Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Относно албумчетонови [re: fascinating oceanid]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.02.08 23:42



Медалът има и друга страна - данъците...ако не се лъжа имаше годишната сума, която се декларира и не се облага беше доста ниска - все пак тези преводи са някакъв доход за мейството и да не стане някакъв гаф и да ги подгонят с разни проверки точно сега.
Нямаме ли някоя счетоводителка в клубчето да каже как седи този въпрос?



За теб, Хепи!

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: surfline]  
Автор enichka (брат на Happy)
Публикувано06.02.08 01:41



Здравейте момичета!

Днес вечерта бях при Тоше и децата и той видя, че fascinating oceanid се е сетила за тяхната ипотека. Помоли ме да Ви пиша. Жени и Тоше изплатиха последната вноска още миналата година някъде есента по ипотеката. Мисля, че някъде срещнах из нейните постове, между другото да е писала за това, досега го търсих, но не го намерих. Все едно, по това време си купиха колата, с която катастрофираха, ако някой се сеща. Отново благодарности, че за всичко се сещате и мислите. Тоше помоли да ви кажа, че ако някой има желание да привежда пари, то да си ги нарича за децата. Това не е никак малка помощ за нас.
Относно сметка на името на клуба, fascinating oceanid го е написала "за да се събират пари на името на клуба трябва да сте някаква организация - да се учреди дружество - юридически субект, на чието име да се открие сметката - дружество с идеална цел, дружество по ЗЗД..." Доколкото знам от моят приятел адвокат, с фондация е най-лесно. Често си говорим с какво се занимава и мисля, че е доста наясно. Като мой брат ми е и мисля, че няма да Ви откаже консултация и идея. Още повече, той самият има малък син и би го направил щом става въпрос за деца в нужда. Поне се надявам. Моля кажете ми, ако искате да Ви свържа с него. Той и жена му имат не една или две фондаций. Едната от които още от името говори много (Honour Bright - Честна дума)



Тема Re: Относно ипотекатанови [re: enichka]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано06.02.08 09:40



Аз съм за, дай ни координати ако естествено и той е съгласен. Когато говорих с не една банка, те ми казаха, че за да се открие сметка на децата трябват епикризите и съгласието на родителя.

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева


Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Nasinda]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.02.08 12:27



Ако ги открие родителя или някой с пълномощно от него- не са нужни епикризи предполагам


по принцип не е проблем всеки да открие сметкана друг човек, стига откриващия я да поеме лично разноските по ползването на сметката- доколкото знам само в БГ правят проблем за такива неща

за данъците сърфчето е права, трябва да се декларират, но до април 2009 ако са получени през 2008г, така че има време и в този смисъл, най добре да са направо за децата. но няма проблем да се напише във вносната бележка че са за еди кое си дете поименно пък да се внесат парите на сметката на таткото като негов законен представител





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано06.02.08 16:14



Има един друг проблем - ако се открие сметка на децата, то само родителя в случая Тодор може да тегли суми от нея. А предвид предстоящия му престой в болница и евентуалното възстановяване това означава, че парите ще бъдат "затворени в сметката".
Процедурата е много тегава, ако се наложи да се теглят пари от сметка на името на дете





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Lenny]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано06.02.08 16:23



А на името на Юри?


Липсваш ни ...

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: Lenny]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 16:56



А ако родителят издаде пълномощно на бабата, на Юри или на друг роднина, примерно?



За теб, Хепи!

Тема Re: Относно ипотекатанови [re: surfline]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано06.02.08 17:04



Ако сметката е на името на дете, може да се теглят пари само със съдия изпълнител - никакви пълномощни не важат. За всяко теглене се иска обосновка и е много досадно. Ние имахме влог на дъщеря ни от баба и дядо, голям зор беше да го изтеглим.

Трябва да е на името на някого, който може да тегли и оперира с паричките. Може да е на две имена - тогава се иска да са и двамата титуляри там, или да имат пълномощно.



Тема Re: Относно ипотекатанови [re: *margo*]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.02.08 17:27



може с пълномощно на роднина- да се тегли от сметка на таткото





Тема Re: Относно ипотекатанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано06.02.08 18:07



Момичета, аз ще говоря с адвоката утре и ще ви пиша какво е неговото мнение по въпроса!

BG 63 UNCR 75271069676115
Булбанк Уникредит клон Лозенец
Радка Тодорова Захариева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.