Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 12:16



след двумесечни мъки,свързани с орерацията на баща ми от рак на стомаха,днес друга лоша новина.Метастазите са обхванали панкреаса и съдове около лимфните възли,каквото и да значи това.Затова моля ви,споделете какво да очаквам,диагнозата е поставена с хистологично изследване.Не знаем обаче колко е голям тумора,в коя точно част на панкреаса е локализиран.Кое според вас е най-доброто изследване,което да ни даде най-голяма точност-рентген,ехограф,скенер или нещо друго.И много ви моля,ако знаете добър онколог с частен прием,мола ви пишете,спешно е.Имам чувството,че вече всяка минута е ценна.Благодаря и късмет.Дано да имате по-добри вести.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Авторgega (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 12:37



ne znam dali znae6 tozi adres - http://www.oncology-bg.net/lang_bg/ -
njamam swedenija za ka4estwoto, no pone na men mi izgleshda profesionalno, dokolkoto moshe da se preceni samo 4rez internet. moshe bi njakoj ot kluba da ima opit.
znam, 4e e lesno da se kashe, ne padaj duhom, no wse pak o6te edin 4owek ti shelae mnogo, mnogo kurash.
p.s. do kolkoto az znam, skenerut e naj-dobre



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 12:55



ядрено-магнитен резонанс за мен е най-прецизната диагностика

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано31.05.06 16:39



Вили, на нас след скенера произнесоха "присъдата" .......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 17:09



казвай какво "присъдиха"..... Той разбра ли?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано31.05.06 17:18



tajno_tsvetence kak e sapruga ti? Pravite li neshto za ascita?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано31.05.06 17:34



Може ли някой да ми каже как се изписват лекарства от Здравната каса или от Онкодиспансера. Имаме ли право и на какви лекарства. Досега всичко си купуваме, но поне тези от които има нужда всеки ден може ли да ги искаме да ни ги осигурят. Нямам представа какъв е реда и ограниченията. Посъветвайте ме къде да отида и какво да направя.

Благодаря на всички!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 18:11



Не уточняваш какви лекарства пиете и кой ви ги изписва.
Всички лекарства изписани от джипито си ги купуваш, тези които имат намаление от здравната каса се изписват пак от джипито с рецептурна книжка. Ако става въпрос за раково болен - трябва да е диспансеризиран и от там определят какви лекарства да приема. В зависимост от това - безплатно се дават лекарства с протокол от диспансера и си ги взимаш от аптеката на диспансера.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано31.05.06 21:15



Приятели, почти нищо не правим за асцита. Пие отводняващо, не му помага. Билките ги спря. Не иска да опита нищо различно, от това, което му е предписано. Преди час намери сили да ми се накара, тормозела съм го, от мен ще умре, защото не го оставям, а все го убеждавам да опитаме лечение с нещо ново.
Как не разбирам, че се чувствал зле. Компютъра нямало да го излекува. Ще си пиел лекарствата и ако не искам да умре, да не споменавам повече за никакво друго лечение. Не можах нищо да кажа, само се разплаках и излязох .....
Вчера казах диагнозата и на свекърва ми, щадях я, но искам да ми помогне да го убедя. Резултат няма, не знам какво да правя ....... Болестта толкова го е променила и психически, не знам вече как да се държа ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано01.06.06 12:17



Весела Благодаря!
Баща ми е регистриран в онкодиспансера, но не е ходил там цяла година. Лекуват го в Исул. Всички хапчета ние си ги купуваме.
Трябва ли да поискам някакъв документ от лекуващия доктор, как се развива състоянието му, който да представя за безплатни лекарства?Той пие обезболяващи MST и панкреатитни ензими. Това са двете лекарства от които има нужда всеки ден. Всичко останало ние ще продължим да си го купуваме.Много ли време отнема изписването на безплатни лекарства?
Извинявам се, че ви занимавам с това, но наистина нямам опит.

Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.