Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добър вечер, Приятелинови [re: Kaлoянa]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано23.02.13 21:01



кааак ми се яде...


а кааааааак ми се пие...






Тема Re:Re: Добър вечер, Приятелинови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.13 22:13



Ами, Лиди, давай смело! Животът и без това е достатъчно кратък! Едва ли чаша бира и порция цаца ще го съкратят чак толкова :-)



Тема Здравейте.нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.02.13 09:44



И аз съм на това мнение Екна. Малки изключения отвреме навреме няма да ни навредят.

Хора сме бе хораааа

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте.нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.02.13 22:01



ЕХ, мога да ям само рибка, но да не е солена...
а пък за биричка просто МЕЧТАЯ...

много дълго време и особенно в последния месец имах адски проблеми с вътрешностите ми...
ходих при толкова много гастроентеролози, лежах по болници - безрезултатно...само хвърлени пари в лекарства, антибиотици, без подобряване...

но аз съм учена

- трябва да се търси причината, пък после да решавам проблемите със следствията
така стигнах по метода на технократската ми инженерска логика до извода, че трябва да действам по метода на изключването

и ето - вече от 3 дни не ям нищичко което има ГЛУТЕН, и се появи Надежда , че БЕЗ ГЛУТЕН може да е моят живот нататък

Глутенът е протеин, който се намира в пшеницата, ръжта, ечемика и овеса

а лекарите все настояваха аз да ям именно бял пшеничен хляб, овесени ядки, и ечемик - че правели филм по лигавицата на червата и щели да предпазват от възпаления - дрън, дрън...

оказа се, че именно тези храни са ми вредили

разбира се, че много ми помогна и моят НОВ личен лекар, поставяше ми 3 дни подред обезболяващи и подхранващи системи, та оживях за пореден път
еми ДА! - аз съм ЖИВУЧАЯ

а глутеновата ентеропатия често е придружена от лактозна непоносимост, която аз усетих веднага след ХТ, а може би досегашните ми проблеми с червата, стомаха и панкреаса да са били именно поради тази глутенова и лактозна непоносимост през всичките тези 7г ...

така че нещата могат да се оправят, когато умееш да намираш инфото и да го използваш ефикасно

уф, дано да е това, аз съм стриктна и ще спазвам безглутеновата диета

така че сега съм в процеса на намирането на храни без глутен




не търся он-лайн магазини, там е адски скъпо, само хляба е на цена 19 лв за 1 кг ...

купиха ми брашно без глутен /цена 6,8 лв/кг /, комшийката ми изпече хляба /аз бях много зле за да си го меся сама.../ - рони се, безвкусен е, но вече нямам такива ужасии в корема

е, много изприказвах, а исках да кажа следното- моля всичките клубарки и клубари и всичките ми приятели, които МОГАТ да пият биричка - пийнете и за мене по един гълток , аз ще се въздържа, защото в бирата има ечемик...

НАЗДРАВЕ !




Тема Re: Здравейте.нови [re: LlDlru]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано24.02.13 23:09



Лиди, потърси си бира със хмел, има я на пазара.

За глутена - напълно си права - тук се продава брашно без глутен, но хляба от него е ужасен, прилича на тухла, аз го правя в машината за хляб. Понякога слагам глутен - тук се продава отделно, изглежда като брашното - за да придобие вид, но бързо сменям рецептата без него. Продават се и макарони, спагети всичко без глутен, така, че потърси такива продукти, на всички пише продукти от Италия. За лактозата - тук се продава мляко без лактоза, може би и при вас по магазините има такова. Взимаш лупата, тръгваш по суперите...

Помисли и за пробиотиците ако си квасиш мляко без никаква мазнина и без лактоза, а закваската да си я купиш от тук

. Веднъж заквасиш ли си, винаги от направеното мляко си оставяш за следващо правене на кисело мляко закваска и така до безкрай. В щатите има сайтове, и в Канада също, които продават точно такива пакетчета с българска суха закваска и така като изпусна млякото от претопляне започвам от начало, което не е лошо от време на време да се обновява. Няма нищо по хубаво от българското кисело мляко с пробиотиците, което е и лекарство, но не всички хора оценяват това, и много често се цитират на Хипократ великите думи, че храната е твоето лекарство...

Успех

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Здравейте!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.02.13 23:10



Светлинка в тунела...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте!нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.02.13 23:42



ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !
Джулче, спаси ми Мечтата и я превърна в Надеждата - цунки





Тема Re: Здравейте!нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано25.02.13 06:47



Просо ,киноа,царевично брашно ,картофи,нахут ? Елда ? Аз търся рецепти с елда заради спортиста вкъщи. Ще обменяме опит в готварската тема.





Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.02.13 09:07



Добро утро.Приятен ден и успешна седмица





Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.02.13 19:29



Само рецепти с елда да искаш!...



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.