Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:31



Може би, ако бъдеш по - прецизен в задаването на въпроса, ще получиш и отговор...или това не беше въпрос?


Защото на мен, пък, така и не ми стана ясно, кое точно от целия цитат характеризираш като "глупост".



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:36



Губиш ми времето, но ...
Повтарям, само за теб!
"И, тогава, когато въпросното детенце, е на 20, а ти си на 45 - 50, а все още не можеш да имаш свой самостоятелен личен живот, понеже то продължава да ти е единствен приоритет в живота..."

Това е глупостта.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 00:41



Пропуснах да те поздравя с това:





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:48



Всъщност, не знам как ти го виждаш, но, ако човекът, с когото съм и живея с него, възнамерява детето му, което е на 20, да живее за постоянно при нас, и, по всяко време да има ключ от къщата ни, мога да ти кажа, че няма да ми е особено приятно това положение особено дълго


А, ако ми прелее чашата до там, аз да поискам въпросното дете да няма ключ от дома ни, а той се възпротиви, това ще е последното, което ще се случи между нас. До колкото се познавам.
Като имам пред вид, че повечето мъже са доста по - малко търпеливи към чудите деца, от колкото жените по принцип, не виждам какво я чака тази жена, освен самота до края на живота й.
Хубаво е, като очакваме дадена жертва от някого, да се замислим, дали сме готови, самите ние да я направим със себе си.
А това, някак си, няма как да го знаем със сигурност, докато не се озовем в същата ситуация. Останалото са - празни приказки!
дори да сме най - важни, родителите ни не са онези дадености в живота, които трябва да живеят само и единствено зради нас - за да ни бъдат в полза и услуга, като единствен и неотменим приоритет до края на живота им. Те също са хора. Със свои чувства и свой живот. и, ако ние не можем да се примирим и уважаваме правото им на такъв, дори те да са най - лошите родители на света, ние ще сме още по - лоши и неблагодарни деца!



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 00:55




Губиш ми времето, но ...
Ако обичаш! Запозната съм с паразитните фразички за заяждане в клубовете

но тази, е доста неудачна, доста меко казано!
Не съм те привикала някъде на ъгъла за нещо - пиша си, ти ми се включваш по постинга с нападка, която продължава да си виси без никакво обяснение, после се оказва и, че аз ти губя времето?!?
А, зЕми слез на земята!
Точно от теб до сега не бях чела глупости и безпочвени нападки!
Явно - за всяко нещо си има първи път.
Или, просто, някои неща са ми убегнали...до сега.



Тема Re: Абсолютно те подкрепам занови [re: Markizata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 00:59



това "дете", преминало 18 години. Задължения от страна на родителите пак си има, но с основните тежести в живота трябва да може да справя. Ако е студент - да - трябва да се подкрепи, но като гледам повечето деца работят, за да си платят семестрите.





Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Авторlestr57 (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 01:03



Всъщност, не знам как ти го виждаш, но, ако човекът, с когото съм и живея с него, възнамерява детето му, което е на 20, да живее за постоянно при нас, и, по всяко време да има ключ от къщата ни, мога да ти кажа, че няма да ми е особено приятно това положение особено дълго
А, ако ми прелее чашата до там, аз да поискам въпросното дете да няма ключ от дома ни, а той се възпротиви, това ще е последното, което ще се случи между нас. До колкото се познавам.
Като имам пред вид, че повечето мъже са доста по - малко търпеливи към чудите деца, от колкото жените по принцип, не виждам какво я чака тази жена, освен самота до края на живота й.
Хубаво е, като очакваме дадена жертва от някого, да се замислим, дали сме готови, самите ние да я направим със себе си.
А това, някак си, няма как да го знаем със сигурност, докато не се озовем в същата ситуация. Останалото са - празни приказки!
дори да сме най - важни, родителите ни не са онези дадености в живота, които трябва да живеят само и единствено зради нас - за да ни бъдат в полза и услуга, като единствен и неотменим приоритет до края на живота им. Те също са хора. Със свои чувства и свой живот. и, ако ние не можем да се примирим и уважаваме правото им на такъв, дори те да са най - лошите родители на света, ние ще сме още по - лоши и неблагодарни деца!


Имам син на 24 и дъщеря на 19. И двамата са в САЩ. Дъщерята се връща след три дни. Защото и започват занятията в Благоевград.
Как мислиш, че виждам нещата?
За да те улесня, направо ще ти го напиша: Децата трябва ВИНАГИ да имат ключ от дома! Ама ВИНАГИ!
И не ми говори за чаши и за преливане, когато става дума за деца ни!
Най-малкото е пошло...



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: lestr57]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано27.08.07 01:11



Виж сега,
Маркизата е имала нещо съвсем друго предвид - за границите на личния живот. А не за ключа от семейното жилище. Ами представи си, че синът ти вече е семеен (24), ти си семеен - удобно ли ще е да се получи неприятна ситуация?


Но децата трябва да имат опора, а най-голямата е там, където са отраснали и където има кой да ги посрещне с усмивка, прегръджа и желание.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: Markizata]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:12



Прппуснах да те ограмотя в последния си пост/като анонимен/, че ПРЕДВИД е една дума.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: sepide]  
Автор lestr57 (новак)
Публикувано27.08.07 01:15



Защо трябва да си представям неща, които не са предмет на темата?
Ако не си спомняш, момчето не беше женено. И си отива в ЕДИНСТВЕНИЯ дом.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.