Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕ  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 08:41



Идеята ми е да обобщим в една тема кой какви добавки ползва. Мисля, че ще е полезно за всички, които сме в клуба и ще е по-добра ориентация за новодошлите.
С течение на времето ще даваме информация дали има ефект или не. Една тема, която ако се развива достатъчно дълго време и е писана от потърпевши, а не от дистрибутори, наистина би дала по-реална представа за действието им.

Да отворим отделна подтема за всяка ползвана от нас добавка, а под нея да се запише всеки, който ползва конкретното средство и може би вида и степента на рака. Ако има някакъв резултат, например като Валентина - също.
Аз започвам, разчитам и на вас!

Редактирано от vesela.bg на 04.07.06 15:49.



Тема НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 08:44







Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 08:48



Майка ми /55 г/, рак на гърдата - 2В степен, метастази в 8 лимфни възли от 11, след операция, химио- и лъчетерапия, в момента на хормонална терапия.
Пие натанал от ок. 2 месеца - 3 х 2 с.л, в момента е прекъснала временно.
Друго не пие засега.



Тема ВИЖЪНнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 08:54




Моля конкретизирайте точно какво ползвате.



Тема АКВАСОРСнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 09:48







Тема ОВОСАНнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 10:35







Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано03.02.06 10:39



Бени,

Идеята ти е страхотна! Аз те следвам.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано03.02.06 10:46



Здравей, присъединявам се и аз.
Майка е на 56 години, рак на гърдата 2-ра степен, метазтази в 6 лимфни възела от 12 отстранени. Гърдата не е отрязана. В момента е на химиотерапия, лъчетерапията мина. Пие витамините на PM (FIT LINE) + на същата фирма добавката Q10 от самото начало на лечението. Чуства се много добре, не повръща след химиотерапията и има отлична кръвна картина. Остават още 3 химиотерапии и след това минава на хормонално лечение.

Редактирано от tedy_g на 03.02.06 10:52.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано03.02.06 11:30



Включвам се за Натанала - според мен ползата е огромна. Мощен имуностимулант, възстановява организма и съпротивителните му сили. Не знам дали действа самостоятелно или в комбинация, но без него не бива.

П.С. Другото, което задържа моята баба е рецептата с алое, също и цвекло и моркови на сок. Това не са купешки хран. добавки, затова не знам дали им е мястото тук - но всичко е комбинирано и не действа само за себе си. Освен това тя изкара и 5 курса ХТ.



Тема МУЖИК КОРЕНнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 13:22







Тема ПРОДУКТИ НА ЕД МЕДИЦИНнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 13:24







Тема БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 13:34



Чудя се как да ги систематизираме.
Например всеки да пише - билки по Мария Требен и да ги изброи, билкова смес на билкаря ................., рецептата с чесъна, изпитаната рецепта на Надежда /

/ и т.н.

Редактирано от Бeни на 03.02.06 13:40.



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: Бeни]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 14:34



баща ми-63г-рак на бял дроб-не е опериран.пили сме алое,варумин.сега пием овосан и натанал.резултата мога да кажа след 20 дни/когато направим снимка/.забравих-ходим и на инжекция при сп.хаджиев



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано03.02.06 16:41



В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия
Употребявам NATANAL от почти 8 месеца, имам стабилни резултати от изследвания, предпазва ме от вирусни заболявания, помага ми да се справям по-бързо с простудни заболявания, също и с гъбични заболявания.



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: Бeни]  
Авторнeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 20:15



Маи ка ми познава една лекарка в Братислава, преди 7 г. са махнали гърдата и. Когато разбрала от мама за мен горещо и препоръчала следните билки, които аз пих след химио и лъчетерапията.Имали противотуморен и прочистващ ефект:
Агримония - 50 гр.
Цариче-50гр.
Росопас-50гр.
Исландски лишей-50гр.
Невен-50гр.
Борови връхчета-50гр.
Цвят лавандула-50гр.
Орех листа-50гр.
Спирея-50гр.
В една билкова аптека ми направиха сместа от всичките билки. Пият се така:
500мг. вряща вода с 2 с.л. билки, варят се 2-3 мин. Отделят се от огъня и престояват 40 мин. Прецеждат се и се пият 10 мин. преди ядене 3 пъти на ден. Пият се 15 дни, почива се 10 дни и отново се пият 15 дни. Започват се 2 месеца след химиотерапията. Тази лекарка е сигурна, че много са и помогнали. Тя ги пие профилактично 2 пъти в годината вече 7 години. Мисля и аз да го правя. За сега съм добре,всичко е наред , вярвам, че все така ще бъде.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 20:20



Може ли да се пие Натанал едновременно с други неща като билки, Нолвадекс....? Четох в една книга , че спиртна тинктура с чесън не бива да се смесва с нищо друго. Понеже се отнесох скептично към тези алтернативни методи за лечение на рак, предлагани от някакви руснаци, не запомних чий беше този метод и коя беше книгата.



Тема АВЕМАРнови [re: Бeни]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 20:27



По време на химио и лъчетерапията, наред с червеното цвекло и морковите, пих АВЕМАР- хранителна добавка. Тя е предимно за рак на гърдата и на дебелото черво. Пие се за по-леко понасяне на терапиите и имала противотумурен ефект. Не знам дали от Авемар или просто организма ми понесе леко червената химиотерапия и без никакъв проблем лъчетерапията, през цялото време имах мн. добри кръвни изследвания. Пиех, разбира се и бирена мая, но не редовно. Имах проблем само с хемоглобина, който се движеше 90-110.



Тема Соя виталнови [re: Бeни]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 21:22



Забравих за Соя витал- хранителна добавка, която пих 1 година. Също с противотумурен ефект, намалява горещите вълни и предотвратява опасността от остеопороза. Спрях я след като си направих изследване за остеопороза и видях, че съм съвсем в нормата, успокоих се пък и малко ми писна. Сега са ми по-силни вълните, но може да е внушение, ще пробвам пак. Струва 10 лв., май бяха 25-30 хапчета.Може да се пие по2 на ден, моге и по1.



Тема САМЕНТОнови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 22:01



Саменто, Пикногенол, Ройбос - продукти на "Лечител"





Тема Сайта на Авемарнови [re: Heнa]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 22:26







Тема Цени на добавкитенови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано03.02.06 22:33



Това са цени на едро на някои добавки за наш ориентир:





Тема линк към рецептата с чесънанови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано04.02.06 13:44







Тема Re: Цени на добавкитенови [re: Бeни]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 14:17



А има ли начин да си купуваме лекарства на цена на едро? Аз например съм на Нолвадекс, и бих дала 121 лв, защото на дребно ми излиза на 140 лв? / това е цена за 25 блистера доколкото аз разбрах/



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано05.02.06 23:19



Съпругата ми, рак на гърдата, напреднал стадий. Пие Натанал от три седмици, първо 3х2, след това 3х3 с. л. Засега няма никакъв ефект. Взема и коензим Q10, селен и билки.



Тема Re: ВИЖЪНнови [re: Бeни]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано05.02.06 23:24



Съпругата ми, рак на гърдата, след химиотерапия: Детокс и Антиокс в комбинация с Ubigold и пикногенол на Лечител в продължение на около 8 месеца (през 2004 г.). Чуствително подобрение след първия месец, но не съм сигурен, че се дължи на добавките. Струва ми се, че беше по-скоро на психологическа основа.



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: Бeни]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано05.02.06 23:29



Съпругата ми пие билките на Цонка Даскалова, но само от 5 дни. Не мога да кажа какви са, не са описани, но са много. Смятаме да опитаме да отидем при Димитър Куцаров. За него имаме повече положителни отзиви.



Тема Тяншинови [re: Бeни]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано05.02.06 23:36



Кордицепс, хитозан, икан, антилипиден чай и не си спомням още какво. Едни от най-скъпите добавки. Много пари хвърлени на вятъра.



Тема Re: Тяншинови [re: Viriat]  
Авторнeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 23:45



Може ли да се пият толкова неща едновременно. Не си ли взимодействат и неутрализират. Не е ли опасно? Аз питах за Натанала, по-нагоре, но никой не ми отговори. Четох в една книга, че спиртната тинктура с чесън не бива да се консумира с нищо друго, а доколкото разбирам Натанала е нещо такова. Мога ли ,ако реша да го пия да пия и билките от "Изпитана рецепта"?



Тема За Ненанови [re: нeнa]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано06.02.06 10:53



Здравей,

Не пие всичко това едновременно. В момента пие Натанал, коензим, селен и билки. Осталите неща ги е пила по различно време. Започна преди повече от година и половина и оттогава е пробвала какво ли не. Честно казано не знам кой би могъл да отговори кои добавки с кои могат да се пият, дали се неутрализират и дали е опасно да се вземат някои от тях едновременно.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
АвторAнreлoвa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 11:02



Съпругът ми с операция от карценом на дебелото черво и метастази в черен дроб след употребата на НАТАНАЛ почти година 3пъти по 3 суп. лъж. Метастазите изчезнаха, издържа две много сложни операции поради хирургични грешки и сраствания, сега ходим само на контролни прегледи и състоянието му е много добро.
Нена, не знам какво е писано в тази книга, но е възможно да са пресилили нещата. Съпругът ми пие Натанал и няма никакви проблеми с други лекарства. Даже в сайта на Натанал пише, че той може да се комбинира с всички лекарства и терапии с изключение на тези за които алкохолът е забранен абсолютно или ако има алергия към чесън и в редки случаи към лук.
В болницата се срещаме с много хора на контролните прегледи и тези които пият Натанал също нямат проблеми с други лекарства и хранителни добавки.
Спокойно можеш да пиеш Натанал с други билки, няма да имаш проблеми.



Тема Re: За Ненанови [re: Viriat]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 15:39



Мерси! Така е защото лекарите не искат и да чуят за хр. добавки, те си знаят ученото в института и дори не се интерисуват за тези неща. Аз мисля, че лекар с подобно заболяване ще ни е от голяма полза, защото самолечението понякога е опасно.Затова мисля да пробвам билките от "Изпитана рецепта", защото болната майка е лекар. Като идете при Димитър Куцаров, би ли споделил какво се е случило?



Тема Re: За Ненанови [re: Heнa]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано06.02.06 20:23



Права си за лекарите, но ми се струва, че не само в Б-ия е така. Доколкото разбирам във Франция например също не искат да чуят за хранителни добавки.

Самолечението наистина е опасно, особено в случаи като нашите, но нямаме кой знае какъв избор. На темата за серума на Димчо Даскалов отговори лекарка, но след това за съжаление се изгуби.

Надявам се да успеем да отидем при Куцаров през почивните дни. Ще пиша.



Тема Re: vilkakoraнови [re: Viriat]  
Автор zhivona (непознат )
Публикувано07.02.06 19:49



Моля накой да сподели дали е пил vilkakora и има ли полза от това?



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 18:21



Бени, има ли e mail адрес , на който да опишеш състоянието си и да ти препоръчат необходимата доза Натанал , конкретно за теб. Видях само тел. и адрес в София.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Nena]  
Автор Бeни ()
Публикувано13.02.06 18:30



В сайта им е даден този мейл: natanal@vip.bg

Виж тук Валентина им е писала и е получила личен отговор:





Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 18:37



Много си бърза! Мерси!



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Nena]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано14.02.06 15:28



Нена, от всичко , през което минах до сега като дози и експерименти, мога да те посъветвам, ако не искаш да експериментираш за дозировката, да приемаш 3 пъти по 2 супени лъжици, а може и 3 пъти по 3 супени лъжици. Това е най доброто. Ако ставаш нощем можеш да разпределиш дозите 2х2х2х2 - гору долу през 5 часа. Това е времето за усвояване на добавката от огранизма.
Добавката не пречи на нищо, освен на несъвместими с алкохол лукарства или при алергия към чесън.
Желая ти успех!!!!!!!!!



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано14.02.06 18:16



120 ампули алое
1 компотен буркан мен
1 кутийка пчелен прашец
1флакон пчелно млечице
30,0грама прополис
1пакетче краве масло
=================
прополиса и кравето масло се стапят на водна баня,пчелният прашец се смила в кафемелачка,всички продукти се смесват с меда(без ампулите алое)
СУТРИН: 2 ампули алое+1 чаена лъжичка от сместа 30 мин преди ядене
ОБЕД:1 чаена лъжичка от сместа
ВЕЧЕР:2 ампули алое +1 чаена лъжичка от сместа
=====================================
приема се един месец и след това един месец се почива

вземаме още натанал,саменто и сок от цвекло и моркови

УСПЕХ НА ВСИЧКИ



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: caмoдивa]  
Авторcп (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 16:47



според мен това за меда не е правилно-раковите клетки се хранят с мед.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Baлeнтинa]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 19:32



Много ти благодаря, аз писах на e mail им и те ми отговориха- същото, което пишеш и ти.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: cп]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано15.02.06 21:22



обясни ми логиката каква е- за раковите клетки и меда???



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: caмoдивa]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 19:27



Една лекарка- химиотерапевт в Търново каза, че преди се е смятало,че меда и B12 са противопоказни за рак, но съвременните изследвания отричат това,т.е. няма вредни последствия от консумирането им. Не знам на какво да вярвам, аз лично ям мед в умерени количества, но избягвам храни, съдържащи изкуствено В витамини и желязо, такива са някои подправки, Маги малки тайни, Пикантина, дори някои видове зелен чай е обогатен с вит. В. В магазина разглеждам съдържанието. За съжаление не можем да се предпазим от канцерогенните фактори, има ги навсякъде в 21 век. Дано Бог да ни пази.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Nena]  
АвторHинka (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 17:03



Аз пия продукти на Вижън и мога да кажа че ми помагат много - само един пример - спря да ми пада косата по време на химиотерапията, намаля ми сърцебиенето, чуствам се чудесно



Тема Re: vilkakoraнови [re: zhivona]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 17:27



не може да се пие каквото и да било без предписание на лекарят, провеждащ химиотерапията
моя близка пие бирена мая и цигапан за засилване на имунната система
чувства се добре вливат й гемзар



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Авторeliza (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 08:42



As sam rakowo bolna ot edna godina,operirana.Oste wtoriat mesez do dnes pia AVEMAR.Towa e hranitelna dobawka za usilwane na imunnata sistema.Prez m.noemwri mi izwarshiha nowa tozi pat babre4na operazia i se wastanowih u4udvashto barzo.As go otdadoh na AVEMAR.Na sedmia den me ispisaha.Ste go pia edna godina,makar 4e e mnogo gadno.Struva 150 lewa na mesez.



Тема За или противнови [re: eliza]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 09:51



Здравейте, моята майка е оперирана от рак на дебелото черво и пие Саменто, Биомаре, Герисан и Натанал, както и сок от моркови и ябълки ежедневно. Вече от две места обаче чух мнение, че имуностимулантите (хранителните добавки) подхранват не само здравите клетки, но и раковите. Смятате ли че това е вярно? Много ще съм благодарна на всички, които ми отговорят.



Тема Re: За или противнови [re: Aни]  
Автор lskamDaZnam (непознат )
Публикувано28.02.06 20:38



Здравейте! Някой може ли да каже най-подходящата добавка при рак на панкреаса? Четох доста за натанал, но незнам как ще действа на панкреаса. Нали не се препоръчва алкохол? Или пък в случая ще действа като лек? Моля кажете какво мислите, въпреки че като гледам почти няма никой с опит в борбата с рак на панкреаса? Благодаря!



Тема Re: За или противнови [re: lskamDaZnam]  
Авторбб (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 21:14



Никакви добавки не се пият без преролъчани от лекар. Имам близка с такова заболяване. Тя пие само креон 10 000 , спазва диета без пържено, мазно, люто, алкохол и вече втора година ходи само на профилактични прегледи.



Тема Re: За или противнови [re: бб]  
Автор lskamDaZnam (непознат )
Публикувано28.02.06 21:28



Правена ли и е операция? Може ли повече подробности?



Тема Мужик корен и шлемник байкалскинови [re: lskamDaZnam]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 16:52



Някои пил ли е тези добавки.Дали има ефект от тях



Тема Re: Мужик корен и шлемник байкалскинови [re: kaт]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 10:52



molq vi kajete mi kakvo aloe trqbva da se pie na koq firma



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Aнreлoвa]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 11:49



Госпожо, баща ми е опериран през декември 2005г. - аденокарцином на дебелото черво.До преди няколко дни беше много добре, направили сме 4 вливки с Кампто, но започна да се оплаква от силни болки в корема при движение и разтягане-възможно ли е да е от сраствания?Туморният маркер е от преди 3 седмици и беше 0,00.



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: Viriat]  
Автор rosi^ (непознат )
Публикувано31.03.06 18:54



Za Virat...
Molq dai mi nqkakva informaciq kak se 4uvstva saprugata ti ot bilkite na Conka Daskalova. Maika mi ve4e 10 dni gi pie, v na4aloto be6e zle, povra6ta6e...i namali dozite po preporaka na C. Daskalova. Sega mai ve4e stomaha i svikna s tqh...
Bih iskala da spodeli6 kak e pri vas.



Тема Re: za Viratнови [re: Viriat]  
Автор rosi^ (непознат )
Публикувано31.03.06 19:01



Molq te spodeli kak e jena ti ot bilkite na Conka Daskalova. Maika gi pie ot 10 dni...i vse o6te neznam kakvo da mislq . Vсеки ден се 4uvstva po razli4en na4in.
6te ti bada blagodarna ako spodeli6 tova koeto znae6 s men.



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: rosi^]  
Автор Viriat (новак)
Публикувано01.04.06 17:50



Здравей,

Съжалявам, но нямах възможност да отговоря по-рано. Не мога да ти кажа и нищо, което би искала да чуеш за билките на Ц. Даскалова. Съпругата ми ги пи един месец и ги спря. Не е повръщала и не й се е гадело от тях, макар и вкусът им да е неприятен, но нямаше и ефект. Билкарката й каза, че е сигурна, че ще има много бързо подобрение. Така било при злокачествените тумори. Подобрение обаче нямаше. Нещата продължиха да се влошават. Затова и се отказахме от тях. Това не означава, че при вас няма да подействат. Може да не ги пила достатъчно време. Може и да не са подействали, защото състоянието на съпругата ми вече беше много лошо. Това, което знам е, че всеки случай си е за себе си и паралели не бива да се правят. Бяхме решили да ходим при един друг билкар - Димитър Куцаров, но се отказахме, така че и с това не мога да ти помогна.

Желая ви късмет.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано01.04.06 21:17



Мъжът ми пие Оксибор форте от няколко месеца, а от скоро и Имунобор. И двете на са Борола. Добавките не са съгласувани с лекар, аз си ги харесах.

Проблемът съм го описала в една тема в Медицина, ако ви се чете.

.



Тема Re: ВИЖЪНнови [re: Viriat]  
Авторnadejda (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 12:53



Ako saprugata vi e pila produktite na vision v podhodia6ta za neia dozirovka 6te ima rezultat dori i s emocionalno sastoianie pod 0.Az gi pia i e 4ustvam strahotno.Pi6ete mi ako iskate mnenieto mi.





Тема Re: ВИЖЪНнови [re: nadejda]  
Автордими (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 10:45



В момента пия продуктите на ВИЖЪН и то ударна доза - 15бр.детокс,12бр.антиокс и още по три броя от хромвитала,джуниар лайф и нутримакс.Какво ще кажеш,тази доза добра ли е?



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: little_rabbit]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано25.06.06 11:24



Моята информация е остаряла. Спряхме Оксибор-фортето, защото в него има подсладител (баааси тъпата фирма, да съсипе хубавата комбинация от витамини и минерали с добавянето на подсладител; и то защо - това е хапче и се гълта, не се разтваря...). Съответно намразих и останалите продукти на Борола. В момента мъжът ми пие една комбинация от С, Е, цинк, селен и фолиева киселина на фирмата Doppel Herz, Простенал за профилактика на уро-инфекции, Аспирин-протект (защото прочетох някъде, че тромбозите и онкологичните заболявания имат сходен произход) и някакъв котешки нокът, ама съвсем малко, колкото да не е без хич. Последно изпи една опаковка Детокс, по 1 хапче на ден. Сега може би ще купя Саменто. Бе, много скъпи тия нокти

.

Реших да сменям добавките, като изпие една опаковка нокът, да купувам от друг вид, защото допълнителните вещества, които се слагат в хапчетата, са различни и в никакъв случай полезни - това за да не се натрупват в тялото. Мислех по същия начин и за витамините с цинк и селен, но се разколебах. Допел Херц е много добра фирма, предпочитам я пред другите.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: little_rabbit]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 11:42



А някои от тази съставки не може ли да се приемат в натурален вид /имам предвид като билки/? Може би ще действат по-бавно, но пък не са толкова скъпи ...





Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: jull]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано25.06.06 12:40



Джул, съветът ти е добър, за което благодаря. Ще потърся билки.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: caмoдивa]  
Автор White Raven ()
Публикувано25.06.06 13:57



Самодива, 120 ампули не са ли много?



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: Бeни]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 15:37



здравейте, има ли някой предства как въздействат върху организма на онкоболните пчелните продукти, като пчелен прашец, пчелно млечице и пчелен прашец.За меда вече беше писано много тук и навсякъде в нета мненията са мн. противоречиви, но какво знаете за тези продукти-те по-принцип засилват много имунната система, но дали успоредно с това не хранят туморните клетки???Имате ли информация, говорили ли сте с лекари относно това, защото на мен една лекарка ми каза, ч ее мн. добре да вземам, а позната, чийто баща дълги години се занимава с пчеларство(един от най-старите в пчеларското дружество) и който непрекъснато има мн. контакти с различни лекари., провеждащи какви ли не лечения с мед и пчелни продукти за рвсякакви заболявания, е казал че мн. трябва да се внимава с тези продукти , именно защото са мощни имуностумулатори.А химиотереапевтите пък са поначало против ккавито и да е било добавки...?Вече не знам кое е добре и кое не.На последната химио една жена попита за алое и й казаха, че не бива да пие, а при едно от предишите вливания на друга жена онколожката й заявила , че трябва веднага да спре жен-шена и да не пие нищо!!!???На мен химиотерапевтка дори ми каза да не пия мн. сокове-само до една чашка дневно.Каква е причината да забраняват добавките-това че се намалява действието на химията или че добавките може би покрай здравите стимулират и туморните клетки.Единственото нещо за което съм чула да го препоръчват в онкоболницата на много болни е бирената мая!!! и то дори в гол. количества 3х 5 хапчета, а нали и тя съдържа вс. витамини от В-групата(вкл. и толкова противоречивия Б-12).



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: mia]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 15:40



извинявам се за грешката -третия продукт е пчелен клей(клеева тинктура)



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Heнa]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано30.06.06 20:02



Zdraveite,
nova sum v tozi forum.Kude moje da se kupi tozi NATANAL.Maika mi e s rak na belia drob.Himioterapevta pri vuprosa mi za hranitelni dobavki s edna duma mi otgovori,che vsichko e turgovia..i efekta e po-skoro placebo.Molia Vi ,kajete mi ot koi apteki moje da se kupi NAtanal i edno shishe za kolko vreme stiga?



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: vess8]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 20:53



Един литър Натанал са 10 шишета и струва 80 лева /без пощенските разходи/, а литър и половина е 120 лева /също без пощенските разходи/.
Ако си от София, можеш да го купиш от аптека "Елей" срещу главния вход на Раковата болница /в блока срещу входа/ за 9 лв. Ако не си от София, можеш да направиш поръчка и струва 8 лв. + пощенски разходи. Тел. е 02/ 859-50-20 или GSM 0899/ 60-77-56. Офисът е на адрес: София - 1680, ж.к. “Бели брези”, ул. “Битоля”, бл. 63, вх. З, ет. 4. Там можеш да получиш и консултация, както и по телефона!



Тема Re: Тяншинови [re: Viriat]  
Автор velislava (непознат )
Публикувано04.07.06 18:35



polzvate li holikan, sa6to go davat za rakovi sastoiania, maika mi vzima i bio zink, koito uv vzriviaval tumora ot vatre



Тема Re: Някой пробвал ли е това....нови [re: Бeни]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.07.06 00:25



Имам роднина болен от рак на червата, доста рових, но не открих нищо освен следните:
Ако някой има инф. дали има ефект, моля да е сподели.

Dotox+
Оказва цитостатично действие - спира развитието на раковите клетки;

“Герисан”, има по-изразено антиканцерогенно действие от някои синтетични химиотерапевтици. Бяха проучвани и възможностите за прилагане на “Герисан” на онкоболни, на които се прилага лъчетерапия. Поради мощната стимулация на кръвотворенето при тези болни не се наблюдава падане на левкоцитите под критичен минимум, както и анемични състояния. Благодарение на мощните антиоксиданти, съдържащи се в “Герисан”(флавоноиди, полифенолни киселини и др.), организмът се “очиства” бързо и по-пълтно от натрупващите се от лъчетерапията токсини в него. Това е причината, поради която болните понасят по-леко лъчетерапевтичния курс. Препоръчително е “Герисан” да се приема поне 20-30 дни преди началото на лъчетерапевтичния курс по 2 капсули на ден, да се взема по време на целия курс и няколко месеца след това. Това важи

U-Fucoidan - споменато по горе във форума

Преместената тема е на "ангел"

Редактирано от vesela.bg на 05.07.06 00:49.



Тема Re: Някой пробвал ли е това....нови [re: vesela.bg]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 08:03



Съпругът ми е с рак на тънкото черво - иноперабилен тумор и пие и Детокс+ и Герисан. До сега само един път бяха паднали тромбоцитите преди вливане. Винаги кръвната картине е била в нормите. Е, той пие още един вагон добавки, та не мога да кажа какво точно дава ефекта или всички заедно.
Опериран е април 2005 год.



Тема сайт на Тяншинови [re: Бeни]  
Автор vanja ()
Публикувано06.07.06 07:34



http://tiens-bg.hit.bg/ - на български

и някои чужди

http://tiens.bz/product/ - руски

http://www.tiens-bio.com/ - САЩ



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.07.06 00:08



Една лекарка ми препоръча едни препарати на Admedicine. Каза, че действали много добре. Изпращам ви линка на сайта, защото всеки има право на информация. Отделно от това в самия сайт са посочени аптеките, където се предлагат. Т.е. не е дистрибуторска история


Изпращам ви го този сайт и защото е потвърждение на моето убеждение, че тези препарати е добре да се пият, когато болният е овладял болестта и е в ремисия. Ако прочетете внимателно, точно това пише в описанието на препарата Имуносупорт /видях този препарат в аптеката зад Нотариата - струва 40 лв./
Колкото повече информация - толкова по-добре, нали така?

Нема начин да нема начин!

Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vesela.bg]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 08:54



Привет,в събота купих на татко Polyerga plus,която ни изписа неговата онколожка.Той за повече от два месеца ще бъде без лечение,след това към края на август ще бъде включен в програма,в която ще участват пациенти,лекувани с Кампто.Споделете някой ползвал ли е въпросната Полиерга,купихме я от аптека и ни казаха,че от две години нямало внос-започнали преди седмица.
Късмет и успех Ви желая.



Тема Re: Някой пробвал ли е това....нови [re: ket1234]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано10.07.06 09:08



Кет, в какви дози пие съпругът ти Детокса и Герисана?



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: gal55]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.07.06 12:39



Какво е Полиегра, дай малко повече инфо.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vesela.bg]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 13:48



Полиерга Плюс е имуностимулатор и добавка към храната.Пише в упътването,че се използва за подобряване състояния след химиотерапия,за подсилване на имунната система и за нормализиране на лимфоцитния баланс.Представлява дражета и капсули,които се пият по схема точно за един месец.Съдържа според листовката олиго и полипептиди от свински далак и много други неща-не съм им запомнила имената,но ако трябва ще препиша тук листовката.Произведено е в Германия.Малко бях предубедена,татко като разбра,че струва 80лв. взе да се дърпа и да не иска да го купуваме.Не знам ефект ще има ли или не,но му го купих-в аптеката ми казаха,че това се изписва само от лекар,който е наясно колко тежко е положението на болния.Започна да го пие от събота.Още повече в момента той е без лечение,ще започне пак към края на август-в програма за лекувани с Кампто пациенти.
Намерих в Интернет инфо за жена,която е искала отпускане на пари за закупуването на Полиерга-точно пиша основанието за отпускането:медикамента не се реимбусира от РЗОК,диагноза карцином на белия дроб.
Дано да съм била полезна и горещо се надявам татко да го подсилим.
Поздрави



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vesela.bg]  
Автор vanja ()
Публикувано12.07.06 18:06



Аз ползвах продукти на Admedicine през първите два месеца от началото на химиотерапията - Антиокс и Минерален комплекс. Само това ми препоръчаха, другите им продукти не били подходящи за раково болни - заради вит В12, а също и заради ехинацеята - казаха ми, че напоследък има двояко отношение към нея, т.е. че може би е фактор за растежа на раковите клетки.
Понасях химиото добре, не ми ставаше лошо, не пиех нищо допълнително против гадене и прочее. Нямах проблеми с кръвните показатели. После реших да сменя добавките и се наложи да отложа лъчетерапията с една седмица заради ниски левкоцити. Може и да е съвпадение!
За добавките научих първо от личния си лекар - сестра му е оперирана преди 3 години с много лоши прогнози (не зная подробности) ги е ползвала по време на лечението и след това по 1 профилактичен курс годишно.

Адреса на разпространителите е ул. Мъглен" 5, тел. 954 04 67.

Аз си ги купувам директно от тях по техен ценоразпис и ми правят отстъпка от 10% от него. За три седмици (между 2 вливания) ми стигат 2 шишетаа антиоксиданти и 1 минерали - приблизително 100 лв. Всеки вторник следобяд в офиса има лекар, с когото можеш да поговориш безплатно.



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: mia]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 20:57




в този сайт пише за хранителната добавка:Апитонин-бг производство, това е пчелно млечице.В листовка е отбелязано, че е пртотивопоказно при туморни заболявания!!!!.Май излиза , че не бива да се пият пчелните подукти?



Тема Re: За Ненанови [re: Heнa]  
Автор simeon_!5 (непознат )
Публикувано28.08.06 12:49



мъжът ми е болен от рак на меките тъкани -миксуиден липосарком,правиха му шест операции,ходих ме при Димитър Куцаров два пъти,първия път му даде два вида билки и каза да не се оперираме,но се оперирахме,като успоредно с това спазвахме диета и пиехме билките,след три месеца отидохме на контролен преглед,той ни каза че е излекуван но да пием профилактично още едни билки в момента отново сме с рецидив,само два месеца след ходенето при него,тъй че май и той нищо не прави



Тема Re: Тяншинови [re: Viriat]  
Автор velislava (непознат )
Публикувано29.08.06 20:05



te4niat kordiceps e mnogo hubav i dava dtrahotni rezultati, vnasia go firma dimitar kojuharow v sofia



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Бeни]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 22:06



Натанала кога се пие - преди или след операция?А за добавките на Вижън кой може да ми каже какви и каква дозировка?



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: viat]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 14:33



Натанала си го пийте след операцията , а Вижън и преди операцията.Приема се само антиокс, а след нея , в зависимост от състояние, показатели и др. Антиокса е постоянен , останалите в зависимост от останалото и състоянието на организма. ! Питаите, търсете за да успеете



Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: caмoдивa]  
Авторtass (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:19



Mоже ли да се пие котешки нокът с натанала



Тема Re: Някой пробвал ли е това....нови [re: little_rabbit]  
Авторчoчo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 06:50



съпругата ми пие Neostat по лекарска препоръка.Това е продукт на Borolla.Засега резултатите са мн.добри,Приема го в продължение на 6 месеца.,а сега почивка.



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: viat]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 12:34



Натанала се пие и преди операцията и след нея, даже помага и против образуване на съсиреци след операцията.
За вижън на жена ми не помогнаха, пиеше ги май три вида за раковоболни по 4 т три пъти дневно и стигнахме до рецидив. Ще я питам какви бяха, тя си записва всичко което е пила и ще ти кажа.



Тема зелен чайнови [re: vanja]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 13:53



Кой зелен чай пиете и от къде се купува? Съвместим ли е с Натанал?



Тема Re: зелен чайнови [re: sv3]  
Автор vesela.bgМодератор (непознат )
Публикувано18.10.06 13:58



Китайският зелен чай, който аз пия е в метални кутии, има го и в китайските магазини, и в магазинчетата за кафе и чай, в по-големите магазини, дори и в Китай го има

Само в магазините за резервни части не го търси - там със сигурност няма да го намериш
Чайовете са съвместими с всичко, дори и с лекарства. Няма несъвместимост с Натала. Все пак и двете са с растителен произход...



Тема Невен при рак на гърдатанови [re: vesela.bg]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 23:33



Може ли чай от невен да се пие непрекъснато при рак на гърдата ?



Тема Re: Невен при рак на гърдатанови [re: sisi]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 01:01



Сиси,незнам дали може да се пие непрекъснато. Аз лично го пия заедно с бял имел.В 500 мл. вода 2 суп. лъж. билка ври 5 мин. пие се 3Х 80-100ml.Тези двете билки ги препоръчват като предпазващо средство за метастази.
Дано да помогнат:)))



Тема Re: Невен при рак на гърдатанови [re: koleva]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано24.11.06 01:18



Внимавайте с белия имел - отровен е! Пийте го внимателно и не предозирайте!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Невен при рак на гърдатанови [re: vesela.bg]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 01:32



Слушам

...
А колко време може да се пие ?



Тема Re: Невен при рак на гърдатанови [re: koleva]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано24.11.06 01:36



Нямам никаква представа

Но ги менкайте отвреме навреме тези билки. Да речем пред 3 месеца...Или по-дълго, но по-ниски дози....Наистина нямам представа... Лека нощ!

Нема начин да нема начин!

Тема Въпрос за ХИТОЗАНнови [re: Бeни]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано26.11.06 19:55



Наскоро в аптеката ми препоръчаха хранителната добавка Хитозан. Пише, че е изцяло натурална на основата на черупки от морски мекотели. Действа като антиоксидант и противотуморно. Произвежда се от различни фирми и съответно и цената е различна. Някой ползвал ли е или да е запознат дали е подходяща за засилване имунитета. Аптекарката ме увери, че е напълно безвредна и дори се ползва за намаляване на теглото., т.е. хем ставаш по-здрав, но и по-строен? Дали да не пробвам?



Тема Re: Въпрос за ХИТОЗАНнови [re: feia]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 21:12



Аз преди време вземах хитозан, но да ти кажа не забелязах някакъв ефект, но това си е мое мнение ,а ти както си решиш.



Тема Re: Въпрос за ХИТОЗАНнови [re: njia]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано27.11.06 21:04



Присъединявам се към казаното от njia - нулев ефект!





Тема Re: ВИЖЪНнови [re: Бeни]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 20:06



Моля,кажете има ли странични ефекти при употребата на detoks и paks.Пият се по някаква схема,но дали положението се влошава или предизвикват гадене и болки в главата,отпадналост.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 22:22



Някой пил ли е тази добавка ?? http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=7 Кажете как ви е подействала.Много се чудя дали да си я купя.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Aira]  
Автор chatter_box (непознат)
Публикувано05.05.07 22:49



Пробвали сме ехинацея и астрагалус като последното се взима и то болни от Спин за подкрепа на имунната система. И двете са много добри. Не съм сигурна за другите. Вижте също и GNC - те от съвсем скоро са в България.
http://www.gnc.com/corp/index.jsp?page=storeLocator



Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: chatter_box]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 12:22



Моето разбиране за това заболяване е, че както се постоянства до живот например с лекарства за високо кръвно или болести на сърцето, така трябва дълги години да се взема нещо за имунната система.
За себе си съм приела и вземам НАТАНАЛ - почти непрекъснато, като започнах още по време на химиотерапията си и вече почти две години.
Към него редувам други добавки - Олисалвил акула, Герисан, Имунобор, Саменто, както и различни витамини (Триовит или други).

Много важно за мен е, че от 11.2006 започнах Искадор. Това е добавка!!, която е под форма на инжекции. В Лукас Клиник ми направиха кръвни изследвания, които показват именно как се повлияват съответните клетки в нашия организъм, които трябва да разпознават туморните и да ги унищожават.
Зная опасенията на Весето, но лично аз зная за жена с рак на гърдата, която не е могла да понесе нито лъчетерапия, нито химиотерапия и . Тя е била включена в програма за помощ от Лукас Клиник и 6 години са й пращали Искадор. Вече са минали 11 години и за сега няма проблеми.

За да не бъда отегчителна, накрая ще кажа, че според мен всеки, който е имал такъв проблем, ще се наложи дълги години (дай Боже) да се справя с него. Това не е страшно!



Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.05.07 15:58



Теа, знаеш че нямам нищо против алтернативите, нито против Искадор, и то както ти правиш - след всички терапии като поддържащо лечение.
Когато е направена операция, терапия и вече си в ремисия - поддържането на ремисията с алтернативи е просто задължително.
Моите опасения са - да не се хвърляме на алтернативи, като отказваме операции и другите терапии.
Това, което чета напоследък е, че едно от заболяванията, които най-трудно се повлияват от алтернативите е рака - изключително коварна болест. И затова не трябва да се пренебрегва този факт.
Препоръките са точно в тази насока - задължително отстраняване на тумора и след това доживот стимулиране на имунната система с всички средства...
не искам тези думи да звучат страшно, наистина рака е болест, като всички останали - високо кръвно и т.н. А какво да кажат хората, дето са на хемодиализа цял живот?


Радвам се за добрите ти резултати Теа, пожелавам го на всички

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 16:08



Весе,
Приемам и алтернативите, и аперитивите!


Целувам те, мила!



Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.05.07 16:09



И аз така

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано11.05.07 17:35



А къде са аперативите? Алтернативите ги знам.Или така си мисля.



Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: feniks_m]  
Авторza6to_ne (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 21:11



Като ги знаеш алтернативите, напиши ги за мен.Всичко което правиш ти. Плийййййз !!!!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Aira]  
Автор kalinam (непознат )
Публикувано24.05.07 13:54



аз ги пия вече повече от 6м. претърпях операция на лява гърда през януари и провеждам химио терапиял. чуствамсе много добре освен че сам малко отпаднала 2, 3 дена след вливане иначе си ходя на работа спортувам и всичко останало.... имам вазможност да купувам по цени на едро тези добавки защото както изглежда ще трябва да се пият по дълго. ако решиш да ги пиеш можеш да ми се обадиш на тел.***********калина

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kalinam на 24.05.07 13:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от vesela.bg на 27.05.07 22:22.



Тема Re: ПРОДУКТИ НА ЕД МЕДИЦИНнови [re: Бeни]  
Автор kalinam (непознат )
Публикувано24.05.07 17:30



вече има и сайт на български на ЕД МЕДИЦИН www.admedicine-bg.com



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vanja]  
Автор kalinam (непознат )
Публикувано24.05.07 17:52



и аз пия добавките на ЕД МЕДИЦИН и не само АНТИ- ОКСИДАНТ и МИНЕРАЛИ са подходящи . Аз например се чуствам много добре от техния ДЕТОКС /това не е просто котешки нокът/ а съвсем друга комбинация от билки и минерали която действа много добре на черния дроб. Тази добавка ми я препоръчаха за след химио терапия аз прекарах вече 7 такива и не сам усетила особено страничният им ефек / да чукам на дърво/ за сега поне. Предстои ми през края на юни да започна лъче терапия и се надявам всичко да мине леко както до сега.
Добавките си ги купувам доста по евтино и мога да помогна ако решиш пак да ги пиеш. може да се свържеш с мен на тел. *************Калина

Редактирано от vesela.bg на 27.05.07 22:23.



Тема Алое веранови [re: kalinam]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 02:32



Моля Ви кажете ми за какво беше полезно алоето???Оптах се да намеря нещо във форума,но явно съм доста уморена и не виждам къде е.Някой пие ли алое??



Тема Re: Алое веранови [re: Aira]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.07 08:32



Алоето е мощен имуностимулатор и се препоръчва от алтернативната медицина за борба с различни видове тумори. Включено е в много рецепти.





Тема Re: Алое веранови [re: *jull**]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 11:18



Мерси за отговора.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано27.05.07 13:16



Добавките на Фармадиет Груп. По-специално: виталити спорт в периода на следоперативно възстановяване, а впоследствие Оксиблок и ИнмуПлюс, почти цяла година. Много добре се понасят и лъче- и химиотерапията. Ще пусна сайт, а ако модераторът прецени, да го изтрие:
www.activemed.medicinebg.com

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: kalinam]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.05.07 22:21



Моля те не публикувай повече телефона си!
Публикуването на телефони е забранено


Нямаше ме няколко дни, и е въпрос на време да изтрия всички публикувани телефони тук

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Алое веранови [re: Aira]  
АвторИлинa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 10:13



Aira, майка пие Алое вера на капсули. Купувам ги за около 5 лева - три блистера по 10 капсули. Десет дни пие по една капсула и почива още десет дни, след това пак повтаря курса. капсулите са на фирма "Ади фарм".
Весе, ако решиш изтрий фирмата...



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Aнreлoвa]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано14.06.07 21:29



Г-жо Ангелова, обръщам се към вас за съвет, от един месец на майка ми и откриха рак на дебелото черво с разсейки в черния дроб, при вас имаше ли химиотерапия , на нас засега ни отказват, незнам какво да правя, ще пробваме и ние този натанал, дано помага, трябва да засили имунната си система, защото е доста отслабнала. Ако имате възможност, ще съм ви благодарна, ако ми отговорите! Пишете как е вашият съпруг , пожелавам ви много здраве и късмет. Успех на всички!



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: бoбъp]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 11:03



Горещо Ви препоръчвам първо да започнете усилено с имуностимулиращи и имуноукрепващи добавки.
Много хора сме писали в темата за Натанал. Аз започнах да го вземам по време на химиотерапия, която беше доста тежка, и през цялото време показателите ми бяха в норма (ходех си на работа).
Сега съм в ремисия, продължавам с няколко добавки, но Натаналът е основен, а другите редувам.
Фирмата е разработила спиртен и воден извлек на чесън, а всички знаят за неговото действие.
По-бързо съберете информация и не се колебайте.
Желая здраве!



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: бoбъp]  
АвторAнreлoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 17:29



При нас отказаха химиотерапия защото нямало да издържи. Направо отказаха лечение и се хванахме за натанала като за последната сламка, при мъжът ми помогна. После като се стабилизира аз исках да му изпишат кселода, обаче пак не стана.
Сега няма нужда от химиотерапия защото метастазите постепено се стопиха и мъжът ми е здрав.
Единствения проблем е анус-претера. Правим консултации дали може да се настави дебелото черво и да се махне анус-претера, но още нямаме сигурен вариант и не можем да се решим на тази операция.
Бъдете силни и борбени и вдъхни кураж и вяра на майка си. Ако имаш конкретен въпрос пиши ми на angelova2@abv.bg да не отегчаваме другите с неща, които вече съм писала тук.



Тема Re: КАКВИ ДОБАВКИ ВЗЕМАМ АЗнови [re: vesela.bg]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 23:13



Как си



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 23:17



Как си



Тема Re: БИЛКИ И БИЛКОВИ РЕЦЕПТИнови [re: nano]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 23:29



Баща ми е на 80 години с рак на пикочния мехур. Уринира кръв. Подържаме го с кръвопреливане два пъти в месеца. Не е опериран и не му е правена химио и лъчетерапия. Хемоглобина му е постоянно нисък. Може ли някой да ми даде съвет за кръвоспиращи билки, хранителни добавки или други кръвоспиращи медикаменти. Предварително ви благодаря...



Тема Re: Алое веранови [re: Aira]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано07.07.07 23:02



Ако трябва да бъдем по-точни, алое вера е мощен имуномодулатор, което е малко по-различно от имуностимулатор. Има заболявания като псориазис, лупус, астма при които имунната система трябва да се подтисне и именно там алоето също помага като слага "очила" на имунната система.





Тема Re: Алое веранови [re: aloefenka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.07.07 23:19



Мила, радвам се на включването ти при нас въпреки че нямаш нашите проблеми. И понеже си нова бих искала да те предупредя, че рекламата на продукти тук е крайно нежелателна. За Алое вера сме писали много и знаем качествата му, също така голяма част от нас го употребяват, така че ако видя още един постинг с възхваляването на Алое вера тук ще започна да те трия!Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Алое веранови [re: vesela.bg]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано07.07.07 23:39




Бих попитала само къде видяхте реклама в това че съм написала че алое вера е имуномодулатор? Бъдете жива и здрава!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: DeciDida]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 17:18



Донесоха ми хранителна добавка от САЩ, но се оказва, че и в София има представителство. Това е сайта
http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2279303&cp&sr=1&origkw=noni&kw=noni&parentPage=search



Тема Re: Тяншинови [re: Viriat]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 10:32



не съм съгласна за продуктите на Тянши - както вече писах на едно място във форума, мисля че те помогнаха на майка ми да се възстанови след много тежка операция...лично мое мнение е, че високата им цена си заслужава, а това че се пият по много добавки заедно, е част от програмата - доколкото се сещам тя се разделя за 3 месеца на две: изчистваща и терапевтична, затова за целия период майка ми пи 8-9 различни добавки, от някои от тях по пет хапчета наведнъж...пак повтарям, без да правя реклама, при нас имаше положителен резултат.



Тема АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: iuliana]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 08:26



Препоръчаха ми алое вера на капсули на "Адифарм" - по 30 бр. в кутийка на цена малко над 3 лв (на кутийка). Информацията е, че това било най-чистата субстанция, внасяли я от Франция, на ампулата пишело (прочетено по телефона) 12,8 концентрат. Дано съм разбрала правилно. Питам, защото ми се видя доста евтино, но пък и нямам критерии в тази област. Моля да споделите информация, ако имате впечатления.



Редактирано от *jull** на 16.07.07 08:27.



Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: *jull**]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано16.07.07 11:27



Най-полезното в алое вера е един полизахарид наречен Ацеманан, който се разпада при най-малката обработка за извличане на екстракт. Тези капсули са полезни само при запек. Нищо друго няма в тях.



Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: aloefenka]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 11:42



Не става въпрос за конкуренция, нали?





Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: *jull**]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано16.07.07 11:46



Разбира се че не!! И още нещо винаги когато става дума за продукт с алое, търсете върху него сертификат на IASC- международен научен съвет по алое, който сертифицира производителите на алое в цял свят. Този сертификат е гаранция за качество. Но тъй като сме в България, добре е винаги преди да се използва такъв продукт със сертификат(понякога уж) да се проверява в сайта на тази организация, дали фирмата наистина е сертифицирана.





Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: aloefenka]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 11:54



Благодаря! Захващам се с пълната им ревизия!

Ще ми продават 30 капсули само за 3 (ТРИ!) лева! Къде се намират!



Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: *jull**]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано16.07.07 12:36



Може и за 3 лв, ако са качествени защо не?





Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: aloefenka]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 12:39



Затова и пуснах въпроса! Дали някой ги е ползвал?





Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: aloefenka]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано17.07.07 10:10



**jull**, аз съм купувала на майка точно от тези капсули, на "Адифарм", /също така бях писала в някоя тема за тях/, но съм изхвърлила листовката от кутийката и не си спомням да съм чела там за някакъв такъв сертификат на IASC. Ти пазиш ли упътването? Аз мисля пак да взема от тези капсули, но след известна почивка!...Не мога да кажа дали са ефикасни, т.е. дали има полза от тях, но т.к. много се изписа за това алое вера, а и цената ме устройва, ще й го купувам.

Поздрави,
Илина



Тема Re: АЛОЕ ВЕРА КАПСУЛИнови [re: llina]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.07.07 10:34



Мила llina, самата аз не съм ползвала тези ампули. Препоръчаха ми ги и реших да потърся вашето мнение. Благодаря за отговора!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕ- NATANAL или BIOLICSTRONнови [re: Бeни]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано17.07.07 12:43



NATANAL или BIOLICSTRONG ?
Той се предлага в магазините на "ЛЕЧИТЕЛ". Някой пробвал ли е и двата продукта и има ли мнение за предимство на единия от двата ?
Зададох същи въпрос в темата за НАТАНАЛ, но до този момент нямам отговор.





Тема Re: За Ненанови [re: Viriat]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 15:42



Не само във Франция а в цял свят умните хора не използват хранителт(ните добавки от сорта на прехвалените вижън, аквасорс и тям подобни. В много страни са забранени със закон. Казвам го от опит. Преди време бях представителка на тези прехвалени продукти но нещо ме караше да не ги рекламирам толкова колкото ми промиваха мозъка да го правя. Хора да знаете какъв ужас преживях като попаднах на изследвания на западни специалисти, че тези продукти струват по-малко от един долар...а аз трябваше да ги продавам по 100 и кусур лева. Те нямат никаква терапевтична стойност...абсолютно никаква освен печелба на тези горе във върха на пирамидата и това е. Тук разбира се не говоря за добавки като витамини и минерали , корени и билки а за тези на прехвалените фирми. С болка го споделям, мили хора търсете алтернатива на друго място. Забравете за тези глупости и се замислете , защо ви карат да ги пиете с месеци ..заради натрупване

абсолютна глупост. Натрупването е в банковите им сметки. А вие губите ценно време да чакате. Не се лъжете. Препатил



Тема Re: За Ненанови [re: TЯ]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано17.07.07 17:25



кажете ми какво мислите за шветската горчивка



Тема Re: Тяншинови [re: iuliana]  
Автор v_kostadinova (новак)
Публикувано17.07.07 19:47



горещо се присъединявам към казаното от юлиана, тези добавки се оказаха много добро нещо при мама ,за съжаление доста скъпо сега ги започваме отново, защото с тях се чувстваше най-добре



Тема Re: Тяншинови [re: velislava]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано18.07.07 06:49



Аз също искам да попитам за шведската горчивка, ако някой я е ползвал, нека сподели своето мнение.Благодаря предварително!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕ- NATANAL или BIOLICSTRONнови [re: дeвa]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано18.07.07 06:50



Искам да попитам за шведската горчивка - ако някой я е ползвал, нека сподели. Благодаря предварително!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕ- NATANAL или BIOLICSTRONнови [re: бoбъp]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано18.07.07 09:24



аз я купих вчера и не мога още да споделя нищо.
дано някой каже мнение



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕ- NATANAL или BIOLICSTRONнови [re: бoбъp]  
Автор v_kostadinova (новак)
Публикувано18.07.07 19:01



скъпи бобър аз правя компреси на мама с горчивка за уголемения черен дроб и има някакъв резултат



Тема Re: Золотой уснови [re: v_kostadinova]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 17:02



Някой чувал ли е за растението "Золотой ус". Растение, което се среща в Русия . Донесоха ми от него да си посея в сакция. Наричат го още "жива коса" и помага на болни от рак.



Тема Re: АКВАСОРСнови [re: Бeни]  
Автор v.yakova (Sunshine)
Публикувано04.08.07 01:23



Баща ми пие AquaSource (Зелена Енергия, Коензим, Супер Антиоксидант, Есенциални Мастни Киселини и Коластра) от седем месеца. Слава Богу, за момента се чувства добре и все още е на крак като се има предвид, че ние първоначално мислехме, че има рак на белия дроб, а в последствие се оказа, че нещата май са тръгнали от простатата и той вече има разсейки по коремната кухина и почти целия ляв бял дроб! Още януари(когато установиха заболяването) бил неоперабилен!



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: Aнreлoвa]  
Автор siami (непознат )
Публикувано04.08.07 10:58



Здравейте,чета отскоро всичко заради майка ми-три години след операция от тумор на дебело черво с тримесечни проверки маркери и т.н. в нормата сега и откриха разсейки в черния дроб и лимфните възли.От вчера пие Натанал по 3 суп.лъжици с редуване на спиртния и другия вариант и казва че цяла нощ и е горял стомаха и не е спала.Възможна ли е такава реакция за един ден само?



Тема Re: Золотой уснови [re: KOKO]  
Автор*jull** (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 11:02



Здравей, чела съм за това растение в доста руски сайтове. Наричат го "домашен лекар" и "домашен жен-шен". Има универсални лечебни свойства. Ето така изглежда:



Внимавай, расте до 1-2 м! Мисли отсега къде ще го настаняваш!

Тук ти изпращам и сайт с рецепти за използването му. На руски е, но ще се намери някой да го преведе:


Пази го като очите си, защото сигурно ще има и други кандидати за развъждането му! [namigam



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 18:58



Натъкнах се на реклама във вестник "Доктор" на билка -"ГУЛАЯ".Цената и е260лв.След като се свързах с разпространителите и, се оказа ,че е във вид на чай от 40бр.пакетчета и като всички пласъори естествено гарантират изумителни резултати след 40дни.
Моля пишете ми ако евентуално някой е запознат с тази билка .
телефона за контакт за билката е:**************

Редактирано от vesela.bg на 15.11.07 22:05.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: desi]  
Авторцвeтитo (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 03:11



извинявай но според мен това е доста висока цена която може да платиш а
и това не е сигурно. Аз съм разпространител на една фирма която е със алое
вера, не вярвах но опитах и повярвах, мога да ти покажа най различни хранителни добавки както антиоксиданти козметики и други на по ниски цени
може и с отстъпка ще ти покажа и упътване на добавките и другите продукти за да имаш представа за тях пиши ми на пощата и ми остави тел poriza@mail.bg



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: цвeтитo]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:52



днес открих това, за качествата на аронията:


цитат от статията
В отговор на:

Има протективен ефект срещу злокачествени заболявания



впрочем в гугъл има и още много др. статии за арония и полезните й качества, както и рецепти за сокове, а има и готови натурални сокове на Биохимична лаборатория в Пловдив, които както чета не са с консерванти , оцветители и изкуствени подсладители(в случай че няма от къде да се снабдите с арония или нямате време за да си правите сиропи сами



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: mia]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 09:29



привет и от мен.исках да питам дали има тук някой от бургас.дали може някой да ми каже от къде в бургас мога да си намеря натанал?



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: цвeти]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 19:47



аз съм от Бургас.но относно натанала си го поръчах направо от фирмата разпространител.А вие на каква възраст сте и какъв е проблема ви.Прилагам ви имела ако решите да ми пишете.
desi_ast@abv.bg



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: desi]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 09:10



на 33 години съм.не знам от къде да получа иформация.моята лична лекарка ми каза че избягватда препоръчват алтернативна медицина.за натанала прочетох тук.все още не съм диспансеризирана в бургас защото още не са ми направили досие.оперирана съм в враца защото е родният ми град но живея от 15години в бургас.сега е ходене по мъките защото незнам все още каква терапия ще мина.трябва ли да започна предварително с някаква добавка?



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: цвeти]  
Автор Buba67 ()
Публикувано01.12.07 10:03



Здравей Цвети. Не пишеш от какво си оперирана. Но - никой лекар няма да ти каже - сега пий това или друго /говоря за алтернативите/. Или в най добрия случай с половин уста и то ако настоятелно питаш. Първо започнах с Детокс - изхвърля токсините от организма, газ. След няколко месеца прибавих алое /с вино и оман/, лиций, екстракт от грозде и какво ли още не. Нали разбираш, че нещо, което действа при един, при друг няма ефект. За това си избери нещо и почни. Примерно - сок от червено цвекло, ябълка и морков. Прясно изцеден всяка сутрин.
На първа страница на клуба има справочник на темите. Вътре има събрана много информация от патило, не от старило. Чети и питай. Успокой се и смело напред!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Buba67]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 13:09



здравейте отново.прави сте не споменах за основният проблем. оперирана съм от рак на гърдата.операцията ми е частично изрязване. слава богу навреме е открито въвсем случайно.вече ще правя месец откакто съм оперирана но все още нищо не съм вземала. ако ми назначат химио или лъчетерапия предполагам че има нещо което да ми помогне да ги понеса. аз не се притеснявам от това че съм болна защото съм силен човек по натура но ме плаши това че трябва да променя много начина си на живот а незная как . кое е правилно кое не.в търсене на отговори попаднах на вас.от вас разбрах и за натанала.



Тема Re: novoнови [re: Бeни]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 03:29



Маслото от черен дроб на акула - народен лек столетия наред

Маслото от акула се е използвало като народен лек от култури, развили се независимо една от друга и обитавали територии на хиляди километри една от друга – Скандинавия, Япония, Мексико.

Днес маслото от черен дроб на акула се продава в аптеки, дрогерии и магазини за здравословно хранене в целия свят.

ЕКОМЕР като продукт е резултат от 50 години научна работа и разработка, проведени от редица учени от целия свят

Много клинични изследвания, извършени през годините, показват, че ЕКОМЕР стимулира имунната система като нормализира производството на левкоцити и макрофаги и спомага за изграждането на антитела. При употреба на ЕКОМЕР производството на антитела в костния мозък се ускорява. А силната имунна система помага на организма да се бори с различни смущения.

Кой и кога започва научното проучване на тези етер-липиди?

За първи път АКГ са открити от двама японски учени през 1922 г. – Тсуджимото и Тояма. Нито един от тях, обаче, не осъзнава значимостта на откритието.

30 години по-късно, млада лекарка в Болница Каролинска – Медицински Университет, Стокхолм – Д-р Астрид Брохулт започва работата си върху това, което ще се окаже труда не само на нейния живот, но и на този на съпруга й – Проф. Свен Брохулт и сина й – Д-р Йохан Брохулт. Те търсят по-ефективен начин за лечение на болните от левкемия деца в Университетска Болница Каролинска.
В същото време друг учен - Д-р Бо Халгрен работи по откриването и изолирането на т.нар. метокси-заместени АКГ.

През 1952 г., силно загрижена за своите малки пациенти, д-р Брохулт започва да търси нови начини за лечение на болестта. Характерно при болните от левкемия е, че броят на белите кръвни клетки левкоцити е много нисък.

Близо по същото време, започнали да лекуват успешно болестта anaemia peniciosa, която засяга червените кръвни телца, със суров черен дроб. Известно било, че активният фактор в черния дроб е съдържащия се там на Витамин B12. Вероятно ще е възможно да се открие подобен фактор и в здравите органи, които произвеждат бели кръвни клетки – счита Д-р А. Брохулт.

Тя решава да проучи кое е активното вещество в здравия костен мозък – органът, който произвежда левкоцити. След няколкогодишни изследвания станало ясно, че важна група активни вещества в костния мозък са алкилглицеролите.

След още проучвания, Д-р Брохулт открила, че маслото от черен дроб на акула съдържа най-висока концентрация на алкилглицероли в природата. След това, маслото от черен дроб на акула било разработено в продукт, който днес познаваме под името ЕКОМЕР.



Тема Re: novoнови [re: nina]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.12.07 15:35



Аха, значи днес във всички теми ще преяждаме с акули!





Тема Re: novoнови [re: *jull**]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 14:50



А след като пишем за добавки има ли някой, които е взимал новата добавка -
препарата ТФ на компанията 4Life Research ? За нея има добри отзиви в руската преса, че е много мощна хранителна добавка. Споделете ако имате информация.



Тема Re: novoнови [re: sineoka]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано06.12.07 16:17



Попаднах на информация за тази добавка, когато търсех сайтове в помощ на онкоболни. Ето линка

Отзивите са много добри, но нямам представа дали може да се намери в България.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Редактирано от Didonata на 06.12.07 16:21.



Тема ECOMERнови [re: Didonata]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано07.12.07 14:59



Използвал ли е някой Екомер? Това е масло от черен дроб на акула. Много е прехвалено, а на голяма реклама много вяра нямам.Има ли отзиви?

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: ECOMERнови [re: Didonata]  
Авторpln4O (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 09:33



здарвейте реших и аз да питам някой пил ли е котешки нокът и какво е мнението му?оперирана съм от рак на гърдата през 05.07г и съм преминала 6 курса химиотерапия.предварително благодаря.



Тема Re: Котешки нокътнови [re: pln4O]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.12.07 10:11



Котешкият нокът е добър е във всичките му разновидности. Саменто, детокс. Аз лично пих няколко месеца от детокса и съм доволна. Едно от действията му е изчистване на токсините. Ето линк за повече информация за детокса.






Тема Re: Котешки нокътнови [re: Buba67]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 18:41



Котешки нокът,(таблетки), също Вилкакора, е едно и също нещо, или така наречения Саменто ( в течно състояние силен ектракт) го пия и аз сега Пила съм го преди 4 години, но се отпуснах и сега проблема дойде отново А прябваше всяка година да го пия 3 месеца, почивка 3 месеца, после пак дапия 3 месеца, пак почивка, но не го направих Сега го пия 5 месец, а трябва 6 Таблетките не ми понасят, дразнят ми стомаха и ме боли, при това не са достатъчно силни, те са слаби за моето заболяване Лекар който се занимава със алтернативна медицина ми изписа Саменто със дози 3 пъти на ден по 20 капки 30 минути преди храна във 200 мл вода, това е максималната доза, препоръчвана за това лекарство Проблема е в това, че често се предлага на пазара Саменто на капки с лошо качество и хората казват,че не действа - да, така е, трябва да се закупи във сигурна фирма, със гаранции, виж в София във Андийския медицински център, там ако няма добро качество, значи в България няма да намериш Аз го купувам чрез лекаря си или по интернет (една и съща фирма) Освен това в България има издадена книга за Котешкия нокът,,,,,, защо не я потърсиш и прочетеш, тя струва около 3-4 лева, в нея пише много полезни неща, след като ще се лекувате с това, трябва да научиш повече



Тема До Калоянанови [re: Kaлoянa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 20:35



Здравей, Кали

Аз купувам хран. добавки предимно от GNC (специализираните магазини) но напоследък поръ4вам от swansonvit.com. А ти откъде се снабдяваш ако не е
тайна?



Предлагам ти да погледнеш ако желаеш този сайт www.cancerx.org и разбира се на вси4ки останали..



Тема Re: До Калоянанови [re: Пpoлeт]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 00:07



Пролет моя, моя бяла пролет,,, моля те дай ми личния си е-адрес, за да не дразним останалите с нашите уебсайдове Аз купувам 90% само директно от производителя, след като се убедя в качеството му, пък и няма надценка, правят отстъпки и понякога има безплатна доставка Разпечатах сайта който си посочила, и ще се занимая сериозно с него когато малко остана свободна



Тема Re: До Калоянанови [re: Kaлoянa]  
Автор SpringlsFresh (непознат )
Публикувано18.12.07 04:48



Кали ве4е се регистрирах и това е новия ми nick name. О4аквам да ми пишеш.



Тема Re: До Калоянанови [re: SpringlsFresh]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 23:50



Дай си личния е-адрес, без да минава през форума, за да мога да говоря лично с теб Нямам нищо против да пиша и тук, но на много хора им е скучно да четат американски уебсайдове за хранителни добавки Ако това е невъзможно измисли нещо друго



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 14:13



ДОБАВКИ ПРИ КАРЦИНОМ НА ПАНКРЕАСА!!!
Моля, помогнете!
Майка ми е с диагноза умеренодиференциран аденокарцином на панкреаса - неопарабилна. Чакаме мнение на онкокомисията за химиотерапия...
Какви добавки и билки е добре да пие - нека някой, знаещ за този вид тумор да сподели, МОЛЯ!!!
Благодаря и успех на всички!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: gali4]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.01.08 15:05



Гали, съжалявам за това, което се случва в семейството ти и разбирам колко си уплашена. За да ти помогна по-бързо да се ориентираш в доста големия обем от алтернативи, ще се опитам да систематизирам някои от тях:

1) CoQ10
Малко информация: Приемането на 60 мг CoQ10 дневно е сигурен начин да се укрепи имунната система, защото набавя енергия, повишава способностите на имунните клетки да вършат работата си по-добре.
Противораково действие: има достатъчно опити, които го доказват. Установено е лабораторно, че намалява размерите на туморите и има мощно потискащо действие специално върху рака на панкреаса!
Животът на болни от рак (на простатата, гърдата, дебелото черво), които приемат CoQ10, може да бъде удължен с 5 - 15 години, а при някои от тях дори да се стигне до пълна ремисия, особено ако CoQ10 се взема в по-големи дози (около 100 мг) и се комбинира с водорасли, ЕМК, бета-каротин, вит. C, вит. E и селен.
Поддържащите (профилактични) дози за възрастни са 10-15 мг, а лечебните – 30-100 мг и повече.
За възстановяване на нормалното му съдържание в тъканите е необходимо CoQ10 да се приема в достатъчни дози от 1 до 3 месеца. Само при по-продължително приемане може да се постигне пълно възстановяване.

2) Още по-добър ефект дава Продуктът СоQ10/хром/AFA – за повече информация виж:



3) Добри резултати дава спазването на назначената диета и приемането на Креон 10 000, 20 000 или 25 000 м.е. Ето тук може да се прочете повече:

4) Натанал – доста е писано по този въпрос, има й дадени координати за купуването му.

4) Немската ваксина - Лектинол, която подпомага организма сам да се справи с болестта. Слага се два пъти седмично. Цената на ваксината е 250 евро, 25 бройки. Лектинолът е по-унифициран и не дава алергични реакции, защото се предписва според конкретния «модел» при различните видове рак. Ето и e-mail за тази ваксина: info@madaus.de

5) Липоева киселина в големи дози (отнася се за всички видове рак) - дози от 600 до 900 мг на ден. За това има основание, тъй като при експериментите с животни такова количество на витамина възстановява, например, нормалното ниво на митохондрии в тъканите на старите животни, което не се удава на нито един друг препарат! Към това следва да се добави комплекс витамини (Веторон, Алфавит) като общоукрепващи. Повече информация:

6) Лечение със сушени фурми и кайсии – имат проверено противораково действие.
Установено е, че фурмите противодействат конкретно на рака на панкреаса!

7) Приемане на газ по установена схема (има я в Справочника)

8) Пиене на дестилирана вода по схема на Петър Димков (писала съм, вероятно я има в Справочника);

9) Диетата на Йоана Будвиг – лесно изпълнима, високо ефективна (има я в Справочника);

10) Има един много интересен сайт за руски народни рецепти, в които има и такива за тежки форми на рак. Посочвам страницата, на която са конкретно рецептите за рак на храносмилателните органи:

И накрая - съветвай се със специалист-хомеопат или фитотерапевт за приложението на тези алтернативи.
Тези специалисти също могат да посочат нещо ефективно.

Напоследък доста се говори тук за нетрадиционното лечение, което предлага Центърът за интегративна медицина На този сайт можеш да намериш телефони за връзка с д-р Дамянов и подробна информация за възможностите на лечение.

Действайте бързо, но без паника!
УСПЕХ!







Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Авторgali4pb (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 18:24



Jull, страшно много ти благодаря!
В момента съм като пиле в кълчища

и наистина не знам какво да правя.
Непременно започваме да прилагаме тези добавки и другите неща.
Твърдо съм решила да направя всичко, каквото мога да помогна на мама и затова всяка информация и помощ ми е страшно нужна
Благодаря ти още веднъж! Ще се боря за мама!
Успех на всички!
gali4pb@abv.bg



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: gali4pb]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.01.08 18:40



Галя, вижте решението на комисията, а междувременно направете консултация с д-р Дамянов /Джул ти е дала линк на клиниката за интегративна медицина/. Този вид терапия може да даде добър резултат при нея, след като не й е прилагана друга терапия. Погледни и този линк, това е една руска ваксина, същото се отнася и за нея:


Успех в борбата!

Нема начин да нема начин

Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vesela.bg]  
Авторgali4pb (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 18:00



Благодаря, Весела!
Вече имам становището на Онкокомисията - отказват химиотерапия, а мама е само на 63 години...
Ще се свържа с доктор Дамянов - дано да не ни отреже и той...
Не зная и как да кажа на мама - преди операцията лекарите й казаха, че според тях не е рак, а възпален панкреатит и тя миличката сега още се възстановява и е така слабичка и отпаднала, но има надежда, че проблемът й е решен, а аз трябва да й кажа страшното...
Как ще казвам на татко, на брат ми и на баба също не си помислям, поне засега ще стискам зъби и преди да се прибера ще си лепвам дежурната физиономия, че всичко е наред..
При нас с диагнозата се получи като тука има-тука няма
Ще се боря - почнах сементо и алое-гел, решила съм и за натанала да пробвам
Веси, моля те ако можеш да ме посъветваш нещичко, така съм объркана
Благодаря ти, че просто мога да споделя с теб и с останалите!
Галя



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: gali4pb]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.01.08 20:57



Галя прецени добре как майка ти ще приеме това. Ако смяташ, че ще падне духом, тоест не й е силна психиката и ще се предаде, то тогава не казвай истината, а я видоизмени...ето така например.
"Онкокомисията не смее да започне химиотерапията поради възрастта и т.н.
Нооо...самите лекари са ти препоръчали да се обърнете към д-р Дамянов, защото той прилага същата химиотерапия, но в щадящ вид по американски схеми, което тя ще понесе по-леко и безболезнено, а тези схема не се покрива от здравната каса и затова не я правят в болниците." Нещо от този сорт измисли, просто ти давам насока.... Но преди това прецени финансовите ви възможности, защото тези терапии не са евтини. В темата "д-р Дамянов" бяха дадени цените там. Така че преценката трябва да я направиш предварително.
Това се сещам на първо време. Успех миличка



Нема начин да нема начин

Тема Мужик кореннови [re: vesela.bg]  
АвторSadness (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 14:56



Бих искал да попитам, възможно ли е да се намери на пазара истинският Мужик корен, който беше на пазара преди 1-2 години...т.е. състава на който беше растението Euphorbia pallasii...а не този който е в момента с астрагал-а и мечиия корен....това е нещо ново...не е истинският мужик корен а нещо друго с подобно име



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
АвторПaти (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 20:00



Здравейте!Попадна ми инфо за интересна добавка която би могла да бъде интересна за нас!Казва се Vinaga,виетнамска.Повече може да се прочете в сайта www.daugac.com .Ако някой знае нещо повече за нея моля нека сподели!Защото в огромния брой добавки които има на пазара само 1% да помагаха тази болест нямаше да я има!





Тема Re: Мужик кореннови [re: Sadness]  
Авторoля (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 15:12



и аз търся от стария, беше просто велик! Вдигна майка ми от ония свят!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Пaти]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 06:24





за всеки случай и оригиналните цени тук





Тема Re: Мужик кореннови [re: Sadness]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано19.03.08 07:56



Аз пък от Вас разбирам, че имало "истински" Мужик корен, с друг състав...
Явно обаче никой не знае дали се предлага някъде.



Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема Хвощ и корени от аир разстварят раканови [re: Бeни]  
АвторCимo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 18:46



За рак на белия дроб се дъвчат корени от аир - има ги в билковите аптеки и за всякакъв вида рак се пие по един до 2 литра чай от хвощ на малки глътки в продължение на 2-3 години даже след изчезването на рака. Хвощът разтваря раковите клетки. Имаше и други неща - за повече инфо книгата на Мария Требен - Здраве от аптеката на Господ! Успех на всички болни! Ракът се лекува! Напред!



Тема Re: Хвощ и корени от аир разстварят раканови [re: Cимo]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 04:49



В добавка към Симо трябва да се пие и шведската горчивка (оригиналната) заедно със билката, има схема в книгата, няма да навреди ако не помогне



Тема Лиции и Алое вера гел-американскиянови [re: Kaлoянa]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 09:58



Вече повече от година пия неприкъснато Алое вера гел с боровинки и ябълки-американския и по пет грама сутрин и вечер лиции.Това е основното ми а иначе на три месеца сменям други хр.добавки.в момента съм на Герисан!
Бубе моля те сложи №2 на темата ти,много дълга стана.





Тема Re: Лиции и Алое вера гел-американскиянови [re: флopa бr]  
Авторфлopa бr (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 09:59



Бени извинявай кръстих те по невнимание.Злото да те забрави мила!



Тема Re: Хвощ и корени от аир разтварят раканови [re: Kaлoянa]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано22.03.08 13:21



Коя точно е тази оригинална шведска горчивка. С каква билка имаш предвид?

Редактирано от *jull** на 15.02.09 07:49.



Тема Re: Хвощ и корени от аир разтварят раканови [re: kattt_1]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 16:05







Редактирано от *jull** на 15.02.09 07:50.



Тема До Флорчетонови [re: флopa бr]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 16:13





Предполагам, на това казваш лиции, ако говорим за едно и също нещо Освен, че ядеш дренките, можеш да си правиш сутрин и чай от тях, алкализират тялото и са много полезни (вместо кафе например, което е толкова вредно)



Тема Re: polyergaнови [re: ceceto]  
АвторStefi (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 16:14



От къде мога да купя "полиерга плюс" ?



Тема Re: polyergaнови [re: Stefi]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано29.03.08 17:04



от Маймекс 029175810



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: gali4]  
Автор orii (любима)
Публикувано29.03.08 23:47



Здравей Гали,като става вапрос за болка ,аз съм в същото положение с мама.Откриха и карценом на яйчника..отвориха я и я затвориха като ми обясниха че има разсейки навсякъде.Това се случи за 2 седмици..скорострелен рак.Нема силичка милата и незнам какво да и давам.Всеки пише за конкретни неща,но в моя случай рака е навсякъде.Ако някой знае моля да ми пише!Тя е на 61 г и не е пила и аналгин за това време.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор Meчka (на мечока жена)
Публикувано22.04.08 23:03



Искам да попитам някой използвал ли е продуктите Cellfood? Това е страницата на разпространителите -- www.biodoctor.hit.bg , а продуктите се купуват от магазин срещу Пирогов. Моля, ако някой е ползвал да сподели мнение и ако знае дали може да се пие по време на химиотерапия. Благодаря предварително.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Meчka]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 07:52



Аз попитах същото,но никой не ми отговори.Въпреки всичко купих-Селфууд САМ-и,защото прочетох,че се използва за отстраняване на токсините от черния дроб.Мъжът ми е с множество метастази на черния дроб и с асцит в корема,не ходи на химиотерапия.Давам му добавката от 10-на дни,страхувам се дали няма да има обратен ефект,но въпреки всичко я давам,защото съм уплашена.не мога да го оставя без нищо,пие и хепа-мерц,отвара от невен и коприва в същото време.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.07.08 09:01



Не си мисли, че хората тук са подминали молбата ти да споделят отзиви за тази добавка - просто липсва този опит. Прерових всички клубове и се оказа, че съвсем малко хора са я използвали, при това не са онкологично болни, така че са търсили друг ефект. Освен това, знаеш, че когато човек приема много неща наведнъж, не може да е сигурен кое точно и колко му помага.

Не се страхувай, че може да навредиш на мъжа си - както повечето добавки и тази съдържа основно витамини и минерали. Преди време Калояна е писала за нея (вероятно си чела постинга й), както и това, че е намерила книжка, която обаче трябва да се преведе от английски. Пак тя пише, че тази добавка алкализира организма, което означава, че въздействието й е в необходимата ви посока.

Това, което даваш на мъжа си, е много добро. Сигурно имаш книжката на Петър Димков, за да прочетеш комбинацията от билки, които той препоръчва за рак на черния дроб. Могат да ти я приготвят във всяка добра билкова аптека. Също ти препоръчах да се свържеш с опитен билкар, какъвто е напр. Е. Елмазов, който може да даде и други полезни съвети.

Не си спомням дали съпругът ти е склонен към определени хранителни режими, но в неговия случай е много полезно да му даваш извара с ленено олио и семе по диетата на Будвиг.
Добре ще му подейства и прочистване по Х. Кларк с настойка от зелени орехчета, карамфил и пелин. Тази комбинация може да се намери от чужбина и в готови капсули. Поръчват се по интернет и съм сигурна, че ако се наложи, все някой тук ще помогне.

Желая ти лек ден!




Редактирано от *jull** на 05.07.08 09:13.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 21:52



Чак сега видях отговора ти,за което безкрайно благодаря.Когато не съм в болницата по цял ден чета,но нали не се справям много добре в различните рубрики...Както и да е .Давам тази добавка,гледам,че много от вас вземат и Натанал,който явно трябва да купя.За сега обаче проблема е течността в стомаха,не помагат и 2 ампули Фурантрил,много съм изплашена..



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.07.08 00:42



Лекарите какво казват - няма ли да правят пункции за източването на течността? Могат също така да му вливат албумин, защото асцит се появява, когато са ниски стойностите на белтъчините в кръвта. Затова има и диета, която трябва да се спазва при болни с асцит. Ако не я знаеш, ще ти я напиша.

Ето още рецепти от народната медицина при асцит (воднянка):

1) 2 средно големи глави лук се очистват и нарязват на тънки резени. Всяка се посипва с малко количество захар. Слагат се в емайлиран съд, похлупват се и се оставят през цялата нощ. Отделилият се сок се прецежда и се приема по 2 суп. л. сутрин на гладно.

2) 800 г магданоз, измит и нарязан, се залива с прясно издоено (непостьоризирано) мляко. Слага се да ври, но без да кипи, докато остане наполовина от първоначалния си обем. След това се прецежда и се дава на болния по 1-2 супени лъжици (10-20 г) през 1 час. Приготвеното количество трябва да се изпие за 1 ден.
Счита се, че помага дори в случаите, когато официалната медицина е безсилна.

3) Петър Димков препоръчва в този случай да се пие по 0,5 гр. нишадър три пъти на ден.

Мисля, че рецептите спокойно могат да се използват едновременно. В тях няма нищо вредно или взаимоизключващо се.

УСПЕХ!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 07:31



Безкрайно съм ти благодарна за рецептите за воднянка,те не са трудни за намиране като продукти-сега отивам за магданоз и прясно мляко.
Лекарите се страхуват да направят пункция и може би са прави по две причини да чакат до последно,ще я направят в краен случай:1.след пункцията отново ще събере течност2/може да получи разсейки и усложнения,защото има вероятност освен на черния дроб да са се разпрострели гадовете и в стомаха,което при пункция ще усложни фатално ситуацията.Така че,днес правя тоа с магданоза,довечера слагам с лука,и купувам нишадър.
Колкото до диетите,ти спомена за Будвиг,но снощи открих само че има клиника такава на Йоана Будвиг и нищо повече.Страхувам се,че злоупотребявам с добрината ти,но ако имаш време напиши накратко, и още незнам никакви координати на Елмазов.От централна билкова взех чай на Проф.Ахтаров за черен дроб,но го спрях,след това отидох на чай от невен и коприва,смятайки ,че е по-добро решение.И тъй като вече чувствам че се паникьосвам съм готова и него да спра и да пие по цял ден хвощ.Само че на него му писна и неще,защото от всички течности го боли корема,който вече е огромен.
Не те познавам,но сърцето ми е изпълнено с обич към теб за проявената отзивчивост.БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.07.08 09:01



Вече се разбрахме, че нито досаждаш, нито злоупотребяваш с ничие търпение! Така че не го споменавай повече.



По въпроса за пункциите, за да не се събира бързо нова течност, обикновено не се източва цялата. Освен това могат да му влеят биопродукти, напр. Хуман-албумин (мисля, че така се изписва), който ще регулира нивото на белтъците в кръвта. Разбира се, аз не мога да "предписвам" лечение, защото не ми е работа и само споделям наученото от форума за случаи на асцит при други болни. А и лекарите имат предвид много фактори, когато определят лечението. Стига, обаче, да имате доверие във вашите и да сте сигурни, че са добри. Да не се повтаря случаят с едни русенски онколози (описан тук преди ден-два), които имат по-малко информация от пациентите си! В такива случаи се търси друг лекар и ако трябва - друга болница. Тук, в Клуба, има доста препоръки за добри лекари и лечебни заведения.

А сега - за ДИЕТАТА НА ЙОАНА БУДВИГ

Основното в нея е приемането на извара в комбинация с ленено олио и прясно смляно ленено семе. В случая изварата е много полезна за асцита! Тези 3 съставки се прибавят при всяка храна, като лененото олио се редува с лененото семе.
Ето примерна схема:

1) Закуска – билков чай (от избраните от теб; да добавя, че градинският репей е също силно противораков);
мюсли от 3 супени лъжици ленено олио + малко извара, стафиди, лимонов сок, някакъв плод.

2) към 10 ч. – пресен зеленчуков сок, предимно морковен, в който са разтворени 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе

3) Обяд – салата от сурови зеленчуци с ленено олио+извара. Може и зеленчуци на пара с естествени зелени подправки.

4) към 16 ч. - като закуската в 10 ч.

5) Вечеря - като обеда + зеленчукова супа със зелени подправки.

Това е в общи линии. Лененото семе е добре да се мели всеки ден и да се държи в хладилника. Лененото олио се продава по магазините за зехтин и маслини и струва около 5 лв за 250 мл. Не е много скъпо.

По въпроса за течностите - наистина, не го насилвай да пие прекалено много, чела съм, че при асцит течностите трябва да са ограничени до 1 л дневно. Все пак организмът си показва най-добре.

По въпроса за пункциите, за да не се събира бързо отново течност, обикновено не се източва цялата. Освен това могат да му влеят сигурно Хуман-албумин (мисля, че така се изписва), който ще регулира нивото на белтъците в кръвта.

По въпроса за ОБЩАТА ДИЕТА:

БЕЗ всякакви пушени, консервирани и тлъсти меса, риба и млечни продукти, жълтък, майонеза, топено краве масло, маргарин;
БЕЗ лапад, спанак, патладжани, гъби, лук, чесън, бакла, кисело зеле, зрял фасул, грах, пържени картофи.
От сладките неща - само чист пчелен мед (ограничено).

Опитайте се да се придържате към плодово-зеленчукова диета с извара и ленено олио и семе.
Разбира се и народните рецепти за асцит.
Би трябвало да има резултат!

Желая ви успех!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 10:48



започваме с диетата,той е съгласен!Хирурзите са добри и са от Пирогов.Вчера сложих обаче 2 кърпи пропити /като импрегнирани/едната с пчелен клей,другата с восък в/у корема.Кзаха ми,от старите баби било използвано,когато не е имало химио и всички др.отрови като СИГУРНОсредство за намаляване на отока в корема.мислех си,че съм открила топлата вода,но все пак ми се искаше да го споделя поне като частично успешен метод.Уви,засега при всяко полагане на кърпите и особено след тяхното сваляне мъжът ми получава силни коремни болки/от 2 пъти слагане за по 5-6часа/ и сигурно и тях ще спра.
Усмихнат ден ти пожелвам!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.07.08 15:10



Радвам се, че започвате с диетата! Опитвай се да я прилагаш стриктно, включително и по отношени на забранените храни. Нали знаеш, че докато има асцит, солта също е АБСОЛЮТНО противопоказана! Овкусявай с лимонов сок и нека да се примири, въпреки че някои хора трудно свикват. Но ще знае, че е временно.

Съжалявам, че сега не може да се направи рецептата с праз и домашен сапун (предполагам, че си я прочела), защото отзивите за нея са много добри, но мина сезонът на праза...

За детоксикация чрез лапи с мед също съм чувала, както и това, че има болезнени усещания (както и при вас), които отшумявали. Но не го мъчи човекът, прави му по-добре глинени (от хума) компреси. Предполагам, знаеш как, освен това няма да го боли изобщо. Ако не знаеш рецептата, ще ти я напиша.
Във водата му за пиене също може да му разтваряш лъжичка хума на прах (1 ч. л. на чаша вода) и след утаяване, да я изпива. Изобщо не се усеща, а прочиства много хубаво организма. Мен ако питаш, не пречи да се слага и в чая. Само трябва да е чиста хума - ако има някой да ви изкопае и да я напечеш на слънце... Но ако няма откъде, в аптеките продават.

В предния постинг ме беше помолила за координатите на билкаря Емил Елмазов - ето сайта му, там е телефонът му, има и друга информация:



Намери "Книга за здравето" на Петър Дънов, ако я не я познаваш. Нямаш представа колко полезна информация ще намериш там!

И помоли някой да ти помогне да се регистрираш или ми прати своя имейл, за да мога да ти пиша, защото не искам да повтарям тук познати неща.

Пожелавам днешният ден да е по-спокоен от вчерашния!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 19:38



Само да си поема дъх и ще се регистрирам.Иначе-rrangelova@abv.bg
Колкото до Дънов имам много негови книги,включително и Книга за здравето.Има и негов чудесен Молитвеник.Вярвам във всичко и всяка негова дума,но как да накарам мъжа ми да повярва.Аз по-точно съм за регистрация в Клуб За наркотиците и влизам там като майка с опит.Сина ни беше зависим и мъжа ми не издържа.От там е всичко.За да е пълна картинката миналата година в една година господ ми отне майка ми и баща ми,като между тях се разболя мъжа ми-Има нещо което немога явно да осъзная и затова ми се случват тези неща, или може би магия, незнам..
Довечера ще правя рецептата с лук, а смятам и да потърся д-р Юлианов от Стара Загора.
Ако човек има ВЕК , има и лек,казват старите хора.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано06.07.08 20:55



Как да накарам мъж ми да повярва ........ ????
Трудно,много трудно,те мъжете са от друго тесто.Аз имам същия проблем с моя съпруг,но засега криво,ляво се справям.Имала съм , и продължавам да имам много тежки моменти.
Съпруга ми е с тумор на панкреаса(целия)с разсейки в черен дроб,и стомах, разсейките са стигнали до бъбрека,без да го ангажират..... но това беше диагн. на 28 03 ,другата седмица ще правим ехогр. на коремни органи.
Моята тема в клуба е : ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Юлия 48]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 22:58



Божичко,отидох на Окончателна диагноза,прочетох до половината и се вцепенихКакво си изживяла,колко сила има в една жена и да дава съвети..Възхищавам ти се ,благодаря ти за съветите,не разбрах има ли мъжа ти асцит/воднянка/ и правите ли пункция.Тази вечер мъжа ми има много болки
Объркана съм,тежко мие не мога да се концентрирам.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано08.07.08 14:28



Здравей Миранда,токущо се върнахме от вливка.Хората тук,в този клуб са ми много близки,те са моето семейство,тези хора,който лично почти не познавам ме държат будна,и ми вдъхват сили за живот и борба.
Все още няма асцит,при нас всеки ден е различен,ту има ту няма болки,болките му са предимно нощем,за по няколко часа.
Пиши ми в моята тема.Нека не разводняваме темата за добавките.
Трябва да бъдеш силна,ти ще се справиш!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Юлия 48]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 23:43



Искам да поръчм за баща ми Натанал! Въпросът ми е какво значи да не е съвместим с други лекарства, които приема заради алкохола? Той приема Oxycontin заради болките, поякога му бият и инжекция Fentanyl?
Някое от тях несъвместимо ли е с алкохол?
Другият ми въпрос е - каква е разликата между двата вида Натанал- с или без алкохол?Може ли да се избира или трябва да се редуват?
Лека нощ на всички!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Hope]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.09.08 12:05



Дали някое лекарство е съвместимо с алкохол или не - това го пише в листовките на лекарствата. Погледни какво пише там.

Каква е разликата между двата вида Натанал- с или без алкохол?
Ами в алкохола - в едното го има, в другото го няма, иначе съставките вътре са едни и същи. Не е нужно да ги редуваш!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 12:17



Както каза Весето, съвместимостта зависи от самото лекарство. Например Таксолът е съвместим с алкохол (е, малко...).
Иначе последните препоръки на фирмата са сутрин да се взема безалкохолен, а вечер - алкохолен (тъкмо вечер си вземам аперитивчето :-)).
Предполагам, така по-малко се натоварва черният дроб. [usmihvam se



Тема кленов сиропнови [re: Бeни]  
Автор limdul (непознат )
Публикувано12.10.08 13:54



Някои чувал ли е комбинация на кленов сироп и сода и каде мога да про4ета, - мерси!



Тема Re: кленов сиропнови [re: limdul]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано12.10.08 15:33



ето тук прочети:




Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема може ли...?нови [re: ceceto]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 17:18



За Полиергата ( а и за другите имуностимуланти) пише, че се пие след химиотерапия!На баща ми му правят в месеца 2 вливания- на 1-во и 8-мо число на месеца и след това почива до следващото 1-во число!Това означава ли, че може да пие Полиергата между 9-и и 30-ти?Или може и между 1-ви и 8-ми?Или трябва чак след 6-те месеца след като му свърши химиотерапията?



Тема Re: може ли...?нови [re: Hope]  
Авторsls (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 00:38



Здравейте, както повечето хора тук и аз търся решение за рак - но на ларингса. На моят близък с тази диагноза му предстои операция. Лекарят говори за отстраняване на целия ларинс. Онзи ден като говорихме каза: колко е хубаво да може да говори човек...Аз в рамките на 1 месец изчетох огромно количество материал на тема рак. А наскоро прочетох тезата на д-р Хулда Кларк за паразитите и искам да приложа тази тинктура от орехчета, но ако я поръчам от сайта и и докато пристигне може да е късно. Искам да ви питам знаете ли откъде да се снабдя по това време с такава тинктура от орехчета.



Тема Re: може ли...?нови [re: sls]  
Автор dianavk (непознат)
Публикувано11.11.08 14:03



Някой ползвал ли е суперантиоксиданта с пикногенол на Аска Сорс. Препоръча ни го хомеопат, пикногенола преминавал мозъчната бариера. Става въпрос за тумор в мозъка.



Тема Re: може ли...?нови [re: dianavk]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 16:24



Ако имаш предвид Супер Антиоксиданта на фирма Аква Сорс - едни капсулки в червеникаво шишенце - да, мама ги вземаше за спиране на метастазите, но тя имаше карцином на панкреаса. На нас също ни го изписа хомеопат. Не мога да кажа нищо конкретно като резултат от пиенето му, защото мама вземаше доста неща и ги сменяхме, но пък при нея така или иначе нямаше много шансове и време да подейства каквото и да било при тази гадна диагноза...



Тема Re: може ли...?нови [re: gali4]  
Автор dianavk (непознат)
Публикувано11.11.08 19:33



Благодаря gali, на нас ни го препоръчаха специално за мозъка. След като и друг го препоръчва може би има ефект. Поне трябва да се пробва всичко.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Thea]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:56



http://biozona.eu/index.php?main_page=index&cPath=12
Здравейте , искам да попитам дали някой е използвал готовия сироп от черен бъз.
Продава се и в билковите аптеки , а също и в този сайт. Чудя се дали е със същите лечебни свойства като домашно приготвеният.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: пиceтo]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.12.08 17:44



Леле,тези цени скачат по-бързо от бълха!Преди две седмици си купих лициите е днес отивам да си купя нови те станали близо 8 лева. за 100 гр.Но ще купувам,няма как,много са полезни а и сила ми дават.Жен-шена и той беше 4 лева като го пуснаха за първи път сега и той става 8 лева.Да не говорим пък за много скъпите хр.добавки.Аз никъде в Пловдив не намерих по аптеките котешка стъпка.Ако някой знае да пише,че ми омръзна да обикалям аптеките из града.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: flora bg]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано06.12.08 17:48



Фло, аз в Нерсебър много бързо я намерих тази котешка стъпка но така и не разбрах със студена или топла вида ли се прави. Ти можеш ли да ми кажеш, че рових рових и все различни неща виждам.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: mimoza - живa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.12.08 17:55



Влез в гугъла като пишеш котешка стъпка и там ще прочетеш как се ползва.Аз ще я ползвам така както пише там.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: flora bg]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано06.12.08 18:02



Ох, Фло на пакетчето пише как се използва, но съл чела доста начини за приготвяне и май ще го направя така както е писано на пакетчето.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано07.12.08 23:17



моите наблюдения са от хора, които приемат инму плюс. определено не боледуват от насложени инфекции и имунната им система се закрепва, въпреки агресивността на лъчевата и химиотерапията. също така по-рядко правят срив в левкоцитите по време на терапия. ако някой друг има впечатления, би могъл да сподели.



Тема Re: може ли...? ЗА sisнови [re: sls]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано09.12.08 00:09



Съжалявам, че чак днес случайно видях въпроса ти. Имаме отделна тема за рака на ларингса. Аз съм с такава операция....макар и не на целия ларингс , но може би ще мога да помогна със съвет или информация, но пиши в темата за рак на ларингса или на лични.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: DeciDida]  
Автор s.boneva (непознат )
Публикувано18.12.08 10:16



Моля Ви дайте ми съвет!
Майка ми е на 61 години. Миналата година и беше поставена диагнозата рак на маточната шийка с плоскоклетъчен карцином-2-ри стадий.
Изписаха и лъчетерапия преди операцията и след нея. Мнението на докторите е, че всичко е изчистено. След операцията даже написаха 1-ви стадий. Без разсейки. Около година и нещо всичко беше добре. Ходи си на профилактични прегледи, добре се чуства и т.н.
Докато в един момент започва да усеща подежи в дясно при кихане, леко да се запъхтява. Правят й ренген и скенер и се виждат петна по белия дроб. Биопсията гинекологично се оказва положителна. Съмняват се за метастази по бял дроб. Направиха и биопсия през носа - там нямаше нищо.
Прочетох доста неща във форума. Поръчах и Натанал. Пие го от около месец. Сега и правят лъчетерапия а след Нова година химиотерапия. Посъветвайте ме какво още мога да и давам. Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми даде съвет. Много съм притеснена.
Пожелавам на всички УСПЕХ в борбата с рака и бог да ВИ пази!



Тема Re: Ще трябва да изберете саминови [re: s.boneva]  
Автор Buba67 ()
Публикувано18.12.08 10:57



Мила, никой не може да ти посочи примерно 3 продукта и да ти каже - пийте и всичко ще е наред. Много индивидуално е всичко. Като чета сега сте на лъчетерапия и предстои химио. Сокове прясноизцедени сутрин /морков, ябълка и червено цвекло/, герисан /от кръвен здравец/, бирена мая, всичко ще ви трябва, за се поддържат показателите и да си правите вливките. Натанала е добър избор. А тя как се чувства сега?
В справочника на темите на първа страница на клуба има много безценна информация, сортирана по диагнози, лекарства, добавки и терапии. Чети и питай. Решението и отговорността си остават лични. Много важно е да се чувства добре жената и да вярва в това, което пие. Психиката също е много важна. Трябва да иска да се бори. Успех!



Редактирано от Buba67 на 18.12.08 10:58.



Тема Re Благодаря buba67нови [re: Buba67]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано21.12.08 14:07



Благодаря за отговора!
Майка ми за сега се чувства добре. Кашляше малко, но докторката каза, че кашля от биопсията която и правиха през носа. Сега вече спря. Натанал пие от около месец. Казах й за сока от червено цвекло, сега пие и него, яде плодове и зеле и моркови. (аз не живея при нея, контактувме по телефона, ше си ходя по празниците)
Купила съм й бирена мая, герисан и й направих сместа от алое,мед и вино.
Имам един въпрос? Герисана и бирената мая да ги пие ли преди ХТ, или след нея? ХТ ще започва от 08.01.2009г.



Тема Re: Справяте се чудеснонови [re: s.boneva]  
Автор Buba67 ()
Публикувано21.12.08 15:53



Мисля си, че спокойно може да ги почне /герисана и бирената мая/ веднага след празниците, примерно към 3 януари и да ги продължи и по време на химиотерапията. Така момичетата си поддържат показателите, за да не им отлагат вливките. Алоето можете да дадете веднага като се видите и да го пие до 8.01, щом почне химиото спирате. Той е за имунната система и не ми се вижда удачно, да ти вливат химикали и да се взима. Щом приключи химиото си продължава докато изпие дозата.
Успех от сърце !



Тема Re: Справяте се чудеснонови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.12.08 20:36



Бубе значи по време на ХТ не е препоръчително да се пие Алоето,така да разбирам.Това за целия период ли се отнася или само в дните около вливките.
Много моля да бъда извинен ако досега се е коментирало това ,но не намерих по този въпрос нищо



Тема Re: Така мисля азнови [re: Гaмбa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано22.12.08 21:11



Гамба, само разсъждавам на глас. За мен е така. Минава химията, убила колкото убила лоши и други бързоделящи клетки. Като приключи убиването, пречистваш тялото /нещо като изхвърляне на токсините/ и пиеш алоето /или каквото си избрал/. Така даваш сили имунната система вече да разпознава врага.
Това са си мои мисли. Факт е, че не съм правила терапии /нито химио, нито лъче/.
Не, че не съм искала просто комисията вдигна рамене, за това се обърнах към алтернативите.
Четейки от много месеци в клуба разбрах, че по време на терапиите приоритетите са 2:
1. да се сведат до минимум страничните ефекти /гадене, повръщане,
разстройство и т.н./;
2. задържане на кръвните показатели в норма, за да няма отложени вливки.
За горните 2 точки трябва "тежка артилерия", за да се издържи.
За това си мисля, че газ, алое се пият между или след терапиите.



Редактирано от Buba67 на 22.12.08 21:12.



Тема Re: Така мисля азнови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.12.08 23:14



Да,така е и аз така чувстах ХТ: борба да не паднат показателите и да избегна отпадналостта и другите неща.Има логика в разсъжденията ти наистина



Тема Re: добавкинови [re: Гaмбa]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано22.12.08 23:35



Някога единственото нещо което ми препоръча един от най-добрите патоанатоми в София беше май целшутс(нещо такова беше)Трябва да го потърся в старите си теми.За укрепване.Мама много го харесваше.На прах е и се разтваря във вода.Става като цитронада.
Между другото този лекар никога не е препоръчвал добавки,даже в Пловдив лекарите се учудиха на това.А и на мен никакви пари за нищо не ми взе!!!
Мисля ,че е подходящо за хора ,които се чувстват изтощени и имат нужда от подсилване.

[image]http://www.podaraci.bg/index.php/image/lang/bg/type/product/photo/1224758975_672.jpg/[/image]


Тема ? котешки нокътнови [re: misticna-toni]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано23.12.08 09:13



Някой ползвал ли котешки нокът капсули на фирма "ПАНАЦЕЯ 200! "?
От нашата билкова аптека ми го препорчаха - да се взема по време на химиотерапия. Струва 10.10лв - не знам дали е добър? Търсих тази фирма в нета снощи, но нищо не намерих- явно съм била доста изморена. Ако някой е чувал нещо, моля да ми каже

Освем герисан, бирена мая , сокове от червено цвекло, ябълки и моркови какво вземате при ХТ?

Благодаря на всички предварилно и бъдете здрави!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!



Тема Фоодсами?нови [re: s.boneva]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 23:07



интересува ме специално добавка за черния дроб? някъде във форума някой беше само споменал нещо за Фоодсами? някой може ли да даде информация какво е и откъде може да се купи, з-то в аптеките не са го чували? Или ако някой има друга информация за добавки специално за черния дроб?
Благодаря ви и весели празници!



Тема ДЕОДАНнови [re: s.boneva]  
Авторckopпиoн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 09:27



Преди осем години,когато правих лъчетерапия,която беше след 6 курса химио веднага,левкоцитите ми бяха паднали до 2.8.мисля и то няколко пъти.Пиех бирена мая българска без бе12,която сега май не се продава,но нещото което ми помогна за левкоцитите беше прахчетата Деодан.Купувах ги зад онкологията на самия булевард/там се намира фондацията Деодан /Прахчетата бяха много скъпи тогава,но според мен много ефикасни.Пиша,защото съм ги изпробвала,но сега може да има много по-хубави неща.Поздрави!

Редактирано от *jull** на 24.12.08 12:27.



Тема ДЕОДАНнови [re: ckopпиoн]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.12.08 12:25



Споделяла съм, че преди години и мъжът ми пиеше Деодан (по време на химио- и лъчетерапия). Не взимаше нищо друго с него. Нито веднъж не се почувства зле, не повръщаше, не му се промениха кръвните показатели, не му отложиха терапия... Ядеше и пиеше всичко като здрав човек. Описала съм случай, в който му объркаха лекарството и му вляха нещо два пъти по-силно - химиотерапевтът звъня посреднощ у дома да пита как е и едва тогава разбрахме, че е станала грешка. Мъжът ми по нищо не я усети.

Преди година наша позната започна да приема Деодан по време на химиотерапия и твърдеше, че се чувства отлично. Каза ми, че я приключила по-рано, защото всичките й изследвания (вкл. и тумормаркерите) били отлични.

Не искам да издигам Деодан-а в култ. Споделям това, от което имам лични впечатления. Вярно, че е скъп - дозата е 10 лв (взима се обикновено по 1), но се приема само по време на терапия. По принцип всеки избира според възможностите си. Важно е да има достоверна информация.




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 24.12.08 12:27.



Тема Re: ДЕОДАНнови [re: *jull**]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 12:08



Искам да питам тези които са си изготвяли добявката с алое, кой вид алое са използвали.Защото аз самата имам едно което е с много тънки листа и друго с листа с големината на нормален кухненски нож. И има ли някакви други особености които да се съблюдават при избора на растение и изготвянето на добавката?



Тема Re: ДЕОДАНнови [re: dara]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано27.12.08 13:03



Алоето трябва да е поне на 3 години и да не е поливано няколко дни преди откъсване на листата



Тема Re: Алоенови [re: svety7]  
Автор Buba67 ()
Публикувано27.12.08 13:18



Алоето с тънките листа сигурно има много избили от корена чепки, които растат и му взимат силата. Аз го местя всяка пролет в по-голяма саксия, като малките ги бодвам в малки саксии и раздавам. Та, ако е самичко в саксията листата стават по-широки, ако има много издънки си остават тесни листата. Правила съм рецепта и съм пила и от двата вида листа.
Сега рецептата:
200 грама листа от алое /ситно нарязани, без бодлите/;
30 грама черен оман /корени/ ;
500 мл червено домашно вино;
500 грама мед.
Всичко се смесва и ври на водна баня 40 мин. Оставя се настрана да застине. Прецежда се. Съхранява се в хладилника.
Пия го сутрин на гладно по 1 супена лъжица.
Като стана, отварям хладилника, разклащам шишето и му удрям един гълток.

.
Тази рецепта се прави и пие три пъти в годината.



Тема Re: ДЕОДАНнови [re: dara]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано27.12.08 14:47



Да кажа и аз как ползувам алоето. Преди всичко то е основно два вида - алое вера и алое аборисценс. Листата на първото излизат всяко от пръстта в саксията, а второто представлява висок стрък и листата излизат от него. Рецептата, която ползувам е за алое аборисценс, с претенции на древна изпитана источна рецепта. Та според нея растението трябва да е най-малко 5 годишно и 5 дни неполивано. Изчистените от бодлите листа / 300 гр./ се нарязват на ситно и стриват в глинен или дървен съд, с дървено чуканче. Прибавя се 50-100 мг силна домашна ракия и мед на вкус. Изрично е посочено,че количествата на съставките не са от значение. Ракията се слага за консервиране , а меда за вкус. Преди да се сложи меда, сместта може да се прецеди, ако човек не може да приема люспите. Аз го приемам по една супена лъжица, без да го прецеждам. Не е неприятно. Съхранянва се в хладилник в неметален съд.
За други съставки не се споменава в моята рецепта.
Правя го по един път годишно , през зимния период, като антиоксидант.
Мога да дам чепки за развъждане, ако някой иска.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор skilidka (непознат )
Публикувано29.12.08 21:15



Здравейте.
Искам да ви попитам дали е вредно да се пият няколко добавки наведнъж?В момента баща ми взема алое-вера,мужик корен и цитросепт.Отделно пие чай от плавун и от невен.Днес една биоложка ,която продава хранителни добавки е казала на сестра ми,че не е добре да се взема всичко това наведнъж,защото спирали да действат.А утре сестра ми ще отиде с изследванията при нея да вземе и гъби.Баща ми е с големи метастази в черния дроб,заради които му отказват химиотерапия,сега се борим да ги намалим.Огнището така и не се намери къде е,въпреки че в правителствена болница му изровиха цялото тяло.
Аз съм с впечатление ,че тук болните взимат по много добавки наведнъж.Какво мислите по този въпрос?



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Бeни]  
Автор okshat (непознат )
Публикувано30.12.08 02:59



Това е сайта на български,на добавките,коита аз използувам.Има уникални неща,които не съм срещала другаде,всички са от натурални продукти и без консерванти.Чесънът е на хапчета,които се разтварят в червата и няма никакъв дъх,витамин С е от череша ацерола,имат зеленчуков концентрат,ехинацеята им ми помага,когато се опитвам да не се разболея.Скъпи са,но мисля че си струва,ако съставките в тях са такива,каквито се описани в сайтовете на nutrilite.

Редактирано от *jull** на 30.12.08 07:35.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: okshat]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 19:27







Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Kaлoянa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано30.12.08 21:23



Вие внимавайте с тази "биоложка"!
Ако ви предложи да спрете всякакви добавки и да приемате само нейните, ми понамирисва на шарлатания!



Тема Re: НАТАНАЛнови [re: msd]  
Автор skilidka (непознат )
Публикувано02.01.09 12:11



Продавам 7 шишенца Натанал по 100мл.Оказа се,че баща ми не трябва да ги пие,заради възпаление на хранопровода.От Русе съм.Ако има желаещ от града,поне ще си спести пощенските разходи.Адресът ми е lid06@abv.bg



Тема Real Casino Guide *DELETED*нови [re: Бeни]  
АвторRealCasinoGuide (Нерегистриран)
Публикувано03.01.09 15:55



Редактирано от *jull** на 05.01.09 08:08.



Тема Ето какво казват за Зеления чай!нови [re: RealCasinoGuide]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.01.09 17:46



[emailhttp://www.icp-bg.com/green-tea.php][/email]

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Real Casino Guideнови [re: RealCasinoGuide]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 04:27



Дали пък не си Мила и пак си се напила

.



Тема ИЗТРИТОнови [re: Бeни]  
АвторRealCasinoGuide (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 08:17



Редактирано от *jull** на 05.01.09 08:09.



Тема РЕКЛАМАнови [re: Бeни]  
АвторSuperRealCasinoGuide (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 11:24



Темата не е свързана със спецификата на Клуба.

Редактирано от *jull** на 16.01.09 15:48.



Тема Grape Seed Antioxidant for freeнови [re: Бeни]  
АвторClassicNancyhere (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 22:44



Hey Friends,

I was recently looking for an Antioxidant , to detox my body.
I was suprised to find this site



They are giving away this excellent Grape Seed Antioxidant for free.

Try to grab one till this offer is on

Love
Nancy



Тема Re: Grape Seed Antioxidant for freeнови [re: ClassicNancyhere]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 13:58



Е, хората могат да си ядат грозде и не виждам смисъла само от гроздовите семки

.



Тема ? ДЕОДАНнови [re: *jull**]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано28.01.09 21:39



Здравейте!
Искам да попитам jull или някой, който го е ползвал, дали в дните на вливането да се взема ДЕОДАН. Първата ХТ на маика ми вливането беше 3 дни. Преди да поръчам ДЕОДАН, се консултирах с д-р Богданов и той каза да се взема 5дни преди и 5 дни след ХТ 2пъти дневно. Но опаковката пише, че за да има ефект, трябва да се приема минимум 10 дни. И аз купих 4 опаковки, колкото е дозата за 10 дни. Та въпроса ми е: ако влването на втората ХТ е пак 3 дни, дали да се прекъсне приема по това време, или да не се спира?
Благодаря предварително!
Саша



Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: s.boneva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.01.09 21:47



Мисля, че най-добре е да се консултираш със самия д-р Богданов и после да споделиш тук.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: caмoдивa]  
Автор pinkiponki (непознат )
Публикувано29.01.09 23:30



здравейте,
на баща ми му откриха наскоро рак на белият драб и метастази по лимфен път които обхващат сърцето затова и не можаха да оперират сега последната ни надежда е от химиотерапията да се стопят метастазите ида може да се отстрани рака който е плоскоклетъчен всички доктори са доста скептични към възможноста да се стопят метастазите но за нас близките това е единствената възможност.Надяваме се на ЧУДО както всички който сте стигнали до този сайт.Даваме му билки мед и алое.Четах за натанал , тарцева,Герзон ,,ваксина на Коули,вариум, имало и клиннника в жк Дружба за интерактивна медецина???Но се страхувам да не взема поредния добре рекламиран продукт с който се опитват да превръщат любимите ни хора в опитни мишки ??? Моля за съвет от някой който е минал по този път. Сигурна съм че има още останали честни хора!!!!!!!!!!!!





Тема Re: Кой какви добавки пиенови [re: pinkiponki]  
Автор Buba67 ()
Публикувано30.01.09 10:11



Здравей пинки, ако някой имаше точната рецепта щеше да е прекрасно.
Това , което ти предлагам е да прегледаш темата за рак на белия дроб. Там има информация, трябва да я пресееш през твоя поглед. Това, което съм разбрала от опит е, че не винаги най-скъпата добавка или терапия е най-добра. След това, трябва като прочетеш за нещо - да му повярваш, та дори да е плодчета за 5 лева месечно. И в самата тема за рак на белия дроб питай, ще ти отговорят хора, които вървят по твоята пътечка. Алоето е добро. За Натанала има много добри отзиви. На първа страница на клуба има "справочник на темите", разгледай и там. Има събрана безценна информация. И питай.

п.п. Бъдете търпеливи. Почти всички са на работа. Само единици мързелуват у дома като мен.





Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: *jull**]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано05.02.09 20:55



Зададох преди няколко дни въпрос за ДЕОДАН, а сега ето и отговора.
Деодан по време на ХТ да се приема 5 дни преди терапия по 2 прахчета дневно и 5 дни след нея. В дните на вливане е препоръчително да не се пие, но не пречи. Причина за това е, че в дните на вливките на болните им ства лошо и им се гади, а деодана не бил с особено приятен вкус. По време на ЛТ може да се пие без проблеми.
Това е от мен. Ще пиша пак по въпроса след като ни мине терапията.





Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: s.boneva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.09 23:54



Благодаря, успешна и лека терапия!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: s.boneva]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано06.02.09 10:14



Аз пиех Деодан.Вкуса му не е неприятен и мисля,че не би му прилошало на човек от него,но все пак хората са различни

.В момента пия газ и даже ми харесва.Не напразно мъжът ми ми казва,че съм ботор/означава пън/



Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: iliana.k]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано06.02.09 12:11



Ние също не бяхме пили Деодан до вчера. За това как да се пие и какви са причините да не се пие по време на вливане ми ги каза д-р Богданов от фондация Деодан.
Майка ми започна да го пие от днес. Чухме се преди малко и тя каза, че било гадничко на вкус, но се пиело. Като свършим курса ще пиша пак. Дано да понесе по-лесно втората ХТ от него.





Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.09 23:15



Илианче, какво общо има един "ботор" с газта? Според мен ти си по-скоро МОТОР, щом това гориво дори ти харесва!
И до каква доза го докара?... Внимавай, да не станеш по-скъпа и от една лимузина, ей!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 06.02.09 23:23.



Тема Re: ? ДЕОДАНнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано07.02.09 18:06



Понеже "ботора" го риташ,буташ той си стои и не му пука-всичко понася

.Според мойте "домашни любимци" какви ли не гадости не пия и не се предавам.Казват ми,че освен на туршия/мирис на чесън от Натанала/ сега мириша на бензиностанция.
От четвъртия ден пия по една суп.лъжица.Остават ми още четири дни и ще почивам две седмици.През това време може и метан да глътна за всеки случай.Това в кръга на шегата.Да не вземе някой да се върже,че да си сложа грях........



Тема Free membership for internet largest dating servicнови [re: Бeни]  
Авторlrrescemy (Нерегистриран)
Публикувано08.02.09 22:27



Jull: Изтрит е постинг, несвързан с тематиката на Клуба.

Редактирано от *jull** на 08.02.09 22:39.



Тема stuff items thingsнови [re: Бeни]  
АвторBraazdoont (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 04:43



СПАМ

Редактирано от *jull** на 10.02.09 06:35.



Тема webcam xxxнови [re: Бeни]  
Авторmierytuukz (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 10:09



СПАМ

Редактирано от Buba67 на 13.02.09 10:41.



Тема college girls camнови [re: Бeни]  
Авторjoezlewez (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 05:53



СПАМ

Редактирано от *jull** на 14.02.09 07:36.



Тема nudechickнови [re: Бeни]  
Авторartienieoz (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 00:51



СПАМ

Редактирано от *jull** на 15.02.09 07:48.



Тема striteaseнови [re: Бeни]  
Авторaaltozakrioz (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 09:37



СПАМ

Редактирано от *jull** на 15.02.09 09:42.



Тема СПАМнови [re: Бeни]  
АвторBadoEndanomox (Нерегистриран)
Публикувано16.02.09 09:31



СПАМ

Редактирано от Buba67 на 16.02.09 09:41.



Тема Free membership for internet largest dating serviceнови [re: Бeни]  
Авторhusirefrece (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 17:23



СПАМ

Редактирано от Buba67 на 17.02.09 17:29.



Тема Re: Free membership for internet largest dating seнови [re: husirefrece]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.02.09 18:18



Темата продължава под № 2 ето тук:





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.