Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Авторbetinas (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 23:04



Съжалявам много 4е ви се слу4ва, но... Ако той казва 4е повръща защото го боли - вярвай му, но и панкреаса предизвиква силно отвращение към храна и повръщане. понякога метастазите притискат органи, а понякога е 4иста карциномна интоксикация - от там и повръщането. Много е нелепо вси4ко, но знай 4е няма вариант за замяна или пазарлък - каквото е на глава писано, на камък не отива. Нито твоя живот, нито на когото и да било може да замени неговата болка и у4аст, няма оби4 или любов, която да спре лошото. Бъди много силна и му давай кураж, ако ти го нямаш - няма да го има и той, понякога е безумно трудно да градиш пясъ4ен замък, но още по-трудно е ако не го съградиш или поне не се опиташ - дано имате пове4е шансове...



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано18.10.06 23:10



Миличка, просто не насилвай татко си за нищо, не му говори за храна, не настоявай. Не го карай насила да пие билки, сокове, или каквото там си решила, че може да му помогне. Бъди до него, стой безмълвно, бъди щастлива и се радвай на моментите, когато разговаря с теб. Не му противоречи, не го дразни по никакав начин... Съпругът ми не е повръщал, но той и нищо не ядеше. Бъди сигурна, че не повръща "нарочно". Това е което мога да ти кажа...

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор istori4ka (непознат )
Публикувано13.05.07 02:25



Здравейте,
Нов член на клуба се включва, уви! От 2.05 животът ми се пробърна, заради диагнозата рак на панкреаса/поставиха я на майка ми на 72 г/.Сигурно тази възраст не буди такова съчувствие, но вие знаете, че майката си е майка, независимо на колко години е.За мен тепърва започват мъките, разбирам че няма срок за тях. Вече получих малка надежда от вашата героична борба с тази коварна и мъчителна болест.На този етап най много ме вълнува да и разкрия ли диагнозата, до сега крих, защото лекарите планираха операция, която се оказа невъзможна заради метастази в черния дроб. И още прочетох за алтернативно лечение на проф.Рубин, но се страхувам да не е шарлатанска история-вие чували ли сте за нея? Пишете ми , моля!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.05.07 09:26



Здравей, мила! Съжалявам, че тази болест е сполетяла и вашето семейство! Предстои тежка битка, но победата ви не е невъзможна! Ще ви трябват обаче много сили и висок дух. Пожелавам ви ги от сърце!
Сигурно си видяла, че във форума (основно в СПРАВОЧНИКА) има доста информация. Голяма част от нея се отнася за всички видове рак, така че препоръчвам да се чете наред. Тук всички правим така.

По въпроса за Йоана Рубин също е писано, ето например:

И тук:


Конкретно за вашия случай, навярно вече знаеш, че много добре действа сокотерапията, защото соковете облекчават работата на панкреаса. Тук доста е писано за лечение със сокове:

Научно е доказано лечебното действие на веществото капсаицин, което се съдържа най-много в лютите чушки (в тях и съдържанието на вит. С е най-голямо). Съществува дори и лечебна рецепта на д-р Ендрю Уейл под формата на чай - четвърт чаена лъжичка лютив червен пипер кисне в чаша гореща вода.

Към режима на хранене е препоръчително да включвате храни, които съдържат летрил или както е широко известен – амигдалин (В17). Напоследък се пише много за чудотворното му действие при раковите заболявания. Намира се главно в кайсиевите костилки, костилките на прасковата, горчивите бадеми, но и в друти растителни продукти като нахут, кафяв ориз, леща, бобови кълнове, ленено семе.

Към всичко това не забравяйте за чесъна - в най-концентриран вид неговите полезни вещества се съдържат в НАТАНАЛ-а, за който навярно вече знаеш.

А като мощно средство за детоксикация на организма се препоръчва алоето (продава се в аптеките, но може да се приготви и при домашни условия). Във форума е описана рецептата.

Това далеч не е всичко, просто ти давам отправна точка, защото знам колко трудно е да се ориентираш в морето от информация, а все отнякъде трябва да започнеш.
Решенията ти ще идват с личния опит, както и със споделения във форума. Задавай въпроси за всичко, което те вълнува - тук всички помагат с всички сили!
Успех и кураж!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: *jull**]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 10:58



Скъпа приятелко,съпричастността е велико нещо, не знаеш колко се радвам, че ми писа. Три пъти влизам в нета, за да намеря отговор, на среднощното си писмо, затова пак благодаря.Ще прочета цялата информация, която си ми предоставила, ще я осмисля, а вече получих отговор на някои от въпросите си в мрежата.6е се потарая да проуча и проф.Рубин, тъй като много ме смути, струва ми се самохвално и пресилено, че е член на агенция към ООН.Скъсахте ми сърцето всички вие, които се борите мъжки с болестта. Прави ли ви впечатление, че са се регистрирали само жени? Аз съм още в подстъпите на борбата, утре изписват майка от болницата с уверението, че "възпалението" на панкреаса и е минало и за това няма да я оперират.Тя е доволна, а аз...Майка ми не е невежа, тя е фармацевт /бивш/, почти се досещаше, но успокоителната информация на лекарите и хареса. Мисля си, че скрването на диагнозата ще ни даде сили да се борим.Винаги съм знаела, че може да бъде и по-зле , моите деца са големи, а имам и съпруг, който ме подкрепя и за да не идеално много вироглав баща, когото трябва да преодолявам за всичко. Стискам палци на всички, млади и стари, поставени в предизвикателството да победят тази наистина коварна болест.А форума е чудесен, защото едно е медицинската статистика и съвети, друго човещината



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор angelova67 (непознат)
Публикувано13.05.07 11:18



Здравей cvetence!
Не знам дали е добра идея да не казваш на мама. Как ще и предложиш всички алтернативи без да заподозре нещо /фармацефт/?
Чети, избирай и се консултирай с нея. Давай и кураж и почвайте. Битката е дълга. Като и стане зле от нещо - спирате и почвате друго. Така сме тук Всички пробваме, докато не стигнем до това, от което ни е добре.
Чети и питай. Насреща сме!
Успех от сърце!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: angelova67]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 17:55



Ангелова, благодаря за съвета, приемам всякакви идеи и си мисля , че няма да се мине без да кажа. Аз донякъде постигнах целта си, нейното спокойствие преди операцията, която не се състоя, заради метастазите в черния дроб.Така или иначе предстои химиотерапия, с последици главоболие, за което разбрах от вас и писмата ви. Интересува ме кога започва страшното, колко време след откриването на болестта? Мисля си, че всичко е индивидуално, но все пак? Болките на майка /не особено силни, но постоянни/ започнаха на 17.04.2007, а диагнозата е от 2.05 с.г.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: dswer]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 21:02



Здравей цветенце, пише ти най-новата в клуба.Желая ти да се съхраниш и да спасиш съпруга си!Искам да ти споделя, че лекуващият лекар на майка ми от ВМА и е препръчал да не пие прясно мляко, защо не и е обяснил, но имай предвид че не и е съобщил и истинската диагноза.Така че , внимавай дори с такива безобидни рецепти.Белтъчините май не са препоръчителни за подобни на нашите болни.Информацията мие актуална, майка ми е в болницата, утре я изписват.Дерзай!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: angelova67]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.05.07 12:00



Хора, моля ви да бъдете внимателни, когато пишете на постинги от миналата година. Някои от тези хора загубиха борбата с рака........

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:13



Здравей Istori4ka,сигурно знаеш,че рак на панкреаса е една от най-агресивните форми на рака.Наричат я "тихата болест". В кой стадий е и каква химиотерапия ви назначиха?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.