Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.01.13 21:56



Да, така е, тези изключителни млади хора няма да работят за България. Екна по-нагоре същото е казала. Много е тъжно!
Едно момче, наш роднина по сватовство, с изключителни математически способности, явява се на международна олимпиада /не съм сигурна по математика или по физика, защото се реализира във физиката/. Това става, когато е в 9 клас. Там се впечатляват от способностите му и му предлагат пълна издръжка и стипендия за университет във Франция. Сега е на 29 години, има къща в Париж, собствена, жена и 2 дечица и там е неговото бъдеще. Разбира се, през тези години, въпреки заложбите си, се е трудил много здраво и продължава да го прави. Изобретил е някакъв вид стъкло, с някакво си специално пречупване, не съм много наясно. Реализирал се е и продължава да работи, но не за България, а за Франция!


Но искам да подчертая, че за шанса му за проява има значение има и семейното обкръжение, баща му е директор в банка, майка му преподавател в университет, хора, изградили кариера и израснал в такава среда младия човек има амбиции за изява.
И аз сега в стила "Размисли и страсти" си мисля: колко ли малки дечица, с изключителни заложби и таланти има в БГ, в някои малки бедни селца, където са забелязани единствено от учителите в местното училище. Представете си, че родителите са безработни, издържат се на социални помощи, налегнати от хиляди проблеми, ами кой ще даде шанс на тези дечица да отидат някъде, където да изявят таланта си, някой да ги забележи и оцени, те си остават неоткрити златни мини. Сигурно има много такива случаи, в България се раждат много талантливи хора, но трябва да имат и шанс да покажат каквото могат!
А пък тези, които са имали амбицията и упоритостта да покажат какво могат, пак няма да останат да работят за България. За съжаление!
Спирам дотук, че стана много песимистично!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nelgina]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 22:10



Оф така е мила, ще изчезнат милите ни деца и внуци, няма как.
То тук не е за живеене и още по-лошо ще става. Ето гледам двете внучета и след няколко години и те ще отлетят при майка си в чужбина. Сина с всяка измината година все по-малко говори за връщане в България. И аз ще се ширя в двуетажната къща от стая в стая и ще се чудя за какво я строихме? - нали да живеят децата внуците....колко сме били наивни. Нищо няма постоянно, всичко се променя, ама чак пък дотолкова. След 89 година всичко се обърна с главата надолу. Стигнахме дъното и продължаваме и под дъното да се завираме. За какво да стоят децата тук за да умрат преди нас ли? Който е способен ще се оправи и тук и ако замине в чужбина. А мързеливите и там и тук са си все тая. Труден стана живота това е.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 22:16



Така е Наденка,защо да стоят тук. На моята внучка още отсега й предлагат да играе във френски отбор и да идва тук за да се явява на изпити за завършване на класовете. Но аз не давам сега, нека си завърши средното и тогава ще иде . Работата й е сигурна още от сега, но тя иска да следва във Франция. Ще си опита късмета. Не трябва да ги спираме.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано30.01.13 22:43



Понякога си мисля, че цените на стоките при вас са космически, нереални дори, имам предвид цената за блендера за който говори Фло. Особенно за домакинските, ежедневните, кухненските електрически уреди за всеки дом - непоносимо високи цени. Построихте толкова големи супери от всякаква верига -не точно вие, а инвеститорите на които им е разрешено това - а не си построихте УОЛМАРТ - една верига по целия свят с народни цени и сравнително качествена стока, като при нас работят и денонощно, не се затварят изобщо дори и по празници. Има всичко - храна, дрехи, абе всичкооооо...И винаги има хора. Ето блендери и друга техника които са във всеки дом тук, дясна ръка и като се повредят да ти е драго да ги хвърлиш и с удоволствие да си купиш ново.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема За Екнанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.01.13 01:59



един далечен поздрав от мен с пожелания за хубав ден - романтичен, спокоен и вдъхновяващ.





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 31.01.13 04:25.



Тема романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.01.13 02:05









Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.01.13 09:06



Добро утро, успешен ден!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано31.01.13 09:06



Много се смях с това :



Не гледайте че е чиклит,пада голям бъзик с митовете на поп психолагията. Има и втора част. Страхотен антидепресант, препоръчвам !

Нелджина ,колежки сме, наблюдавала съм същите неща ,няма как да не се съглася с теб и Надето. Само да вметна ,че лошия правопис е следствие от малкото четене. Те не помнят зрителните образи на думите . Срещал ли си думата няколко пъти ти вече си я ,,знаеш " и дори не се замисляш за правилото.
Освен това правилата в БЕ имат много изключения.

чета ,но читалня ,читател....Вчера обяснявах на малката.



Тема Re: романтични електронни книжкинови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.01.13 11:50





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: За Калоянанови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.01.13 17:00



Thank youuuu!



А ето и едно поздравче от мен:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.