха всички лимфни възли до стария.Операцията мина много добре,а и той е много силен човек.Сега ходим на превръзки и очакваме по-добри резултати!От това което прочетох взех решение да му давам НАТАНАЛ,направих рецептата с ало.Пиесок от цвекло и моркови,чай от шипки.Ще изчакаме още ден два от операцията и ще започна,но незнам мога ли да му давам и двете заедно.Ако знаете моля пишете ми и ако някой има същият проблем моля да ми даде съвет! АЗ ВЯРВАМ!

Редактирано от Buba67 на 30.03.09 23:13.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 19:51



ЗДРАВЕЙТЕ, защо никой не ми пише? Може ли да се пие НАТАНАЛ и сок от АЛОЕ?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано31.10.06 00:31



Вяра, тук пишат хора с опит с онкологични заболявания. Поне аз не знам тук да е писал лекар. Не си спомням да сме коментирали Меланом.
Но не губи търпение. Ще ти пише някой, който е запознат с него.
Натанала и алоето са от растителен произход и няма никакъв проблем да ги пие, независимо на кой етап от лечението си е. Аз пих натанал през 6 месеца докато правих химиотерапия. Иначе алое не пия. Имам някаква алергия към козметични продукти с алое и затова ги избягвам. По тази причина не посмях да пия Алое. В началото започни с алое, да видиш да не би нещо да е алергичен към него. Ако всичко е наред, тогава продължавай.
Аз тук моля приятелите от клуба да споделят, пили ли са едновременно Натанал и Алое.
Започни само с едно от двете. Когато някой тук ти отговори, тогава прибави и второто. Аз лично не съм приемала двете заедно и не мога да ти дам категоричен отговор. Успех!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 31.10.06 00:33.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 08:44



ЗДРАВЕЙ ВЕСЕЛА,благодаря ти много. От 2 дни давам НАТАНАЛ по 1/2 л.чаена по 3 пъти на ден за да свикне,а като се възтанови от операцията ще включа алоето,но постепенно.Ще се информирам дали са съвместими двете. АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автормитaka (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 07:08



Здравей,
Четох някаде за добри резултати при лечение на меланом с лекарства от билката ( подправката ) коркума. Потърси из нета.!!!!
Късмет



Тема Re: меланомнови [re: митaka]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 09:01



ohhhh... pri maika vsichko zapochna tochno ot takuv melanom.... mnogo e golqma veroqtnostta da e minal po kruvta... pravete nai redovno magnitno qdren rezonans za vutreshnite organi, ne ehograf.. ehografut ne e tochna mashina.. i tumorni markeri... kakto i tumorni matkeri



Тема Силата на кайсиите - лаетрилнови [re: vozi]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 14:13



В книгата си "Силата на кайсиите-как лаетрила излекува моя рак", авторката Хелън Кюран("APRICOT POWER: How Laetrile Cured My Cancer" Helen M Curran) разказва своята история.Тя е имала меланома с разсейки в черния дроб и според прогнозата й е оставало да живее не повече от 2-3 месеца.Тя се подлага на т.н. "метаболитна програма" за лечение, в която главно място заема приемането на лаетрил-вещество добивано от кайсиеви ядки.Лаетрила е търговското название на амигдалина известен още като витамин В -17.Съдържа две молекули глюкоза-едната се нарича бензалдехид, а другата е хидроген цианид.Втората съставка е отровна и именно на нея се дължи антиканцерогенното действие на лаетрила.Единствено и само в раковите клетки се съдържа ензима бета-глюкозидаза, който и разцепва молекулата на двете й съставни части-бензалдехид и цианид.Така цианида се освобождава и въздейства директно на тумора.В здравите клетки има друг ензим-роданезе, който неутрализира лаетрила, като превръща свободния цианид в тиоцианад, който вече не е отровно вещество.
Тъй като в България лаетрил не може да се намери(таков може да се закупи в страни като Мексико, Австралия и др., но не и в САЩ където официално е забранена неговата продажба) то може да използвате кайсиеви ядки.Кайсиевите ядки е добре да са горчиви(горчивия вкус се дължи на съдържащия се в тях цианид) и да се приемат по следния начин:
започва се с малко количество-например 2-3 ядки на ден и постепенно се увеличава.За възрастен човек с тегло около 70-80 кг. дневната норма е около 15 ядки.Максималното количество, което може да се приеме дневно е 30 ядки, но само ако не възникнат отрицателни реакции в организма.Много важно е да не се поглъщат наведнъж, а да се приемат на 3 пъти-сутрин , обед и вечер.Добре е по същото време стомаха да е пълен, като заедно с ядките се приемат и храни съдържащи нитрилосиди-кайсии, праскови, сливи, нектарини, ябълки, круши, череши.Смята се,че в кората на тези плодове се съдържат вещества неутрализиращи гаденето и неприятните усещания наблюдаващи се при някои хора при приемането на кайсиеви ядки.
Лаетрил/амигдалин се съдържа в много други продукти-например освен в семките и ядките на гореспоменатите плодове, той се намира и в горчивите бадеми, а също и в просото.
Много важен момент е , че кайсиевите ядки трябва да се приемат сурови.Ядките могат да се приемат както цели -като се дъвчат, така и да се смелят на машинка и след това да се консумират като например се посипе салатата с тях.Турция е най-големия производител в света на кайсии и кайсиеви ядки, така че ако такива не намерите в България, трябва да потърсите в южната ни съседка.

Редактирано от vesela.bg на 15.11.06 23:47.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:42



БЛАГОДАРЯ ВИ,че ми давате съвети.За сега пие сок от червено цвекло,моркови,кесели ябълки,чай от коприва,сурови бадеми.С НАТАНАЛА започва по малко.Ще потърся и сурои ядки от кайсии.Ако някой знае нещо друго пишете ми.АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано09.11.06 23:07



Вяра, прочетох това:
"ЕКСТРАКТ ОТ ШЛЕМНИК - противотуморен, без токсични странични действия - при адено-карцином, карцином на белите дробове, при меланом В-16, лимфосарком на Плис, карцином сарком Уокър-256, при анемии и левкопени др."



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 18:31



Не знам дали докторите са ви информирали, но без да искам да ви плаша положението е доста сериозно.Меланомата е едно от раковите заболявания с тежка прогноза.
Първо-много трудно се открива на ранен стадий
Второ- много често дава разсейки-най-вече в лимфните възли
Трето-развива се много бързо
При ранен стадий на откриване 5 годишната преживяемост е 60-80%.
При по-късен стадий -само при 30% се достига продължителна преживяемост.
Мисля че е трябвало още отначало да ви информират за това.Смятам че когато човек е стреснат се мобилизира и прави всичко възможно за своето спасение.
Ако говорим за алтернативно лечение на меланома има два ефективни метода:
- този на украинеца Мельник В. Н. Той твърди,че е открил метод за лечение на меланоми с помощта на специален разтвор.По професия е козметолог , доколкото ми е известно цената на лечението при него е солена -1500$.Вижте неговия сайт:
http://merlinv.narod.ru/
При мен за съжаление не се отваря.
-другия метод е с една билкова смес във формата на мазило, казва се "Cansema", продава се от една фирма базирана на Бахамите.Ето и техния сайт:
http://www.altcancer.com/cansema.htm
Цената е по-нормална -50 $ за един крем.Казват че имат много добри резултати-тотално отстраняване на тумора.
Не съм много сигурен , но доколкото знам и при двата метода се изисква да не е провеждано оперативно лечение.Съжалявам, но имам чувството че сте загубили ценно време.



Тема Re: меланомнови [re: *jull*]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 20:58



ЗДРАВЕЙТЕ,благодаря ви незнам дали може да се приема с НАТАНАЛА.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 21:10



Здравейте,благодаря ви.Аз съм запозната,но всичко се направи в бързи срокове,дано има късмет.Аз вярвам,че има начин да се преборим с това.Дано сме на правият път.Бог де е снас.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 21:13



БЛАГОДАРЯ,за сега яде сурови бадеми,но ще намеря и кайсиеви ядки.



Тема Ленено масло и ракнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:23



В книгата си "Рака-проблема и решението" д-р Йоанна Будвиг описва метода си на лечение с помощта на ненаситени мастни киселини.Дава и много примери на хора успешно лекувани с този метод, като един от случаите е на мъж с меланом в бедрото, който след операцията по отстраняването й развива метастази в лимфните възли съпроводени с регресия на тумора.След проведеното от д-р Будвиг лечение туморите и метастазите изчезват.
За какво става дума?

През 30-те години Отто Варбург получава Нобелова награда за откритото от него вътреклетъчно дишане.Той е първият който установява, че раковите клетки се развиват при липса на кислород и това поражда една от теориите за рака според която неестественото туморно разрастване и размножаване на клетките е реакция на неспособността им да усвояват кислорода.Варбург обаче така и не може да установи кой е фермента необходим за да се извършва дишането на клетките-т.н. вътреклетъчна оксидация.
Това прави д-р Йоана Будвиг през 1950 г, която установява, че комбинацията от две ненаситени мастни киселини -линолова и линоленова е търсения фермент на дишането и при тяхното наличие клетката възстановява приемането на кислород и като резултат раковите клетки се трансформират в нормални- с други думи туморите изчезват.
Според Будвиг най-богато на линолова и линоленова киселини е лененото масло.На негова база тя създава своята мастно-белтъчна диета, която се състои от приемане на високи дози смляно ленено семе, ленено масло съчетани с извара.
Към това тя добавя и масажи с патентовано от нея растително масло- ELDI (съкращение от електродиференцирано масло), което при нужда може да се ползва и ректално.
За повече информация може да посетите сайта й - на
немски:

http://www.johanna-budwig.de/


За сведение Йоанна Будвиг е по специалност химик, работила е като главен консултант по лекарствата и мазнините в Министерството на здравеопазването в Германия, защитила е докторска степен по физика и химия.През 1985 г. е била предложена за Нобелова награда заради откритията й .Интересно е да се отбележи ,че 50% от пациентите й са били лекари или членове на техните семейства.

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:01.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 17:22



БЛАГОДАРЯ,това е много логично,ще се заинтересувам,но жалко че сайта е на немски.ЩЕ потърся и ленено масло може да има в Турция.От сайта разбрах,че има много шипки,бял равнец,кърпи кужух,здравец .АЗ ВЯРВАМ!



Тема Саменто при меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 12:39



Проф. Хенк Осуалд предлага за лечение на меланома Саменто.Според него дозировката е следната -в началото -около 4-6 седмици се вземат на ден 3х2 капсули.След като се отчетат положителни резултати дозата може да се намали на 2х2 на ден.Започва се с по една-две капсули и се вдига постепенно.Може да вземате вместо твърдо течно Саменто.Започвате с 2-3 капки на ден и постепенно вдигате дозата докато стигнете до 3х15 капки на ден.След месец -два може да намалите дозата на 3х10 капки дневно.
Саменто може да намерите в магазините на верига дрогерии "Лечител".Цената е около 30 лв за флакон-на месец разходите ви ще бъдат около 100 лева.
Самия проф.Осуалд твърди, че е постигнал много добри резултати при лечение на рак в различни фази със Саменто.Както е известно от експерименти Саменто увеличава броя на лимфоцитите, а при рак в 3 и 4 стадий е особено ефективен, понеже се оказва че в този случай раковите клетки изграждат мукозна обвивка, която ги предпазва от чужди агенти-бели кръвни телца , химиотерапия и др.Наблюденията показват, че Саменто разргражда тази обвивка позволявайки на лимфоцитите да действат.

Проф.Хенк Осуалд работи около 40 г в областта на алтернативната медицина.Носител е на престижни награди в областта на медицината-над 70, има собствена клиника в Амстердам, където годишно се лекуват над 20, 000 пациента.Почина през 2004 г на 81 г. възраст.

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:02.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 14:46



Вяра, обясни моля те, какво беше това на гърба на баща ти, което са оперирали? Разбрах, че е меланом, но ме интересува как изглеждаше....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:36



Здравей Вяра,
На мен ми откриха меланом преди 4 седмици и тогава ме оперираха. При мен беше една бенка, която аз си следях защото беше голяма. Резултата от хистологията е Кларк 2, бреслау 2, доколкото разбрах това е 1 стадий.
На мен ми препоръчаха БЦЖ ваксина, която започнах миналата седмица. Този месец ще е 4 пъти, след това по веднъж на месец.
Направиха ми ехография на коремни органи и пълна кръвна картина.
Това, което ми казаха е, че не трябва да се приема витамин Б и съответно да се избягват лекарства съдържащи витамин Б.
Аз пия сок от моркови с ябълка и киви. Ям магданоз.
Опитвам се да гледам положително и се надявам, че ще преборя и това изпитание.
Пожелавам ви успех и много ЗДРАВЕ



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:54



ЗДРАВЕЙ ВЕСЕЛА,пъпката беше синя,а около нея олеола е лилав.Защо питаш?



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:57



ЗДРАВЕЙТЕ,мислите ли,че Саменто е по-подходящо от Натанала?



Тема Саменто при рак на пикочния мехурнови [re: vesela.bg]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:57



В духа на последния ми постинг искам да разкажа една история.Историята ми бе разказана в края на миналата седмица.Имам приятел който е лекар, но не практикува.1-2 пъти ми беше споменал, че има близък с рак на пикочния мехур, но без повече подробности.Та при последния си разговор уточни, че ставало дума за баща му, който живее в София.И така, на баща му през м.май тази година откриват рак на пикочния мехур.Мнението на лекуващия лекар е, че се налага цистектомия-оперативно отстраняване на целия мехур.Но понеже човека имал сърдечна аритмияи освен това бил възрастен- на 70 години-отказват операцията поради опасност да почине на операционната маса.И правят само козметична операция с лазер, която съхранява изцяло органа.Разбира се тази операция не е могла да отстрани раковите клетки, защото както е известно дори и една ракова клетка може да стане начало на нов раков процес.Бащата по препоръка на сина си започва да пие Саменто.Пие го в големи дози- 3 пъти х 20 капки.Когато наскоро отива на контролен преглед лекарите установяват ,че рака е изчезнал!

Доцента, който го лекува не може да повярва и поръчва ново изследване на материала от първичната биопсия.Просто е смятал, че има някаква грешка в лабораторния тест.Повторния анализ потвърждава първоначалното мнение за наличие на рак в материала от биопсията.
Та моя приятел бе много учуден и викаше-аз съм учил медицина, защо когато учех никой не ни е казвал , че е възможно тумора да претърпи регресия без хирургична или друга интервенция.
Оказа се също, че човека освен операцията с лазер не е бил подлаган на никаква конвенционална терапия-лъче или химио.
Ето как понякога се потвърждава поговорката-всяко зло за добро.

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:08.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 18:05



Аааа, не, не прави този паралел - това са две различни неща. Саментото е суха дрога от котешки нокът, Натанала - чесън + билки. И двете са за профилактика на туморни образования. Едното помага на едни, другото на други. Няма проблем да ги пиеш и двете, ако имаш средства за това.
Но да питаш кое е по-добро, все едно да питаш една мъжка компания - кой автомобил е по-добър - Мерцедес или Ферари - сещаш ли се какво ще се случи?


Всеки ще тръгне да си хвали стоката /автомобила/ и ще стане "манджа с грозде".....
Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 14.11.06 18:06.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 18:08



Щото и аз имам нещо на бедрото от няколко години и все се каня да отида да го видя какво е. Всъщност къде да отида да го проверя?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.11.06 18:12



Весе, всеки кожен лекар. Може със, но може и без дерматоскоп (смешна машинка, която увеличава многократно и е вързана с РС). В полезни връзки бях пуснала един линк, в който добре са описани опасните бенки.

Редактирано от little_rabbit на 14.11.06 18:13.



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:12



ЗДРАВЕЙТЕ, разбира се,че ще се пребориш та това е една умна болест,но човек без вяра не е човек.Аз мисля,че всичко идва от мозъка. Аз вярвам,вярвай в доброто и ти.БЪДИ ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:21



Ако си близо до София ще отидеш при д-рКраси Киров в Онкологията в Дървеница,ако Плевен ти е по-близо д-р Киров кожен кабинет.Опиши ми това за което се притесняваш.



Тема Re: меланомнови [re: BЯPA]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 18:26



Аз съм от София, мила. Утре ще ходя в Онкологията и непременно ще отида да проверя. На задната част на бедрото беше едно образувание с бели люспички. След време започна да потъмнява, но люспичките си стоят отгоре. Появи ми се 1999 г. след операцията от рака на гърдата. Стои и до днес, някак си е грапаво и внимавам да не го разкървява. Честно казано - притеснява ме. Но утре ще отида при д-р Краси Киров. Благодаря ти.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:30



Благодаря ти,ще взема и саменто баща ми не иска да пие много натанала защото му дразнел стомаха,но ще пие и него ,а за лененото масло още не съм намерила.



Тема Лененото масло....нови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 18:34



не съм го търсила тук, но мисля че го няма. Но доколкото знам е хит в Америка, наричат го още Омега 6 мисля. Докладвай, ако го намериш....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.11.06 18:37



Ето виждаш ли, че съм права. Съвет - намалете дозата на Натанала, ако продължава да го дразни - спрете. Когато едно "лекарство" се приема с отвращение и причинява дискомфорт, то явно не е за него. Не помага. Трябва да вярваш, че това което пиеш ти помага. Няма полза, ако го пиеш с отвращение



Нема начин да нема начин!

Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:39



Няма защо, но не се притеснявай според мен всичко ще е наред.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: Лененото масло....нови [re: vesela.bg]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:41



Тъй ВЯРНО, който търси намира.Чакам да ми се обадят.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:43



Пава си , ще взема саменто дано то е за него.



Тема Лизин и вит.С при меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:36



Др.Матиас Рат е разработил много добра програма за лечение на рак, ефективността от която е потвърдена многократно.Тя се основава само на естествени средства-приемане на високи дози витамин С, лизин, пролин и един продукт със сложно име, който се извлича от зеления чай-полифенолна фракция наречена епихалокатехин халат.
Накратко става дума за следното:раковите клетки са заобиколени от колаген.За да се разпространяват те подобно на експедиция в джунглата трябва да се си пробият път през гъстата гора.Вместо мачете те използват специални ензими, които разкъсват колагеновите влакна.Изследванията на д-р Рат са показали, че незаменимата аминокиселина лизин действа като инхибитор на тези ензими-т.с. блокирва тяхното действие и като резултат раковите клетки не могат да преминат през обграждащата ги колагенова тъкан и да се разпространят.Лизина действа в синергизъм-съвместно подкрепящо се действие- заедно с витамин С.Ефективността на високите дози витамин С срещу раковите заболявания е открита и доказана за пръв път от д-р Лайнъс Полинг.Комбинацията-лизин+витамин С е показала най-добри резултати в изследвания на меланом in vivo-т.е. извън организма, като 9 от всеки 10 клетки на меланома са били потиснати.
При други видове рак обаче тази комбинация се е оказала недостатъчно ефективна-затова са били изследвани други вещества които да действат като блокери на ензимите-гореспоменатите пролин и фракцията от зеления чай.
Така че във вашия случай може да използвате високи дози лизин(L-Lysine ) и витамин С.Програмата на д-р Рат е запатентована и носи името"Dr. Rath's Cellular Health™ Program" и поради това се оказа трудно да се установи точната дозировка на веществата-във всеки случай за лизина лечебната дозировка е не по-малко от 3х 1000 мг дневно , а за витамин С не по-малко от 1000 мг дневно.По всяка вероятност лечебните дозировки са в пъти по-големи.
Лизин трябва да потърсите в магазините за бодибилдинг -не ми е известно дали се продава в България, но на чуждия пазар-вкл. руския може да се намери-цената е около 30 лв за опаковка.

д-р Матиас Рат(Dr.Matthias Rath) e немски лекар, който от години работи в САЩ.Продължител е на делото на двукратния Нобелов лауреат д-р Лайнъс Полинг , а в момента е директор на Изследователския институт по клетъчна медицина в Санта Клара, Калифорния.Автор е на няколко книги посветени на рака и сърдечно-съдовите заболявания.Кратка информация за него може да намерите в "стаята на Весела" в постинга " книга на Матиас Рат за лечение на рак".

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:10.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 13:36



Астроарт, ти да не би да ми четеш мислите?! Тази сутрин търсих в нета лизин, има в България, разбира се и струва точно около 30 лв. Ето:

и не само, това е първия линк, който ми попадна. А го търся, защото четох, че помага и при херпес симплекс, какъвто мъжът ми има, а не само при рак и не само при меланом.

И да те поправя - ин виво значи на живо, не извън тялото, а именно вътре в тялото. Ин витро е извън тялото (в стъкло). Сърбят ме ръцете за още едан поправка, но ще се въздържа. Ти така хубаво обясняваш .

Редактирано от little_rabbit на 15.11.06 13:37.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 15:11



Да разбира се, че in vivo означава "на живо",т.е. в живия организъм, а in vitro - "на стъкло", т.е. извън живия организъм.Просто някой път човек мисли едно, а пише друго.Има още един термин- in situ, което ще рече " на място".Например при карцином на матката, т.е. тумора е останал локализиран в тъканта където е бил в началото.
По въпроса за яснотата в писането и обясняването ще приведа един цитат от книгата "Рака" на гореспоменатия д-р М.Рат:
"Един от методите чрез които фармацевтичната промишленост се опитва да съхрани господството си в целия свят е като игнорира простите и логични обяснения за причините на болестите.Използвайки латински език и сложна медицинска терминология милиони пациенти се държат на тъмно, като им се отнема отговорността за тяхното здраве и се прехвърля върху фармацевтичните картели".
Между другото д-р Рат пише възхитително просто и ясно- невероятно удоволствие е да го четеш

Жалко, че темата не е от най-приятните



Тема Re: меланомнови [re: BЯPA]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.11.06 15:12



Вяра, много, много ти благодаря. Днес бях при д-р Киров, много приятен човек. Погледна ме без да мрънка и т.н. Т.е. няма проблем при мен, каза че това е нормално изменение на кожата, козметично. Каза като свърша лечението да му се обадя, ако искам да го изследваме, но за него образуванието е безпроблемно. Колко му трябва на човек да е спокоен......
Иначе през ден съм в Химиотерапията, а не съм погледнала, че на същия етаж е и Онкодерматологията

Благодаря ти!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 15:16



Мда, ин ситу ми беше големия кошмар месеци наред, след първата операция на мъжа ми. За щастие се разминахме.

Имаше много сладка тема в Медицина, в която лекарите стигнаха до извода, че българския лекарски "език" е ужасна смесица от литинизми и ингилизми, понякога лошо преведени или адаптирани на български.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:17



Да, така е.Нека да вземем за пример т.н. рак на шийката на матката-който ако е в начален стадий се открива като атипични клетки в цитонамазката и се нарича прекарциноза и който е възможно, но не задължително да прерасне в истински рак на матката или карциноза.Преди, а и сега по старите лекари го наричат "ерозия на матката", по младата генерация го нарича цервикална дисплазия(cervical dysplasia), като цервикална идва от латинското име за матка-cervix, а дисплазия от гръцката дума за "лошообразувание".В чужбина обаче този термин е сменен с друг- вместо дисплазия се използва думата неоплазия(neoplasia), което явно в превод ще рече новообразувание.Оказва се обаче, че някой решил уж за да се избегнат повече обърквания да въведе нов термин-squamous intraepithelial lesions - плоскоклетъчни интраепителиални поражения.
Така че кашата е пълна





Тема Лизиннови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 17:58



Между другото, намерих по-евтин лизин, 20 лв. за 75 грама, може би защото е на прах, а не на хапчета:



Фирмата Мусаши ми звучи като за козметика и бебешки неща, не знам дали не бъркам.

Астроарт, ти лекар ли си? Ако да - какъв?

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:13.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 18:18



не , Мусаши е мисля австралийска фирма, предлага хранителни добавки за бодибилдинг.
Не, не съм лекар.Лекарите ги няма на този форум.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 18:34



По въпроса за грешките.Чета в момента книгата на Матиас Рат " Рака".Автора пише,че крал Хюсейн, краля на Йордания е починал от левкемия-рак на кръвта, а истината е друга - починал е от не- Ходжкинов лимфом, което си е заболяване на лимфата.
Така че не само ние простосмъртните грешим, но и лекарите тоже





Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 18:44



Да, но и двата рака се лекуват от хематолози - специалисти по кръвта и са в една група. Моя приятелка почина от Ходжкинов лимфом

.

За лекарски грешки - много са...



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:05



ЗДРАВЕЙ ВЕСИ,бях убедена все пак по професия съм козметик с20г.стаж.Намерих ленено масло продава се в нашите аптеки,казва се ФЛАКС ОЙЛ .Педлагаго го ЛИБРА.Утре мога да ти пиша за фирмата производител.Пиши ако нещо друго ти трябва.





Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:26



ЗДРАВЕЙ,благодаря ти дали може да се пие със САМЕНТО заедно?



Тема Лизин и вит.Снови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:45



Мисля, че малко се отвлякохме от темата.
За лизина.
Д-р Рат пише, че при лечение на рака количества от 4 до 8 унции дневно лизин не биха били свръхдоза за организма.Ако количеството е прекомерно според него организма ще изхвърли ненужното.Имайки предвид че една унция се равнява на 28.3 грама то получаваме за дневна доза от 113 до 226 грама , което ми се вижда прекомерно.
За витамин С.
д-р Лайнъс Полинг е давал от 4 000 до 10 000 мг дневно при лечение на рак.Последните обаче изследвания показват че витамин С приеман перорално се възприема 100% от организма при дози до 400 мг , а над тази стойност само на 50%, като останалото количество се изхвърля чрез урината.Доказано е че само интервенозното вливане на витамин С в големи дози се усвоява на 100%.
В САЩ това се прави в специални клиники и цената на една инжекция на витамин С е 100$.
Между другото свръхвисоките дози на витамини е един от принципите на т.н. ортомолекулярна медицина, основател на която се счита д-р Полинг.
Какви са лечебните дозировки на д-р Рат за съжаление остава загадка.Но са факт свидетелствата на мнозина които са се лекували успешно по неговата методика.

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:14.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано15.11.06 21:49



Здравейте! Майка ми претърпя операция на бенка на крака. Диагнозата е меланом. Имало и някакви цифри, но тя не ги е запомнила. Предстои й химеотерапия. Може ли изброените по-горе лекарства: Саменто, Натанал и другите да се приемат заедно с химеотерапията или трябва първо да приключи с нея? Благодаря на всички, които са се включили по тази тема. Надявам се,че техните съвети ще бъдат в полза и за майка ми.



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.11.06 23:46



Може, това са хранителни дсобавкиот растителен произход и не пречат на химиотерапията, даже подпомагат организма да я понесе по-леко



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Лизин и вит.Снови [re: acтpoapт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.11.06 00:16



Само при меланом ли е ефективна комбинацията "лизин-вит.С"?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.11.06 07:19



Саментото не бива да се взима в деня на вливането. Иначе през останалото време може. Но това би трябвало да го пише на опаковката.

Успех в лечението!



Тема Re: Лизин и вит.Снови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.11.06 07:20



Аз съм го чела за рак по принцип, а не само за меланом.



Тема Re: Лизин и вит.Снови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.11.06 07:23



Мисля си за 3 грама лизин и 300 мг витамин С. Останалото натоварва бъбреците.

Имало било някакъв витамин С, който не бил синтетичен, а натурален и доколкото си спомням от постинга вносителят бил в района на Пирогов, някаква американска фирма го произвежда. Знаеш ли нещо?

Редактирано от little_rabbit на 16.11.06 07:23.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 09:01



Това което имаме като информация са експериментите на д-р Рат за изследвания in vitro.
Той е установил пълно блокиране на разпространението на тумора при меланом.Едновременно е било експериментирано и с ракови клетки на млечната жлеза и такива на дебелото черво.Най-неподатливи на лизина се оказали клетките на млечната жлеза.Добавили витамин С и постигнали частичен успех- от 10 клетки само 4 са успели да преминат през преградата.
Увеличили количеството на лизина и успехите не закъснели.Но той искал да постигне резултати с по-малки количества лизин.
Изпробвал и други вещества-фракции от зелен чай.Там постигнал 100% успех.Но се оказало че това отговаря на 140 чаши зелен чай дневно.Затова търсел такава комбинация, която да включва повече продукти, но да са в по-малко количество.Включвайки аминокиселината пролин се оказало че 100% ефект се постига и при малки количества на екстракта от зелен чай.Това вече съответствало на 6 чаши зелен чай дневно.
По-късно изследвания били правени и с други ракови клетки- с рак на черния дроб, рак на простатата и фибросаркома.Резултатите са били постигнати с комбинация от аминокиселини, витамин С и полифеноли на зеления чай.
Но пак повтарям, програмата е запатентована и за точните дозировки няма конкретна информация.
Но има много свидетелства на успешно излекувани от тежко болни от рака по неговата програма.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 16:56



относно Саменто.
Саменто е всъщност вариант на Котешкия нокът.Котешкия нокът се състои от една активна фракция-ПОА-пентациклични оксиндол алкалоиди и от една друга фракция, която действа като инхибитор, блокира действието на ПОА.Инхибитора се казва ТОА-тетрациклични оксиндол алкалоиди.При Саменто има ПОА, но няма ТОА.
Така че се препоръчва като се взема Саменто да не се вземат други билки, понеже може да действат като инхибитор на активната съставка.Но иначе се препорчава да се приема с чай Ройбос, който си е вид билка-добива се от кората на някакъв храст.Така че вероятно не всяка билка блокира Саменто.Просто не е проучвано и не се знае коя блокира и коя не.

Затова ми препоръчвам да го вземате на гладно , до 30 мин след това да не се яде или пие нищо.Така ефекта е най-силен и гарантиран.Разтваря се в малко вода -около 50 мл, задължително минерална или изворна и се чака около 1 мин.След това се пие разтвора-може да се задържа за малко в устата, смята се че така е по-ефективно.На вкус е приятно, почти не се усеща, така че баща ви не би трябвало да има проблем с приемането му.
Така че спокойно може да комбинирате Саменто с други храни като спазвате горните указания.
Имам приятелка, която бе оперирана от рак на гърдата и провеждаше химиотерапия-каза че определено се почувствала по-добре след приемането на Саменто.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 19:41



ЗДРАВЕЙ АСТРОАРТ,ще започна със САМЕНТО както казваш.За лизина и вит.С ще изчакам.Искам да видя кое ще приема без проблем,а след това ще добавям и друго.Д-Р Киров каза,че изледванията след операцията са добри няма разсейки по махнатите лимфни възли ,но в четвъртък сме в София на проверка и ще разбера всичко подробно.Много ти БЛАГОДАРЯ!!!Пиши ,разбирам,че си много добре информиран.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 19:51



Вижте във войната има един принцип-по-добре надцени противника, отколкото да го подцениш.Вие сте във война-вярвам, че ще се победите.
Успех!!!



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 19:58



Първия път го подцених,но сега Няма да спра да се боря.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано20.11.06 19:42



Здравейте отново. Благодаря на тези, които ми отговориха. За съжаление при майка ми нещата се промениха. Отказват да й правят химеотерапия, защото бъбреците й нямало да издържат. За сега само с БЦЖ ваксина, всеки четвъртък в рамките а един месец. Попитах лекуващия лекар да приема ли някоя от тези добавки, а тя се ядоса. Незнам какво да й давам, освен че пие сокове и ще й правят ваксина. Може ли някой да ми помогне със съвет



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано20.11.06 19:45



Научих и точната диагноза - МАЛИГНЕН МЕЛАНОМ, КЛАРК ІV, стадий ІІ. Има ли някой, който знае какво точно е това.



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 19:54



ЗДРАВЕЙ,виж чакате голяма борба ,мелигнения меланом/злокачествен тумор/,операцията каква беше?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано20.11.06 20:15



Операцията е на лява подбедрица, с местна упойка. Доста са ровичкали и дълбали. Сега вече почти заздравя, но незнам какво да правя.



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Автор дъждoвнa77 (непознат )
Публикувано20.11.06 20:49



Здравей,
Класификацията на Кларк показва доколко надълбоко е бил тумора.
На моята епикриза имаше и още една класификация- според Бреслоу.
Къде се лекува майка ти. по принцип лекарите май недолюбват различните хранителни добавки.
Аз също правя БЦЖ, вече съм минала 2, остават ми 2 за този месец, след това веднъж месечно
Напаравиха ли на майка ти преглед на лимфните възли и ехография на вътрешни коремни органи?
Успех!



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 21:06



Не се притеснявай,първо се успокой и след това прочети всичко което сме писали за меланома .АСТРОАРТ много добре убеснява прочети и пиши.Ние сме с теб.АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 09:33



Стадият на меланомата се определя от размера на тумора и от това доколко се е разпространил в околните тъкани и органи.Стадия на който е меланомата дава възможност да се определи 1.каква стратегия да се избере и 2.каква е прогнозата-вероятността за оцеляване.
Системата, която най-често се използва е т.н.ТNM система:
T-използва се за самия тумор-какъв е размера му и доколко е проникнал в кожата.Т категорията се базира на неговата дебелина и дали той е “улцериран “(a) или “неулцериран”(b).Улцериран означава,че слоя кожа който покрива меланомата липсва.Това може да се установи само под микроскоп при биопсия.Всъщност термина "улцерация" обозначава дали има някакво нарушение-в смисъл на разрушение на целостта на кожата.

N –означава разпространението в лимфните възли.Означението N се отнася до това дали рака се е разпространил в лимфните възли и лимфните канали-каналите свързващи лимфните възли.Рака се бележи с N(a) ако се наблюдава под микроскоп, ако обаче рака се набюдава в лимфните възли с невъоръжено око то това имаме N(b).
N(с ) имаме ако рака се открива в лимфните канали.
M е когато рака се е разпространил –метастазирал в други органи.
Така групирайки информация чрез TNM системата се прави скала за стадия на рака , която се бележи с римски цифри от I до IV.Естествено пациенти с ненапреднал стадий имат по-добър шанс за излекуване и за оцеляване.
Има два метода за определяне на стадия на меланомата-клиничен и патологичен.
При клиничния се използат резултатите от наблюдения, биопсия на меланомата и различните видове снимки.При патологичния метод се използва всичката информация от клиничния плюс информация от биопсия на лимфните възли и другите органи.

Определянето на дебелината и размера на меланома под микроскоп се смята за най-добрия начин за определяне на прогнозата на заболяването.
Патолога определя под микроскоп с помощта на уред наречен микрометър-той прилича на обикновена линийка- дебелината на меланомата.Това е метод по Бреслoу( Breslow), колкото по-тънка е меланомата толкова шанса за оцеляване е по-голям.Дебелината и определя метода на лечение.
Другият метод, този на Кларк (Clark) определя дебелината на меланомата според проникването й в кожата.Кларк използва скала от I до V :
-ниво I – ракът е в епидермиса
ниво II –ракът е започнал да прониква в горната част на дермиса(това е слоя кожа под епидермиса)
ниво III –ракът вече е проникнал в горния дермис
ниво IV- ракът е проникнал в долния дермис
ниво V-ракът е проникнал дълбоко в субкутиса(това е меката тъкан, която се намира над мускулите и костите)
Смята се че метода на Бреслау е по-наджден от този на Кларк по отношение на прогнозата.
И в двете системи обаче се смята, че прогнозата е лоша ако е улцериран-ако отсъства покриващ меланомата слой от кожата.

В тоя смисъл въпроса на "дъждовна 77" е много уместен, в смисъл тя пита дали са правени изследвания N и M-за рапространение в лимфните съдове и в други органи.



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано22.11.06 21:33



Утре ще й правят втората ваксина. Направиха ехография на вътрешни органи. Казаха че е добре. Имала само кисти на бъбреците и затова няма да й правят химеотерапия. Нямало нищо и на лимфните възли. Много искам да й помогна, но за сега май тя е по-добре от мен. Незнам какво да правя. Всеки казва че пие някакви добавки, а аз незнам докато е на тази ваксина дали може да пие нещо без да й навреди. Вие пиете ли добавки? Приблизително на един и същ етап на лечение сте. Моля Ви за съвет.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор galgos (непознат )
Публикувано22.11.06 21:42



Диагнозата е: злокачествен меланом на долен крайник.Радикална ексцизия на кожна лезия. РТ3N0M0 G Кларк-ІV Стадий ІІ Клин.група МКБ-С 43.7

Така е записано в епикризата. Можете ли да ми го обясните на по-достъпен език? Благодаря Ви



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:17



Здравейте!
вижте, никой тук не е лекар,така че по принцип мисля, че те са длъжни да ви обяснят какво са имали предвид.Но те нали все са заети...Все пак ще се опитам да ви разясня ситуацията доколкото мога:

Р-мисля че означава пролиферирал-отнася се за тумора.Пролиферация-разрастване е термин в онкологията и означава неестествено увеличавене на размера на тъканта, както и неестествено размножаване на клетките й.
P може да означава и Pathologic staging, т.е. че стадия е определен по патологичен път-взети са предвид и евентуално разпространение в лимфни възли и съседни органи -мисля, че по-скоро е това.

Т3(чете се Те три)-това е за размера на тумора.Меланома е между 2.01 и 4.00 мм дебелина със или без улцерация.Улцерация произлиза от думата ulcer -язва.

N0(чете се Ен нула)-няма метастази в лимфните възли

M0(чете се Ем нула)-няма местастази в други органи

G- предополагам че е от Group-става дума за групиране на всички фактори за да се определи стадия и евентуалната прогноза.

Кларк-ІV - вече го обясних в предния постинг.
От горните фактори се прави вече и групирането за да се определи стадия.

Стадий ІІ - мисля ,че тук не всичко е направено точно по инструкцията-не са определили улцерацията и от там точно не са определили стадия "А" или "В".

Има два стадия:
Стадий IIA: T2b или T3a, N0, M0
Във вашия случай имате Т3, но без обозначение дали е улцериран тумора или не-обозначенията (а) и (b)

и стадий IIB: T3b или T4a, N0, M0

така че вашия случай е или IIA или IIB.

ето и за всеки от двата стадия малко инфо:
Стадий IIA: 5-годишна преживяемост се достига при 78% от пациентите.10-годишна преживяемост се достига при 64% от случаите.
Стадий IIB:5-годишната преживяемост е от 63 до 67%.10-годишната преживяемост се достига в 51 до 54% от случаите.

Клин.група МКБ-С 43.7 - това е номенклатура за заболяването и съответно лекарството според Националния рамков договор.Мисля че това не е толкова важно за вас.

Все пак питайте ги за стадия А или Бе.Че е втори -това е ясно.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.11.06 11:27



P и след това TNM значи точно Pathologic staging



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:37



Забравих за " Радикална ексцизия на кожна лезия".
Радикална -ще рече оперативна(от radix-корен- на латински, т.е. из основи, от корена)
ексцизия- ще рече отрязване, оперативно премахване(excise-изрязвам, отрязвам-англ.)
кожна лезия- кожно поражение(lesion-повреда, увреждане-англ.)



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор galgos ()
Публикувано23.11.06 17:18



Благодаря за обяснението. Ще се опитам да разбера повече от лекуващия лекар.





Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 02:24



Здравейте , направи ми впечатление думата преживяемост. Попадали ли сте на информация за случаи на справяне с болестта до толкова доколкото е възможно да се стигне дълголетие , било то в който и да е стадий(струва ми се че 2ри стадий се води ранен, a 10г преживаемост ~60%).Става въпрос , че 5-10г колкото и добър резултат да е въпреки сериозното заболяване , което е меланома , за един младеж на 25- 30 години няма да бъде добър резултат .

Успех!



Тема Re: меланомнови [re: galgos]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 08:50



moga samo da ti kaza da ne razchitash na vaksinata....



Тема Re: меланомнови [re: vozi]  
Автор дъждoвнa77 (непознат )
Публикувано27.11.06 13:45



Моето мнение е, че не трябва да се говори по този начин- да не се разчита на ваксината.
Всеки човек е индивидуален, на всеки един пациент диагнозата е поставена в определен стадий, изрязаният тумор се намира на различно място, което определя и евентуалната преживяемост, затова не мисля, че нещата трябва да се слагат под общ знаменател.
В нашето семейство аз съм втори случай на меланом. На баща ми му откриха преди 8 години, като беше в по-напреднал стадий. 3 месеца приблизително след операцията му откриха и в лимфни възли и бяха отстранени. Мина курс химиотерапия+ваксина и да чукна на дърво е жив и здрав и се надявам да е жив и здрав още много години.
Аз се лекувам при същия екип, на когото той с ръка на сърцето мога да кажа, че дължи живота си и им вярвам. Слагам си ваксината и вярвам, че всичко ще е зад гърба ми.

Един съвет към Вяра и galgos без да ви плаша- наблюдавайте се за бенки или други нови петна, бенки нещо съмнително, защото наследствеността както се убедих и аз играе много важна роля при това заболяване

Успех и ЗДРАВЕ на всички ви

Редактирано от дъждoвнa77 на 27.11.06 15:07.



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.11.06 15:29



Дъждовна, мила, здраве и на теб! Дай Боже на всички!



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 21:35



ЗДРАВЕЙ МИЛА,благодаря ти за съвета ще го направя професионално съм запозната защото съм козметик от 22г. малко ме е страх,но при следващия преглед на баща ми ще ги накарам да ме прегледат, наистина нещата трабва да се следят.Знаеш ли ,че до преди 8месеца казвах на моети клиенти,че ако имат повече от 20бенки не е добре да се ходят на солариум,а сега просто ги съветвам да не ходят.Но бяща ми не е ползвал тази новост,нито е изгарял от слънчевите лъчи,аз мисля,че всеки вид рак се приченява отнещо което идва от мозъка,но това е мое мнение.Срещам се с много хора на ден,и почти във всяко семейство има починал от рак,но има и много които живеят дълги години и си отиват от друга болест това е БОЖА РАБОТА!ПИШИ ми какво пие баща ти,разкажи ми малко повече моляте.БЛАГОДАРЯ ТИ



Тема Re: меланомнови [re: vozi]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 21:41



ЗДРАВЕЙТЕ,а вие какво точно искате да кажете?Соделете моля.БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор дъждoвнa77 (непознат )
Публикувано28.11.06 10:49



Това, което аз намирах като информация за генетичната предразположеност звучеше доста стряскащо и това ме накара да ходя на проф. прегледи на 6 месеца, което както се оказа нямаше да има никакво значение, защото моята бенка нямаше никаква промяна. Но пък за ваше спокойствие без да се вманиачавате е добре да се правят проф. прегледи.
Баща ми не пиеше никакви добавки, защото тогава нямаше, но майка ми му правеше салата от магданоз- по една връзка на ден, адеше по 1-2 кивита на ден, ядки, никакви витамини от групата Б. Аз намерих статия в нета колко са полезни морковите при случаи на рак на кожата, затова сок от моркови или моркови да се хрупат. Тъй като мразя магданоза аз пия сок от 2 моркова, 1-2 кивита, 1 ябълка и връзка магданоз.
Аз лично не пия Натанал.
Важно е да не се чувстваме болни, аз сякаш изживях ужаса преди да ми излязат резултатите, а сега гледам положително и с еопитвам да не се ядосвам з анищо и да се радвам на всеки ден!





Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 19:03



ЗДРАВЕЙТЕ МИЛА МОЯ,разбира се,че трябва да гледаш филосовски нанещата и дори да не си болен.Баща ми пие САМЕНТО и за сега е доволен от него,всяка сутрин пие прясно млако с домашен суров жълтък,сок от моркови,чарвено цвекло,но вече спря и чай от шипки.ВЯРВА,че ще се излекува и е обграден с много любов,което за неговата възраст/70г/ е голямо щастие.Той се бори заради нас,защото знае,че много го обичаме.НАДЕЖДА,ВЯРА,ЛЮБОВ това е!Незнам дали съм права но тази болест ни зближи толкова много,че си мисля че е вид изпитание.Дано го издържим успешно.БЛАГОДАРЯ ТИ!АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: Гocт]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 14:30



Има и много по добри прогнози,но човек трябва силно да вярва не само на приказки и да опита всичко което природата ни е дала.Сигурна съм ,че лека е някаде покрай нас,но за сега не го виждаме.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 18:16



ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ,днес назначиха на баща ми химиотерапия.Лекара каза,че трябва да се направи,защото ако има нещо останало да бъде унещожено.Този меланом е доста упорито "животно".Нали няма проблем да пие САМЕНТО по време на химиотерапията.ДАЙТЕ СЪВЕТ МОЛЯ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.12.06 18:33



На самото Саменто би трябвало да пише, че не бива да се взима в деня на вливането на цитостатик, а през останалото време - може. Поне така пише на другите видове котешки нокът, които съм купувала.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 18:41



На моето не пише,благодаря ти,а какво друго може да пие за да понесе по-леко терапията?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор дъждoвнa77 (непознат )
Публикувано06.12.06 18:54



Вяра съвет за саменто не мога да ти дам, но просто исках да ти дам кураж и да не се притесняваш от химиотерапията, след като са преценили така лекарите, послуйте ги. Баща ми също мина химио след като му отстраниха лимфните възли от под мишницата.
Изивинявай за въпроса, но кой стадий е при баща ти и къде се лекува?



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 19:43



Лекува се в Плевен Д-р Киров и във София Д-р Киров.Клинична диагноза след последната операция:MELANOMA MALIGNUM GUTIS DORSI CUM META L.N.INGV.SIN ST P OPER pT3N1bM0



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 20:24



Здравейте,днес на баща ми направиха първата химиотерапия с dacarbasin,малко му стана лошо,но след като хапна и изпи Зофран се стабилизира.Спряхме САМЕНТОТО докато трае терапията.Пази диета,но незнам дали трябва да пие нещо друго за да мине добре?



Тема Re: меланомнови [re: Bяpa]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 08:37



не искам да звучи грубо, но с тази диагноза положението е почти загубено... 2 са нещата , които може да опита след химиотерапиите : едното е натанал ,а другото е газ(ако има здрав стомах)!останалото е вятър и мъгли...



Тема Re: меланомнови [re: vozi]  
Автор дъждoвнa77 (непознат )
Публикувано12.12.06 12:11



Vozi, извинявай, че за втори път ще се опитам да ти направя нещо като тактична забележка. Съжалявам, че при вас явно нещата не са се развили добре, но това не означава, че никой с меланом стадий 3 не може да се излекува.
Не трябва по този песимистичен начин да с еговори/пише на близки с тази диагноза. Винаги трябва да се надяваме, че нещата ще се развият в благоприятна насока. Когато откриха заболяването на баща ми преди 8 години наша позната лекарка ни сподели, че с този стадий и с това развитие му дават 6 месеца живот. Сега 8 години по-късно след химиотерапия, отстранени лимфни възли под едната ръка и с БЦЖ ваксина баща ми е е жив и здрав и се надявам дълги години да е така, защото за мен си е млад човек.
В някои от сайтовете, които рових наскоро даваха около 70% с подходща терапия преживяемост.
Бих искала да те помоля да не даваш такива крайни песимистични мнения, защото всички ние знаем с какво се борим и това допълнително ни стресира. Като не искам да кажа, че си затваряме очите или крием като жираф в пясъка, просто имаме право да се надяваме, че точно ние и нашите близки ще бъдем в процента победили меланома!



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано12.12.06 14:05



Точно така е, Дъждовна е съвсем права!

Вози, моля те, не взимай куража на хората!



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 19:50



Благодаря,аз съм човек който постоянно дава кураж и радост на всички докоснали се до мен.Цялото ми семейство е такова и за това аз никога не губя надежда,вяра защото човек трябва да се бори до край и да влага постоянно положителна енергия.Весела е права,че не на всеки помага едно и също нещо за това трябва да опита .АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 19:53



Може ли да се пие Зофран преди вливането и след това или е много? А нещо друго?



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 22:24



ако съм малко краен, то е за да дам да се разбере це няма време за грещки! аз ги направих , и платих за това жестоко.... всякакви там добавки , и т. н , е добре , но те не могат да се справят....и ако химиотерапията е с декарбозон също е грешка ... трябва да е с гемзар...успех!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано13.12.06 00:58



Задължително мила, 1 час преди вливането 1 табл. от 4 млг. Привечер преди да му се е догадило много /защото ще издрайфа таблетката/ още 1 табл. от 4 млг. Сутринта 1/2 час преди да стане от леглото 1 табл., на обяд 1таблетка и вечерта 1 табл. На другия ден вече си ги делках на половинки и ги пиех щом ми се догади. При първите вливания пиех Зофран само по три дни. При последното вливане съм пила Зофран 7 дни. И пак повтарям - не съм повърнала нито веднаж от всички 6 курса химиотерапия. Вярно, аз правих червената химия....
Важното е не да чакате да му се догади адски, тогава каквото и да пие положението става неспасяемо. Опитайте - дано при него помогне. Успех!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 21:40



Здравейте,благодаря на всички за съветите . Зофран пие сутрин преди вливането,а след това не защото каза,че му няма нищо и се чувдства добре дано и другите 2дни да е така.



Тема Re: меланомнови [re: vozi]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 21:44



Здравей vozi,би ли ми обяснил по подробно разликата м/у лекарствата и какви грешки имаш предвид ако можеш.Благодаря



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.12.06 03:12



Слава тебе Господи!

Непременно да пие пак, ако усети леко че започва да му се гади, изпусне ли този момент, пак ще стане лошо.
Радвам се, че успяхте да удържите фронта този път Желая така да се чувства добре и по-нататък

Нема начин да нема начин!

Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 19:56



Здравей мила Весела,днес пак мина всичко успешно утре е последното за този месец и утре ще ми убеснят за тези лекарства,защото нищо не разбирам.Получих Клиноптилолита от Иван Митев и от събота ще започне отново Саментото и водата.Изпратими много информация за минералите трябва да намеря време да я прочета и ще пиша.Той е много учтив човек,приятно е да се дискутира с него.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.12.06 01:05



Искрено се радвам мила. Утре непременно пиши пак. Дано и утре Зофрана да спаси положението. Той наистина помага, стига да се взема в точното време



Нема начин да нема начин!

Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 21:32



ЗДРАВЕЙТЕ,днес направиха изследвания на баща ми и резултатите са много добри ,химоглобин 142,левкоцити 7,3,ехограф добре,ренген добре.ПИЕ Саменто 3по 20капки,пие вода от минерала КЛИНОПТИЛОЛИТ,сок от моркови,ябълки,червено цвекло и витамини 1*1С голямо съдаржание на витС. Също така пиеше пресен жълтък с прясно мляко сутрин.Химиотерапията му вливатДакарбазин вече втори курс.Преди терапията пие ЗОФРАН и няма проблеми.Мисля,че при терапията човек трябва да се настрои позитивно и да вярва че това му помага.ТОВА е за сега,дано продължи така добре и занапред. АЗ ВЯРВАМ!ВЯРАТА КРЕПИ ЧОВЕК!!!!!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 15:12



Здравейте , на много места в интернет четох за меланома. Никаде не можах да разбера с каква скорост се развива и колко време минава горе долу докато започне да се разпространява и да метастазира , както и снимки на отделните стадии и за колко време се минава от един стадии в друг.Можете ли да ми дадете някакви полезни линкове , навсякаде пише колко е важно ранното диагнстициране . В един сайт пишеше , че при откриване на меланома в ранен стадий 5 годишната преживяемост е над 90 % - това така и не го разбрах какво означава . Остава 5 години живот ли , или ако преживее 5 години значи е излекуван . Изобщо възможно ли е напълно излекуване на меланома ?
Поздрави !



Тема Re: меланомнови [re: az]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.02.07 15:21



5-годишна преживяемост 90% означава, че 90% от хората, диагностицирани и лекувани в този стадий, преживяват 5 години. За повече не се правят изследвания. Само на едно място и за друго заболяване съм попадала на 10-годишна преживяемост.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.02.07 15:22



И още: съвременната мчедицина смята, че човек, който е преживял 5 години след диагностицирането и лечението, практически е излекуван.



Тема Re: меланомнови [re: az]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 18:29



Здравейте,колкото по-рано се започне лечението толкова по-голям шанс има за излекуване,а относно скороста на развитие при по-млад организъм се развива по-бързо,а при по-възрастни сравнителнопо-бавно.Медицината е напреднала много,но трябва да се действа бързо.При баща ми за сега нещата са добре,вече няма да му се прави химиотерапия тя беше като застраховка,но продължавам да му давам САМЕНТО 2*20капки,пие много чай от шипки,вит.С.
Ако нещо не сте разбрали -питайте?АЗ ВЯРВАМ!!!!





Тема за Вяранови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 01:50



Вчера говорих с една позната, която е лекар.Оказа се че преди години баба й е имала меланом.Меланомата била кървяща, с люспи, но жената била възрастна и диагнозата е била поставена макроскопически, а не микроскопически- т.е. визуално, а не на базата на хистологична находка, за което малко поспорихме с тази позната.Тя лекувала баба си с рецептата с алое по Димков и след време меланомата изчезнала.В момента жената е жива и здрава, ако изключим някои болести характерни за старостта.
Така че рецептата с алое може да бъде ефективна и за меланом.

Все пак не ви съветвам да смесвате различни методики.Някъде бях чел, че в 30% от случаите неефективността на някои алтернативни методи за лечение на рака се дължат на факта, че се смесват различни билки .При билките както и при фарамацевтичните средства може да е налице т.н. кръстосано действие-т.е. при вземане на два препарата единия да влияе на другия.Но докато във фармацевтиката това действие се изследва, при билките няма изследвания за това.
Така че следвайте започнатата методика и само при неефективност я сменете с друга.

Витамин С е доказано ефективен при лечението на рака.Най-добре е да се приема от естествени продукти.Най-високо съдържание на витамин С има в шипките- 600 -1500 мг на 100 г, след това е кивито-100 мг на 100 г, при лимоните съдържанието е същото както при портокалите -около 50-60 мг на 100 г.
Витамин С се разрушава при термична обработка-някъде около 40 градуса С.В шипките той има най-голямо съдържание, но е в най-нетрайна форма-най-лесно и бързо се разрушава.В лимоните е в малко количество, но при тях той е в най-трайна форма.
Гледайте да осигурите мин 400 мг витамин С на ден.Това евентуално може да стане и с изкуствен витамин С.

И накрая ето един сайт за антираков продукт-мазило на основата на билката "кървав корен".Мазилото е особено ефективно за лечение на меланома и кожен рак.





Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 21:29



ЗДРАВЕЙ АСТРОАРТ,благодаря ти за съвета ще те послушам.Баща ми пие САМЕНТО вече 3-ти месец след като го свърши мисля да почине от него и да започна с алоето,като всеки ден пие витС на хапчета и чай от шипки и много фрешове.Какво мислиш за това?



Тема Re: за астроартнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 01:07



Обърнете внимание на последния линк, който ви дадох-там има разни случаи с меланом.Един от главните проблеми на меланома е, че след направена операция уж всичко е наред -туморни маркери, кръвна картина и т.н. , но след някоя година като феникс меланома възкръсва и се появява на най-неочаквани места.Това разбира се ако пациента се осланя само на конвенционалната терапия.Така че продължавайте с терапията, независимо, че всичко към момента да изглежда, че е наред.

Като свършите със Саменто продължете с алое.Най-добре е да ползвате живо растение.В краен случай - продукта на "Форевър ливинг продъктс"-имат представителство в България, но са малко скъпи.Те твърдят,че има над 200 вида алое, но най -ценния вид според тях е Алое Барбадензис Милър(Алое Вера).Аз имам приятелка, която живее в Швейцария и миналото лято тя ми разказа, че си е излекувала сама кистите на яйчника с алое.Но е купила най-скъпото алое-американско производство-това е станало в Швейцария.

След това може да продължите с методиката на д-р Будвиг- с ленено масло и извара, която също е ефективна за меланом.Книгата я има на български, потърсете я:



Продължавайте и с фрешовете-най-добре зеленчукови.Доста е писано в този форум по темата, но най-добре комбинирайте моркови с червено цвекло.Излезе даже цяла книга на български за сока от моркови:д-р Олег Мазур "Пийте морковен сок" и с подзаглавие "най-ефикасното лекарство против рака и 65 други болести".

Имам позната, която преди работеше като главна сестра в болница в Сан Франциско специализирана точно върху кожен рак и меланом и зная колко е сериозен проблема.



Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 12:40



здравейте,моля ви ако някой знае нещо за базоцелуларен карцином нека да пише.възможно ли е да се обърка с меланома и колко е опасен



Тема Re: за астроартнови [re: aни]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 13:14



Ракът на кожата бива три вида:
-базоцелуларен или базилиома
-плоскоклетъчен
-меланом

-Първият вид е най-благоприятния.Смята се, че никога или почти никога не дава метастази.Той обхваща около 70% от всички видове рак на кожата.Основно се среща по откритите части на тялото.Прогресира много бавно
-плоскоклетъчния се различава от базилиомата по това, че дава метастази-в около 10% от случаите.Той се развива много бързо в сравнение с пъривя вид.
- най-опасния е третия вид, който почти винаги местастазира

Това което знам е, че какъв точно е вида на рака се доказва хистологически.Макроскопически , т.е. визуално е възможно да се допуснат грешки-това е при т.н. клинична диагноза.Обикновено лекарите практикуват така - изрязват поразената тъкан и след това на основа на хистологичния материал се дава т.н. хистологична диагноза.

Базилиомата се лекува основно оперативно, но при малки размери може да се приложи и друга терапия- лъчетерапия, криотерапия/с течен азот/ и лазертерапия, както и да се лекува медикаментозно.
Дайте подробна информация-как е поставена диагнозата, какви са препоръките на лекарите и т.н.



Тема за дъждовна77нови [re: дъждoвнa77]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 22:57



ЗДРАВЕЙ,МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ БАЩАТИ ИМАШЕ ЛИ ПРОБЛЕМИ С ДРУГИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ ОТ ДРУГАТА СТРАНА НА ОПЕРАЦИЯТА?



Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
АвторHeизвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 16:26



Астроарт, надявам се никога да не ми се наложи да прочета мненията ти (и не само твойте) отново! След една седмица ще излязат резултатите от т.н. хистологична диагноза! Нямам представа защо реших да се подготвя по от рано, за това какво може да се окаже, неизвестноста е страшно нещо! След прочита на всичко тук дума по дума, просто мога да Ви сваля шапка и нищо повече, вие сте много, много големи хора, всички! Стискам ви палци не заради това което очаквам, а заради смелоста която имате.....не съм сигурен дали и аз ще я покажа!
Астроарт и всички вие продължавайте да пишете тук, сигурен съм, че ще спасите не само вашият живот!!!



Тема за дъждовнанови [re: Heизвecтeн]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 22:17



ЗДРАВЕЙ,МИЛА БИ ЛИ МИ КАЗАЛА БАЩА ТИ ИМАШЕ ЛИ ПРОБЛЕМИ С ДРУГИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ?



Тема Re: за дъждовнанови [re: вяpa]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 08:25



Привет Вяра,
не е има повече проблеми, но по спомен те му извадиха май всичките под ръката, от страната на операцията. След това мина химиотерапия и да чукна на дърво всичко е нред. Продължава да си ходи на проф. прегледи.
Моля те, не казвай, че имате проблеми





Тема Re: за дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 22:58



ЗДРАВЕЙ,другата седмица ще кажа дали има проблем,но мисля,че и с това ще се справим.Мисля , че това подуване на лимфен възел от другата страна на операцията е от лимфата от срязаните лимфни възли.Това е като река без корито ,а баща ми не е от хората които стоят легнали за това се е получило така,но ще пиша пак като го оперират за да се знае със сигурност.АЗ ВЯРВАМ ЧЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИ!!!!!!!



Тема Re: за дъждовнанови [re: вяpa]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 09:33



здравей,
ще стискам палци всичко да е наред!
Направо операция ли ще правите? Не го ли гледаха този лимфен възел на ехограф?



Тема Re: за дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 11:47



Здравейте, как мого да се свържа с Вас и ако е възможно да Ви моля за повече информация , оперираха татко тази седмица, в МА, хирурга, който оперира е категоричен, че се касае за меланом с разсеики в лифмните възли, чакаме хистология следващата седмица?



Тема Re: за дъждовнанови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 13:31



здравейте Ники,
съжалявам, че ви се налага да пишете в тази тема. Дано резултатите, да покажат една по-добра картина
можете да пишете в тази тема, редовна я четем и аз и вяра и астроарт, който дава много добри съвети. В самата тема има много полезна информация.
успех и пишете къде е открит меланома, извадени ли са лимфни възли? Каква предварителна информация Ви дадоха?



Тема за никинови [re: Hиkи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 21:35



ЗДРАВЕЙТЕ,чака ви мого голяма битка,но те са създадени за да се печелят.Прочетете всичко по темата и пиши,ние сме с ВАС , не се отчайвате.Пред баща ви трябва да се държите уверено и спокойно,все едно е нещо обикновинно.МНОГО е трудно,но трябва.АЗ ВЯРВАМ ВЯРВАЙ И ТИ!!!!!



Тема Re: за дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 10:51



Татко е на 59г.
Преди около две или три години му се появиха едни образования по ръката и на гърба, които приличаха на много големи бенки, с неравномерна форма и телесен цвят.За дълбоко наше /мое и на семейството ми/ съжаление той е изключително немърлив по отношение на собственото си здраве, още повече аз имам тризнаци и всички у дома залисани около децата, забравят за останалите важни неща.Веднъж преди около година и малко, той закачи едното образование и го разкъса.
Миналата година го заведохме в МА на кожен лекар и той каза, че ще ги изреже, напълно доброкачествени са и няма нужда от хистология.Така допреди два или три месеца, когато около изрязаните участъци са се появили нови тип гроздовидни образования, чак преде около 10дни, той каза, че го боли ръката и се оказа, че те са много на брой с черен цвят, отново отидохме в МА, което не съм убедена, че беше правилно и там го приготвиха за операция буквално за два дни.
Хирургът ги изряза, основно на ръката, като е махал и лимфни възли под плешката.
В момента чакама резултати, но мнението на хирурга е, че се касае 100% за Меланом и то по неговите думи " най-лошия възможен"!!!



Тема Re: към Никинови [re: Hиkи]  
Автор *jull* (())
Публикувано23.02.07 11:09



Отново престъпно безхаберие на лекарите! Направо плачат за съд!
Преди време гледах документален филм, в който заради небрежност към цитонамазките от профилактични прегледи, на хиляди жени не е бил уловен навреме начален рак на матката (отнасяше се за Германия или Швейцария, не помня). И понеже там пробите се пазят, след години, когато у пациентките е открит рака, отново преглеждат пробите и се оказва, че още тогава е имало наличие на атипични клетки... Стигна се, разбира се, до съд и огромни обезщетения!




Тема Re: към Никинови [re: *jull*]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 11:24



Факт е, че всички, които живеем в тази съсипана страна сме наясно,че нищо няма да се промени, в момента отцеляваме на принципа на геноцид, само, че в по-лека форма!!!



Тема Re: за Никинови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 15:38



Да, грешка е било, че не са направили хистология при първат операция, но може наистина нещата да са били доброкачествени.
Ако се потвърди диагноат ви предстои наистина голяма битка, изчакайте хистологията и след това какво лечение ще предпишат!
Кураж



Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторsi111 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 00:29



Чувал ли си за погрешна биопсия? След операция на рак на кожата...? И диагностика и оператора бяха категорични, че става въпрос за карцином. /изключително добри онколози с дълга практика/ Биопсията показа много безобидно заболяване, незаслужаващо внимания почти. Появи ми се подобна подутина още преди да са махнали конците на операцията и това отново ме върна към ужаса. Утре ще ходя при тах


Въпроса ми е към всички, на които желая кураж, надежда и много дух!, Както и хора, които да ги обичат!!



Тема Re: за астроартнови [re: si111]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 10:16



Чакаме резултатите до ден-два, живеем в тих ужас, който нямам думи да опиша...



Тема Re: за si111нови [re: si111]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 13:11



Ох, само мога да предполагам какво ти е.
При мен един лекар каза категорично, че е маланом, наблюдаващата ме сегаонкодерматоложка искаше задължително да излезе хистологията и тогава да коментираме. Повечето лекари разчитат повече на хистологичните изследвания
Бих те посъветвала да си вземеш стъкълцата и да отидеш в друга лаборатория, без да казваш за съмненията на онколозите и предния резултат!
Успех и дано колкото и да си добри онколозите да става въпрос за грешка!



Тема Re: за никинови [re: Hиkи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 21:29



Хей НИКИ,успокой се ,нещата не са толкова страшни,всичко ще се оправи.БОРБОТА е много продължителна,но ще се справите,и аз минах през това и още ми е свит корема и постоянно съм на нокти ,с тази болест шега не бива ,но ще се справите.АЗ ВЯРВАМ!!!!
Пиши за всичко ще ти помогнем,не си сама!!!!



Тема Re: дъждoвнaнови [re: дъждoвнa]  
Автор si111 (непознат )
Публикувано26.02.07 23:57



Благодаря за куража, но съм объркана. Диагнозата е "кератопапилома" Не мога да намеря информация за това, твърдят, че всичко е на ред. Дано е така.
Още веднаж пожелавам кураж и хъз за живот на всички тук!



Тема Re: за Вяранови [re: вяpa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:00



Здравей, Вяра,
Благодаря ти!!!
Ние продължаваме да чакаме хистология и аз нямам идея защо се бави???
Искам да попитам, как да процедирам при даването на Натанал, като дозировка, защото смятам да започна да го давам от днес?
И още иден въпрос, ако можеш да ми отговориш, съществува ли проблем за едновременно приемане на Натанал и Саменто, от оперцията минаха 10дни, като на един от шефовете, а те са много има някаква нова подутина и за всеки случай хирурга е взел биопсия и от там вчера???



Тема Re: за Вяранови [re: Hиkи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 21:01



ЗДРАВЕЙ НИКИ,хистологията става до 25-30дни,при даването на НАТАНАЛ започваш с малки дози и постепенно увеличаваш,прочети всичко в темата за НАТАНАЛА. Не трябва да се смесват билките,започваш с едното,ако виждаш,че то не се приема добре го спираш и започваш с другото.Много сокове фрешове,не се отчайвай,бъди силна ти си тази която ще си постоянно на щрек.Започвате мното сериозна борба, ВЯРВАЙ В УСПЕХА С ЦЯЛАТА СИ ДУША И ЩЕ СТАНЕ!АЗ ВЯРВАМ!!!!



Тема Re: за si111нови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 12:27



Момичета, излезна и нашата присъда.
Диагноза: Нодуларен малигнен меланом с наличие на шест броя вторични кожни метастази /сателитни възлиІ
Инвазия по Clark V степен.
pT4N1.
Вчера успях да се свържа с д-р Краси Киров, в понеделник ще го оперират отново в Онкологията, защото само 20дни след първата операция на ръката има нови "подутини" около операцията, които лекарите недвусмислено ни казват какви са???
Опитвам се да не губя надежда, но надежда за какво???
Не съм в състояние да продължа в момента......



Тема Re: за si111нови [re: Hиkи]  
Автор nelidz (член)
Публикувано06.03.07 12:44



Ники, бъди силен.Щом може да се оперира, това е добре.Ще изрежат всичко.Когато не може, тогава вече става тежко....ТАка че се мобилизирай и продължавайте напред с вяра и оптимизъм!



Тема Re: за si111нови [re: Hиkи]  
Автор tetty71 (поздрав)
Публикувано06.03.07 15:35



И аз те подкрепям, не губи надежда. След другата операция ще има изясняване на състоянието. Пиши, моля.



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:38



Моля, ако е възможно дъждовна да ми пише къде са се грижили за бащи и, най-вече кои лекари ?
Ще бъда много Благодарна!



Тема за НИКИнови [re: tetty71]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 22:29



ЗДРАВЕЙ,извини ме ,че чак сега пиша,но и аз тичах по София с баща ми при Краси Киров защото се поду друг лимфен възел,но за сега ще се наблюдава,дано е от новата ваксина,ако не пак операция,но аз вярвам,че всичко ще се оправи.Трябва да знаеш,че сте при най-добрия и щом го оперирва значи има НАДЕЖДА.Писах ти ,че водим много дълга война,но ще УСПЕЕМ.Всичко е наред така се прави,махат се всички сателитни лимфни възли,не се стряскай,трябва да си спокоен и много уверен.Всичко ще мине отлично ВЯРВАЙ!!!!ПИШИ МИ ЗА ВСИЧКО !!!?



Тема Re: за Вяранови [re: BЯPA]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 10:54



Здравей, аз съм жена, цялото ми име е Николета, в момента татко чака да го вземат отново за операция и е изключително притеснен, както и всички ние.
Ще ти пиша разбира се, но ми е нужно малко време ,за да се осъзная от шока.



Тема Re: за Никинови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 12:57



Кураж Ники на теб и на цялото ти семейство! Дано мине леко операцията и да няма проблеми!



Тема Re: дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:35



Здравей, бях ти писала някъде по-нагоре, с въпрос къде се е лекувал татко ти и най-вече от кои специалисти е лекуван, методи и изобщо ако смяташ, че има нещо полезно, моля да го споделиш, в момента сме при д-р Краси Киров, но минаха едва два дни от операцията и още нямам яснота.Става въпрос за втора операция в рамките на 20 дни, като първата е в МА и хистологията показва Нодуларен малигнен меланом със седем броя сателитни лимфни възли с метастази.Инвазия по Кларк V степен.
Сега чакаме хистология отново от Онкологията.

Благодаря ти предварително.



Тема Re: Никинови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:44



Здравей Ники, извинявай не съм видяла въпроса ти


И двамата с бащ ми се лекувме в Бургас. Оперира ни д-р Тодоров, който е много добър специалист, а последващото лечение се провежда от д-р Пейчева в Онкото в Бургас. При баща ми по спомен беше 3 стадий, запонах с БЦЖ ваксина, но на 3 месец се откриха разсейки в лимфните възли на тази ръка и се наложи втора операция, последвана от химиотерапия, но не знам с какво лекарство. След това си продължава с БЦЖ ваксината и да чукна на дърво си е добре. Редовно ходи на прегледи, пуска си изследвания, прави си ехография. Тогава не сме му давали добавки, освен, че ядеше по 2 връзки магданоз на ден с лимон, много ядки и киви. По съвет на д-р Пейчева не трябва да приема храна с витамин Б12.
При мен понеже си имах 1 на ум откриха нещата много рано, правя БЦЖ ваксина всеки месец. Пия сок от моркови, намерих в нета информация, че морковите са много полезни при меланом, киви си хапвам и гледам положително, защото това е правилния начин.
Да питам след първата операция изписаха ли ви някакво лечение?
Много е трудно това с чакането, много се надявам резултатите ви да са оптимистични.
Не знам дали си прочела тук има за Натанал и други добавки, съветът ми е да се допитат до лекуващия лекар преди това все пак какво да давате.
успех!



Тема пак за меланоманови [re: дъждoвнa]  
Авторdesparate (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 10:32



Нямам думи.Аз писах в темата търся отговор.Ние сме със същия проблем.Малигнен меланом от бенка под дясното подребрие...Всичко беше добре до юли месец миналата година...Оперираха я на 16 март 2006 г.Само три месеца беше добре.Започнаха болки в крака, вдигане на температура, докторите нищо.Няма връзка с нашите болести, всеки жив вдига температера и така....през ден бяхме там.Два скенера и нищо, казаха дискова херния.Декември я вкарахме в Токуда в София.На него скенер и откриха тумор в крака, явно метастаза.Отказаха ни операция.Никой не ни насочи към ЯМР или сцинтиграфия...Впрочем плануваха я за сцинтиграфията, но така и никой не я прати...Почнаха лъчетерапия, която мина февруари сега химиотерапия и зомета, защото има разяждане на костта.От една седмица започна да кашля и да вдига висока температура.Вероятност за разсейки в белия дроб...днес при докторите...те ще кажат със сигурност.Има ли някой болен от меланом с разсейки в белия дроб? Моля някой да пише!





Тема Re: пак за меланоманови [re: desparate]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 07:27



маика ми получи от меланом рак на панкреаса, но и до днеска не мога да си обясня, защо раковите клетки на панкреаса не бяха меланомни ...



Тема Re: пак за меланоманови [re: vozi]  
Авторdesparate (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 13:22



Вози, биопсия ли показа това?Наистина скенера показа разсейки.Вече не виждам спасение...Казват, че не е за операция..., нито лъчетерапия...продължава с дакарбазин само химиото.Това според вас говори ли ви, че не дават шанс?



Тема Re: пак за меланоманови [re: desparate]  
Авторвoзи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 07:47



майка също я третираха с дакарбазин, но аз не мисля че това е преавилната химия! Бих казал "гемзар", но е скъпо и няма да ви го предпишат, ще ви обяснят колко е тежко за болия и тем подобни...но то е най доброто всъщност и единственото, което може да даде шанс....опитайте и райф машината... иначе биопсията показа разбира се, но клетките не бяха меланомни , а при жас как е, какви са клетките от биопсията?!



Тема Re: Лизиннови [re: little_rabbit]  
АвторToзи-Oнзи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 22:28



Мусаши е фирма ,която произвежда и продава препарати за културисти.Хранителни добавки,енергетици и т.н.



Тема Re: пак за меланоманови [re: вoзи]  
Автор cec (непознат )
Публикувано11.05.07 12:10



Здравейте! Има ли някой с диагноза : меланом?



Тема Re: пак за меланоманови [re: cec]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 07:53



Здравей, в тази тема точно за меланом се дискусира.Прочети всичко и пиши каквото те интерисува. УСПЕХ!!!



Тема Re: пак за меланоманови [re: вяpa]  
АвторSonia (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:09



Здравейте!
И на мен ми предстои операция. Имам няколко меланомни образувания, сега ще оперират едното. Не знам дали изобщо имам някакъв шанс ...... и въобще дали има някой във форума, който да е прескочил трапа и да се е отървал от това коварно чудовище........



Тема Re: пак за меланоманови [re: Sonia]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:22



Здравей, съжалявам, че трябва да се сблъскаш с това. Сигурни ли са лекарите, че са меланомни образувания?
Не бързай да се предаваш така, много зависи в кой стадий са хванати нещата, лекарят, който ще ти назначи последващо лечение и разбира се хирурга, който ще ги маха.
Късмет ти пожелавам и кураж!



Тема Re: пак за меланоманови [re: дъждoвнa]  
Авторsonia (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 17:19



Благодаря за подкрепата! Опитвам да не се предавам, но реалността е такавава..... Диагнозата е вярна на 100%. Ще ме оперират в онкологията в София, казват че са добри, но не са магьосници.



Тема Re: пак за меланоманови [re: sonia]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 17:37



Пак ще ти кажа не се предавай, оперирай се и изчакай резултатите от хистологията, след това ще го мислиш.
Трудно е наистина и на мен ми казаха, че е меланом на 100 %, но изчаках резултатите от хистологията. Лекарят, който ми постави диагнозата не ми каза кой стадий е, докато не го изрежат е трудно да се каже.
Работата на хирурга е много важна.
Кураж и пиши!



Тема Re: пак за меланоманови [re: дъждoвнa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:14



Здравей Соня, не се предавай медицината е напреднала много ,баща ми е оперирван 3пъти и слава на БОГА е добре.Кой хирург ще оперира?Пиши ние ще ти помогнем.ВЯРВАЙ И ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ.ЗНАМ,ЧЕ Е ТРУДНО,НО ТИ ЩЕ УСПЕЕШ!!!!!!!





Тема Re: пак за меланоманови [re: sonia]  
Авторza6to_ne (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 16:10



Каквото е станало до тук - станало е.От сега нататък се информирай освен лекарската помощ, какво да правиш ти.Пресни сокове всеки ден - витами, зехтин или необработено олио, или който каквото е парвил и е успешно.Всеки ден чайове от билки - специални, противоракови и такива работи.Храната също е много важна.Откажи се от бял хляб, захар и месо.Само бяло пилешко и риба, нищо пържено.И..Най-важното....Молби към Бога.Без неговата подкрепа и една крачка неможем да извървим.



Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано22.05.07 17:15



Здравейте всички в този клуб! Искам да ви благодаря за всички мнения до тук.
Много ми помогнаха, като ме подготвиха поне да знам за какво да питам лекарите. При нас случаят е следният: майка ми е с меланом малигнум. Преди 3 години след удар по главата в шкаф си разкървави бенка, която година и 8 месеца не зарастваше. Постоянно ходеше на лекари, включително и 5 консултации с онколог от Търново, при които все я мажеха с разни спиртове и болкуци и и казваха, че е себорея. След операция, извършена в Габрово на 02.09. 2005 се доказа малигнум меланом, Кларк 3 , Br 4,65. Има и още цифри, написани в ръкопис, които трудно разчитам: pTr-IBNoM1 - това е от миналата седмица. След операцията и отидохме веднага в София при д-р Киров и той и назначи 1 месечно БЦЖ -тя нямаше никакви оплаквания. Тази година от месец февруари започнаха много силни болки в лява тазобедрена става - не може да спи и стои от болка, отпанала е и не се храни. След 2 ренгенови снимки на които "няма нищо" успяхме да я настаним във вътрешно отделение в габровската болница и направиха ЯМР и скенер.Има разсейки в лява тазобедрена става с размер около 5/3 см, на гръбначни прешлени L3, L5 и в слезката. Лекарите тук ни казаха, че положението е безнадеждно и я изписаха след 3 дни изследвания. Веднага, вчера в понеделник отидохме при д-р Киров и направихме лъчетерапия на ставата и гръбнака + вливане на cinplatin. Тя мисля, че ги понесе, въпреки непосилните болки. Аз бях до нея, а днес се върнах веднага, за да мога да взема обезболяващи (защото там нямат) и стол-количка. Д-р Киров каза, че и остават няколко месеца живот.
Имам следните въпроси:
1. След химиотерапията как я закрепя, за да не и е толкова слабо, ако спаднат белите кръвни телца?
2. С какво да я захраня - тя не яде вече 2 дни.
3. Какво от всичко, което четох: саменто, ядки от кайсии и т.е. е подходящо при нейният вид рак и място на разсейките?
4. Смятате ли, че мога да я закрепя за по-дълго време, защото ми е майчица и много искам да е по-дълго време до нас.
Много ще съм благодарна, ако можете да ми дадете повече информация за това!
Желая много сили и успех на всички - тук се чувстваш не сам и безсилен, това
ми помогна да преодолея първоначалната паника и безпомощност.
мейла ми е:perfect@edasat.com



Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 08:26



Да не те отчайвам обаче щом д-р Киров казва че няма надежда значи няма.Аз писах няколко пъти под името desparate.Свекърва ми беше със същия меланом в ляво подребрие. Три месеца след операцията я заболя крака в лява тазобедрена става, а и целия крак. Подхвърляше се от болка и нищо не и помагаше... Д-р Киров и каза 5 % шанс да оцелее...и толкова нямаше.Почина сега на 29.05. И за сетен път се убедих, че чудеса не стават... Ако имаш въпроси пиши.



Тема Re: До Dнови [re: D]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано08.06.07 08:53



Боже, Деспарате приеми моите съболезнования. Бог да я прости.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано09.06.07 17:19



Съболезнования.... Страхотна мъка е и за болния и за нас, които сме до него. Това чувство за безсилие ме влудява. Благодаря ти, че ми писа. Знам какво да очаквам, но нали знаеш - надеждата умира последна! След химиотерапията тя отпадна още повече и започна ужасяваща кашлица с кръв. Влизахме за 10 дни в болница - разсейки и в белия дроб... Всички казват - терминален стадий -оставали и около1-2 седмици. Състоянието и е ужасяващо. Аз не губя надежда-чакам чудо!!! Нямам право да се отчайвам.





Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:49



Знам колко ти е трудно!Аз до последно вярвах, че ще се оправи-нали надеждата умира последна!Но уви...Трябват ви много търпение и спокойствие...поне колкото е възможно.При свекърва ми нямаше кашлица, нито кръв, но целият и дроб беше в разсейки.Според мен задухът и беше потушен от разсейките в мозъка, които имаше.Нямаше усет за болка, което до известна степен облекчи мъките и...ако може да се нарече облекчение.Но от друга страна те я направиха труп-освен усета за болка, тя загуби и всички останали движения и рефлекси...а и беше с останала с едно незасегната око, с което виждаше размазано.Търпение...Пиши когато можеш.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 22:57



ЗДРАВЕЙТЕ на всички които се борим с това чудовище,надявам се да победим.
ПРЕДИ 2 дни направиха отново операция повърхностна на кръста на баща ми.Др.Киров каза,че може би е разсейка,но изследванята ще покажат и ако е така след 3 седмици ще назначи химиотерапия.Това вече е 4 операция дано вече се спре този процес много е упорит,но ще правим всичко ЗА ДА ПОБЕДИМ!
Пие рецептата с алое.АЗ ВЯРВАМ,ВЯРВАЙТЕ И ВИЕ!!!!!!!





Тема Re: за астроартнови [re: BЯPA]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 23:02



ЗДРАВЕЙ АСТРОАРТ,мисля,че само АЛОЕТОму е малко какво ще кажеш да давам витамин "С "на хапчета или нещо друго?Дай съвет моля те! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано15.06.07 22:52



Благодаря ти, че ми пишеш. С всеки ден, с всеки час е все по-зле. Напълно неподвижна е - боли я всяко местенце по кожата, отекла е много. Устатата и са целите в рани, пресъхнали, не може вече да си пие лекарствата, не може да преглъща. Едва си вдига ръцете от слабост - невероятно трудно е с подлогата-не може сама да се вдига и сме винаги 2-ма до нея-баща ми и аз със сестра ми. Аз имам много търпение - просто искам да може поне вода да пие и да хапва по 2 лъжички храна на ден, но... Вече има и халюцинации.
Аз не се отчайвам - надявам се!!!
Искам да напиша няколко важни неща, надявам се да са от полза на някого.
1. След химиотерапията се появяват гъбички в устата, хранопровода и стомаха. Изсушават и разраняват лигавицата. Трябва да се пие Фунголон, за да се облегчи. На нас никой не ни каза и стана ужасно, докато разбера какво и е.
2. Ако има кашлица с кръв, подходящ е Трамадол Стада 50 мг. освен инхалерите, защото действа подтискащо чрез мозъчната кора на кашлечния рефлекс.
3. Обезболяващи пластири Дурогезик от 25,50 или 100 мг. Полагат се на регистрираните в онкодиспансерите. Просто са кът и не винаги дават.
4. Има отлични храни на Фризениус - казват се Фризолак, сироп, 500 мл., който замества 3 пълноценни хранения при променен дъвкателен рефлекс.
5. Има един крем за мазане при рани от залежаване, който предпазва също така, казва се Sudocrem.
6. На този етап саменто въобще не и помага. Нито подсилващото Сарженор.
Бих искала да питам някой знае ли къде се продават легла с вградена подлога, за да може болният да не се натоварва?



Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 12:46



Здравей!Да не те отчайвам, но щом вижда халюцинации, нещата не са добре.Моята свекърва беше така накрая.Превиждаше и се отначало една жена, която държи плат в ръцете си, а после бебе...Накрая лекарствата и давах с кисело мляко-пробвай и ти.Като не можеше да ги пие с вода вземах една лъжичка кисело мляко и слагах хапчето в нея.Направо го гълта с млякото.Свекърва ми не е пила такива обезболяващи-тя пиеше оксиконтин, а след това долтард.Против пробиване/разраняване от лежането/ също така знам че става домашен сапун.Намокряш си ръката, търкаш я със сапуна и след това на мястото.Има ефект.Ние също и давахме алое, газ и т.н.Пиши когато можеш.Не видах дали имаш скайп или ай си кю.



Тема Re: Никинови [re: дъждoвнa]  
Автор galgos ()
Публикувано16.06.07 21:06



Здравейте! Писаното от Вас силно ме заинтересува, защото имам сходен проблем. Майка ми е оперирана преди седем месеца от меланом. Сега се появи уплътнение в лимфен възел в слабините, с големината на яйце. В понеделник ще я приемат в болницата за операция. Пишете, че баща Ви се чувства добре след отстраняването на лимфния възел. Моля, ако не ви затруднява да ми отговорите преди колко време е станало това /месеци, години/. И как е продължило лечението. На майка ми отказаха химеотерапия след първата операция по здравословни причини и беше само С БЦЖ ваксина. Какво мога да очаквам от сега нататък.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано16.06.07 21:44



Здравей! Не знам как се казваш - аз съм Деси и не искам да съм анонимна.
Мейла ми е perfect@edasat.com. Като отида на работа в понеделник ще видя скайпе адреса и ай си кю-то си,
Благодаря ти, че ми пишеш - по-спокойно ми е така. Днес ходих пак в болницата да питам тези лекарства, които даваме правилно ли са дозирани и какво мога да и помогна за болките в краката - толкова са отекли на подбедрици и ходило, че ще се пръсне кожата вече. И знаеш ли какво ми отговориха "Вземете морфин и я упойвайте да не усеща нищо - друго не може да се направи."А аз искам още малко да е в съзнание и да си говорим без да я боли - нищо друго не искам. Ако някой знае как да и облегча болката от отоците, моля да пише.



Тема Re: АСТРОАРТ КЪДЕ СИ?нови [re: desyping]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 22:22



ЗДРАВЕЙ, ПИШИ МИ МОЛЯ!!!



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано19.06.07 15:48



Мама почина днес.
Благодаря на D и Весела за подкрепата.



Тема Re:нови [re: desyping]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 16:01



Моите съболезнования!
Да почива в мир!





Тема Re:нови [re: дъждoвнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.06.07 16:18



Приеми и моите съболезнования!
Да почива в мир душата й!...



Тема Re:нови [re: *jull**]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано19.06.07 21:33



Благодаря ви. Бог да я прости!
Желая ви много сили и вяра и подкрепа от обичаните от вас хора.



Тема Re:нови [re: desyping]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 23:01



Приеми и моите съболезнования!
Да почива в мир душата и!Бог да я прости!



Тема Re: Вяранови [re: desyping]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 10:54



Здравейте, Вяра,
Не съм влизала от много време, защото се опитваме да се борим и ние с нашия проблем, на моментни си казвам, че няма да влизам, защото ми причянават много мъка трагедии ката на Деси, от друга страна влизам постоянно.Татко е опериран два пъти през Февруари и Март /2007.Положението му е сериозно в същото време аз все още не мога да приема фактите такива каквито са.Една част от мен отказва да приеме, че е болен от много коварен тип рак, от който изхода не е добър.В същото време д-р Киров, достатъчно ясно ми обясни переспективата, нещо с което не съм много съгласна, не за друго, а защото от доста места вече чувам, че съобщава на различни хора, " че не им остава много", на една жена също с меланом и беше казал, че и остават 6 месеца живот, тя каза, "минаха 8 месеца вече и аз броя всеки ден като последен".
Мисля си, че никой не е по-велик от природата, господ или който в каквото вярва, за да определя колко земен път ни остава.
Татко пие от една седмица Варумин, нямам представа дали някой в този форум е опитвал, но е факт, че до нас информацията за ползотворното му влияние , достигна посредством лекари.И аз имам усещането, че се борим с чудовище и макар, че най-тежко е за болния, безпорно, също много тежко е и за хората които го обичат и които са част от него.Първите месеци сънувах непрекъснато туморир лекари и какви ли не ужаси, татко не спи по цели нощи, започна да пуши страшно много, което всички сме наясно, колко е вредно от друга страна се опитвам да усетя неговите терзания и какво той преживява.



Тема Re: Вяранови [re: Hиkи]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.06.07 16:25



Предполагам, че знаеш за лечението с Лаетрил, което дава много добри резултати. Тук има посочени и адреси към различни сайтове с алтернативни методи. Астроарт ги беше написал. Провери ли ги? На мен дълго време не ми се отваряха, но сега успях. С алтернативни методи може много да подпомогнете основното лечение.





Тема Re: Вяранови [re: *jull**]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 13:21



Здравей,
Какво е Леатрил?
Чувам за първи път, в момента възлагам големите си надежди на Варумина!!!



Тема Re: ЛАЕТРИЛ ИЛИ ВИТАМИН В17нови [re: Hиkи]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.06.07 14:44



Върни се на първа страница от тази тема и ще прочетеш постинга на Астроарт (от 09.11.06 14:13).





Тема Re: ЛАЕТРИЛ ИЛИ ВИТАМИН В17нови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 09:17



ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ,благодаря ви за съветите.Баща ми яде кайсиеви ядки още през октомври,но казва,че му дразнят гърлото ,за сега пие алое,започна да яде магданоз с лимон,карам го да пие Вит.С 3*5хапчета.Вече има пресни кайсии и го карам да яде,трябва да помисля да смеля кайсиевите ядки и да ги смеся с нещо,но от толкова много информация човек се забърква и за съжаление не знае кое е най-добре.Трябва да направя извлека от пресните орехчета с зехтин,но незнам малко съм в дупка,но ще се оправя.Аз самата съм мед.козметик от 25г.колко много съм чела за МЕЛАНОМ,а немога да се справя,но АЗ ВАРВАМ ЧЕ ЩЕ УСПЕЕМ!!!ЦЕЛУВКИ И ХУБАВ ДЕН





Тема Re: ЛАЕТРИЛ ИЛИ ВИТАМИН В17нови [re: вяpa]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.06.07 17:11



Чета различни рецепти за зелените орехи - с мед, зехтин, газ, водка... С мед и газ зная как се правят, но не помня за водката (спирта) и зехтина. Знае ли някой? И наясно ли е в какви случаи коя технология да се избере? Нещо май се затруднявам със смилането на орехите - не може ли само да се разпукат, а после да се прецедят? Или трябва да се смелят, за да се ядат?





Тема Re: ЛАЕТРИЛ ИЛИ ВИТАМИН В17нови [re: *jull**]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 17:44



рецепта:
33 зелени орехчета се разрязват на четри заливат се в голям буркан с 1,5 литра водка и се оставят на тъмно 40 дни.След това сместа се презежда и се пие по следната схема:
прилага се 1 път дневно на гладно,и много бавно
1 ден 1 капка в 1/2 чаша вода
2 ден 2 капки
3 ден 3 капки
4 ден 4 капки
5 ден 5 капки
6 ден 2 ч.л.
7 ден 2 ч.л. сутрин на гладно, един път седмично в продължение на една година
Настойката има противопаразитно действие



Тема Re: ЛАЕТРИЛ ИЛИ ВИТАМИН В17нови [re: 4O4O]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.06.07 21:05



Благодаря за рецептата!





Тема Настойка от зелени орехи.нови [re: 4O4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 00:46



Какво значи"един път седмично в продължение на една година" ?
Всеки месец по една седмица ли? Или имаш нещо друго предвид....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.06.07 00:59



Според мен "един път седмично" означава "1 път в седмицата" и нищо друго!

Избираш си един ден от седмицата (примерно понеделник) и всеки понеделник през всичките 52 седмици в годината си взимаш указаната доза.
Освен ако пояснението не е точно...





Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 01:02



Ама и ти си слънчасала май

Пише - 1-ви ден, 2-ри ден и т.н.
В един ден колко дни има според теб

Предполагам че е 1 път месечно, защото дозата е за една седмица - 7 дни

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор kali_66 ()
Публикувано27.06.07 01:10



Най вероятно е един път месечно, в другото няма логика.



Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.06.07 01:15



1,5 л водка за 1 седмица?!!
Обичам го това лекарство!





Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 01:19



Бе жена, влез си пусни един леден душ, да ти се намести мозъка малко - 7 дни по 1 капка - литър и половина ли прави?

Тоя разговор не е за тук, ама утре ще го продължим!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.06.07 01:22



Рецептата, за която говоря е с 33 зелени орехи и 1.5 л водка.
?



Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 10:38



Имам пред вид всяка седмица по веднъж , в продължение на една година



Тема Re: Настойка от зелени орехи.нови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 10:45



До семия ден настойката се пие всеки ден /така се достига макс. доза от 2 ч.л./,след което се продължава като се взима само 1 път в седмицата в продължение на една година.



Тема Начин на прилагане!нови [re: 4O4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 13:00



рецепта:
33 зелени орехчета се разрязват на четри заливат се в голям буркан с 1,5 литра водка и се оставят на тъмно 40 дни.След това сместа се презежда и се пие по следната схема:
прилага се 1 път дневно на гладно,и много бавно
1 ден 1 капка в 1/2 чаша вода
2 ден 2 капки
3 ден 3 капки
4 ден 4 капки
5 ден 5 капки
6 ден 2 ч.л.
7 ден 2 ч.л. сутрин на гладно, един път седмично в продължение на една година
Настойката има противопаразитно действие


Значи, взема се една седмица по горната схема, до достигане на 2 ч.л.
И след това един път в седмицата по 2 ч.л.
И това продължава една година, т.е. 52 пъти по 2 ч.л. от настойката.

Правилно ли те разбирам?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: vesela.bg]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:47



Правилно си ме разбрала!Преди две седмици я приготвих за татко и затова още незнам какъв ще е ефектът,но със сигурност не би трябвало да навреди.Някои обясняват употребата на тази настойка със занижените стойности на йод в организма при онко-болните.



Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: 4O4O]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 15:20



Благодаря ти и аз ще я направя, останаха ми орехи!Пък и тази настойка не е проблем да си стои в хладилника, няма да се развали след като е на спиртна основа



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.06.07 15:48



Браво, бе! Доживях да възтържествува истината!
Весела, дали ще кажеш нещо по повод среднощния ни спор за приема на настойката (27.06.07 01:02) ?





Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.06.07 16:45



Този спор, ако искаш да продължи го прехвърли в Раздумката, не тук....
А иначе, ти не си права, щото тоя 1,5 литър водка е за една година, а не за една седмица, както ти се иска



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 09:55



ЗДРАВЕЙТЕ,всички сте големи сладури радвам се ,че ви има.Мина и четвъртата операция на баща ми оказва се ,че борбата продължава.На 4.06 сме при д-рКиров и ще решим дали да прави химиотерапия,ако ли не 1път в месеца на преглед и ваксина.Немога да разбера как се появява пак като след операция се правят изследвания и показват ,че ръбовете са чисти,този меланом е много упорито чудовище,но ще го победим.АЗ ВЯРВАМ!!!
Пишете ми.
ХУБАВ ДЕН!!!!





Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 17:34



Не случайно меланома е наречен "злокачествен меланом", а не просто меланом.Той е ужасно агресивен и почти винаги дава метастази.
Ще дам един пример.През август 2001 г в гр.Сакраменто, Калифорния от меланом почина 60 годишната дъщеря на бившия американски президент Роналд Рейгън, тя всъщност е от първия му брак с актрисата Джейн Уимен .Ракът й е бил открит 5 г по-рано.Всичко започнало от една бенка, на която тя отначало не обърнала сериозно внимание.Едва след като бенката била отстранена от хирург и бил взет материал за анализ било установено, че това е меланом.Била лекувана с интерферон и състоянието й постоянно било следено.Но след 5 години борба битката се оказала загубена.

Преди време бях писал за един украинец, Валерий Мельник, по професия козметолог, който твърди че лекува меланом, дори и на предпоследен стадий.Ето и неговия сайт:




Има телефон, и-мейл и адрес за връзка.



Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: acтpoapт]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 22:58



Астроарт, иска ми се, надявам се информацията, която пусна в последния си пост, че почти винаги има метастази да е грешна.
Надявам се, че не заравяйки си главата в пясъка ще успеем да се преборим с това чудовище.
Стресът, под който съм постоянно ми вреди сигурно повече от отстранената бенка.
Преглеждам се постоянно, при най-малкото съмнение тичам на лекар, чета прекалено много информация, на моменти лудвам окончателно, имам направо паническо разтройство и въпреки, че се опитвам да си налагам да не влизам тук толкова често не мога да се преборя във самата себе си.
Искам живота си от преди диагнозата на баща ми обратно, от тогава започнах да имам тези пристъпи, че нещо не е наред с една или друга бенка, тази, която се оказа проблемна я мерех по 10 пъти на ден само и само да не е пораснала. Стигна се до там да ми скрият сантиметъра, защото полудявах.
ох извинете ми за това, просто имах нужда да го изпиша.
Това, което исках дакажа е да се опитаме да гледаме поне малко положително, без да се опитваме да пренебрегваме положението, в което сме и без да пропускаме профилактичен преглед или вакснина.
Вяра, пожелавам ви това да е последната такава операция и да обявите победа над врага.
Успех и кураж на всички



Тема Re: Начин на прилагане!нови [re: acтpoapт]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 23:04



И още нещо за астроарт- в този сайт, който е постнат намерих следното

В отговор на:

При диагнозе меланома 80% заболевших и пролеченных этими методами умирают очень быстро, их жизнь исчисляется несколькими месяцами. Лишь 20% проживают до 5 лет - это максимальный срок, но все это время они получают курсы химиотерапии лучевой терапии.



Ровейки из нета никъде не попаднах на такава статистика, напротив статистиката беше по-положителна, защото хората вече знаят за заболяването и следят за всякакви такива изменения.
най-малкото несериозно е този козметик да напише, че има такъв висока процент смъртност без да отчете стадия на заболяването, което какво всички знаем е едно от решаващите неща при определяне на такава статистика.



Тема Re: КЪМ ДЪЖДОВНАнови [re: дъждoвнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.07.07 08:24



Я, стига със "статистиката" на този козметолог! Нали лечението му трябва да изглежда още по-ефективно! Доста сме прочели за чудодейни средства и лечители, за да не се връзваме на всичко, което пише!


Мила, знам, че е много трудно да не мислиш непрекъснато за проблема си, но само ти (и никой друг!) можеш да си помогнеш, за да преодолееш тревожното си състоянието. Наблюдавай се, разбира се, но не позволявай тази мисъл да обсеби съзнанието ти изцяло... Нали си чела достатъчно за мисълта-форма? Ако ще визуализираш, нека това да се превърне в целенасочено упражнение, но при него ти да ОЗДРАВЯВАШ, а не се разболяваш!
Желая ти сили, здраве и много късмет!



Тема Re: КЪМ jullнови [re: *jull**]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 11:15



Благодаря jull, ще потърся повече инфо за мисълта форма и вярвам, че се справим с всички препятствия



Тема за астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 22:21



Здравей,радвам се ,че се появи мислех,че не си в България.Благодаря за сайта,но много неразбрах с какво маже,а нали вече е махнат меланома от къде да знам къде може да се появи отново?



Тема Re:за дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 22:30



Здравей,не се отчайвай така ти си толкова силна,а и не мисля,че ще имаш проблеми повече.Ти как ми даваше кураж,сега е мой ред.Аз мисля,че всичко идва от мисълта или да мислиш само хубави неща и да се настройваш положително.ВЛЕЗ в Рейке алианс,тибетците са много опитни много бързо ще разбереш.Ако нещо не разбереш питай ме!!!ОБИЧАМЕ ТЕ!!!!





Тема Re: за астроартнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 18:50



По отношение на възможността с мисъл-форми да се лекуват и най-тежки болести-рак, мултипленна склероза и др. има една чудесна книга на български:

Кирил Хиршберг
Марк Ян Бараш

"Удивителни оздравявания"

с подзаглавие

Вашият шанс да победите страданието

издание на "Лечител"

цена 6 лв.

може да се закупи в дрогериите "Лечител".

Книгата е уникална.Авторите са издирили, описали и изследвали около 80 "нелечими случая" от цял свят:САЩ, Япония, Холандия, Англия, Китай, Австралия, Швеция.Става дума основно за болни от рак и то във фаза, в която лекарите не са давали повече от няколко месеца живот.Но въпреки прогнозата всички тези отписани от живота хора живеят вече 5-10-15-20 и повече години.

Книгата си заслужава да се прочете и тогава всеки разбира колко е голяма силата на мисълта и възможността на всеки човек да се самоизлекува ако има силна вяра и надежда.

успех на всички!



Тема към "дъждовна"нови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 15:16



Здравей, ти беше на гости в моята душа!
Аз изпитвам подобни чуства и емоции, при мен няма подобен проблем, както е при теб, но душевно, хич не съм ОК.Мама е болна от много години с много белодробни емболии, татко се разболя тази година, много обичана приятелка и отрязаха гърдата миналата година в следствие на злокачествен тумор.Изобщо и аз само се разглеждам, диагностицирам и т.н, това е някакъв вид повик за самосъхрание, аз имам и три прекрасни малки деца, за които непрекъснато мисля, че ако нещо ми се случи, няма кой да се грижи за тях, имам предвид майка.Изобщо трябва да намерим начин да избягаме от този род мисли и терзания, защото това е унищожително...
Трябва да гледаме реално, на нещата, трябва да приемем, че това което трябва да се случи ще се случи, че е важно да се прави профилактика, всякаква, важно е да имаме по-висока здравна култура, не че е възможно в тази страна да получаваме адекватно здравно обслужване, но фактите са такива.Ако искаш ми пиши твой мейл, където ще ти разкажа нещо много лично, просто не искам да занимавам хората във форума с лични истории, но ще ти напиша за поредното доказателство, че нещата се случват и то не само ,за да ни носят много мъка , а и много, много радост.Просто това е Живота, той ни изпраща трудности, които ние преодоляваме, но мислим ли само за болести и това какво може да ни се случи, то ще вземе да се случи.
Аз имам твойте страхове и моменти, но мисля, че трябва да си помогна сама, дори и за да бъда по-близо до татко, за да мога да се грижа адекватно за децата си, защото не е лесно да обясниш на едни пет годишни деца, карайки кола, защо изведнъж си започнала да плачеш, без причина за тях.
Не е лесно да те питат, "защо Дари е починала, (едно момиченце, което бръкна и в моето сърце, както на хиляди други хора), като е малка, нали умират само старите хора" и още много, много други неща.
Не те познавам, но ти изпращам най-сърдечните си поздрави, моя душевна приятелко!



Тема Re: за астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 19:03



Благодаря ти,утре сме на преглед дано всичко се управи.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат )
Публикувано10.07.07 17:11



здравейте на всички

аз съм опериран с диагноза меланом на гърба през м 11 2006г ходя на ваксина всеки месец в онкологията и на профилактични прегледи през месец като добавка ползвам алое вера -капсули засега физически нямам проблеми искам да попитам скакво да заменя алоето защото предполагам не е удачно да се пие само едно и също нещо



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.07 18:54



Омега-3 или
Рибено масло от черен дроб на акула

Вит. Е - 800 единици дневно
Вит С - 1000 - 3000 млг дневно
Селен- 200 млг
Бета каротен - 25 000 единици /5,5 млг/ дневно

Търсиш натурални /без никакви оцветители, ароматизатори и т.н./в никакъв случай разтворими или шумящи, и ги приемаш отделно през деня... Не купувай комбинирани препарати, каквито има доста на нашия пазар. Тази препоръка прочетох в една книга и сега я прилагам.

Тази комбинация вземам аз в момента....
След 3-4 месеца можеш да смениш с нещо друго....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vesela.bg на 10.07.07 19:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 00:33.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано10.07.07 19:58



благодаря за отговора

незнам дали тук е мястото за което предварително се извинявам дъщеря ми напъва да ходим на море тука 2 пъти ходихме наплаж и аз само под чадъра с тениска а във водата с потник -но се чудя за морето все пак нали трябва да се избягва стоенето на слънце



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 20:38



Zdravei bdjony

. Аз също съм оперирана от меланом и избягвам да седя на слънце , а за море не си и помислям даже



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 00:30



Ми и там, като и тука. Под чадъра и във водата - сутрин до 11 часа и привечер след 17 часа - нямаш проблем. Само не се излагай да се печеш гола по бански...Просто си намери една тънка тензухена /памучна риза и с нея на плажа. И шапка задължително...не бе, за разкош е шапката, за дами....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 00:34



Корегирах постинга си, допуснала съм грешка...

Бета каротена е от 25 000 единици /5,5 мг/ дневно.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 00:35.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 01:18



Тъй като витамините и добавките, които си посочила са доста (а не ги приемаш едновременно), би ли написала горе-долу през колко време и в какъв ред ги взимаш (ако има значение). Само примерно...





Тема Re: меланомнови [re: *jull**]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано11.07.07 07:39



Извинявай, ще ти отговоря как аз ги вземам, а Весито нека също напише нейния опит. Селена трябва да се взема заедно с витамин Е, защото този витамин подобрява усвояемостта му в организма. Заедно с витамин Е се взема и Каротина, така че тези три таблетки, се пият заедно. На следващия прием вземам Омега-3 и витамин С, а вечерта чесън и витамин С.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано11.07.07 08:46



аз съм мъж

ама караи за морето иаз така го мисля на плаж сутрин и вечер без директно излагане наслънце-а за добавките имаш ли някаква схема на приемане както пише джул



Тема Re: меланомнови [re: tetty71]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 11:57



Тети, благодаря! Споменаваш чесън - за "Натанал" ли говориш или за чесън в натурален вид?





Тема Re: меланомнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 13:56



Омегата-3 - сутрин и вечер по 2 си я пия отдавна - тя не влиза в долната схема. Сега я свърших и си купих Рибено масло от Черен дроб на акула и пия нея. И тя е с голямо съдържание, но в момента е вкъщи и не мога да ти кажа колко.

Иначе долната схема за прием на тези неща се препоръчва при онкологични заболявания, като детоксикира, антиоксидира организма и поддържа имунитета...

Бета каротена - сутрин по 1 от 25 000 единици
Селен 200 мг - на обяд
час два след него Вит.Е - 800 единици
след още час - вит. С-то - 1 от 1000 млг / а трябва повече, ама когато се сетя/

Така четох, че когато са комбинирани - едното елиминирало другото или не се усвоявало напълно, нещо подобно и препоръката е да се вземат отделно през деня. Като се препоръчва така, както съм ги написала - Бета каротена - сутрин, Селен и вит.Е наобяд, а вит.С се препоръчва 4 пъти по 1000 млг - но аз това количество не го спазвам /пия най-много по 2 на ден/...

Питай, ако нещо пак съм пропуснала



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 13:59



Ооооооо много съжалявам, че съм те объркала.... Мъжете са ни кът тук и карам по инерция с обръщенията. Извинявай!

Схемата я написах по-горе!

Хорааа, още един мъж в клубаааа....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 16:17



Вит.С, който пиеш 2 пъти дневно, по 1000 мг ли е ? И кой вит.С (имам предвид фирма, разфасовка)? За да съм сигурна, че е натурален и надежден...





Тема Re: меланомнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 18:02



Вервай ми такъв е



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланом [re: *jull**]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано11.07.07 18:47



Аз ползвам на таблетки, но и Натанала е много добър вариант. Малко хора знаят, че полезните вещества в чесъна, всъщност се съдържат в люспите му, които ние не употребяваме, така че консумацията му като зеленчук е по-скоро с гастрономичска стойност.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано11.07.07 20:38



По повод какво може да се комбинира при витамините и минералите , пействам тази информация. Предполагам ще е от полза за всички.

Дългогодишните научни изследвания доказват, че не всички вещества, когато ги приемем заедно, се държат "приятелски" в организма. Ето някои резултати:

Отрицателно взаимодействие Положително взаимодействие
vit. A # vit. B12 --------------------------- vit. A & Fe
vit. B3 (PP) # vit. B12------------------------- -vit. B2 & vit. B6
vit. C # vit. B12---------------------------------- vit. B2 & vit. B9
vit. C # vit. B12---------------------------------- vit. B2 & vit. B12
vit. E # vit. B12----------------------------------- vit. B2 & vit. K
KoQ10 # vit. B12--------------------------------- vit. B12 & vit. B9
Cu # vit. B12-------------------------------------- vit. C & vit. E
Cu # vit. B2----------------------------------------vit. E & KoQ10
Fe # vit. B2-----------------------------------------vit. C & Cr
Fe # vit. B12---------------------------------------vit. C & Fe
Fe # vit. Е------------------------------------------vit. D & Ca
Zn # vit. B2---------------------------------------- vit. D & P
Ca # Fe ---------------------------------------------vit. K & Ca
Ca # Mn ---------------------------------------------Ca & vit. B12
Ca # Zn----------------------------------------------Mg & vit. D
Cd # Cu----------------------------------------------Cu & Fe
Fe # Mn---------------------------------------------- Mg & Ca
Fe # Zn-----------------------------------------------Zn & Mg
Mg # Fe-----------------------------------------------vit. E & vit. A
Zn # Cr---------------------------------------------- Se & vit. E
Zn # Cu

При прием на комплекс (в който дневната доза витамини и минерали е сведена до 1 таблетка) някои от компонентите започват усилено "да пречат" на други в усвояването:
• цинкът пречи на усвояването на меда, което може да доведе до анемия и понижено ниво на HDL холестерина («добрия» холестерин). Трябва да се увеличи приема на мед, ако няколко дни сте приемали добавки с цинк.
• цинкът се конкурира в усвояването с желязото и калция
• калцият и желязото намаляват усвояването на мангана
• добавките, съдържащи калций понижават усвояването на желязото
• витамин Е е лошо съвместим с желязото
• витамин С е лошо съвместим с витамините от група В
• бета каротинът има свойството да намалява нивото на витамин Е
• повишеното ниво на витамин С води до недостиг на мед...
Други пък си "помагат":
• приемането на витамин А заедно с желязо, е по-ефективно за преодоляване недостига на желязо от приемането на добавки съдържащи само желязо
• витамин Е и селенът си взаимодействат при защитата на мастните тъкани на организма
• витамин В6 повишава биодостъпността на магнезия
• борът има способността да стабилизира употребата на калция, магнезия и фосфора от организма
• витамин D подобрява усвояването на калция и фосфора
• за усвояването на калция е нужен витамин D
• витамин С подобрява усвояването на хрома
• медът подобрява усвояването на желязото
• приема на витамин А с желязо помага срещу дефицита на желязо, тъй като витамин А позволява на организма да използва запасите от желязо намиращи се в черния дроб
• селенът усилва антиоксидантния ефект на витамин Е
• цинкът и манганът действат синергично при неутрализацията на свободните радикали
• магнезият увеличава количеството на витамин В6, който има способността да прониква в клетките
• витамин К помага на калция при строежа на костната тъкан и за правилното съсирване на кръвта
Изводът: комплекс с максимално положителен ефект е този, в който е изключено отрицателното и максимизирано положителното взаимодействие при усвояването. А това е възможно само чрез разделяне на таблетката.

Редактирано от tetty71 на 11.07.07 20:43.



Тема Re: меланомнови [re: cec]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 17:07



Аз много обичам да плувам, затова питах изрично лекарката ми дали мога да ходя на море- отговорът беше сутрин рано.
Ние отивахме в 8 на плажа, аз бях с дълъг ръкав, отгоре бански и намазана с 60-ка фактор слънцезащитно мляко. След като се наплациках на воля бях под чадъра и така до 9:30.
Иначе през деня гледам да не излизам много, мажа се мляко на eucerin 50+ фактор и си ходя с дълъг ръкав- много ми е трудно това последното, но за здравето трябва всичко да се даде



Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:52



защо не пишете вече?



Тема Re: меланомнови [re: тя]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано26.09.07 22:22



е ми закротили сме се

а сега сериозно ходя на прегледи през 2 месеца ваксина всеки месец и така



Тема Re: меланомнови [re: тя]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 09:04



Аз съм си тук, прочитам нещата, ходя на проф. прегледи и БЦЖ всеки месец.
Гледам много да не мисля за това, а и нямам какво да споделям.



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 17:02



Почти всичко което знам за тази гадост прочетох тук !Темата замря и ми липсвате!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 14:39



Баща ви е пациент с висок риск от рецидив на заболяването. Световните тенденции в този случай са да се прилага лечение с алфа интерферон който трябва да се започне скоро след операцията.Струва ми се че такова лечение е осигурено в онкологичните диспансери.



Тема Re: меланомнови [re: doc]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 12:40



Аз съм с диагноза Т3N0M0 и до този момент съм на БЦЖ.От лекарите никой нищо не е споменавал за интерферон алфа .Би ли споделил нещо повече.Благодаря! Doc. съкратено доктор ли е?





Тема Re: Za тянови [re: Tя]  
Автор cec (непознат)
Публикувано03.10.07 15:11



И аз съм с такава диагноза и ми правят имунотерапия с интерферон алфа и изкарах и няколко курса химиотерапия и въпреки всичко метастазира меланома, но до колкото съм информирана най - доброто лечение е с интерферон , а бцж ваксините са отживелица.Ти от къде си?



Тема Re: Za тянови [re: cec]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 15:59





Редактирано от vesela.bg на 03.10.07 16:37.



Тема Re: Za тянови [re: cec]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 16:42



От София.Операция правена ли ти е? Къде и след колко време метастазира?Как ти понесе интерферона?Ще ти бъда благодарна ако споделиш!



Тема Re: Za тянови [re: doc]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 16:44



Благодаря Doc! Много интересно!



Тема Re: Za тянови [re: Tя]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.10.07 16:45



А имате ли информация за кремовете на Мелников и "Cansema"?





Тема Re: Za тянови [re: Tя]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 16:47



Правена ми е операция преди 6 месец.Беше на гърба ми . Веднага след операцията започнах химиотрапия и имунотерапия с интерферон . След шест месеца метастазира в гърдата.Страничните ефекти от интерферона при мен бяха вдигане на висока температура и втрисване , но се проявиха само в началото .



Тема Re: Za тянови [re: *jull**]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 17:12



Всичко което знам за Мелник е свързано с вино ,месце ,природа...За кремове не знам нищо...





Тема Re: Za тянови [re: Tя]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.10.07 18:14



Твоите асоциации с Мелник звучат прекрасно, но все пак става дума за украинеца В.Н. Мельник, който лекува меланома със специален, патентован от него разтвор. Лечението му обаче е скъпо - около 1500 $...

"Cansema" е билкова смес във формата на мазило, за което се твърди, че постига отлични резултати – тотално отстраняване на тумора.
Цената му е 50 $.





Тема Re: Za тянови [re: cec]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:22



ЗДРАВЕЙТЕ,къде се лекувате?



Тема меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:34



ЗДРАВЕЙТЕ,ПРЕДИ МНОГО ВРЕМЕ ПИСАХМЕ ЗА ЛЕНЕНОТО МАСЛО .ВЕЧЕ ГО ИМА В БЪЛГАРИЯ ПО АПТЕКИТЕ "BARLEAN'S-Flax oil"струва 33,40 -100капсули



Тема Re: Za тянови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 17:37



Здравей Вяра,как е положението с баща ти?В таз тема ти си вярата а Дъждовна оптимизма!Защото след всичко което прочетох тук не знам какво да мисля вече! Един казва няма страшно, друг ... Аз се лекувам в дървеница,ако месечните прегледи и БЦЖ-то могат да бъдат наречени лечение!

А самите прегледи ако не бяха толкова важни,щяха да са много смешни!И не прегледите а разговорите около тях?Вече почти съм станала специалист по теглене на думи с ченгел!А за лененото масло до някаде споделям мнението на Весела за агресивната реклама.Аз си купувам едно немско за около 4.50.



Тема Re: Za тянови [re: Пaти]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.10.07 18:25



Мила, дай малко информация за немското олио - коя е фирмата, откъде го купуваш и за колко време стига една опаковка от 4.50 лв. Виж, моля те, и каква е трайността му! Защото на мен ми е трудно да го открия и ако го намеря, ще го поръчам евентуално в по-голямо количество.





Тема Re: Za jullнови [re: *jull**]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 00:47



Jull,олиото е 250ml,фирмата е schnee koppe,трайност март2008,не се налага да го зареждаш на едро защото го има в Пикадили,3,4,5 и Била.На същата марка има и ленено семе.



Тема Re: Za jullнови [re: Пaти]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.10.07 07:17



Много благодаря! А по каква схема го взимаш и за колко време ти стига една доза?





Тема Re: Za jullнови [re: *jull**]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 12:25



Не успях да го вкарам в никаква схема.

Не ми върви с нищо! Опитах с извара ,салати не става.Сутрин и вечер си пиивам по една глътка и ми стига за около две седмици.



Тема за лененото маслонови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 17:05



ЗДРАВЕЙТЕ,Пати не спирай да ходиш на прегледите,те са смешни ,но много важни,а що се отнася за лененото масло трябва да бъде студено пресовано за да не се губят нужните му качества.Баща ми пие алое,но след прегледа в петък мисля да му дам и ленено масло.При кой лекар ходиш ?



Тема Re: за Вяранови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 17:20



Здравей,Вяра.Не съм си го и помисляла да спирам прегледите!Ходя на частни прегледи при d-rКолева.Маслото за което писах също е студено пресовано но е по ефтино .Как е баща ти?



Тема Re: за Вяранови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 19:26



ЗДРАВЕЙ ПАТИ,баща ми изкара една бронхитплевмония,но вече е добре и в петък сме на ваксина при д-р.Киров.Той не се спира да работи и дано бъде все така добре.ТРЯБВА да си правиш ехография на 3месеца,но това сигурно го знаеш.ПРОЧЕТИ за тибетската медецина ,мисля,че ще ти хареса,мозъка е най-доброто лекарство,а тибетците най-здравите хора.АЗ ВЯРВАМ ,ВЯРВАЙ И ТИ!!!!!





Тема Re: за Вяранови [re: вяpa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 00:40



Здравейте, Вяра,

Ехография на какво имате предвид?Татко е на ваксина и пие Варумин вече пет месеца, д-р Киров не е препоръчал нищо друго след химиотерапията и съответно ваксини всеки месец!Както и ядрено-магнитен резонанс на шест месеца.



Тема Re: за никинови [re: Hиkи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:43



ЗДРАВЕЙ НИКИ,щом д-р Киров е казал така значе всичко е наред.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано02.11.07 14:20



ходих да си правя 6 месечните изследвания -кръв-ренген- ехограф-за ехограф безплатен час записват чак за януари

-27 п-ка в младост



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 20:49



ЗДРАВЕЙ,тогава си плати,но направи изследванията те са много важни.В онкологията до сега не сме имали проблем.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано02.11.07 21:02



аз изследванията си ги направих исках да кажа и на някой друг ако му се налага да прави ехограф за какво става въпрос





Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 10:41



МАЙКА Е С ДИАГНОЗА МЕЛАНОМ МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ НАПИШЕ АДРЕСА И ДНИТЕ НА ПРИЕМ ПРИ ДОКТОР КРАСИ КИРОВ В СОФИЯ НЕЗАВИСИМО ДАЛИ Е ЧАСТЕН КАБИНЕТ ЗАЩОТО УТРЕ Е В СОФИЯ А ИСКАМ ДА Я ПОГЛЕДНЕ ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ.МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА
ЗДРАВЕ И УСПЕХ В БОРБАТА НА ВСИЧКИ





Тема Re: меланомнови [re: nov]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 21:49



ЗАЩО НИКОЙ НЕ СЕ СЕЩА ЗА ДОКТОР КРАСИ КИРОВ ОТ НАПИСАНОТО ОТ ВАС ОСТАНАХ С ВПЕЧЕТЛЕНИЕ ЧЕ Е ДОБЪР МОЛЯ АКО НЯКОЙ СЕ СЕЩА ЗА НЕГО ДА ПИШЕ КЪДЕ ПО-ТОЧНО РАБОТИ

ЗДРАВЕ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ



Тема Re: меланомнови [re: nov]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано06.11.07 22:18



за др-киров незнам ако те интересува доц-троянова мога да дам информация



Тема Re: меланомнови [re: nov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.11.07 22:20



Работи в Онкологията, кабинета му е на етажа на химиотерапията.
Не помня какво пишеше на вратата му, но името му със сигурност го пише.
Аз един ден го видях в сестринската стая, попитах го за консултация, каза ми да изчакам. Прегледа ме, поговорихме и по живо по здраво.
Но аз тогава правех химиотерапия там и му го казах. Не ми е искал пари, нищо! Имам едно петно на бедрото си, та от толкова четене тук се бях поуплашила, та затова ходих при него.
Отиваш директно там и молиш за преглед, друго не мога да ти кажа, това е моят опит.


Не се сърдете, че не ви се отговаря веднага, но все пак ние не стоим по цял ден на компютъра. Ходим и на работа и на терапии. Знам, че сте притеснени, но имайте малко търпение

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланомнови [re: nov]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 22:21



ЗДРАВЕЙ,сега влизам и веднага ви пиша.Д-р.Красимир Киров работи всеки ден от 8,30-13,00 в ОНКОЛОГИЯТА В ДЪРВЕНИЦА имате ли направление,АКО НЕ ЩЕ ПЛАТИТЕ ПРЕГЛЕДА НА КАСАТА.нЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ ОТИВАТЕ ПРИ НАЙ-ДОБРИЯ. АЗ ВАРВАМ,ВЯРВАЙ И ТИ И ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД!!!!!!!


КОЙ ВИ ИЗПРАЩА ТАМ?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 07:54



НИЕ СМЕ ОТ РУСЕ С ДИАГНОЗА МЕЛАНОМ ПО КОЖАТА ТУК НИКОЙ НЕ ТИ ОБЕСНЯВА НИЩО ДАЖЕ СЛУЧАЙНО РАЗБРАХ ЧЕ ТРЯБВА ДА Й СЕ НАПРАВИ ЯДРЕНО МАГН РЕЗ ЗА КОЕТО В РУСЕ НИКОЙ НЕ НИЕ КАЗАЛ ДНЕС ОТИВА В СОФИЯ И ЗАТОВА ИСКАХ КООРДИНАТИТЕ НА ТОЗИ ДОКТОР ИНАЧЕ ПРИ НАС НЕЩАТА НЕ СА ДОБРЕ МНОГО БЪРЗО СЕ ИЗМОРЯВА НЯМА СИЛИ НО Е В ДВИЖЕНИЕ ЗА СЕГА НО КРАЙНИЦИТЕ И ОТТИЧАТ И ТОВА МНОГО МЕ ПРИТЕСНЯВА АКО ИМА ХОРА С ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ДА ПИШАТ
УСПЕХ НА ВСИЧКИ





Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторsana (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 18:34



Здравейте!
Някой може ли да ми каже нещо за химиотерапия с дакарбазин?
Майка ми е с диагноза меланом. Операцията беше в София, в Дървеница. Преди двадесет дни проведохме втори курс химиотерапия, във Варна. Лекуващият химиотерапевт не си направи труда дори да ми каже какво вливат, въпреки,че го питах няколко пъти./разбрах го от сестрата/. Не ми отговори и на въпроса какво да очакваме след химиотерапията, в смисъл странични реакции. Дори смотоливи нещо, че нямало такива. Разбрах само, че за сега меланома е бил проникнал в дермата. Няма засегнати лимфни възли и други органи.
След първия курс нещата бяха по-добре, но след втория състоянието на майка ми се влоши рязко. Четох за това лекарство, че не повлиявало съществено развитието на болестта, но уврежда цялостното състояние на пациента. В един руски сайт, дори попаднах на информация, че след втория курс вливане организма се уврежда толкова, че е възможен летален изход. Моля Ви ако някой е провеждал химиотерапия с дакарбазин да пише.



Тема Re: меланомнови [re: sana]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 22:08



здравей sana,
по спомен и на баща ми му слагаха такава химиотерапия.
Да чукна на дърво това му спаси живота преди 9 години.
Надявам се състоянието на майка ти да е временно и всичко да се оправи.
Щом няма местастази и има чисти лимфни възли прогнозата според разните сайтове е добра.

Как са останалите в групата, отдавна не сте писали.
Надявам се всички да сте в добро здраве





Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 15:54



Кротувам си тихичко и се правя на здрава.Ходя на прегледи и БЦЖ.Задавам "умни" въпроси и получавам още "по умни" отговори!

Някой тук ходил ли е на преглед при проф.Дженари? Бил специалист по меланом.Моля ако някой знае нещо да го сподели!



Тема Re: меланомнови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 21:22



ЗДРАВЕЙТЕ,относно химио с ДЕКАРБАЗОНА на баща ми му вливаха след премахването на лимфните възли,направи 3 вливания като застраховка ,а не че толкова трябва.За да не му става лошо пиеше хапчета,но ги забравих от болницата ни ги даваха.МЕЛАНОМА е бомба със закаснител напиши ми по-подробно за да мога да ти дам съвет.НЕ СЕ ОТЧАЙВАТЕ явно сте хванали нещата на време,но бъдете на щрек.Трябва да пие червено цвекло,баща ми пиеше САМЕНТО,а след него АЛОЕ всичко това сме го писали .ПИШИ...
АЗ ВЯРВАМ,ВЯРВАЙ И ТИ!!!!!



Тема Re: ЗА ДЪЖДОВНАнови [re: дъждoвнa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 21:26



ЗДРАВЕЙ МИЛА ПРИЯТЕЛКО,добре сме ходим всеки месец в СОФИЯ на проверка и ваксина ,продължава да пие АЛОЕ и така.ГОСПОД да е снас и всичко да е наред.ТИ как си всичко наред ли е при теб.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторплaм (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 20:53



Вяра ако може да ми кажеш нещо повече за тези меланоми.Аз сега се зблъсквам с това и незнам от къде да започна и какво да давам на майка ми да пие с диагноза меланом на тонзила(сливица)с метазтази и в главата . Късмет на всички



Тема Re: меланомнови [re: плaм]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 21:26



ЗДРАВЕЙ,не се отчайвай първо трябва да вярваш силно,че ще се управи.НАПИШИ ми по-бодробно за вас.



Тема Re:меланомнови [re: BЯPA]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 17:30



ЗДРАВЕЙТЕ ,днес направиха на баща ми ехограф и има увелечение на черния дроб,но в понеделник ще правим скенер за да е сигурно и ако се наложи /МОЛА СЕ ДА НЕ СЕ НАЛОЖИ/ ще прави химио.ЛОШОТО е че той малко се отчая .ЗАПОЧВАМЕ БОРБАТА ОТНОВО. МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ.
АЗ ВЯРВАМ!!!!!!!



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 17:44



Здравей, Вяра,
Според моето скромно мнение още нищо не се знае категорично и не бива да мислим, че е отново завръщане на "чудовището", зная колко е трудно и как живеем в ужас, че отново се започва (преди 10дни на контролен преглед с татко и ваксина при д-р Киров, той напипа една бучка близо до операцията, за която не беше сигурен какво е преди да я проверим, слава богу е травмиран мускул от изключително агресивна лъчетерапия ).Така, че от цялото си сърце ти желая много кураж и позитивни мисли и не забравяй, че "По Коледа се случват чудеса".



Тема Re:меланомнови [re: Hиkи]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 17:52



БЛАГОДАРЯ ТИ НИКИ,аз се моля от все сърце да стане чудото,но нали знаеш поговорката"Колкото по-малко знаеш,толкова по-добре",а ние знаем толкова колкото да го мислиш по цял ден и нощ.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re:меланомнови [re: BЯPA]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.12.07 18:20



Вяра, освен всичко останало, започвайте веднага с големи количества сок от тиква! Ако обича, може да я яде и сварена с малко мед или кафява захар, настъргана на салата със зехтин и т. н.
Купете му и ЛИВ 52 (индийски растителен препарат), варете му чай от розмарин (слагайте го и като подправка)...
Всичко това много добре действа на черния дроб и го чисти.





Тема Re:меланом-jullнови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 18:46



БЛАГОДАРЯ ТИ,НО КАКЪВ Е ТОЗИ ЛИВ?



Тема Re:меланом-jullнови [re: вяpa]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.12.07 19:08



Така се казва - "Лив 52" - на Аюрведа е, мисля (сега ще изскочи отнякъде first да ме поправи, ако греша!)

Продават го по аптеките, никак не е скъпо, но върши чудесна работа!





Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 08:17



Вяра, дано това увеличение да не е нищо тревожно.
Аз си мисля, че след като не са казали, че са метастази, значи има шанс само да са ви уплашили.
Стискам силно плци, в понеделник ще мисля за вас и ни пиши какви са реултатите.



Тема Re:меланомнови [re: дъждoвнa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 21:27



ЗДРАВЕЙ МИЛА,ще пиша дано ГОСПОД ни помогне.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 20:21



Вяра,не знам ехографа до колко е надежден,скенера също не го препоръчват при меланом и по точно този с контраст,эащо не опитате с ЯМР?Аэ се надявам да не е нищо сериоэно и ви го пожелавам от сърце!Мен също ме бяха уплашили с тоя черен дроб!Укаэа се временен проблем с уэото

Моля те пиши утре че и при вас е така!



Тема Re:меланомнови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:25



ЗДРАВЕЙТЕ,днес оставихме баща ми в болницата не можах ме да направим скенера днес,защото имаше висучайщо посещение ----министри и т.н.Утре ще го направят и ще видя какво ще излезе,а сега като се обадих по телефона баща ми каза ,че са му вливали някаква система дали се вкарва нещо преди снимката на скенер?



Тема Re:меланом-Патинови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:30



Малко се притеснявам,защото не съм там и всичко ще научавам по телефона,абе тази година ми се ------мамата от здравословни проблеми с близки хора

Дано свършва по бързо и 2008 да бъде,а може ли след скенера да се правиЯМР?



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 14:58



Здравей Вяра,как така са му вливали нещо без да му кажат какво?Какво ви казаха за този вид скенер?По принцип преди снимка се инжектира контраст но съм чувала че карат пациентите сами да си го купуват.Вие платено ли го правите или през касата?Извини ме за многото въпроси и дано това което ще го снима ,каквото и да е,да покаже че всичко е наред!



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 23:42



ЗДРАВЕЙТЕ,СКЕНЕРА ПОТВЪРЖДАВА,ЧЕ ИМА РАЗСЕЙКА В ЧЕРНИЯ ДРОБ И ЗАПОЧНАХА ВЛИВАНИЯ С ДЕКАРБАЗИН,ТОВА ВЛИВАХА И В ПЛЕВЕН ПРЕДИ 1ГОД.ТОВА Е ПО-СЛАБА ХИМИЯ ДАНО ПОМОГНЕ.АЗ ВЯРВАМ!!!!!



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 01:10



Вяра,ужасно съжалявам эа потвърдената новина...Надявам се че таэи химия ще помогне!Ти си страхотна дъщеря! По Коледа се случват чудеса!Желая ги на всички тук!



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 10:17



Ох Вяра, така се надявах да е грешка.

не искам да те вкарвам в мисли, но все пак да попитам няма ли за черния дроб друга химиотерапия да му правят?

Чудеса стават, нека д ойде и вашето чудо, не му давай на баща ти да се предава



Тема Re:меланомнови [re: дъждoвнa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 22:52



ЗДРАВЕЙТЕ мили приятелки,аз вярвам,че химията е точно тази която ще пребори болеста,миналата година в Плевен му вливаха същото,декарбазина не е от силните така че НАДЕЖДАТА Е тук.Като си дойде ще пие САМЕНТО3*20К. и така БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА.ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА ПОЖЕЛАВАМ СИ ЕДНО ЗА МОЕТО СИМЕЙСТВО,КАКТО И ЗА ВАС.


АЗ ВЯРВАМ!!!!!



Тема Re:меланомнови [re: BЯPA]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 16:33



ЗДРАВЕЙТЕ,продължаваме с химиотерапия с ДЕКАРБАЗИН пие есенциале форте за черния дроб.Вчера свърши втората химиотерапия,изследванията -лезията не намалява,другите изследвания са добре.Започва да пие САМЕНТО 3*20к. и се чудя дали да включа и алоето,някой ако има мнение да ми пише моля.АЗ ВЯРВАМ!!!





Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:33



ЗДРАВЕЙТЕ,съжелявам,че оставам сама ,но продължавам да се боря.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 05:29



Вяра, не са ли лекували ,татко ти с имунотерапия-Интерферон, Интерлевкин?Тук атакуват меланомата със имунотерапия.Както и да е, желая ви успехове!!

.Никога не можеш да бъдеш сама, поне още едно добро същество ще застане до теб!Аз вярвам, също като теб!



Тема Re: меланомнови [re: yraaa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 05:56



Вяра, ако те интерисува качествен интерферон, японски, този, който е оригинален, на създателя на хранителната добавка виж този сайд
www.shaklee.com , напиши в прозореца NUTRIFERON ( интерферон) и ще ти се отвори оригинала, струва 38,25 долара, една опаковка, 60 капсули Това е истински продукт, в моето семейство има човек който го е ползвал преди година и сме много доволни, Купувай качествени продукти, за да има качествено лечение, но всичко е въпрос на финансии и разбирания



Тема Re:меланомнови [re: BЯPA]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 19:27



Здравей Вяра,не си сама!Тук сме обичайните заподозрени!И аз вярвам!И аз продължавам борбата!Просто от известно време не съм на кеф и се въздържам от коментари за да не ви пълня главите с мрачните ми мисли. !Защо не проверите какво вливат в белите страни след като не намалява лезията в дроба и дали не му се полага нещо по добро а те да го крият.Също така при интерес от твоя страна мога да ти напиша тел. на доц.Троянова .За мен тя един от най-добрите специалисти в онкодерматологията.Желая успех!



Тема Re:меланомнови [re: Пaти]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:00



ЗДРАВЕЙ ПАТИ,АКО МОЖЕШ МИ ПУСНИ ТЕЛ.НА ДОЦ ТРАЯНОВА.ТЯ КЪДЕ ПРЕГЛЕЖДА?



Тема Re: меланомнови [re: yraaa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:08



ЗДРАВЕЙ, КАКВА НАПРИМЕР?



Тема Re: меланомнови [re: Kaлoянa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:15



ЗДРАВЕЙ,благодаря какво представлява и за какво сте го ползвали?



Тема Re:меланомнови [re: вяpa]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 23:45



Доц.Троянова-0888876482.Частен преглед клиника Свети Тома -Красно село



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано30.01.08 10:44



И аз ходя при доцент Троянова на прегледи - доволен съм -освен в Сен Тома преглежда и в онкологията в Дървеница - и на двете места можеш да се запишеш с направление от личен лекар



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 19:27



ЗДРАВЕЙ,благодаря ,може ли да ми дадеш телефон за да се свържа с нея.Баща ми прави химио в онкоболницата в Дървеница.Незнам колко вливания ще има още,но за сега са две и ще продължава.Много съм прочела и направила,но когато стигне до черен дроб никой не се е похвалил,но аз знам ,че ще се справим .АЗ ВЯРВАМ!!!





Тема Re: меланом-за уrааанови [re: yraaa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 19:29



зздравей,къде си?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 00:02



Здравей!Тук съм , но уча здраво следобед имам изпит на лимфна система и имунитет!Та ка, че издебнах в почивката да се включа!Как си?





Тема Re: меланомнови [re: yraaa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 09:15



ЗДРАВЕЙ МНОГО КЪСМЕТ

добре съм,тръгвам на работа,но довечера ще ти пиша.УСПЕХ.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: меланом-КАЛОЯНАнови [re: BЯPA]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 01:05



ЗДРАВЕЙ,НАПИСАХ ПИСМО НА ДР.КЛАРК,ЧАКАМ ОТГОВОР.



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 01:14



Благодаря ви,ще се свържа с нея.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 23:33



Здравей Вяра, досега не съм писала, но редовно съм чела. Моя баща беше болен от тази зла болест. За жалост той вече не е между нас. Много неща съм приложела от твоето лечение, но при нас последния месец даде метастази в мозъка и от там няма спасение. Аз винаги вярвах, че ще се справим, особено като прочетях "Аз вярвам".
Пиша ти защото е важно да правите и скенер на глава. Ние започнахме и лечение с Варумин, но може би късно. Много неща прижевяхме, ако мога да съм ти полезна с нещо питай. Искам да ти кажа и за Д-р Антония Томова от Пловдив, тя дава много алтернативи и лечения. Имам телефон, но избягва да прави консултации по телефона, едно мнение никога не е излишно. Никога не губи надежда!



Тема Re: меланом-Вяранови [re: BЯPA]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 00:05



Имай търпение, тя ще ти отговори Изключително добронамерен човек е, помага И всички въпроси които имаш ги задавай директно на нея, пий вода от извора



Тема Re: меланом-калоянанови [re: Kaлoянa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 00:13



Здравей,получих и-меил,но там ми пише,че това не е неиния адрес и ми дават факс номер в МЕКСИКО?



Тема Re: меланом-калояна!!!нови [re: вяpa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 13:07



ЗДРАВЕЙ, ТИ НА КОЙ АДРЕС ПИШЕШ?



Тема Re: меланом-калояна!!!нови [re: BЯPA]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 09:56



Здравейте, момичета.
Можете ли да ми дадете повече информация коя е д-р Кларк, как се свързвате с нея, изобщо повече подробности ако имате време.Този форум някак затихна, всеки се е капсуловал в проблемите си и май на никой не му се пише много.
Да е жива и здрава Вяра, че подклажда огъня.
Поздрави



Тема ЗА НИКИ И Д-Р Х. КЛАРКнови [re: Hиkи]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.02.08 12:22



Жалко, че оставаш с такова впечатление за "капсуловане". Ако четеш всички постинги, няма как да не забележиш колко хора пишат постоянно тук. Но явно не го правиш, щом задаваш въпрос за д-р Хулда Кларк, за която е писано толкова много, че може цял наръчник да издадем с нашите коментари.
Освен това, Справочникът е пълен с информация, така че най-често е нужно само човек да си направи труда да се поразрови по темите.
Другият начин е да ползваш ключова дума горе в търсачката на Дир-а.

Реагирам малко остро, защото лично аз отделям немалко време да търся полезна информация, да преравям десетки сайтове на ден, да превеждам, когато мога, да систематизирам и резюмирам. И най-вече да проверявам всичко поне от "два независими източника" (както казват журналистите).
Което пък означава, че не мога да се пиша ежечасно тук. Дежурни на тази "служба" няма. Хората се лекуват, грижат се за близките си, други ходят на работа и когато имат време и сили, се включват.

Така че не приемам констатацията за форум със затихващи функции, нещо повече - обидно ми е!
От два дни, не знам защо, току се включват разни анонимници, които не дават никакви идеи, а само критикарстват! След като и в сектора "раково болни" се намериха завистници, манталитетът им стигане няма!

Всичко, което казвам, разбира се, не се отнася персонално до теб, но твоите думи отключиха реакцията ми. Защото не съм съгласна да се омаловажава с лека ръка труда и добронамереността на толкова хора тук! Ясно ми е, че четеш предимно в темата за меланома, където не може да очакваш непрекъсната и висока активност поради специфичността на заболяването. Но ако преглеждаш и другите теми, ще срещнеш куп полезна информация, защото при цялото си разнообразие, онкозаболяванията имат допирни точки в алтернативните методи, укрепването на имунитета, здравословният начин на живот и т. н. Специално "ПОЛЕЗЕН САЙТ" е отворен да събира разнообразна информация от различни източници и по различни въпроси.

А самият факт, че едва сега откриваш Хулда Кларк показва, че много отдавна щеше да си наясно с метода й, ако четеше и в другите теми. И понеже никога не говоря голословно, а съм "добре подготвена" (!) в аргументите си, ще ти посоча няколко линка към коментари, които сме правили вече по този въпрос:



За повече нямам време, а и ти знаеш как да си ги потърсиш. Обясних ти.

Успех!





Тема Re: ЗА НИКИ И Д-Р Х. КЛАРКнови [re: *jull**]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 17:49



Здравей, "Jill",
Благодаря за този хубав урок по морал, концентрация, съсредоточаване и начин как да работим върху проблемите си, за много от нещата, които си писала си абсолютно права.
Прекланям се пред хората, които полагат толкова много усилия да бъдат полезни.
Също така обаче недей да забравяш, че ние всички сме различни хора, с различно битие и ежедневие и понякога отделяне на това време, за което ти говориш е нещо, което ние нямаме. Аз имам тризнаци, ходя на работа непрекъснато и освен татко и майка е доста болна, ежедневието ми е един непрекъснат "сървайвър", правя каквото ми е по-силите, разбира се, че изпускам неща, които биха ми били полезни.
Също така не съм анонимна, интересувам се от меланом, защото нашият проблем е свързан с този вид рак, повярвай ми няколкото часа, които спя нощем, няма да седна да чета за всички видове рак и съпътсваща терапия, проблеми и т.н и т.н, просто нямам тези сили.
Приемам критиката ти абсолютно отговорно и с ясното съзнание, че си права.
Пиша това в отговор на нападката ти, но не искам да превръщам форума в място за лични дискусии, това вече ще граничи с нещо грозно.
С уважение.

Н.





Тема Re: ЗА НИКИ И Д-Р Х. КЛАРКнови [re: Hиkи]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.02.08 20:09



Когато човек няма възможност за поглед върху цялостната работа на клуба, не е редно да прави обобщаващи изказвания и квалификации.
Това провокира моя отговор.





Тема Re: ЗА НИКИ И Д-Р Х. КЛАРКнови [re: Hиkи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.02.08 21:32



Ники, не може да очакваш всички да пишат за меланома. Това е по-рядка диагноза и по-малко хора пишат в тази тема. Затова в момента само "Вяра поддържа огъня". И не зависи от нас колко хора ще се разболеят от меланом и колко ще пишат за него тук в този клуб. Също така не можеш да очакваш някой с диагноза рак на стомаха или рак на гърдата да дава съвети и компетентни мнения за меланом, несериозно е нали?.
Тук всеки доброволно и по свое желание помага с каквото знае, но...само в областта/диагнозата, която познава.
Отделно от това не бива да забравяш, че всички тук провеждаме някакви терапии и лечения и не винаги сме ОК за да ни упрекваш в "капсуловане".
Ако борбата за живот наричаш капсуловане, да - така е!
Затова сме създали Справочника, а дир-а е създал тази хубава търсачка - бялото поленце горе. Та ако беше написала в това бяло поленце "Хулда Кларк", щеше да ти излезе веднага на секундата всичко писано за нея тук, вместо Джул да рови и да ти ги вади, за да ти помогне.
И да напомня - тук всички пишем по собствено желание, не сме на заплата и затова не приемаме упреците, които ни отправяш.
А за диагнозата рак от мен да знаеш - готови рецепти няма.
Всеки чете и събира информация и преценява САМ какво да прилага. Защото рака не е присъда, а само една диагноза. Но подценяването на тази дигноза винаги е фатално! Оправданието ти за липса на време за четене няма да коментирам. Всеки сам избира как да се бори! Успех!

Нема начин да нема начин

Тема Re: ЗА НИКИ И Д-Р Х. КЛАРКнови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 21:44



ЗДРАВЕЙТЕ,хей не си хабете нервите напразно ,всички си помагаме така ,че просто кажете,ако някой има проблем и готово напрежението минава[namThis is not dr clarks email. ].Та аз писах на е-мейла,но от там ми дадоха факс със номер I can give you her fax number in Tijuana, Mexico she is pretty good about getting back to your questions through fax. Her fax is 011-52664-682-82-15 and this will go directly to her.

igam
Повече нищо не съм получавала и май ще ги поръчам направо.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор kate1969 (непознат )
Публикувано05.02.08 22:16



здравейте, преди 9години оприраха мъжа ми от малигнен меланом, сега преди 1 месец,претърпя операция на лимфните възли . ингвинално бяха премахнати всички лимфни възли. конците още не са махнати а кракът започна да се надува от коляното надолу. все така ли ще му бъде и какво ни чака от тук нататък .моля ,пишете нещо ако знаете ,много се притеснявам за него!!!



Тема Re: меланомнови [re: kate1969]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 22:21



ЗДРАВЕЙ,той да не би да стой много прав?



Тема За Веранови [re: вяpa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 23:00



Искам да ти помогна, виждам, че си затруднена с контакта. Тихуана е град, на мексиканската граница, от едната страна, на границата, от другата е Сан Диего, Те са като един град,но разделен в две държави Нейната клиника се намира на територията на Мексико, в Тихуана Нейния офис и производство се намират във Сан Диего и на други места из другите щатове Нямам идея, защото не отговаря на е-майла, тя където и да е , може да отговори, освен ако има някаква повреда или пък друга причина Щом ти дават този факс, напиши до нея и го пусни, то е същото, но дай свои координати, за да ти отговори , (сигурно в момента е там за дълго) Тя иначе всеки ден е половин ден там, половин ден в щатите, приема и на двете места
А ти ако искаш поръчай продуктите, те докато дойдат до теб в България аз лично се надявам да се свържиш с нея



Тема Re: За Веранови [re: Kaлoянa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 23:12



ЗДРАВЕЙ МИЛА,благодаря ти много,това не го знаех ще ги поръчам мисля ,че доставката няма да е повече от 20$ .ТИ КАК МИСЛИШ?



Тема Re: За Калоянанови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 23:18



Item Unit Price Qty. Cost
Black Walnut Hull EXTRA Strength (4 oz.)
[remove] $25.65 $25.65
PARA-CLEANSE: Cloves 500mg (100 Capsules)
[remove] $7.15 $7.15
PARA-CLEANSE: Super W Blend (Wormwood) 365mg (100 capsules)
[remove] $11.65 $11.65

Subtotal: $44.45
Това ли да полъчам?



Тема Re: За Веранови [re: вяpa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 04:43



Да, това е за 18 дни, но ти трябва да продължиш и след това, ако искаш да направиш по-качествено лечение Това е за хора, които нямат здравословен проблем За болни хора поне 1 година всяки 7 ми ден (един път в седмицата) се пие ореха, 7 дражета пелин и 7 дражета карамфил за профилактика (предпазва да не се развиват отново паразитите) За това може да направиш със една доставка повече продукти, например от всичко по 2, така ще има за повече от 2 месеца Можеш също да поръчаш ореха и на сухо вещество в капсули, по-евтин е, пият се 2 дражета и отговарят на 1 чаена лъжичка орех концентрат Към същия сайт, където пише билки отвори и виж Пау-дарко - 100 капсули за 5,45 долара, тя продава и рейши гъби 425 мг - 100 капс за 13,15 дол Продава и тинктура златен корен 1 шишенце за 5,95 дол, ред други неща Ако разполагаш със средства и прецениш, че ти са нужни изполвай случая



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:04



Здравейте, на всички от клуба.Много ми е тежко и реших да споделя със всички вас моите мъки.........Преди 2год оперираха майка ми, имаше една бенка на гърба, която се беше оголемила и се оказа меланом. От тогава започнаха моите мъки

.А на 06,02,08 беше втората операция, която беше за изчистване на лимфни възли.Сега и назначиха химиотерапия.В момента и купих да пие алое......Моля ви дайте ми някакъв съвет................................Благодаря ви предварително



Тема Re: до вяранови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:37



Здравей вяра, обръщам се към тебе, защото до колкото разбрах твоя баща е със същите показатели като при майка ми. Може ли да ми пишеш как е той и какво точно е пил за този отвратителен меланом..................................Благодаря ти предварително





Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:54



Искам да ви попитам някой дали е чувал за лечение на рак с ампулата HD88?? http://www.spartakhadjiev.com/bg/page11/



Тема Re: меланомнови [re: pocи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 16:46



ЗДРАВЕЙ РОСИ,след като са махнати лим.възли-има ли резултати от изледванията,има ли назначена терапия,къде са махнатите възли???
Баща ми пие САМЕНТО,БЛИЗО 6МЕСЕЦА АЛОЕ,СОК ОТ ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,В МОМЕНТА ПРАВИ ХИМИОТЕРАПИЯ ЗАРАДИ ЧЕРЕН ДРОБ.ПИШИ И НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ.АЗ ВЯРВАМ!!!
ЧАКАМ





Тема към Росинови [re: вяpa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 17:11



Здравей, Роси,
всеки от нас ползва различни добавки и диети освен традиционното лечение.
Тук има хора, които биха ти били по-полезни от мен, но аз мога да споделя какво правим ние.За ваксината на проф.Хаджиев зная, че е доста остаряла, а и същата ваксина, но в много по-висока "концентрация" прави я и д-р Киров, по негова преценка.Къде се лекува майка ти?
Татко пие повече от осем месеца Варумин, който е македонски продукт на билкова основа, аз се срещах с откривателя му и засега ние вярваме, че помага.
Решението е лично и не ангажирам никой с никакво твърдение, недостатък е, че е доста скъпо, татко се чуства добре, опериран преди около година с метастази в лимфни възли.Пиши ако искаш повече информация за Варумин.
От мен късмет и сили.



Тема Към Никинови [re: Hиkи]  
Автор gali4 (непознат )
Публикувано12.02.08 17:53



Здравей, Ники!
Би ли споделила как баща ти понася лечението с Варумин? Майка ми е с карцином на панкреаса и туморни емболи в лимфните възли около панкреаса, лекарите в Александровска ни отрязаха тотално за каквото и да било лечение или химио и от 6-7 дни сме на Варумин. На майка ми ужасно й горчи, става й лошо след като го изпие. И при татко ти ли е така или вече е свикнал да го пие? Моля те, сподели информация как се справяте с диетата, давала ли си му нещо друго и въобще. Браво на тебе за тризнаците - да са ти живи и здрави!


Успех!
може да ми пишеш във форума или на e-mail: gali4pb@abv.bg
Благодаря ти!



Тема Галинови [re: gali4]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 20:50



Здавей, Гали,
Татко имаше малко проблеми със стомаха, когато започна да го пие, като пиеше най-високата доза в продължение на четири месеца.Казва, че първото шише, което се пие цялото е имало вкус на реванол.
Като цяло няма оплаквания и се чуства добре. Аз лично не съм попадала на кой знае каква инфрмация за Варумина, а малкото, което има, не е с позитивен характер. Мненията са противоречиви ....
Лятото на татко се активира една бенка , потъмня и започна да кърви, при неговата диагноза това беше зле........махнаха я амбулаторно оказа, че няма мел.клетки, каквото и да означава това. Ние в къщи вярваме, че резултатът е такъв благодарение на Варумина. Пак ще напиша, че не убеждавам някой и това е лично решение, опитах се да говоря с лекаря му за Варумина, отряза ме...
Диетата, която препоръчаха на татко е не по различна от това, което се е писало много за хора с диагноза рак. Новото за мен беше препоръката да не се консумират млечни продукти или поне такива с висока масленост, максимално огранчаване на въглехидрати, изключително полезно е да пие сок от зеле, освен червено цвекло.Ако искаш ми напиши номер на факс, за да ти изпратя, някой неща, които взех като напечатана информация, ще ми отнеме няклко дни, защото са в дома на родителите ми, или мейл, на които да ти ги изпратя сканирани.
Във вашият случай не зная при каква схема са дали на майка ти да го пие и кое е добре за нея?
Ако мога да ти дам повече инфо, за което не се сещам, пиши.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 21:43



Здравейте, мили момичета.Сега ще ви разкажа моята история отначало:Преди 2 години на майка ми на гърба се поду една бенка и се беше разделила на 3, прегледа ни д-р Тулев-Пловдив.Каза че трябва да се изреже.Така и стана отидохме в Пловдив и с местна упойка изряза бенката и я изпрати за изследване.След 10-15 мин той излезна и каза че това е меланом злокачествен и трябва да изреже още . След като изряза втори път каза, че всичко е изчистено и е добре.Назначи химио и имунотерапия.Но майка ми не ги направи, защото тръгна за Гърция тя работише там.В Гърция лекарите и казват че няма нужда от химио, че е добре.И ......................................така след 2 години майка ми си намира оток в лимфния възел на врата.Дойде си от Гърция и отидохме при д-р Тулев.Като я погледна, каза че трябва операция и така приеха майка ми в болница.На 06,02,08год оперира майка и като излеснаха изследванията, се оказа че 3 от топчетата са метастази а останалите 5 не са.От понеделник започваме химиотерапия но още не е казал с какво лекарство.Моля ви кажете ми какво ни чака от тук нататък Благодаря ви много...................................



Тема Re: Вяранови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 21:46



Здравей Вяра, вчера дойдоха резултатите от София и лекаря каза, че от всичките 8 топчета, които е махнал, само 3 са засегнати/ метастази/, а останалите 5 са чисти.Махнаха лимф. възли на врата.В момента пие Алое и Центрум.В аптеката ми казаха да редувам Саменто и Алое...........



Тема Re: Вяранови [re: pocи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:08



От тук нататък започвате химиотерапия по време на химиотерапия баща ми не приема никакви хр.добавки,но следнея започва САМЕНТО,РЕЦЕПТАТА СОРЕХИ И МЕД,НО ТЯ СЕ ПРАВИ С ЗЕЛЕНИ ОРЕХИ ,ВИЕ ЩЕ ПИЕТЕСОК ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО+ЯБЪЛКИ+МОРКОВИ/ЧЕРВЕНОТО ЦВЕКЛО ТРЯБВА ДА ПРЕСТОЙ2Ч.СЛЕД КАТО Е ИЗЦЕДЕНО И ТОГАВА ДА СЕ ПИЕ.НЕ СМЕ МУ ДАВАЛИ НИКОГА ЗАЕДНО АЛОЕ И САМЕНТО СПОРЕД МЕН НЕ Е ДОБРЕ,НО ТИ ЩЕ ПРОЧЕТЕШ ВСИЧКО ЗА ХР.ДОБАВКИ И ЩЕ ВЗЕМЕШ РЕШЕНИЕ ТРЯБВАЛО Е ДА НАПРАВИТЕ ХИМИОТЕРАПИЯТА ПРЕДИ 2Г.,НО ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО ОТ СЕГА НАТАТЪК ЩЕ СИ МНОГО ВНИМАТЕЛНА И ПОСТОЯННО НА ЩРЕК.НЕ СЕ ШАШКАЙ ЩЕ СЕ СПРАВИШ!!! АЗ ВЯРВАМ,ВЯРВАЙ И ТИ!!!!



Тема Re: Вяранови [re: вяpa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:21



Благодаря ти Вяра, много си мила...Много ми е притеснено .........................Благодаря ти за съветите





Тема Re: Вяранови [re: pocи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:25



Наистина, трябваше да направим химио преди 2 год. обаче ние повярвахме на гръцките тъпи лекари.....................А дали е за добро ще видим............................Може ли да ми кажеш как започна всичко с твоя баща какво открихте първо ................и после......................какво стана



Тема Re: Вяранови [re: pocи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:29



Като махнаха бенката имаше ли разсейки, правихте ли химио, след това ..........................................като махнаха лимф. възли пак ли нямаше химио?? А сега за черния дроб



Тема Re: Вяранови [re: pocи]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:37



След махането на лим.възли имаше химио само 2 курса профилактично,но сега разбирам ,че е трябвало още,но тогава нямаше нужда.Сега му вливат Декарбазин,дано ГОСПОД Е С НЕГО ЗА ДА ПОДЕЙСТВА,при нето са махнати лим.в. унгвиналните.Забравих от тази седмица го карам да смуче прополис когато се сети.АЗ ВЯРАМ!!!



Тема Re: Вяранови [re: BЯPA]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:46



ДАНО ГОСПОД Е С ВАС И ВСИЧКИ ХОРА ...............ДАНО БАЩА ТИ СЕ ОПРАВИ И ИЗЛЕКУВА ОТ ТАЗИ ГАДОСТ ...............................МОЛЯ СЕ ЗА МАМА И ВСИЧКИ ХОРА ПО СВЕТА



Тема Re: Вяранови [re: pocи]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 22:55



ВЯРВАЙ РОСИ И ПИТАЙ С РАДОСТ ЩЕ ПОМОГНА С КАКВОТО МОГА ВИНАГИ И АЗ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ПРИЯТЕЛИ ОТ ФОРОМА ЗАЩОТО БЕЗ ТЯХ ------НЕЗНАМ
И НАЙ-ВЕЧЕ НА ВЕСЕТО,ЧЕ ГО Е СЪЗДАЛА.
ОБЕЧАМ ВИ!!!
АЗ ВЯРВАМ!!!!!!!!!





Тема Re: Вяранови [re: BЯPA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 23:03



Вяра, имаш грешка, не съм създавала аз този форум


Той си беше създаден, когато аз също влязох тук преди две години, притеснена от моите проблеми! Това, че съм модератор не означава, че форума е създаден от мен!

Нема начин да нема начин

Тема Re: Вяранови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 23:16



ЗДРАВЕЙ мила ВЕСЕЛА,за мен си ти и това е ,но благодаря и тези които са го направили защото без този клуб ще сме като изгубени.
тъкмо се мъчех да пусна нещо за 14.февруари ден? за влюбени,а за други ден за веселие,ама ти си по-голям спец избери нещо моля те.
ОБИЧАМ ТЕ ,БЪДИ ЗДРАВА!!!!



Тема Re: Вяранови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 23:26



Вяра, моля те не го повтаряй повече, не приемам да ми се приписва нещо, което не съм направила.
Нека сме коректни към създателите на този форум, които ни дават възможност сега ние да продължим да развиваме идеята.



Нема начин да нема начин

Тема Re: Вяранови [re: vesela.bg]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 23:46



ИЗВИНЯВАМ СЕ,НЕ ЗНАЕХ-НО БЛАГОДАРЯ НА СЪЗДАТЕЛИТЕ И НА ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ!!!!





Тема Re: Вяранови [re: BЯPA]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 09:41



ЗДРАВЕЙТЕ, МИЛИ МОМИЧЕТА...................Благодаря ви на всички, че ви има откакто започнах да си пиша с вас ми олекна много .Иначе мъката беше голяма....................................

Много обичам своята майчица и искам да направя всичко възможно да и помогна. Аз вярвам че има начин да преборим тази гадост и дано успеем.Пожелавам на всички успех и скорошно оздравяване



Тема Към Никинови [re: pocи]  
Автор gali4 (непознат )
Публикувано13.02.08 12:11



Ники, благодаря ти, че се отзова!
Значи и при татко ти в началото е имало неразположение със стомаха - дано и при мама да премине и да почне да го пие по-лесно Варумина. И ние сега сме на най-високата доза - 4 пъти на ден по 1 и половина лъжици.
Ако наистина можеш да ми изпратиш писмена информация, както споменаваш - моят e-mail e: gali4pb@abv.bg
Ще съм ти много благодарна. Татко ти е бил 4 месеца на най-силната доза - а тази доза както при нас ли е или е по-различна? Още ли спазва строгата диета без никакви млечни, месни и сладки неща, щото при нас диетата е такава? Какви други добавки му бяха предписани освен Варумина - при нас има 3-4 видо плюс един чай от 5 билки - мога да ти ги опиша, трябва само да ги погледна като се прибера - да не сбъркам нещо


Благодаря ти за помощта и поздрави татко си!
Галя



Тема Re: НИКИнови [re: вяpa]  
АвторPOCИ (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 15:13



ЗДРАВЕЙ НИКИ, като махнахте лимф. възли какъв беше резултата?Колко курса химио правихте след това ? Майка ми се лекува в Пловдив при д-р Тулев Хирург в онкото.Благодаря ти и късмет и на вас





Тема Росинови [re: POCИ]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 17:43



Здравей, Роси,
При първата операция махнаха 11 (ако не се лъжа в бр.) от които в 7 имаше разс.При втората махнаха 5, от които в 3 пак имаше разс.
Мина един курс химио с Дакарбазин.Ние имахме много проблеми с лъчетерапията, защото двете операции бяха през двадесет дни, защото са много близо една до друга, защото бяха извадили тумор от под мишницата с размер 7см.Изгориха го жестоко, операцията под мишницата не се затвори месеци, започна да му се бели цялата кожа до върховете на пръстите, мненията на лекарите бяха противоречиви, но се оказа, че е от изгаряне.Накрая намерихме един лекар дерматолог, който заедно с д-Р Киров от онкологията успяха да помогнат.С химиотерапията татко не е имал голям проблем освен с малко повръщане, отпадналост, метален вкус...
Има значение хистологията като детайли, но това си го знаеш.



Тема Re: никинови [re: Hиkи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 19:03



Здравей Ники,
благодаря ти за отговора.............................................Желая здраве на баща ти и успех на тебе.............................................





Тема Галинови [re: gali4]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 23:03



Здравей,
Нерзположението със стомаха беше най-вече свързано със разстройство, но после премина.Татко пиеше 4 пъти, но х две лъжици, а кристали пие ли твоята майчица ?
Щом съм поела ангажимент ще ти изпратя това, което мога, ще ми отнеме само няколко дни, за да ги взема.
Относно диетата, най-строго спазва ограничението за въглехидрати, относно месото никога не е било ограничавано изцяло просто свинско, тежки тлъсти меса не бива да се консумират.
Нашият основен проблем са цигарите, които преди месец спря, след като на последната снимка на бял дроб в Онкологията се появи начална фаза на ефизем, след 35 години х няколко кутии цигари на ден.
Беше ги спрял за три месеца миналата година и когато откриха меланома пак пропуши.Чай също пие, но не мога да ти цитирам съставките.
Благодаря за поздравите ще му предам и на вас много късмет и сили.



Тема Re: никинови [re: pocи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 15:17



Ники, може ли да ми пишеш малко повече информация за д-р Киров,защото аз съм решила да попитам за тази ампула ===========hd 88........................................много съм объркана...............................





Тема До Никинови [re: pocи]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 15:32



Здравей, Ники и честит празник, даже двоен!


Какви кристали имаш предвид?



Тема Re: нови [re: gali4]  
Автор Marи (минаващ)
Публикувано14.02.08 18:38



Здравейте! Искам да споделя и ако може да ми кажете кординати на лекар, за да установим какво е положението. Става дума за баща ми. Съвсем случайно видях на рамото му едно петно,розово ограничено с малко по-тъмен цвят. Като форма-кръг към елипса. От няколко години му е, но не е споделял.Ходил в поликлиника и му дали да се маже с мехлем. Притеснява ме,че не е минало, а се е увеличило. БИх искала да го заведа на онколог, но не знам при кого.Може да не е опасно,но ме е страх....

Редактирано от Marи на 14.02.08 18:42.



Тема Re:нови [re: Marи]  
Автор *jull** (())
Публикувано14.02.08 18:52



В Клуба им много добри отзиви за доц. Троянова. Има частен кабинет в клиника „Свети Тома” (Красно село), преглежда и в Онкологията в Дървеница – и на двете места можеш да се запишеш с направление от личен лекар. Има и телефон, ако ти е необходим, ще ти го напиша на Лични.





Тема Re: [re: Marи]нови [re: pocи]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано14.02.08 19:26



Както казва Джул заведете го веднага да го види онколог в повечето случаи няма нищо страшно но дори и да е меланом колкото по рано се установи толкова по-добре-при доц Троянова в Сент Тома има и апарат с които се снима петното и се установява дали е за операция или за наблюдение-успех

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от bdjony на 14.02.08 19:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от bdjony на 14.02.08 19:29.



Тема Re:нови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 21:30



ЗДРАВЕЙ МАГИ,д-р.КИРОВ-ОНКОБОЛНИЦА ДЪРВЕНИЦА-СОФИЯ,...Д-Р.КИРОВ-ПЛЕВЕН.ОПИШИ МИ ПО-ПОДРОБНО И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ.ПИШИ!!!!АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: ЗА РОСИнови [re: pocи]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 21:36



ТОВА Е ВАКСИНА И СЕ ПОСТАВЯ ВСЕКИ МЕСЕЦ БЧЗ, ТЕ СА 2ВИДА ПО-СЛАБА И ПО-СИЛНА,ТОВА ЛЕКАРА ЩЕ ПРИЦЕНИ,А Д-Р ТРАЯНОВА МИСЛЯ,ЧЕ Е ХИМИОТЕРАПЕФТ,НО jULL ще каже.КЪДЕ СЕ ЛЕКУВАТЕ?



Тема Re: ЗА РОСИнови [re: BЯPA]  
Автор *jull** (())
Публикувано14.02.08 21:57



Възможно е д-р ТрАянова да е химиотерапевт,
но аз говоря за доц.ТрОянова - онкодерматолог!





Тема Re:нови [re: *jull**]  
Автор Marи (минаващ)
Публикувано15.02.08 10:18



Mного ви благодаря! Записах час за преглед и ще пиша.



Тема Re:меланом- др.Кларк-EU SHOPнови [re: Marи]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 09:52



ЗДРАВЕЙТЕ,поръчах орех-29,60EUR:градински карамфил-10,50EUR:пелин-16,80EUR: на адрес Dr.Clark EU Shop
Bielstrasse12
3053M?nchenbuchsee
email:info@drclark.com
phon:0041 31 868 3131 , 8евро-доставка



Тема Re:меланом- др.Кларк-EU SHOPнови [re: вяpa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 10:46



Вяра, малко скъпо ми се вижда, но такива са цените, защото минава през надценката на търговците От щатите е по-евтино, но пък не знам доставката колко е, също виж и бройките капсули по колко са в шишето, самия зелен орех какво количество е, има и на таблетки Две таблетки отговаря на 1 чаена лъжичка от екстракт орех



Тема ДО ВЯРА - ЗА УТОЧНЕНИЕнови [re: вяpa]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.02.08 11:19



Благодаря за подробната информация!
Имам само молба - да погледнеш още веднъж адреса за поръчките, който си поместила. На втория ред има въпросителен знак (?) вместо буквен: 3053M?nchenbuchsee. Вероятно е техническа грешка.
Би ли го изписала отново?





Тема Re:меланом- др.Кларк-EU SHOP-КАЛОЯНАнови [re: Kaлoянa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 13:06



Доставката от Америка е много скъпо и за това от сайта има за закутуване от склад в Европа -орехае100мл.,а др. по 100капсули



Тема Re: ДО ВЯРА - ЗА УТОЧНЕНИЕнови [re: *jull**]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 13:09



Не така пише,но се влиза от истенския сайт и там пише за поръчки от Европа



Тема Re: ДО ВЯРА - ЗА УТОЧНЕНИЕнови [re: *jull**]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано17.02.08 14:01



Предполагам, че е някоя от специалните /т.н. umlauts/ букви в немския език. В случая мисля, че е латинско "u" с две точки отгоре. Има начин да се избегнат точките като се прибави"e". Ето как би трябвало да се изпише:
Muenchenbuchsee



Гледай напред, не се обръщай назад !

Редактирано от ceceto на 17.02.08 14:01.



Тема Re: ДО ВЯРА - ЗА УТОЧНЕНИЕнови [re: ceceto]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.02.08 15:14



О, да, не бях се замислила. Точно така е, това е "U" с две точки, заменени с "е". Най-вероятна компютърът не е възприел знака!


Благодаря!





Тема Re: ДО ВЯРА - ЗА УТОЧНЕНИЕнови [re: *jull**]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 15:42



Като ги получа ще ви пиша! АЗ ВЯРВАМ!!!!!!!!!





Тема Re: ПОЛУЧИХ ВСИЧКО!!!!нови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 21:49



ЗДРАВЕЙТЕ,ПОЛУЧИХ ВСИЧКО ОТ Д-Р.КЛАРК САМО ЗА 4 ДНИ ЗА 62,88 EUR С ДОСТАВКАТА.ИМАМ ВЪПРОС ---В ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧВА ХИМИОТЕРАПИЯ С ДЕКАРБАЗИН,МОЖЕ ЛИ ДА ЗАПОЧВА ДА ГИ ПИЕ ИЛИ СЛЕД ХИМИОТО ДА ЗАПОЧНЕ? АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: вяpa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 22:38



ЗДРАВЕЙТЕ,поръчах орех-29,60EUR:градински карамфил-10,50EUR:пелин-16,80EUR: на адрес Dr.Clark EU Shop
Bielstrasse12
3053M?nchenbuchsee
email:info@drclark.com
phon:0041 31 868 3131 , 8евро-доставка



Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: BЯPA]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 23:35



Здравейте искам да споделя и моите впечатления от д-р Петранка Троянова .Преди 7г отидох за консултация в Онкологията за раздразнена и кървяща голяма бенка(на гърба).Каза ми че само в кабинета си-в някакъв център на Красно село имала апаратура за я изследваТам я снима с някакъв апарат и сравни с база данни от компютър- с подобни бенки.Още си пазя картона с ужасното й заключение-начална малигнизация и т. н .Две седмици живях с мисълта ,че съм обречена,после приятелки ме заведоха в Кожна клиника в МА ,където на консилиум светилата професори отсякоха,че няма меланом , но за собствено успокоение да махна бенката-само тогава от хистологията ще е напълно ясно .За по-сигурно, отидох в Онкологията,оперираха я-"козметично" -по думите на хирурга-д-р Киров.(След 15 дни излезе биопсията -абсолютно нормална)Хирургът ми беше бесен на въпросната си колежка-бях му вторият случай за деня на операцията с нейна категорична страшна ,но според него погрешна диагноза.Впрочем и той и лекарите в МА казаха, че този апарат и метод за изследване е излязъл ОТДАВНА от употреба в Европа!А и как можа тя да бъде толкова безсърдечна до садизъм...Да не говорим че ме измами и с таксата в частния си кабинет-взе ме 3 пъти повече ,отколкото ми обяви предварително- в Онкологията.За мен Киров е най-добрият.



Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: AZ]  
Авторeли64 (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 00:49



Здравейте мили хора,търся помощ!!! Миналата седмица поставиха диагноза на брат ми-меланом! Днес , т.е. вчера беше на комисия и на 4.03. е на операция.Не искам да си мисля за най-страшното, но съм много притеснена, изчетох почти всичко от клуба, но от толкова много информация съм тотално объркана!!! Моля помогнете ми със съвет-какви добавки е най-добре да започна да давам веднага след операцията, докато разбера точната диагноза и какво ще назначат лекарите след нея! Благодаря предварително и Ви желая от сърце късмет и успех в борбата!



Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: eли64]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 20:17



ЗДРАВЕЙ, НЕ СЕ ШАШКАЙ,А МИ ОПИШИ ВСИЧКО С ПОДРОБНОСТИ И ЩЕ ТИ КАЖЕМ ВСИЧКО!!!!АЗ ВЯРВАМ,ВЯРВАЙ И ТИ!!!





Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: AZ]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 20:31



ЗДРАВЕЙ,ДА ПРАВА СИ Д-Р КИРОВ Е НАЙ-ДОБЪР,НО ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ И НЕГОВИЯ ЕКИП В КОЖНА КЛИНИКА ТЕ ВСИЧКИ СА ДОБРИ ЗАЩОТО РАБОТЯТ ЗАЕДНО ВЪПРЕКИ ЛОШАТА ЗДРАВНА СИСТЕМА.
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!!!





Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: BЯPA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.02.08 21:24



Вяра, много голяма стана тази тема и трудно се отваря.
Искаш ли да отвориш нова тема, а аз ще сложа линк към старата.
Отвори я сама, за да си бъде с твоето име.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ReАДРЕС: др.Кларк-EU SHOPнови [re: vesela.bg]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 21:26



ЗДРАВЕЙ ВЕСЕ,ДОБРЕ ЩЕ ОТВОРЯ НОВА!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.