Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано08.11.12 02:55



Част от примерите ти са термини.
Демек - използва се сума, не цена.



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: Ha живo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.11.12 06:55



Част от примерите ти са термини.
Демек - използва се сума, не цена.


Аз лично не съм много наясно с понятието "термин" и ще те помоля да ми го обясниш, за да не се чудя в други случаи как да обяснявам значението на някоя дума извън обичайния й смисъл.

В случай, че си прав - значи може да се каже, че при употребата на думата "сума" като термин, е допустимо да се сложат определения като "ниска" и "висока".



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.11.12 11:40



Тази сутрин чух по една ТВ, че снощи зрителите на концерта на Лили Иванова я били аплодирали БРУТАЛНО след всяко изпълнение...



(Няма дори да обсъждам дреболия от рода на "Чухме и песента "Камино", изпълнена в най-новия СИ аранжимент"... В тази тотална неграмотност критериите са толкова ниски, че подобна грешка наистина се подминава без да бъде дори забелязана, а съм сигурна и че две трети от българите изобщо не се сещат за каква грешка става дума...)



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано27.11.12 20:01



С какво ли Лили Иванова е заслужила това "брутално" отношение на публиката?!

... а съм сигурна и че две трети от българите изобщо не се сещат за каква грешка става дума...)

Е, след като журналистите не се сещат за каква грешка става дума, как би ни минало през ума да имаме претенции към останалите хората.





Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: здpaвeц]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано04.12.12 02:22



След като обсъдихме скъпите и евтини цени, високите и ниски суми (за които не стигнахме до единодушие), идва ред на студените и топли температури.





Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.12.12 07:51



А, още не съм чула този бисер...засега не се ли придържат все пак към "високи-ниски" температури??




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано04.12.12 13:44



засега не се ли придържат все пак към "високи-ниски" температури??


Е, към тях се придържаме, разбира се. Но не е ли забавно да чуеш за топлите и студени температури?





Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.02.13 06:44



Ето ви журналистически бисер от снощи:

Всичко се случило на 4 февруари. Семейство Вивер отишло на възлюблената си семейна почивка – риболовът.






..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано08.02.13 01:19



Уни, някои хора мислят, че "любим" и "възлюбен" са синоними. Е, синоними са, но не и в този случай.



Аз например снощи чух, че един футболист е искан от двама отбора. А в събота, след като спря токът на стадиона, коментаторът изрази мнение, че е гръмнал един от трафопостите... През миналата седмица една журналистка каза, че колегите и са се опитали да разберат повече информация.



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.02.13 01:21





И трите примера са върховни!



..... СПОРЕД МЕН!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.