Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.01.13 17:08



И племеника е неграмотен,поради споменатите от теб причини. Веднъж баба му ,/майка ми / се ядосала : ,,Как можа да напишеш ,,кукиче " ? Такава разпространена дума! Вярно ,че няма дума за проверка..."
А малкия наглец отговорил:
,, А ,има ,бабо ,има . Проверява се с ,,куку ".
Такива ми ти работи....



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 17:22



Ами има такова нещо за съжаление. И то и от поколението, което сега е над 20 г., т.е. децата на прехода. Ами днес една колежка ми разправя: дъщеричката й е в трети клас. Снощи, казва, правихме презентация!?! На Пауър Пойнт! Купили и на нея мъничък лап-топ, че не можела да се вреди от кака си. А презентацията, разбира се я правят мама и тате, ама нейсе .... В трети клас - презентация!?! Та то времето наистина е такова, ама лошото е, че всяка новост е за сметка на пренебрегване на основни неща.

Е, и не е хубаво да се обобщава така де. Познавам и деца, които са осъзнати на крехките 12-13 г. и са много амбициозни и четат много. На Ембадем дъщеричката е такава, жива и здрава да ни е. Уникално хлапе, целеустремена, умна и отговорна. Та сигурно има и такива деца, но, за жалост, едва ли те ще са бъдещето на България. По-скоро ще са бъдеще на друга държава...

Аз за това като купувам подаръци за деца и гледам да са книги или от типа семейни игри - игри на думи, логически игри, пъзели - хем е игра детето да се радва, но и ще образова, а и отклонява вниманието от компа. И винаги с нетърпение очаквам да споделят впечатления след време. За моя радост се оценяват игрите, макар да не съм убедена дали тази оценка е искрена и дали не е от родителя хихи...



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 17:27



Хич не им се струва важно това. Дали след време още ще се разбират какво искат да кажат, когато пишат ;)) Но вината не е само тяхна. Критериите и методите в училище са занижени. Не е като едно време.

А и времената са такива, че притискат родителите и често вниманието им е на друго място. Не стига време, нито нерви ...



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.01.13 18:02



Оф момичета ако аз взема да ви се оплаквам от внука и неговото "учене" няма да ми стигнат две денонощия. Но както Екна казва не само те са виновни а и системата. Накарала е учителите да се съобразяват с децата а не обратното. И нали за всяко дете се плаща за обучението му, гледат да имат повече деца в училищата и бележките ги завишават. Гледат си интереса и са прави щото работа няма за учителите като ги съкратят. Въобще объркана система,държава,живот. Ден за ден стана без мечти и планове за в бъдеще. Наистина не искат да четат книги. Аз само бърша праха от библиотеката и скоро прибрах много книги, особенно детските, юношестките, в един чувал и на тавана. Иначе любимото ми време за четене е от 22.00 докато ми се приспи в леглото под нощната лампа. Но аз отдавна престанах да чета класика, художествена и любовна,романтична литература. Сега съм наблегнала на книги за духовното си извисяване. Също и на новите книги за историята на България и света. Нали знаете на вкус и цвет - товорищ нет.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.13 18:10



Екна, извинявай! Наистина се изказах доста крайно, не можем да слагаме всички под един знаменател, но съм много чувствителна на тази тема. Наистина, в стремежа да се вземе повече материал, нямат време да затвърдят основните неща, най-просто казано - количеството за сметка на качеството.
От друга страна момиченцата са по-старателни, по-прецизни в подготвянето на уроците, но общо нивото на образованието е много занижено. Въпреки грубите грешки /според мен де/, които допуска правописно, малкия ми син учи втора година в елитна езикова гимназия и поддържа едно добро ниво на успех, какво тогава да мисля за някое по-непретенциозно училище...
Милата дъщеричка на Ембадем, дано има късмет това сладко дете, толкова ощетено от съдбата! Всеки път, когато ходя на терапия, минавам покрай кафето, където сядахме с Емчето, сякаш ми е пред очите...





Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано29.01.13 20:57



Едва ли ширещата се неграмотност сред децата е продукт единствено на училището. Аз например чета всеки ден на моите ученици по една приказка. Не ми е удобно да споделя на въпроса ми :"Колко често вкъщи мама и тате ви четат приказки", какви отговори получавам. Да не говорим, че част от родителите никога не са играли игри с децата си.
Но-о-о-о пък зная как цветисто се псува, как чалгата се надува до дупка и как "тате вдигна 150 км. с колата"
Малко го ударих на професионална чест, ама когато единственото, което родителите правят вечер, е да пуснат на детето детски филм, за да не ги занимава, няма как децата да имат достатъчен словен запас, натрупани емоции и впечатления, изградени семейни ценности и позитивно отношение към училището.
Впрочем има и прекрасни деца, родители учители, училища. Аз вярвам в децата, младите хора и доброто бъдеще за тях.



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Финландското образование - едно от най-добритенови [re: nelgina]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.13 21:48



А я да видим как било във Финландия...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.13 23:13



Наденце, няма за какво да се извиняваш! Ясно е, че те боли за децата и ролята на родителя е непрекъснато да говори, възпитава и насърчава така, както смята за правилно.

Нелджина, нали и аз това казвам, че и те са крайно изтощени и изнервени от борбата с живота и понякога не им стигат силиците.

Но аз най-малко мога да говоря заради липсата на личен опит.

Наистина все още чалгата (в най-широкия смисъл на думата) се шири навсякъде. Но ми се струва, че отмира времето й.

А за съжаление на нас не ни е познато понятието "работа в екип" - така, както трябва да е между учител-дете-родител и пациент-лекари и т.н. Всичко идва от липсата на общество, неспособността да бъдем съпричастни и добри, да помагаме вместо да пречим и плюем.

Пък за Финландия... Дълга статия, не я изчетох цялата, но ми стана ясно за какво иде реч. Ами ... какво да се каже повече... Съзнават, че е изключително важно и осигуряват всичко необходимо. Ние сме като незрели хлапаци и хулигани пред тях (имам в предвид ние като нация). Мнооого вода още трябва да изтече преди да стигнем своята зрялост и обществено съзнание. Картината трябва да се гледа цялостно, отгоре, а не на ниво индивид. Те нашите политици все още само и единствено за това се врат в политиката - лично облагодетелстване. Чакаме да се родят истинските лидери на нацията - смели, харизматични, интелигентни, отдадени, малко дори идеалисти. Чакаме ...

Редактирано от Ekna на 29.01.13 23:14.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.13 23:26



"Дълга статия, не я изчетох цялата..."
Ами че то интересното е в подробностите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано30.01.13 09:52








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.