Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.01.08 15:49



Момичета и момчета,
В тази тема публикувам сметката на баба Радка, към която ако имате желание може да насочите финансовата си подкрепа за Васко, Ради и Вики. Нана77 е говорила с нея и има съгласието и.


BG 63 UNCR 75271069676115
BIC: UNCRBGSF
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


За желаещите да изпратят Жанет
На 31.01.2008 от 11:30 с отворен ковчег в стаята на покойника на гробищен парк Бакърена фабрика ще можем да си вземем последно сбогом.
От 12 часа на затворен ковчег в залата за Граждански ритуали.


Линкове

- темата, в която научихме трагичната новина.

- темата от бг-мамма
, направен от съпругът и - Тодор.




Мила, Жанет, винаги ще бъдеш в сърцата ни, както и те ще останат отворени вечно за семейството ти!

За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 31.01.08 17:18.



Тема Момичета, страхотни сте!нови [re: surfline]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано30.01.08 19:17



Току-що прегледах сметката си и вече имаме 235.50 BGN български левчета за Хепи. Благодаря ви от сърце за това. Използвам да благодаря на всички, които се отзоваха в старата тема и тези, които ми писаха на бележки - нямам възможност да отговоря на всички, пък и дира е много тромав тия дни. Винаги съм си мислила, че ние-майките сме велика сила и сега го доказваме. Сигурна съм, че Хепи щеше да е също толкова отзивчива в друга подобна ситуация. Ако наистина духът се отделя от тялото след смъртта и нейния е още тук, то тя вече ни е прегърнала поне по един път.

Сърфче, много добра работа си свършила в поста си - всичко най-важно е запазено и ще се съхрани. Браво на теб!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Момичета, страхотни сте!нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано30.01.08 19:27



И аз искам да благодаря на всички майчета. Въпреки трудният момент, сърцето ми е сгрято от жестовете, които направихте и продължавате да правите.
Благодаря.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано30.01.08 19:34



Някой да е научил нещо повече да дечицата? Днес само за тях си мисля...




Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано30.01.08 21:51



Момичета виждам че имате сметка където да се изпраща помощ за семейството.Смятам че положението е доста деликатно как ще се изтълкува.Все пак такова нещо се прави ако семейството е социално слабо а аз никъде не прочетох че е такова.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: tyfi]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано30.01.08 22:08



Предразсъдъци....

Една буца ми е заседнала, ама не е от гадният вирус, дето ни тръшна цялото семейство и не сме си показали носа навън от съботата. Една огромна буца...не може да се преглътне. Че и вчера гледах "Предусещане" със Сандра Бълок и не мога да спра все да мисля за Хепи мама.
Тодор е загубил съзнание за 10 сек и не помни катастрофата. Предстои му операция. дано всичко е наред, Боже мили......Все си мисля, че от този стрес в днешно време колко млади и зелени си отиваме всички....Колкото и да не искаме да си признаем.
Почивай в мир, мила майчице Хепи.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: tyfi]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.01.08 22:39



Туфи, както написах и по-горе - нана77 е получила номера на сметката и съгласието от бабата на децата. Като се вземе в предвид случилото се, предстоящото лечение на съпругът на Хепи, което в най-добрият случай ще бъде продължително и тежко, предвид това, че едното дете е в училище, а второто ще бъде тази есен ученик, а третото си е направо бебе със съответните му нужди и желания, прецених, че с публикуването на сметката и евентуалните дарения по нея бихме могли просто да дадем изказ на най-малкото, което ни е по силите - т.е. да подпомогнем децата.

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано30.01.08 23:31



Така е за жалост никой от нас незнае колко време има на тази земя. Трябва да се научиме да живеем пълноценно, да се радваме на малкото, да цениме това което имаме.... да сме щастливи, благодарни и най-вече да раздаваме любовта си на околните. Една усмивка, едни топли думи "обичам те" могат да стоплят едно сърце било то на любим или приятел. А за децата ... ох не съм спряла да прегръщам Ния от понеделника ...
Мила майчице, бди над дечицата си те още имат нужда от теб





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: tyfi]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано31.01.08 10:05



Няма проблем от никакво естество да помогнеш на приятел, който е зле. Дори и той специално да няма нужда от тази помощ. Какво й е деликатното на една помощ





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: tyfi]  
Автор Acя ()
Публикувано31.01.08 11:25



Защо само социално слабите да имат нужда от помощ? И това, че никъде не го пише това едва ли значи, че нямат затруднения, нали?
Съгласна съм напълно със сърфа и NadG, освен това според мен нищо не пречи, ако сега нямат нужда от помощта тя нека си стои в сметката и като има нужда да се изтегли каквато сума е необходима.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: tyfi]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано31.01.08 12:22



Най-вероятно досега не са били социално слаби, но само си представи - до вчера са взимали 2 заплати, а сега изведнъж - нито една... /поне за следващите 1-2 месеца, докато таткото се стабилизира/. Всъщност не съм сигурна Хепи мама ходеше ли на работа, но и да не е, положението е същото. А и ние не даваме паричките само защото евентуално семейството е соц.слабо, а просто от сърце... не знам по какъв друг начин аз лично мога да помогна...


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: SveDoGab]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.01.08 13:54



Здравейте момичета и момчета!
Току що се връщам от погребението на Хепи мама! Не мога да изкажа болката и опиша цялата тази трагедия! Плаках за всяка една от вас!
Молете се за Тодор поне той да се оправи, така болката ще е по-малка. Той е добър човек и заслужава да се оправи и да се радва на децата си!

И още нещо, решихме с Чери да направим дарителска сметка на името на сдружението. Споделете вашето мнение....

....Обръщам се с апел към всички членове на този клуб, нека се сплотим, нека да помогнем на това семейство! Никоя от нас няма да натрапи в лицето на роднините паричките, които сме събрали. Всичко става по банков път. Повярвайте ми на погребението чух много неща - тези хора имат нужда от пари, нека да им помогнем в труден момент!
За децата това, което чух е че може би утре ще ги изписват!

Бъди щастлива там, където си скъпа ЖАНЕТ! Бди над децата си, те имат нужда от теб! Помагай и на нас да бъдем добри родители, каквато беше ти!
Поклон пред светлата ти памет!


Александра - 24.01.2006 г.

Редактирано от Nasinda на 31.01.08 13:54.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано31.01.08 14:03



Съгласна.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано31.01.08 14:06



Пращам и аз.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор Acя ()
Публикувано31.01.08 14:07



И аз съм съгласна. Смятам, че при всички положения трябва да им помогнем.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано31.01.08 14:10



Поклон пред паметта на Жанет!

Наси, идеята за дарителска сметка на името на сдружението е прекрасна. Надявам се и другите членове от него да нямат нещо против...

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано31.01.08 14:26



Отиде си една прекрасна мама

. Дано Тодор да оздравее и да запази спомена за мама жив в сърцата на момчетата!


Наси, Чери вие сте силни жени!!! Благодаря ви, че бяхте там и заради нас!

--------------------
Дарителските сметки не са ли с по-специален статут на теглене на пари от тях?
И още нещо, към момента продължаваме да пращаме пари по сметката на Чери или направо на бабата?



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Tedulina]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.01.08 14:34



Нашата идея с Чери е да се отвори тази сметка и когато се съберат парички да се превеждат по сметката на бабата! Ще имаме постоянно информация, а когато Тодор се оправи и си стъпят на краката да даряваме тези средства на други хора нуждаещи се от помощ.
Всеки, който има възможност, да отделя сумичка по тази сметка, така ще помогнем много на нуждаещи се хора, а те за съжаление са много!
Нека бъдем добри хора, нека Хепи мама се гордее с нас!

Александра - 24.01.2006 г.


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано31.01.08 14:41



Съгласна съм!

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано31.01.08 15:10



Лека й пръст на Хепи мама, а на близките й - сили и кураж да продължат напред без нея.

Толкова съм потресена от случилото се, че просто не съм на себе си.

Стоя твърдо зад всяка инициатива, свързана с подкрепата на семейството й- морално и финансово.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано31.01.08 15:13



Добре, значи към момента се пращат пари на сметката на Чери?
Уф, на мен ми трябват повечко обяснения

.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: poзi4ka]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.01.08 15:17



Момичета, говорих с банката и ситуацията е следната:
Ако се открие дарителска сметка на физическо лице, това трябва да е човека, който ще ползва тези пари, а ако е на юридическо, няма как да сме ние, тъй като не сме юридическо лице!
Аз ви предлагам за момента да превеждаме сумите по сметката на бабата Радка. Така те директно ще си ползват парите за каквато нужда имат! Ще говоря с адвокат да видим как по лесно може да се направи сметка с името на форума, не може да няма такъв вариант и ще ви пиша пак!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: poзi4ka]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано31.01.08 15:17



Утре най-вероятно ще бъдат изписани двете по-големи дечица. Информацията е от една от майките от клуба на многодетните майки в БГ-Мамма, която е била в Пиргов да види децата. Мъничкия явно ще остане още. Виждам че Сърфчето е публикувала и сметката, на която момичетата от БГ-Мамма превеждат пари за дечицата. Смятам че в този момент ще имат нужда от нашата помощ и поне аз мисля да превеждам мънички суми докато не се уверим, че нещата са се стабилизирали.
Другото важно което исках да напиша е че на практика Хепи не е имала постове в Бг- Мамма/ имах желанието да включим и тях в албумчето и/.
Другото ми предложение в тази връзка е всеки от нас да напише по нещо за нея - това което ни даваше, това което ни караше да мислим, това което беше и за нас.
Мисля че тези дечица един ден ще са щастливи да узнаят какъв прекрасен човек е била тяхната майка! Сигурна съм че ще направим всички възможното за да помогнем



Липсваш ни Хепи



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано31.01.08 16:02



Насинда,Чери,страхотни сте...Благодаря и от мое име zа присъствието ви на погребението и zа подкрепата,която сте дали на хората в тоzи момент...
Днес предиобед бях у дома и zапалих свеЩ zа Хепи Мама

.

Не смятам,че финансовата подкрепа в тоzи момент е греШна стъпка_предстоят им оЩе толкова иzпитания,че направо ме zаболява глава...

Пожелавам на таткото много,много zдраве,zа да се радва на децата си оЩе дълги години.
Почивай в мир,Хепи Мама..........



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: pre.sto]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано31.01.08 17:07



Момичета, финансовото състояние на семейството не е цветущо.
В последно време са имали проблеми с фирмата...За жилището и ипотечният заем сами прочетохте в темата с постовете и. На бащата му предстои тежко и дълго лечение.

Като се разговорихме с Ася, Чери и Наси се промъкна идеята всеки, който има желание да превежда месечно някаква сума на сметката на баба Радка, с която да се подпомогнат децата докато положението се стабилизира и изясни. Не са необходими някакви бясни суми - просто сигурна и редовна помощ за 3 деца, останали без майка, на които им предстои какво ли не.
Който желае може да се включи.

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: pre.sto]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано31.01.08 17:16



Закачам се за последния пост. Нямам много време, че сме болни из къщи и е лудница. Момичета, страхотни сте. Като направите дарителска сметка пишете. На мен лично това ми е най-удобния вариант, защото мога да подам декларация при работодателя със сметката и да ми вземат всеки месец по една сума парички за сметката. Така ми е и най-удобно.
Твърдо съм за това да помогнем на семейството с всичко, с което можем...
Почивай в мир, Хепи МАма



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано31.01.08 18:55



Прави сте момичета макар че вчера не бях много сигурна как ще се изтълкува това но сега знам че това е правилния път.И нашето семейство ще се включи в инициативата.Сега доколкото разбрах ще се пращат парички на сметката на баба Радка, докато евентуално се открие дарителска сметка ако греша ме поправете.Стархотни сте всички .Хепи мама сигурно се усмихва от някъде.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано31.01.08 19:28



Един миг и ......... всички сме тук! - така почна кратката си реч Тодор, обърнат към ковчега, където лежеше съпругата му. Един кратък миг, който потресе всички ни, разби едно семейство и остави 3 чудесни юначета полу-сираци. Цял ден се чудя какво да ви напиша, но погребенията никога не се различават много - една майка, която плачеше неутешно върху потрета на "златното ми момиченце", един съпруг, който гледаше в нищото, един брат, който излезе от ритуалната зала, защото не издържа гледката, сълзи в очите на наглед корави мъже и много жени, по всяка вероятност майки, които трепереха и ронеха горещи сълзи при всяка дума, казана от майката на Хепи и от Тодор........ Това е. Безкрайна мъка надвиснала над гробищата, от която цветята от 6-те венеца и многото кошници повяхваха още неположени на гробното място на Хепи .......

Сбогом мила Хепи, свята майчице! Всичко, което можехме да направим за теб в последния ти път е да ти поднесем този

. Почивай в мир!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Момичета, пращайте пари вече нанови [re: surfline]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано31.01.08 19:43



сметката на бабата. По моята сметка имаме достатъчно пари вече - 395 лева като съм приспаднала и тези от венеца. Може би утре ще има още, т.к. софтуерът бавно се обновява. Утре ще знам. Това би трябвало да са достатъчно пари за албумчетата. Ако не, пак ще съберем - вече знаем как и по какъв начин. Сега е по-важно да се помогне на семейството.

А идеята ни с Наисинда, тя всъщност е обяснила доста добре, е да има една постоянна дарителска сметка, която ще седи в началото на темите - закована, за да може всички, които посещават клуба да я виждат, пък и ние да превеждаме периодично, кой когато има, парички, които да използваме по усмотрение. Като начало за семейството на Хепи. А по-късно можем да подпомагаме болни дечица, за които трябват пари за скъпи операции. Разчитам на Наси да провери възможността за откриването на такава и ще го направим. Ако пък има някоя от вас, която може да помогне с юридически съвети, ще е много добре!

Тодоре, вярвам, че ще се оправиш, ти си длъжен да го направиш, за да върнеш поне наполовина онова щастие, което твоите юначета имаха преди тази фатална неделя! Днес видях един много силен мъж в твое лице и вярвам, че юнашката дружина на Хепи ще има щастливо бъдеще. Ще съм щастлива, ако от време на време намираш време да влизаш при нас и да ни се хвалиш с трите ти прекрасни момченца, така както го правеше Хепи, защото ние живяхме повече от 2 години с техните лудории, с техните тъжни моменти и весели реплики и не искам да изчезнат завинаги от нас! Вярвай, че те са ни пред очите във всеки един момент, откакто разбрахме за катастрофата и ако и когато е нужно сме насреща, за да помогнем дори и с един спомен за мама, която толкова ги обичаше и хвалеше!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Момичета, пращайте пари вече нанови [re: cchery]  
Автор sunshine3 (минаващ)
Публикувано31.01.08 21:30



И аз ще преведа парички тази вечер.
Слабо е да се каже, че съм потресена от случилото се


Не познавах Хепи до момента на трагедията. В последствие прочетох нейните постове, разгледах албумчетата и повярвайте ми...не мога да повярвам, че това се е случило на толкова лъчезарно, сплотено и хубаво семейство...
Защо Господ допуска да се случи това. Защо три невръстни дечица ще растат без любящата си майка??? Защо се открива такава болест на таткото и сега му предстоят нови изпитания...Нямам отговор....Заболя ме много и съм съпричастна към всичко, което организирате!!!
Поздравявам Ви за загрижеността към семейството, идеята да помагате с каквото можете!
Нека майчицата почива в мир и да бди над дечицата като ангел-хранител....

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/30788.gif [/image]

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор 21grams ()
Публикувано31.01.08 23:04



Почивай в мир, Хепи мама!

Аз съм от майките, пишещи в бг мама (там съм Жасмин), но се регистрирах тук, за да помогна с каквото мога за откриване на мненията на Хепи мама из старите теми на форума, както и да изразя съпричастността към инициативата за помощ и подкрепа на осиротелите дечица. Адмирации, момичета, за доброто дело, добро да ви се връща.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: 21grams]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано31.01.08 23:55



Искрено се надявам да сме полезни на семейството на Хепи мама,доколкото това е възможно.Сигурна съм,че тя ще остане за винаги в сърцата ни.
Отдавна се каня да напиша нещо в МАЙската ни тема....,но сега съвсем нямам сили за това.

Почивай в мир мила Хепи,пази дечицата и съпруга си,дай сили на родителите си и.....ни наглеждай от време на време.

Зеленото ни отива,но не колкото на теб!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано01.02.08 04:30



Здравейте! Казвам се Юрий (36г.) и съм брат на Жени 12.07.1969 - 27.01.2008 (позната при вас, като Happy_mama). Тоше е мой зет. А на Васи, Ради и Вики съм вуйчо.
Немога да Ви опиша, колко съм Ви благодарен за всичко, което сте написали, организирали и организирате за моята сестричка, децата й (нашите деца), Тоше и всички роднини и близки! От 28.01.2008 (вечерта) следя всеки написан ред в този форум, както и в bg-mamma. Повярвах отново, че все още има мили и добри хора! Всяка вечер от тогава, заспивам с вашите мисли за Жени (когато бях малък, съм й казвал Еничка, затова и моят прякор е "enichka"), плача и се смея, пак плача и някрая.........
Разбрах за вас и форума, в който пишете, от моето слънчице Вера (моята дългогодишна приятелка). Тя не е регистриран участник, отдавна ми чете какво е написала моята сестричка и тя се сети за вас в деня на страшната новина.
Днес 01.02.2008 01:40ч намирам сили да се регистрирам и след вече всичко прочетено дотук да Ви кажа едно огромно благодаря!!! Длъжен бях, да го направя, Вие сте истински хора, достойни за уважение майки, както моята Жени.
Прочел съм всеки ред написан от вас, защото е свързан с Жени. Моля предайте и на майчетата от bg-mamma, уважението ми към всичко написано дотук, вашата организираност и добри думи, за венците поднесени на гробът на Жени вече вчера 31.01.2008
Немога да заспя сега от мъка и сълзи, след преживяното от тези проклети за мене дни 27 и 31.01.2008, но изпитвах нужда да Ви пиша.
На нашите родители (мама Вили и татко Любчо), също им казах за форумите. Не сме вярвали, че толкова много хора (познати и непознати за Жени), могат да бъдат съпричастни към нашата мъка. Тоше също е чел двата форума и той самият горкият успя за една нощ да направи това: http://www.janetzaharieva.com Мисля на 29 срещу 30.01.2008. Мира неможе да си намери, неможе да лежи от болки и се е сетил.
Много, много неща всякаш искам да Ви разкажа за тях двамата с Жени, но
засега само ще Ви кажа, че сте усетили всичко правилно. Моята по-голяма сестричка е прекрасен човек и може да е приятел с всеки. Обичаше Тоше толкова много, че неможеше даже да му се разсърди. А за децата......., не просто даваше всичко, а и нямаше сили да им се скара, когато правят бели. А преди да създаде свое семейство, положи всики усилия да се образова. Към мен винаги е била внимателна, грижовна, честна, справедлива и мнооого ме обичаше. Тя беше истинска сестра. Толкова бяхме близки и свързани един към друг, че вечер когато бяхме малки, не заспивахме без да сме си побърили час два и мама и татко не са ни направили една камара забележки. Цялата тази съвкупност Жени е благодарение на нашите родители. Жени непрекъсна връзката си с тях и мен, след като се омъжи за Тоше. Мама Вили (Вили на могили и казваме често), ходи всеки ден в тях за да гледа децата, докато сестра ми и Тошко са на работа. С татко са пенсионери и благодарение на Жени и Тошко не се чувстват, като такива. Мама и татко, постоянно гледат да са с децата. Мама и баба Радка се сменят в гледането на децата. Всички живеехме щастливо досега. От тук насетне незнам............
Мама незнам колко сили ще има, татко също. Дано всичко е наред с тях, защото е ...... страшно. Жени винаги ни помагаше, тя е нашата гордост. Аз винаги съм бил палавият и непослушният. Тя беше моята външна памет, така я наричах, такъв е и Тоше за мен. Винаги когато й се обаждах да я попитам за нещо, винаги имаше точен и ясен отговор. Женичка беше един невероятен програмист (математик), а на мен ми погна вече 12г. да се занимавам с компютри. Тоше е програмист, хардуерен специалист и какво ли още не. За много от хората в ИТ бранша е капацитет. Отдавна взе решение да си направи тази малка фирма Аплет: http://www.applet.bg Незнам от къде сте разбрали, че е имала и по добри години фирмата, но е правилно. Заедно обаче Тоше и Жени бяха нещо силно, та и останалите. Сега незнам какво следва даже. Все още незнам къде се намирам. Несъм бил на работа цяла седмица. Знам, че нямам право на отпускане. На границата бях, когато се занимавах с подробностите около погребението. Не съм вярвал, че на тази възраст ще избирам........ ковчег за сестричката ми и че ще държа личната й карта за последно и че вместо нея вчера получих смъртен акт. Добре, че братът на Тоше беше до мен. Казва се Вергил (Верги, чичо на Васи, Ради и Вики), той и баба Радка отнесоха много върху себе си. Били са в колата, непсредствено зад тази на семейство Захариеви и са видяли зверската катастрофа. Как издържат и те??? Верги е основен шофьор в момента на родата, защото аз не смея да се кача на кола. Благодаря им за всичко, което направиха.
Вече е 04:00ч и трябва да заспивам. Искам още да Ви кажа, че никога не е излишна помощ, когато става въпрос за деца. Казвам Ви го, за да спрете да се лутате. Вие и в момента ми помагате. Свързах се засега с nana77 и още едно момиче от другият форум. Те ми имат моят телефон, стига да желаете, свържете се по някакъв начин с тях, все ще се чуем. Албумчето е прекрасна идея и аз го искам. Запазете името на този форум (Бъдещи и настоящи майки-happy mama) и дано прерасне в нещо много повече. А с цвета на вашите никове, направо ме разбихте. Най-добрият ми приятел е адвокат и се занимава с фирми, фондации и т.н., може да ви е от полза.
Лягам си, защото вече днес, ще изписваме децата от Пирогов и ще бъде един още много труден ден. Поне по данни от Радка, всички ще бъдат изписани след 11:00ч, освен ако за Вики не преценят на сутрешната визитация друго. Там ще са баба Радка, Верги и Тоше, ще ги закарат в къщи, а там ще ги чакаме баба Вили, дядо Любчо и аз. Как ще стана........

ВСИЧКО ТОВА, КОЕТО НАПИСАХ Е ЗА ВАС МИЛИ МАЙКИ!!!
ПОМНЕТЕ Happy_mama, МОЯТА ЖЕНИЧКА И ДАНО И НА ВАС Е ПОМОГНАЛА!!!

ПОЧИВАЙ В МИР МОЯ СЕСТРИЧКЕ!!!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано01.02.08 08:44



За съжаление колкото и да се надявах това да не е истина този кошмар наистина се е случил.Буцата в гърлото ми от понеделник не се е разнесла пък и скоро няма е.Много ми е мъчно, но искам да дам малко сили на милото семейство на Хепи мама за да превъзмогне ужасната болка в името на трите красиви дечица.
Ще помагам с каквото мога.
И аз има какво да напиша в майската темичка, но не смея.Все още не мога.
Юрий и Тодор дано пишат там за да казват как са децата.
Искам да Ви кажа, че Хепи мама заслужаваше всяка една хубава дума написана от нас!







Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано01.02.08 09:16



Правиме всичко това и ще продължаваме да го правим защото Хепи беше част от нас, част от този клуб. Макар и виртуално сме едно голямо семейство и като такова се подкрепяме. Ще се радвам да продължите ти или Тодор да пишете тук, децата ви пораснаха пред очите ни, надявам се да продължите да ни разказвате за тях, как растат, какви бели правят ... всичко, защото те също са деца на този клуб. А Хепи ...... тя винаги ще е с нас, тя е в сърцата ни ...
Почивай в мир, майчице





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.02.08 09:56



От един час мисля какво да напиша.
enichka, винаги ще може да разчитате на нас - Жанет ще си остане винаги нашата Хепи мама.
Всичко останало е .........- за скръбта и мъката няма подходящи думи. Съжалявам, аз поне не мога да намеря.
Благодаря, че писа. Това, което правим е най-малкото, което е по силите ни.
Хепи, ни липсва!

За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 01.02.08 09:56.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Acя ()
Публикувано01.02.08 10:01



От вчера влизам, чета в темата и не мога да намеря думи да изразя какво чувствам....Не мога да повярвам, че Хепи не е с нас. Думата НИКОГА кънти в главата ми и....заливат ме настроение много мъка, после намирам утеха в редовете, даже понякога се смея на случките и забавниет мисли на Васи, Ради и Вики.
И на мен много ми се иска да ни навестявате от време на време и да ни разказвате за малките юначета, те са си наши дечица...
Искам да помогна с каквото мога и освен финансовата помощ имам конкретна идея...много ми се иска в някой по-нататъчен момент да заведем малките някъде, където искаше да ги заведе Хепи

...



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Acя]  
Автор dessbess (член)
Публикувано01.02.08 10:16



Enichka, благодаря ти!!!
Ние винаги ще бъдем с вас, и днес ще стискам много палци първо децата да ги изпишат в нормално физическо състояние,...а и след това ако е възможно някак си денят да бъде за всички вас поне мъничко по-..........................незнам какво да кажа, уви!





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано01.02.08 10:29



Първо искам да изкажа на теб и на семейвството ти, най - искренните ми съболезнования !!!

Болката никога няма да отмине, само ще се притъпи от времето, но в момента трябва да сте силни, защото децата имат нужда от това. Знам че е лесно да се каже и много трудно да се реализира, но ситуацията го изисква, за съжаление ...

Второто което исках да кажа е да се присъединя към думите ти, че това което направиха майките от тоя клуб е нещо наистина велико. Вероятно мнозина се чудят какво правя аз Караколю Дрила в тоя клуб. Ами освен, че научавам разни полезни неща за децата си, аз не спирам да се изненедвам (приятно) от това което се случва в него. Организацията и протестите с които постигнахте увеличения за майчинството - ВЕЛИКО! Човечността , състрадателността и подкрепата към семейството на Хепи - ОЩЕ ПО - ВЕЛИКО!!! Продължавайте все така.

Почивай в мир Хепи Мама





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано01.02.08 10:39



Благодаря ти, че ни писа и установи контакт с нас. Най-голямото ни желание е да помогнем, кой с каквото може. Сега най-важното е дечицата да се добре и да се успокоят. С Хепи все се кахме да запознаем децата си - моят голям син е колкото Ради, и да се срещаме по-често в градинките в Лозенец, но уви... и двете бяхме работещи майки и макар и на две съседни улици, си контактувахме повече чрез форума.

От все сърце се надявам децата да се възстановят и макар и бавно, да превъзмогнат тежката загуба. Не знам какво е и не искам и да си помислям какво е да живееш без майка. Но няма начин, животът продължава, а и тримата ще си бъдат утеха един на друг.

Подкрепям с две ръце предложението на Ася - да си направим по-нататък една съвместна среща с дечицата на Хепи и да полудуваме из Ситито.



Надявам се въпреки тежката загуба на мама децата да растат във ведра и спокойна обстановка, където не виждат само сълзи.
Дано това изказване не бъде разбрано превратно.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано01.02.08 10:53



Чета вече 2 дена и нямам сили да пиша. Просто думите са безсилни пред цялата тази трагедия, сполетяла едно слънчево и сплотено семейство....


Несправедлива и жестока е съдбата, уви.....Но, както са казали момичетата - Хепи винаги ще е жива в сърцата ни, ще я помним и ще правим за тримата юнаци каквото можем от цялото си сърце.

Липсваш ни, Хепи! Почивай в мир!

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: tani4ka]  
Автор мaмaДиди (златен)
Публикувано01.02.08 12:14



Здравейте,
да се представя първо. Аз съм приятелката на Жени със златния ретривър и две дъщери - едната почти абитуриентка ( Ели) , другата навърши 7 на 12.12 ( Руми), на чийто рожден ден Васи убеди всички по-малки, че има Дядо Коледа. Бяхме заедно с Хепи-мама на Узана през почивните дни откъдето те се прибираха във фаталния ден. Ние със съпруга ми трахнахме 30 мин след тях от хотела за В. Търново, откъдето съм аз. За София потеглихме в 15:30. Не си представяте какво е да научиш от радиото, че е загинала ... Първоначално изобщо не обърнах внимание на новините , но при второто съобщение съвпадениятя на фактите не ни оставиха много надежда.
Досега не съм писала във форуми, но се регистрирах за да ви разкажа, мили майчета.
Благодаря за всичко, което правитхте, правите и ще направите!
Жени не отговори на телефона, а Тошко потвърди, че са катастрофирали.
Двата часа до София ми се сториха като 2 години. Минахма покрай забитата в дъвото кола, но не можахме да спрем - полицията не разрешава.
Най-сетне стигнахме в Пирогов, където баба Радка се опитваше да бъде едновременно на 3 места. Васи и Вики още бяха в противошокова зала а Ради беше качен в отделението.
За щастие всички бяха в съзнание макар и ранени - кой повече кой по-малко.
Очевидно не бързат много, бяха минали около 3 часа и половина 4 от пристигането им. Както и да е. Останах там в помощ на баба Радка докато всички те бъдат обработени и настанени.
Надявам се, че бях в помощ в тази тежка седмица.

Това е последната ми информация:

Децата са изписани а диагнозата на Тошко в потвърдена от втори лекар.

Почивай в мир Жени!
Ужасно е че те няма. Липсваш ни!

Човек и добре да живее—умира и друг се ражда, и нека роденият след него помни делата му! хан Омуртаг


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: мaмaДиди]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано01.02.08 12:36



Благодаря и на теб за информацията, която ни даде. Ще се радваме и ти както и останалте да ни пишете и разказвате за децата и Тодор.
Всички се молим за него и семейството му да даде Господ сили да се преборят с тази трагедия, както и да се научат да живеят с тази огромна болка







Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано01.02.08 13:52



Юрий приеми най-искрените ни съболезнования за непрежалимата ви загуба.
Болката е страхотна, но дечицата имат нужда от вас - дръжте се. От все сърце желая скорошно възстановяване на Тодор.
п.с. писах ти бележка - моля те да погледнеш


Редактирано от Lenny на 01.02.08 13:54.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: мaмaДиди]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.02.08 14:13



Здравей, мамо Диди,
Благодаря за информацията - хубаво е, че момчетата ще могат да се приберат у дома. Продължавам да стискам палци на Тодор - дано всичко да се развие в положителна посока. Радвам се, че с Юрий ни държите в течение и се надявам и в бъдеще да ги правите.

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано01.02.08 17:45



Момичета, разбрах от Чери, че по сметката и са постъпили вече 415 лв.
Освен това, тя ме подсети, че трябва да обсъдим къде ще направим странирането на албумчето, тя няма нищо против да се заеме и с това. С удоволствие бих и помогнала. Според мен е добре да обсъдим и предложенията на incendio, споделение в другата тема.
Не съм сигурна, дали на правилното място го поствам това, за това ще замоля мод-овете ако не му е тук мястото да го изтрият или поне да ме извинят...





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано01.02.08 18:11



Юрий и мамаДиди,
От сърце ви благодаря за споделеното от вас!
И за това, че ни държите в течение!
Надявам се горещо и искрено, че ще продължите да пишете тук!!!
Когато можете...

happy_mama, липсваш ми много

...
Моля се душата ти да е на едно прекрасно, топло и слънчево място, където няма сълзи и мъка, а само хармония, любов, мир, добро и радост... откъдето да виждаш и разбираш всичко...

Тодоре, желая ти да оздравееш напълно! Нека Бог помогне на теб и на синовете ти бързо да се възстановите от всичко, ... , от целия кошмар и ужас, от цялата болка и трагедия, от загубата! Дано момчетата ти дадат нужните сили и вяра, за да продължиш напред!!! С теб съм...

Момичета от клуба, на всички ви - благодаря ви, че ви има и че сте такива, каквито сте!

Нас и Чери, мерси много, че отидохте лично да се сбогувате с нашата хепи! Че отдадохте и от наше име почит към личността й...

... ... ... ... ... ... ...

Редактирано от vihrogonche на 01.02.08 18:18.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор emii (мама на Бубка)
Публикувано01.02.08 21:44



Юрий,благодаря,че писа.Чета от няколко дни и не мога да пиша,много ми е мъчно за момчетата,за Тодор,за цялото семейство.
Мила Жанет,почивай в мир.
Няма думи за подобна трагедия....




Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: tani4ka]  
Автор elito1 (непознат)
Публикувано01.02.08 22:16



И аз чета от самото начало но нямам сили да пиша. Благодаря ви момичета, че събрахте сили да отидете на погребението!
Дано Тошко се оправи бързо! А за миличките дечица.....направо не знам как ще го понесат. Дано и мъника запази спомена за нея!

Почивай в мир Жанет!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: elito1]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано02.02.08 00:21



Здравейте отново!
Днес изписаха от Пирогов моите герои!!!
Наобяд бяха вече в къщи. Честно казано очаквах по-лошо. Незнам какво е в главичките им, но незадаваха много въпроси. От време на време включват за нещо, питат, после спират, доизясняват си нещата в главите си и пак питат. Ради, може би защото е по-малък, пита повече. Не плачат. Интересно попитал баща ми:
Ради: Кога ще е погребението на мама? (След, като видя снимката на колата от сайта за Жени от Тошко. Личната им докторка трябваше да я види, но и Ради я видя. Може би всичко наведнъж, май е по-добре)
Татко: Било вчера и тях не ги е пуснал чичо доктор.
Ради: Много ли хора е имало? (Това е въпрос, който незнам от къде излиза)
Татко: Много, всички които обичат мама. От Холандия са дошли даже. (Колеги на Жени)
Ради: Кои?
Татко: Юп и жена му и един колега, с който последно работели по един проект.
Ради: Кой?
Татко: Ми не си спомням името му.
Ради: А тя къде е сега? (Или нещо подобно)
Татко: (Незнам какво точно е отговорил татко, но си спомням там лежи си в земята или гроба)
Ради: А нас ще ни пуснат ли там?
Татко: Разбира се, че ще ви пуснат, но по-натам, ще видиме.
После продължил да си гледа нещо на компютъра.
Аз седях повече с тях в детската им стая и им четох детската библия. По желание на Васко. Бях изненадан. В Пирогов са им я подарили и бяха стигнали до някъде. Толкова им е интересно, че не ме пускаха да изляза да изпуша цигара. Нямах време да се скрия и да се просълзя. Стискаш яко. Плачеш после. Тоше ме посрещна с тези думи, че вече няма право да плаче пред тях. Подсетих го за ваши думи, да ги поглежда в очите и да плаче колкото може когато заспят. Той мисля се държи. В понеделник му предстои основен преглед.
Васи се радва, че ще има много подписи на гипса. Аз, Верги, баба Радка и дядо Любчо вече му се подписахме. Мама е доста разстроена и тя седи до Вики. Обръща глава настрани плаче, после се обръща към него и пак се мъчи да му се усмихва. Той е най-неспокоен. Постоянно иска да стане, да ходи някъде. Обикновенно казва: "ТАМ" и сочи мястото където иска да го заведе баба Вили. Когато ме чу, изстреля "ВУЙЧО" Това как го помни, незнам. Мама и Жени го учеха. Ако го повтори, значи вече ме вика. Представлява един голям гипс на десният му крак и шило, което се върти около него. Една тежка ръка с гипс, с която се праска доста често и много се изнервя милият, че не може да става. Опитва се да пише с лява ръка (щот няма друга), също толкова безуспешно, колкото и с дясната.
Утре ще ходим при тях с Верчето (моята приятелка) и ще сме с фотоапарат. Много се забавлявахме, те обичат да се снимат. Чичо Верги купи на Васи по удобна превръзка да му държи ръката увиснала на врата му, че му тежи и му я постави. Ради е най-добре физически, дано няма проблеми повече с коремчето. Когато им казахме с Верги, че ще трябва да тръгваме, неискаха да ни пуснат. С Васи се разбирахме, "че за да дойдем утре, трябва днес да си тръгнем" Баба Вили и Дядо Любчо останаха да спят при тях.
Дано нещата са спокойни утре и в неделя, защото в понеделник е важен ден за Тоше.
П.С. Моля кажете, как да ви атачна снимки? Нещо пробвах, ама нестана.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Acя ()
Публикувано02.02.08 00:39



снимките трябва да са качени на страница в интернет, за да можеш да ги качиш тук

Благодаря ти, че ни правиш съпричастни със сучващото ви се с децата. Стискам палци за понеделник.

Редактирано от Acя на 02.02.08 00:43.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано02.02.08 01:41



Чета, палача, чета, излизам от клуба...не знам какво да напиша. Всички в къщи спят, аз не мога. И така дни наред. Тази трагедия ме разтърси, срина и всичкото се засилва... Искам да изкажа съболезнования, нещо силно, но...всичко е толкова неуписумо, тежко и не мога да намеря думите, които да опишат всичко. Благодаря ти, че си тук, че пишеш...не спирай...Милите...

вече майка на двама сина


Тема Спомени за Женинови [re: surfline]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано02.02.08 06:36



С дни не мога да събера мислите си да споделя спомените си за един запомнящ се човек като Жени. Спомням си я усмихната, щастлива. Излъчваше една ведрина, радост дори и в напрегнати моменти когато хич не ти е до усмивки.
Една от първите ни срещи беше през ранно лято. Беше облечена със светли дрехи и шапка с периферия. Беше бременна с първородния си син Васко. Леко запъхтяна, но лъхаше на щастие.
Спомням си как малкия Васко и беше посинил раменете и ръцете от хапане. Хапеше само нея.
Спомням си миризмата на нов офис и ние двете в една стая борехме заедно една срещу друга проекти, слушахме музика. И двете обичахме да споделяме опита си (моя далеч по-малък онези дни), да се тласкаме напред. Тя беше с толкова спокоен дух - не викаше, не се оплакваше, без подлост и злонамереност.
Спомням си как обсъждахме из офиса дали пълнее или бременее. Оказа се второто и се роди Радо.
Обожаваше да говори за децата си. Много се впечатлявах, въпреки че бях далеч от темата, а после като я наближих ми беше много приятно да си чатим.
Като разбрах, че е бременна отново и издирих ника във форума за да следя как се развиват без да досаждам накрая. Много ми беше мило да чета закачливите и теми. Невероятна майка!!!
От нея знам, че е "трудно пуйче и момче да се отледат" и "момчетата се раждат момчета, а момичетата - жени".

На 29ти получих емайл от приятел с новината. Първата мисъл ми беше, че е недоразумение и веднага отворих форума да се убедя, че е писала същия ден и съм права. Незнам след кой постинг започна главата да ми увира, но ... Голяма трагедия! Какви ли не мисли ми минаха през главата оттогава, но за съжаление не могат нещата да се поправят



Почивай в мир, Жени!

Искрени съболезнования на Тоше, роднини и приятели! Знам,че загубата ви е огромна. Споменът за Жени ми е колко беше превързана и всеотдайна към семейството си.

Тоше, молим се да се оправиш и да издържиш на това изпитание в името на децата. Няма нищо срамно да приемаш безкористна помощ както и да поискаш такава при нужда. Дръж ни в течение при възможност!

Мами, свалям ви шапка за Н-ти път за бързата организация, за съпричиността към страданията.

Редактирано от gugu на 02.02.08 06:37.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано02.02.08 07:50



Юрий, благодаря ти за информацията, която споделяш с нас...
Можеш да пробваш да качиш снимки на този адрес http://www.webshots.com/ ...и след това да ги атачнеш...
Най-тъпото от всичко е, че такива гадни моменти сплотяват истинските хора и защо това не се случва без лоши поводи...Чувствам ви всички толкова близки, че имам чувството, че се познаваме от години...
Продължавай да пишеш, моля те....



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор Oпиyм (глезла :-))
Публикувано02.02.08 12:55



Мир на праха й и милите дечица, дано хората от семейството и близки да се погрижат за тях.
Разтресох се, днес научавам, че това е Хепи...
Ще помогна и аз с каквото мога.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Oпиyм]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано02.02.08 13:15



Хубаво е,че ни раzкаzваШ как децата се справят с трудната ситуация.Явно на тях повече неЩа им са ясни ,отколкото въzрастните предполагат...Дори мен ме успокоява мисълта ,че са сравнително спокойни,а интересът им към Библията им носи вярата,че не всичко е zагубено.
Останете все така сплотени и в трудни,и в хубави моменти.ГуШкайте ги много,радвайте им се...
За понеделника стискам палци стократно да има САМО хубави новини.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано02.02.08 13:25



Юрий, благодарим ти за това че намираш сили и време да ни държиш в течение със случващото се.
Не е лесно да гледаш очите на дете загубило майка си, но това е най-голямата отговорност на този свят - вече ти писах, че за жалост знам какво е.
Хубавото е че децата ще ви държат, по -скоро ще ви накарат да се държите и да търсите начини да се справяте с живота оттук нататък.
Добре е че малките герои се справят с раните си поне физическите. За другите ако се налага ще намерим начин да се погрижим, макар че при такива любящи баби и дядо и вуйчо и чичо може би ще се справите и без чужда помощ.
Ще чакаме от теб вести и за това как вървят нещата при Тодор - дай боже всичко да мине и замине и той да си стъпи на краката.
Продължавай да пишеш, това ще ти дава сили а на нас възможност да се включваме с помощ, когато и където е необходима.
Хубаво е че приятелката ти е до теб в този момент, тя също може много да помогне на децата с присъствието си.
Прегърни малките си герои, целуни ги от нас.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: pre.sto]  
Автор dessbess (член)
Публикувано02.02.08 16:25



Юрий, чувала съм да казват, че Господ струпва толкова мъка на главите на хората, колкото могат да понесат...Ако това е вярно, явно вие сте много, много силни хора!!!!!!!!!!! Въпреки че, след трагедии като тази се чудя възможно ли е това, и ако да, защо позволява това да се случва но семейство като вашето....наистина не разбирам...това, което искам да ти кажа е, че съм убедена че вие ще се изправите на крака и заедно и задружно ще успеете да съхраните и децата...а и вас самите...доколкото е възможно!!!Силно вярвям в това!
Още веднъж, благодаря ти, че споделяш толкова лични неща с нас, продължавай да го правиш, моля те...Дано всеки път когато се включваш при нас да е с хубави новини и за децата, и за Тодор! Горещо се моля за това и стискам, стискам палци!!!!!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: dessbess]  
Автор rostigg (mama)
Публикувано02.02.08 18:11



Вече една седмица живея с трагедията , не мога да спра да мисля за това и все отварям форума да напиша нещо мило , с което да изразя и моята съпричастност ............ и все не намирам думи .........
Не мога да си намеря място и да спра да се чудя , защо това се е случило точно на това прекрасно семейство ......... не че не може да се случи на всеки от нас , но това просто е в повече .............

Изказвам искрените си съболезнования на цялото семейство ! Благодаря на Юрий , че ни уважи и ни разказа , стискам палци за Тодор !
Надявам се децата да се справят - те са малки и дано това им помогне да го преодолеят ........... въпреки че не съм убедена , че това е нещо , което някога ще може да бъде преодоляно ..............

Респект към всички , които направиха цялата организация по преименуването на форума , венеца , постовете на Хепи , помощта на семейството !

Но все пак живота продължава , колкото о трудно да е това понякога !!!

Почивай в мир Хепи , а ние винаги ще си спомняме за теб с любов и сълзи на очи !




Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано02.02.08 18:29



Юрий, сърдечни благодарности, че ни държиш в течение със събитията.
Поста ти накара на лицето ми да се редуват усмивки и сълзи. Браво на малките герои...Прегърни ги силно!
Ако желаеш за снимки можеш да ползваш албумчето на клуба в

, създала съм папка "Малки герои" - тя е и ще остане за Васи, Ради и Вики, ако решиш да я използваш. Софтуеъра е на български, но ако имаш допълнителна нужда от помощ в навигацията пиши.
потребителско име> maikidir
парола> konkurs
Възхищавам се на Тодор - един невероятно достоен мъж! Късмет и успех в борбата с болестта!

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: rostigg]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано02.02.08 19:07



От доста време се чудя дали да пиша и аз, просто защото ми е трудно да кажа нещо. Такава трагедия... От всичко прочетено, тъй като не я познавам лично, разбрах, че си е отишъл един прекрасен човек. Говорих и с мъжа ми и наистина искаме да помогнем с каквото можем. Последно по сметката на баба Радка, нали?




Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано02.02.08 19:10



Да





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: jana]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано02.02.08 19:31



Мерси, записвам я и в понеделник ще пратя мъжа до банката.




Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано02.02.08 21:12



Или до банката или е по-лесно ако имате дебитна или кредитна карта регистрирана в epay.bg.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: jana]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано02.02.08 22:21



Момичета, понеже не зная дали е пействано тук се извинявам ако е дублирана информацията.
И така това е сайта на фирмата на Тодор има наистина много добри неща и на много добри цени. Мисля че това също е един начин да се помогне при това съвсем елегантно и ненатрапчиво. Просто препоръчвайте сайта на ваши познати и близки, които плануват да купуват техника.


Самата аз днес разглеждах и открих нещо което по принцип търсим. Разпратих и на приятели сайта като нетско откритие без да им обяснявам много за какво става дума. Мисля че малка реклама няма да е излишна на Тодор!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано03.02.08 00:01



Всеки ден СЕ МОЛЯ от цялото си сърце, от цялата си душа за Тодор
В понеделник ще се помоля още по-силно и горещо
Дано бъдем чути от когото трябва

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Lenny]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано03.02.08 00:15



Здравейте мили майчета!
Днес 02.02.2008, бе по-неспокоен ден! Още пообяд мама ме посрещна разплакана. Каза че Вики имал висока температура сутринта, посвалил я и че цяла нощ бдяли над него с дядо Любчо и татко Тошко. Неискал да заспива, бил е много неспокоен. Аз, чичо Вергил и баба Радка заведохме Вики в Пирогов. Д-р Герасимов ни прие. Мисля, че така се казваше, това е д-ра, който прие трите деца веднага след катастрофата. Невероятен доктор, благодарим ти докторе, че се погрижи за нашите деца!!! Температурата на Вики била, реакция на организма в следствие на многото счупвания. Погледна шевовете на челото и каза, че ще ги махне вече. Та новината е, че Вики вече е без шевове. Прегледа и ръчичката му. Там нещата са наред. Интересно, докато чакахме доктора да дойде, Вики търсеше тати, плачеше, тръшкаше се, а по време на махането на конците, по си траеше. Прибрахме се в къщи и Вики трудно заспа. Думата "БОЛИ", в повечето случаи се чува ясно вече или "БОИИИ" Абе почти я научихме. Верчето бе извела двамата батковци навън и не след дълго се прибраха. Васи и Вики бяха усмихнати, те много обичат Вера, тя много си играе с тях. Васи чак се запъхтява, много му тежи гипса на двете ръце. Привечер, за първи път останах с мама Вили насаме в една стая. Мама за жалост още чака нашата Женичка. Плака до мен, а аз неможех, а така ми се искаше да я гушна и плачем зедно. Трябваше отново да се държа. Усмихвах се, доколкото мога и си говорехме за всичко преживяно. Оставих я да ми разкаже за всичко, май за първи път го направи. Мисля, че се почуства по-добре. Даже се и посмяхме, но за кратко. В другата стая мъника трябваше да яде, а аз и Вера да си ходим. Събирам сили и утре пак сме там.
surfline, благодаря за помоща да кача подбрани снимки на: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=141507&view=1
Извинявам се за лошото качество, но снимаме без светкавица. Много стряска децата.
Мили майчета, искам да Ви помоля, ако сте регистрирани и в http://forum.bg-mamma.com или имате директна връзка с тях, да копирате постовете ми там. Те също се вълнуват за децта, подкрепят ни и пишат за Жени. С Тоше следим и двата форума. Благодаря!
Утре, вече днес, ми предстои един много тежък ден, ще се съберем с мама Вили, татко Любчо и Верчето в нашият дом. Ще вляза в стаята..........., в която живяхме с Жени, като малки (залата за пресконференции).
До понеделник!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано03.02.08 00:33



- просто правя линка активен

Юрий, отново огромно БЛАГОДАРЯ за това, че ни пишете!
Че ни правите съпричастни с вас, с ежедневието ви, мерси и за снимките!

Ще дам линк към постинга ви в бг-мама, щом желаете това.

Възхищавам се на смелостта, волята и добротата ви, нека Бог ви благослови!!!

Редактирано от vihrogonche на 03.02.08 00:52.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: vihrogonche]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано03.02.08 08:13



Мила Жени, скъпи Тошко, като гледам снимките на децата ви една такава усмивка се разлива по устата ми. Та вие имате достойни заместници и не един, а цели три. Въпреки трагедията те вече се усмихват, излъчват едно спокойствие! Радвам се за това, радвам се, че са и ще бъдат гордостта на мама и татко!

Надявам се някой ден да се видим в някой парк и лично да се запознаем с тези прекрасни момчета!

Тошко стискам палци в понеделник! Ако болестта ти поне малко вижда и чува, колко много хора се молят да се оправиш ще се засрами и ще си тръгне, аз лично това и пожелавам!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 16:43



Радва ме факта, че децата са усмихнати и лъчезарни, както винаги, въпреки всичко.
Благодаря за снимките и информацията.


Липсваш ни ...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано03.02.08 23:05



Милите сладури.
Постът ти ме накара за кой ли път да плача и да се смея.
Голяма прегръдка за цялото ви семейство в този момент.
Дано майка ви намери сили да вдигне глава - частичка от Жанет е останала на този свят чрез прекрасните и деца. Нека те са ви упора.

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано04.02.08 00:00



Мили майчета... никак не ме бива в такива моменти с приказките... не бях влизала известно време и

онемях. Нямах сили да чета повече.

Навремето майка ми казваше че когато една жена стане майка, частица от нея става майка на всички деца по света.

Ние сме майки, и може би ще имат нужда от нас, понякога. Може да прибавим към прекрасните постинги на Хепи мама и списъче с нашите имета, никове и контакти. Може би и по няколко думи за себе си. За да знаят и да могат да се обърнат към някоя от нас, ако имат нужда от помощ някога по-късно.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор BestMe (непознат )
Публикувано04.02.08 03:57



Здравейте Юри и Тошко,

Аз съм Мери и пиша от Нова Зеландия.Женичка е една от малкото ми верни приятелки от студенстките години и единствената с която поддържах редовна връзка с БГ чрез дълги емаили и чат в последните пет години. От вторник знам тъжната вест чрез Диди и съм буквално съсипана от мъка. Моите момченца са на възраста на Ради и Вики и сърцето ми се къса като знам са колко крехки и колко много имат нужда от любов и внимание.
Мисля, че в такъв момент най-облекчаващо е да споделиш (излееш) своята скръб - пиши, говори каквото ти е душата дори и да е само за теб.Поне на мен след смърта на второто ми бебе тук беше така - много реване, писане на дълги писма до мен си, палене на свещичка и стоене за известно време в църква, прибиране на лични вещи в кашони. Но естествено за всеки е различно.Помня вътрешно ми учудване,че света все още се върти и слънцето свети, че хората се радват, обичат и мразят след като в душата ми е мрак и пустиня. Това е само моя опит - с времето загубата остава, но имаш сили да се обърнеш назад без да плачеш, а и имаш стимул за оцеляване - безценните душички които разчитат на теб.
Концентрирайте се в настоящото, децата, работата и дребните ежедневни проблеми. Ето една фраза която прочетох и изразява какво ми е на сърцето:
"If tears could build a stairway And memories were a lane, I would walk right up to heaven To bring you home again. No farewell words were spoken. No time to say good-bye. You were gone before we knew it, And only God knows why. My heart still aches in sadness And secret tears still flow. What it meant to lose you, No one will ever know."

В паметта ми Жени все още е жива с многото прекрасни спомени,ведро излъчване, снимки от всяко посетено място и отдаденост на семейството. Не се и съмнявам че дори и отвъд тя ще бди над любимите си същества. Чета хубавите постове събрани от страхотните майчета - участнички в клуба и се възхищавам на всички иницативи породени от големите им сърца. Изключителните усилия от страна на surfline, jana, cchery, АСЯ и всички останали ми стоплят сърцето.

Стискам палци и на двете ръце децата да се възстановят бързо и лечението на Тошко да е успешно защото той сега е центъра на "вселената" за малките юнаци.
Моите най - искрени съболезнования на вас двамата, чичо Любчо, леля Вили, Васето, Ради и Вики.
НЕ знам какво мога да направя или помогна от такова голямо разстояние (освен с пари), но съм на разположение ако имате нужда от нещо...


Лека й пръст! И Бог да ви даде сили!

Мери




Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: fascinating oceanid]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано04.02.08 07:32



Подкрепям напълно това:

Навремето майка ми казваше че когато една жена стане майка, частица от нея става майка на всички деца по света.

Ние сме майки, и може би ще имат нужда от нас, понякога. Може да прибавим към прекрасните постинги на Хепи мама и списъче с нашите имета, никове и контакти. Може би и по няколко думи за себе си. За да знаят и да могат да се обърнат към някоя от нас, ако имат нужда от помощ някога по-късно.


Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано04.02.08 11:55



Юрий, благодаря, че ни държиш в течение за вас и за децата. Толкова много неща се изказаха тия дни, толкова много думи от почти всички ни, че аз няма какво много да добавя. Може би само в допълнение на написаното от fascinating oceanid: "... когато една жена стане майка, частица от нея става майка на всички деца по света." - в деня, в който разбрах за Хепи се почувствах така все едно моите деца осиротяха. До снощи мислех постоянно за децата, но видях снимките и се поуспокоих малко и тогава ме връхлетя истинската болка за това, че нея вече наистина я няма. Аз имам брат и наистина ми е невъзможно да си представя, че точно сега мога да го изпратя в последния му път. Затова мога да те разбера поне донякъде как си се чувствал, как се чувстваш и какво ти предстои. Тази събота и неделя си пътувахме до Пловдив и докато карах се чудех какво ли е правила Хепи в последните си мигове, дали се е смяла с децата, дали ги е гълчала, каква музика са слушали и какво ли е мислила да прави като се приберат в София......... Не знам и не искам да знам...... Неизбежно и през моята глава минаваха такива мисли - дали това няма да е последната песен, която слушам, дали това няма да е смехът на някое от децата, което чувам за последно и т.н. и после се сещам за това, което ми каза един лекар в петък - че мислите ни има начин да се материализират. Когато сме прекалено негативно настроени, то неизменно ще ни се случи нещо лошо, но когато много желаем дадено нещо, то също ще ни принадлежи след известно време. Така че аз спирам с негативните мисли и се съсредоточавам единствено върху искренното ми желание Тодор да се оправи. Може би ако всички тук много силно го желаем, то наистина ще стане реалност.

Присъединявам се с 2 ръце към предложението на Лени да препоръчваме фирмата на Тодор и Хепи на нашите познати, които търсят компютри или пък компоненти за тях (даже мислех да ви го предложа, но явно с Лени сме осъществили телепатия

) - това е напълно нормален, ненатрапчив и недразнещ начин отново да помогнем.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано04.02.08 12:16



Плаках, като видях снимките на децата - толкова са ми милички... Какъв е този жесток живот, да остави дечицата без майка им. Не знам повече какво да кажа, освен че се надявам това е последното лошо в живота им и оттук насетне съдбата да ги компенсира по някакъв начин за тежкия удар.

И аз като Чери все се питам какво ли е преживяла Хепи мама в последните си мигове, кога е гушнала за последно децата си... Уви, трябва наистина да се гледа с оптимизъм напред. Никой не знае колко време му е дал Господ на тази земя и какво предназначение има. Дано всичко напред се уреди по възможно най-добрия за семейството начин, татко Тодор да оздравее и животът да продължи нормалия си ход.
А ние ще помагаме, колкото можем.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: poзi4ka]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано04.02.08 14:57



Благодаря за снимките!

Много ми е мъчно, че дечицата трябва да изтърпят и тези физически болки.Стискам палци скоро да са добре и да лудуват и играят неуморно.

Стискам палци и за татко Тодор!







Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано04.02.08 15:48



Какво стана, има ли някой информация за Тодор?


Липсваш ни ...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.02.08 17:02



Днес Тодор е направил ЯМР -то в Онкологията. Понеже изследването е направено без направление цената му е...400лв. Предстоят още изследвания - сами се сещате каква бездънна яма е болничната система.
Разпратете адресът на фирмата и сметката на познати ви - тепърва семейството ще има да се бори с огромни финансови затруднения - нека им помогнем!

За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 04.02.08 17:04.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробнос [re: surfline]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано04.02.08 17:03



Естествено


Липсваш ни ...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: jana]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано04.02.08 19:11



Това са новините от днес

.
Явно че операцията е наложителна, и явно хората тепърва ще имат нужда от нашата подкрепа.
Дано наистина успеем да им помогнем да си стъпят на краката.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Lenny]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано05.02.08 09:22



Момичета, относно сметката на името на сдружението! Казуса се оказа доста сложен и повечето банки не знаят как да го решат. Аз ви предлагам да дам една моя сметка дето не я ползвам и там да събираме средства. Ежеседмично ще ви информирам и ще изпращам паричките по сметката на баба Радка! Ако сте съгласни да действаме, ако не дайте предложения!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано05.02.08 11:02



Наси, аз ще направя още един опит да потърся начин да открием сметка на името на клуба - ако си спомняш Юрий беше написал в първия си пост, че има приятел авдокат, който се занимава с такива неща. Ще му пиша на бележки с молба ако може да помогне, ако не нямам нищо против да ковнем твоята сметка в началото и да събираме пари там!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: cchery]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано05.02.08 12:20



Здравейте мили майчета!
Искам отново да Ви благодаря за усилията, които полагате! Възхитен съм от Вас. Как успявате да го правите, да отделяте от оскъдните си средства, при положение, че Вие самите имате дечица и грижи?! Благодаря Ви!
Вчера Тоше и брат му Верги, както сте разбрали са били по болници, има няма 12ч. Първо са били при завеждащ неврохирургия Пирогов д-р Габровски (син). Бащата оперирал с него, но кога се включвал, незнам. По мнение на сина, с една операция няма да мине. После на Тоше, са му направили така важното изследване ЯМР в онкологията, благодарение на бързата реакция на Дива ирландска пешеходка от форума: Дива ирландска пешеходка
[/http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=261974.480]
За съжаление в главата на Тоше има тумор с големината на лимон (дори и най-малкото лимонче да е , това ми звучи голямо). Засега ЯМР-то незнам дали са го показвали пред невролог хирург, за да изкаже конкретно мнение, за това дали наведнъж може да се махне, къде е закрепен, какви последствия ще има и какви са шансовете. В болница Токуда са отишли вече с направление от личната докторка на Тоше и са направили И други изследвания, свързани с болките му в краката и гърдите. Там нещата са горе долу добре. Видяли са се с невролог, който е казал, че в момента не показва симптоми за спешна операция, но трябва да се оперира и махне тумора, скоро. Развил се е бързо. За жалост проявил се е в деня на катастрифата.
Тоше има желание, да се види със светилата на неврологията, според изказани мнения от доктори. На първо място за тумори са Романски и екипът му (част от екипът му е Бусарски) оперират в болница Св. Иван Рилски административно подразделение на Медицинска Академия. Така ми обясниха. На второ са Габровски, при който вече бяха, пак благодарение на Дива ирландска пешеходка. Благодарим ти Дива!

МОЛБАТА НА ВСИЧКИ НАС Е, АКО ИМАТЕ НАЧИН ДА НИ СВЪРЖЕТЕ С РОМАНСКИ ИЛИ БУСАРСКИ. ДА ИМ СЕ КАЖЕ, ЧЕ ЩЕ ОТИДЕ ТОШЕ. ТРЯБВА ДА СТИГНЕМ ДО ТЯХ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИМАЙКИ В ПРЕДВИД СЛОЖНОСТТА ВЕЧЕ НА СИТУАЦИЯТА!!!!

Личната докторка на Тоше е казала, че може да пусне 1 направление за едно и също нещо, един път в месеца. Оттам идват и неудобствата без направление и плащания, защото Тоше трябва да вземе решението, на кой доктор да позволи да отвори черепа му. До решението и операцията, трябва според него всичко друго да е уредил.
До скоро.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Acя ()
Публикувано05.02.08 12:26



Ще попитам познат неврохирург работещ в Александровска дали познава лекаря и дали ще може да направи нещо. Довечера ще имам повече инфо.



Тема Относно албумчетонови [re: surfline]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано05.02.08 14:12



Момичета, имам една молба - тук се оформи мнение албумчето освен постовете, да има снимки и евентуално по няколко думи от нас - който иска и има впечатления от Хепи като заключение, както може би и нашите контакти. Та, ако имате още предложения относно вида и формата на албумчетата, давайте предложения, ако не и искате да напишете нещо за Хепи от ваше име или дори послание до юначетата, поствайте тук. Или пък на бележки - засега аз и Ася сме изявили желание да редактираме готовия док файл с постовете, така че на бележки до една от двете.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Редактирано от jana на 05.02.08 17:02.



Тема Постинг с инфо от бг-мама!!!нови [re: enichka]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано05.02.08 14:43





Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Относно албумчетонови [re: cchery]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано05.02.08 20:00



Не ме бива по приказките в такива моменти, изпратих ти моите данни, когато мога да изляза ще преведа и парички.
Мислех си за ипотеката- банките практикуват с изплащането по следния начин: откриват сметка на името на купувачите и той внася в нея пари, а те си теглят оттам вноската.
Ако таткото даде номера на тази сметка мисля че за в бъдеще, докато си стъпят на краката мога да отделям и занапред всеки месец по някаква малка сума и да я внасям. Като четох постингите на Хепи, тази ипотека й беше грижа и голяма тревога приживе, и за дечицата сега е важно да е сигурно че ще могат да запазят дома избран и обзаведен от майка им. Сигурно и за таткото това е голяма тревога сега.

ПП. за да се събират пари на името на клуба трябва да се някаква организация- да се учреди дружество-юридически субект, на чието име да се открие сметката- дружество с идеална цел, дружество по ЗЗД...

това си е някаква минибюрокрация- предполага взаимоотношения с данъчните, счетоводство, управител, пълна отчетност, архив и т.н. и усложнява нещата, но ако решиме- юридическата част от работата - подготвяне на документите, подаването и т.н. - аз ще го направя.

За в бъдеще за подпомагане на болни дечица има и вариант да се открият сметки на всяко от децата-парите се внасят директно на името на децата и се теглят само от родителя целево за детето и с разрешението и одобрението на съда за всяко теглене. Това е принципно добър вариант от една страна има независим контрол, но от друга е малко тромав точно по същата причина.

Редактирано от fascinating oceanid на 05.02.08 21:59.



Тема Re: Относно албумчетонови [re: fascinating oceanid]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано05.02.08 21:11



Ами това е и нашата идея с Насинда - да открием сметка на името на клуба, която отначало ще е изцяло в помощ на семейството на Хепи. Ето ти даваш идея за ипотеката им - защо да не се използва така - едва ли можем да покрием цялата ипотека, но с една част да помогнем, ще е от полза. Само някой да ни помогне как да стане откриването на сметката така че да е законово издържано.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Относно албумчетонови [re: cchery]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано05.02.08 21:33



Най-вероятно именно такава сметка /разплащателна с или без дебитна карта/ си съществува служебно от момента в който е изтеглен кредита.
Ако превеждаме парички по нея - и таткото може да тегли ако се наложи, а банката по договор си тегли директно оттам вноската за апартамента. така ще можем поне частично да помогнем за вноските, което е важно защото ако има необслужвани кредити, /има обмен на инфо между банките/ и ако му се наложи да тегли кредит за операция, лечение или нещо друго- е много вероятно да му откажат.





Тема Re: Относно албумчетонови [re: fascinating oceanid]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.02.08 23:42



Медалът има и друга страна - данъците...ако не се лъжа имаше годишната сума, която се декларира и не се облага беше доста ниска - все пак тези преводи са някакъв доход за мейството и да не стане някакъв гаф и да ги подгонят с разни проверки точно сега.
Нямаме ли някоя счетоводителка в клубчето да каже как седи този въпрос?



За теб, Хепи!

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: surfline]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано06.02.08 01:41



Здравейте момичета!

Днес вечерта бях при Тоше и децата и той видя, че fascinating oceanid се е сетила за тяхната ипотека. Помоли ме да Ви пиша. Жени и Тоше изплатиха последната вноска още миналата година някъде есента по ипотеката. Мисля, че някъде срещнах из нейните постове, между другото да е писала за това, досега го търсих, но не го намерих. Все едно, по това време си купиха колата, с която катастрофираха, ако някой се сеща. Отново благодарности, че за всичко се сещате и мислите. Тоше помоли да ви кажа, че ако някой има желание да привежда пари, то да си ги нарича за децата. Това не е никак малка помощ за нас.
Относно сметка на името на клуба, fascinating oceanid го е написала "за да се събират пари на името на клуба трябва да сте някаква организация - да се учреди дружество - юридически субект, на чието име да се открие сметката - дружество с идеална цел, дружество по ЗЗД..." Доколкото знам от моят приятел адвокат, с фондация е най-лесно. Често си говорим с какво се занимава и мисля, че е доста наясно. Като мой брат ми е и мисля, че няма да Ви откаже консултация и идея. Още повече, той самият има малък син и би го направил щом става въпрос за деца в нужда. Поне се надявам. Моля кажете ми, ако искате да Ви свържа с него. Той и жена му имат не една или две фондаций. Едната от които още от името говори много (Honour Bright - Честна дума)



Тема Re: Относно ипотекатанови [re: enichka]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано06.02.08 09:40



Аз съм за, дай ни координати ако естествено и той е съгласен. Когато говорих с не една банка, те ми казаха, че за да се открие сметка на децата трябват епикризите и съгласието на родителя.

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Nasinda]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.02.08 12:27



Ако ги открие родителя или някой с пълномощно от него- не са нужни епикризи предполагам


по принцип не е проблем всеки да открие сметкана друг човек, стига откриващия я да поеме лично разноските по ползването на сметката- доколкото знам само в БГ правят проблем за такива неща

за данъците сърфчето е права, трябва да се декларират, но до април 2009 ако са получени през 2008г, така че има време и в този смисъл, най добре да са направо за децата. но няма проблем да се напише във вносната бележка че са за еди кое си дете поименно пък да се внесат парите на сметката на таткото като негов законен представител





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано06.02.08 16:14



Има един друг проблем - ако се открие сметка на децата, то само родителя в случая Тодор може да тегли суми от нея. А предвид предстоящия му престой в болница и евентуалното възстановяване това означава, че парите ще бъдат "затворени в сметката".
Процедурата е много тегава, ако се наложи да се теглят пари от сметка на името на дете





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Lenny]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано06.02.08 16:23



А на името на Юри?


Липсваш ни ...

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Lenny]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 16:56



А ако родителят издаде пълномощно на бабата, на Юри или на друг роднина, примерно?



За теб, Хепи!

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: surfline]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано06.02.08 17:04



Ако сметката е на името на дете, може да се теглят пари само със съдия изпълнител - никакви пълномощни не важат. За всяко теглене се иска обосновка и е много досадно. Ние имахме влог на дъщеря ни от баба и дядо, голям зор беше да го изтеглим.

Трябва да е на името на някого, който може да тегли и оперира с паричките. Може да е на две имена - тогава се иска да са и двамата титуляри там, или да имат пълномощно.



Тема Re: Относно ипотекатанови [re: *margo*]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.02.08 17:27



може с пълномощно на роднина- да се тегли от сметка на таткото





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано06.02.08 18:07



Момичета, аз ще говоря с адвоката утре и ще ви пиша какво е неговото мнение по въпроса!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.02.08 19:14



чудех се дали идеята за постовете няма да се приеме добре и в БГ мама и дали няма да може да се обединят постовете и от двата портала, стига и там да има желаещи да ги извади и подреди.


малко ми е неудобно да го предложа защото мъника ми му никне зъбче и или нервничи или ми дрими в ръцете и не се наемама да съдействам, просто бих ви подвела.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: fascinating oceanid]  
Автор Acя ()
Публикувано06.02.08 19:15



Хепи има един единствен пост в Бг-мама, в него казва как се казват децата и.

Редактирано от Acя на 06.02.08 19:16.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано06.02.08 19:52



Копирам последните новини:
Новините от днес са и добри и лоши.

Добрата новина е, че Тодор успя да влезе на преглед при Бусарски в 15 часа. Лошата - туморът е с размери 7 на 5 см. На 12 февруари Тодор трябва да влезе за изследвания и операция. Официалната такса за избор на екип в болницата е 2000 лева. Това разбрах от вуйчото Юрий.

За децата - добре са, днес след поредица разговори с Юри се разбрахме моята кума, която е дипломиран психолог утре да отиде и да говори с децата. По нейното мнение лечението им и срещите с психолог трябва да продължат няколко години. Но утре разбира се след разговорите им ще имам повече информация за психическото им състояние.

Написала го е преди мъничко nana77.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано06.02.08 22:24



И аз съм против обединяването. Тя е писала запоследно там през 2006, тук беше нейното място

(съжалявам ако прозвучи егоистично)


Липсваш ни ...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: Acя]  
Автор nana77 (непознат )
Публикувано06.02.08 22:41



Точно влязох да ви напиша какво стана днес и виждам, че Ася е видяла поста ми.

Има още нещо, което забравих да напиша - като говорих с Юри днес стана дума за тази ипотека - не съм прочела всички постове - така че извинявайте, ако сте го изяснили. Но ...всъщност ипотека няма. Преди известно време Тодор и Жанет са успяли да изплатят апартамента и да погасят ипотеката, така че в това отношение всичко е наред.

Жана, не искам в никакъв случай да прозвуча грубо - но ми стана обидно...Не мисля, че в случая може, а и има какво да се дели. Нямам представа каква е тази вражда между двата форума и мисля, че много момичета като мен, които помагат на децата на Жанет не я знаят. Глупаво е...Да, писала е тук, но на мен лично ми стана и още ми е много мъчно за нея. Може би не трябва, след като при нас има само 1 пост?

Редактирано от nana77 на 06.02.08 22:43.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: nana77]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано06.02.08 23:10



Не съм искала да обиждам никой и тук не е мястото за спорове. Мисълта ми беше, че тук сме доста по-сплотени, защото сме и доста по-малко хора. С повечето момичета си пишеме и споделяме години наред ... докато в бг-мама не ми се струва точно така. Може и да греша, но пак казвам не съм искала да засягам никой. В същото време не съм съгласна да се комбинираме с вас за албум. Това е моето мнение, като естествено не обременявам никой с него, всеки има право на мнение. Вражда няма и не съм писала или мислила, че на вас може да ви е по-малко мъчно.
Както вече писах не е тук мястото за разпри.


Липсваш ни ...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: nana77]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано06.02.08 23:36



Нана, не се обиждай - не мисля, че става въпрос за някакво противопоставяне и деление в този случай. Просто всеки от форумите има свой собствен дух и атмосфера и човек трябва да има определен характер и личностни черти, които го карат да избере единия или другия или и двата едновременно. А целта на албумчето за децата е точно да опознаят майка си такава, каквато е била тук. Това е. Така се е случило, че в бг мамата тя има един пост само, но ако беше писала редовно щеше да е добра идея да съберете нейните постове оттам и да ги дадете на децата. А мъката, която ни отнесе всички ни - еми човешка е и ние сме хора, тъга на майки за деца, останали без майка........ На мен ми става мъчно като чуя новина по телевизора за супернепознати жени, които са пострадали тежко или починали, а какво да говорим когато става въпрос за някой по-близък.

Няколко пъти го писах и пак ще се повторя, но обединени майките притежаваме голяма сила и трябва да я използваме, за да направим своя и живота на децата ни по-хубав.

Кажи ми Юрий и Тодор какво мислят по отношение психолога, който ще консултира децата ? Те са доста объркани в момента, но все пак.......


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 23:53



е то няма и какво да се обединява - там има един единствен пост, нещата както ги подреди Яна са отлични...
Аз мъдрувам още какво да напиша и ще го пратя на "редакторките" скоро...искам да поизгладя малко нещата

.

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: nana77]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.02.08 00:05



Нана, благодаря още веднъж, че ни държиш в течение на нещата.
Лени, ми писа вчера бележка, че мамма и татти са проверили и Жанет има само един пост в мамма - този с данните на децата. Мисля, че няма какво да става дума за обединяване, но ако мамите тук и там нямат нищо против предлагам в краят на албумчето да напишем и никовете на всички поднесли съболезнования в тамошната тема и от тази тук, от нас ще добавим и по няколко думи и координати за връзка в случай на необходимост, както говорехме по-горе - как ви се струва?

За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано07.02.08 00:06



Това ми звучи разумно. И човешко.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано07.02.08 00:23



На мен ми харесва като идея.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: cchery]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано07.02.08 00:28



подкрепям напълно идеята ти е прекрасна Сърфче

Честно казано малко съжалявам че не проверих конкретно за постингите преди да предложа.
Факт е че в БГ-Мама има много хора които обичат и скърбят за Хепи и също правят всичко по силите си да помогнат на семейството й. Това беше причината да ми хрумне. не виждам конкуренция а безпрецедентна помощ и единодействие между двата клуба.
Извинявам се още веднъж че необмислено дадох повод някой да се почувства засегнат.





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: Raboteshtata]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.02.08 00:45



Радвам се, че ви харесва, значи утре ще сваля никовете и ще пусна списък с мамите от там



За теб, Хепи!

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано07.02.08 10:43



Хващам се за теб като последна.

Сега последно по сметката на баба Радка ли да пусна пари и ли да изчакам още малко за сметка на форумчето? Като се замисля обаче, може би на семейството все пак ще е по-лесно да ползва сумите от сметката на бабата, защото тя ще може по всяко време да ги тегли, дори когато таткото е в болницата.




Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: nana77]  
Автор Acя ()
Публикувано07.02.08 11:08



Нана, къде видя обиди и разединяване? Мен пък ми е обидно, че някои хора срам нямат и се регистрираха тук само, за да се заяждат

в ТАКАВА ТЕМА! Който има нещо да изяснява да го прави на лични. Аз не смятам, че има разединяване, или страдам от шизофрения и съм се разединила от другото си аз, дългогодишен потребител в бг-мама. Не виждам по никакъв начин да си пречим, че да се влиза тук с такъв тон в темата. И какво е това мерене кой с какво помогнал, който иска да помага искренно го прави дискретно, без афиширане...Стига сме се мерили кой е по-най и най-най-най. Информация между двата форума тече, ако който и да е потребител има нужда от нещо ще се координираме, но МНОГО МОЛЯ СПРЕТЕ В ТАЗИ ТЕМА ДА СЕ ОБИЖДАТЕ И ДА ВИЖДАТЕ НЕЩА, КОИТО ГИ НЯМА. Ако някой се чувства обиден да информира модератор или на лични бележки да се обяснява, с когото трябва, а не тук в тази тема на скръб и мъка, щото това не е помощ за семейството по никакъв начин!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано07.02.08 11:32



Разумно предложение.

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: tani4ka]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано07.02.08 14:41



Здравейте майчета!

Обръщам се и към двата форума. Незнам дали разбирате, колко безценна помощ ни давате. Всеки ред съм прочел, плачейки казвах "Благодаря ти...." и съответният ник. Дори и виртуална розичка да е било, знам че е била от сърце за моята Женичка... Та вие ме накарахте отново да повярвам, че в днешно време интернета, освен че е средство за информация е и средство за сближаване и помощ. Просто напоследък си мислех, че хората все повече си седят в къщи и си чатят и пишат във форуми, а не се срещат по купони и виждат навън на приятни места. Скоро, когато бях с Вера в Келифаревски манастир близо до родният ни град с Жени В. Търново, една монахиня ме попита какво работя и като й казах, че се занимавам с компютри, ми отвърна "Дяволска работа, с дяволски работи се занимаваш". Доста се замислих, защо ми го казва това. Станах привърженик на личните срещи. Явно не е точно така. Тоше също намира време да чете и двата форума. Обсъждаме с него каква стъпка следва. Благодарение на nana77, днес децата ще се срещнат с психолог, личен нейн контакт. Всички сме на мнение, че това трябва да стане, защото Васи и Ради не показват емоции за мама. Неискам да пиша никове, имена и кой от кой форум е, всички сте ми вече приятели и наистина сте сила вие майките, когато сте заедно. Сигурен съм, че Жени не е писала в другият форум, само защото не е имала време. Аз самият се регистрирах тук, защото тя е писала тук, не защото в другият форум има проблем, а и същото щях да напиша.
Бъдете здрави! Успех!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано07.02.08 15:05



Изключено е да нямат емоции. Явно се страхуват или притесняват да ги покажат. Много ги мисля и тричките всеки ден, но просто не намирам думи да пиша по темата. Дано растат здрави и много щастливи, въпреки огромната загуба. Радвам се, че споделяш всичко с нас. Пращам ви една голяма прегръдка на всички герои...


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Acя]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано07.02.08 17:53



Ей, момичета стига де! Ако искат и момичета от бг мама нека се включат и те в дневничето. Не виждам защо не! Нали всичко е заради Жени!

Та моята идея със сметката каква е - тя да е дарителска и да се открие на името на Юри в полза на трите деца. Той ще е титуляр и ще разполага с парите. Ако е дарителска няма да се дават излишни пари в такси. А и вие сте съгласни да действаме!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано07.02.08 18:13



Аз съм за, но ако искаме после в тази сметка да продължим да внасяме пари и за други хора, няма да е удобно да е на негово име. За тази цел трябва да е на името на сдружение или фондация.




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано07.02.08 18:16



или на Наси сметката

(или някой друг де)



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Acя]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано07.02.08 18:24



Ами Чери по-нататък ако искате можем да си направим едно клубно сдружение и да помагаме на хора нуждаещи се... на този етап няма как да стане за съжаление! Най-лесния и бърз вариант е за дарителска сметка на Юри на името!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор Acя ()
Публикувано07.02.08 18:33



ами като после ще се прави сметка на сдружение, защо сега да откриваме нова а да не пращаме по сметката на баба Радка?
Аз сигурно съм много тъпа, ама се забърках с тия сметки





Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Acя]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано07.02.08 18:45



Само за да не се плащат излишни такси! Ако искате пускаме паричките по нея и забравяме

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Nasinda]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано07.02.08 19:05



Именно, да не я облагат жената с данъци и да я обременяваме допълнително с годишни декларации - не съм сигурна, че е така, но да не я караме жената да се занимава с такива неща. Тя всъщност е счетоводител и най-добре си знае.

Наси, а колко време отнема сформирането на такова дружество? Знаеш ли?


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: surfline]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано07.02.08 22:30



Доколкото съм на ясно Тодор ще се срещне с юрист, и предполагам че тези въпроси ще ги обсъдят. Юрий пък ще ни държи в течение според мен засега на сметката на бабата, нещата са наред. Не мога да повярвам че парите ще отидат за нещо друго освен за децата и за най-належащото около Тодор \ в смисъл разходи по изследвания, които трябва да се форсират\. Нека дадем възможност на семейството да вземе своите решения и след това ще помагаме пак естествено. Но на хората им е нужно време да осъзнаят случилото се и да пренастроят мисленето си.


Следя макар и да не пиша всеки ден, има ли и нещо ново веднага ще ви пиша.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: surfline]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано07.02.08 22:40



Мисля че точно сега е момента в памет на една истинска мама наистина да забравим нашия и вашия форум. Аз на своя глава потърсих съдействие от мама и тати и им благодаря за усилията, които положиха. Но наистина се оказва че Жанет не е имала там постове. Там обаче хората я обичат не по-малко и правят също така доста неща за децата и и съпруга и.
Ако мога да мина за умиротворител - настоявам в албума да се включи макар и единственото мнение на Жанет и също така момичетата, които наистина направиха много за лечението на съпруга и - а това са Нана и Дива Ирландска Пешеходка най-вече, но и още момичета помогнаха. Една от тях чийто ник сега не помня уреди срещата на Тодор с д-р Бусерски която беше изключително важна.
Момичета неко поне пред скръбта да не се делим!
Яна знаеш си само ти колко те обичам и точно затова настоявам!



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Lenny]  
Автор Acя ()
Публикувано07.02.08 22:57



Лени, за какво делене става дума?!
Никой няма против имената и никовете на другите мами да фигурират.
Не мога да разбера с каква цел да фигурира поста на Хепи в Бг-мама? С нещо специално ли я показва?
Поправете ме ако греша, но идеята на албумчето е да представи и разкрие пред дечицата това, което беше Хепи и с каква вълнение описваше децата си и техните моменти, живота им и т.н. Не всички постове, с какво точно я представя поста и в бг-мама
ето го копирам го:
Здравейте,

Получих покана по e-mail да се включа в този форум, което приятно ме изненада и с удоволствие ще го направя.
Досега съм участвала във форума на dir.bg - някои от вас може да ме разпознаят като happy_mama.

Нека да се представя - на 37 години съм, от София, по професия съм програмист и съм майка на 3 момчета:

Васил (Васко, Васи) - 22.07.1998 г. - сега на 8 г.
Радослав (Ради) - 06.04.2001 г. - сега на 5 г. и половина
Виктор (Вики) - 07.06.2006 г. - сега на 5 мес.

Ще ми бъде приятно да споделяме мисли за отглеждането и възпитанието на децата си. В момента се радвам на последните дни от майчинството си, а от 1 декември отново тръгвам на работа. Но се надявам да намирам време и за този форум.

Поздрави!

Иначе никой не оспорва помощта на Нана, дива ирландска пешаходка и жозефинка, Жасмин също, ако някой пропускам да ме извини

Пак казвам не искам да се деля от никой и споделям идеята, че ако имаше постове в бг -мама щеше да е добре да се напишат всички в албумчето. Искам да наблегна на факта, че и не всички постове от тук фигурират.



Тема Re: Happy_mama - потресена съмнови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.02.08 01:13



.... Момичета, едва вчера отворих тази тема ... Чудех се какво става с този форум, защо е прекръстен - помислих, че е инициатива някаква, но все отлагах да отворя темата ... Просто не можах да повярвам на очите си, какво чета ... Милото семейство и милите дечица ... толкова мъчно ми стана ...

Моите най-искрени съболезнования към семейството за огромната загуба. Предполагам, че ви е още трудно да асимилирате даже случилото се ... не знам просто какво да напиша ... аз също си пишех с нея, докато бях в бг... но тук не следя бг новини и във форумза влизам по-рядко, просто не мога да повярвам...

Поклон пред Жени лека й пръст и царство й небесно. Няма никога да я забравим!



Тема Re: Happy_mama - потресена съмнови [re: 3aиpa]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано08.02.08 12:08



Здравейте момичета!

Вчера споделих с Тоше, за евентуални намерения да се открива дарителска сметка на мое име. Вярно, може и да има облекчения при преводи, но аз самият несъм наясно все още, когато потрябват пари за децата и трябва да изтегля от нея, какви са ограниченията (съдя ли ще питам...). Предимство на такава сметка е мисля и облекчението за този, който ги дава парите (за неговите данъци). Този, който ги получава мисля не го обременявате с данъци и такси.
Тоше каза, че който желае засега да привежда пари за децата, може би е най-лесно да ги привеждате на Радка. Сигурен съм, че не я натоварвате с данъци, това е все едно да й ги дадете на ръка. Има някакъв таван (много хиляди левове, за каквито неговорим) за който искат произход.
А за в бъдеще, благородната ви идея за дарителска сметка в помощ на други дечица в нужда, изчиства се идеята с Валери, правите сдружение или фондация, което е по-добро (или удобно), пускате сметката на юридическото лице и късмет.



Тема Re: Happy_mama - потресена съмнови [re: enichka]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано08.02.08 12:13



Ами в такъв случай оставаме на варианта със сметката на баба Радка - така ще е най-удобно и парите ще са най-близо до децата. Мисля си, че ние не превеждаме такива крупни суми, от които да ни се приспадат данъци и затова може би е излишно да отваряме още една дарителска сметка.

Предлагам да пуснем една отделна тема за учредяването на сдружение/фондация на името на клуба, в която да обсъдим и изкристализираме идеята си, хора, които имат опит с това нещо да помогнат и в крайна сметка да си поставим някакви цели и естествено да открием сметка.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: enichka]  
Автор Mami Andi (непознат )
Публикувано08.02.08 12:47



Здравейте, някой свърза ли ви с Романски и Бусерски?



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробноснови [re: Mami Andi]  
Автор Acя ()
Публикувано08.02.08 12:54



Жозефинка от бг-мама ги е свързала.

Редактирано от Acя на 08.02.08 12:54.



Тема Re: Happy_mama - помощ за семейството и, подробности.нови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.02.08 17:56



Пускам нова тема, защото тази стана доста тежка.



Надявам се, семейството и приятелите на Жанет да продължат да ни държи в течение на лечението и състоянието на Тодор и децата. Благодаря, предварително, за което на всички!

За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 09.02.08 16:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.