Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ДО jullнови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.02.09 20:02



Съжалявам, нямам имейла на Деа, писали сме си досега само на Лични. По-рано имаше и Скайп, но отдавна не е влизала в него и не знам дали е действащ.

Според мен, ако свързвате засилването на болките с голямата доза на газта, опитайте да я намалите и следете дали ще има промяна в състоянието му. Кой ден е днес от началото на приема?

А за болките опитайте следната рецепта:
100 г полски хвощ се загрява на парна баня, поставя се върху затоплена кърпа и се налага върху болезненото място.
Тази рецепта е дадена за силни болки. Знам, че хвощът е наистина невероятна билка, така че опитайте!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДО jullнови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано10.02.09 21:40



Благодаря ти jull, ние сега сме му спряли приема на газта, защото сме в почивка и в момента сме на една седмица лиций, но болките не са му отихнали все още...явно това ще стане когато организмът му започне да се изчиства...Дай Боже!
А иначе майка ми беше чувала за шведската горчивка на компрес за болките, но ще опитаме и хвоща!
Всичко хубаво!



Тема Re: ЗА ГАЗТА- До Deaнови [re: Mariq Zh]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано12.02.09 01:23



Извинявам се,че се включвам със закъснение, но нямах възможност да вляза във форума през последните дни .
Джул, много се радвам,че газта е помогнала и на майка ти:)И най-вероярно тя вече и е сериозен фен :)
А за тежки случаи действието на газта наистина е индивидуално, едва ли моя опит може да се причисли като универсален.Аз почнах да пия газ в особено критичен момент със силни болки,които ме разкъсваха, дори на моменти(които може д а са били и доста дълги) изпадах в безсъзнание от болка.Но с приема на газ ,усетих че постепенно болките ставаха лека полека поносими и след 15 тина дни намаляха като честота и дойде момент , в който направо си бяха преживяеми :)
Но наистина съвсем индивидуално е,а аз съм зверски търпелива и мога да стискам зъби до безбожност, в името на каузата.Дано и бащата на MariqZh има малко търпение и воля.Важно е,че през този тежкия период не съм приемала никакви добавки за укрепване на организма и храната я бях свела до минимум(тогава хапвах по 1-2 плода на ден или в някои дни о 2-3 супени лъжиции пшенични кълнове и само това).
Дано да се развият положително нещата и при вас, искрено се надявам, желая ви успех !

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема До по-опитнитенови [re: Mariq Zh]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано12.02.09 20:56



Момичета, с колко чисти празни буркани се запасихте, когато пречиствахте газта? При всяко поредно филтриране нов съд ли ползвахте? Имам суровините, но ме затруднява горният въпрос.



Тема Re: До по-опитнитенови [re: Mpaвka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.02.09 22:33



Аз ползвам два буркана от тези за лютеница. От единия в другия и обратно, така 3 или 4 пъти - по избор. Три пъти с филтърна хартия и активен въглен и веднъж само с филтърна хартия /общо 4/ или два пъти с филтърна хартия и активен въглен и веднъж само с филтърна хартия /3/. Всеки път се хвърля хартията с напоения въглен и се зарежда в празния буркан с нови. Не е нужно да филтрираш цялата бутилка наведнъж, въпросното бурканче стига за месеци.






Тема Re: До по-опитнитенови [re: Buba67]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано12.02.09 22:54



Благодаря ти, Бубе!



Тема Re: ЗА ГАЗТА- До Deaнови [re: dea123]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано13.02.09 13:33



Благодаря ти Dea за подкрепата, ако е възможно бих искала да те питам и още нещо..в един постинг пишеш ,че приемът на газта в началото ти е било в големи количества..КОлко гголеми? Ние на татко му давахме 3 седмици по 1 чаена лъжица тру пъти дневно, сега сме в почивка една седмица на лиций и после пак пртодължаваме...Ти колко след колко време за почна да редуваш газта и с други терапии...ние малко се колебае как да процедираме ..



Тема За ползата от газтанови [re: Mpaвka]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано14.02.09 07:04



Иска ми се да споделя с вас опита на моя съгражданка / на 63 г / в борбата й с рака. Когато й позвъних на 29 януари, съпругът й ми каза, че лекарите в Пловдив са се отказали от нея. Преди 2 г й открили рак на яйчниците, който преминал в дебелото черво. В болницата й изрязали туморите, направили й два курса ХТ, но положението й се влошило. В момента на тел.разговор тя била на легло, с липса на апетит –не приемала нито вода, нито храна. Била отекла много и два пъти на ден й слагали инжекции против повръщане. В момента взимала някакви гъби- като хранителни добавки. Миналата година ходила при билкар от Ямбол. Единият им син е в София и с много тичане успял да я запише за скенер на 3 февруари, в „Токуда”. На въпроса ми, дали са чували, че някои хора се лекуват с газ съпругът на болната ми отговори „Не, но жена ми е решила да опита всичко, което би й помогнало”. Даде ми телефона на сина си, веднага позвъних и с момчето си разменихме мейлите. До полунощ същия ден успях да копирам всички постинги на Буба и Деа, свързани с ползването на газта при лечението им . Посъветвах се допълнително с модераторките, сърдечно им благодаря, че веднага се отзоваха! В петък сутринта синът на болната получи информацията и веднага започна да действа.
Ще си позволя едно отклонение. Повече от 11г отсъствам от Родината и доста хора от градчето ми са започнали да ме забравят. За заболяването на жената научих от моя роднина, тя ми даде и телефона й. В началото на разговора трябваше да обясня коя съм, чия щерка и внучка съм, за да се сетят, кой е на другия край на линията. Със сина й си разменихме снимки на мейла, за да се видим сега как изглеждаме. Мен ме впечатли скоростта, с която момчето започна да действа и това, че веднага ПОВЯРВА В МЕТОДА !
Ето извадки от посмото му до мен, писано на 3 .02. т.г. сутринта:
„веднага направих газта и я занесох
в къщи. Беше събота вечерта. Като
видях майка ми в какво състояние се
намираше помислих, че напразно съм дошъл.
Беше отекла като буре - не можеше да поеме нищо-
нито течност, нито храна.
Само сутрин и вечер и слагали по една инжекция
против повръщане.
Казах и ,че от неделя ще започне с газта, която
съм и донесъл, без никакво губене на време,
защото не се знае колко и остава.
В неделя изпи 1 чаена лъжица сутринта.
След обед изпи 2 пръста сок от ябълка.
В понеделник и казах да изпие 1 супена лъжица.
На обед успя да хапне 2-3 лъжици картофено пюре.
В понеделник сутринта изпи 1 с.л. и успя
да яде вече 3 пъти по съвсем малко,
но се почувства подобрение.
Наред с газта взима обезводняващо- мисля фхлуорисцин
или нищо подобно и пак и слагат инжекции против
повръщане.
Днес я докарах в София на скенер, защото
в Пловдив са я отписали от всякъде и никой
неиска да се занимава с нея.
Но определено сега е по-добре и може да става по малко.
Аз сега тръгвам да я водя на скенер и пак ще ти пиша.”
Вечерта същия ден се обадих в София и чак не повярвах на ушите си: в момента жената седяла и плетяла нещо, това я успокоявало. След скенера синът й взел час при лечителя от Симеоново- Еньо Миланов. Той й дал билки, които действат диуретично – заради отоците. Няколко пъти са източвали водата от корема й – в болницата. Скенерът показвал метастази почти навсякъде, не се виждали тумори. Софийските лекари й дали направление за ХТ в Пловдив и днес е била първата вливка. Само в деня на химията не взима газ, до колкото разбрах, ще я пие по схемата 2 седмици и след това почивка 2 седмици. От 10 дни са спрели инжекциите, защото са спрели и позивите за повръщане. Днес / тук е още петък/ синът на М. ми се обади по телефона обнадежден – майка му се чувствала по-силна и енергична , благодарение на газта. Туморните маркери преди започване на газта показвали 1400, а сега са 950. Момчето е купило елда и скоро ще я занесе на майка си. От постингите в Клуба то научи за диетите на д-р Ласкин и д-р Й. Будвиг.
Това е за сега историята на моята съгражданка. Моля се за оздравяването й и ще се радвам много един ден да се видим, когато се прибера. Ще ви държа в течение. Дано историята даде кураж и на други хора, търсещи помощ в този сплотен Клуб! От името на болната М. и семейството й, изказвам най-сърдечна благодарност на Буба и Джул – за техните ценни напътствия!



Тема Re: За ползата от газта [re: Mpaвka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 07:34



Аз също много ти благодаря за споделеното! В Клуба отдавна пишем за лечение с газ, но твоята позната засега е първата (след Деа), която започва лечение в терминален стадий и толкова бързо бележи подобрение на показателите!

Дано химията не утежни допълнително състоянието й, защото от опита на Деа знаем, че тя не е взимала през това време нищо друго. Приемала е само сокове, вода и е правела клизми - т. е. изчиствала е максимално организма си от натрупаните отрови.

Стискаме палци на жената! Предай й нашите поздрави!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За ползата от газта [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано14.02.09 17:51



Стискам палци на жената,дано в най-скоро време да пише в "Добрата новина"!
Да споделя и моят опит в пиенето на газ-Не е от най-приятните неща,но не е и болка за умиране.На мен най-гадно ми беше след като преглътнех газта да дишам през носа.Затова около една минута прекратявах достъпа на кислород през носа и дишах през устата.Това ми помогна още от третият ден да премина на почти суп.л-ца газ.Сега почивам,но след две седмици ще повторя курса.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.