Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: sem77]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.04.13 13:34



Щом е последна химиотерапия, значи преди нея е имало други и е хубаво да изчакате да свърши и последната терапия и 20 дни след нея да започнете газта.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано28.04.13 22:07



Благодаря Buba67,така ще направим.Прочетох почти всички съвети,които сте писали за лечение с газ и те ми вдъхнаха големи надежди.Баща ми е с плоскоклетъчен карцином , неоперабилен и не сме сигурни доколко ХТ ще подейства,та надеждата ми е газта.Благодаря още веднъж за отговора Buba.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано02.06.13 09:54



Имам едно питане,баща ми в момента пие алое с мед и вино,дали можем да почнем и газта едновременно с това.Моля ако може Буба или някой друг,който има повече опит с газта да ми отговори.Благодаря ви предварително!



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: sem77]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.06.13 15:11



Здравей, аз лично ги пиех последователно. Когато пия газ, приемам само нея /пие се сутрин на гладно/, като приключа с нея пия рецептата с алое.
Това не означава, че ако се налага не може да комбинирате.
Но някак лично за мен не знам как си взаимодействат двете рецепти / газта с алоето/ и за това предпочитам да приемам отделно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано02.06.13 17:30



Бубе, много Благодаря за отговоря,какво щяхме да правим без вас ,без този клуб в който винаги някой е готов да ти помогне!А сега за баща ми,третата ХТ я понесе ужасно трудно.Мина 1 месец,а той тепърва се съвзема от нея и за сега не иска и да чуе.Съгласява се на всичко което му предложим само и само да не ходи на ХТ. Има болки в гърба и много се надяваме газта да помогне за тях.Само още един въпрос\извини ме ако прекалявам\ с каква доза да започнем газта,и по коя схема,а иначе общото състояние на баща ми за сега е добро с изключение на болката и леко затруднено дишане.Въпреки всичко сме големи оптимисти и смятаме,че алтернативните методи ще ни помогнат в тази трудна борба.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: sem77]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.06.13 18:40



Газта винаги се започва с капки. Две или три - гълта /хубаво е след нея да не яде или пие/, ако не може така, с глътка вода или малко залче хляб. Ако му е неприятна миризмата може да слагате газта в празни желатинови капсули. При всички случаи час, даже час и половина след газта да не яде и пие нищо /ще си спести гадния дъх и връщаща се миризма/. На другия ден 6, 7 капки и така до достигане на супена лъжица. Има отпадналост и леко разстройство като страничен ефект, но не е фатално. Схемите са няколко, но препоръчвам да я пиете на две седмици. След това две седмици почивка и така до три месеца. После почивате поне месец.
За болките в гърба - правихте ли сцинтиграфия? Не се притеснявай питай всичко, за това сме тук.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано02.06.13 20:58



Бубе БЛАГОДАРЯ!Сцинтиграфия не сме правили,но на 14 февруари правихме ПЕТ скенер в Турция-Аджъбадем и тогава нямаше нищо по костите дано и сега да е така.Той тази болка я има откакто научихме диагнозата.Всъщност тя беше и една от причините да почнем с изследванията.Още веднъж благодаря!Вие сте най-големия стимул да продължаваме напред.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: sem77]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано03.07.13 19:50



Здравейте!Да докладвам за газта-днес е 19 ден откакто баща ми приема газ по една чаена лъжичка сутрин на гладно.Ще го приема един месец и после ще почива.Положителен ефект има,започна да се храни,а преди това нямаше никакъв апетит.Но се чувства силно отпаднал през повечето време.Притесняваме се и за болката,която понякога е доста силна,а така се надявахме тя да подейства като болкоуспокоително.Моля ви,тези които имат повече опит ми отговорят дали тази отпадналост ще отшуми и дали болките ще започнат да утихват, защото ние наистина вярваме,че газта действа но може би трябва още време!Пожелавам на всички много здраве!



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: sem77]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.07.13 21:29



Отпадналостта си я има като страничен ефект. Аз не съм имала болки, та за тях не мога да кажа, но не пречи да си взима болкоуспокояващи. Крачка напред е апетита.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано09.07.13 22:22



Здравейте!Баща ми вдига температура от няколко дни и тя страшно много го изтощава и след това обилно се изпотява и по този начин я смъква.Много е отпаднал.Днес е 25 прием на газта и мислим да спрем и да направим почивка като през това време ще правим тройната комбинация на Хилда Кларк.Много ни тревожи температурата,която е между 37 и 38 градуса.Дали се касае за туморен разпад и как може да се овладее това или става въпрос за нещо друго.Дали е нормално след прием на газ това състояние, а иначе от 2 дни ги няма тези силни болки но ме е страх да се похваля,защото се радваме за едно но се появява друго.Бубе не можах да ти благодаря за отговора,както винаги отзивчива БЛАГОДАРЯ!Ако някой може да ми каже нещо за този туморен разпад ще съм много благодарна,като попитаме лекарите мълчат и нищо не казват!Желая ви много здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.