Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КАРЦИНОМ НА ПАНКРЕАСА - 1  
Автор tajno_cvetence (непознат )
Публикувано12.05.06 21:37



Saprugat mi e s diagnoza karcinom na pankreasa, s metastazi v 4erniyat drob. Lakarite kazvat, 4e ne e operitarno, prosto ni6to ne mogat da napraviat za nego. Ne iskam da priema, 4e toi niama da jivee, ne moga ... Ne moga da gledam kak 6te umira v ka6ti, bez da napravia ne6to ...... no kakvo ....... Ako niakoi znae kak da mu pomogna, molia vi, pi6ete mi ....

Редактирано от *jull** на 02.04.12 14:21.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 10:27



баща ми е с карцином на панкреаса. откриха го преди година и половина почти. Оперираха го не го махнаха. Правихме химиотерапия и сега пак ще продължаваме.Има и метастази в черния дроб, но ще се борим. Има болки в кръста, корема и единия крак. Получи също и асцит, това е напълване на корема с вода поради ниски стойности на белтъчините в организма, поне така ми обясниха. Има моменти в който си мислим, че края идва, но след това нещата се подобряват. Купих му Натанал и една Немска ваксина - Лектинол, която подпомага организма сам да се справи с болестта.
Баща ми е на 53г. и на нас хирурзите ни казаха, че нямаме варианти, но пък мимиотерапевтите се борят. Няма да го излекуват, но сигурно ще удължат живота му.
Ако искате можете да ми пишете по подробно за вашия съпруг, аз ще споделя всичко което сме правили досега и с кои специалисти сме работили.
Предполагам, че и вашия опит може да помогне на мен.
Преди няколко седмици рочетох тук в форума, че бабата на едно момиче от форума се е излекувала напълно от същата болест.
Очакват ви тежки времена, но прочетете всичко в форума, за да имате повече информация. Има много полезни неща.

Успех и много кураж! Можем да успеем, ако се държим ръка за ръка и споделяме.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 22:03



Ева, благодаря ти!
Съпругът ми също има асцит, много силни болки в кръста и корема. От два дни е в къщи, изписаха го, защото нищо не могат да направят. Вчера му купих първите обезболяващи със зелена рецепта. Изглежда и се чувства зле. Това, че татко ти живее година и половина със страшната диагноза ми дава някаква надеждичка, че краят не е толкова близо. Нямах смелост да попитам лекарите колко може да живее така, страхувах се от отговора. А за химиотерапия ..... той не си знае диагнозата, скрих от него ... Казал ми е, че ако узнае със сигурност, че има рак знае какво ще направи ...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 00:01



трябва да полагате много грижи и ако той не знае за диагнозата си ще е по трудно за теб. Химиотерапията е нож с две остриета. баща ми след първия курс се отказа и реши да пробва други методи, но нищо не помогна.
Сега сам иска да започне отново и дори мисля да търсим варианти, които не се поемат от здравната каса, само и само да има по-голям ефект.
Знам, че такава новина може да убие човек, но не може да чакате трябва да направите нещо.
Докторите ни казват, че затова, че сме полагали толкова много усилия и грижи през това време е още жив.
Предписаха ли ви нещо за отводняване за асцита?
Баща ми също има много проблеми болки, запек, отслабване.
Има и една експериментална химиотерапия в Исул в която баща ми не можа да се включи по критериите, които имат. Но ако решите мога да ви кажа при кого да отидете, може пък вие да имате късмет.
Пиши ми как сте когато имаш възможност.
Кураж!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 08:57



loshoto v sluchaq sa raseikite! PO prinzip trqbva da mu pravqt ht s gemzar, neznam zashto ne q provezdat... drugoto e avastin, to e eksperimentalno i ne e vqrno che e samo za debeloto chervo, poznavam edna zena koqto q izchistiha ot rak na belq drob imenno s avastin .. trqbva mnogo da burzate



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторdswer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 16:58



Eва, аз също съм на 53, имам огромен неоперабилен тумор на панкреаса и правя химиотерапия с "Гемзар". Паралелно с нея пия "U-Fucoidan" (виж го в "Гугъл-а"), който ми "спасява" кръвните показатели да не се сринат. Препоръчвам ви го.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: dswer]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано15.05.06 17:05



Ще споделиш ли откъде го купуваш и колко струва?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vivi7]  
Авторdswer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 18:05



Ot USA. Cena 95$ sa 60 hapa. Pri po golemi kolichestva - po 72$.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 18:46



В нашият случай ни казаха, че химиотерапия, операция - всичко е напълно излишно, нямало смисъл да го измъчват. Изпратиха ни в къщи да чакаме края. Аз още съм в шок - всичко се случи толкова набързо ... Не искам да повярвам ... и не знам какво да правя. Истината е, че той се чувства зле, състоянието му се влошава - нощем остава на фотьойла, не може да лежи, почти не се храни, визуално е много променен, направо неузнаваем, психически също .... затваря се сам, не говори, не иска дори да гледа телевизия. Лекуващият лекар ми каза, че това е от болестта. Как да му помогна, какво мога да направя за него?
Благодаря на всички и бъдете все така силни, възхищавам ви се!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 07:03



i az sum v tvoita situaziq....sega chakam red za vma, v otdelenieto za paleativni grizi(kudeto ne se osvobozdava mqsto veche edin mesez..), pone malko da podsilqt maika mi...tui kato tq se e stopila napulno(hrani se samo sus ensure plus i supermass)... mezdu drugoto sum se zapisal za domashni lekarski grizi... za 40 lv. mesechno idva edin mnogo simpatichen lekar onkolog, koito i naznachi terapiq, koqto az sledvam po shema...polezno e dori samo s tova che ti podiga duha... inache kakvo da ti kaza...za nai -golqm uzas trqbva da se podgotqme...!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 22:23



Da, i na sapruga mi Vozi, mu predpisaha ot tezi hrani, no vse o6te hapva i po ne6to ot kuhnyata / Be6e 100 kilogramov maj, a sega, sega me e strah da go pogledna, ni6to ne e ostanalo ot nego. / Predi 10 minuti si govorim s de4icata mi i te obezpokoeni me pitat za6to izpisaha tatko im, kato ne e ozdravial. Triabva6e da gi gledam v o4ite i da gi izlaja, 4e tate im 6te se opravi, no triabva pove4e vreme .... no do koga 6te kriya ot tiah .... Ne moga da go ostavia taka ....., 6te predpriema ne6to, ta makar i da niama polza. 6te kupia bilki, 6te mu davam otvari, 6te go registriram v Onkologi4nata bolnica kato stane gotova epikrizata i 6te razpitam za lekarstvata, za koito pro4etoh tuk vav forumite .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 11:04



Мила, защо не потърсиш помощта на Зофия Шчербак - това, което пише в сайта й, а същото го каза и самата тя по телевизията е, че се заема със случаи, в които медицината е безсилна. А това го заявяват твърде мало лечители - освен ако не са шарлатани. А мисля, че Зофия определено не е. Все пак можеш да опиташ, а ако не ти допадне, няма да приемаш помощта й. Извинявай, че се намесвам, защото хората имат различна нагласа към алтернативното лечение, а аз не зная твоето. Но съм изпитвала ужаса да си безпомощен и да не знаеш кой път да хванеш. Когато тези изпитания бяха в моето семейство /най-напред със съпруга ми, а после и със самата мен/, нямаше такъв форум, в който да споделиш тревогите си и да получиш ако не съвет, то поне съчувствие. Затова се поставям напълно в твоето положение и ми се иска с нещо да ти помогна. Стискам палци за вас и и да знаеш, че чудеса стават!!!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: jull]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 12:55



kakvo da ti kaza... az veche 2 ra godina stava otkak se zanimavam s tozi rak...shto bilki opitah, homeopati,ekstrasensi....... i nishto..sega sum na edna mnogo silna bilka ot mexiko, i tq ako ne pomogne... nqma veche na kakvo da se nadqvam....a shto zse kasae do Zofia, vchera zvunqh, no se obazda zenski ne osobeno lubezen glas, koito mi kazva , che zofiq e mnogo zaeta i zatvarq telefona....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 20:10



Jull, ve4e vsi4ko bih opitala, 6tom medicinata e bezsilna. Ne znam ni6to za neia, no 6te se informiram.
Dnes donesoh razni bilki i vsi4ko, koeto mi pepora4aha v bilkovata apteka. Obikaliah pazara, za da nameria kr. cveklo, celina, riapa. Dadoha mi edna recepta, 6te ia spodelia s vas /e, vie moje bi ya znaete/. Tova e dozata za 2 dni:

kr. cveklo - 600ml
morkovi - 200ml
kartofi - 60 ml
riapa - 60 ml
celina - 60 ml

Ne namerih riapa i celina, no 6te zapo4na s ostanaloto kato na4alo. Е, аko se saglasi da gi pie, razbira se.
I o6te ne6to ..... Predpisaha mu Tramadol Stada50 /ako pravilno sam zapomnila/. Kupih go predi niakolko dena. Ot nego oba4e bolkite ne spirat i toi ne iska da go pie. Pomaga6e mu samo diclac - vzema6e po edna tabletka dnevno i ne go bole6e, no ot kakto mu otkriha diagnozata, mu go zabraniha /imalo opasnost da polu4i kravoizliv/. Utre 6te otida da pitam za ne6to efikasno, ne moga da go gledam kak bolkata go izma4va.
I za6to ima bolki v hodilata? 4uvstva se dobre, kogato gi masajiram prodaljitelno.
Eva, spodeli i tvoya opit, molia te ....
Izvinete me, 4e pi6a tolkova obarkano, no diagnozata ni ia postaviha predi 20 dni i o6te ne moga da poviarvam , 4e vsi4ko tova mi se slu4va.
Blagodaria na vsi4ki!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 23:24



Здравей Тайно цветенце,

не знам откъде да започна толкова много неща правим и ние както всички тук.
Всички симптоми за които споделяте ги има и баща ми.
Аз вече казах, че правихме химиотерапия с Гемзар, след 3 месеца реши да спре и това ни беше грешката.
Адските болки започнаха, и той спи фотьойла рядко лежи. Обезболяващите които пие се казват MST , но от тях му се получава запек и после има болки в дебелото черво. Като цяло обаче му помагат. Пие и аналгин и аулин понякога.
За асцита пие отводняващи лекарства веднъж в седмицата. Общо взето сме изпадали и в двете крайности със силен запек и болки или с голяма дехидратация.
В момента се опитваме да контролираме положението с преливане на Кръвна плазма, Хуманоалбумин, преливаме Левулоза и Глюкоза. В къщи сме като болница, но всичко това дава резултат и той се държи.
Относно трамадола на него му слагат инжекции, когато го боли дебелото черво от запека.
В момента се опитваме да възстановим хемоглобина и да започнем химиотерапия пак.Докторката казва, че болките ще изчезнат и че ще спре лекарствата за болките. Също смята, че и някои от метастазите ще изчезнат.
Ние също разтриваме краката и ръцете с спирт и така се чувства по-добре.
Опитахме и с билки, но на нас не помогнаха.Пие Натанал без прекъсване.
Преди година и половина ми казаха, че няма какво да направя за него. Повярвай ми има какво да се направи. В нашия случай постояните всекидневни грижи дадоха резултат. Но трябва да сте много бързи и да потърсите помощ от специалисти.
Баща ми отслабна цели 30г. понякога е много тъжен и отчаян. Но в повечето случаи той говори за болеста си като казва аз имам злокачествен тумор все едно е настинал без да му трепне гласа дори. И започва да диктува на докторите да говорят по същество да не му губат времето и да не го заблуждават. Аз много му се възхищавам, но знам, че и причината той да има надежда да живее е в това, че всеки ден се борим заедно и правим нещо за да удължим дните си в които да бъдем заедно. Не знам докога ще е така, но при всички усложнения, които има продължаваме борбата.
В началото е трудно да се справиш, но после се съвземаш и започваш да мислиш и да правиш всичко много бързо, за да не те изпревари болестта.
Кураж ще се борим заедно!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 18:27



Eva, blagodarya ti!
Dnes sled rabota hodih v Onkologi4nata bolnica, da go registriram, no se okaza, 4e sa do 14.30h. 6te opitam drugata sedmica i se nadiavam da mi pomognat, da napravim ne6to za nego ... Bolki si ima oba4e, kakvoto i da pie i po4ti ne se hrani. Otkaza soka, koito mu prigotvih ot 4erveno cveklo i t.e., ne mojel da go pie ...... Viarva, 4e lekarstvata koito sa mu predpisani triabva da mu pomognat ......
Eva, a kak saob6tihte na tatko ti stra6nata diagnoza ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 19:09



opitai s dsestilirana gaz.... osven himioterapiqta , tova e vtoroto neshto , koeto e pomagalo na za rak.. stiga da q ponasq... sokchetata moze da sa polezni , no ne mogat nishto da napravqt s tumora....ne si gubi vremeto s tqh, a ot cherveno zveklo se vuzdurzai.... ne si gubete po glupav nachin vremeto ,kakto az... samo HT ili gazta sa realni moze i kombinaziq s natanal , no ne sum naqsno s nego... gazta e hubavo da se kombinira s pchelen klei , no istinski



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeva (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 20:20



баща ми е медицинско лице и той знаеше от самото начало за диагнозата си. Единственото с което трудно се справя е мисълта, че рака е в него и докато това е така няма да има шанс за пълно лечение. Химиотерапията казват, че просто удължава живота. Но най-добрите доктори отказват да направят втора оперция след Гайдарски, заради засегнатите вени.
Докато обаче не кажете на съпругати за диагнозата му няма да можете да започнете лечение с химиотерапия, може би нямате друг избор.
Да ти кажа за онкодиспансера, аз съм много разочарована от там. Може би не попаднахме на свестни лекари. Сигурно има и такива.Толкова дълго време ни мотаха и караха да чакаме за едно или друго и винаги казваха "за къде бързате?" От тогава крака ми не е стъпнал там.Намерих връзки в Исул. И там понякога вървят бавно нещата, но аз не ги оставям на мира и постоянно чета, за да съм информирана. Преди да знам за болестта повече постоянно ми се казваше, ние правим най-доброто или нищо повече не може да се направи. Сега не е така, защото виждат, че знам и не може просто да отбиват номера.
Вземете мерки няма време за губене.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 20:38



Vozi, blagodaria! Nai-lo6oto pri nas e, 4e toi otkazva da se lekuva po kakavto i da e drug na4in, osven s lekarstvata, koito sa mu predpisani. Predi 4as mi se razsardi, 4e sam spomenala za le4enie pri Zofia. Iskal da go ostavia edna sedmica na spokoistvie, da ne spomenavam za bilki i sokove, za ni6to. Za6to sam se razbarzala tolkova? Neka da iz4akame lekarstvata da mu pomognat ..... Ot v4era si mislel, 4e lekarite sa mi kazali ne6to, koeto na nego sa spestili .... Za6to ina4e go prevra6tam v ma6ina, koiato da pogla6ta vsi4ko, koeto pro4eta ili 4uya ..... Kaza mi da prestana da go tormozia, 4e 6te go pobarkam, da ne spomenavam pove4e za nikakvo le4enie. 6te si pie lekarstvata i tova e ! Ve4e ne znam kak da se darja. Uspiah da go ubedia, 4e diagnozata mu ne e stra6na, za da ne napravi ne6to ..... a sega savsem se obarkah i ne znam kak da mu pomogna. Za gaz me e strah i da spomena .....
Az samo iskam da stane 4udo /i da pomogna za tova "4udo"/i da ozdravee, za6toto ne moga da si predstavia, 4e 6te moga da jiveya bez nego ..... Na 45 godini e, iskam da ostareeme zaedno. Ne znam kakvo da pravia ...... Znam, 4e ot bolestta se promenie i psihikata, razbiram tova, no ne iskam da go ostaviam taka, kakto toi iska, bez da pravia ni6to ....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:12



Eva, saprugat mi o6te predi okolo 6 meseca mi kaza, 4e nai-veroiatno ima rak. /Be6e 100 kg maj, a se tope6e, gube6e barzo kilogrami ... / Edin den mi kaza: "Ti si mnogo dobar 4ovek i ne zaslujava6 da strada6 zaedno s men. Az imam da svar6a niakoi ne6ta. Na pregled 6te otida sled vreme. Ako se okaje sas sigurnost, 4e e rak, ti 6e se griji6 za decata. Znam, 4e moga da raz4itam na teb, 6te se spravi6! Znam i az kakvo 6te napravia, kogato razbera sas sigurnost .... Niama da dopusna da sam v tejest na nikoi. Ne iskam da me vijdate v jalko, okayano sastoianie. Ima na4in da svar6a dostoino, da ne travmiram decata, gledaiki me kak umiram ..... "
Sled tezi mu dumi, kak da postapia ..... mislia, 4e ne biva da mu kazvam ...... Ne sam kazala i na nikoi ot blizkite ni, za da se darjat estestveno i da ne se nalaga da go lajat i te kato men. Taka vsi4ki misliat, 4e toi se vazstanoviava. Ne znam postapvam li pravilno ili ne ....... za men tova e pravilniyat na4in, no ....... dali e taka .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 09:25



твоят съпръг се държи като майка ми.... истината е че трябва да знае и да направи оптималното..а то е ХТ(за която толкова много съжалявам сега!!и хем ме предъпредиха))... и аз съм много разочарован от онкологията.. отвратително място!!!Лошото е че е сравнително млад а при по младите организми ракът се развива мого бързо...не губете време...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 09:38



забравих да питам има ли го при вас гаденето и повръщане!?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 15:30



Ami povra6tane niama. Slu4i se incidentno niakolko pati, no be6e predi niakolko meseca. Za gadene ...... toi po4ti ne se hrani. Hapva mnogo po malko 2 ili 3 pati na den i kazva, 4e mu stava tejko na stomaha. Kogato go karah da pie sokovete, izob6to ne yade prez celiyat den, stra6no nepriyatni bili i izgubil apetit .....
Vozi, a pri vas kak e?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано20.05.06 17:42



при мене е силно чуството за гадене и повръщане,въпреки дегана 3 пъти дневно...даже днеска повърна доста при положение це не яде нищо а само пие .... но следобеда хапна малко ориз за първи път от 20 дена без ядене, което ме обнаджди леко....правя постоянни масажи на кръста и гърба...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 17:50



Вози, извинявай, ти ли написа преди време, че даваш Антистенокардина като имуностимулатор? Не помня кой го спомена, а пък имам въпрос!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 18:25



Za povra6taneto i gadeneto dava6 li ne6to - niakakvo lekarstvo ili bilka?
A mama pravi li ne6to, da 4ete, gleda tv izob6to proyaviava li interes kam ne6to? Za6toto nie ne - sedim, iskame ti6ina ..... . Mal4i si, zagledan niakade, pie lekarstvata v opredelen 4as i ako moje hapva ne6to, ako li ne, taka, samo lekarstva .....

Za masajite ..... da ..... predi niakoilo meseca tova go uspokoiava6e, masaj na krasta. Taka zaspiva6e. Sega ne iska. Ot v4era zabeliazah, 4e ima otoci po krakata - glezenite nai-ve4e. Toi naistina po 24 4asa v denono6tieto prekarva sednal, no ne znam dali ne e ot ascita. Otvodniava6to vzema vednaj na 3 dni, taka mu predpisa lekariat. Sega mu svarih edna otvara, kombinaciya ot bilki, koito sa to4no za te4nost v koremnata kuhina, dano pone tia mu pomogne.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 18:46



отоците в краката са от асцита. Ние налагаме настъргани картофи, компреси и така стои цяла нощ с тях. В повечето случай помагат. Когато не помага, започваме да преливаме кръвна плазма и хуманоалбумин.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: jull]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано20.05.06 19:52



да писах...4 атистенокардина на една седмица... деиства имуно...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 20:22



Eva, blagodaria!
Moeto bolni4ko inat4e ne iska i da 4ue, 4e e ot ascita. 6te mu predloja kompresi s kartofi, no se samniavam, 4e 6te se saglasi. Pak 6te se podrazni ...



Тема Re: към voziнови [re: vozi]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 20:55



А колко време може да се приема по този начин? И по каква схема - по 1 през ден или как; има ли значение преди или след хранене? Аз вече трета година го взимам през есента, когато се задават грипните епидемии /а тази година и през февруари/. Правя 1-седмичен курс - 3 х 2 или 2 х 2 (ва ден), но май не се следя дали е преди или след ядене. Чувала съм и за друга схема - 4 пъти в месеца - т. е. в един и същ ден от седмицата се приема 3 х 2. Затова малко "наизуст" я карам. Действа безотказно като имуностимулатор и го препоръчвам на приятели. Но като не знам как точно се приема, се притеснявам, а и не съм намерила някъде да го прочета.

Редактирано от *jull** на 18.07.09 00:21.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано20.05.06 21:39



Откъде вземате кръвна плазма? Точно днес се чудехме откъде може да се намери кръвна плазма за съпруга ми?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано20.05.06 22:17



за повръщането давам деган и церукал...но въпреки това повръща и, и се гади...слагам и мехур с гореща вода на кръста....лежи само на леглото и много рядко става а и се налага да я подкрепям...има моменти на просветление, когато гледа телевизия ... но повезето време лежи напълно обезсилена та даже и говоренето и е проблем(много се радвам ако може да разговряме) а пък като познат болки да не говорим..за тях и лепя пластири гуроджесик... но се налага понякога да го комбинирам с трамал.... за спане хексан , но е голям проблем и спането ... по цели нощи не спи... правя и клизми абе от цовек се превърна в абсолутен парцал... неузнаваем... само кожа,кости и вени.... днеска я премерих 34...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 09:56



Oh, zvu4i mnogo stra6ni4ko tova, koeto razkazva6 Vozi ...
Opitai, ako se saglasi da pie sutrin po edna 4a6a priasno mliako / nai-dobre doma6no/, s jaltak. Razbiva se edin jaltak, i kam nego bavno, kato se razbarkva neprekasnato se dobavia 250 ml toplo priasno mliako. Ako ne moje da go pie taka, dobavia6 supena lajica med. Moje6 da i go dava6 i sas slamka, kato hranite Ensure plus. Tazi sutpin saprugat mi nai-posle se saglasi da izpie edna 4a6a, e razbira se, edin 4as mi govori posle kolko bilo nepriyatno, ujasno i t.n., no nali vse pak go izpi. Obe6tavat mi za edin mesec mnogo dobri rezultati, pak 6te vidim .... pone niama da mu navredi ...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 10:24



кръвната плазма му я слагат в първа градска болница, а хуманоалбумина си го купуваме от Булбил, защото я няма по болниците и е скъпа.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 11:15



A na nas lekarite izob6to ne spomenaha za kravna plazna. Samo mi kazaha da go registriram v Onkologi4niyat i 4e ot tam 6te vzemam obezboliava6tite, koito 6te se nalaga da ni smeniat 4esto, za6toto bolkite 6te stavat vse po-silni. Imah mnogo vaprosi, no niamah vazmojnost da gi zadam. Kato se pribrahme ot bolnicata zapo4nah da tarsia v Neta i taka za 6tastie popadnah na tozi klub.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано21.05.06 11:31



аз се каня да направя с яйце и една инжекция...смесват се току що снесено яйце и физиологичен разтвор в определени пропорзии и от тази сес се бие инжекция... било много силно противораково... но откуде да взема току що снесено яйце...явно яицето има някакви свойства срещу рака...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано21.05.06 12:50



Внимавайте с прясното мляко!!!
Мой познат биохимик изрично ме предупреди, че прясното мляко ускорява до 10 пъти растежа на туморните клетки и на метастазите!!!
Аз не му давам нито капка прясно мляко, а от киселото - ограничено количество 2%.
Д-р Асен Богданов, синът на създателя на препарата "ДеоДан", в разговор с мен също ме предупреди да се внимява с белтъчините въобще, даже и растителни, а какво остава за тези от животински произход!!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 12:51



Кaji mi molia te ne6to pove4e za tazi injekciya ....
A pryasno yaice, ami ot niakoia baba na selo ....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ivaceda]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 13:20



Toi ne obi4a priasno mliako, i ne e pil nikoga. Tazi recepta mi ya kaza edna kolejka. Tya ne znae diagnozata na sapruga mi, no znae, 4e ima problem s 4erniyat drob. Brat i predi 20 godini e bil otpisan ot lekarite - ceroza na 4erniyat drob, bil e mnogo slab, proto go izpratili v ka6ti da si 4aka kraya...... Maika i zapo4nala da mu dava vsiaka sutrin mliako s yaice. Sled mesec se 4uvstval mnogo dobre, oti6al na pregled i lekuva6tiyat mu lekar ne mojel da poviarva: "Kazvai, kazvai vednaga kakvo si pil?!" I dnes sled 20 godini e jiv i zdrav ... I ..... az za tova ..... re6ih da probvam .....

A za hranite ot jivotinski proizhod i az 4etoh, 4e hraniat rakovite kletki.

4ela sam za domatite oba4e, 4e ubivat rakovite kletki, no sega tezi, s nitratite .....

Predi 11,5 godini men samata triabva6e da me operirat spe6no, ne mojelo da se 4aka, i me naso4iha kam Onkologiyata v Darvenica, tam bili specialisti po moia problem. Razgovariah s lekarite, ne se naloji da kriyat ot men diagnozata, biah re6ila, 4e 6te se boria. Znaeh, 4e kolkoto e po-mlad 4ovek zaboliavaneto se razviva po-barzo i obiknoveno izhoda e fatalen, no .... Na 26 godini, s dve malki deca, po4ti bebeta. Niamah izhod, triabva6e da jiveya zaradi tiah, zaradi sapruga mi .... /nalaga6e se az da go uspokoiavam, vmesto toi men/. Dokato obikaliah ot kabinet v kabinet i mi praveha izsledvaniya po4ti ne hapvah, no zapo4nah domatena dieta, iadiah samo domati. I taka dali ot tiah ne znam, no do operaciya ne se stigna i problemat mi iz4ezna.
Predi 7 ili 8 godini edna malka kisti4ka na garloto triabva6e pak spe6no da se operira, 4e ako se spuka ..... razseiki .... Biah ya nabliudavala niakolko meseca predi da otida na pregled. Specialista UNG mi kaza, 4e vednaga triabva da postapia za operaciya, no az si dadoh edna sedmica tozi pat. Be6e prez zimata i re6ih, 4e e po-dobre da piya domaten sok, vmesto presni domati. Edna sedmica ne poglejdah kisti4kata. Be6e iz4eznala ..... prosto na tova miasto niama6e ni6to, a be6e kolkoto grahovo zarno ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ivaceda]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 13:51



tova e taka no mai moze i dori se preporuchva koze mlqko...az sega otivam da tursq



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 13:54



dai mi mail i shte ti pratq materiala, poneze ne znam kak da prikacha fail tuka...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 14:00



kak razbra 4e ima6 kisti4ka na garloto.Kakvi sa simptomite?Na rengen li ti q otkriha?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: kat]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 14:06



Tya se vijda6e - edno "top4ence", kolkoto grah4e s jalt cviat. Specialista pri koito otidoh na pregled kaza, 4e e kisti4ka. 6te triabva spe6no da se operira, 6te mahtah slivicite i 4ast ot okolnata takan. Ne triabvalo da se 4aka, za6toto kato se hrania, bilo mnogo veroyatno da ya narania, da se spuka i posle ve4e bilo kasno za vsi4ko .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 14:09



Za kozeto mliako i az sam go 4ula, no to ima dah i moiat saprug 6te go useti.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано21.05.06 15:14



Дегана е помага. Ако имаш възможност купувай Зофран. Вярно, че е скъп -
1 табл. струва 10 лв. Но аз до момента не съм повърнала нито веднаж. Ям всичко и по всяко време и карам сравнително леко химиотерапията, даже ходя и на работа. Нормално е от толкова гадене и неядене 20 дни да не може да говори и да става.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 16:25



E-maila mi e: keit_k@gbg.bg



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Автор vayaya (Ваня)
Публикувано21.05.06 22:07



Vozi, може ли да изпратиш и на мен този материал - vanyayan@mail.bg
Моят баща е с рецидив от карциром на панкреаса.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 23:16



Vozi, може ли да изпратиш и на мен този материал - jullmann@mail.bg
Бях ти задала още един въпрос във връзка с приема на Антистенокардина /20.5.06 - 20:55/. Пиши, ако знаеш нещо!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 08:26



vzeh koze mlqko , presni qiza i smqtam da zapochvam esperimentite...a ofcharite mi kazaha i nqkakva druga rezepta s qize 1 qize (presno) s cherupkata se puska v sok ot limon, kato to se raztvarqlo v nego i se pie....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 11:53



posetete saita na spartakhadjiev.com za le4enie s HD88!!!!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: nana]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано22.05.06 12:17



maika mi q vodih 5 meseza pored v kabineta na dushterqta na spartak hadziev, vseki mesez po inzekziq...no nishto ne stana!!

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 12:18



Здравейте! Искам да Ви раркажа, за един човек на име Живко от Ямбол на когото помогнах.Аз съм специалист-нутрициолог и работя с натурални продукти БАД.Имам резултат на рак на панкряса с метастази на черния дроб.40 годишен мъж от Ямбол.Поставиха му диагнозата след 2 годишно ходене по лекари без резултат.Диагнозата я поставиха в София след скенер.Даваха му един месец живот и не предприеха нищо..Хомоглобина му беше 82, кръвното 90на 60 , беше с подут корем и целият жълт като платно.Направих му програма, започна да пие БАД и на 10 ден от приема съпругата му го заведе на изследвания за да го пенсионират като инвалид първа група с предужител.След като резуктатите бяха готови, тя ми се обади за да ми каже, че химоглобинът му е 120, кръвното 120/80.Лекарите са и казали, че те болните преди да починат се подобрявали така.Аз я бях прдупредила да не казва какво пие.Живко започна да ходи сам до тоалетната, започна да се храни нормално, да прави преходи от 300, 400 метра.Състоянието му се подибряваше от ден на ден за изненада на лекарите.Продуктите започна да пие април месец.Пи ги до август и в еди момент реши (искаше да започва работа), че вече е здрав и ги спря.Говорих му и му казах, че още е рано и трябва да продължи на профилактичната доза за това заболяване, но той беше категоричен.На следващата година през март се влоши и почина.Ако беше продължил на профилктичната доза за ракови болни, сега щеше да е жив.В Шумен има резултат на 70 годишен мъж с рак на дебелото черво, избяга от болницата, отказа химио и до ден днешен ( вече девета година е жив и се чувства отлично).Пие противотуморната програма.Има вече не един и два резултата.

Ако решите ме потърсете на тел:044 8-24-66 GSM 0897876220



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: nana]  
Автор vayaya (Ваня)
Публикувано22.05.06 12:37



доц. Хаджиева, ваксината и при нас не даде резултат!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Лopи]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:06



аз съм говорила с човек,който се занимава с хранителни добавки и той ме посъветва че котешкия нокът по добре е да не го давам на мама защото той е имуноМодулатор т.е модолира и не се знае при едно толкова тежко състояние накъде ще тръгне организма към подобрение или напротив....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: kat]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано22.05.06 13:13



кат, а какво ти препоръча този човек да вземате?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: kat]  
Автор nadia32 ()
Публикувано22.05.06 13:18



това не го разбрах, би ли обяснила?
при тежко състояние, имунната система е срината...имуномодулаторите нямат ли за цел да я подсилят?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: nadia32]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:44



Имат разбира се. Те за това са произведени - да повишават имунната защита на организма.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ket1234]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 14:28



да имат за цел да повишат защитата но те са имуноМодулатори и тази жена ми каза че е по подходящо да се приемат имуноСтимулатори.Има някаква разлика,но аз не мога да я обесня.Просто едните модулират а другите стимулират и когато се модулира организма и той е в по тежко физическо състояние има по голяма възможност да не се постигне желания ефект а точно обратно.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: kat]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 14:40



От година и половина вече се ползва по-модерния термин - имуномодулатор.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ket1234]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 14:57



доколкото знам има разлика.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ket1234]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано22.05.06 15:10



Ето, това намерих някъде в интернет на тема имуномодулатори и имуностимулатори:


ИМУНОМОДУЛАТОРИ

Голяма група от препарати,които повлияват имунната система.Най общо те са имуностимулатори и имуносупресори. Супресорите се използуват при автоимунни заболявания и трансплантации на органи,което не е тема на това изложение.В случая ни интересуват имуностимулаторите,т.е. тези медикаменти, които ще стимулират имунната ни система в борбата с вирусни и бактериални инфекции.Имунната система е сложна организация от клетки и имуноглобулини която разпознава собствените за организма тъкани и органични молекули и атакува(унищожава) всичко "чуждо".Освен това има способността да "помни" вече постъпвалите в организма чужди агенти и по този начин да ги унищожава по-бързо при повторна инвазия.От казаното до тук става ясно ,че нашата "вътрешна полиция" извършва своята работа чрез:1.Патрулира и наблюдава на границата(въздухоносни и храносмилателни пътища) и в организма(кръвна циркулация). 2.Разпознава, 3.Сигнализира за тревога, 4.Организира защита, 5.Унищожава, 6.Създава картотека на "престъпниците"(Имунна памет).



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ivaceda]  
Автор tajno_cvetence (непознат )
Публикувано22.05.06 15:54



Kote6kiyat nokat i na men mi go prepora4aha v aptekata, no se razbrahme da go kupia sledva6tiyat pat. 6te mu stanat mnogo otvarite i bez tova na iska da gi pie. Ne spomenaha ni6to za obraten efekt .... Za pankreasa mi prepora4aha i kupih bilkata plavun. Ne namerih ni6to za neia oba4e v bilkovata kniga. Receptata s yaice, koeto se ostavia za edna no6t v ocet ili limonov sok /tova ne si go spomniam/ sam ya 4uvala.
E, nie ve4e dve sutrini piem mliako s yaice. Dano utre ne mi go otkaje. Edva li e ot tova, no v4era si pohapna dobre, dnes sa6to .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: kat]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 13:13



Имуномодулатори означава, че продуктите засилват имунната система на организма и той сам може да се справи с проблема.Имуномодулаторите само помагат на организма, а не му вредят.Няма случай когато да засилиш имунната система да е станало нещо лошо.

ИМУНОПАТОЛОГИЯ

Днес е установено кои клетки от имунната система разпознават проникващите в организма чужди вещества – антигени, пускат съответните механизми, насочени към тяхното унищожаване и изработват защитни белтъчини – антитела. Нашият имунен отговор се осигурява от три главни типа клетки: макрофаги, Т-лимфоцити и В-лимфоцити. Макрофагите са фагоцити (клетки, които изяждат). Те залавят всякакви чужди частици и ги унищожават. Фагоцитарната и защитната функция на тези клетки е открита още през 1883 г. от великия руски учен Иля Илич Мечников. Но до скоро не беше известно, че те участват и в синтеза на защитните антитела. Тяхната функция се състои в това, че те представляват антигена чрез Т-лимфоцитите, които на свой ред дават “разпореждане” на В-лимфоцитите да произвеждат антитела. Затова макрофагите са получили названието си антигенпредставляващи клетки, Т-лимфоцитите - Т-хелпери (съществуват две разновидности на Т-лимфоцитите: Т-супресови и Т-килъри), а В-лифоцитите се наричат произвеждащи антитела клетки. Това трио функционира заедно, за да поддържа постоянство на нашата вътрешна среда и да защитава от болестотворни микроби.

Имунната система представлява шлифован от природата, балансиран механизъм, в който, както и в другите системи на организма, може да стане срив. Съществуват три основни вида нарушения на нейната работа.

Първият и най-разпространен тип са имунодефицитите. Те се развиват в резултат на хипо- и авитаминозата, стрес, преумора, инфекции и имат неблагоприятни симптоми. Нищо не боли, но човек е отпуснат, защитните сили на организма му са слаби, а адаптационните възможности – изтощени. В резултат на това всички заболявания се задълбочават и се превръщат в хронични. Дори са се появили следните изрази: “Не е страшен толкова грипът, колкото усложненията след него”, “Умира се не от грип, а от неговите последствия”.

Вторият тип са автоимунните разстройства, които представляват реакция на имунната система против собствените тъкани. Това е нещо като “лудост” на имунната система: вместо да пази организма от чужди вещества, тя ги трупа върху своите собствени. Примери за автоимунни разтройства са ревматоидният артрит, някои форми на заболявания на бъбреците и черния дроб, щитовидната жлеза, нервната и сърдечно-съдовата система.

Трети тип имунни разстройства са алергиите. Според прогнозите на експерти на Световната Здравна Организация XXI век ще премине под знака на алергиите, които ще станат лидер в списъка на най-разпространените болести. Името алергия през 1906 г. е обяснено от австрийския педиатър Клеменс Пирке - от двата гръцки корена, съставящи думата “allos – “друг” и “ergon” – “действие”. При някои лица, страдащи от алергии, системата на имунитета реагира на определено чуждо вещество неадекватно – с повишена чувствителност. Това чуждо вещество се нарича алерген. В ролята на алергени могат да бъдат хранителни продукти (ягоди, яйца, шоколод и други), козметика, прах, цветен прашец и други най-обикновени вещества. Към алергичните заболявания се отнася бронхиалната астма, сенната треска, копривната треска, алергичният ринит, лекарствените и хранителните алергии, серумната болест. Като цяло алергиите се делят на две групи: бърза и забавена. Първите възникват 15-20 минути след контакта с алергена, а вторите – часове или до две денонощия след контакта с алергена. Клиничните симптоми на алергията са оток на тъканите, спазми на гладката мускулатура, характерни кожни прояви и други. В редица случаи тези изменения могат да имат дълготраен и дори необратим характер.

Положението може да бъде спасено от имунокорекция, насочена към адаптация на организма към неблагоприятните фактори на околната среда и способна да оптимизира имунологичната реактивност на дсеки индивид. Днес съществува определен набор от изисквания, които трябва да бъдат удовлетворени от съвременно средство, използвано като имунокоректор. Основните изисквания са меко регулиращо действие, голям набор от биологични ефекти, природен (растителен) произход, прием чрез стомашно-чревния тракт, отпускане без лекарско предписание.

С цел първична и вторична профилактика на имунопатологията и в състава на комплексната терапия се препоръчва прием на следните БАД на компания “Vision”:

“Детокс” съдържа Котешки нокът, растящ в горите на Перу. Действащи вещества на продукта са ринхофилин, изо- и митрафилин, птероподин и изоптероподин, които оказват имуномодулиращо действие.
Възстановителният комплекс (“Куперс”, “Биск”, “Активи”, “Мега”) съдържа комплекс от биологичноактивни компоненти, които повишават съпротивителните сили на организма към влиянието на вредните фактори на околната среда.
“Антиокс” съдържа активни антиоксиданти (екстракт от семки и люспи на грозде, Гинко билоба, бета-каротин, витамини Е и С, селен, цинк), които осигуряват на организма комплексна защита.
“Лайфпак” съдържа витамини от група В, нормализиращи състоянието на имунната система, а също и витамин С и биофлавоноиди (в състава на екстракта от семки и люспи на грозде), които са мощно противовирусно средство, укрепващо имунитета, витамин Е, притежаващ изразени антиоксидантни свойства, необходим за правилното функциониране на имунната система, бифидумбактерии, осигуряващи нормалната работа на червата, спомагащи за доброто храносмилане и формиране на имунологичните механизми на защита.
“Хромвитал” е общоукрепващо средство, повишаващо работоспособността и устойчивостта на организма към неблагоприятните фактори на околната среда. Свойствата на продукта са обусловени от влизащите в неговия състав компоненти: елевтерокок, гуарана и кола, които осигуряват повишаване на умствената и физическата работоспособност, а също и спирулина, богата на витамини, бета-каротин и минерални соли, благодарение на които оказва имуномодулиращо и антиоксидантно действие. Витамин С повишава имунитета и притежава антиоксидантни свойства.
Мъжкият комплекс: “Урсул” съдържа ехинацея, притежаваща омунокорегиращо действие и мед, която повишава защитните сили на организма.
Женският комплекс: “Бюти” съдържа лецитин, стабилизиращ клетъчните мембрани, което укрепва имунитета.
“Нортия” съдържа астрагал, който поддържа функциите на имунната система: стимулира функцията NK- и Т-клетките, способства за изработването на интерферон.
“Лайфпак Джуниър” съдържа витамини от група В, витамини-антиоксиданти, нормализиращи функцията на имунната система.


Още веднъж казвам на всички, в момента в света няма измислено нищо по-добро от добавките, чиито билки са замразени при температура -196градуса.Така билките се запазват ЖИВИ, те просто са приспани.Това са единствените БАД, които са вписани в международен лекарствен справочник-"ВИДАЛ", защотото не са лекарства, но имат лечебен ефект. Единствените БАД, които са сертифицирани от МЗ в България. Можете ли да сравните нещо сушено с нещо, което е живо и току що откъснато?????

Защо отричате нещо, което не познавате и си губите времето и парите за всевъзможни недоказани билки и препарати.

Телефоните ми са:044 8-24-66, GSM 0897876220



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Лopи]  
Автор tajno_cvetence (непознат )
Публикувано23.05.06 15:14



Dobre Lory, mnogo si nastoyatelna. Az sam sklonna da opitam vsi4ko, no kogato imam samnenie, 4e niakoi se opitva da izpolzva ne6tastieto mi, sam predpazliva.

6te mi kaje6 li kolko 6te struvat za sapruga mi na mesec produktite, koito predlaga6?
Kolko vreme e nujno da gi pie?
Izob6to, kakav 6ans ima spored teb da ozdravee, kato ima6 vpredvid, 4e medicinata e bezsilna. Toi se 4uvstva zle, izglejda zle, vsi4ki tipi4ni priznaci na bolen ot rak v posleden stadii. Po4ti ne se hrani, zaprili4al e na skelet, niama jelanie za ni6to, predpo4ita da si mal4i, da e sam. C vseki izminal den sastoyanieto mu se vlo6ava. Ti moje6 li s 4ista savest da mi kaje6, 4e tozi umira6t 4ovek 6te se opravi, 4e 6te ozdravee? Ne e li kasno? Ne jalia sredstva, no te ve4e privar6vat. Toi ne e pensioner po bolest, ne polu4ava i bolni4ni. S edna ne goliama zaplata izdarjam nego i dve deca. Tova, koeto imahne "nastrani" po4ti se stopi. Sega 6te mi otgovori6 li ima li smisal da si davam poslednite pari, tova 6te mu pomogne li. Kaji mi? Ne e li po-dobre da mu kupuvam tova, koeto mu se yade .... Nadiavam se da bade6 4estna, kakto az biah. Blagodarya ti!



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано24.05.06 18:09



Dnes se pribrah ot rabota. Sapruga mi ne be6e opital zakuskata, ne be6e i obiadval. Prez celiyat den ne e hapnal ni6to, sutrinta ne izpi mliakoto s yaiceto. Tazi smes mu be6e stra6no nepriyatna i tazi sutrin samo kato ya vidia, povarna i otkaza kategori4no da ya pie ve4e. Koremat mu e ogromen, ima otoci po krakata, a sutrinta e pil furantril za otvodniavane.
Kakvo da pravia? Blagodarya na vseki, koito mi dade savet.



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 21:44



почнете да взимате и спиронолактон 3 по 1 хапче. Това помага за отводняването също. Налагайте компреси с картофи на краката.
Последния път баща ми го приеха в болница и му преляха 2 кръвни плазми и 2 хуманоалбумин. След това беше по-добре. Трябва да намериш начин да му дадеш нещо за ядене. Не знам какво друго да те посъветвам.



Тема хемоглобин?нови [re: eвa]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 21:45



някой може ли да ми каже дали при показател 88 хемоглобин можем да започнем химиотерапия?
Благодаря!



Тема Re: molia za savetнови [re: eвa]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано24.05.06 21:57



Eva, blagodarya!
Spironolakton mu e predpisan 3 pati po 2 i toi si go pie redovno. Iskam da izvikame lekar, toi mi zabrani. Poiska zelen4ukova supa, napravih mu, no ne ya e opital .....



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано24.05.06 22:03



просто се дръж.............и моята майка лежи вече два дни с главоболие и се чувствам толкова безсилна.................и бясна ........защо точно тя........където и на мравката път прави
давам си сама кураж....БЪДИ СМЕЛА....
опитай с малко лимонов сок,няма ли да го освежи малко



Тема Re: хемоглобин?нови [re: eвa]  
Автор vayaya (Ваня)
Публикувано24.05.06 23:11



Сигурно няма да се съгласят, защото от химиотерапията още ще падне :(
Ние ги вдигахме с кръвопреливане и после с инжекции.



Тема Re: molia za savetнови [re: caмoдивa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано25.05.06 07:54



Е, да, Самодива, за съжаление, така ни се случи.
И той, добротата на съпруга ми нямаше равна на себе си, затова ли и на него?
И той задава всеки ден същия въпрос...
Май злите не ги лови.
Но добрите - те си го трупат на себе си, и накрая ги намира.
Не се давайте, главоболието е от химиото.
Правите ли дексаметазон.
И него го боли глава, правим дексаметазон през ден.
Не, няма да се дам, ще се боря за него.
Само той да не се оклюма, от това ме е страх.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 10:55



Zdravey tayno svetense! Pisah ti na imeila, otvori go!



Тема Re: molia za savetнови [re: ivaceda]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано25.05.06 18:18



Da, i az se pitam za6to to4no toi? Tolkova mnogo rabote6e, za da ima vsi4ko za decata, za da e dobre semeistvoto mu, a sega e bezpomo6ten i tova go ubiva. 4uvstva se mnogo zle i ne razbira, za6to ne zapo4va da se podobriava ot tolkova mnogo lekarstva, a stava vse po-zle. Kakvo da mu otgovoria ....... ne biva da uznava istinata. Sega toi tarpi bolkite s nadejdata, 4e 6te ozdravee i 6te bade polezen otnovo za semeistvoto si. Ohhhh, ne znam vie kak izdarjate, no imam use6taneto, 4e sam na kraya na silite si .....



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 18:47



Ох, мило Тайно цветенце, мъжете си остават едни големи деца! Ако знаеше какво ти причинява с това свое упорство и нежелание да се бори! ... Дали не би могла да му кажеш, че заболяването му /както там си го съчинила/ изисква продължително лечение и ако иска да се оправи по-бързо, трябва да ти помага?!... Знам ли, трудно е да се дават съвети отстрани, но пък много ми е мъчно за теб - не само се бориш с болестта му, но и държиш такава тайна в себе си! Трябва да се измисли начин да ти съдейства!



Тема Re: molia za savetнови [re: jull]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано25.05.06 19:58



Da, Jull, tova sam mu kazala ..... 6te mu mine, no bavno, prodaljitelno vreme 6te se lekuva. Taka mi e kazal lekariat, tova znae toi ...... No lekariat osven diagnozata mi kaza i drugo ...... promenia se i psihikata na bolniya. Tova e taka i pri nas za sajalenie. Poniakoga osaznava kakvo pravia za nego i mi obe6tava, 4e kato ozdravee, ako edin den se naloji, 6te napravi sa6toto i za men .... Priznava si, 4e e iznerven i mi se izviniava, 4e vse mi se sardi i se cupi, hei taka, bez povod. No prez pove4eto vreme moje da mi se razsardi samo za6toto sam popitala kato se pribera ot rabota dali e zakusil, obiadval. Obiknoveno ne e hapnal ni6to i se iadosva, 4e s tova moe pitane i govorene za hrana, zaradi men e izgubil apetit. Ne triabva da mu protivore4a za ni6to, za6toto vinagi toi e prav. Sno6ti mi kaza da izliaza ot staiata, iskal ti6ina, samo za6toto popitah, dali ne e dobre da izvikame lekar, 6tom se 4uvstva tolkova zle /koremat mu e izdut ot ascita, ogromen e/ i prez celiyat den ne be6e hapnal ni6to. Taka samo predizvikah replikata: "Ti iska6 da me vkara6 otnovo v bolnica, no niama da ti go pozvolia!" Znam, 4e e ot bolestta, toi ne be6e takav i tarpia.
Molia vi, spodelete kak se darjat va6ite blizki, zabeliazvate li promiana v haraktera im ......



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 20:32



А с какво се занимава, когато е сам? Обича ли да чете? Дали не можем да му предложим нещо подходящо?



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано25.05.06 20:54



майка ми стана по раздразнителна и по чувствителна-взе често да плаче ей така без причина:(но стана и по открита взе да споделя какво и тежи а преди всичко таеше в себе си:(((((



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ....]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано25.05.06 21:16



A pri nas e obratnoto. Zatvori se v sebe si, sedi, mal4i, predpo4ita da e sam, no ne 4ete, ne slu6a radio, ne gleda tv, taka, sedi bez da pravi ni6to. 4aka da ozdravee, pone taka kazva .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано25.05.06 21:37



A 25 mai vinagi e bil specialen za nas - predi 18 godini se zapoznahme na tozi den. Napomnih mu go dnes, no toi samo kaza: "E, da, razbira se, 4e ne sam zabravil, no vijda6 li na kakvo sam zaprili4al sega ..." Do sega vsiaka godina si prekarvahme tolkova hubavo, deniat si be6e samo na6, ne go spodeliahme s nikoi, a dnes ...... dnes se 4uvstvam stra6no sama. Vmesto da praznuvame, da izlezeme, az izlizah, no sama ..... do aptekata, da mu kupia Transmetil ..... A da ....... i posle da kupia ....... kiseli krastavi4ki ...... uj iska6e, a iziade polovin krastavi4ka ..... A tolkova iskam da ozdravee, pone do tolkova, 4e da mojem da se razhojdame zaedno, da moje pak da izleze na ulicata i da varvim, hvanati za race. Ako ima Bog, triabva da me 4ue - nima iskam tolkova mnogo ........ Priyateli, ne6tastna sam, mnogo sam ne6tastna i ne znam, ve4e ne znam kak 6te se spravia .... Znam, 4e ne biva da hlen4a, triabva da sam silna, ina4e koi 6te se griji za moeto mom4e, no e stra6no trudno .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 09:18



Миличка,къса ми се сърцето като чета думите ти.Вярвай ми,всяка минута и секунда сърцето ми е свито и стомаха ми е на топка,не смея да се зарадвам и обнадеждя-но пред татко съм весела и оптимистично настроена,давам му кураж,говоря му много да му повдигам духа.Не питай какво ми коства,но съм твърдо решена да не плача пред него.Вчера го включиха на 8-ма вливка,след като му дойде туморния маркер,който е супер.Много му обяснявах за маркерите и стадиите на заболяването,слушаше с голям интерес.
Трябва да сме много силни заради тях,независимо от мъката и болката,които са огромни.Много е трудно,но трябва.Желая Ви успех в борбата и много здраве.



Тема Re: molia za savetнови [re: tajno_cvetence]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 09:45



Баща ми също е доста изнервен. Гледа в една точка и само мисли, мисли... Сопва се за всичко, стана и доста саркастичен. Но как да му кажеш, че на нас също ни е страшно трудно и освен че се грижиме за него, ходиме и на работа и още куп неща правиме. Иначе гледаме да го заплесваме, като измисляме някаква работа, в която се включваме всички.И на него му става драго и той сам се включва в нея



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: gal55]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.05.06 10:24



Мило Тайно Цвете,
Вече цяла година се бориме заедно със съпруга ми с тази коварна напаст.
Но при нас нещата стояха далеч по-различно от колкото при вас. Той беше човекът, който ме подготви, че ще има операция и "някаква" си химиотерапия просто така превантивно. Видимо преди операцията беше много спокоен и уверен, че всичко ще мине супер.
Само аз си знам какво приживях докато чаках да излезе от операционната и смъртната присъда на доц. Владов - ИНОПЕРАБИЛЕН!
От момента, в който излезе от упойка той знаеше всичко за състоянието си. Не скрих нищичко от него - все пак той е интелигентен и начетен човек, а и искаше да не му спестявам нищо.
От тогава всичко се коментира и разисква вкъщи - като за голяма радост са включени дъщеря ми и т.н. зет.
Мисля си, че трябва по някакъв начин да уведомиш съпруга ти за състоянието му. Той го знае и ако искаше да направи нещо лошо със себе си досега би го сторил. Извинявай, че така направо ти казвам нещата, но ти също си човек, не си от желязо. Нека не бъде такъв егоист. Пък ако можеш консултирай се с психиатър, защото съпругът ти определено в момента, по твоите думи, е в депресия. Не мислете, че психиатрите са само за лудите. Ако не искаш психиатър иди при психолог, но не оставяй така нещата.
Смятам, че след това ще можете ЗАЕДНО да продължите да се борите.
Още един път се извинявам за по-острия тон, но това са моите разбирания - вие сте семейство и трябва двамата да сте заедно и при хубави и при лоши моменти.
Можеш да разчиташ на мен за всичко - за съвет, за подкрепа....
Дръж се и не се предавай!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Лopи]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано26.05.06 13:13



Даааа, отново и отново.....
Но съгласете се, че това съвсем не е конспирация, а просто борба за клиенти на търговците в световен мащаб.
А как по-добре се печелят клиенти - чрез психологически похвати, въздействие върху психиката на човека. А психиката на един раково болен наистина е много крехка.
но въпреки крехката психика, ние имаме здрав разум.

И едно дете може да ви зададе по своя най-наивен начин въпроса "А защо толкова много хора умират от рак, след като има такива хранителни добавки, които лекуват рак?

За мен лично КОЛКОТО Е ПО-АГРЕСИВНА И НАХАЛНА ЕДНА РЕКЛАМА, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ ПРОДУКТА НЕ СТРУВА, А В СЪЩОТО ВРЕМЕ Е АДСКИ СКЪП.

Затова точно тук няма да се правя на ДАМА В ОБЩЕСТВОТО и моят отговор на всички дистрибутори и лечители тук е:
ВИЕ ЗНАЕТЕ КЪДЕ ДА СИ НАПЪХАТЕ ПРОДУКТИТЕ И МЕТОДИТЕ НА ЛЕЧЕНИЕ.
Ако не знаете, ще ви помогна лично и то без да си слагам ръкавици!

На всички останали тук - Горе главата и се борете. Силата е единствено във вас, само така ще преодолеете болестта!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ket1234]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 15:38



Според мен Кet е права. Мисля си, че към Българската Асоциация на Онкоболните има психолози, към които Тajno cvetence може да се обърне за помощ и съвет. На сайта, който посочвам, са адресите и телефоните на Председателите на регионалните представителства на Асоциацията: http://www.bulgariancancerassociation.org/contacts_association_bg.php



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: jull]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано26.05.06 19:22



Momi4eta, tova ne e egoizam ot negova strana. Toi e stra6no zle, ne e liagal ot okolo 15 dni, bolkite ne spirat, koremat mu e ogromen, krakata poduti. Ne moga da go "ubiya" kato mu kaja diagnozata. I kakav smisal ima, kato za nego e kasno. S kakvo da se bori, kak, kato ne se hrani, ne spi, kakva nadejda da mu dam ..... Dnes govorih s li4nata mu lekarka i tia potvardi, 4e himioterapiyata niama da mu pomogne, a i toi ne bi izdarjal. Samo 6te mu uveli4im makite. To4no predi mesec mu napraviha izsledvaneto za tumornite markeri. Togava CA19-9 be6e 5800, kato rezistentnite stoinosti sa dvucifreno 4islo. Togava otidohme s kolata, viarno, ne se 4uvstva6e dobre, no moje6e da kara, da spi no6tem, hrane6e se, koremat mu ne be6e podut. Prez tozi edin mesec vsi4ko tolkova mnogo se promeni, sastoianieto mu stra6no se vlo6i. Ve4e edva se dviji, ot fotioila do divana. Ako moje6e da leji, moje bi izob6to niama6e ve4e da moje da stava. Kazah na de4icata ni ....... Biah mu obe6tala, no ne znam i az ve4e koe e pravilnoto. Ne iskam edin den da me obviniat, 4e sam skrila ot tiah. Taka 6te prekarvat pove4e vreme okolo tatko si, ni6to, 4e toi si mal4i. Neka napraviat vsi4ko, koeto mogat za nego sega, posle 6te e kasno .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 20:01



Мисля, че съпругът ви много добре разбира какво става с него...и каква е диагнозата му щом е толкова зле...той да не е дете да не разбира...съвсем нормално за състояниетио му е да се е обърнал навътре към себе си...човекът е зле какво да обсъжда и да коментира...какви психолози какви пет лева...различните хора различно приемат пътя към края си..Съжалявам, за думите си ,но аз съм болна и понякога писанията и позицията на близките ме озадачава...За какъв егоизъм говорите, това е ...нямам думи..



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: здp1]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано26.05.06 20:40



Zdr1, i az si mislia poniakoga, 4e razbira. Prosto ne iska da govorim za tova. Nie razgovariahme po temata o6te predi niakolko meseca, kogato o6te ne be6e hodil na lekar. Dava6e mi saveti kak da se spraviam kogato nego niama da go ima, za decata i t.n. Az razbira se protestirah, kazvah, 4e si vnu6ava gluposti, 4e zaedno 6te si gledame de4icata. Nakraya samo mi kaza: "Milo, az ne sam dete. Maika mi na sa6tata vazrast ia operiraha ot rak. Tia se spasi, za6toto go otkriha navreme. Znam kakvo ozna4ava otslabvaneto mi, bolkata, promianata vav van6niyat mi vid, znam vsi4ko ....." Pove4e ne zagovori za tova ... Predi da postapi v bolnicata mi kaza, ako mi kajat, 4e ima rak, da ne kazvam na nikoi /ne iska da vijda pogledi, izpalneni sas sajalenie/. Mislia, 4e nakraia tiho dobavi:" Ha men sa6to"
Kogato mu vzeh epikrizata me popita parvo dali sam ia 4ela, a posle vednaga kaza: "Ne, ne mi kazvai, ne ia 4eti i ti." Toi vinagi mi e kazval, 4e ako sam lekar, niama da imam jiv pacient, za6toto sam prekaleno otkrit 4ovek, ne umeia da laja. Sega moje bi zatova ne me razpitva......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано27.05.06 11:39



Мила, след като си сигурна че той знае, защо не му поставиш въпроса ребром?
Той знае, ти също очакваш, това да е края. Личната лекарка казала, че химиотерапия няма да помогне?!?! Откъде ще знае - след като не е пробала?
За хиляден път казвам, че всичко е индивидуално.

А този страх от болестта - просто нямам думи.

Не ти казвам какво да правиш - просто ще ти кажа, какво бих направила ако бях на твое място:

Ще му вдигна луд скандал, ще му кажа, че той е мой съпруг /когото много обичам/ и баща на децата ни /които имат нужда от него/ и в случая той ни изоставя, без капка желание да се бори. Че се страхува от една болест и се е предал.

Казваш, че си отива, за което ти вярвам напълно.

Аз бих опитала да го стресна, ако помогне - ще е прекрасно.......

Миличка, моля те, опитай......жалко е човек да се отиде, само защото се страхува от една диагноза, направи нещо.....карай му се, викай му....може пък този обрат в поведението ти към него да го накара да опита лечение.
Човек издържа много.....ще се справи с химиотерапията, ако той го иска....

С теб съм и ще ти стискам палци, каквото и да решиш



Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано27.05.06 17:51



Веси, ако можеше да видиш съпруга ми, който от мъж едър, красив, само за по-малко от година се е превърнал в нещо много страшно. Единствено косата - гъста и черна си е същата. Чертите на лицето, погледа, прегърбената походка, мършавото тяло, Веси, той изглежда като 120 годишен старец. А непоносимите болки, които го измъчват ....... Не мога да му вдигна "луд скандал". Знам какво ще ми отговори, затова не мога да му причиня това. Познавам го добре. На днешният ден ми предложи да му стана съпруга, от 18 години сме заедно. За първи път не отидохме на нашето място. Каза ми, че ако оздравее, ще ме заведе. Той умира .... Единствено ако открия лек, който да стори чудо той може да оздравее. Бялата лястовица, но къде е .....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано27.05.06 19:10



Влез в пощенската си кутия.
ivaceda



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано27.05.06 21:56



Цветенце, ти си знаеш.
Написах ти го, защото много хора при такъв шок /като болестта/ се затварят в себе си и се предават. И понякога от това състояние може да ги извади само друг подобен шок. Чела съм някъде такива случаи.

Аз като патологичен оптимист вярвам, че все още има какво да се направи....
Вярвай и се надявай - и много кураж.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 08:39



Миличка,думите са излишни,но въпреки всичко искам да ти дам кураж и да ти кажа,че борбата е адски трудна и жестока.За 6 месеца животът ни се преобърна,всичко се промени,дребни неща добиха смисъл.Разбирам те и искам да се оправите.За жалост болестта е много лоша и упорита.Но въпреки всичко трябва да се опита химиотерапия според мен,никога не трябва да се отказвате.В началото и моя татко не искаше,но сега вече казва на нас и на другите болни,че химията помага.Не знам дали помага,но поне удължава живота.Знаем,че пълно излекуване няма,но и спечеленото време не е за подценяване.Ти си знаеш характера на съпруга ти и дали трябва да му кажеш.Веси е права,аз постъпих по същия начин-той не беше добре и се беше отчаял,направих му луд скандал,защото говореше,че си знае положението и че е пътник.Попитах го много рязко дали заради нас не си заслужава да се живее,дали всички усилия досега са били напразни.Първо нищо не реагира,аз го оставих 2-3 дни да си помисли и въобще не го закачах.После настъпи промяна-сам ми говореше,разпитваше ме за разни неща,търсеше присъствието ни по всеки повод и т.н.Мисля,че е добре да го провокираш,да го караш да се бори,да питаш и настояваш за химиотерапия или друго лечение-не оставяй нещата така.
Знам,че думите са безсилни,но въпреки всичко искам да те окуража.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: gal55]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано29.05.06 16:08



Вече не знам какво да правя .... Става все по-трудно да се справям сама. Ето днес отидох да пoдам молба за ТЕЛК. Не свърших работа, оказа се, че работното им време е от 8:00 до 12:00 В Онкологичната болница също още не съм го регистрирала. Не мога да изляза през работно време, нямам право на отпуск или болничен. Ох, в каква държава живеем .....
Прави сте момичета, ще ми бъде по-лесно ако той знае, но до колкото го познавам, ако му кажа, ще съжалявам цял живот......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 16:38



Мила,моята майка за да подаде молба в ТЕЛК за освидетелстване на татко чака три часа и половина,после писмото с датата за явяване дойде след пет дни.Навсякъде е адско чакане и бюрокрация.Имаш право на болничен еднократно десет дни за съпруга ти,можеш да вземаш и за себе си.Относно регистрацията в Онкологията при нас стана автоматично.След като лежа в първата болница,където му откриха тумора,изпратиха писмо до Онкото и от там ни върнаха обратно също писмо кога да се яви на изследвания и че се води на отчет като новозаболял.
Моят татко също казваше на мама преди,че ако се разболее от рак ще си сложи край на живота.Но нещата много се променят,сега знае диагнозата си и изобщо дума не е отварял за подобно нещо.Решението дали да му кажеш си е лично твое,прецени всички плюсове и минуси и действай.
Кураж и успехи!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: gal55]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано29.05.06 17:11



Нямам право да отсъствам от работа, в 4астна фирма съм. Трябва да си пазя работата ...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 20:45



Позволявам си да се намеся в този разговор, защото вече съм преживяла всичко това с моя татко, когото загубих преди три месеца. Ние също не му казахме за диагнозата поради същите причини. И той е говорил, че ще си сложи край на живота, ако разбере че е тежко болен, но тези неща се говорят обикновено когато си здрав и нищо не те заплашва. Татко в последните дни сам се досети за положението си, и когато го сподели с мен и на двамата ни олекна. Нещо повече, той се бори отчаяно до последната минута, нещо което не съм очаквала от него. Хората се променят в екстремни ситуации, а живота е мил на всички, особено ако има около тях хора които ги обичат и държат на тях. Знам че е трудно да вземеш решение в такъв момент, но ако аз сега мога да се върна назад, щях да му кажа от самото начало. Това определено е нещо за което съжалявам. Сигурна съм че след първоначалния шок, съпругът ти ще се мобилизира, и ще намери сили да се бори. А той може би си го знае и се измъчва колкото теб от тази тайна. А заедно ще сте по-силни!
Кураж и не се предавай! Винаги има надежда!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Lia]  
Автор rumib (непознат)
Публикувано29.05.06 21:02



Трябва да се казва истината ,така ще можете да се борите -всички около него.
Така ,като се каже - това означава ,че има надежда и може да се победи тази ужасна болест.И има надежда , а когато се крие и болният разбера за него означава ,че това е безнадежно и затова се крие.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: gal55]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 21:13



Ние също не сме казали на баща ни, че има рак на стомаха.И макар,че претърпя операция,го залъгваме,че е с язва.Майка ни също не знае,тя има проблеми с нервите и сърцето.Съвсем наскоро направи нервна криза и притесненията са ни и за нея.Сега е на транквиланти.Мисля,че каквото и да направим,когато дойде времето винаги ще мислим,че това което не сме направили е било по-правилно.И ще се обвиняваме.Ако обаче им позволим да изживеят последните си дни по-спокойно и с по-малко страх в душата,мисля че жертвата си заслужава.С теб сме,мила, а за съжаление сме много.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано29.05.06 21:22



Аз му казах - на 16-тия ден след операцията, половин час преди да го изпишат от болницата. Казах му почти всичко, че едвам не е умрял , че е бил "пътник", че операцията е била животоспасяваща, че е бил злокачествен тумор.

Казах му веднага, след като прецених, че е достатъчно укрепнал след страшната операция, за да понесе истината.

После, на части му открехвах по-малко от страшните ми тайни.

Само едно не съм му казала : злокобната статистика, която твърди, че никой не е живял повече от 2 години с тази диагноза.

Това няма да му го кажа, дори на парченца да ме нарежат.

Той укрепва физически, готов е да се бори за излекуването си, пък и кой знае -докато човек диша, винаги има надежда!!!

И аз самата вярвам в надеждата, не бих разубедила него.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ivaceda]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано30.05.06 16:24



Прави сте, никога не съм го лъгала за нищо, винаги сме си казвали всичко, но ...... но сега се страхувам. Много ме е страх каква ще бъде реакцията му. Познавам го и имам някакво лошо предчувствие, не мога да го обясня, но мисля, че това е правилният начин .... нека изживее последните си дни без страх от тази ужасна болест, без да мисли кога и как ще се случи ..... Така сега си говорим какво ще правим като оздравее, нека си мечтае, това е ро-добрият вариант ..... /няма да ви описвам как се чувствам аз в такива моменти и какви усилия полагам, за да бъда убедителна/. Лекарите, сестрите в болницата ме посъветваха същото, като видяха в какво състояние е. Знам, че за мен така е много по-трудно, но трябва да се справя. А ако стане чудо ще бъда най-щастливият човек на планетата.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 12:16



след двумесечни мъки,свързани с орерацията на баща ми от рак на стомаха,днес друга лоша новина.Метастазите са обхванали панкреаса и съдове около лимфните възли,каквото и да значи това.Затова моля ви,споделете какво да очаквам,диагнозата е поставена с хистологично изследване.Не знаем обаче колко е голям тумора,в коя точно част на панкреаса е локализиран.Кое според вас е най-доброто изследване,което да ни даде най-голяма точност-рентген,ехограф,скенер или нещо друго.И много ви моля,ако знаете добър онколог с частен прием,мола ви пишете,спешно е.Имам чувството,че вече всяка минута е ценна.Благодаря и късмет.Дано да имате по-добри вести.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Авторgega (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 12:37



ne znam dali znae6 tozi adres - http://www.oncology-bg.net/lang_bg/ -
njamam swedenija za ka4estwoto, no pone na men mi izgleshda profesionalno, dokolkoto moshe da se preceni samo 4rez internet. moshe bi njakoj ot kluba da ima opit.
znam, 4e e lesno da se kashe, ne padaj duhom, no wse pak o6te edin 4owek ti shelae mnogo, mnogo kurash.
p.s. do kolkoto az znam, skenerut e naj-dobre



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 12:55



ядрено-магнитен резонанс за мен е най-прецизната диагностика

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано31.05.06 16:39



Вили, на нас след скенера произнесоха "присъдата" .......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 17:09



казвай какво "присъдиха"..... Той разбра ли?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано31.05.06 17:18



tajno_tsvetence kak e sapruga ti? Pravite li neshto za ascita?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано31.05.06 17:34



Може ли някой да ми каже как се изписват лекарства от Здравната каса или от Онкодиспансера. Имаме ли право и на какви лекарства. Досега всичко си купуваме, но поне тези от които има нужда всеки ден може ли да ги искаме да ни ги осигурят. Нямам представа какъв е реда и ограниченията. Посъветвайте ме къде да отида и какво да направя.

Благодаря на всички!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано31.05.06 18:11



Не уточняваш какви лекарства пиете и кой ви ги изписва.
Всички лекарства изписани от джипито си ги купуваш, тези които имат намаление от здравната каса се изписват пак от джипито с рецептурна книжка. Ако става въпрос за раково болен - трябва да е диспансеризиран и от там определят какви лекарства да приема. В зависимост от това - безплатно се дават лекарства с протокол от диспансера и си ги взимаш от аптеката на диспансера.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано31.05.06 21:15



Приятели, почти нищо не правим за асцита. Пие отводняващо, не му помага. Билките ги спря. Не иска да опита нищо различно, от това, което му е предписано. Преди час намери сили да ми се накара, тормозела съм го, от мен ще умре, защото не го оставям, а все го убеждавам да опитаме лечение с нещо ново.
Как не разбирам, че се чувствал зле. Компютъра нямало да го излекува. Ще си пиел лекарствата и ако не искам да умре, да не споменавам повече за никакво друго лечение. Не можах нищо да кажа, само се разплаках и излязох .....
Вчера казах диагнозата и на свекърва ми, щадях я, но искам да ми помогне да го убедя. Резултат няма, не знам какво да правя ....... Болестта толкова го е променила и психически, не знам вече как да се държа ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано01.06.06 12:17



Весела Благодаря!
Баща ми е регистриран в онкодиспансера, но не е ходил там цяла година. Лекуват го в Исул. Всички хапчета ние си ги купуваме.
Трябва ли да поискам някакъв документ от лекуващия доктор, как се развива състоянието му, който да представя за безплатни лекарства?Той пие обезболяващи MST и панкреатитни ензими. Това са двете лекарства от които има нужда всеки ден. Всичко останало ние ще продължим да си го купуваме.Много ли време отнема изписването на безплатни лекарства?
Извинявам се, че ви занимавам с това, но наистина нямам опит.

Благодаря!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано01.06.06 15:41



Питала ли си доктора си в ИСУЛ, който ти изписва тези лекарства?
Ако са в списъка за безплатни лекарства - би трябвало да ти ги изписва с протокол месец за месец. Поне така е в Онкодиспансера в Дървеница.
За ИСУЛ не зная как стоят нещата.
Просто питай доктора - той ще каже.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано02.06.06 18:20



tajno_cvetence, как е съпруга ти? Има ли някаква промяна в състоянитео му?
Помагат ли му обезболяващи те?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано02.06.06 20:11



Не е добре, вече и краката до коленете са страшно подути. Съгласи се да сложиме резенчета от картофи, но оттоците не спадат. А словалгина му помага, но има само едно хапче, правя се, че не забелязвам, но той ще ми напомни да купя ..... Вчера пак не успях да го регистрирам в Онко диспансера ...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано02.06.06 21:05



И ние още не сме се регистрирали в онко диспансера, защо не успяваш, какъв е проблемът?
Аз още не съм ходила там...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано02.06.06 21:50



Ivaceda, не успявам, защото работното им време е само до обяд, а аз все закъснявам. Работя в частна фирма и нямам право да отсъствам, дори ро болест. Трябва да си запазя работата ......



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано03.06.06 22:12



Днес ми препоръчаха д-р Радка Христова от Провдив - лекува и злокачествени заболявания. Някой ходил ли е при нея?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 19:51



моля ви,опишете ми какви са симптомите за карцином на панкреаса.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано04.06.06 20:44



Виолета, болки в кръста, които объркахме с дискова херния. Постепенно разбрахме, че не е това, болката стана много силна, опасваща, болеше кръста и преминаваше към корема. Пиеше обезболяващи. А външните признаци - бързо стопяване на килограми, кожата пожълтява, потъмнява, липса на апетит, промяна в характера. Но при нас болестта беше открита в последен стадий. Лекуващият лекар ми каза, че карцином на панкреаса обикновено се открива когато вече почти нищо не може да се направи. На ехограф не видяха нищо. След резултатите от скенера поставиха диагнозата. Кръвната захар беше в нормални граници, но резултата от туморен маркер СА19-9 беше много над резистентните стойности - 5 800, а до колкото си спомням, допустимата граница е около 30. Той се повишава толкова много само при карцином на панкреаса и колоректален карцином.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvioleta (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 22:49



Благодаря ти !!!Съмняваме се баща ни да няма разсейки в панкреаса тъй като беше отсранена една от главата на панкреаса.Успех



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 18:29



дали има промяна на стойностите на панкреатичните ензими при карцинома на панкреаса.И доколко може да вярваме на туморните маркери според вас.Има ли накой,чиито туморни маркери да са били в норма,въпреки наличие на заболяване.Благодаря ви предварително за информацията,защото знам че е от първа ръка,затова е ценна.Желая на всички много,много късмет.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано06.06.06 13:47



tajno cvetence,как е съпруга ти?има ли апетит, намаляха ли болките? На баща ми се увеличиха и загуби от три дни апетит. В момента се опитваме да му вдигнем хемоглобина с едни инжекции и да почваме химиотерапия.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано06.06.06 17:18



Виолета, за туморните маркери съм чела, че не могат да се използват самостоятелно за поставяне на диагноза. Има случаи, когато болестта е в напреднал стадий, а стойностите на туморният маркер не са повишени. Също така леко повишен туморен маркер може да има при доброкачествени заболявания.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано06.06.06 17:45



Еva_miracle, съпругът ми понякога има апетит, но се страхува да яде. Като хапне малко и после няколко часа му е много лошо, боли го черният дроб. И когато пие течности му е тежко и се чувства много зле. Болките в кръста са поносими /засега/, защото пие Doltard /с морфин/, който вчера ни дадоха от Онко диспансера. Вече почти месец не е лягал нито през деня, нито нощем. Ох, искам да му помогна, а не знам как....... Не иска да чува за билки или други лекарства. Като го гледам как се мъчи, колко слаб е станал, отслабнал е с повече от 30 кг ........ губя надежда ....... само вълшебната пръчка на Harry Potter би могла да му помогне ........



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: виoлeтa]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 21:01



знам,че туморните маркери не винаги дават точни резултати.Лекарите обаче нищо не могат да кажат.Бях описала състоянието на баща си преди и тъй като е махната метастаза от главата на панкриаса, а стойностите на ензимите са многократно повишени,се притесняваме да не би карцинома да се развие там.Засега това е което мажем да направим като изследване-маркерите.Останалото ще очакваме,дано да е просто възпаление.Искахме да сме наясно с това какво да очакваме,защото мисля че е по-добре да знаем истината,отколкото да се съмняваме.А ти търси начини да даваш на съпруга ти билки.Даже и да недоволства си повтаряй,че е за негово добро.Прави всичко,което зависи от теб,пък кой знае...Аз се моля всяка вечер не само за баща си,но и за всички/които имам чувството че познавам/ от този форум.Знам,че не може да ни бъдат отнети по този начин хората,които толкова обичаме.Много,много късмет.



Тема za violetaнови [re: виoлeтa]  
Авторgega (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 12:59



zdravej vili, mojat ba6ta e s priblizitelno su6tata diagnoza. histologi4nite rezultati sled operacijata o6te ne sa izlezli, no e po4ti sigurno, 4e 6te sa dosta ot4ajwa6ti. bih iskala da ti zadam njakoi po-konkretni wuprosi tuj kato imam 4uwstwoto, 4e sme w podobni situacii. lekarite preporu4aha li wi njakakwa lekarstwena terapija? pri nas kazaha, 4e ot ni6to njama smisul zaradi wuzrastta i naprednalija stadij, a na men mi se iska da 4uja wuzmoshno powe4e mnenija. pri ba6ta mi e mahnata 4ast ot stomaha i mnogo me e strah, kak 6te prote4e zahranwaneto. pri was kak e?
bih se radwala, ako moshem da ostanem w kontakt, ako njama6 ni6to protiw.
ot dumite ti luha mnogo borbenost i re6itelnost, na koeto samo moga da se wuzhi6tawam. az li4no sum w pulna panika. ot surce ti shelaja mnogo, mnogo sila



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: виoлeтa]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано07.06.06 21:18



Вили, Вили, правя всичко, което зависи от мен, но резултатът е, че само го ядосвам. Чуди се как не разбирам колко тежко му става на стомаха, когато изпие 100 мл сок, та го питам иска ли още. Не иска да му говоря за храна, билки, нищо не иска и вече наистина не знам какво да правя......



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: tajno_cvetence]  
Авторниkoя (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 01:44



Тъжно цветенце,как е съпругът ти?Изчетох всичко тук и имам чувството,че все едно говориш за татко.Симптомите са същите,диагнозата също.Вечното недоволство и отричане на всички методи на лечение...И той вече не гледа телевизия(а преди не изключваше телевизора)-пуска го,но без звук.Спи седнал,няма сили да върви,а напоследък и трудно говори.Коремът му е огромен,не може да се храни-като хапне нещо,го повръща(нарочно).Чувствам те толкова близка.



Тема Re: за никоянови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:04



Съпругът на тъжното цветенце почина.Влез в изповедалнята, там хората изплакват мъката си.И успех на вас.



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Авторbetinas (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 19:20



те не повръщат нарочно, дори не си го помисляй! За панкреасния карцином повръщането е неизбежно и много мъчително за болния, опитай се да го подкрепяш поне с дух, защото после ще ти бъде много мъчно, и най вече за упреците. Дори не го насилвай да приема течности, храна - отвращението към всичко това е неизбежно, дори само мисълта за храна може да предизвика повръщане. Колкото иска - толкова, не си мисли че му е по-добре ако е пил и ял. Аз съм минала през този ад, разбирам те много добре, но и ти повярвай на това което той чувства. Успех!



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: betinas]  
Авторниkoя (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 18:35



Betinas,той повръща,защото го заболява,когато хапне.Когато повърне,му олеква.Ако моят живот можеше да спаси неговия,бих умряла с усмивка.Но уви...Господ иска татко.Но аз вече не вярвам в Господ.Ако съществуваше,той нямаше да му причини толкова мъки.Не и на татенцето ми



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Авторbetinas (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 23:04



Съжалявам много 4е ви се слу4ва, но... Ако той казва 4е повръща защото го боли - вярвай му, но и панкреаса предизвиква силно отвращение към храна и повръщане. понякога метастазите притискат органи, а понякога е 4иста карциномна интоксикация - от там и повръщането. Много е нелепо вси4ко, но знай 4е няма вариант за замяна или пазарлък - каквото е на глава писано, на камък не отива. Нито твоя живот, нито на когото и да било може да замени неговата болка и у4аст, няма оби4 или любов, която да спре лошото. Бъди много силна и му давай кураж, ако ти го нямаш - няма да го има и той, понякога е безумно трудно да градиш пясъ4ен замък, но още по-трудно е ако не го съградиш или поне не се опиташ - дано имате пове4е шансове...



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано18.10.06 23:10



Миличка, просто не насилвай татко си за нищо, не му говори за храна, не настоявай. Не го карай насила да пие билки, сокове, или каквото там си решила, че може да му помогне. Бъди до него, стой безмълвно, бъди щастлива и се радвай на моментите, когато разговаря с теб. Не му противоречи, не го дразни по никакав начин... Съпругът ми не е повръщал, но той и нищо не ядеше. Бъди сигурна, че не повръща "нарочно". Това е което мога да ти кажа...

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор istori4ka (непознат )
Публикувано13.05.07 02:25



Здравейте,
Нов член на клуба се включва, уви! От 2.05 животът ми се пробърна, заради диагнозата рак на панкреаса/поставиха я на майка ми на 72 г/.Сигурно тази възраст не буди такова съчувствие, но вие знаете, че майката си е майка, независимо на колко години е.За мен тепърва започват мъките, разбирам че няма срок за тях. Вече получих малка надежда от вашата героична борба с тази коварна и мъчителна болест.На този етап най много ме вълнува да и разкрия ли диагнозата, до сега крих, защото лекарите планираха операция, която се оказа невъзможна заради метастази в черния дроб. И още прочетох за алтернативно лечение на проф.Рубин, но се страхувам да не е шарлатанска история-вие чували ли сте за нея? Пишете ми , моля!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.05.07 09:26



Здравей, мила! Съжалявам, че тази болест е сполетяла и вашето семейство! Предстои тежка битка, но победата ви не е невъзможна! Ще ви трябват обаче много сили и висок дух. Пожелавам ви ги от сърце!
Сигурно си видяла, че във форума (основно в СПРАВОЧНИКА) има доста информация. Голяма част от нея се отнася за всички видове рак, така че препоръчвам да се чете наред. Тук всички правим така.

По въпроса за Йоана Рубин също е писано, ето например:

И тук:


Конкретно за вашия случай, навярно вече знаеш, че много добре действа сокотерапията, защото соковете облекчават работата на панкреаса. Тук доста е писано за лечение със сокове:

Научно е доказано лечебното действие на веществото капсаицин, което се съдържа най-много в лютите чушки (в тях и съдържанието на вит. С е най-голямо). Съществува дори и лечебна рецепта на д-р Ендрю Уейл под формата на чай - четвърт чаена лъжичка лютив червен пипер кисне в чаша гореща вода.

Към режима на хранене е препоръчително да включвате храни, които съдържат летрил или както е широко известен – амигдалин (В17). Напоследък се пише много за чудотворното му действие при раковите заболявания. Намира се главно в кайсиевите костилки, костилките на прасковата, горчивите бадеми, но и в друти растителни продукти като нахут, кафяв ориз, леща, бобови кълнове, ленено семе.

Към всичко това не забравяйте за чесъна - в най-концентриран вид неговите полезни вещества се съдържат в НАТАНАЛ-а, за който навярно вече знаеш.

А като мощно средство за детоксикация на организма се препоръчва алоето (продава се в аптеките, но може да се приготви и при домашни условия). Във форума е описана рецептата.

Това далеч не е всичко, просто ти давам отправна точка, защото знам колко трудно е да се ориентираш в морето от информация, а все отнякъде трябва да започнеш.
Решенията ти ще идват с личния опит, както и със споделения във форума. Задавай въпроси за всичко, което те вълнува - тук всички помагат с всички сили!
Успех и кураж!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: *jull**]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 10:58



Скъпа приятелко,съпричастността е велико нещо, не знаеш колко се радвам, че ми писа. Три пъти влизам в нета, за да намеря отговор, на среднощното си писмо, затова пак благодаря.Ще прочета цялата информация, която си ми предоставила, ще я осмисля, а вече получих отговор на някои от въпросите си в мрежата.6е се потарая да проуча и проф.Рубин, тъй като много ме смути, струва ми се самохвално и пресилено, че е член на агенция към ООН.Скъсахте ми сърцето всички вие, които се борите мъжки с болестта. Прави ли ви впечатление, че са се регистрирали само жени? Аз съм още в подстъпите на борбата, утре изписват майка от болницата с уверението, че "възпалението" на панкреаса и е минало и за това няма да я оперират.Тя е доволна, а аз...Майка ми не е невежа, тя е фармацевт /бивш/, почти се досещаше, но успокоителната информация на лекарите и хареса. Мисля си, че скрването на диагнозата ще ни даде сили да се борим.Винаги съм знаела, че може да бъде и по-зле , моите деца са големи, а имам и съпруг, който ме подкрепя и за да не идеално много вироглав баща, когото трябва да преодолявам за всичко. Стискам палци на всички, млади и стари, поставени в предизвикателството да победят тази наистина коварна болест.А форума е чудесен, защото едно е медицинската статистика и съвети, друго човещината



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Автор angelova67 (непознат)
Публикувано13.05.07 11:18



Здравей cvetence!
Не знам дали е добра идея да не казваш на мама. Как ще и предложиш всички алтернативи без да заподозре нещо /фармацефт/?
Чети, избирай и се консултирай с нея. Давай и кураж и почвайте. Битката е дълга. Като и стане зле от нещо - спирате и почвате друго. Така сме тук Всички пробваме, докато не стигнем до това, от което ни е добре.
Чети и питай. Насреща сме!
Успех от сърце!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: angelova67]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 17:55



Ангелова, благодаря за съвета, приемам всякакви идеи и си мисля , че няма да се мине без да кажа. Аз донякъде постигнах целта си, нейното спокойствие преди операцията, която не се състоя, заради метастазите в черния дроб.Така или иначе предстои химиотерапия, с последици главоболие, за което разбрах от вас и писмата ви. Интересува ме кога започва страшното, колко време след откриването на болестта? Мисля си, че всичко е индивидуално, но все пак? Болките на майка /не особено силни, но постоянни/ започнаха на 17.04.2007, а диагнозата е от 2.05 с.г.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: dswer]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 21:02



Здравей цветенце, пише ти най-новата в клуба.Желая ти да се съхраниш и да спасиш съпруга си!Искам да ти споделя, че лекуващият лекар на майка ми от ВМА и е препръчал да не пие прясно мляко, защо не и е обяснил, но имай предвид че не и е съобщил и истинската диагноза.Така че , внимавай дори с такива безобидни рецепти.Белтъчините май не са препоръчителни за подобни на нашите болни.Информацията мие актуална, майка ми е в болницата, утре я изписват.Дерзай!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: angelova67]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.05.07 12:00



Хора, моля ви да бъдете внимателни, когато пишете на постинги от миналата година. Някои от тези хора загубиха борбата с рака........

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:13



Здравей Istori4ka,сигурно знаеш,че рак на панкреаса е една от най-агресивните форми на рака.Наричат я "тихата болест". В кой стадий е и каква химиотерапия ви назначиха?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 21:51



Здравей Снежана, благодаря ти за интереса към мен. След като регистрирах майка си в онкодиспансера утре имам среща с химиотерапевта да прецени удачна ли е изобщо тази терапия за майка ми? Да разбирам ли , че има различни видове химиотерапия? Как се понася от болните?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторинфopмaция (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 00:13



Цветенце,
Много съжалявам!

преди 2-3 седмици определиха подобна диагноза на мой познат. Рак на панкреаса във фаза 4 с разсейки в черния дроб. Казаха, че не могат да го оперират, но все пак му предложиха лечение. Предложиха му химиотерапия, комбинация от две лекарства: традиционното за тоя вид рак, което е gemcitabine + ерлотиниб. Казаха, че почти няма лоши странични ефекти.

Моят познат не е в България, но защо не попитате вашите докторите за тези опции? От всичко, което изчетох, комбинацията работи по-добре от gemcitabine само.

Много, много късмет!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 21:16



Здравей,
баща ми е със същата диагноза.Правихме химио Гемзар,това е най-доброто.Преди месец разбрах,4е от известно време Тарцева е одобрена за рак на панкреаса и е добре да се комбинира с Гемзар.Лошото е ,че се закупува от пациента и е много скъпа!

Здължително направете химиотерапия!И всичко останало,което прочетеш тук и сметнеш,че ще помогне.Ако едно не подейства,почвайте друго и т.н.

Успех и не спирайте да се борите!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: инфopмaция]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 09:55



До всички които ми писаха,
Благодаря ви , че отделихте от времето и грижите си и ми вдъхнахте кураж! Чували ли сте за мощен антиоксдантен ефект на билкови препарати "Сибирско здраве" - горещо ми ги препоръчаха. В справочника няма информация за тях.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:04



Здравей Снежана,
От много ангажименти не ми остава време да отговоря на съпричастните хора като теб. Определиха, че майка ми е в четвърти стадий на болестта, а химиотерапия не назначиха/дали заради възрастта или заради стадия-не зная/, но всички бяха единодушни в това отношение-и въвВМА, и в Онкодиспансера и проф.З.Кръстев, когото посетих вчера. За сега състоянието на майка е горе -долу прилично, но за по нататък не зная. Уплашена съм, травмирана съм, но вероятно не ви казвам нищо ново.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.06.07 11:09



Аз съм ползвала някои от продуктите им, но не зная за вашия случай дали ще помогнат. Мисля, че кедровите ядки и масло от тях лекуват рак на панкреаса (всъщност четох за това). Защо не се регистрираш или да оставиш имейл?





Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnajana (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:38



Здравей,
не спирайте да се борите,чети,пробвай ....... Не подценявай действието на газта,много сокове,погледни рецептите с чесън, сурови ядки,витамин С и т.н.
И аз съм уплашена,понякога страхът надделява,а той не е добър съветник.
Не се отпускайте,а се борете и вярвайте!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snajana]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.06.07 18:03



Ето какво прочетох за витамините и минералите, препоръчвани за засилване на имунната система при тумор на панкреаса :
"В литературата има данни за успешно приемане на липоева киселина в големи дози при рак - дози от 600 до 900 мг на ден. За това има основание, тъй като при експериментите с животни такова количество на витамина възстановява, например, нормалното ниво на митохондрии в тъканите на старите животни, което не се удава на нито един друг препарат! Към това следва да се добави комплекс витамини (Веторон, Алфавит) като общоукрепващи". Справка:






Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 23:14



Здравей jull, пиша ти e-mail-а си:d_klincheva@abv.bg, ако имаш нещо специално да ми споделиш или посъветваш.Що се отнася до регистрацията, аз мисля, че се регистрирах, но май не съм-какво да направя, относно регистрацията и това има ли сдъществено значение? Това, което искам да споделя още е , че съм в ужасно психическо състояние-пред майка се държа и давам кураж, но иначе съм психясала. От своя страна съм организирала храненето й на принципите на балансиране на белтъчини-въглехидрати-мазнини, описани в няколко книги, общото в наименованията на които е Зоната. За сега се храни с малки количества, пет пъти на ден. Поне съм доволна, че приема храна и то разнообразна. Не знам до кога ще продължи това като имам пред вид от вашия споделн опит, че болните от тази болест почти нищо не ядат. Диетата и хранителните добавки са ми препоръчани отбългарски лекар. Имам някаква надежда или искам да имам такава! Все пак и това е нещо, защото от ВМА изписаха майка без никакво лекарство!!!Преди ден се консултирах с известния проф. З.Кръстев и той ми посочи 3 лекарства-за черния дроб, панкреаса и имуномодулатор, ако представляват интерес за теб ще ти напиша наименованията им.Поздрави!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.06.07 08:36



Здравей, мила и благодаря за отговора ти! Ще бъде много хубаво, ако споделяш всичко, с което помагаш на майка си - включително диетичен режим, а също и лекарствата, предписани от проф. З. Кръстев (всъщност къде е кабинетът му?).
Скоро четох в един сайт, че големи дози липоева киселина са ефективни при рак на панкреаса:


Предлага се като лекарствен продукт под наименованието Thioctacid (главно при лечение на диабет, което си е пак заболяване на панкреаса) и като хранителна добавка. Повече подробности ще намериш тук:

Разбира се, консултацията с лекар е задължителна.
Не зная дали си попадала на форум, в който може да получиш съвет от лекар, затова ще ти посоча и неговия линк:

Редактирано от *jull** на 18.07.09 00:02.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 15:35



Здравей istori4ka,
моля те да напишеш тук какви лекарства ти е препоръчал д-р Кръстев и каква диета спазвате.За мен ще е много полезно, а надявам се и за другите от клуба.
Благодаря



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 00:13



До Джул и Снежана,
Момичета, много се извинявам, че дълго време не писах и не отговорих на поставените въпроси, но знаете какви са и колко предвиденитне и непредвидените грижи за нашите болни близки. Сега конкретно:
1.Кабинетът на проф. З.Кръстев се намира на ул. Цанко Церковски 6 /на площад Журалист/ , тел.8669112- приема след предварително записване. Не е много "здравословно " посещението при него и Ви съветвам да не водите близките си, а да ги консултира по документи, защото мнението му е, че става въпрос за нелечимо заболяване. Представете си как ще се почувства болния, ако в ушите му прозвучи тази присъда.
2.Предписа-Урсофалк, Омепразол/или Улкопрол, Сопрал, Пробитор/ и Изопринозин. Това са лекарства за панкреаса, черния дроб и засилване на имунитета.
5.Диетата, с която около месец и половина храня майка се базира на данните на "Ние и зоната"-д-р М.Папазова, Р.Калейчва, А Куруиванова,ИК "Емас". Храненето се извършнва на малки порции, пет пъти дневно в т.н. блокове. Основното в тях е да се балансира количеството на белтъчини, мазнини и въглехидрати. Порциона за деня не се прави трудно , има и примерни менюта , а и след два-три дна му хващаш цаката. Не знам до кога ще е , но майка успява да поема "нормалн"-всъщност малки колическтва от трите вида. Под мазниние разбират зехтин, белтъчини-пилешко, риба, извара и ядки/много важни, макар и по 2-3 бадемчета, орехче/, маслини и всички плодове и зеленчуци. Мога да бъда и по-конкретна, ака проявявате интерес.
Сега ще проуча информазцията, която Вие сте ми подали и ако имам въпроси ще иша.
На финала искам да попитам как са Вашите близки, как се справяте с обезбояващите, взели ли сте лекартвата от Онкодиспансра?
Желая Ви успех и ъсмет в борбата за живот!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано09.09.07 17:44



istori4ka, има ли някакъв резултат от лекарствата на проф. Кръстев, как е майка ти! И ние сме в подобна ситуация, само дето още ни мотаят между болниците и лекарите!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано10.09.07 14:00



Леле, хора незнам какво да правя, откриха на майка ми рак на панкреаса с разсейки в черния дроб, изписаха я от болницата само с наставление да отидем в онкодиспансера, отивайки там хирурзите ни изпращат обратно в болницата да искат становище от болничния хирург защо не иска да я оперират и той хоп съгласява се да я оперира, но защо сега - защо ни разкарват от лекар на лекар и само си измиват ръцете!


Говорих с позната лекарка и й споделих проблема си и я помолих за съвет, тя ми каза че операцията на такава диагноза е ускоряването на края! Какво да правя, да подложа ли майка ми на операция или не, а пък да ви кажа честно вече нямам доверия на тази болница, ако можете да ми препоръчате някой хирург, който е добър или болница в която да влезе, просто ми омръзна да ни разкатават и да си играят с живота на пациентите си! За тях сигурно тя е поредното опитно зайче, но за мен СИ Е МОЯТА МАЙКА, която много обичам и бих искала да й помогна!
Ако можете да ми дадете съвет ще бъда благодарна!

Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор Buba67 ()
Публикувано10.09.07 14:23



Направи консултация с доц. Владов от ВМА София. Ако мама не може иде занеси документите да ги види. Чувам добри отзиви за него относно оперативно лечение точно на рак на панкреаса. От днес е на работа. Успех!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Buba67]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано10.09.07 14:48



Много ти благодаря, майка ми все още се движи и болките не са толкова силни, има моменти в които даже не се нуждае от нещо обезболяващо, даже и се храни без да й се гади, имам чувството че нещо я объркват! Тя иначе е наясно вече с диагнозата си и ще отидем и то трябва да е тази седмица, че са й насрочили операция и на 18-ти Септември трябва да влезе, но аз се страхувам, да не би да я объркаме още повече! От всичко прочетено тук до момента оставам с усещането че при такава диагноза само отварят и затварят пациентите си! А по принцип тя е и епилептичка и направо се чудя дали не са решили да си я ползват като опитно зайче!



Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.09.07 20:08



Пратих ти на" лични" телефони на които да се консултираш...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано11.09.07 18:12



Някой да е чувал нещо за д-р Мекянов - хирург от Пета градска болница!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Варуминнови [re: tajno_cvetence]  
Автор dr_mih (непознат )
Публикувано11.09.07 18:19



Единственото нещо което може да помогне на вашия съпруг е Варумин.Работя от 6 години и имам отлични резултати при различни видове рак на различни органи.Всичко съм доказал с документи-скенери,преди и след лечението,както и кръни показатели и ту-маркери.Повече подробности на:www.anticancerbg.com



Тема Re: Варуминнови [re: dr_mih]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано11.09.07 18:21



ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ - ЧЕТЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

МИСЛЯ, ЧЕ МЯСТОТО ЗА РЕКЛАМИ НЕ БЕШЕ ТУК!

Живота е война, която ще водим до край!!!

Редактирано от sacrovi6te на 11.09.07 18:22.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 17:20



Здравей istori4ka,
с много болка искам да споделя,че ние загубихме битката!Татко почина!
Разбира се,това не бива да отчайва никого!
Продължавам да са съм убедена,че трябва да се направи Гемзар+Тарцева!
Последните три месеца татко пи Tian Xian.Започнахме отчайващо късно-чак когато състоянието му се влоши рязко.Но искам да кажа,че татко не мина през онзи ад,за който сме чели,чували ....... ,за сташните панкреатични болки!
За това мисля,че все пак имаше полза от tian xian .Пи го до последния ден и сега утехата ни е,че поне не се измъчи толкова много.Разбира се,имаше болки,понякога доста силни,но не и онези страшните.
Извинете ме,че се увлякох!
Много ми е тежко!
Готова съм да споделя опит с всеки!
Остана ми морфин,пластири - 4бр



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 18:59



Приеми моите искрени съболезнования.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано17.09.07 16:04



В крайна сметка майка ми ще я оперират май!
Леле, на кого ли да вярвам - доц. Владов от ВМА - казва да не се оперира, а да ходи на химиотерапия с Гемзар


а проф. Димитрова от Медиц. Академия - казва да се оперира и утре трябва да постъпи в болница!
Доц. Хаджиева казва, че няма проблем да се оперира и после да ползваме ваксината!

Ще се побъркам после ако се окаже, че не е трябвало да я оперираме, ами ако стане нещо по време на операцията ....., няма да си простя че съм се съгласила да я оперират!

Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано17.09.07 21:48



Здравейте,аз знам за рака на панкреаса че операцията само увеличавала болките , но...изборът е на пациента и близките му...
Бог да Ви помага !



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: maia_georgiewa]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано17.09.07 22:14



ох, ще се побъркам! Не знам дали взимаме правилното решение за майка ми! Мислихме дълго, обсъждахме, но....... така е риска си остава за нея!
Ако не се оперира след време сигурно ще си блъскам главата и ще си мисля какво ли щеше да стане ако се бе оперирала и обратното ако се оперира и стане по-лошо тогава сигурно съвсем ще откача, защото засега е добре, храни се, не й се повдига само я боли...!
Но както се казва времето ще покаже, само се моля да не я боли, но това си е все пак рана, рязане... нас ни боли когато се порежем, а тях ги режат от вътре и ние не знаем какво точно режат и как..., не можем да помогнем..., в ръцете на хирурга сме...

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано17.09.07 22:31



Такае ,но щом Владов е отказал операцията( аз на него му вярвам) ...едно наум...а пък иначе да не с е упреквате.....не може ли майката ти сама да си реши...колкое годишна...едан женичка имаше на ХТ,оперирана от Владов...но към летален край отиваше ...
Бода Да ви помага



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: maia_georgiewa]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано17.09.07 22:36



Тя е готова женицата да легне и да се оперира с надеждата да спрат болките или да се оправи някак си, но колкото повече се ровя и чета ми става ясно че няма смисъл да я отварят!

Май пак ще се наложи да си поговорим с професорката да ми каже има ли смисъл и това колко ще удължи живота й! Хора аз не съм била в болница досега бихте ли ми казали, като я приемат утре най-рано в кой ден след приема ще я оперират?

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано17.09.07 22:41



Ами до 2-3 дена ,ако имат кръв нейната кръвна група... да не я забавят, вземат първият ден кръв за изследване и до ден два - операцията.
Бог да Ви помага !



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 18:17



Прочетох доста поста тука...все за възрастни хора...ами какво да кажа мен днес ме потресаха с новината че двама ученици са се разболяли....от които единия е в моя клас 12 клас сме! Това даже и неможех да си го помисля толкова млад организам и да се разболее от такава зла болест! ;(



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 22:59



Наистина е много трудно да се вземе решение.Татко го оперираха,но само отвориха и затвориха. Но тогава взеха материал за проба и поставиха диагнозата. Къде е тумора на главата или на опашката?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано19.09.07 12:21



вече незнам къде е, изписаха от 5-та градска с тумор на главата на панкреаса, вчера я приеха с тумор на тялто! Бога ми, незнам вече къде е този тумор...



Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: :(((]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано19.09.07 12:24



Мили боже, как е възможно!
Ученици 12-ти клас...., нямам думи! Е хайде майка ми е на 60 години и пуши, не е била въздържател, но не е пила както го описват по книгите и както казват докторите и казват че е от това, а учениците от 12-ти клас дали са изпили толкова алкохол или пък са изпушили толкова цигари....
ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ..., вече имам чувството че това е заразно!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 13:39



Като контрапункт на тревогите, искам да вдъхна надежда - наш близък познат, опериран - премахнат е целият панкреас поради тумор, вече четири години е добре.
Сега повечето грижи са за жена му, оперирана няколко пъти заради друг тип рак и рецидиви.
Дано не провокирам злото!

Желая на всички много надежда, сили и успех!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 14:23



Да сериозно ви говоря! Първо ни казаха за учителката ни по математика...че има рак на гърдата....След това разбрахме за саученика ми че има рак но така и не разбрахме къде и как е що е...казват че до 20-ти Октомври ще си дойде но никой не е сигурен...Утре има рожден ден момчето и става на 18 и сигурно му е супер гадно....а след него същия ден ни казаха и за друго момиче пак от нешето училище с много рядък вид рак...но не запомних какъв точно...а това момиче е 11 клас! И всички са от нашето училище! И другото от което съм възмутена....какви хора стават лекари боже!? Казвам го и то личен опит защото миналата година си седях месец с пневмония без да знам защото лекарката ми казваше че било вирус и накрая разбрах защото аз самата поисках да отида на ренген...А да не говорим че ми говореха че гърба ме болял от разтежа...и щяло да премине, а като отидох на специалист ми каза че имам дископатия на 15 години(говоря за преди 3 години). Въпросния ми съученик го болели прасците също от разтежа, а сега е с рак...Абе НЕМАМ ДУМИ!!! Аз повече на лекар каквото ще да става НЕ ОТИВАМ!!! Просто незнам какво става в този свят и по-точно в България!!??





Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Thea]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано19.09.07 15:16



Благодаря! Хубаво е някой да ти даде надеждичка!



Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема въпрос?нови [re: :(((]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано19.09.07 17:26



Ти от къде си?

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: :(((]  
Автор- -- (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 19:33



Млади хсра, научете правописа!!! Етс такива полуграмотни стават и лекари, а после им се сърдим за некомпетентността и лошите резултати!!!



Тема за правописа до "---"нови [re: - --]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано19.09.07 20:22



Това да не е форум за правописа - ако ти обръщаш внимание на тези неща, значи не виждаш истински значимите.
Откровено казано нямам нерви, докато чета полезни съвети как да помогна на любим човек, да слушам уроци по български език.

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: за правописа до "---"нови [re: dtabak4eto]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 15:59



Извинявам се за правописа ми, но в повечето случаи пиша на латински и бях и разстроена когато си писах поста...И аз съм на мнение че кой как пише в момента не е от значение.

ПС: Сорри за флууда...



Тема Re: въпрос?нови [re: dtabak4eto]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 13:27



Пловдив



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано21.09.07 16:13



Днес моята майчица я оперираха най-сетне и .... уви нищо хубаво! Много са метастазите в черния дроб и само са я вързали за да "може да поживее" (това бяха думите на проф. Димитрова)... май всяка надежда е загубена!
Някой знае ли за колко времето за възстановяване след операция на панкреаса, макар че нищо не са изрязали..., но все пак!
Май не трябваше да се подлага на операция, но до последно се надявахме на чудо, но чудото не стана... Не искам моята майка, а и ничий близък да си отива така
О, Господи защо пращаш на най-добрите си чада такива мъки и болки, а колко е добричка ...

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор magimm (непознат )
Публикувано22.02.08 17:57



здравей миличка
аз съм новорегистрирана - от два дена чета - изпаднах в депресия - един път от диагнозата на майка ми - карцином на тялото на панкреаса и второ тук което прочетох лек няма, но поне удължаване дори и с месец живота на майчицата ми. опитвам се да пиша за да питам, но дали ще стигне и до теб, виждам, че това , което си писала е от миналата година . ако знаеш нещо, което ще помогне моля те пиши ми, пиши по какви пътища вървите в борбата с тази страшна болест
имейла ми е magibaba@gmail.com



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Автор magimm (непознат )
Публикувано22.02.08 18:14



ЗДРАВЕЙТЕ СНЕЖАНА !
ПИШЕ ВИ ЕДНА ЖЕНА, КОЯТО НАПЪЛНО Е ОТЧАЯНА - ДИАГНОЗАТА НА МАЙКА МИ КАРЦИНОМ НА ПАНКРЕАСА - МНОГО ЧЕТОХ ЛЕЧЕНИЕ НЯМА, НО БОРБА ЗА УДЪЛЖАВАНЕ НА БРОЕНИ МЕСЕЦИ, ЩЕ БЪДЕ МНОГО ЗА ВСИЧКИ НАС БЛИЗКИТЕ.-
МОЙТЕ ИСКРЕНИ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ - ВЖДАМ, ЧЕ СТЕ ПИСАЛИ ПОЧТИ ПРЕДИ ПОЛОВИН ГОДИНА ... И ВСЕ ПАК ДАЙТЕ НЯКАКВИ РЕЦЕПТИ, С КОЙТО СЕ ПОДСИЛВАЛИ СВОЯ ТАТКО,. ОХ , ИЗВИНИ МЕ, МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА, ПИША ДОРИ Е НЕСВЪРЗАНО, НО ТЕМАТА Е ЯСНО - ВИК ЗА ПОМОЩ - ЩЕ ЧАКАМ ВСЯКО ПИСАНИЕ С НЕТЪРПЕНИЕ





Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: magimm]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 19:04



Виж в тези теми, тук са разисквани въпроси за Рак на Панкреаса :





а тук можеш да видиш всички теми систематизирано - това е справочника. Разгледай за добавки, за начина на хранен, разчети епикризата на майка си и виж какво можеш да направиш.

Моят съвет е да не се отчайвате и да не се плашите така!!! Много е страшно, но трябва да се борите! Добавки , много позитивизъм и сили давай на майка си и не й позволявайте да се отчая!
Не говори така , че можеш да удължиш живота й само. Стават чудеса, имай вяра!!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: magimm]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 00:59



Почвайте сок от моркови, всеки ден и не по-малко от 200-300 милилитра, т.e не по-малко от една голяма чаена чаша. Нищо друго.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: aaa!]  
Автор magimm (непознат )
Публикувано23.02.08 01:17



БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ТОЛКОВА БЪРЗО ИМА ХОРА, КОИТО ПОДАВАТ РЪКА - ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ИЗТИСКВАТ, Т.Е. КАТО СОК ДА СЕ ПИЕ, ИЛИ МОЖЕ И САМИТЕ МОРКОВИ ДА СЕ ЯДАТ. НО ЯСНО .- НАВЯРНО,ПО-ЛЕСНО СЕ ПРИЕМАТ ОТ БОЛНИЯ ВЪВ ВИД НА СОК. ЩЕ ЗАПОЧНЕМ, МОЛЯ АКО ЗНАЕТЕ ОЩЕ НЕЩО ПРЕПОРЪЧВАЙТЕ МИ ГО. ОСТАВАМ С НАДЕЖДАТА



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: magimm]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 06:56



Най-добре е, да е сок. Ако имате сокоизстисквачка ще е най-лесно! Може и да се ядат морковите, но за бърз ефект е сок!!! Морковите чистят черния дроб, който работи в синхрон с панкреаса. И още нещо има една книга на Норман Уокър (ако не ме лъже паметта), който пише че 1 килограм моркови се равняват на 12 килограма витамини!!! А също, те дават много енергия и отварят апетита, което за един изтощен организъм е много полезно!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: aaa!]  
Автортeди 74 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 15:38



СТИГА СТЕ ПОДЛЪГВАЛИ ХОРАТА С МОРКОВЧЕТА И ДРУГИ ГЛУПОСТИ,ЛЕЧЕНИЕ ЗА ТОЗИ ВИД РАК НЯМА.
БАЩА МИ ПОЧИНА ВЧЕРА 5 МЕСЕЦА СЛЕД РАДИКАЛНА УЖ ОПЕРАЦИЯ,ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ ПРОБВАХМЕ ВСЯКАКВИ ВЪЗМОЖНИ БИЛКИ И КИТАЙСКИ ГЛУПОСТИ.
нека бъдем поне малко откровени




Тема Re: Съжалявам за баща ти,нови [re: тeди 74]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.02.08 15:55



но ми позволи да ти кажа, че не можеш еднозначно да кажеш - не , няма лечение.
Да - това е една от най-агресивните и бързоразвиващи форми на рак.
Да - най-болезнения за пациента.
ВИДЯХ болен с рак на панкреаса, който живя 15 години и умря от друго.
А в момента една приятелка се бори и нещата не вървят както би ми се искало.
Минаха само 5 месеца от операцията и вече е на морфин.
Разбирам болката ти от загубата, но недей да отнемаш и малкото останала вяра на хората за борба.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: тeди 74]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.02.08 16:25



Теди, разбирам ожесточението ти, но моля те да не обезверяваш всички останали.
Ние никого не подлъгваме и не заблуждаваме. Поне аз многократно съм писала, да не се търси непременно "излекуване" от рака, щото такова животно няма. Има овладяване на болестта, наречено "ремисия".
И още - с рак се живее, както с всички други диагнози, например диабет и т.н.

Наистина рака в краен стадии много, много трудно се овладява, но това не означава, че трябва да се предадем и да се оставим по течението.
Това е и целта на този клуб, да си даваме кураж и да си помагаме, а не да се обезверяваме.

Соковете и другите алтернативи работят и това, че в някои случаи на краен стадии на заболяването не са проработили, не е повод за такива крайни изказвания. Надежда винаги има!

Нема начин да нема начин

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: тeди 74]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 16:26



А съпругът ми живя почти 4 години след такава операция. Ходеше на работа, дори след химиотерапия- след вливането.
Но всеки организъм е различен- това не означава , че някой не може и повече години да бъде жив и енергичен.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: aз]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 17:15



В гнева и болката човек се изказва така,разбираемо е, в този момент в нищо не виждаш смисъл, по скоро отрицание и трябва да го разбираме това ,а знаем също че надежда винаги има и никой не може да ни я отнеме....



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: тeди 74]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 04:02



Много си рязка, но си извинена поне от мен. И това не са глупости, а истина! Това е най-добрия начин за възстановяване на черния дроб и панкреаса, и е всеизвестно!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vesela.bg]  
Авторki_di_ki (Нерегистриран)
Публикувано09.08.10 23:16




Някой да е чувал нещо за тези нанотехнологии и борбата им с рака?

Редактирано от *jull** на 09.08.10 23:23.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ki_di_ki]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.10 23:25



Напиши горе в търсачката на страницата думата "ставринол" и ще ти излязат няколко дълги теми, в които е коментиран този метод.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: ki_di_ki]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.08.10 08:23



Имаме две пълни теми от началото на тази година за ставринола. Ето:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Buba67]  
Авторki_di_ki (Нерегистриран)
Публикувано11.08.10 10:42




Това за СТАВРИНОЛ ми е малко съмнително. Четох из разни руски сайтове и намерих това:


Четох също, че наночастиците в онкологията са частици с минимално количество химиотерапия, които се инжектират и самата частица отива директно при тумора, като атакува само раковите клетки, без да уврежда здравите.

Редактирано от *jull** на 11.08.10 14:17.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторasi (Нерегистриран)
Публикувано31.03.12 22:10



eva iskam da znam kakvo stana s bashtati sushtoto go ima i bashtami kagimi niakakvo lekarstvo

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 31.03.12 22:30.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: asi]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано01.04.12 08:41



Като четах някои книги и прочетах, че човек трябва да се вслушва в интуицията си и сигналите от околната среда. Затова това, което ще кажа е напук на всички сигнали, които ми показват, че няма смисъл да пиша и да се хабя.
Рака на панкреаса е най-агресивен ако е тръгнал от определен вид клетки. Най-гадени са инсулиномите. Човек си отива за два три месеца. Ако е друг вид мутиралата клетка и има здрава имунна система може и да се мъчи по две три години. Болката е номер едно описана в медицината. Особено при по-дългите видове.
Панкреаса произвежда сок, който се излива в хранасмилателната система и хормона инсулин, като най-важен. Инсулинът участва в образуването от глюкозата на гликоген, който се складира като енергиен резерв. Това е анаболизъм, тоест натрупване на енергия. Катаболизъм е разхода й. Някои клетки са се претоварили от много делене, заради многото амортизация, заради многото работа, заради лошата диета. При естествената храна ензимите за разграждането й обикновенно вървят заедно с нея, за по-изгодно енергийно.
Клетката е система, раковата също.
Всяка система се подчинява на трите принципа на термодинамиката.
Първи принцип. Енергията не се губи или създава, а само си сменя формата.
Втори принцип. Една система, оставена на самотек, само си повишава хаоса в нея.
Трети принцип. Колкото е повече хаоса в една система, толкова е по-малко информацията в нея, както и свободната енергия, както и способността й да върши работо.
Тоест, ако трябва да се оправи хаоса в ДНК в раковата клетка, трябва да се вкара свободна енергия отвън. Това става с машина, която трябва да се направи.
Ще стане ли това ?
Не. Защото психологията на средния човек му нарежда да "играе но сигурно" е затова там, където има опашка от трима има и опашка от триста.
Най-вероятно ще искаш да си направила "всичко възможно" и ще отидете в интегративната медицина, за да поизхарчите малко пари, за да се поуспокоите психически.
Цялото това нещо нямаше смисъл да го пиша, но и аз имам психика и съвест и аз искам като го кажа, да се поуспокоя психически. И аз съм човек, нали така е



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: asi]  
Автор nakata788 (новак)
Публикувано01.04.12 08:59



няма лекарство за панкреаса,почвайте химия гемзар+платина и терцева



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: nakata788]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано02.04.12 13:51



няма лекарство за панкреаса,почвайте химия гемзар+платина и терцева

Няма, за6тото не си про4ела 1 у4ебник по биофизикая за да види6 какво пи6е.
Клетките се хранят с нентропия и свободна енергия. А постоянно произве6дат ентропия, тоест хаос и гре6ки. Ако не ги изнасят тези гре6ки нав6н, или не внасят ред се полу4ава гре6ка в ДНК



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: krasiva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.12 14:19



Темата продължава



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.