Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.13 10:06



Екна, ще се родят вярвай ми.От 2012 г. вече ще се раждат само просветлени духове,няма да се допуска прераждане на тъмни духове.Досега Земята е била нещо като затвор на космоса,тук са се пращали всякакви духове, които не се вписват в установения космичен ред на планетите. Затова сме карашък души,тъмни,светли,стари,нови....всеки с опита си. Но от 2012 г. първия портал през ,който влезнахме в Златната ера вече нямат достъп незрелите души с ниски вибрации.Ще се раждат деца,които са светли,кристални и те ще оправят света.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 10:23



Екна ,ще се опитам да ти препоръчам нещо ,,за душата "-,, Последна любов" на Уилям Уортън. Големи дискусии има в нета ,но ти сама ще си съставиш мнение. По повод на тежките книги-някои са тежки за четене ,но пък за мислене няма кой знае какво ,в смисъл ,че всичко е ясно , позицията на писателя ти е ясна и ти като него си на страната на добрите и страдащите и.т.н. Такава е ,,Островът" ,например. Чета я защото съм вярна като куче на писателката и разбира се -стилът ,характерите...
На мен лека за четене ,но тък трудна за осмисляне беше на Дж. Хелър ,,Бог знае. " Лека защото е гротеска и трудна пак заради това. Ще пусна един откъс ,не мога да се въздържа:

Пояснявам ,че Бог разговаря с Мойсей.

- Ще има ли някаква полза от това ?
-Никаква.
–Какъв е смисълът тогава ?
– А кой казва ,че трябва да има смисъл? - отвръща Бог- Покажи ми къде е писано ,че трябва да има смисъл .Никога не съм обещавал смисъл.Смисъл му се приискало! Ще ти дам мляко ,ще ти дам мед! Не смисъл. О ,Мойсее, Мойсее! Защо говориш за смисъл ? Името ти е гръцко , Гърция още не се е появила. А ти искаш смисъл! Ако искаш да има смисъл няма да имате религия."

Редактирано от Tia maria на 30.01.13 11:10.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 11:26



Историята в "Последна любов" напомня малко на "Да чуеш ритъма на сърцето". Мисля, че ще пасне на настроението ми.

А историята в "Бог знае" напомня на "Разговори с Бога" на Нийл Доналд Уолш. Не съм я чела още, но всеки път я прелиствам в книжарницата. Въпрос на настроение е кога ще изляза с нея от там.

Джулче

, прочетох достатъчно от нея за да схвана. Но, виж, г-жа Дамянова трябва да я изчете много внимателно. Направо е задължително и ще трябва да я глобим ако не го направи



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 11:34



Флорче, ами това си е за Добрата новина

Дай Боже да си права!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 11:50



А аз ще прочета ,,Ритъма"! Може да си открием темичка за цитати, стихове , размисли, но да не е всичко лигаво-възвишено ,че много скучно ще стане. Ето аз се дразня /леко / от клишето ,,че трябва да си променим живота на 360 градуса ,че трябва да станем по-духовни. Че какво ми е ? Не крада , не лъжа , не убивам... Да се обръщам на 360 и да ги почвам тези неща. ? Достатъчно духовна съм за да водя нормален живот. Да стават духовни ония от Парламента, или разни Златковци Барети. Я виж , Тиа Мариа която се скапва от работа ,която се грижи за дете ,която помага на приятелите си и е обичана от тях ,тя, моля ви, не била достатъчно духовна и дайте да й пратим рак ,за да я поправим.

Нийл Уолш е лигав американски проповедник.

Редактирано от Tia maria на 30.01.13 12:12.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 12:40



Хих, ми че кой те кара да ставаш духовна ;)) Това е за, който си го почувства. Иначе е пълен абсурд. Не се вълнувай толкова

Неее, защо си го мислиш това за рака? Какво изобщо те е накарало да си го помислиш за себе си е въпроса... Но, както и да е. В това отношение малко се различаваме. Може би и затова не съм сигурна, че ще възприема Уолш като такъв, какъвто го описваш, но и без друго в момента не съм на тази вълна.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.01.13 15:37



Нещо друго исках да кажа , но не ми е ден . Ще пусна една литературна смешка.
Една от прекрасните ми лели властно наредила на сина си по телефона:
- Росене , да ми намериш ,,Сняг " от Памук.
- Мамо ,колкото и да те обичам....все пак...
Говорела за стихосбирката ,,Сняг " на Орхан Памук.



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.01.13 17:31





Пък аз се сетих за още една хубава книга (според мен де):

"Любов" на Елиф Шафак



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: Tia maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.01.13 20:23



Тиамария, разсмя се със случката с племенника ти. Но това все пак говори, че момчето мисли и търси логика!

Аз съм купила правописен речник, когато големия ми син започна първи клас. И до ден днешен стои в шкафа, вмъкнат в хартиена торбичка с логото на книжарницата и не се знае колко пъти е отварян!
Като видя груба грешка и питам защо, те ми отговарят: ами мамо, това е защото бързах, ами не е така, това правило ти е в главата и бързаш или не, ти или го знаеш, или не го знаеш!
Извинете, сигурно много ви досаждам, ама тази тема ми е болна /другата е за спекулацията с перуките на онкоболните/.
Абсолютно съм съгласна с nelgina, че не само учителите са отговорни за учебния процес, а съвместно с родителите трябва да се работи много с децата и то не само за проблеми, свързани с обучението. Особено когато навлизат в тийнейджърската възраст могат да изникнат много сериозни проблеми с алкохол, пушене, наркотици, секти - пред тези проблеми правописа си е направо бял кахър. Но тук навлизам в други сериозни теми.
В заключение искам да споделя: работя в общинска администрация 17 години. Нагледала съм се на какви ли не груби грешки в кореспонденцията на колеги, които са експерти, главни специалисти, висшисти. Не че не са професионалисти, всеки в неговия си ресор, разбират си от работата, ама веднага си личи кога една грешка е допусната механично и кога е от незнание. И си признавам, че виждайки такива грешки, без да искам това се отразява на мнението ми за съответния човек. В България бълваме вишисти, но без покритие, ето ви примера със Златка в Бигбрадър, ами срамота е.
Затова си позволявам да размахвам тетрадките по главите на децата ми, то не че това е правилно, де, ама много ме вбесява и ми пада пердето! Другия случай е, когато като малки чупеха хляб и се замеряха с него, тогава ги бих през устите, още го помнят. Иначе не съм толкова лоша и не си позволявам такива неща. Като има проблеми, сядаме, /ама на другия ден, когато ми е поотминал афекта/ и обсъждаме ситуацията, като освен конското, което им чета, им давам думата и за тяхното мнение. Извиняваме се, ако е необходимо, стигаме до компромис, стискаме си ръцете и така процедирам.
Извинявам се много на всички, които ме четат,ако съм ви отегчила.
Но може пък за някой да е било и интересно!



Тема Re: РАЗДУМКА 73нови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано30.01.13 20:48



Наде, за какво се извиняваш?!


Винаги те чета с удоволствие, а и си го казала много точно.
Знаете ли от какво най-много ме боли? От това , че покрай мен има изключително много млади, интелигентни, начетени, блестящи млади хора, които още преди да завършат 12 клас, вече са приети в чуждестранни университети. Изтичат най-добрите ни деца, нашето бъдеще и опора. Изкарват отлични оценки на приемните изпити в чужбина, което хем ме кара да се чувствам горда, хем ми е тъжно, че тези прекрасни младежи няма да останат в България.
Ами такива "Размисли и страсти" ме налегнаха тази вечер...

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.