Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Така мисля азнови [re: Гaмбa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано22.12.08 21:11



Гамба, само разсъждавам на глас. За мен е така. Минава химията, убила колкото убила лоши и други бързоделящи клетки. Като приключи убиването, пречистваш тялото /нещо като изхвърляне на токсините/ и пиеш алоето /или каквото си избрал/. Така даваш сили имунната система вече да разпознава врага.
Това са си мои мисли. Факт е, че не съм правила терапии /нито химио, нито лъче/.
Не, че не съм искала просто комисията вдигна рамене, за това се обърнах към алтернативите.
Четейки от много месеци в клуба разбрах, че по време на терапиите приоритетите са 2:
1. да се сведат до минимум страничните ефекти /гадене, повръщане,
разстройство и т.н./;
2. задържане на кръвните показатели в норма, за да няма отложени вливки.
За горните 2 точки трябва "тежка артилерия", за да се издържи.
За това си мисля, че газ, алое се пият между или след терапиите.



Редактирано от Buba67 на 22.12.08 21:12.



Тема Re: Така мисля азнови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.12.08 23:14



Да,така е и аз така чувстах ХТ: борба да не паднат показателите и да избегна отпадналостта и другите неща.Има логика в разсъжденията ти наистина



Тема Re: добавкинови [re: Гaмбa]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано22.12.08 23:35



Някога единственото нещо което ми препоръча един от най-добрите патоанатоми в София беше май целшутс(нещо такова беше)Трябва да го потърся в старите си теми.За укрепване.Мама много го харесваше.На прах е и се разтваря във вода.Става като цитронада.
Между другото този лекар никога не е препоръчвал добавки,даже в Пловдив лекарите се учудиха на това.А и на мен никакви пари за нищо не ми взе!!!
Мисля ,че е подходящо за хора ,които се чувстват изтощени и имат нужда от подсилване.

[image]http://www.podaraci.bg/index.php/image/lang/bg/type/product/photo/1224758975_672.jpg/[/image]


Тема ? котешки нокътнови [re: misticna-toni]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано23.12.08 09:13



Някой ползвал ли котешки нокът капсули на фирма "ПАНАЦЕЯ 200! "?
От нашата билкова аптека ми го препорчаха - да се взема по време на химиотерапия. Струва 10.10лв - не знам дали е добър? Търсих тази фирма в нета снощи, но нищо не намерих- явно съм била доста изморена. Ако някой е чувал нещо, моля да ми каже

Освем герисан, бирена мая , сокове от червено цвекло, ябълки и моркови какво вземате при ХТ?

Благодаря на всички предварилно и бъдете здрави!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!



Тема Фоодсами?нови [re: s.boneva]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 23:07



интересува ме специално добавка за черния дроб? някъде във форума някой беше само споменал нещо за Фоодсами? някой може ли да даде информация какво е и откъде може да се купи, з-то в аптеките не са го чували? Или ако някой има друга информация за добавки специално за черния дроб?
Благодаря ви и весели празници!



Тема ДЕОДАНнови [re: s.boneva]  
Авторckopпиoн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 09:27



Преди осем години,когато правих лъчетерапия,която беше след 6 курса химио веднага,левкоцитите ми бяха паднали до 2.8.мисля и то няколко пъти.Пиех бирена мая българска без бе12,която сега май не се продава,но нещото което ми помогна за левкоцитите беше прахчетата Деодан.Купувах ги зад онкологията на самия булевард/там се намира фондацията Деодан /Прахчетата бяха много скъпи тогава,но според мен много ефикасни.Пиша,защото съм ги изпробвала,но сега може да има много по-хубави неща.Поздрави!

Редактирано от *jull** на 24.12.08 12:27.



Тема ДЕОДАНнови [re: ckopпиoн]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.12.08 12:25



Споделяла съм, че преди години и мъжът ми пиеше Деодан (по време на химио- и лъчетерапия). Не взимаше нищо друго с него. Нито веднъж не се почувства зле, не повръщаше, не му се промениха кръвните показатели, не му отложиха терапия... Ядеше и пиеше всичко като здрав човек. Описала съм случай, в който му объркаха лекарството и му вляха нещо два пъти по-силно - химиотерапевтът звъня посреднощ у дома да пита как е и едва тогава разбрахме, че е станала грешка. Мъжът ми по нищо не я усети.

Преди година наша позната започна да приема Деодан по време на химиотерапия и твърдеше, че се чувства отлично. Каза ми, че я приключила по-рано, защото всичките й изследвания (вкл. и тумормаркерите) били отлични.

Не искам да издигам Деодан-а в култ. Споделям това, от което имам лични впечатления. Вярно, че е скъп - дозата е 10 лв (взима се обикновено по 1), но се приема само по време на терапия. По принцип всеки избира според възможностите си. Важно е да има достоверна информация.




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 24.12.08 12:27.



Тема Re: ДЕОДАНнови [re: *jull**]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 12:08



Искам да питам тези които са си изготвяли добявката с алое, кой вид алое са използвали.Защото аз самата имам едно което е с много тънки листа и друго с листа с големината на нормален кухненски нож. И има ли някакви други особености които да се съблюдават при избора на растение и изготвянето на добавката?



Тема Re: ДЕОДАНнови [re: dara]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано27.12.08 13:03



Алоето трябва да е поне на 3 години и да не е поливано няколко дни преди откъсване на листата



Тема Re: Алое [re: svety7]  
Автор Buba67 ()
Публикувано27.12.08 13:18



Алоето с тънките листа сигурно има много избили от корена чепки, които растат и му взимат силата. Аз го местя всяка пролет в по-голяма саксия, като малките ги бодвам в малки саксии и раздавам. Та, ако е самичко в саксията листата стават по-широки, ако има много издънки си остават тесни листата. Правила съм рецепта и съм пила и от двата вида листа.
Сега рецептата:
200 грама листа от алое /ситно нарязани, без бодлите/;
30 грама черен оман /корени/ ;
500 мл червено домашно вино;
500 грама мед.
Всичко се смесва и ври на водна баня 40 мин. Оставя се настрана да застине. Прецежда се. Съхранява се в хладилника.
Пия го сутрин на гладно по 1 супена лъжица.
Като стана, отварям хладилника, разклащам шишето и му удрям един гълток.

.
Тази рецепта се прави и пие три пъти в годината.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.