Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема меланом №1нови  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 23:59



ЗДРАВЕЙТЕ,на мая баща му поставиха тази диагноза преди 7м.Беше на гърба,изрязаха я,резултатите бяха отлични,но след 6м.се появиха отново до стария разрез.ОПЕРИРАХА ДОСТА на широко и дълбоко махнаха и един лимфен възел.ИЗЛЕДВАНИЯТА -разсийка.След 2 седмици се премахнаха всички лимфни възли до стария.Операцията мина много добре,а и той е много силен човек.Сега ходим на превръзки и очакваме по-добри резултати!От това което прочетох взех решение да му давам НАТАНАЛ,направих рецептата с ало.Пиесок от цвекло и моркови,чай от шипки.Ще изчакаме още ден два от операцията и ще започна,но незнам мога ли да му давам и двете заедно.Ако знаете моля пишете ми и ако някой има същият проблем моля да ми даде съвет! АЗ ВЯРВАМ!

Редактирано от Buba67 на 30.03.09 23:13.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 19:51



ЗДРАВЕЙТЕ, защо никой не ми пише? Може ли да се пие НАТАНАЛ и сок от АЛОЕ?



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано31.10.06 00:31



Вяра, тук пишат хора с опит с онкологични заболявания. Поне аз не знам тук да е писал лекар. Не си спомням да сме коментирали Меланом.
Но не губи търпение. Ще ти пише някой, който е запознат с него.
Натанала и алоето са от растителен произход и няма никакъв проблем да ги пие, независимо на кой етап от лечението си е. Аз пих натанал през 6 месеца докато правих химиотерапия. Иначе алое не пия. Имам някаква алергия към козметични продукти с алое и затова ги избягвам. По тази причина не посмях да пия Алое. В началото започни с алое, да видиш да не би нещо да е алергичен към него. Ако всичко е наред, тогава продължавай.
Аз тук моля приятелите от клуба да споделят, пили ли са едновременно Натанал и Алое.
Започни само с едно от двете. Когато някой тук ти отговори, тогава прибави и второто. Аз лично не съм приемала двете заедно и не мога да ти дам категоричен отговор. Успех!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 31.10.06 00:33.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 08:44



ЗДРАВЕЙ ВЕСЕЛА,благодаря ти много. От 2 дни давам НАТАНАЛ по 1/2 л.чаена по 3 пъти на ден за да свикне,а като се възтанови от операцията ще включа алоето,но постепенно.Ще се информирам дали са съвместими двете. АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автормитaka (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 07:08



Здравей,
Четох някаде за добри резултати при лечение на меланом с лекарства от билката ( подправката ) коркума. Потърси из нета.!!!!
Късмет



Тема Re: меланомнови [re: митaka]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 09:01



ohhhh... pri maika vsichko zapochna tochno ot takuv melanom.... mnogo e golqma veroqtnostta da e minal po kruvta... pravete nai redovno magnitno qdren rezonans za vutreshnite organi, ne ehograf.. ehografut ne e tochna mashina.. i tumorni markeri... kakto i tumorni matkeri



Тема Силата на кайсиите - лаетрилнови [re: vozi]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 14:13



В книгата си "Силата на кайсиите-как лаетрила излекува моя рак", авторката Хелън Кюран("APRICOT POWER: How Laetrile Cured My Cancer" Helen M Curran) разказва своята история.Тя е имала меланома с разсейки в черния дроб и според прогнозата й е оставало да живее не повече от 2-3 месеца.Тя се подлага на т.н. "метаболитна програма" за лечение, в която главно място заема приемането на лаетрил-вещество добивано от кайсиеви ядки.Лаетрила е търговското название на амигдалина известен още като витамин В -17.Съдържа две молекули глюкоза-едната се нарича бензалдехид, а другата е хидроген цианид.Втората съставка е отровна и именно на нея се дължи антиканцерогенното действие на лаетрила.Единствено и само в раковите клетки се съдържа ензима бета-глюкозидаза, който и разцепва молекулата на двете й съставни части-бензалдехид и цианид.Така цианида се освобождава и въздейства директно на тумора.В здравите клетки има друг ензим-роданезе, който неутрализира лаетрила, като превръща свободния цианид в тиоцианад, който вече не е отровно вещество.
Тъй като в България лаетрил не може да се намери(таков може да се закупи в страни като Мексико, Австралия и др., но не и в САЩ където официално е забранена неговата продажба) то може да използвате кайсиеви ядки.Кайсиевите ядки е добре да са горчиви(горчивия вкус се дължи на съдържащия се в тях цианид) и да се приемат по следния начин:
започва се с малко количество-например 2-3 ядки на ден и постепенно се увеличава.За възрастен човек с тегло около 70-80 кг. дневната норма е около 15 ядки.Максималното количество, което може да се приеме дневно е 30 ядки, но само ако не възникнат отрицателни реакции в организма.Много важно е да не се поглъщат наведнъж, а да се приемат на 3 пъти-сутрин , обед и вечер.Добре е по същото време стомаха да е пълен, като заедно с ядките се приемат и храни съдържащи нитрилосиди-кайсии, праскови, сливи, нектарини, ябълки, круши, череши.Смята се,че в кората на тези плодове се съдържат вещества неутрализиращи гаденето и неприятните усещания наблюдаващи се при някои хора при приемането на кайсиеви ядки.
Лаетрил/амигдалин се съдържа в много други продукти-например освен в семките и ядките на гореспоменатите плодове, той се намира и в горчивите бадеми, а също и в просото.
Много важен момент е , че кайсиевите ядки трябва да се приемат сурови.Ядките могат да се приемат както цели -като се дъвчат, така и да се смелят на машинка и след това да се консумират като например се посипе салатата с тях.Турция е най-големия производител в света на кайсии и кайсиеви ядки, така че ако такива не намерите в България, трябва да потърсите в южната ни съседка.

Редактирано от vesela.bg на 15.11.06 23:47.



Тема Re: меланомнови [re: acтpoapт]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:42



БЛАГОДАРЯ ВИ,че ми давате съвети.За сега пие сок от червено цвекло,моркови,кесели ябълки,чай от коприва,сурови бадеми.С НАТАНАЛА започва по малко.Ще потърся и сурои ядки от кайсии.Ако някой знае нещо друго пишете ми.АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано09.11.06 23:07



Вяра, прочетох това:
"ЕКСТРАКТ ОТ ШЛЕМНИК - противотуморен, без токсични странични действия - при адено-карцином, карцином на белите дробове, при меланом В-16, лимфосарком на Плис, карцином сарком Уокър-256, при анемии и левкопени др."



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 18:31



Не знам дали докторите са ви информирали, но без да искам да ви плаша положението е доста сериозно.Меланомата е едно от раковите заболявания с тежка прогноза.
Първо-много трудно се открива на ранен стадий
Второ- много често дава разсейки-най-вече в лимфните възли
Трето-развива се много бързо
При ранен стадий на откриване 5 годишната преживяемост е 60-80%.
При по-късен стадий -само при 30% се достига продължителна преживяемост.
Мисля че е трябвало още отначало да ви информират за това.Смятам че когато човек е стреснат се мобилизира и прави всичко възможно за своето спасение.
Ако говорим за алтернативно лечение на меланома има два ефективни метода:
- този на украинеца Мельник В. Н. Той твърди,че е открил метод за лечение на меланоми с помощта на специален разтвор.По професия е козметолог , доколкото ми е известно цената на лечението при него е солена -1500$.Вижте неговия сайт:
http://merlinv.narod.ru/
При мен за съжаление не се отваря.
-другия метод е с една билкова смес във формата на мазило, казва се "Cansema", продава се от една фирма базирана на Бахамите.Ето и техния сайт:
http://www.altcancer.com/cansema.htm
Цената е по-нормална -50 $ за един крем.Казват че имат много добри резултати-тотално отстраняване на тумора.
Не съм много сигурен , но доколкото знам и при двата метода се изисква да не е провеждано оперативно лечение.Съжалявам, но имам чувството че сте загубили ценно време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.