Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КАРЦИНОМ НА ПАНКРЕАСА - 1  
Автор tajno_cvetence (непознат )
Публикувано12.05.06 21:37



Saprugat mi e s diagnoza karcinom na pankreasa, s metastazi v 4erniyat drob. Lakarite kazvat, 4e ne e operitarno, prosto ni6to ne mogat da napraviat za nego. Ne iskam da priema, 4e toi niama da jivee, ne moga ... Ne moga da gledam kak 6te umira v ka6ti, bez da napravia ne6to ...... no kakvo ....... Ako niakoi znae kak da mu pomogna, molia vi, pi6ete mi ....

Редактирано от *jull** на 02.04.12 14:21.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 10:27



баща ми е с карцином на панкреаса. откриха го преди година и половина почти. Оперираха го не го махнаха. Правихме химиотерапия и сега пак ще продължаваме.Има и метастази в черния дроб, но ще се борим. Има болки в кръста, корема и единия крак. Получи също и асцит, това е напълване на корема с вода поради ниски стойности на белтъчините в организма, поне така ми обясниха. Има моменти в който си мислим, че края идва, но след това нещата се подобряват. Купих му Натанал и една Немска ваксина - Лектинол, която подпомага организма сам да се справи с болестта.
Баща ми е на 53г. и на нас хирурзите ни казаха, че нямаме варианти, но пък мимиотерапевтите се борят. Няма да го излекуват, но сигурно ще удължат живота му.
Ако искате можете да ми пишете по подробно за вашия съпруг, аз ще споделя всичко което сме правили досега и с кои специалисти сме работили.
Предполагам, че и вашия опит може да помогне на мен.
Преди няколко седмици рочетох тук в форума, че бабата на едно момиче от форума се е излекувала напълно от същата болест.
Очакват ви тежки времена, но прочетете всичко в форума, за да имате повече информация. Има много полезни неща.

Успех и много кураж! Можем да успеем, ако се държим ръка за ръка и споделяме.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 22:03



Ева, благодаря ти!
Съпругът ми също има асцит, много силни болки в кръста и корема. От два дни е в къщи, изписаха го, защото нищо не могат да направят. Вчера му купих първите обезболяващи със зелена рецепта. Изглежда и се чувства зле. Това, че татко ти живее година и половина със страшната диагноза ми дава някаква надеждичка, че краят не е толкова близо. Нямах смелост да попитам лекарите колко може да живее така, страхувах се от отговора. А за химиотерапия ..... той не си знае диагнозата, скрих от него ... Казал ми е, че ако узнае със сигурност, че има рак знае какво ще направи ...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 00:01



трябва да полагате много грижи и ако той не знае за диагнозата си ще е по трудно за теб. Химиотерапията е нож с две остриета. баща ми след първия курс се отказа и реши да пробва други методи, но нищо не помогна.
Сега сам иска да започне отново и дори мисля да търсим варианти, които не се поемат от здравната каса, само и само да има по-голям ефект.
Знам, че такава новина може да убие човек, но не може да чакате трябва да направите нещо.
Докторите ни казват, че затова, че сме полагали толкова много усилия и грижи през това време е още жив.
Предписаха ли ви нещо за отводняване за асцита?
Баща ми също има много проблеми болки, запек, отслабване.
Има и една експериментална химиотерапия в Исул в която баща ми не можа да се включи по критериите, които имат. Но ако решите мога да ви кажа при кого да отидете, може пък вие да имате късмет.
Пиши ми как сте когато имаш възможност.
Кураж!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 08:57



loshoto v sluchaq sa raseikite! PO prinzip trqbva da mu pravqt ht s gemzar, neznam zashto ne q provezdat... drugoto e avastin, to e eksperimentalno i ne e vqrno che e samo za debeloto chervo, poznavam edna zena koqto q izchistiha ot rak na belq drob imenno s avastin .. trqbva mnogo da burzate



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eвa]  
Авторdswer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 16:58



Eва, аз също съм на 53, имам огромен неоперабилен тумор на панкреаса и правя химиотерапия с "Гемзар". Паралелно с нея пия "U-Fucoidan" (виж го в "Гугъл-а"), който ми "спасява" кръвните показатели да не се сринат. Препоръчвам ви го.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: dswer]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано15.05.06 17:05



Ще споделиш ли откъде го купуваш и колко струва?



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vivi7]  
Авторdswer (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 18:05



Ot USA. Cena 95$ sa 60 hapa. Pri po golemi kolichestva - po 72$.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: vozi]  
Авторtajno_cvetence (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 18:46



В нашият случай ни казаха, че химиотерапия, операция - всичко е напълно излишно, нямало смисъл да го измъчват. Изпратиха ни в къщи да чакаме края. Аз още съм в шок - всичко се случи толкова набързо ... Не искам да повярвам ... и не знам какво да правя. Истината е, че той се чувства зле, състоянието му се влошава - нощем остава на фотьойла, не може да лежи, почти не се храни, визуално е много променен, направо неузнаваем, психически също .... затваря се сам, не говори, не иска дори да гледа телевизия. Лекуващият лекар ми каза, че това е от болестта. Как да му помогна, какво мога да направя за него?
Благодаря на всички и бъдете все така силни, възхищавам ви се!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: tajno_cvetence]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 07:03



i az sum v tvoita situaziq....sega chakam red za vma, v otdelenieto za paleativni grizi(kudeto ne se osvobozdava mqsto veche edin mesez..), pone malko da podsilqt maika mi...tui kato tq se e stopila napulno(hrani se samo sus ensure plus i supermass)... mezdu drugoto sum se zapisal za domashni lekarski grizi... za 40 lv. mesechno idva edin mnogo simpatichen lekar onkolog, koito i naznachi terapiq, koqto az sledvam po shema...polezno e dori samo s tova che ti podiga duha... inache kakvo da ti kaza...za nai -golqm uzas trqbva da se podgotqme...!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.