Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА 73  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.01.13 07:58





Добро утро и добра седмица на всички!
Както виждате, Клубът е отворен 24 часа.
Така че не го оставяйте самотен и скучаещ...


Раздумка 72 -


"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано28.01.13 08:57





Добро утро,приятели! Желая ви приятен ден и успешна седмица.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано28.01.13 09:01







Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано28.01.13 10:37



Здравейте ,мили мои ! Да не сваляме гарда-че е трудно- трудно е ,но ... и ние не сме лесни.Тази вечер плаках около 10 минути-тъжно и отчаяно. После се сетих ,че както има пълнолуДие със същия успех мога да изляза и да вия с /у луната... ама ще е по-зрелищно.... И се разсмях и ми мина ...почти. Ама представете си ,ако ме види някой съсед. Ще събуди жена си : ,, Ленче ,ставай ма, Ленче , това на терасата си е чист върколак !"

Но вече е утрин. Друго е.


За желаещите да се присъединят към глутницата, обявявам ,че ще има и физически тест. Така че ,грабвайте смутитата и се запасявайте с енергия !



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.01.13 10:50



Ама аз за това ли предната вечер рисувах цяла нощ?! Помислих си, че може да е пълнолуние. Бях очочорена и свежа като токущо извадена от градината репичка. За разлика от последвалия ден.

Но тази нощ се наспах като пич и ми е весело!

Тиа, недей да плачкаш, т.е. нека не ти е тъжно! Ей сегинка ще те нагушкам:





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано28.01.13 12:15



Екна , обич моя !



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.01.13 13:11



Добър ден! Вчера от голямо канене да гласувам,накрая се мушнах в леглото и се наспах.

Вики, от къде я купи книжката и ако можеш да ми я вземеш.Обади се и ще се срещнем за да си я взема и да се видим. на скайпа те няма никаква затова ми се обади кукло. Аз също нямам блендер а пасатор но не стават май така като в блендера - ще питам Викито откъде си го е купила.....навивам се на тези смутита.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано28.01.13 17:39



Рецепти за смутита, те освен зелени, могат да бъдат и оранжеви, червени, тъмни, светли, зависи какво слагаш в блендера. Ползвайте само блендер, защото там се смила всичко и става еднородна смес, финно е като нектар, пие се с удоволствие. Всичко което слагате обаче трябва да е сурово, прясно, чисто ако може без нитрати и пестициди.







[image]http://www.recipemagician.com/wp-content/themes/rm6/scripts/timthumb.php?src=http://www.recipemagician.com/wp-content/uploads/2009/05/kale_iabylka_smuti.jpg&w=650&h=433&zc=1[/image]


4-5 листа от къдраво зеле (kale)
3 зелени ябълки, почистени от дръжката само
сока от 1/2 лимон
1-2 чаши вода

Наздраве!

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Kaлoянa]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано28.01.13 19:04



А,бе Калояна...първо да кажа,че те обичам и те прегръщам....ама тия смутита-...тита....ми приличат на доматеният ми сок в бирена бутилка????
Еееех,..къде са нашите нектари, сок от целина,сок от моркови и др.подобни...
Сега купено от пазара или магазин- не се знае какво има в моркова или спанака...

...Та такива мисли се въртят в главата ми!!!
ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!!




Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: guslik_33]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано28.01.13 21:24



Тези смутита се правят само от пресни плодове и зеленчуци - жива храна. И сега има моркови, целина, домати..., но всичко слагаш в блендера и правиш финна смес, прибавяш и плод, малко зелени храни. Нектарите си изпяха песента - забравяш за тях - пълни със захар и варени. Да, хубави бяха, но не са здравословни. Сега всичко се прави сурово, със запазени витамини, минерали и ензими. Зеленчуците да са органик, чисти, за да има ефект, иначе тъпчеш тялото със токсини и химикали. За целта трябва градинка и.... желание за работа. Виж Фло - не се спира от работа и яде чиста храна, ей така обичам, ама не всеки си има градинка. А и много билки и растения които смятаме за бурени, са отлична храна за смутита. Останалата информация ще я пусна в ПОЛЕЗЕН САЙТ, да не спамим тук.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 09:43



Дали ще може да ми помогнете ? Пристигна ми важен документ ,но трябва да го разпечатя /принтирам /. Къде могат да ми направят тази услуга -в копирен център или в компютърен клуб ?

Иначе...здравейте и хубав ден на всички желая ! От вълнение си забравих добрите обноски !

Редактирано от Tia maria на 29.01.13 09:47.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.13 10:47



Привет и от мен, момичета и усмихнат ден!


Тиа, виждала съм да правят такива услуги във фотото на "Мария Луиза" до "Макдоналдс", предполагам, че може и във всяко едно фотоателие.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 10:52



Само завеждам дребса на у-ще и хуквам !Ей сега ще я изпратя... Ох ,тя има открит урок и обещах да присъствам ! Е ,точно днес ли !!! Времето е важно, затова съм се разбързала.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 11:17



Привет и от мен






Тиа, във всеки по-голям копирен център трябва да могат да ти го принтнат. Поне в Пз е така.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 11:31



Имаме си тема за полезни книги, но от кога не сме си говорили за най-обикновени книги за любов, семейство, нежност, надежда.

Хайде споделете какво сте чели напоследък, различно от книги за рака, здравословния живот и позитивното мислене.

Ето и от мен няколко заглавия:

"Да чуеш ритъма на сърцето" - Ян - Филип Зендкер

"Езикът на цветята" - Ванеса Дифенбо

"Праскови за кюрето" - Джоан Харис


И трите ми допаднаха много. Последната още я чета, но ми харесва. После ще чета Магията на цветовете - цветознание и цветопсихология. А след това - каквото ми препоръчате





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.13 12:32



Екна, накара ме много да се


Намирам време да чета книга 1 седмица в годината, когато съм на почивка на морето и то заспивам още на втората страница
Не правете като мен!
Момичета, помогнете ми да намеря темата "Подаръци от сърце", търсачката при мен не работи.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 14:08





Наденце, това е линка към Подаръците. Има я в справочника на първа страница. Контрол + файнд.

Ми Наде сега съм по-свободна и за това. В интерес на истината като съм на работа и аз не чета толкова. Винаги имам до леглото си 2-3 книги, но ги чета дълго време. Наистина така се губи част от магията. Забравяш докъде си стигнал. Но повечето от тях бяха на тема себеусъвършенстване, позитивно мислене и т.н. Сега съм на друга вълна. Четат ми се хубави книги - за живота, любовта и всичко останало.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 14:29



Наде ,намерих и вдигнах темата .
А аз се задействах-всичко е разпечатено , подписано , сканирано , изпратено. Сега остава да пристигнат финикийските знаци. А Екна, с Джоан Харис , /която много обичам/ вече почна да ме вкарва в разходи ! От нея най ми харесват
,,Шоколад " , продължението- ,,Бонбонени обувки " ,,Крайбрежие ".
Аз чета или в градския транспорт или на детската площадка . Сега чета на Исабел Алиенде - ,,Островът под морето "- хубава е , но е тежка . Чета мнаго чиклит, тъй като ,,простите удоволствия са единственото убежище на сложните характери" /О. Уайлд /


Редактирано от Tia maria на 29.01.13 14:30.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 14:42



Мда, прегледах резюмето. Тежка ще е. Ще я оставя за по-късен момент и по-друго настроение. Макар, че и първите две книги, които съм ви писала не са само цветя и рози. Не са сладникави. Има различни нюанси, както е в самия живот. Има и борба, и търсене на себе си по трънясала пътечка, и малко мистика. Например на майка ми "Да чуеш ритъма на сърцето" й се стори тежка. На мен не.

Не съм чела Шоколад, но съм гледала филма и много ми хареса. Не обичам след книга, която ми е харесала да гледам филм по нея. Нито обратното. Страхувам се да не ми се развали "вкуса" ;)



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.13 16:51



Благодаря Екна и Тиа!
Относно четенето - изумена съм от незаинтересоваността на младото поколение, никой не се интересува. Никакви духовни ценности, с тези компютри са като зомбирани, с това писане в нета на 4 и 6, неграмотността се разпространява лавинообразно. Големи хора не знаят елементарни правописни правила! Това много ме вбесява, като видя груби елементарни грешки в тетрадките на синовете ми, вярвайте ми, направо изтрещявам и забравяйки добрия тон, ги пия по главите с тетрадките и ги наричам неграмотници!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 17:08



И племеника е неграмотен,поради споменатите от теб причини. Веднъж баба му ,/майка ми / се ядосала : ,,Как можа да напишеш ,,кукиче " ? Такава разпространена дума! Вярно ,че няма дума за проверка..."
А малкия наглец отговорил:
,, А ,има ,бабо ,има . Проверява се с ,,куку ".
Такива ми ти работи....



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 17:22



Ами има такова нещо за съжаление. И то и от поколението, което сега е над 20 г., т.е. децата на прехода. Ами днес една колежка ми разправя: дъщеричката й е в трети клас. Снощи, казва, правихме презентация!?! На Пауър Пойнт! Купили и на нея мъничък лап-топ, че не можела да се вреди от кака си. А презентацията, разбира се я правят мама и тате, ама нейсе .... В трети клас - презентация!?! Та то времето наистина е такова, ама лошото е, че всяка новост е за сметка на пренебрегване на основни неща.

Е, и не е хубаво да се обобщава така де. Познавам и деца, които са осъзнати на крехките 12-13 г. и са много амбициозни и четат много. На Ембадем дъщеричката е такава, жива и здрава да ни е. Уникално хлапе, целеустремена, умна и отговорна. Та сигурно има и такива деца, но, за жалост, едва ли те ще са бъдещето на България. По-скоро ще са бъдеще на друга държава...

Аз за това като купувам подаръци за деца и гледам да са книги или от типа семейни игри - игри на думи, логически игри, пъзели - хем е игра детето да се радва, но и ще образова, а и отклонява вниманието от компа. И винаги с нетърпение очаквам да споделят впечатления след време. За моя радост се оценяват игрите, макар да не съм убедена дали тази оценка е искрена и дали не е от родителя хихи...



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 17:27



Хич не им се струва важно това. Дали след време още ще се разбират какво искат да кажат, когато пишат ;)) Но вината не е само тяхна. Критериите и методите в училище са занижени. Не е като едно време.

А и времената са такива, че притискат родителите и често вниманието им е на друго място. Не стига време, нито нерви ...



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.01.13 18:02



Оф момичета ако аз взема да ви се оплаквам от внука и неговото "учене" няма да ми стигнат две денонощия. Но както Екна казва не само те са виновни а и системата. Накарала е учителите да се съобразяват с децата а не обратното. И нали за всяко дете се плаща за обучението му, гледат да имат повече деца в училищата и бележките ги завишават. Гледат си интереса и са прави щото работа няма за учителите като ги съкратят. Въобще объркана система,държава,живот. Ден за ден стана без мечти и планове за в бъдеще. Наистина не искат да четат книги. Аз само бърша праха от библиотеката и скоро прибрах много книги, особенно детските, юношестките, в един чувал и на тавана. Иначе любимото ми време за четене е от 22.00 докато ми се приспи в леглото под нощната лампа. Но аз отдавна престанах да чета класика, художествена и любовна,романтична литература. Сега съм наблегнала на книги за духовното си извисяване. Също и на новите книги за историята на България и света. Нали знаете на вкус и цвет - товорищ нет.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.13 18:10



Екна, извинявай! Наистина се изказах доста крайно, не можем да слагаме всички под един знаменател, но съм много чувствителна на тази тема. Наистина, в стремежа да се вземе повече материал, нямат време да затвърдят основните неща, най-просто казано - количеството за сметка на качеството.
От друга страна момиченцата са по-старателни, по-прецизни в подготвянето на уроците, но общо нивото на образованието е много занижено. Въпреки грубите грешки /според мен де/, които допуска правописно, малкия ми син учи втора година в елитна езикова гимназия и поддържа едно добро ниво на успех, какво тогава да мисля за някое по-непретенциозно училище...
Милата дъщеричка на Ембадем, дано има късмет това сладко дете, толкова ощетено от съдбата! Всеки път, когато ходя на терапия, минавам покрай кафето, където сядахме с Емчето, сякаш ми е пред очите...





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано29.01.13 20:57



Едва ли ширещата се неграмотност сред децата е продукт единствено на училището. Аз например чета всеки ден на моите ученици по една приказка. Не ми е удобно да споделя на въпроса ми :"Колко често вкъщи мама и тате ви четат приказки", какви отговори получавам. Да не говорим, че част от родителите никога не са играли игри с децата си.
Но-о-о-о пък зная как цветисто се псува, как чалгата се надува до дупка и как "тате вдигна 150 км. с колата"
Малко го ударих на професионална чест, ама когато единственото, което родителите правят вечер, е да пуснат на детето детски филм, за да не ги занимава, няма как децата да имат достатъчен словен запас, натрупани емоции и впечатления, изградени семейни ценности и позитивно отношение към училището.
Впрочем има и прекрасни деца, родители учители, училища. Аз вярвам в децата, младите хора и доброто бъдеще за тях.



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Финландското образование - едно от най-добритенови [re: nelgina]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.13 21:48



А я да видим как било във Финландия...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 23:13



Наденце, няма за какво да се извиняваш! Ясно е, че те боли за децата и ролята на родителя е непрекъснато да говори, възпитава и насърчава така, както смята за правилно.

Нелджина, нали и аз това казвам, че и те са крайно изтощени и изнервени от борбата с живота и понякога не им стигат силиците.

Но аз най-малко мога да говоря заради липсата на личен опит.

Наистина все още чалгата (в най-широкия смисъл на думата) се шири навсякъде. Но ми се струва, че отмира времето й.

А за съжаление на нас не ни е познато понятието "работа в екип" - така, както трябва да е между учител-дете-родител и пациент-лекари и т.н. Всичко идва от липсата на общество, неспособността да бъдем съпричастни и добри, да помагаме вместо да пречим и плюем.

Пък за Финландия... Дълга статия, не я изчетох цялата, но ми стана ясно за какво иде реч. Ами ... какво да се каже повече... Съзнават, че е изключително важно и осигуряват всичко необходимо. Ние сме като незрели хлапаци и хулигани пред тях (имам в предвид ние като нация). Мнооого вода още трябва да изтече преди да стигнем своята зрялост и обществено съзнание. Картината трябва да се гледа цялостно, отгоре, а не на ниво индивид. Те нашите политици все още само и единствено за това се врат в политиката - лично облагодетелстване. Чакаме да се родят истинските лидери на нацията - смели, харизматични, интелигентни, отдадени, малко дори идеалисти. Чакаме ...

Редактирано от Ekna на 29.01.13 23:14.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.13 23:26



"Дълга статия, не я изчетох цялата..."
Ами че то интересното е в подробностите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано30.01.13 09:52







Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 10:06



Екна, ще се родят вярвай ми.От 2012 г. вече ще се раждат само просветлени духове,няма да се допуска прераждане на тъмни духове.Досега Земята е била нещо като затвор на космоса,тук са се пращали всякакви духове, които не се вписват в установения космичен ред на планетите. Затова сме карашък души,тъмни,светли,стари,нови....всеки с опита си. Но от 2012 г. първия портал през ,който влезнахме в Златната ера вече нямат достъп незрелите души с ниски вибрации.Ще се раждат деца,които са светли,кристални и те ще оправят света.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 10:23



Екна ,ще се опитам да ти препоръчам нещо ,,за душата "-,, Последна любов" на Уилям Уортън. Големи дискусии има в нета ,но ти сама ще си съставиш мнение. По повод на тежките книги-някои са тежки за четене ,но пък за мислене няма кой знае какво ,в смисъл ,че всичко е ясно , позицията на писателя ти е ясна и ти като него си на страната на добрите и страдащите и.т.н. Такава е ,,Островът" ,например. Чета я защото съм вярна като куче на писателката и разбира се -стилът ,характерите...
На мен лека за четене ,но тък трудна за осмисляне беше на Дж. Хелър ,,Бог знае. " Лека защото е гротеска и трудна пак заради това. Ще пусна един откъс ,не мога да се въздържа:

Пояснявам ,че Бог разговаря с Мойсей.

- Ще има ли някаква полза от това ?
-Никаква.
–Какъв е смисълът тогава ?
– А кой казва ,че трябва да има смисъл? - отвръща Бог- Покажи ми къде е писано ,че трябва да има смисъл .Никога не съм обещавал смисъл.Смисъл му се приискало! Ще ти дам мляко ,ще ти дам мед! Не смисъл. О ,Мойсее, Мойсее! Защо говориш за смисъл ? Името ти е гръцко , Гърция още не се е появила. А ти искаш смисъл! Ако искаш да има смисъл няма да имате религия."

Редактирано от Tia maria на 30.01.13 11:10.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 11:26



Историята в "Последна любов" напомня малко на "Да чуеш ритъма на сърцето". Мисля, че ще пасне на настроението ми.

А историята в "Бог знае" напомня на "Разговори с Бога" на Нийл Доналд Уолш. Не съм я чела още, но всеки път я прелиствам в книжарницата. Въпрос на настроение е кога ще изляза с нея от там.

Джулче

, прочетох достатъчно от нея за да схвана. Но, виж, г-жа Дамянова трябва да я изчете много внимателно. Направо е задължително и ще трябва да я глобим ако не го направи



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 11:34



Флорче, ами това си е за Добрата новина

Дай Боже да си права!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 11:50



А аз ще прочета ,,Ритъма"! Може да си открием темичка за цитати, стихове , размисли, но да не е всичко лигаво-възвишено ,че много скучно ще стане. Ето аз се дразня /леко / от клишето ,,че трябва да си променим живота на 360 градуса ,че трябва да станем по-духовни. Че какво ми е ? Не крада , не лъжа , не убивам... Да се обръщам на 360 и да ги почвам тези неща. ? Достатъчно духовна съм за да водя нормален живот. Да стават духовни ония от Парламента, или разни Златковци Барети. Я виж , Тиа Мариа която се скапва от работа ,която се грижи за дете ,която помага на приятелите си и е обичана от тях ,тя, моля ви, не била достатъчно духовна и дайте да й пратим рак ,за да я поправим.

Нийл Уолш е лигав американски проповедник.

Редактирано от Tia maria на 30.01.13 12:12.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 12:40



Хих, ми че кой те кара да ставаш духовна ;)) Това е за, който си го почувства. Иначе е пълен абсурд. Не се вълнувай толкова

Неее, защо си го мислиш това за рака? Какво изобщо те е накарало да си го помислиш за себе си е въпроса... Но, както и да е. В това отношение малко се различаваме. Може би и затова не съм сигурна, че ще възприема Уолш като такъв, какъвто го описваш, но и без друго в момента не съм на тази вълна.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 15:37



Нещо друго исках да кажа , но не ми е ден . Ще пусна една литературна смешка.
Една от прекрасните ми лели властно наредила на сина си по телефона:
- Росене , да ми намериш ,,Сняг " от Памук.
- Мамо ,колкото и да те обичам....все пак...
Говорела за стихосбирката ,,Сняг " на Орхан Памук.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 17:31





Пък аз се сетих за още една хубава книга (според мен де):

"Любов" на Елиф Шафак



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.01.13 20:23



Тиамария, разсмя се със случката с племенника ти. Но това все пак говори, че момчето мисли и търси логика!

Аз съм купила правописен речник, когато големия ми син започна първи клас. И до ден днешен стои в шкафа, вмъкнат в хартиена торбичка с логото на книжарницата и не се знае колко пъти е отварян!
Като видя груба грешка и питам защо, те ми отговарят: ами мамо, това е защото бързах, ами не е така, това правило ти е в главата и бързаш или не, ти или го знаеш, или не го знаеш!
Извинете, сигурно много ви досаждам, ама тази тема ми е болна /другата е за спекулацията с перуките на онкоболните/.
Абсолютно съм съгласна с nelgina, че не само учителите са отговорни за учебния процес, а съвместно с родителите трябва да се работи много с децата и то не само за проблеми, свързани с обучението. Особено когато навлизат в тийнейджърската възраст могат да изникнат много сериозни проблеми с алкохол, пушене, наркотици, секти - пред тези проблеми правописа си е направо бял кахър. Но тук навлизам в други сериозни теми.
В заключение искам да споделя: работя в общинска администрация 17 години. Нагледала съм се на какви ли не груби грешки в кореспонденцията на колеги, които са експерти, главни специалисти, висшисти. Не че не са професионалисти, всеки в неговия си ресор, разбират си от работата, ама веднага си личи кога една грешка е допусната механично и кога е от незнание. И си признавам, че виждайки такива грешки, без да искам това се отразява на мнението ми за съответния човек. В България бълваме вишисти, но без покритие, ето ви примера със Златка в Бигбрадър, ами срамота е.
Затова си позволявам да размахвам тетрадките по главите на децата ми, то не че това е правилно, де, ама много ме вбесява и ми пада пердето! Другия случай е, когато като малки чупеха хляб и се замеряха с него, тогава ги бих през устите, още го помнят. Иначе не съм толкова лоша и не си позволявам такива неща. Като има проблеми, сядаме, /ама на другия ден, когато ми е поотминал афекта/ и обсъждаме ситуацията, като освен конското, което им чета, им давам думата и за тяхното мнение. Извиняваме се, ако е необходимо, стигаме до компромис, стискаме си ръцете и така процедирам.
Извинявам се много на всички, които ме четат,ако съм ви отегчила.
Но може пък за някой да е било и интересно!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано30.01.13 20:48



Наде, за какво се извиняваш?!


Винаги те чета с удоволствие, а и си го казала много точно.
Знаете ли от какво най-много ме боли? От това , че покрай мен има изключително много млади, интелигентни, начетени, блестящи млади хора, които още преди да завършат 12 клас, вече са приети в чуждестранни университети. Изтичат най-добрите ни деца, нашето бъдеще и опора. Изкарват отлични оценки на приемните изпити в чужбина, което хем ме кара да се чувствам горда, хем ми е тъжно, че тези прекрасни младежи няма да останат в България.
Ами такива "Размисли и страсти" ме налегнаха тази вечер...

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.01.13 21:56



Да, така е, тези изключителни млади хора няма да работят за България. Екна по-нагоре същото е казала. Много е тъжно!
Едно момче, наш роднина по сватовство, с изключителни математически способности, явява се на международна олимпиада /не съм сигурна по математика или по физика, защото се реализира във физиката/. Това става, когато е в 9 клас. Там се впечатляват от способностите му и му предлагат пълна издръжка и стипендия за университет във Франция. Сега е на 29 години, има къща в Париж, собствена, жена и 2 дечица и там е неговото бъдеще. Разбира се, през тези години, въпреки заложбите си, се е трудил много здраво и продължава да го прави. Изобретил е някакъв вид стъкло, с някакво си специално пречупване, не съм много наясно. Реализирал се е и продължава да работи, но не за България, а за Франция!


Но искам да подчертая, че за шанса му за проява има значение има и семейното обкръжение, баща му е директор в банка, майка му преподавател в университет, хора, изградили кариера и израснал в такава среда младия човек има амбиции за изява.
И аз сега в стила "Размисли и страсти" си мисля: колко ли малки дечица, с изключителни заложби и таланти има в БГ, в някои малки бедни селца, където са забелязани единствено от учителите в местното училище. Представете си, че родителите са безработни, издържат се на социални помощи, налегнати от хиляди проблеми, ами кой ще даде шанс на тези дечица да отидат някъде, където да изявят таланта си, някой да ги забележи и оцени, те си остават неоткрити златни мини. Сигурно има много такива случаи, в България се раждат много талантливи хора, но трябва да имат и шанс да покажат каквото могат!
А пък тези, които са имали амбицията и упоритостта да покажат какво могат, пак няма да останат да работят за България. За съжаление!
Спирам дотук, че стана много песимистично!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 22:10



Оф така е мила, ще изчезнат милите ни деца и внуци, няма как.
То тук не е за живеене и още по-лошо ще става. Ето гледам двете внучета и след няколко години и те ще отлетят при майка си в чужбина. Сина с всяка измината година все по-малко говори за връщане в България. И аз ще се ширя в двуетажната къща от стая в стая и ще се чудя за какво я строихме? - нали да живеят децата внуците....колко сме били наивни. Нищо няма постоянно, всичко се променя, ама чак пък дотолкова. След 89 година всичко се обърна с главата надолу. Стигнахме дъното и продължаваме и под дъното да се завираме. За какво да стоят децата тук за да умрат преди нас ли? Който е способен ще се оправи и тук и ако замине в чужбина. А мързеливите и там и тук са си все тая. Труден стана живота това е.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 22:16



Така е Наденка,защо да стоят тук. На моята внучка още отсега й предлагат да играе във френски отбор и да идва тук за да се явява на изпити за завършване на класовете. Но аз не давам сега, нека си завърши средното и тогава ще иде . Работата й е сигурна още от сега, но тя иска да следва във Франция. Ще си опита късмета. Не трябва да ги спираме.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано30.01.13 22:43



Понякога си мисля, че цените на стоките при вас са космически, нереални дори, имам предвид цената за блендера за който говори Фло. Особенно за домакинските, ежедневните, кухненските електрически уреди за всеки дом - непоносимо високи цени. Построихте толкова големи супери от всякаква верига -не точно вие, а инвеститорите на които им е разрешено това - а не си построихте УОЛМАРТ - една верига по целия свят с народни цени и сравнително качествена стока, като при нас работят и денонощно, не се затварят изобщо дори и по празници. Има всичко - храна, дрехи, абе всичкооооо...И винаги има хора. Ето блендери и друга техника които са във всеки дом тук, дясна ръка и като се повредят да ти е драго да ги хвърлиш и с удоволствие да си купиш ново.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема За Екнанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.01.13 01:59



един далечен поздрав от мен с пожелания за хубав ден - романтичен, спокоен и вдъхновяващ.





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 31.01.13 04:25.



Тема романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.01.13 02:05









Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.01.13 09:06



Добро утро, успешен ден!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано31.01.13 09:06



Много се смях с това :



Не гледайте че е чиклит,пада голям бъзик с митовете на поп психолагията. Има и втора част. Страхотен антидепресант, препоръчвам !

Нелджина ,колежки сме, наблюдавала съм същите неща ,няма как да не се съглася с теб и Надето. Само да вметна ,че лошия правопис е следствие от малкото четене. Те не помнят зрителните образи на думите . Срещал ли си думата няколко пъти ти вече си я ,,знаеш " и дори не се замисляш за правилото.
Освен това правилата в БЕ имат много изключения.

чета ,но читалня ,читател....Вчера обяснявах на малката.



Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.01.13 11:50





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: За Калоянанови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.01.13 17:00



Thank youuuu!



А ето и едно поздравче от мен:





Тема Re: За Калоянанови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.01.13 17:51



То поздравчето ти е супер ама нещо картинката не се види миличко.....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: За Калоянанови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.01.13 18:36



Флорче, ми аз я виждам при мен ...



Тема Re: За всичкинови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.01.13 21:21





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За всичкинови [re: Kaлoянa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано01.02.13 07:47







Тема Re: За всичкинови [re: EFO75]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано01.02.13 08:58



Добро утро, момичета! Спокоен петък ви желая.





Тема Re: За всичкинови [re: EFO75]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано01.02.13 10:17



ПРЕДСТАВЛЕНИЕ - ПЛЕЙБЕК ТЕАТЪР
Вход: свободен – участието е безплатно
Време и място:
1 февруари 2013 г./ петък от 20,15 ч., в рамките на Втория Психодрама Фестивал в Пловдив
Момичета, дано да успеете да дойдете да разкажете вашите истории, а ние да ги изиграем!





Тема Re: За всичкинови [re: marggoto]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано01.02.13 13:30



Много проекти движи това Мрънчо, еей Успех!



Аз потеглям, момиченца, за Батак. Да съчетая историята с почивката.

Слънчо се показа днес, покажете се и вие



Тема Re: За всичкинови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано01.02.13 19:12





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За всичкинови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.02.13 10:30



Добро утро днес е Сретение Господно ,не се работи. Освен това е "мъжкия празник" - та честито на тези, които го празнуват..

Аз се стягам за вечерта,че сме канени на рожден ден,той беше вчера ама днес ще се празнува.Хайде лек ви ден,при нас снега го няма вече и пак е сухо и горе-долу топло.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: За всичкинови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано02.02.13 12:54



Здвавейте..много беше емоционално вчера! Благодаря на Екна и Красчо, че дойдоха ..много се зарадвах .Най-големия шок беше като не стигнаха столовете и влизаха още и още хора със столове от друга зала



Тема Re: За всичкинови [re: marggoto]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.02.13 17:03



Не! НИЕ ти благодарим за това Буквално Уникално представление!!! Трудно може да се опише, трябва да се види! На теория знаех какво е, но изобщо не си го и представях. Много беше вълнуващо, интересно, очакване на неочакваното и какво ли още не! Давам си сметка, че подобен тип представление спокойно може да е и пълен провал, ако не бяха точно тези актьорите и точно тези водещите! Представям си каква концентрация е нужна за да уловите нюансите в чувствата на публиката и в същия този момент да ги изживеете на сцената!



Добре, че и Красчо ми даде един лек импулс, който ми беше нужен в колебанието ми дали да шофирам вечер по тъмно, сама, на връщане от представлението. Нещо повече - приютиха ме, така че да можем да направим това страхотно продължение на вечерта в Хепи. За което моного ти благодаря, приятелко!

Жалко, Мрънче, че трябваше да си тръгнеш, защото щеше да е още по-приятно и ти да си с нас и да усетиш вълнението ни! Коментирахме представлението и емоциите, които предизвика в нас, дълго след като излязохме от залата!

Ужасно съжалявам, че не направихме снимки и клипчета ... Бяхме наистина погълнати от случващото се. Ще трябва да поправим това, така че с нетърпение очаквам следващото представление и дано имаме възможност отново да присъстваме

Редактирано от Ekna на 02.02.13 17:07.



Тема Re: За всичкинови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.02.13 09:33



Марго, много ми се искаше да дойда ама вечер е труден транспорта за в къщи. Знам, че сте прекарали хубаво и се радвам за вас. Добро утро момичета,днес е слънчево при нас.Как е при вас?



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: За всичкинови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.02.13 10:01



Слънчево, свежо... докога ли? Важното е, че замириса на пролет!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За всичкинови [re: *jull**]  
Автор magi61 ()
Публикувано03.02.13 11:15



Dobro utro!

Слънчево да е и в душите!!! Имам на прозореца здравец и сред него са се показали листата на един зюмбул/от миналата година забравен,че е там.../Нещо май се е объркал или си му е време



Тема Re: За всичкинови [re: magi61]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.02.13 17:36



поздравявам ви с тази песничка

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: За всичкинови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.02.13 08:26



Събития

Световен ден за борба с рака

Отбелязва се от 2005 г. по инициатива на Международния съюз за борба с рака с подкрепата на Световната здравна организация по силата на член 10 от Парижката харта, приета на 4 февруари 2000 г. на Световната среща на високо равнище за борба с рака в Париж, Франция. През 2008 г. ракът е причина за смъртта на 7,6 млн. души в цял свят (около 13 процента от всички смъртни случаи).


Добро утро момичета.
Да се помолим на този ден за все по-малко заболели от коварната болест и вечна ремисия на нас. Амин!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: За всичкинови [re: flora bg]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано04.02.13 08:32



Добро утро и от мен!
Нека също си пожелаем и да бъде открито лекарство и никой повече да не заболява от тази болест!
Нека бъде хубав денят ви, момичета!





Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: nadia_O6O6]  
Автор EFO75 ()
Публикувано05.02.13 08:20



Добро утро.Приятен и успешем ден на всички

и да ви почерпа с торта,че моя син порасна,днес навършва 21г.




Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано05.02.13 09:56



Да ти е живо и здраво момчето, Ефи, да се реализира успешно в живота!


Слънчев ден от мен, момичета!



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.02.13 10:13



Вече е пълнолетен и по закона на САЩ

Да ти е жив и здрав младежът и разумно да редува купоните със сериозните и важни неща!



Редактирано от Ekna на 05.02.13 10:14.



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Ekna]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано05.02.13 10:57



Мамее, честит празник ! Добър ден мили мои





Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.02.13 13:03



Честито, Ефичке!
Да е жив и здрав, да има много Любов и много Късмет и да ви радва !





Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.13 15:05



Тези цветя са за теб, Ефи, че си родила и отгледала момчето си!
Да ти е живо и здраво, както и ти, за да се обичате и радвате взаимно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.02.13 16:48



Ефи, да ти е жив и здрав сина. Ех как чакам и аз моята внучка да стане на 18 години ама още малко. Пожелавам му сбъдване на мечтите си и хубава искренна любов с добро и искренно момиче.

Естествено преди всичко здраве и дълъг живот.А ти да се държиш,че да видиш какво значи да си имаш снахичка от този си син.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано06.02.13 09:23



за хубавите пожелания




Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.02.13 11:39



време е за плодовите салатки и смутита






Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.02.13 12:01



ОООООООО, лигите ми потекога миличка....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.13 17:12



Средата на седмицата е... време за малко смехотерапия!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.02.13 08:57



Е тази сутрин се смях от сърце. То това бебче така заразително се смее,че.......Добро утро момичета,застудя се пак ама зима е още - не можем да се сърдим на Малък сечко.Спорен ден ви желая.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано07.02.13 09:11



Приятен ден и от мен





Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор EFO75 ()
Публикувано08.02.13 09:06



Добро утро

На вън е ''зимна приказка'',пак трябва да хващаме лопатите за сняг
Приятен ден



Тема Re: Приятен ден, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.02.13 10:48





Весел и успешен ден,приятели!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.02.13 16:32










Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано08.02.13 18:42



Лека вечер



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.13 08:43



Добро утро и добро настроение! Да се поглезим...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.02.13 11:42



Джул възползвах се и се поглезих...

Добър ден пък казвам аз. Готова съм с обяда и сега сядам на компото малко за развлечение. Навън е студен,вътре си е приятно топличко,е нямаме сняг като софиянки....А и Джул не ме викна да й изрина нейния значи всичко е наред.Хайде приятен обяд и почивка.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.02.13 20:45



Фло, ела да ринеш в щатите, половин северна Америка е скована от снежна буря и студ, полетите са отменени, голям проблем във всички североизточни щати. Какво беше това затопляне, май вървим към изстудяване, знам ли вече какво прави природата, какво ли още ни чака.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.13 21:09



Ти си събирай лимоните и не философствай за глобалните проблеми!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.02.13 23:49



Вече няма нито лимончета, нито листенца, дърветата заприличаха на ...брулени хълмове, че май и пъпките заминаха, та и догодина няма да има... чакаме глобалното затопляне...

Сега се чудим да ги орежем ли, да ги подстрижем ли малко, да им баем ли, да ги гледаме ли, или да ги оставим така на природата

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема До Екнанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.02.13 23:58



За теб съм приготвила една серия рисуване, да те вдъхновя за изложбата де, нали ще направим изложба, сериозно ти пиша, искам да покажеш какво си сътворила и да продължиш с още, хайде покажи - това е творчество от сърцето и душата, няма значение, че не си професионалист, то най-хубавите неща се раждат така - от скрити таланти, импулси, въображение, вдъхновение...и с много любов...

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано10.02.13 10:20



Добро утро момичета !



Тема Re: Re добро утронови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.02.13 13:39



Екна, подкрепям кали наистина ми хареса твоята рисунка - цветето де. Имаш нешлифован талант давай,не се притеснявай...
Кали, чак до Америка ме мързи да дойда ако щеш и милиони долари да ми дадат. То при вас не само системата ами и природата ви е объркана.Добре че при нас само системата е объркана.С времето засега сме добре.Тук-там някои аномалии.А при вас е ужас като гледам.Стойте си в къщи и това е. Ама и това не става,просто незнам как да ви успокоя. Щом и при вас в Аризона става лошоооооо.....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: До Екнанови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.02.13 15:17



Хихихи абе ослушвах се аз ;))) Чаках да ме подканите

Ей сегинка отивам в Хобитата.

Лелее ама наистина е страшно. Гледам и във Фейса снимки постват от Америка. Колите на шосето са затрупани и само един сфетофар свети. А в Пз днес и слънчице се опита да пробие за малко. Тази зима ни пощади нас.



Тема Re:Re добро утронови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано10.02.13 17:22



Здравейте! Да ви почерпя по с топли медени питки, по случай деня на пчеларя






Тема Re:Re добро утронови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.02.13 18:23



Ооо, честит празниик! Много да са ви здрави трудолюбивите служители и мноого богат на аромат и полезни вещества мед да направят! Пък и парички да ви носят!








Тема Re:Re добро утронови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано10.02.13 19:20



Благодаря Екна, много сладки пчелички!





Тема Re:Re добро утронови [re: nadia_O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.02.13 22:27



Честит празник на пчеличките и от мен!


Много ме е страх, признавам се, но иначе обичам мед!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Re добро утронови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.02.13 23:03



сега отново съобщиха за Щатите -очаква се нова снежна буря ,лошо ...
Кали ,никакво излизане ! Пред компа , заедно с нашата дружинка ,ще устоиш и на това. Лошо го отнесе Америка тази зима.

Екна ,много ми хареса картината с цветето ! Добре си намерила цветовете - контрастират ,но и някак се допълват.



Тема Re:Re добро утронови [re: Tia maria]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано10.02.13 23:24



Тия, благодаря ти, но аз живея в южен щат, далече съм от събитията, но като гледам по ТВ нещата са много сериозни за половин северна америка. При нас такива снегове и студове няма, само дето мина миналия месец една студена вълна, сух студ, без валежи, то при нас сняг не вали, за 4-5 дни и съсипа цитрусите. Това е изключение, но трябва да се подготвим вече за изненади, наистина затоплянето на земята ще предизвика още много катаклизми.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re:Re добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.02.13 23:47



Да ,ти беше споменала. А аз си лягам ,лека нощ на всички . За тебе - хубав и успешен ден!



Тема Re:Re добро утронови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.02.13 06:38



Рано пиле - рано пие... кафе!

Добро утро!
Отворете очички за един хубав и успешен ден!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 14.02.13 18:59.



Тема Re:Re добро утронови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.02.13 10:35



Аз пък сега си пия чайчето.Докато нацепя дървата на малки цепинки, докато запаля камината,докато сваря чая,докато закуся и времето си отишло...Ей студено ама това в Америката - ужас. Момичета сега видях, че вчера е било Св. Валентина.та на патерици да честитим Именния ден на Калояна. Кали жива и здрава да си и успехи в живота, работата и във всичко.

ето ти едно подаръче,за да не тъгуваш по твоите дръвчета.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Re добро утронови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.02.13 19:51





На всички обичащи и обичани пожелавам хубави празнизи - 14 февруари.



и понеже съм на кънтри вълна, потанцувайте малко с мен

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 11.02.13 20:01.



Тема Re:Re добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.02.13 09:11



Добро утро,приятен и успешен ден на всички





Тема Re:Re добро утронови [re: EFO75]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано13.02.13 10:31



добро утро ..кой изпапка закуската ?





Тема Добра вечернови [re: marggoto]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано13.02.13 18:36



Показвам ви интересно видео - мъж облечен в специален костюм се гмурка дълбоко във водите и се движи по течението, когато вече не му стига въздуха със специален балон се издърпва на повърхността.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Любовнови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.02.13 11:49



Да не сте на вино от сутринта?


Обичайте и раздавайте с пълни шепи любов, бъдете обичани!




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.02.13 11:54.



Тема Честит празник!нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.02.13 11:52



Трифон Зарезан е!




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.02.13 11:54.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Buba67]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано14.02.13 12:11




Бубе, много се радвам да те видя!



Тема Re: Честит празник!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано14.02.13 12:41



Обявявам код червено !



Тема Re: Честит празник!нови [re: Tia maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано14.02.13 12:45



Такова ли?





Тема Re: Честит празник!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.02.13 13:08



Аз съм на това пък за другите незнам....



Честит ви любовен празник!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от *jull** на 14.02.13 14:42.



Тема Re: Честит празник!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.13 14:51



Вярваме ти, Флорче! Като видях как беше "активирала" линка,
направо ми стана ясно "на какво" си!



Честит празник и от мен!
Ако ви липсва едното, заместете го с другото...
За последствията ще му мислите на сутринта...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Честит празник!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.02.13 16:22





Честит празник на всички с пожелание за прекрасна вечер!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Честит празник!нови [re: mammita63]  
Автор EFO75 ()
Публикувано14.02.13 16:59



Честит Празник...





Тема Re: Честит празник!нови [re: EFO75]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано14.02.13 17:46



Честит празник и от мен ..да сме опиянени от любоФФ





Тема Добро утро с музика...нови [re: marggoto]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано15.02.13 00:03



Да ви е хубав деня



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добър ден ..нови [re: Kaлoянa]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано15.02.13 15:59



Добър ден момичета трябва да пиша дипломна работа и ужасът ми е че над 90 % от литературата ми е на руски а нищо не разбирам

Някой може ли да ми окаже съдействие.



Тема Re: Добър ден ..нови [re: marggoto]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано15.02.13 18:01



Джулчее, много ми домъчня вече за теб ...





Тема Re: Добър ден ..нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.02.13 18:44



А на мен за теб.....хайде да идва май месец, че да се видим всичките....

Иначе совичката е много миличка и красивичка също като Джул.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добър ден ..нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано15.02.13 19:28



Нали, и аз за нея си помислих като я видях :))

И на мен ми е домъчняло за всички вас, момичета. Дано се съберем на срещата



Тема Re: Добър ден ..нови [re: tinker.bell]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.13 19:52



Много съм дебела, бее!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър ден ..нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.13 19:57



Като стана въпрос за срещата и месец май, отсега да кажа, че предлагам да я оставим за началото на юни
(както миналата година), защото с тези абитуриенти и сбирки на випуски, месецът е направо пренаситен.
Началото на юни вече е спокоен откъм такива събития. Така нашето ще засияе с пълния си блясък!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър ден ..нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано16.02.13 15:00



Майския бал при Сатаната ли , Джул? Пу ,съм Маргарита ! Но Анушка още не е разляла олиото...

Редактирано от Tia maria на 16.02.13 15:03.



Тема Re: Добър ден ..нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.02.13 15:27



Не, юнския при... оня другия! И там без олио не става...


Между другото, връщаш ме при един от любимите ми автори. Чела ли си разказите му?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър ден ..нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано16.02.13 16:26



Не ,но благодаря че ме подсети. Обикновено в библиотеката се товаря с разни чиклити...и затъпявам бавно ...неусетно почти.



Тема Re: Добър ден ..нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.02.13 17:00



Е, тогава ти завиждам, че ти предстои!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър ден ..нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.02.13 18:45



И като заговорихме за книги, горещо препоръчвам разказите на Михаил Зошченко! В нета открих само 3, качени в един блог, но в библиотеката съм сигурна, че ги има... Е, това вече не е за изпускане!

Похвали се, ако ги намериш. Само мисълта за тях ме развеселява...

"Совите не са това, което са..."

Тема Добра неделя със стих.нови [re: *jull**]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано17.02.13 06:44



Във неделя събирам мечти.
Нямам нужда от миг за почивка.
Като малките, силни пчели
неуморно се трудя. С усмивка.
И обичам неделните дни.
Цели чудни полета от обич
чакат мен. Да ги грабна. С очи
да обходим небето със поглед.
Само ние го можем така.
Само аз, много аз и мечтите.
Просто вдигам (до Бога) ръка
и докосвам света си различен.
После влизам с копнежи и вик,
чак нахълтвам живота да сграбча ,
но с добро, със надежди и в миг,
миг от вечност приветливо щастие.
Във неделя създавам мечти.
Даже Господ, мечтае в неделя.
А през всички останали дни…
Не, не спя. Сбъдвам ги.
И живея.

Николина Милева

Добро утро в неделя!




Тема Re: Добра неделя със стих..и кафенови [re: Ю50]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано17.02.13 09:33







Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: tinker.bell]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.02.13 09:08





Редактирано от EFO75 на 18.02.13 09:09.



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.02.13 10:13



Успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.13 10:00



Бомба ли е паднала в клуба?....нито един постинг никъде по темите? Да не сте всички по стачките за тока а? Онзи ден два дена след изтичането на срока за плащане на тока ми се обадиха по телефона да си го платя иначе ще го изключат. И аз го платих естествено двойно - какво да правя,внуците с грип не може без ток. Ако бях по млада и здрава щях да ходя всеки ден на протестите...то не се издържа вече бе хора. Жал ми е за младите хора и децата и тези, които ще се родят... ех доброто старо време - то не беше кой знае колко добро но в сравнение с това си беше рай. При нас почна да вали сняг за кога ?...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.02.13 12:57



Ами времето те послуша - цяла зима ревеш за сняг...


При мен е слънце, но също да видим докога... А бе пролет е, няма шега!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.13 16:55



То да беше сняг като сняг ама НЕ - превърна се в дъжд и кал. наистина се чуства идването на баба Марта.
Ето ви нещо интересно което намерих в нета.



Изследване открива случайно, че химиотерапията влошава рака







Екип от изследователи, които са търсили отговор на въпроса защо раковите клетки са толкова издръжливи, попадат случайно на много по-важно откритие...


При провеждане на своите изследвания екипът открива, че химиотерапията всъщност вреди силно на здравите клетки и впоследствие ги кара да отделят протеин, който поддържа и подхранва растежа на тумора. Освен това, тя дори прави тумора силно устойчив на бъдещи лечения.

Публикувайки откритията си в сп. Nature Medicine, учените съобщават, че откритията им са "напълно неочаквани".

Новината идва след като неотдавна бе разкрито при подобно изследване, че скъпите лекарства за лекуване на рак не само не лекуват тумори, но всъщност ги влошават. Било е установено, че употребата на лекарства за лекуване на рак предизвиква "метастази" на туморите и ги прави да увеличават размера си значително. Като резултат лекарствата са убивали пациентите по-бързо.

Междувременно, смешно евтини продукти, като куркума и джинджифил се установява последователно, че намаляват туморите ефективно и се борят с разпространението на рака. При обзор на 11 проучвания е установено, че използването на куркума е намалило размера на мозъчен тумор със шокиращи 81%. По-нататъшни изследвания също така са показали, че куркумата е в състояние напълно да спре растежа на раковите клетки.


Има вече дори и информация, че кокосовото масло може да предотвратява и убива ракови образувания

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор Bиkи999 (непознат)
Публикувано20.02.13 11:54



Здравей, Фло! Здравейте, мили момичета и момчета!
Днес никой нищо не е написал в клуба. Чак ми стана мъчно!
Фло, много ми допадна информацията за химиотерапията. Аз съм горещ привърженик на алтернативната медицина. Преди месец се "уредих" при един лечител, който много трудно приема. Тези дни ще пиша за неговите препоръки в съответната тема.
Лек и спокоен ден на всички!



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Bиkи999]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.13 12:38



Прави си, Вики, на всеки му е приятно да чете, но не знам защо толкова малко хора си правят труда да напишат
дори само по 2 думи в Раздумката... Май не си даваме сметка, че животът в този Клуб зависи от самите нас!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.02.13 15:33



Аз се поочочорих след вливката, изпратих пак мъжлето и ей ме на



Викнала съм тук един елегантен као вампир левент да ни позабавлява:







Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.13 20:30



хи-хи, ама много готин беззъб вампир

си намерила
чудесно реге!
"лайк"



Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.13 20:44



Фло, има много писаници по повод какви ли не изследвания, и това, че случайно се разбрало - не е вярно, отдавна медиците са наясно с ползата и вредата от ХТ и последствията от нея...

навремето и аз сама се отказах от последните два курса ХТ
беше ми много трудно да приема това решение, но чувствах, че ХТ просто ми взима последните сили и бавно, но сигурно ме убива...
особенно когато порових по-надълбоко в и-нета и изрових статистиката за позитивното действие на хт в моят случай, около 5%...
предпочетох да оживявам без химия, реших да се оставя на каквото Мирозданието ми е подготовило

а не дискутирам за това по единствена причина - да не прозвучи като подбуда за отказ от ХТ-лечението
разбира се , че има хора, на които им помага ХТ да си поддържат ремисията и дори се излекуват, както и има видове рак, за които има добре подбрана схема ХТ и се получават добри резултати в частта лечение, ремисия, живот

всичко е "според зависи"





Тема Успешен ден!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.02.13 07:55





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.02.13 09:15



Така е Лиди. Аз също се отказах навремето,надали щях да бъда жива досега ако я прилагах...но на всеки индивидуялно е.но че повечето вреди е ясно.Нека новите болни преди да почнат химко добре,ама много добре да се запознаят с последиците и ако решат да продължат ако ли не да се откажат.Аз избрах второто след две лъчета и Слава на бога осем години живея още. Също и с тези ваксини на младите момичета за рака на шийката.Ами тази ваксина ги осакатява и не могат да износят децата си и абортирват.Бях пуснала статия за тази ваксина от доктор,който е участвал в изработването на ваксините.Ако я намеря ще я пусна пак.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.02.13 09:21



Ето я статията прочетете.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.02.13 09:23



ОООООООО Джул какво е това омърлушено совче????

Я дай нещо по-ведро....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.02.13 10:42



Много си симпатична





Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано21.02.13 16:26



Аууу, Джулче, някаква драстична диета ли си спазвала, че изглеждаш така





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: LlDlru]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано21.02.13 18:59



Джул, много си симпатична, ама ми се виждаш ядосана, що ли...

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Успешен ден!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.13 00:43



Не просто симпатична, а голяма красавица, направо Crasiva...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.02.13 10:51



Отдавна се чудех как изглежда някоя, която е Crasiva



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.02.13 10:57



Като бяхме деца и врмето беше лошо рисувахме с тебешир слънце на асфалта, защото вярвахме, че правим нещо като магия за хубаво време



Я да пробвам виртуално дали ще стане





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.02.13 11:08







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано22.02.13 11:46



А пък за куркумата-има известни данни ,че куркуминът,едно вещество в нея е силно биологично активен по най -различни начини в най -различни системи ,но много малка част от него се усвоява. За да се достигнат значими серумни нива трябва да се поемат няколко гр. от него а за тази цел е необходимо да изядем около 100 гр.куркума. Това е от ,,Псевдонауката " ,която май ще се преврърне за мен в настолна книга. Има данни ,че куркуминът може да е и канцерогенен. Сега точно чета поредната глава ,,Изследване показало..." интересно е ,но няма как да кача цялата книга.
Пак пиша бързо ,ох ,аман вече !
Флорче ,зная ,че имаш желание да помогнеш ,радвам се , че те чета ,радвам се да видя и постингите на другите . Гушкам ви всички ,бързо,че трябва да вместя и протестът в програмата. Малко ме е страх при големи тълпи ,защото съм с патерици ,да не ме , стъпчат ,но всички ще ходим ,това е положението.

Редактирано от Tia maria на 22.02.13 11:48.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано22.02.13 17:18



Добър ден





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.02.13 21:52



Добро утро България!
Вече имаме систематизирана информация, че БЪЛГАРИТЕ в различни краища на Света ще застанат на УЛИЦАТА на 24.02.2013 година в 11:00 часа българско време!!!
Протести ще има във:
-Мадрид
-Лондон
-Барселона
-Берлин
-Атина
-Монреал
и много други по-малки градове....
... Вниманието на цяла Европа е насочено към България в момента.
Много народи са затаили дъх,за да видят дали Ние българите ще срутим СИСТЕМАТА на Новият Световен ред....
Те всички са готови да Ни последват...
Правителствата в Европа са в Паника...
Протеста на БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД отдавна вече не е само национален....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано22.02.13 22:11



Мнооого симпатична







Тема Re: Успешен ден!нови [re: tinker.bell]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.02.13 09:18



Добро утро, чакам си кафето в леглото!...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано23.02.13 10:36



ехооо



Тема Re: Успешен ден!нови [re: *jull**]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано23.02.13 13:33



Малко със закъснение :)





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.02.13 14:28





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано23.02.13 20:35





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: Kaлoянa]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано23.02.13 21:01



кааак ми се яде...


а кааааааак ми се пие...






Тема Re:Re: Добър вечер, Приятелинови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.13 22:13



Ами, Лиди, давай смело! Животът и без това е достатъчно кратък! Едва ли чаша бира и порция цаца ще го съкратят чак толкова :-)



Тема Здравейте.нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.02.13 09:44



И аз съм на това мнение Екна. Малки изключения отвреме навреме няма да ни навредят.

Хора сме бе хораааа

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте.нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.02.13 22:01



ЕХ, мога да ям само рибка, но да не е солена...
а пък за биричка просто МЕЧТАЯ...

много дълго време и особенно в последния месец имах адски проблеми с вътрешностите ми...
ходих при толкова много гастроентеролози, лежах по болници - безрезултатно...само хвърлени пари в лекарства, антибиотици, без подобряване...

но аз съм учена

- трябва да се търси причината, пък после да решавам проблемите със следствията
така стигнах по метода на технократската ми инженерска логика до извода, че трябва да действам по метода на изключването

и ето - вече от 3 дни не ям нищичко което има ГЛУТЕН, и се появи Надежда , че БЕЗ ГЛУТЕН може да е моят живот нататък

Глутенът е протеин, който се намира в пшеницата, ръжта, ечемика и овеса

а лекарите все настояваха аз да ям именно бял пшеничен хляб, овесени ядки, и ечемик - че правели филм по лигавицата на червата и щели да предпазват от възпаления - дрън, дрън...

оказа се, че именно тези храни са ми вредили

разбира се, че много ми помогна и моят НОВ личен лекар, поставяше ми 3 дни подред обезболяващи и подхранващи системи, та оживях за пореден път
еми ДА! - аз съм ЖИВУЧАЯ

а глутеновата ентеропатия често е придружена от лактозна непоносимост, която аз усетих веднага след ХТ, а може би досегашните ми проблеми с червата, стомаха и панкреаса да са били именно поради тази глутенова и лактозна непоносимост през всичките тези 7г ...

така че нещата могат да се оправят, когато умееш да намираш инфото и да го използваш ефикасно

уф, дано да е това, аз съм стриктна и ще спазвам безглутеновата диета

така че сега съм в процеса на намирането на храни без глутен




не търся он-лайн магазини, там е адски скъпо, само хляба е на цена 19 лв за 1 кг ...

купиха ми брашно без глутен /цена 6,8 лв/кг /, комшийката ми изпече хляба /аз бях много зле за да си го меся сама.../ - рони се, безвкусен е, но вече нямам такива ужасии в корема

е, много изприказвах, а исках да кажа следното- моля всичките клубарки и клубари и всичките ми приятели, които МОГАТ да пият биричка - пийнете и за мене по един гълток , аз ще се въздържа, защото в бирата има ечемик...

НАЗДРАВЕ !




Тема Re: Здравейте.нови [re: LlDlru]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано24.02.13 23:09



Лиди, потърси си бира със хмел, има я на пазара.

За глутена - напълно си права - тук се продава брашно без глутен, но хляба от него е ужасен, прилича на тухла, аз го правя в машината за хляб. Понякога слагам глутен - тук се продава отделно, изглежда като брашното - за да придобие вид, но бързо сменям рецептата без него. Продават се и макарони, спагети всичко без глутен, така, че потърси такива продукти, на всички пише продукти от Италия. За лактозата - тук се продава мляко без лактоза, може би и при вас по магазините има такова. Взимаш лупата, тръгваш по суперите...

Помисли и за пробиотиците ако си квасиш мляко без никаква мазнина и без лактоза, а закваската да си я купиш от тук

. Веднъж заквасиш ли си, винаги от направеното мляко си оставяш за следващо правене на кисело мляко закваска и така до безкрай. В щатите има сайтове, и в Канада също, които продават точно такива пакетчета с българска суха закваска и така като изпусна млякото от претопляне започвам от начало, което не е лошо от време на време да се обновява. Няма нищо по хубаво от българското кисело мляко с пробиотиците, което е и лекарство, но не всички хора оценяват това, и много често се цитират на Хипократ великите думи, че храната е твоето лекарство...

Успех

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Здравейте!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.02.13 23:10



Светлинка в тунела...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте!нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.02.13 23:42



ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !
Джулче, спаси ми Мечтата и я превърна в Надеждата - цунки





Тема Re: Здравейте!нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано25.02.13 06:47



Просо ,киноа,царевично брашно ,картофи,нахут ? Елда ? Аз търся рецепти с елда заради спортиста вкъщи. Ще обменяме опит в готварската тема.





Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.02.13 09:07



Добро утро.Приятен ден и успешна седмица





Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.02.13 19:29



Само рецепти с елда да искаш!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Здравейте!нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.02.13 09:17



Добро утро в това размирно време. В софийското поле вече заваля, за това чаша кафе и действайте по задачите!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Здравейте!нови [re: Buba67]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано27.02.13 09:34



Добро утро ..Сега се подготвям за дипломна работа ..и малко ми е напечено, но влизам да ви чета

Покрай мен - който ме е фейснал знае, че си приспах кучето. Много гадно бееее без шушулчица,ноо аз съм добре и се появявам тук-там



Тема Re:Re: Здравейте!нови [re: marggoto]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.02.13 14:28



само казвам здрасти . уча се да пиша чрез диктовка на смартфона . но е трудно . например не знам как да сложа главни букви . а в момента съм на почивка . не винаги имам достъп до лаптопа . и затова си правя тихо . ;-)



Тема Re:Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.02.13 08:18



Добро утро с добро кафе! Може да е студеничко, но отиваме към пролет!


Преди дни получих първия си букет от лалета. Хубаво настроение на всички!



"Совите не са това, което са..."

Тема Честита Баба Марта!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.03.13 07:33



Да сте живи, да се здрави,
да сте бели и червени,
румени, засмени!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: *jull**]  
Автор mera 63 (???)
Публикувано01.03.13 08:23



БЕЛИ НЕБЕСНИ МЕЧТИ,
ЧЕРВЕНИ БЛЕСТЯЩИ ЛЪЧИ,
УТРИННО СЛЪНЦЕ ИЗГРЯВА-НОВО НАЧАЛО ТИ ДАВА!
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!





Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: mera 63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.03.13 09:04





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано01.03.13 09:23








Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор plamiluch-204388 (член)
Публикувано01.03.13 10:07



Честита Баба Марта на всички!Нека здравето, усмивката и късмета Ви съпътстват през цялата година!





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: plamiluch-204388]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.03.13 13:25





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.03.13 13:38





А сега да ви почерпя за рождения ден на големия ми син.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 73нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.03.13 14:23



честита баба марта , момичета! бъдете живи и здрави, румени, засмени!



Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано01.03.13 14:30



Баба Марта днес разнася
пълна кошница с цветя
и на всеки на ръката връзва някаква мечта


Нека да се изпълнят всичките ви мечти, когато срещнете първия пролетен щъркел ;)





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.03.13 14:32



Честит рожденик, мила! Ами и той каква здрава мартеница
ти е вързал - за цял живот!

Да си я носиш с радост!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 02.03.13 08:00.



Тема До всички ТУК!нови [re: Ekna]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано01.03.13 17:49








Тема Re: До всички ТУК!нови [re: Ю50]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.03.13 18:55



Охо, Юле, изгря с първомартенското ни слънчице!
Честито и на теб с пожелание за здраве и усмивки!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.13 08:07



Добро утро, сънливци! Днес кафенцето ще е със зюмбюлче!


Синоптицити ни плашат със силен вятър, така че който може,
да стои у дома пред компютъра и да пише в Клуба! Гарантирана
безопасност!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.03.13 09:15



ААААААААА при нас няма вятър а слънце,топло и маман Флора е в двора сред зюмбюлите,кокичетата и мензухарите да си човърка почвата...

Но ако задуха веднага съм пред компото с чайчетоо. Хайде лек ви ден и почивка.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано02.03.13 09:43



А пък баба Юли днес ще го раздава уличница

още от сега е слънчево.
Ама то Филибето си е друга България




Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано02.03.13 09:46



Събота

Само в събота няма да бързам.
Тоз живот и без мен си тече...
И проблеми на възел завързани
нека друг вместо мен разплете...
Днес е ден за любов. И за птици.
И за още милиарди неща,
дето носим в душите – искрици,
но пропускаме някак в света...
Днес е ден, в който правя магии,
от онези – които мълчат.
Ще засаждам цветя във саксии,
и ще чакам до тях – да растат.
Днес е ден за летящи небета.
Всичко в събота май е възможно.
И запяла песента на сърцето си,
цяла обич ще съм. Неотложно.
Всичко друго – търпи на отлагане.
Да не чувам забързани стъпки!
Тоз живот не е вечно надбягване.
Той е миг. Тишина. И прегръдка.



автор –irini




Тема Пренарежданенови [re: flora bg]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано02.03.13 09:51



Всеки ден си пренареждам живота.
Нещо изхвърлям, нещо прибавям.
Нещо поправям, макар неохотно.
Някъде слагам черта,
другаде скоба отварям.
И си казвам: от днес – на чисто.
Преброявам приятелите си.
Все по-малко остават. Ония, истинските.
И все повече стават предалите ме.
Нищо, казвам си. От днес – наясно
с думите, с хората, с всичко.
На рискове и случайности – баста!
И гордостта си обличам.
Спокойно, мойто момиче, казвам си.
Стига си яде нервите.
И не преливай от пусто в празно.
До следващото пренареждане.




Тема Re: До всички ТУК!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.13 11:49



За вятъра да се изкажат тези от Северна и Северозападна България...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.03.13 13:27



Синоптикът от Северозападна България съобщава, че има силен вятър, но не е нищо фрапиращо. Излизах, щом не ме бутна, значи не е силен.
На всички желая прекрасен ден, независимо от атмосферните условия.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: До всички ТУК!нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.13 13:48



Въпросът не е да те бутне и да паднеш, а да те издигне и да хвръкнеш!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.03.13 13:57



Джул, не може да ме издигне, сигурно не е достатъчен за моите килца, но други работи могат да ме накарат да летя.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: До всички ТУК!нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.13 17:37



Ами разкажи, де, или дори покажи!


От мен - малко гориво, ако решиш да се упражняваш в летене!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Bиkи999]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано02.03.13 18:07



Здравейте момичета, то аз май доста темички и закачки съм пропуснала!! Нищо като ми мине приключването,
(ще наваксам /то после остава подготовката и матурите на моя сладур, нооо ще гледам да влизам по-честичко

/
Още веднъж искам да ви кажа, че много ви обичкам!!!



Вики, исках да те попитам , кой е този лечител и какви са ти впечатленията?

Целувки на всички!!!

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Редактирано от *jull** на 02.03.13 19:53.



Тема Re: До всички ТУК!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.03.13 19:31





Е това може да ме накара да полетя, като прибавим и следващия етап, но ще си премълча за подробностите.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.03.13 20:48



Айдъъъ почнахме да летим....

Аз пък се заземявам....даже и замезвам и запийвам от деветгодишното си Маврудче.
Краси, хайде пролетта още малко ще пукне и трябва да се съберем пак майничките.Организирвай купона и се обади кога.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: До всички ТУК!нови [re: flora bg]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано02.03.13 21:18



Флорка, пролетта наистина вече идва и е време да се видим, мястото съм го осигурила- знаеш

Кафето от мен, а цветята от твоята градинка

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Честит празник!нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.03.13 10:51



Да ни е честит празникът и дано се събуди у нас силният дух на предците ни!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Честит празник!нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано03.03.13 11:00



Честит празник и от мен!!!




\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Re: Честит празник!нови [re: kras4o_k]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано03.03.13 11:24



Добър ден ..Честита Баба Марта..да сте живи и здрави по една виртуална мартеничка от мен.
Честит Празник! Дълбок поклон към всички онези, които проляха кръвта си и дадоха живота си за България!



Тема Re: Честит празник!нови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.03.13 18:25



Бегом към





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.