Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Нямам време да чета мненията по темата тинови [re: krastava_jaba]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано27.08.07 13:24



"- Ами ти защо не прдопреждаваш, че ще идваш?"

Ами, извинявай, ама моят синковец ако ми нахлуе в стаята докато правя секс или цуни-гуни, или... Абе, каквото и да правя - все едно. Да е предупредил. Ще го изгоня! Да е казал. Дъра-бъра два чадъра с приятелите си може, за мен защо да не може да си направи върховното усилие да ми се обади???

Този твой приятел толкова несъобразителен ли е? Не знам за какво става дума, но напълно възможно е въпросният господин-тати да са го хванали нервите от внезапни изненадващи влизания на въпросния младеж.

Ама и въпросният втори "тати" е могло да сподели неприятните си емоции с майката, а не да беснее излишно и да увеличава напрежението.



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: krastava_jaba]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:27



Не смятам, че майката е постъпила добре като не е взела отношение по този въпрос (дали?). Но има много неизяснени неща около случая. Звучи ми така, че този приятел може би не живее постоянно там и затова се налага да предупреждава когато си идва. Защото, ако живееше постоянно там нямаше да има нужда да предупреждава всеки ден, нали??!!! Така че ако не живее там, а другаде (примерно при истинския си баща, баба и т.н.), но отвреме навреме идва (когато му скимне) е логично да предупреждава, защото все пак това не му е дома, в който живее. Защото всеки има право да си въвежда някакъв ред, правила, начин на живот и т.н.
Аз също имам ключ от бащината къща, но винаги предупреждавам когато отивам и то отивам веднъж в годината и то но ГОСТИ - тоест не отивам дакажем сега да поживея известно време тук или да поседя малко тук, малко там и т.н. Не знам, историята ми звучи нещо не както трябва ... Но може би аз поглеждам от грешния ъгъл. Но на мен лично не би ми било приятно някой да идва само когато му хрумне - непланирано, иди ми дойди ми - като на хотел. Разбира се, изключвам случай, ако това е детето ми. Но всичко звучи, като че ли майката и детето не са поддържали тясна връзка, а виждаш ли сега пастрокът на детето му отнел правото да си идва вкъщи...



Тема Re: Кое е по важно?нови [re: eми]  
Авторнeлюбoвницa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:53



Незнам но мен лично ме изгони доведения ми баща и майка ми само стои и си мълчи именно на нея няма да и го простя
На тези думи на krastava_jaba отговаряш доста странно.Та ние преди всичко сме хора и родители, това което се е случило с момичето е недопустимо.

Каква "последна надежда за обич" с тоз` човек видя???
Щом си станал родител, ще си докрай.
И още бих написала, ама от мен да мине



Тема Re: Бинго !нови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.08.07 13:59



не, защото е неудобно и е по-добре да бъде в графата "несподелени подробности"...

Изобщо по цялата тема информацията е много малко, за да може да си позволи някой да класифицира, обижда, обвинява, оневинява, подкрепя и т.н. което и да е от действащите лица.



Тема всъщност тази история може да има предистория...нови [re: anbra]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.08.07 14:01



която естествено на нас не ни е известна.
Синът на едни познати се връщаше в къщата на родителите си само за да отмъкне нещо ценно и да го продаде... знам и за още един случай - за бащата, който изгонил 23 годишния си роден син от къщата си, защото посегнал на 12 годишната му доведена дъщеря. В такива случаи, ако някой ти каже "Баси гадния баща, сменил бравата и лишил детето от ключ за родния дом", без да ти разкаже предисторията, какво би си помислила?

Външни на семейството хора рядко могат да са в течение какво точно се е случвало и защо някой реагира едикак си. А ако контактуваш само с едната страна, няма начин да не си пристрастен.



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: Markizata]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:03



Той си е в къщата със жената. И не иска външни, пълнолетни хора да имат ключ от къщата им повече.
Не е ясно дали СИ е в къщата, или е в къщата И. Но където и да е, ако това е домът и на момчето и не го е предупредил предварително, че влиза в сила нов режим, най-малкото е просташко да му вземе ключовете по този начин. Казвам най-малкото... Ако си е в собствената къща - би могъл да има претенции, но след разговор в нормални тоналности. А защо момчето има ключ - нали някой му го е дал, все пак? И вероятно индивидът-съпруг на майката е съвършено наясно по този въпрос.

Понятието "вкъщи" предполага идеята за собствен дом - трябва ли да се обажда човек всеки път като се прибира да не би внезапно да му се е променил статутът по нечие хрумване? И това при нормални отношения. Момчето излиза в отпуска от казармата - може да има сто причини да не успее да звънне предварително, вкл. и най-прозаичните - свършила се батерия или карта на джиесема примерно... Но то си отива ВКЪЩИ, или поне така е смятало... Може би дори е било сигурно, че ще му се зарадват...
Аз също не съм имала ключ от апартамента на баща си и не ми се е виждало ненормално, тъй като това не е било моят дом, а чужд. Но винаги съм имала ключ от жилището на майка си - там, където е бил моят дом. И тя има ключ от сегашния ми дом.
Не е неестествено да уведомиш за посещението си хората, с които не делиш отдавна покрив - напротив, съвсем нормално е. Ти не си вече от тяхното домакинство, не живееш с тях. Но, ако си? Вярно е, че аз често звъня на сина си, че се прибирам - ей-така, за всеки случай

, но той има начин да ме предупреди, че не е сам, дори и да не го направя и тогава не влизам в стаята му. Всъщност, изобщо не влизам без да чукам дори и да е сам, освен сутрин когато го будя...

Тая история с мълчаливото съгласие на майката е уникум за мен. Тя беше длъжна да спести поне унижението на детето си, щом е направила своя избор в полза на съпруга си.
Как не го е разкостила тоя мухльо" - ок - ако до 20 - 30 - годишна възраст тя следва да се интересува само и единствено, от какво има нужда нейното детенЦЕ, кой ще я търпи такава? Кой чужд мъж ще търпи постоянното присъствие и грижи за сина й, който вече си е мъж отксякъде? Никой!
- тук питам - коя нормална майка пък би търпяла безучастно как чуждият мъж и изритва детето?

И какво прави тази сама жена, като надхърли 55 - 60?Когато синът й има свой дом, свое семейство , свои деца и жена му не изгаря от желание, свекърва й да има ключ от тяхното жилище?
къде остава тази жена? Изхвърлена от живота като непотребен парцал, понеже е изпълнила единственото, за което е дошла на тоя свят и сега й е ред да си вземе савана за оня свят?

Веднага ти отговарям, защото силно приближавам тази възраст и имам идея за съществуването си в по-близко и не толкова близко бъдеще.
Ако не искаш да си сам - сто начина има да не си. Дори на тези години.
Ако не си достатъчно изкуфяла за да си организираш съжителство, или брак - значи да си що-годе наред с главата - това е най-после времето, в което можеш да правиш каквото си искаш и каквото сметнеш за нужно, без да се съобразяваш с никого. Имаш си среда, имаш си приятели, имаш си интереси, имаш си работа, има книги, има интернет... С малко повече късмет - имаш си снаха /в моя случай/ и дай Боже, внуци... Докато правиш нещо за някого, докато си полезен, докато не се оставиш в плен на егоизма си и възрастта си - не си ненужен и изхвърлен като парцал. Така си мисля. Дано бъдащато не ме опровергае...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: всъщност тази история може да има предистория...нови [re: Hell]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.08.07 14:15



Това беше първото, което се сетих четейки темата и за това се въздържах от коментар. Не можем да си позволяваме да нападаме или да си съставяме мнение, без да имаме цялата картина, а само малки еденични парчета. Принципно съм съгласна с анбра, но не е задължително децата да са добрите и онеправданите. Нагледала съм се на младежи, които издевателстват над родителите си, също не отричам и обратния вариант, често срещан при вторите родители...



Тема Re: всъщност тази история може да има предистория...нови [re: Hell]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:21



Момчето си е савсем нормално и никога не съм го виждала да си създава някакви конфликти ей така за забавление
Това е информацията, с която разполагаме от авторката и ако и приемаме темата, следва да приемаме всичко, което е писала.
Ако момчето е някакво криминалче - ами нали има полиция? Мисля, че не разсъждаваме по такъв усложнен казус. Може и да бъркам, разбира се, но във всеки случай отговорите ми се отнасят за неутежнена от криминални посегателства ситуация.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: На теория е точно така -нови [re: anbra]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано27.08.07 14:22



Що се отнася чия е къщата тя е на майка му и изобщо той там си е отраснал(това обяснение трябваше да го дам още вчера за което се извинявам)Според мен щом като преди да влезе в казарма е живял там все си мисля че това още си е неговия дом.
Не е имало никакви засечки и изданки както бях написала и в предишен пост.
И с риск пак да се повторя - Като има някакав проблем не е ли малко по човешко да си го кажеш в нормален разговор?Нужно ли е да се вдигат скандали и да се правят сцени?

Строителите на въздушни замъци винаги имат достатъчно строителен материал



Тема Re: На теория е точно така -нови [re: krastava_jaba]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.08.07 14:24



А всъщност проблем имало ли е?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.