Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Кое е по важно?  
Авторkrastava_jaba (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 20:37



Вчера разбрах за един приятел, че неговия доведен тати му прибрал ключовете от мамината къща под предлог - Ами ти защо не прдопреждаваш, че ще идваш?
Добре де ама аз все си мислех, че ако родителите се разделят това не означава, че децата вече са излишни

Нали в крайна сметка децата били най-важното
Я кажете ако вашата втора половинка постапи така с вашето дете вие как ще реагирате?



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано26.08.07 20:43



Е, много зависи от възраста на приятеля ти, т.е. в един апартамент с тях ли живее.
Аз примерно нямам ключ от апартамента на родната ми майка. Като искам да отида да я видя - звъня предварително по телефона дали е удобно и тогава отивам. Същото прави и тя.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано26.08.07 20:52



Само не разбрах, каква е връзката между първото и второто изречение?

Нали доведеният татко взел ключовете, а не майката?...
Иначе - зависи от много неща. и тук не е нужно да се смесват нещата - децата са едно, правото на личен живот , е друго. И, когато няма "екстрена ситуация", не виждам защо трябва да има приоритет.
А, когато има и доведени бащи....те са си в правото да си искат уединение в къщата...къде е проблемът?



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.08.07 20:56



На колко години е детето?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 21:06



Вярно е че рано или късно всеки си поема пътя аз също още на 15 си излязох от вкъщи и започнах да си се оправям сама, но гадното е в случея, че сега моят приятел няма къде да се прибере или ще си спи в казармата или на улицата


Гадното е, че майка му не е казала нищо - нея не я ли касае къде ще спи сина и?

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 21:35



Много гадно е постъпил доведеният татко и още по-гадно майката.
Като иска да се прави на велик собственик да си купи жилище и да не му дава оттам ключа, но от родния му дом да му вземе ключа е нахалство.
Децата наистина са най-важното- поне според старомодните ми разбирания!
Не искам и да си и помисля, че някой може да постъпи така с децата ми!



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 21:40



Незнам но мен лично ме изгони доведения ми баща и майка ми само стои и си малчи именно на нея няма да и го простя



stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:05



не знаеш какво й е, жабче. може той да е последната й надежда за обич след тежък живот, или просто да няма сили за промяна. по-добре не бъди категорична в оценките си - всеки нещо го е довело до мястото на което се намира в момента. не казвам, че трябва да си затваряме очите - просто повече разбиране. така горчи по-малко. и може би по-малко боли. а щастието е пред приятеля ти

така му кажи

(само мое мнение)



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 22:10



Благодаря ти, предполагам че сега просто съм още ядосана и затова реагирам така остро
Аз нямам деца още ми е раничко но наистина вярвам че няма нищо по - важно от тях преди докато си бях в България ходех в един дом за деца еди ден изведох две от тях на сладкарница защото имаха рожден ден.
И аз незнам защо тогава поведох и приятеля ми с мен а той през цялото време стоя настрана защото едното било циганче!Ако ще и занзибарче да е пак си е дете!Та мисалта ми беше че живях с това момче две години самоче точно заради тази случка спрях да влагам надежди в него!
Ами ако някои постапи гадно с моите собствени деца защото нещо не му изнасят

Редактирано от krastava_jaba на 26.08.07 22:19.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:13



чела съм и други твои мнения. ти си забележително добро същество



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 22:20



Благодаря

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:21



за какво?!





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 22:23



за доброто същество ако е за мен



stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:53



за теб е

на себе си трябва да благодариш



Тема Re: Мдааа, чудесно е човекнови [re: eми]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано26.08.07 22:58



да е всеопрощаващ...
За мен обаче е проблем да разбера това изречениеможе той да е последната й надежда за обич след тежък живот, или просто да няма сили за промяна - каква обич, каква надежда за себе си може да иска една майка, в момента, когато гонят детето и? И с това животът и няма да е вече толкова тежък, така ли? И щастливо ще заживее с "любимия"? А детето и - кучета го яли...

И коя обич има по-голямо значение за една майка - тази към рожбата ли, или тази към някакъв изчепляк?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:10



Така, както е зададена темата, не виждам смисъла й.


Защото, "дали са най - важни децата" може да се тълкува по много начини - това, което се разбра от написаното от теб е, че пастрокът на приятеля ти, който приятел е в казармата, му е поискал ключовете от къщата, в която живее с майка му, с предупреждението, че трябва да се обажда когато идва.
Видно е, че приятелят ти е достатъчно голям, за да, най - малкото, да е в казармата и да си има приятелка (т.е., не е на 6 години, изоставен на улицата на студа...)
Второ - видно е, че в къщата, в която е живял досега, живее и чужд мъж. и този чужд мъж досега (неясно колко) се е понасял с него (вероятно се е и грижил за него).
Може би, в един момент, е решил, че, когато "детето"наближава 20, е редно да му се покаже, че няма да бъде "дете на мама" цял живот и няма да влиза в чужда къща като в бащиния цял живот. Че той и майка му са отделно семейство, което също има нужда от своята самостоятелност и интимност. Свое лично пространство, в което и най - близките, са добре дошли по всяко време, но на гости.(това, последното, е някаква хипотеза, която ми идва на ум "от прима виста" - от наличната информация).
Та - така представено, не е розово, но и не виждам някой да е изхвърлен на улицата - той трябва да предупреди, когато идва....Както виждаш - в доста семейства това е напълно норманло.
изобщо, ожени ли се отново родителят и има ли ново семейство - с когото и да е и колкото и свестен човек да е той (дори да е такъв), неговите граници на търпение и грижовност и разбиране към чуждото дете, никога не могат да надхвърлят необходимия минимум. И това е реалността. Не можеш да очакваш някой чужд човек да търпи обгрижването на чуждо дете цял живот.
Друг въпрос е - как подхожда в това.
А, трети въпрос е, кога "децата" следва да престанат да се чувстват деца за своите родители - в онзи смисъл и значение, който е бил, когато са били безпомощна мръвка от две педи.
Отделно четвърти въпрос е, че, отговорът на въпроса "дали децата са ВСЕ ПАК най - важните" не минава през това - "А, кога родителите , всъщност, имат свой живот?", защото, утре, когато твоят поотраснал приятел се задоми и заживее с теб, примерно, дали ти ще искаш да търпиш във вашата къща неговата майка, защото тя няма нищо и никого в живота си, благодарение на това, че "детето" й е било ЕДИНСТВЕНОТО, най - важно в живота й - от раждането му до неговото задомяване?
и, последен въпрос - дали тук нямаше да има значително по - малко разочарования - в този клуб - ако точно този сценарии не беше най - често битуващият - с всички унищожаващи последици от това?



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 00:20



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище и там да си защитава личното пространство?
Защо детето трябва да е излишното?
Дано и мъжете вземат отношение по въпроса, защото ми е интересно как биха реагирали ако така постъпят с техните деца.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:21



Това, което си направила с децата от дома, е много красив и мил жест! Ако имаше възможност външни хора да го правят, и аз бих го направила с удоволствие - стига да ми позволят!
Само че, това, че си извела две деца на сладкарница, още не означава, че децаТА са най - важните


когато жертваш за някое такова целия си живот (въпреки, че използваната дума е "посветиш"), когато го отгледаш от - до, всеки ден, час и минута, с мисълта, как да изкараш пари за да го нахраниш и облечеш, как да го опазиш от еди - какво си, дали си е ударило колянцето, дали страда по възлюжблената и, дали се е справил с контролното по математика...докато го пратиш да следва с отличен успех някъде си, тогава ще можеш да кажеш, дали са или не са най - важното....децата.
И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота, тогава ТИ ще можеш да вземеш ПРАВИЛНОТО решение, как да постъпиш - надявам се.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:27



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище и там да си защитава личното пространство? - а къде изпаднаха кавичките на "таткото", м?

май забравяш този малък, но съществен детайл!
в тази връзка, ме поттикваш към следващия въпрос, който исках да спестя - къде е истинския "татко" и, защо не може младият войник, за разнообразие, да отиде при него за малко, в неговата къща?
Третият въпрос е, че не ми стана ясно, от къде си толкова категорична, че мъжът на майката не е в своята къща? (може и да съм пропуснала по трасето...)
При всички случаи, чиято и да е къщата, щом двамата живеят там като семейство, тя е тяхно семейсно жилище - поне по закон.
А "детето", щом е минало 18, вече не е дете и родителят няма абсолютно никакви задължения към него, освен евентуална издръжка по време на следването - пак, по закон.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:27



"И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота, тогава ТИ ще можеш да вземеш ПРАВИЛНОТО решение, как да постъпиш - надявам се."

Това пък що за глупост е?





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:31



Може би, ако бъдеш по - прецизен в задаването на въпроса, ще получиш и отговор...или това не беше въпрос?


Защото на мен, пък, така и не ми стана ясно, кое точно от целия цитат характеризираш като "глупост".



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:36



Губиш ми времето, но ...
Повтарям, само за теб!
"И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота..."

Това е глупостта.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:41



Пропуснах да те поздравя с това:





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:48



Всъщност, не знам как ти го виждаш, но, ако човекът, с когото съм и живея с него, възнамерява детето му, което е на 20, да живее за постоянно при нас, и, по всяко време да има ключ от къщата ни, мога да ти кажа, че няма да ми е особено приятно това положение особено дълго


А, ако ми прелее чашата до там, аз да поискам въпросното дете да няма ключ от дома ни, а той се възпротиви, това ще е последното, което ще се случи между нас. До колкото се познавам.
Като имам пред вид, че повечето мъже са доста по - малко търпеливи към чудите деца, от колкото жените по принцип, не виждам какво я чака тази жена, освен самота до края на живота й.
Хубаво е, като очакваме дадена жертва от някого, да се замислим, дали сме готови, самите ние да я направим със себе си.
А това, някак си, няма как да го знаем със сигурност, докато не се озовем в същата ситуация. Останалото са - празни приказки!
дори да сме най - важни, родителите ни не са онези дадености в живота, които трябва да живеят само и единствено зради нас - за да ни бъдат в полза и услуга, като единствен и неотменим приоритет до края на живота им. Те също са хора. Със свои чувства и свой живот. и, ако ние не можем да се примирим и уважаваме правото им на такъв, дори те да са най - лошите родители на света, ние ще сме още по - лоши и неблагодарни деца!



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:55




Губиш ми времето, но ...
Ако обичаш! Запозната съм с паразитните фразички за заяждане в клубовете

но тази, е доста неудачна, доста меко казано!
Не съм те привикала някъде на ъгъла за нещо - пиша си, ти ми се включваш по постинга с нападка, която продължава да си виси без никакво обяснение, после се оказва и, че аз ти губя времето?!?
А, зЕми слез на земята!
Точно от теб до сега не бях чела глупости и безпочвени нападки!
Явно - за всяко нещо си има първи път.
Или, просто, някои неща са ми убегнали...до сега.



Тема Re: Абсолютно те подкрепам занови [re: Markizata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 00:59



това "дете", преминало 18 години. Задължения от страна на родителите пак си има, но с основните тежести в живота трябва да може да справя. Ако е студент - да - трябва да се подкрепи, но като гледам повечето деца работят, за да си платят семестрите.





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Авторlestr57 (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 01:03



Всъщност, не знам как ти го виждаш, но, ако човекът, с когото съм и живея с него, възнамерява детето му, което е на 20, да живее за постоянно при нас, и, по всяко време да има ключ от къщата ни, мога да ти кажа, че няма да ми е особено приятно това положение особено дълго
А, ако ми прелее чашата до там, аз да поискам въпросното дете да няма ключ от дома ни, а той се възпротиви, това ще е последното, което ще се случи между нас. До колкото се познавам.
Като имам пред вид, че повечето мъже са доста по - малко търпеливи към чудите деца, от колкото жените по принцип, не виждам какво я чака тази жена, освен самота до края на живота й.
Хубаво е, като очакваме дадена жертва от някого, да се замислим, дали сме готови, самите ние да я направим със себе си.
А това, някак си, няма как да го знаем със сигурност, докато не се озовем в същата ситуация. Останалото са - празни приказки!
дори да сме най - важни, родителите ни не са онези дадености в живота, които трябва да живеят само и единствено зради нас - за да ни бъдат в полза и услуга, като единствен и неотменим приоритет до края на живота им. Те също са хора. Със свои чувства и свой живот. и, ако ние не можем да се примирим и уважаваме правото им на такъв, дори те да са най - лошите родители на света, ние ще сме още по - лоши и неблагодарни деца!


Имам син на 24 и дъщеря на 19. И двамата са в САЩ. Дъщерята се връща след три дни. Защото и започват занятията в Благоевград.
Как мислиш, че виждам нещата?
За да те улесня, направо ще ти го напиша: Децата трябва ВИНАГИ да имат ключ от дома! Ама ВИНАГИ!
И не ми говори за чаши и за преливане, когато става дума за деца ни!
Най-малкото е пошло...



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:11



Виж сега,
Маркизата е имала нещо съвсем друго предвид - за границите на личния живот. А не за ключа от семейното жилище. Ами представи си, че синът ти вече е семеен (24), ти си семеен - удобно ли ще е да се получи неприятна ситуация?


Но децата трябва да имат опора, а най-голямата е там, където са отраснали и където има кой да ги посрещне с усмивка, прегръджа и желание.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:12



Прппуснах да те ограмотя в последния си пост/като анонимен/, че ПРЕДВИД е една дума.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:15



Защо трябва да си представям неща, които не са предмет на темата?
Ако не си спомняш, момчето не беше женено. И си отива в ЕДИНСТВЕНИЯ дом.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:23



току що тъпият дир-а ми изтри мнението :(



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 01:24



Имам син на 24 и дъщеря на 19. И двамата са в САЩ. Дъщерята се връща след три дни. Защото и започват занятията в Благоевград.
Как мислиш, че виждам нещата?
За да те улесня, направо ще ти го напиша: Децата трябва ВИНАГИ да имат ключ от дома! Ама ВИНАГИ!

Чудесно, че така смяташ!


Понеже даваш пример със собствения си живот, неизяснен остана въпросът, дали живееш сам, с майката на децата си или с друг човек - семейно или не. И, ако живееш с друг човек, как той приема ситуацията. И, не на последно място, чия е къщата, от която се разпорждаш, на кого да раздаваш ключове.
Виждаш ли - хората винаги изхождаме от собствения си егоизъм. Защото, да натрапваш собствените си лични приоритети, и то до безкрайност, на друг човек, който не е длъжен да ги споделя (визирам случая с втория съпруг), също е егоистично - независимо колко благородни и оправдани могат да ти се виждат те.
щом децата ти следват в Америка, би трябвало да знаеш основният принцип на демокрацията, който се лансира широко в тази страна - "правата на един свършват там, където започват правата на друг".
Да не пропускаме и още нещо - ситуациите една с дна не са еднакви. Защото ние знаем само, че въпросният "татко" не иска доведеният му син да има ключ от семейното му жилище. Неизяснен остава въпросът - ЗАЩО - каква е причината. Върху това можем само да гадаем, много вероятно е и, самата авторка да си няма хал хабер от това, но, защо, за спорт, да не пооплюем някоя неизвестна майка, нечии неизвестен съруг и, някое "другарче - клубарче" - така, за разнообразие!..

Редактирано от Markizata на 27.08.07 01:26.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 01:30



Не знам къде и дали съм писала "предвид" отделно - правя доста грешки при писането, които не си губя времето да коригирам всеки път и за всеки постинг. Все пак, изпита по български и литература съм го взела когато трябва, където трябва, пред когото трябва и както трябва.


А, ти, защо си губиш времето с моя правопис, че не разбрах?

Редактирано от Markizata на 27.08.07 01:32.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:31



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище

мда, бая напън ще трябва да е.

Avatarx

Тема Re: Защото е важнонови [re: sepide]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:32



да си представиш ситуации, в които би могъл да бъдеш. Да, момчето не е женено, но тогава майката трябва да прецени с какъв “човек” живее и кое е по-важно (демек – приоритетите) нейното спокойствие и живуркане с въпросния или детето, което трябва да има дом, на който да се осланя във всеки един момент. Това, разбира се, не важи за “юнака що бозал до 22 (илюзорно) години и след това си поискал дипломата....(народно творчество, к’во да се прави)





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:37



Според мен, всеки прави каквото му е по силите. Едно жилище, верно, е голям напън. Но след като детето е отсъдено на майката, тя трябва да е най-заинтересована за него - детето (на първо място) след това за собственото си АЗ и задоволяване на съответния АЗ и ДРУГ





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:42



А, ти, защо си губиш времето с моя правопис, че не разбрах?


Защото грамотното писане ми е един от критериите дали разговарям с качествени хора!

Ти си такъв човек.





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:47



Съгласен. Просто ме впечатли как някой , хоп, се напъва и ето на едно жилище. После пак се напъва и, хоп, я кола я нещо друго. Както и да е. Ако ставаше само с напъни, то 'детенцето' доколкото разбрах е достатъчно голямо. Утре ще седне, ще се напъне и , хоп, ще има жилище. (Малко злбно прозвуча, май.)
Определено съм далеч от мисълта, че децата са виновни за провала, на който и да е брак. Въпреки, че съм срещал жени, които мразят мъжете си понеже им били направили деца (забравих психологическия термин на това, но се случва сравнително рядко, някъде към 1 % от жените).
Така е. Всеки прави каквото е по силите му. Аз се чудя ако този #татко' е мъж на майката на въпросния 'юноша бледен', то в слючая единствения виновен е въпросната майка. Нещо не е достатъчно инфо-то по този случай



Avatarx

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:49



Съгласна съм, че правим предположения, но това не вреди никому





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 01:53



Верно.

Мисля, че даже се забавляваме понякога. Което е и нужно понякога.

Avatarx

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 02:06



не е въпрос на забавление - понякога се оказваме в абсурдни ситуации, на които автори са собствените ни деца. НО си ги обичаме





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано27.08.07 02:57



Не. Не става въпрос за децата. Всеки излага някакви проблеми. Аз не съм бил женен, но съм намирал помощ в клуба, колкото и да е странно. Що се мотая ту ли? Ами тук има трезво мислещи хора. Знам ли. Харесва ми. Могат да оценят понятия като сарказъм и ирония. Вероятно заради това. А също и понеже, когато някой е ударен разбира по-добре болката



Avatarx

Тема дали това е начинанови [re: Markizata]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 03:03



Вярно е когато се появи нов човек вкъщи нормално е да се съобразяваш и с него все пак и той е личност, но ако той реши че има нещо не е ли редно да седне и да поговори човешки както каза моят приятел не е малък ще се разберат.Нужно ли е да ти вдигнат скандал и просто да ти дръпнат ключовете?

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material



Тема ключ винаги трябва да си иманови [re: sepide]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 03:11



Съвсем нормално е да се обадиш и да кажеш идвам си ....еди кога си това си е уважение към родителя.Но е гадно да си нямаш ключ от родната къща моите ключове си ги донесох дори във Франция просто за да си знам че някъде си имам мой дом където съм добре дошла.Ами ако нямах такъв?
А що се отнася до малкото инфо. съжалявам.
Момчето си е савсем нормално и никога не съм го виждала да си създава някакви конфликти ей така за забавление.Ако беше станала някаква издънка добре, но не може да ми кажеш че до опеделен момент всичко ще си е наред и след малко няма да сме доволни ами седни и си го кажи като човек - това и това не ми изнася!

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Редактирано от krastava_jaba на 27.08.07 03:25.



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: Markizata]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 07:45



страхотен адвокат ще стане от тебе - всичко, което казваш е напълно резонно.
Само дето
- това, че не си длъжен по закон, не значи, че не го правиш по морал
- ако на теб ти сервират тази ситуация /т.е. излизаш в отпуска и се прибираш вкъщи - аууу, някой сменил бравата на вратата, да речем и не можеш да влезеш/ всичките законови положения на секундата ще ти се изпарят от главата
- едва ли въпросният тип силно се е загрижил за самостоятелността на пълнолетния син на жена си и евентуалните последствия за бъдещия му живот точно в този момент и е рекъл да го повъзпитава /с кое право прочее/ за негово добро
- не става ясно чия е къщата - авторката пише "мамината къща", но дори да не е родният дом на момчето, то дори хазяите изхвърлят наемателите след предупреждение и някакъв срок /по закон

/
- когато решаваш да имаш дете, знаеш, че е за цял живот - не може да ти е омръзнало, не може щото е пораснало да върви на м... си, а най-вече не може чуждият човек да го решава - колкото и да е някакъв там на майката. Нашият клуб ясно го доказва - съпрузите са явление временно, докато децата - те не са искали да ги раждаме - са ни деца до края.
- не е една и съща ситуацията - когато твоят поотраснал приятел се задоми и заживее с теб, примерно, дали ти ще искаш да търпиш във вашата къща неговата майка, защото тя няма нищо и никого в живота си, благодарение на това, че "детето" й е било ЕДИНСТВЕНОТО, най - важно в живота й - от раждането му до неговото задомяване? , помисли - родителите искат децата, а не обратното. Обратното е акт на добра воля от страна на децата - отделен въпрос, че родителите успяват, или не успяват да им създадат реални морални ценности, но във всички случаи си сърбат попарата от възпитанието си. Идиотско и ненормално е да раждаш дете с мисълта да те гледа на старини. Според мен.
- децата винаги трябва да чувстват подкрепата и любовта на своите родители - по различен начин за всяка възраст, разбира се, тоест те никога не трябва да престават да се чувстват деца на своите родители

Друга тема е кога едно дете трябва да бъде осъзнато насочвано към своята самостоятелност - това, обаче не означава да му се извиват ръцете.
Като този дом вече не е негов дом /както става ясно/, това можеше да бъде обсъдено навреме, не по силов начин, да има момчето възможност да реагира и, щом е нежелано там, да си търси начин да се махне. И пак, кой е тоя, дето ще му "показва", че е дошъл моментът, който ще решава кога е редно и кога не? Накрая - майката. Е това вече не е истина. Понеже рискувам да вляза в асасино-роксановата серия от изразни средства и няма да се саморедактирам
, просто нищо няма да напиша по въпроса... Ясно е какво мисля.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.08.07 08:24



Значи, според мен, трябвало е майката да се намеси. Всъщност, ако къщата е нейна, при всички случаи тя трябва да определя кой и кога ще влиза в нея, но все пак има и някои условности. Ако този мъж се грижи за прехраната на семейството и ако той е отгледал въпросния младеж, все пак и той има право на глас. Може и твоят приятел да е с манталитет на мамино детенце и той да е решил да го възпитава, което повечето мъже правят с рогата напред, щото дипломацията им е чужда и т.н. Твърде много условности има.
Иначе, ако някой се опита да приложи този номер на моето дете, ще му гризна гръкляна, но аз мога да си го позволя.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.08.07 08:25



А ако не си е купил жилище, защото всичките му пари са отивали за издръжка на семейството, а майката през това време не е работила?



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Я пак помисли?нови [re: eми]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано27.08.07 08:41



Ама, че обич - да ти изхвърли детето! И какво - то няма къде да отиде, а ти седиш и мълчиш, защото нямаш сили!

Не ставаш за майка в такъв случай, ясно е.

Аз такъв просто ще го очистя, ще го изравня със земята този! Да, всеки има право на свой живот. Обаче това не означава децата си да превръщаме в безпризорни нещастници. Те също имат нужда от дом и от сигурност. А от доведен баща - не чак толкоз...



Тема Бинго !нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.08.07 11:52



Само че дали тази истина изобщо някога ще излезе наяве ?





Тема Re: На теория е точно така -нови [re: anbra]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 13:05



Винаги съм признавала умението ти да водиш дискусия!


и все пак:
- едва ли въпросният тип силно се е загрижил за самостоятелността на пълнолетния син на жена си и евентуалните последствия за бъдещия му живот точно в този момент и е рекъл да го повъзпитава /с кое право прочее/ за негово добро във връзка с това
- това, че не си длъжен по закон, не значи, че не го правиш по морал

Добре, защо смяташ, че въпросният тип смята да превъзпитава когото и да било? Той си е в къщата със жената. И не иска външни, пълнолетни хора да имат ключ от къщата им повече. Съвсем егоистично и напълно обосновано. има ли право да го иска? Има! Морално ли е...за това можем да водим колкото дълга дискусия искаме. По същия начин майката може да не иска свекърва й да има ключ от къщата им. Има ли право?... И още как!

- не става ясно чия е къщата - авторката пише "мамината къща", но дори да не е родният дом на момчето, то дори хазяите изхвърлят наемателите след предупреждение и някакъв срок /по закон/ Абсолютно е така!Само че , до колкото се разбира от откъслечната информация по темата, никой никого не е изхвърлил - просто - някой трябва да се обажда като си идва вкъщи. И, трябва да ти кажа, че, щом става дума за връщане от друг град, от чужбина и т.н., повече от елементарно е, да се обадиш, че идваш. Въпрос на възпитание. Съгласи се, че и не теб не би ти било приятно, някой си, който го мислиш, че е в друг град, изведнъж, в тъмна, нощна доба, примерно, си отключва вратата и си влиза. А ти, в това време, използваш със съпруга си малкото самостоятелност и уединение, което СМЯТАШ, че имаш, за най - естественото нещо на света! :)Как ще се чувстваш?
- ако на теб ти сервират тази ситуация /т.е. излизаш в отпуска и се прибираш вкъщи - аууу, някой сменил бравата на вратата, да речем и не можеш да влезеш/ всичките законови положения на секундата ще ти се изпарят от главата Да, много кофти. Но, когато отивам в друг град, където не съм в момента, преди да пристигна, се обаждам на бизнес - партньорите си (без да се налага среща или друго), за да кажа, че идвам. За да не си помислят, че правя нещо зад гърба им. Камо ли - да се връщам при семейството си и да не се обадя. Това просто не може да се случи.
Това - първо. и, второ, трябва да ти кажа, че аз никога не съм имала ключ от къщата на баща ми, където той живееше с новите си семейства. Ходила съм там, готвили са ми, слагали са ми, дигали са ми, прали са ме, но, ей така да си влизам - никога! В един момент дадох ключ на баща ми от къщата, в която живеех...и изпадах в паника всеки път, когато не съм сама там - не е , да ми се е натресъл без предупреждение, но...не е същото.
- не е една и съща ситуацията - когато твоят поотраснал приятел се задоми и заживее с теб, примерно, дали ти ще искаш да търпиш във вашата къща неговата майка, защото тя няма нищо и никого в живота си, благодарение на това, че "детето" й е било ЕДИНСТВЕНОТО, най - важно в живота й - от раждането му до неговото задомяване? , помисли - родителите искат децата, а не обратното. Обратното е акт на добра воля от страна на децата - отделен въпрос, че родителите успяват, или не успяват да им създадат реални морални ценности, но във всички случаи си сърбат попарата от възпитанието си. Идиотско и ненормално е да раждаш дете с мисълта да те гледа на старини. Според мен. естествено, че е идиотско и ненормално!
Само че, когато жената си има свой живот и си е отгледала детето до казарма, на нейният съпруг му писва от това дете по някаква причина (защо, какво и как - ние не знаем така или иначе!) и - ето - всички се нахвърлят - "каква майка е това?! на детето му трябва дом, а не втори баща! Как не го е разкостила тоя мухльо" - ок - ако до 20 - 30 - годишна възраст тя следва да се интересува само и единствено, от какво има нужда нейното детенЦЕ, кой ще я търпи такава? Кой чужд мъж ще търпи постоянното присъствие и грижи за сина й, който вече си е мъж отксякъде? Никой!
И - тя ще остане сама (което, като чета повечето, е напълно в реда на нещата). И какво прави тази сама жена, като надхърли 55 - 60?Когато синът й има свой дом, свое семейство , свои деца и жена му не изгаря от желание, свекърва й да има ключ от тяхното жилище?
къде остава тази жена? Изхвърлена от живота като непотребен парцал, понеже е изпълнила единственото, за което е дошла на тоя свят и сега й е ред да си вземе савана за оня свят? (освен ако няма внуци, за които да се грижи, разбира се!)
Свързани са нещата - виждаш ли?
никоя крайност не е добра. Но, в България, за съжаление, битува манталитета, че майката трябва да е обвързана до гроб в служба и подчинение на децата си.
Това го няма в никой биологически вид. И в почти никоя друга страна.
Сигурно не е странно, че все по - малко съвременни момичета и момчета се въодушевяват от идеята да имат деца!



Тема Нямам време да чета мненията по темата тинови [re: krastava_jaba]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 13:24



"- Ами ти защо не прдопреждаваш, че ще идваш?"

Ами, извинявай, ама моят синковец ако ми нахлуе в стаята докато правя секс или цуни-гуни, или... Абе, каквото и да правя - все едно. Да е предупредил. Ще го изгоня! Да е казал. Дъра-бъра два чадъра с приятелите си може, за мен защо да не може да си направи върховното усилие да ми се обади???

Този твой приятел толкова несъобразителен ли е? Не знам за какво става дума, но напълно възможно е въпросният господин-тати да са го хванали нервите от внезапни изненадващи влизания на въпросния младеж.

Ама и въпросният втори "тати" е могло да сподели неприятните си емоции с майката, а не да беснее излишно и да увеличава напрежението.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:27



Не смятам, че майката е постъпила добре като не е взела отношение по този въпрос (дали?). Но има много неизяснени неща около случая. Звучи ми така, че този приятел може би не живее постоянно там и затова се налага да предупреждава когато си идва. Защото, ако живееше постоянно там нямаше да има нужда да предупреждава всеки ден, нали??!!! Така че ако не живее там, а другаде (примерно при истинския си баща, баба и т.н.), но отвреме навреме идва (когато му скимне) е логично да предупреждава, защото все пак това не му е дома, в който живее. Защото всеки има право да си въвежда някакъв ред, правила, начин на живот и т.н.
Аз също имам ключ от бащината къща, но винаги предупреждавам когато отивам и то отивам веднъж в годината и то но ГОСТИ - тоест не отивам дакажем сега да поживея известно време тук или да поседя малко тук, малко там и т.н. Не знам, историята ми звучи нещо не както трябва ... Но може би аз поглеждам от грешния ъгъл. Но на мен лично не би ми било приятно някой да идва само когато му хрумне - непланирано, иди ми дойди ми - като на хотел. Разбира се, изключвам случай, ако това е детето ми. Но всичко звучи, като че ли майката и детето не са поддържали тясна връзка, а виждаш ли сега пастрокът на детето му отнел правото да си идва вкъщи...



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Авторнeлюбoвницa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:53



Незнам но мен лично ме изгони доведения ми баща и майка ми само стои и си мълчи именно на нея няма да и го простя
На тези думи на krastava_jaba отговаряш доста странно.Та ние преди всичко сме хора и родители, това което се е случило с момичето е недопустимо.

Каква "последна надежда за обич" с тоз` човек видя???
Щом си станал родител, ще си докрай.
И още бих написала, ама от мен да мине



Тема Re: Бинго !нови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.08.07 13:59



не, защото е неудобно и е по-добре да бъде в графата "несподелени подробности"...

Изобщо по цялата тема информацията е много малко, за да може да си позволи някой да класифицира, обижда, обвинява, оневинява, подкрепя и т.н. което и да е от действащите лица.



Тема всъщност тази история може да има предистория...нови [re: anbra]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.08.07 14:01



която естествено на нас не ни е известна.
Синът на едни познати се връщаше в къщата на родителите си само за да отмъкне нещо ценно и да го продаде... знам и за още един случай - за бащата, който изгонил 23 годишния си роден син от къщата си, защото посегнал на 12 годишната му доведена дъщеря. В такива случаи, ако някой ти каже "Баси гадния баща, сменил бравата и лишил детето от ключ за родния дом", без да ти разкаже предисторията, какво би си помислила?

Външни на семейството хора рядко могат да са в течение какво точно се е случвало и защо някой реагира едикак си. А ако контактуваш само с едната страна, няма начин да не си пристрастен.



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: Markizata]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:03



Той си е в къщата със жената. И не иска външни, пълнолетни хора да имат ключ от къщата им повече.
Не е ясно дали СИ е в къщата, или е в къщата И. Но където и да е, ако това е домът и на момчето и не го е предупредил предварително, че влиза в сила нов режим, най-малкото е просташко да му вземе ключовете по този начин. Казвам най-малкото... Ако си е в собствената къща - би могъл да има претенции, но след разговор в нормални тоналности. А защо момчето има ключ - нали някой му го е дал, все пак? И вероятно индивидът-съпруг на майката е съвършено наясно по този въпрос.

Понятието "вкъщи" предполага идеята за собствен дом - трябва ли да се обажда човек всеки път като се прибира да не би внезапно да му се е променил статутът по нечие хрумване? И това при нормални отношения. Момчето излиза в отпуска от казармата - може да има сто причини да не успее да звънне предварително, вкл. и най-прозаичните - свършила се батерия или карта на джиесема примерно... Но то си отива ВКЪЩИ, или поне така е смятало... Може би дори е било сигурно, че ще му се зарадват...
Аз също не съм имала ключ от апартамента на баща си и не ми се е виждало ненормално, тъй като това не е било моят дом, а чужд. Но винаги съм имала ключ от жилището на майка си - там, където е бил моят дом. И тя има ключ от сегашния ми дом.
Не е неестествено да уведомиш за посещението си хората, с които не делиш отдавна покрив - напротив, съвсем нормално е. Ти не си вече от тяхното домакинство, не живееш с тях. Но, ако си? Вярно е, че аз често звъня на сина си, че се прибирам - ей-така, за всеки случай

, но той има начин да ме предупреди, че не е сам, дори и да не го направя и тогава не влизам в стаята му. Всъщност, изобщо не влизам без да чукам дори и да е сам, освен сутрин когато го будя...

Тая история с мълчаливото съгласие на майката е уникум за мен. Тя беше длъжна да спести поне унижението на детето си, щом е направила своя избор в полза на съпруга си.
Как не го е разкостила тоя мухльо" - ок - ако до 20 - 30 - годишна възраст тя следва да се интересува само и единствено, от какво има нужда нейното детенЦЕ, кой ще я търпи такава? Кой чужд мъж ще търпи постоянното присъствие и грижи за сина й, който вече си е мъж отксякъде? Никой!
- тук питам - коя нормална майка пък би търпяла безучастно как чуждият мъж и изритва детето?

И какво прави тази сама жена, като надхърли 55 - 60?Когато синът й има свой дом, свое семейство , свои деца и жена му не изгаря от желание, свекърва й да има ключ от тяхното жилище?
къде остава тази жена? Изхвърлена от живота като непотребен парцал, понеже е изпълнила единственото, за което е дошла на тоя свят и сега й е ред да си вземе савана за оня свят?

Веднага ти отговарям, защото силно приближавам тази възраст и имам идея за съществуването си в по-близко и не толкова близко бъдеще.
Ако не искаш да си сам - сто начина има да не си. Дори на тези години.
Ако не си достатъчно изкуфяла за да си организираш съжителство, или брак - значи да си що-годе наред с главата - това е най-после времето, в което можеш да правиш каквото си искаш и каквото сметнеш за нужно, без да се съобразяваш с никого. Имаш си среда, имаш си приятели, имаш си интереси, имаш си работа, има книги, има интернет... С малко повече късмет - имаш си снаха /в моя случай/ и дай Боже, внуци... Докато правиш нещо за някого, докато си полезен, докато не се оставиш в плен на егоизма си и възрастта си - не си ненужен и изхвърлен като парцал. Така си мисля. Дано бъдащато не ме опровергае...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: всъщност тази история може да има предистория...нови [re: Hell]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.08.07 14:15



Това беше първото, което се сетих четейки темата и за това се въздържах от коментар. Не можем да си позволяваме да нападаме или да си съставяме мнение, без да имаме цялата картина, а само малки еденични парчета. Принципно съм съгласна с анбра, но не е задължително децата да са добрите и онеправданите. Нагледала съм се на младежи, които издевателстват над родителите си, също не отричам и обратния вариант, често срещан при вторите родители...



Тема Re: всъщност тази история може да има предистория...нови [re: Hell]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:21



Момчето си е савсем нормално и никога не съм го виждала да си създава някакви конфликти ей така за забавление
Това е информацията, с която разполагаме от авторката и ако и приемаме темата, следва да приемаме всичко, което е писала.
Ако момчето е някакво криминалче - ами нали има полиция? Мисля, че не разсъждаваме по такъв усложнен казус. Може и да бъркам, разбира се, но във всеки случай отговорите ми се отнасят за неутежнена от криминални посегателства ситуация.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: На теория е точно така -нови [re: anbra]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 14:22



Що се отнася чия е къщата тя е на майка му и изобщо той там си е отраснал(това обяснение трябваше да го дам още вчера за което се извинявам)Според мен щом като преди да влезе в казарма е живял там все си мисля че това още си е неговия дом.
Не е имало никакви засечки и изданки както бях написала и в предишен пост.
И с риск пак да се повторя - Като има някакав проблем не е ли малко по човешко да си го кажеш в нормален разговор?Нужно ли е да се вдигат скандали и да се правят сцени?

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: krastava_jaba]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:24



А всъщност проблем имало ли е?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: На теория е точно така -нови [re: anbra]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 14:38



Точно това ме стресира в случката - нямало е!
Ако беше станала някаква издънка добре да кажем, че човека е бил ядосан, афектиран или нещо такова ами като не е станало нищо? Тогава какво как да си обясна едно такова избухване?

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 14:38



Като има някакав проблем не е ли малко по човешко да си го кажеш в нормален разговор?Нужно ли е да се вдигат скандали и да се правят сцени?
Естествено, че е по - добре! Винаги е най - добре нещата да се решават по цивилизования начин - каквито и да са тия неща.
Ама - на - не винаги така става. А, защо в този конкретен случай не е станало така, както и други хора по темата казаха, ние не можем да знаем. И ти не можеш да си сигурна. какво става и е ставало в едно домакинство зад затворена врата...можеш да съдиш само по нечии думи, но това е само едната страна от истината. Най - много...
Важното е, че момчето не е на 6 години изгонено - защото има и такива случаи, за съжаление.
То, приказката за "Пепеляшка" и злата й мащеха не е измислена от нищото...а, колко далеч може да стигне зъл пастрок, че и зъл родител...здраве му кажи!:(
Та, аз, като отипмист, просто казвам - Добре е, защото винаги може да е по - зле!


И, само така, в страни, се сещам за една мисъл - "Господ да пази от гнева на кротките хора"...това, по повод поведението на въпросния пастрок. Не знам, дали е такъв случаят.
В края на краищата, нали момчето има теб? Нали на теб ти пука за него? Нали ти няма да го изоставиш?...Понеже, родителите си не избираме, но приятелите и половинките - да!



Тема Между другото...нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 14:40



Много хубава сигнатура! Много добре казано!





Тема Уф, и на мен ми стана интереснонови [re: Kpиcтинa]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 14:43



каква е причината за такова поведение на пастрока. Не вярвам да е чак такъв изрод, че да ограничава връзките майка - син.

Хм, този младеж на колко години е? Дали не е мамино синче?



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: Markizata]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 14:44



За това си права аз може и да не сам идеална, но приятелите си ги обичам и винаги ще им подавам по едно рамо


А и сега след като ми мина яда и си помисля малко по трезвознам че тои ще се оправи не е на 10 годинки, гадни случки в тоя живот колкото си искаш има и по - зле
Благодаря и аз много си я обичам

Редактирано от krastava_jaba на 27.08.07 14:47.



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: krastava_jaba]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 14:49



Не не е мамино синче

ако беше да сам му дръпнала едно конско нямаше да ми е жал за него

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал


Тема Чак сега видях "казармата"! Че той е професионаленнови [re: krastava_jaba]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 15:27



военен??? Яааа му кажи на твоя приятел да се обади на старши лейтенанта от от резерва ASSASSIN. Аз ще му обясня какво се прави в такива случаи. И да престане да ти се сополеви, защото подронва и без това разклатените ни мъжки авторитети.

Всичко ще му обясня. Най-вече думата "самостоятелност". После ще му разкажа накратко "Мамино детенце" на Любен Каравелов.

Пак някой ще каже, че съм груб, че не знам какво е това "майчино чувство" и "синовна обич". Този някой може да си спести думите и да не ми губи времето. Въобще не защитавам позицията на бащата. Никого не нападам, никого не защитавам.

Този военен ако е в София да вземе да дойде на срещата в събота, ще го запозная с 20 годишния ми син и да обменят опит. Той ще му изпее и песен. "Облаче ле бяло".





Тема OFFнови [re: ASSASSlN]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 15:37



Всичко ще му обясня. Най-вече думата "самостоятелност". После ще му разкажа накратко "Мамино детенце" на Любен Каравелов.
Това ми напомня за учителя ни по литература...в 9 - ти клас, мисля...беше ГОЛЯМА скица...с още по - огромен нос...ходеше нагоре - надолу между чиновете, присядаше на бюрото ( в дълбока пауза на мълчание) и, в един момент казваше "И следващото произведение, което трябва да намерите и прочетете, е...."маминоТО детенце" на Любен Каравелов. НЕ - "Мамино детенце"....
и всеки път, когато говореше, с особен патос акцентираше на това "ТО" - от цялото произведение си спомням само това " - ТО" - в общи линии...





Тема Re: На теория е точно така -нови [re: krastava_jaba]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 15:41



Ама ти си противоречиш - първо казваш, че не е имало никакъв проблем. После - че ако е имало е трябвало да се разрешава без скандали и т.н. А и не ми се струва логично нещо - живее си цял живот при майка си и пастрока, нямат никакви конфликти и в един момент " Я, ми дай ключа, че идваш без предупреждение" ... Нещо има, което или и ти не знаеш, или показваш нещата по друг начин.
Защото иначе момчето щеше да иде да разговяра с майка си, с пастрока си, а не да се жалва на приятелката си и да се опитва да "печели хора за каузата". Но както и да е - вие си знаете. Само си мисля, че ако човек е чист, свестен и отговорен отива и говори очи в очи, (опитва се да) разрешава проблема, намира се компромис и т.н. А не: еди кой си колко е лош, неморален, несправедлив и т.н.



Тема Re: OFFнови [re: Markizata]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 15:44



ако си забравила произведението намери го и пак го прочетинаистина си заслужава стойносно е и не случайно си е класикаА и като се замисля май това ТО наистина си е много важна част от призведението, браво на учителя ти че се е сетил да го прибави

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал


Тема Re: На теория е точно така -нови [re: Kpиcтинa]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 15:47



Може и така да е

аз не знам той да е направил някаква изданка а си мисля че не би ме излъгал...........надявам се

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал


Тема Re: OFFнови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 16:00



ама той не го е прибавил - наистина е "маминоТО детенце"!





Тема Re: OFFнови [re: Markizata]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 16:18



Ужас май и аз ще си го потърся да си го припомня

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал


Тема Пак се изказваш неподготвена, девойчеее!нови [re: Markizata]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 16:43



Пак ще ти натрия носа в края на крайщата. Хиии, в "Женски клуб" един ми се дръвчеше, че се пишело "особенно". С две "н". Хиии, взе, че ми извади железния "аргумент", че влязъл в Гугъла, чукнал "особенно" и видите ли хиляди резултата* получил. Аз пък влязох и чукнах най-нахално "особено" и получих стотина пъти повече резултати*. Ще изполвам този интересен прийом, защото нямам книгата под ръка.

Помниш ли действието в кой град се развива?





-------------------------
*Как е правилно, че взех да се обърквам? "резултата" или "резултати"?

Редактирано от ASSASSlN на 27.08.07 16:48.



Тема Re: Пак се изказваш неподготвена, девойчеее!нови [re: ASSASSlN]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 16:52



Абе за Нено, Неновица и мамин Николчо си спомням какво неблагодарно и глезено дете излезе амамай вярно пак ще си я търся за нов прочитиздъних се неспоря

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал

Редактирано от krastava_jaba на 27.08.07 16:53.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 17:20



Омъжих се за мъж, който беше разведен и имаше две деца, предоставени на майката, но които много често вземахме при нас.
Всяко лято ги водихме на море и почти всяка събота и неделя на село при баба и дядо.
След като поотраснаха така преустроихме къщата, че да има и за тях място.
Отидоха да учат в София, но когато имаха възможност се пребираха при родната си майка, но не пропускаха да ни гостуват и си знаеха, че има едно кътче в къщата , което е за тях и където се чувстваха прекрасно.
Никога не ми е минавало през главата да им вземам ключ, да искам предварително да ми се обаждат. Приела съм ги навремето и е до възпитание на човек.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: avatarx]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 18:55



Това е един случай от реалния живот, в който се вижда как децата страдат и как са принудени на 20 години да решават жилищни въпроси, които другият, вторият татко и на 50 години не е разрешил.



Тема До Асасин: Кога ще се научиш кога да споришнови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 19:56



и кога да замълчиш, м?
Ето ти

- чети и се ограмотявай - аз не помня в кой град се развива действието и самата книга ми е доста глуповата, но поне знам как се казва - както казах, помня само това, но като кажа, че нещо помня - значи е така На теб ти е простено нещо да си забравил, ама като виждаш и в интернет в официалните сайтове как се пише...
не ти четох умозаключенията, защо "особено" се пишело с две "н" - та - и отговарям на жабчето, щото постинга така си го разлял с тоя линк, че не се чете (кога ще се научиш, как се пуска активен линк? Да ти обясня ли? )



Тема Re: До Асасин: Кога ще се научиш кога да споришнови [re: Markizata]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано27.08.07 20:10



Скъпа Маркизо, не сте си научила урока, уважаема!

Щом Асасин казва, че е "мамино", значи е "мамино"! Никакви "то"-та, никакви "но"-та!

Той знае!

И винаги е прав! Любен Каравелов се е объркал!



Тема Остава да добавя само едно:нови [re: MonaMonsano]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 20:18



.
(Достатъчно ясно ли се вижда точката?)





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 23:47



Проблемът е, че къщата не е на доведения баща.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 23:50



Мога да ти кажа - доведения татко ще трябва да ходи на зъболекър, пък мамата при майка си



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 23:54



Как да не го е разрешил - намерил си е тъп мама с жилище, готова да изхвърли сина си на улицата. Някоя да се позна?





Тема Баси ненормалницата! Маркизо, на теб говоря инови [re: Markizata]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 09:37



до теб адресирам думите си. Да ви го начукам на ненормалничките! Ти и жабчето ти.

"...но поне знам как се казва - както казах, помня само това, но като кажа, че нещо помня - значи е така"

Помниш... Дръжки! И аз помня. Като слон.

Някакъв си учител по български език и литература (Браво на човека, възхищавам му се.) натъртил на "МаминоТО...", като е разчитал да събуди заспалите чувства на заспалите си ученици. Е, намерили се двама-трима да запомнят това. За зла участ на книгоиздаването и електронните неграмотни публикации.

Какво издателство е това, което ми цитираш??? Що за чудесия е: "ЕИ"?

Електронно Издателство? Еднолично Издателство?

--------------------

"не ти четох умозаключенията, защо "особено" се пишело с две "н" - та - и отговарям на жабчето, щото постинга така си го разлял с тоя линк, че не се чете "

--------------------

Многоуважаеми модераторки! Крайно време е да се въведе принципа: ЩОМ СЪМ В МЕНЗИС - НЕ МОГА ДА МИСЛЯ И, СЛЕДОВАТЕЛНО, НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ПИША ПУБЛИЧНО.

(И за мъже важи. Вкл. и за мен.)



Тема Re: Календарче линови [re: ASSASSlN]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.08.07 09:43



да си направя за всеки/всяка, а брато?

Ми то тогава максимум по двама-трима на ден ще пишат...

Да ти имам елейните изразни средства....

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Дааа! Винаги съм прав, с изключение на случаите,нови [re: MonaMonsano]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 10:03



в които не съм и няко/й/я не вземе да ме обори.

Хиииииииииииииии, ба ви женската солидарност! Защо никоя от вас НЕ пропищя за двете ми правописни (умишлени) грешки?

Хайде, уважаема Мона Монсанова. Хайде, кажете ми забелязахне ли думата, която съм употребил, "крайща"? А? Очаквах някоя от вас да писне и да ми се присмее, но не и Маркизата. Защо ли?

Питай нея!

Втората ми грешка е по-сложна и питай за нея даскала на Маркизата. И, ако имаш време, вземи ТИ й обясни на тая благородница, как да ми чука и отваря адресите, които давам. Ето! Дай й обяснение как да отвори това (нищо че е дълго. Нарочно ги давам така, та да се вижда веднага кой е сайта, откъдето съм взел информацията. Бамаримааму! Целият клуб ми чете адресите, белешки получавам, харесват песните, които давам, питат ме как ги откривам, а на някаква си благородница й се размътил мозъка и й се размазал текста ми... Тралала, кудкудяк, кудкудяк.):





Тема Да! Календар да си публикува всяка от вас, че данови [re: anbra]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 10:15



ви знае човек кога да НЕ ви обръща внимание.

Хм, "елейни" казваш. Ами, вземи и кажи какво е това. Не на мен, неее! На мамините дъщерички го обясни.

После можеш да им обясниш етимологията на думата "полюлей". От "люлея се", нали???



Тема Сетих се за "календар"нови [re: anbra]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 10:26



Преди последната Коледа възникна спор. Откъде идва "Коледа". Най-абсурдното твърдение беше, че е от "коля" (прасе). По-логично беше "коландря". Аз се разрових из нет-а и най ми хареса "календър" - "начало на нещо ново". Прав ли съм? Де да знам, ти кажи.

Ако преди 25 години някой ми беше показал това щеше да ми спести твърде много неприятности.







Тема Re: Да! Календар да си публикува всяка от вас, че данови [re: ASSASSlN]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.08.07 10:40




по въпроса за полИлея
и още


докато "полюлей" е заповедна форма, 2 л. ед.ч на глагола полюлея
напр. Полюлей бебето, докато заспи!

Ма теб що те избива на лингвистика? Хоби?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Сетих се за "календар"нови [re: ASSASSlN]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.08.07 10:55



Calendes (Kalendae) - така се е наричал в римската хронология всеки първи ден от месеца.

Calendes на съвременен гръцки(kalanda) и на латински calendae. Този термин означава единствено на гръцки " традиционни коледни и новогодишни песни
Линкът е обаче на френски...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Питаш ме дали лингвистиката ми е хоби? Да!нови [re: anbra]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 11:28



Сестра ми е спец. "Бъргарска филология". После още някакво висше завърши. (Хм, висше образование, но социалистическо, не като сегашните.) Тя ме сиктирдоса веднъж: Хе-хеее! Може да си инДжИнер, но си неграмотен.

Прилоша ми и започнах наново да се ограмотявам.

----------------

Търсех нещо по въпроса "календар". (Благодаря ти за линковете.) Взех та попаднах на Свети Харалампий.



Като видях това: "За предпазване от болести, строго се спазва забраната да не се извършва никаква домашна работа." се сетих за един разказ на Чудомир. Ето:





Тема "Никога не ми е минавало през главата да им вземамнови [re: Tинa]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано28.08.07 11:38



ключ."

Че давали ли сте им изобщо ключ/ове? Когато са идвали при вас вие знаели ли сте предварително?



Тема Re: "Никога не ми е минавало през главата да им вземамнови [re: ASSASSlN]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 17:20



Голям веселяк ми изглеждаш!



Тема Изобщо не ме интересува как ти изглеждамнови [re: Tинa]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 09:18



Зададох ти ясни и точни въпроси. Защо не вземеш да ми отговориш?



Тема Re:нови [re: ASSASSlN]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.08.07 17:12




Какво издателство е това, което ми цитираш??? Що за чудесия е: "ЕИ"?

Електронно Издателство? Еднолично Издателство?



можеш да си закупиш "Маминото детенце" за 3,15 лв. - да пробваш да наваксваш пропуските от училище, въпреки че, трябва да започнеш от липсващите първи 7 години....
А, за всичко това, надали ще ти стигне животът, така че...по - добре си го гледай на картинка по интернет
Аз отново ще избягвам да ти отговарям, за да има поне един човек по - малко, в отговорите към който да се дъниш - а и, трябва да призная, отегчителен си ми с твоя синдром на "вечна правота"
Философът казва - "Аз знам, че нищо не знам" - но от теб не очаквам някога да приближиш и на светлинни години до такова прозрение:)
Тъжно...а - може би не. Казват, че глупавите и лудите са единствените щастливци...
Хубав ден ти желая...



Тема А ти за 5,40 лева можеш да си купиш "Маминонови [re: Markizata]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано29.08.07 18:24



детенце". От същото ЕИ. Ха-ха-ха! Ирония на съдбата.



А щом си толкова твърдоглава ще ти предложа още един начин да провериш дали си глупава или луда щастливка. Влизаш в някоя библиотека и искаш най-старото издание на книгата, което имат. Поглеждаш какво пише на корицата, засрамено промърморваш: "Благодаря Ви" и още по-засрамено си излизаш. Най-старото, което аз намерих е от 1945 г, Издателство "Хемус". Под редакцията на проф. Динеков.

Редактирано от ASSASSlN на 29.08.07 18:37.



Тема Re: А ти за 5,40 лева можеш да си купиш "Маминонови [re: ASSASSlN]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.08.07 18:54



както Мона каза - прав си! Любен Каравелов се е объркал!


Не очаквам да знаеш границите на глупостта си - такива, естествено, няма.
И, за да знаеш, защо си клиничен случай на глупостта - не, защото не помниш дали е "мамино" или "маминоТО" - само глупаци като теб и оня даскал по литература могат да се вторачват в такива глупости. Заради агресивиния и просташки начин, по който се заяждаш за всичко, с всеки и по всички въпроси, включително и тогава, когато две мнения просто не може да има. Ти искаш да "блеснеш" - да "натриеш носа" на някого. Най - вече - на женската част от клубното съсловие - вероятно това ще те накара да изпиташ душевен оргазъм (поради отчайващата лиспа на друг - очевидно).
Дъниш се в някакви елементарни дреболии - и какво от това? Голямото ти издънване, са невероятните ти комплекси и заядливост.
И продължаваш и продължаваш да настояваш да кажеш на черното бяло - само и само да е на твоята! Господи! Кой те е търпял такъв?

А сега можеш да пребороиш всичките ми пропуснати запетаи и изядени букви - вероятно ще те накара да се почувстваш по - добре.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано29.08.07 19:45



Гледам, че хората тук доста напоително са се изказали кой как и на какво има право, кой на кого е длъжен и длъжен ли е изобщо, кое е важно и на кое - майната му... Според мен, при всички обстоятелства, по-важна и дори най-важна е човечността. А тя, както впрочем и любовта, си е сериозно нещо и не всеки я умее...



Тема Re: А ти за 5,40 лева можеш да си купиш "Маминонови [re: Markizata]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано30.08.07 07:29



Огромна е разликата между членувано и нечленувано съществително. Оня даскал нарочно ви е натъртвал на "маминоТО", ама празната ти глава нищо не е разбрала.

Заяждам се само с определени субекти, а не с всички жени, както твърдиш. Защо се заяждам с теб ли??? Ха-ха-хааа! Защото ти започна навремето и до ден-днешен не си ми се извинила. Ще те мачкам докато ти омекне кратуната.



Добре, деее, отстъпвам. Както Мона каза - права си! Любен Каравелов се е объркал! Не очаквам да знаеш границите на глупостта си - такива, естествено, няма.
И, за да знаеш, защо си клиничен случай на глупостта - не, защото не помниш дали е "мамино" или "маминоТО" - само глупаци като теб и оня даскал по литература могат да се вторачват в такива глупости. Заради агресивиния и просташки начин, по който се заяждаш за всичко, с всеки и по всички въпроси, включително и тогава, когато две мнения просто не може да има. Ти искаш да "блеснеш" - да "натриеш носа" на някого. Най - вече - на мъжката част от клубното съсловие - вероятно това ще те накара да изпиташ душевен оргазъм (поради отчайващата лиспа на друг - очевидно).
Дъниш се в някакви елементарни дреболии - и какво от това? Голямото ти издънване, са невероятните ти комплекси и заядливост.
И продължаваш и продължаваш да настояваш да кажеш на черното бяло - само и само да е на твоята! Господи! Кой те е търпял такава? Правилно те е изгонил човека.



Тема Re: Със закъснение, ...нови [re: Markizata]  
АвторLestr57 (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 08:22



... но да задоволя любопитството ти.


"Понеже даваш пример със собствения си живот, неизяснен остана въпросът, дали живееш сам, с майката на децата си или с друг човек - семейно или не. И, ако живееш с друг човек, как той приема ситуацията. И, не на последно място, чия е къщата, от която се разпорждаш, на кого да раздаваш ключове.

Живея с жена си/вече 25 г/ в жилище, което си построихме сами.

п.п. Не знаех този принцип на демокрацията.
Не ми допада...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.