Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 22:23



Da, i na sapruga mi Vozi, mu predpisaha ot tezi hrani, no vse o6te hapva i po ne6to ot kuhnyata / Be6e 100 kilogramov maj, a sega, sega me e strah da go pogledna, ni6to ne e ostanalo ot nego. / Predi 10 minuti si govorim s de4icata mi i te obezpokoeni me pitat za6to izpisaha tatko im, kato ne e ozdravial. Triabva6e da gi gledam v o4ite i da gi izlaja, 4e tate im 6te se opravi, no triabva pove4e vreme .... no do koga 6te kriya ot tiah .... Ne moga da go ostavia taka ....., 6te predpriema ne6to, ta makar i da niama polza. 6te kupia bilki, 6te mu davam otvari, 6te go registriram v Onkologi4nata bolnica kato stane gotova epikrizata i 6te razpitam za lekarstvata, za koito pro4etoh tuk vav forumite .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 11:04



Мила, защо не потърсиш помощта на Зофия Шчербак - това, което пише в сайта й, а същото го каза и самата тя по телевизията е, че се заема със случаи, в които медицината е безсилна. А това го заявяват твърде мало лечители - освен ако не са шарлатани. А мисля, че Зофия определено не е. Все пак можеш да опиташ, а ако не ти допадне, няма да приемаш помощта й. Извинявай, че се намесвам, защото хората имат различна нагласа към алтернативното лечение, а аз не зная твоето. Но съм изпитвала ужаса да си безпомощен и да не знаеш кой път да хванеш. Когато тези изпитания бяха в моето семейство /най-напред със съпруга ми, а после и със самата мен/, нямаше такъв форум, в който да споделиш тревогите си и да получиш ако не съвет, то поне съчувствие. Затова се поставям напълно в твоето положение и ми се иска с нещо да ти помогна. Стискам палци за вас и и да знаеш, че чудеса стават!!!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: jull]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 12:55



kakvo da ti kaza... az veche 2 ra godina stava otkak se zanimavam s tozi rak...shto bilki opitah, homeopati,ekstrasensi....... i nishto..sega sum na edna mnogo silna bilka ot mexiko, i tq ako ne pomogne... nqma veche na kakvo da se nadqvam....a shto zse kasae do Zofia, vchera zvunqh, no se obazda zenski ne osobeno lubezen glas, koito mi kazva , che zofiq e mnogo zaeta i zatvarq telefona....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 20:10



Jull, ve4e vsi4ko bih opitala, 6tom medicinata e bezsilna. Ne znam ni6to za neia, no 6te se informiram.
Dnes donesoh razni bilki i vsi4ko, koeto mi pepora4aha v bilkovata apteka. Obikaliah pazara, za da nameria kr. cveklo, celina, riapa. Dadoha mi edna recepta, 6te ia spodelia s vas /e, vie moje bi ya znaete/. Tova e dozata za 2 dni:

kr. cveklo - 600ml
morkovi - 200ml
kartofi - 60 ml
riapa - 60 ml
celina - 60 ml

Ne namerih riapa i celina, no 6te zapo4na s ostanaloto kato na4alo. Е, аko se saglasi da gi pie, razbira se.
I o6te ne6to ..... Predpisaha mu Tramadol Stada50 /ako pravilno sam zapomnila/. Kupih go predi niakolko dena. Ot nego oba4e bolkite ne spirat i toi ne iska da go pie. Pomaga6e mu samo diclac - vzema6e po edna tabletka dnevno i ne go bole6e, no ot kakto mu otkriha diagnozata, mu go zabraniha /imalo opasnost da polu4i kravoizliv/. Utre 6te otida da pitam za ne6to efikasno, ne moga da go gledam kak bolkata go izma4va.
I za6to ima bolki v hodilata? 4uvstva se dobre, kogato gi masajiram prodaljitelno.
Eva, spodeli i tvoya opit, molia te ....
Izvinete me, 4e pi6a tolkova obarkano, no diagnozata ni ia postaviha predi 20 dni i o6te ne moga da poviarvam , 4e vsi4ko tova mi se slu4va.
Blagodaria na vsi4ki!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 23:24



Здравей Тайно цветенце,

не знам откъде да започна толкова много неща правим и ние както всички тук.
Всички симптоми за които споделяте ги има и баща ми.
Аз вече казах, че правихме химиотерапия с Гемзар, след 3 месеца реши да спре и това ни беше грешката.
Адските болки започнаха, и той спи фотьойла рядко лежи. Обезболяващите които пие се казват MST , но от тях му се получава запек и после има болки в дебелото черво. Като цяло обаче му помагат. Пие и аналгин и аулин понякога.
За асцита пие отводняващи лекарства веднъж в седмицата. Общо взето сме изпадали и в двете крайности със силен запек и болки или с голяма дехидратация.
В момента се опитваме да контролираме положението с преливане на Кръвна плазма, Хуманоалбумин, преливаме Левулоза и Глюкоза. В къщи сме като болница, но всичко това дава резултат и той се държи.
Относно трамадола на него му слагат инжекции, когато го боли дебелото черво от запека.
В момента се опитваме да възстановим хемоглобина и да започнем химиотерапия пак.Докторката казва, че болките ще изчезнат и че ще спре лекарствата за болките. Също смята, че и някои от метастазите ще изчезнат.
Ние също разтриваме краката и ръцете с спирт и така се чувства по-добре.
Опитахме и с билки, но на нас не помогнаха.Пие Натанал без прекъсване.
Преди година и половина ми казаха, че няма какво да направя за него. Повярвай ми има какво да се направи. В нашия случай постояните всекидневни грижи дадоха резултат. Но трябва да сте много бързи и да потърсите помощ от специалисти.
Баща ми отслабна цели 30г. понякога е много тъжен и отчаян. Но в повечето случаи той говори за болеста си като казва аз имам злокачествен тумор все едно е настинал без да му трепне гласа дори. И започва да диктува на докторите да говорят по същество да не му губат времето и да не го заблуждават. Аз много му се възхищавам, но знам, че и причината той да има надежда да живее е в това, че всеки ден се борим заедно и правим нещо за да удължим дните си в които да бъдем заедно. Не знам докога ще е така, но при всички усложнения, които има продължаваме борбата.
В началото е трудно да се справиш, но после се съвземаш и започваш да мислиш и да правиш всичко много бързо, за да не те изпревари болестта.
Кураж ще се борим заедно!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 18:27



Eva, blagodarya ti!
Dnes sled rabota hodih v Onkologi4nata bolnica, da go registriram, no se okaza, 4e sa do 14.30h. 6te opitam drugata sedmica i se nadiavam da mi pomognat, da napravim ne6to za nego ... Bolki si ima oba4e, kakvoto i da pie i po4ti ne se hrani. Otkaza soka, koito mu prigotvih ot 4erveno cveklo i t.e., ne mojel da go pie ...... Viarva, 4e lekarstvata koito sa mu predpisani triabva da mu pomognat ......
Eva, a kak saob6tihte na tatko ti stra6nata diagnoza ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 19:09



opitai s dsestilirana gaz.... osven himioterapiqta , tova e vtoroto neshto , koeto e pomagalo na za rak.. stiga da q ponasq... sokchetata moze da sa polezni , no ne mogat nishto da napravqt s tumora....ne si gubi vremeto s tqh, a ot cherveno zveklo se vuzdurzai.... ne si gubete po glupav nachin vremeto ,kakto az... samo HT ili gazta sa realni moze i kombinaziq s natanal , no ne sum naqsno s nego... gazta e hubavo da se kombinira s pchelen klei , no istinski



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 20:20



баща ми е медицинско лице и той знаеше от самото начало за диагнозата си. Единственото с което трудно се справя е мисълта, че рака е в него и докато това е така няма да има шанс за пълно лечение. Химиотерапията казват, че просто удължава живота. Но най-добрите доктори отказват да направят втора оперция след Гайдарски, заради засегнатите вени.
Докато обаче не кажете на съпругати за диагнозата му няма да можете да започнете лечение с химиотерапия, може би нямате друг избор.
Да ти кажа за онкодиспансера, аз съм много разочарована от там. Може би не попаднахме на свестни лекари. Сигурно има и такива.Толкова дълго време ни мотаха и караха да чакаме за едно или друго и винаги казваха "за къде бързате?" От тогава крака ми не е стъпнал там.Намерих връзки в Исул. И там понякога вървят бавно нещата, но аз не ги оставям на мира и постоянно чета, за да съм информирана. Преди да знам за болестта повече постоянно ми се казваше, ние правим най-доброто или нищо повече не може да се направи. Сега не е така, защото виждат, че знам и не може просто да отбиват номера.
Вземете мерки няма време за губене.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 20:38



Vozi, blagodaria! Nai-lo6oto pri nas e, 4e toi otkazva da se lekuva po kakavto i da e drug na4in, osven s lekarstvata, koito sa mu predpisani. Predi 4as mi se razsardi, 4e sam spomenala za le4enie pri Zofia. Iskal da go ostavia edna sedmica na spokoistvie, da ne spomenavam za bilki i sokove, za ni6to. Za6to sam se razbarzala tolkova? Neka da iz4akame lekarstvata da mu pomognat ..... Ot v4era si mislel, 4e lekarite sa mi kazali ne6to, koeto na nego sa spestili .... Za6to ina4e go prevra6tam v ma6ina, koiato da pogla6ta vsi4ko, koeto pro4eta ili 4uya ..... Kaza mi da prestana da go tormozia, 4e 6te go pobarkam, da ne spomenavam pove4e za nikakvo le4enie. 6te si pie lekarstvata i tova e ! Ve4e ne znam kak da se darja. Uspiah da go ubedia, 4e diagnozata mu ne e stra6na, za da ne napravi ne6to ..... a sega savsem se obarkah i ne znam kak da mu pomogna. Za gaz me e strah i da spomena .....
Az samo iskam da stane 4udo /i da pomogna za tova "4udo"/i da ozdravee, za6toto ne moga da si predstavia, 4e 6te moga da jiveya bez nego ..... Na 45 godini e, iskam da ostareeme zaedno. Ne znam kakvo da pravia ...... Znam, 4e ot bolestta se promenie i psihikata, razbiram tova, no ne iskam da go ostaviam taka, kakto toi iska, bez da pravia ni6to ....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:12



Eva, saprugat mi o6te predi okolo 6 meseca mi kaza, 4e nai-veroiatno ima rak. /Be6e 100 kg maj, a se tope6e, gube6e barzo kilogrami ... / Edin den mi kaza: "Ti si mnogo dobar 4ovek i ne zaslujava6 da strada6 zaedno s men. Az imam da svar6a niakoi ne6ta. Na pregled 6te otida sled vreme. Ako se okaje sas sigurnost, 4e e rak, ti 6e se griji6 za decata. Znam, 4e moga da raz4itam na teb, 6te se spravi6! Znam i az kakvo 6te napravia, kogato razbera sas sigurnost .... Niama da dopusna da sam v tejest na nikoi. Ne iskam da me vijdate v jalko, okayano sastoianie. Ima na4in da svar6a dostoino, da ne travmiram decata, gledaiki me kak umiram ..... "
Sled tezi mu dumi, kak da postapia ..... mislia, 4e ne biva da mu kazvam ...... Ne sam kazala i na nikoi ot blizkite ni, za da se darjat estestveno i da ne se nalaga da go lajat i te kato men. Taka vsi4ki misliat, 4e toi se vazstanoviava. Ne znam postapvam li pravilno ili ne ....... za men tova e pravilniyat na4in, no ....... dali e taka .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.