Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 22:20



Благодаря

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:21



за какво?!





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 22:23



за доброто същество ако е за мен



stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 22:53



за теб е

на себе си трябва да благодариш



Тема Re: Мдааа, чудесно е човекнови [re: eми]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано26.08.07 22:58



да е всеопрощаващ...
За мен обаче е проблем да разбера това изречениеможе той да е последната й надежда за обич след тежък живот, или просто да няма сили за промяна - каква обич, каква надежда за себе си може да иска една майка, в момента, когато гонят детето и? И с това животът и няма да е вече толкова тежък, така ли? И щастливо ще заживее с "любимия"? А детето и - кучета го яли...

И коя обич има по-голямо значение за една майка - тази към рожбата ли, или тази към някакъв изчепляк?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:10



Така, както е зададена темата, не виждам смисъла й.


Защото, "дали са най - важни децата" може да се тълкува по много начини - това, което се разбра от написаното от теб е, че пастрокът на приятеля ти, който приятел е в казармата, му е поискал ключовете от къщата, в която живее с майка му, с предупреждението, че трябва да се обажда когато идва.
Видно е, че приятелят ти е достатъчно голям, за да, най - малкото, да е в казармата и да си има приятелка (т.е., не е на 6 години, изоставен на улицата на студа...)
Второ - видно е, че в къщата, в която е живял досега, живее и чужд мъж. и този чужд мъж досега (неясно колко) се е понасял с него (вероятно се е и грижил за него).
Може би, в един момент, е решил, че, когато "детето"наближава 20, е редно да му се покаже, че няма да бъде "дете на мама" цял живот и няма да влиза в чужда къща като в бащиния цял живот. Че той и майка му са отделно семейство, което също има нужда от своята самостоятелност и интимност. Свое лично пространство, в което и най - близките, са добре дошли по всяко време, но на гости.(това, последното, е някаква хипотеза, която ми идва на ум "от прима виста" - от наличната информация).
Та - така представено, не е розово, но и не виждам някой да е изхвърлен на улицата - той трябва да предупреди, когато идва....Както виждаш - в доста семейства това е напълно норманло.
изобщо, ожени ли се отново родителят и има ли ново семейство - с когото и да е и колкото и свестен човек да е той (дори да е такъв), неговите граници на търпение и грижовност и разбиране към чуждото дете, никога не могат да надхвърлят необходимия минимум. И това е реалността. Не можеш да очакваш някой чужд човек да търпи обгрижването на чуждо дете цял живот.
Друг въпрос е - как подхожда в това.
А, трети въпрос е, кога "децата" следва да престанат да се чувстват деца за своите родители - в онзи смисъл и значение, който е бил, когато са били безпомощна мръвка от две педи.
Отделно четвърти въпрос е, че, отговорът на въпроса "дали децата са ВСЕ ПАК най - важните" не минава през това - "А, кога родителите , всъщност, имат свой живот?", защото, утре, когато твоят поотраснал приятел се задоми и заживее с теб, примерно, дали ти ще искаш да търпиш във вашата къща неговата майка, защото тя няма нищо и никого в живота си, благодарение на това, че "детето" й е било ЕДИНСТВЕНОТО, най - важно в живота й - от раждането му до неговото задомяване?
и, последен въпрос - дали тук нямаше да има значително по - малко разочарования - в този клуб - ако точно този сценарии не беше най - често битуващият - с всички унищожаващи последици от това?



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 00:20



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище и там да си защитава личното пространство?
Защо детето трябва да е излишното?
Дано и мъжете вземат отношение по въпроса, защото ми е интересно как биха реагирали ако така постъпят с техните деца.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:21



Това, което си направила с децата от дома, е много красив и мил жест! Ако имаше възможност външни хора да го правят, и аз бих го направила с удоволствие - стига да ми позволят!
Само че, това, че си извела две деца на сладкарница, още не означава, че децаТА са най - важните


когато жертваш за някое такова целия си живот (въпреки, че използваната дума е "посветиш"), когато го отгледаш от - до, всеки ден, час и минута, с мисълта, как да изкараш пари за да го нахраниш и облечеш, как да го опазиш от еди - какво си, дали си е ударило колянцето, дали страда по възлюжблената и, дали се е справил с контролното по математика...докато го пратиш да следва с отличен успех някъде си, тогава ще можеш да кажеш, дали са или не са най - важното....децата.
И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота, тогава ТИ ще можеш да вземеш ПРАВИЛНОТО решение, как да постъпиш - надявам се.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: paзвeдeнa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:27



А защо таткото не се понапъне малко и не си купи собствено жилище и там да си защитава личното пространство? - а къде изпаднаха кавичките на "таткото", м?

май забравяш този малък, но съществен детайл!
в тази връзка, ме поттикваш към следващия въпрос, който исках да спестя - къде е истинския "татко" и, защо не може младият войник, за разнообразие, да отиде при него за малко, в неговата къща?
Третият въпрос е, че не ми стана ясно, от къде си толкова категорична, че мъжът на майката не е в своята къща? (може и да съм пропуснала по трасето...)
При всички случаи, чиято и да е къщата, щом двамата живеят там като семейство, тя е тяхно семейсно жилище - поне по закон.
А "детето", щом е минало 18, вече не е дете и родителят няма абсолютно никакви задължения към него, освен евентуална издръжка по време на следването - пак, по закон.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:27



"И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота, тогава ТИ ще можеш да вземеш ПРАВИЛНОТО решение, как да постъпиш - надявам се."

Това пък що за глупост е?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.