Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Mod vege]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 23:12



Ама наистина ли го обори? А забеляза ли, че когато WHO говорят за "водещи причини" изброяват повече от една?

Пише ли в статията към която си дал линк "една от водещите причини"? Или пише "водеща причина"? Правиш ли разлика между двете?

А линка, който си дал НЕ ТВЪРДИ, че ракът на простатата е трети по смъртност сред мъжете. Няма ли да се научиш най-накрая да четеш текста преди да пускаш линк?

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 13.02.17 23:15.



Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Mod vege]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 23:21



А най-забавното е, че дори не знаеш, че в Западна Европа (т.е. т.нар. развити страни) ракът Е водещата причина за смърт.

Което е аргумент в твоя полза, но понякога Гугъл не помага... :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: |]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано13.02.17 23:44




В отговор на:

А линка, който си дал НЕ ТВЪРДИ, че ракът на простатата е трети по смъртност сред мъжете.




Още в началото на има линк и към видео в цитираната от мен , към която се закачи неадекватната ти критика, А още в началото на се цитира изследване, като изрично се подчертава изречението:
""

Така че преди да пишеш, поне малко чети, ако искаш да не останеш единствен дискутиращ със себе си и убеждващ себе си колко си прав.

Редактирано от Mod vege на 13.02.17 23:48.



Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Mod vege]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 23:52



Ама разбира се, всички гледаме малоумни видео клипове. Отдавна научните публикации са заменени с клипове в youtube. :)

"A leading cause" не се превежда като "водеща причина" от никой грамотен преводач. Превежда се като "една от водещите причини".

P.S. Не се притеснявай, няма как да остана единствения дискутиращ със себе си. Тази позиция си я заел ти. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 13.02.17 23:54.



Тема рак на простатата при жените, wtfнови [re: Mod vege]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.02.17 00:13







Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Mod vege]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.02.17 00:51



Той не разбира бе - виж колко пъти му отговорих в моята тема. Мисля че мисли със закъснение - винаги пита точно това, на което си му отговорил в предишното мнение, не търси информация в отговора ти и бръщолеви глупости.

Или разбира само от програмиране, или просто си е трол



Или мозъкът му не възприема определени неща - то е все едно на мюсюлманин да обясняваш че светът не е създаден от Алах, или на пушач че цигарите са вредни. Не чуват и това е.

И аз имам един такъв познат - маа сланина и бира само, и като вземе наема - и по някоя пържола и тва му е живота. Иди му кажи че вегетарианството било по-полезно, и ще получиш най-абсурдните аргументи в полза на това че ти си луд, и хората са създадени да ядат месо

Само не разбирам кво правят в тоя форум - дошли да образоват вегетарианците против вегетарианството, е тва нещо не ми се връзва.



Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано15.02.17 02:41



И ти, и модератора, едва се справяте с търсенето в Гугъл. :)

Но дори и това не е основният проблем. Проблемът е, че имате проблеми с абстрактното мислене и не виждате по-далеч от текста в статиите, които четете. Това да провериш дали твърденията в статията са верни или не е абсурд. Щом го пише в Интернет, трябва да е вярно! :)

За съжаление такова е нивото на образованието напоследък...

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 15.02.17 02:41.



Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.02.17 11:38



Но дори и това не е основният проблем. Проблемът е, че имате проблеми с абстрактното мислене и не виждате по-далеч от текста в статиите, които четете. Това да провериш дали твърденията в статията са верни или не е абсурд.

Пълни глупости. Всичко което пишеш в тоя клуб са простотии, ти сам каза че на практика изобщо не се интересуваш от темата и всичките ти твърдения са необосновани. И не само никой не е длъжен да ти дава точна научна информация наготово (модераторът го прави, аз не), но дори и когато я получиш, не си правиш труда да я прочетеш.

Аз не съм 100% убеден че веганството е най-здравословният живот и със сигурност се съгласявам че при грешното му прилагане може да доведе до сериозни проблеми, но със сигурност е научно доказано че животинските продукти: 1. предизвикват рак и сърдечно-съдови заболявания, 2. са неекологични, 3. са добити чрез ненужна жестокост към животните. Така че експериментът си заслужава, и ако тези трите ги отречеш и отговориш "ами то е още по-екологично ако се гръмнеш", то значи си доста прост.

И като стана въпрос за нивото на образованието, то ще се вдигне ако ти се гръмнеш, тъй като си човек, който категорично отказва да се запознае със съвременната научна информация, да преразгледа фактите и да си състави информирано становище върху съвременните идеи. Аз нямам твърдо убеждение по въпроси, от които не разбирам, ти обаче имаш.

Мисля че с това моят отговор към твоята позиция се изчерпва, пък ти ако искаш спами още и разправяй че си ме затапил.



Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано15.02.17 15:57



ти сам каза че на практика изобщо не се интересуваш от темата

Абе, ти дори и текст на български ли не разбираш? :) Знам, че имаш проблеми с абстрактното мислене, но това не е рокет сайънс... Казах, че не се интересувам какво има в храната, която ям. И обяснението е просто: ям разнообразна храна.

Винаги чета ВСИЧКАТА информация, която се дава. Никога не гледам малоумни филмчета, живота е твърде кратък да се губи за клипчета.

1. Всичко може да предизвика рак. Ако беше чел изследванията и препоръките, щеше да знаеш че 600 грама червено месо на седмица НЕ увеличават шанса за заболяване с рак. Сърдечно-съдовите заболявания зависят основно от това колко се движи човек, а не от това какво яде.

2. Хората като цяло са неекологични. Затова и ти казвам да се гръмнеш. И без това ползата от теб е по-малка от тази от която и да е крава. :)

3. Как разбра, че жестокостта към животните е ненужна? Според мен например е.

Особено забавно е, че си въобразяваш, че си по-образован от мен. Първо, работя като учен. Второ, не съм спирал да уча от 7 годишна възраст. И трето, имам достатъчно научни публикации за да докажа образоваността си.

Та, не си мисли, че ако не споделям малоумщините, в които вЕрваш, причината е че не съм запознат със "съвременната научна информация". Съвременната научна информация не се съдържа в малоумните сайтчета които четеш, а в научните журнали.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Да предотвратим рака на простатата със зелен чайнови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.02.17 17:28



Определено застъпвам мнението, че най-екологично ще е да се гръмнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.