Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: tinker.bell]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.02.13 09:08





Редактирано от EFO75 на 18.02.13 09:09.



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: EFO75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.02.13 10:13



Успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.13 10:00



Бомба ли е паднала в клуба?....нито един постинг никъде по темите? Да не сте всички по стачките за тока а? Онзи ден два дена след изтичането на срока за плащане на тока ми се обадиха по телефона да си го платя иначе ще го изключат. И аз го платих естествено двойно - какво да правя,внуците с грип не може без ток. Ако бях по млада и здрава щях да ходя всеки ден на протестите...то не се издържа вече бе хора. Жал ми е за младите хора и децата и тези, които ще се родят... ех доброто старо време - то не беше кой знае колко добро но в сравнение с това си беше рай. При нас почна да вали сняг за кога ?...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.02.13 12:57



Ами времето те послуша - цяла зима ревеш за сняг...


При мен е слънце, но също да видим докога... А бе пролет е, няма шега!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.13 16:55



То да беше сняг като сняг ама НЕ - превърна се в дъжд и кал. наистина се чуства идването на баба Марта.
Ето ви нещо интересно което намерих в нета.



Изследване открива случайно, че химиотерапията влошава рака







Екип от изследователи, които са търсили отговор на въпроса защо раковите клетки са толкова издръжливи, попадат случайно на много по-важно откритие...


При провеждане на своите изследвания екипът открива, че химиотерапията всъщност вреди силно на здравите клетки и впоследствие ги кара да отделят протеин, който поддържа и подхранва растежа на тумора. Освен това, тя дори прави тумора силно устойчив на бъдещи лечения.

Публикувайки откритията си в сп. Nature Medicine, учените съобщават, че откритията им са "напълно неочаквани".

Новината идва след като неотдавна бе разкрито при подобно изследване, че скъпите лекарства за лекуване на рак не само не лекуват тумори, но всъщност ги влошават. Било е установено, че употребата на лекарства за лекуване на рак предизвиква "метастази" на туморите и ги прави да увеличават размера си значително. Като резултат лекарствата са убивали пациентите по-бързо.

Междувременно, смешно евтини продукти, като куркума и джинджифил се установява последователно, че намаляват туморите ефективно и се борят с разпространението на рака. При обзор на 11 проучвания е установено, че използването на куркума е намалило размера на мозъчен тумор със шокиращи 81%. По-нататъшни изследвания също така са показали, че куркумата е в състояние напълно да спре растежа на раковите клетки.


Има вече дори и информация, че кокосовото масло може да предотвратява и убива ракови образувания

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор Bиkи999 (непознат)
Публикувано20.02.13 11:54



Здравей, Фло! Здравейте, мили момичета и момчета!
Днес никой нищо не е написал в клуба. Чак ми стана мъчно!
Фло, много ми допадна информацията за химиотерапията. Аз съм горещ привърженик на алтернативната медицина. Преди месец се "уредих" при един лечител, който много трудно приема. Тези дни ще пиша за неговите препоръки в съответната тема.
Лек и спокоен ден на всички!



Тема Re: Добро утро, Приятелинови [re: Bиkи999]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.13 12:38



Прави си, Вики, на всеки му е приятно да чете, но не знам защо толкова малко хора си правят труда да напишат
дори само по 2 думи в Раздумката... Май не си даваме сметка, че животът в този Клуб зависи от самите нас!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.02.13 15:33



Аз се поочочорих след вливката, изпратих пак мъжлето и ей ме на



Викнала съм тук един елегантен као вампир левент да ни позабавлява:







Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.13 20:30



хи-хи, ама много готин беззъб вампир

си намерила
чудесно реге!
"лайк"



Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.13 20:44



Фло, има много писаници по повод какви ли не изследвания, и това, че случайно се разбрало - не е вярно, отдавна медиците са наясно с ползата и вредата от ХТ и последствията от нея...

навремето и аз сама се отказах от последните два курса ХТ
беше ми много трудно да приема това решение, но чувствах, че ХТ просто ми взима последните сили и бавно, но сигурно ме убива...
особенно когато порових по-надълбоко в и-нета и изрових статистиката за позитивното действие на хт в моят случай, около 5%...
предпочетох да оживявам без химия, реших да се оставя на каквото Мирозданието ми е подготовило

а не дискутирам за това по единствена причина - да не прозвучи като подбуда за отказ от ХТ-лечението
разбира се , че има хора, на които им помага ХТ да си поддържат ремисията и дори се излекуват, както и има видове рак, за които има добре подбрана схема ХТ и се получават добри резултати в частта лечение, ремисия, живот

всичко е "според зависи"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.