Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:39



Няма защо, но не се притеснявай според мен всичко ще е наред.АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: Лененото масло....нови [re: vesela.bg]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:41



Тъй ВЯРНО, който търси намира.Чакам да ми се обадят.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:43



Пава си , ще взема саменто дано то е за него.



Тема Лизин и вит.С при меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:36



Др.Матиас Рат е разработил много добра програма за лечение на рак, ефективността от която е потвърдена многократно.Тя се основава само на естествени средства-приемане на високи дози витамин С, лизин, пролин и един продукт със сложно име, който се извлича от зеления чай-полифенолна фракция наречена епихалокатехин халат.
Накратко става дума за следното:раковите клетки са заобиколени от колаген.За да се разпространяват те подобно на експедиция в джунглата трябва да се си пробият път през гъстата гора.Вместо мачете те използват специални ензими, които разкъсват колагеновите влакна.Изследванията на д-р Рат са показали, че незаменимата аминокиселина лизин действа като инхибитор на тези ензими-т.с. блокирва тяхното действие и като резултат раковите клетки не могат да преминат през обграждащата ги колагенова тъкан и да се разпространят.Лизина действа в синергизъм-съвместно подкрепящо се действие- заедно с витамин С.Ефективността на високите дози витамин С срещу раковите заболявания е открита и доказана за пръв път от д-р Лайнъс Полинг.Комбинацията-лизин+витамин С е показала най-добри резултати в изследвания на меланом in vivo-т.е. извън организма, като 9 от всеки 10 клетки на меланома са били потиснати.
При други видове рак обаче тази комбинация се е оказала недостатъчно ефективна-затова са били изследвани други вещества които да действат като блокери на ензимите-гореспоменатите пролин и фракцията от зеления чай.
Така че във вашия случай може да използвате високи дози лизин(L-Lysine ) и витамин С.Програмата на д-р Рат е запатентована и носи името"Dr. Rath's Cellular Health™ Program" и поради това се оказа трудно да се установи точната дозировка на веществата-във всеки случай за лизина лечебната дозировка е не по-малко от 3х 1000 мг дневно , а за витамин С не по-малко от 1000 мг дневно.По всяка вероятност лечебните дозировки са в пъти по-големи.
Лизин трябва да потърсите в магазините за бодибилдинг -не ми е известно дали се продава в България, но на чуждия пазар-вкл. руския може да се намери-цената е около 30 лв за опаковка.

д-р Матиас Рат(Dr.Matthias Rath) e немски лекар, който от години работи в САЩ.Продължител е на делото на двукратния Нобелов лауреат д-р Лайнъс Полинг , а в момента е директор на Изследователския институт по клетъчна медицина в Санта Клара, Калифорния.Автор е на няколко книги посветени на рака и сърдечно-съдовите заболявания.Кратка информация за него може да намерите в "стаята на Весела" в постинга " книга на Матиас Рат за лечение на рак".

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:10.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 13:36



Астроарт, ти да не би да ми четеш мислите?! Тази сутрин търсих в нета лизин, има в България, разбира се и струва точно около 30 лв. Ето:

и не само, това е първия линк, който ми попадна. А го търся, защото четох, че помага и при херпес симплекс, какъвто мъжът ми има, а не само при рак и не само при меланом.

И да те поправя - ин виво значи на живо, не извън тялото, а именно вътре в тялото. Ин витро е извън тялото (в стъкло). Сърбят ме ръцете за още едан поправка, но ще се въздържа. Ти така хубаво обясняваш .

Редактирано от little_rabbit на 15.11.06 13:37.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 15:11



Да разбира се, че in vivo означава "на живо",т.е. в живия организъм, а in vitro - "на стъкло", т.е. извън живия организъм.Просто някой път човек мисли едно, а пише друго.Има още един термин- in situ, което ще рече " на място".Например при карцином на матката, т.е. тумора е останал локализиран в тъканта където е бил в началото.
По въпроса за яснотата в писането и обясняването ще приведа един цитат от книгата "Рака" на гореспоменатия д-р М.Рат:
"Един от методите чрез които фармацевтичната промишленост се опитва да съхрани господството си в целия свят е като игнорира простите и логични обяснения за причините на болестите.Използвайки латински език и сложна медицинска терминология милиони пациенти се държат на тъмно, като им се отнема отговорността за тяхното здраве и се прехвърля върху фармацевтичните картели".
Между другото д-р Рат пише възхитително просто и ясно- невероятно удоволствие е да го четеш

Жалко, че темата не е от най-приятните



Тема Re: меланомнови [re: BЯPA]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.11.06 15:12



Вяра, много, много ти благодаря. Днес бях при д-р Киров, много приятен човек. Погледна ме без да мрънка и т.н. Т.е. няма проблем при мен, каза че това е нормално изменение на кожата, козметично. Каза като свърша лечението да му се обадя, ако искам да го изследваме, но за него образуванието е безпроблемно. Колко му трябва на човек да е спокоен......
Иначе през ден съм в Химиотерапията, а не съм погледнала, че на същия етаж е и Онкодерматологията

Благодаря ти!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 15:16



Мда, ин ситу ми беше големия кошмар месеци наред, след първата операция на мъжа ми. За щастие се разминахме.

Имаше много сладка тема в Медицина, в която лекарите стигнаха до извода, че българския лекарски "език" е ужасна смесица от литинизми и ингилизми, понякога лошо преведени или адаптирани на български.



Тема Re: меланомнови [re: little_rabbit]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:17



Да, така е.Нека да вземем за пример т.н. рак на шийката на матката-който ако е в начален стадий се открива като атипични клетки в цитонамазката и се нарича прекарциноза и който е възможно, но не задължително да прерасне в истински рак на матката или карциноза.Преди, а и сега по старите лекари го наричат "ерозия на матката", по младата генерация го нарича цервикална дисплазия(cervical dysplasia), като цервикална идва от латинското име за матка-cervix, а дисплазия от гръцката дума за "лошообразувание".В чужбина обаче този термин е сменен с друг- вместо дисплазия се използва думата неоплазия(neoplasia), което явно в превод ще рече новообразувание.Оказва се обаче, че някой решил уж за да се избегнат повече обърквания да въведе нов термин-squamous intraepithelial lesions - плоскоклетъчни интраепителиални поражения.
Така че кашата е пълна





Тема Лизиннови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано15.11.06 17:58



Между другото, намерих по-евтин лизин, 20 лв. за 75 грама, може би защото е на прах, а не на хапчета:



Фирмата Мусаши ми звучи като за козметика и бебешки неща, не знам дали не бъркам.

Астроарт, ти лекар ли си? Ако да - какъв?

Редактирано от vesela.bg на 16.11.06 00:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.