Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 07:31



Безкрайно съм ти благодарна за рецептите за воднянка,те не са трудни за намиране като продукти-сега отивам за магданоз и прясно мляко.
Лекарите се страхуват да направят пункция и може би са прави по две причини да чакат до последно,ще я направят в краен случай:1.след пункцията отново ще събере течност2/може да получи разсейки и усложнения,защото има вероятност освен на черния дроб да са се разпрострели гадовете и в стомаха,което при пункция ще усложни фатално ситуацията.Така че,днес правя тоа с магданоза,довечера слагам с лука,и купувам нишадър.
Колкото до диетите,ти спомена за Будвиг,но снощи открих само че има клиника такава на Йоана Будвиг и нищо повече.Страхувам се,че злоупотребявам с добрината ти,но ако имаш време напиши накратко, и още незнам никакви координати на Елмазов.От централна билкова взех чай на Проф.Ахтаров за черен дроб,но го спрях,след това отидох на чай от невен и коприва,смятайки ,че е по-добро решение.И тъй като вече чувствам че се паникьосвам съм готова и него да спра и да пие по цял ден хвощ.Само че на него му писна и неще,защото от всички течности го боли корема,който вече е огромен.
Не те познавам,но сърцето ми е изпълнено с обич към теб за проявената отзивчивост.БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.07.08 09:01



Вече се разбрахме, че нито досаждаш, нито злоупотребяваш с ничие търпение! Така че не го споменавай повече.



По въпроса за пункциите, за да не се събира бързо нова течност, обикновено не се източва цялата. Освен това могат да му влеят биопродукти, напр. Хуман-албумин (мисля, че така се изписва), който ще регулира нивото на белтъците в кръвта. Разбира се, аз не мога да "предписвам" лечение, защото не ми е работа и само споделям наученото от форума за случаи на асцит при други болни. А и лекарите имат предвид много фактори, когато определят лечението. Стига, обаче, да имате доверие във вашите и да сте сигурни, че са добри. Да не се повтаря случаят с едни русенски онколози (описан тук преди ден-два), които имат по-малко информация от пациентите си! В такива случаи се търси друг лекар и ако трябва - друга болница. Тук, в Клуба, има доста препоръки за добри лекари и лечебни заведения.

А сега - за ДИЕТАТА НА ЙОАНА БУДВИГ

Основното в нея е приемането на извара в комбинация с ленено олио и прясно смляно ленено семе. В случая изварата е много полезна за асцита! Тези 3 съставки се прибавят при всяка храна, като лененото олио се редува с лененото семе.
Ето примерна схема:

1) Закуска – билков чай (от избраните от теб; да добавя, че градинският репей е също силно противораков);
мюсли от 3 супени лъжици ленено олио + малко извара, стафиди, лимонов сок, някакъв плод.

2) към 10 ч. – пресен зеленчуков сок, предимно морковен, в който са разтворени 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе

3) Обяд – салата от сурови зеленчуци с ленено олио+извара. Може и зеленчуци на пара с естествени зелени подправки.

4) към 16 ч. - като закуската в 10 ч.

5) Вечеря - като обеда + зеленчукова супа със зелени подправки.

Това е в общи линии. Лененото семе е добре да се мели всеки ден и да се държи в хладилника. Лененото олио се продава по магазините за зехтин и маслини и струва около 5 лв за 250 мл. Не е много скъпо.

По въпроса за течностите - наистина, не го насилвай да пие прекалено много, чела съм, че при асцит течностите трябва да са ограничени до 1 л дневно. Все пак организмът си показва най-добре.

По въпроса за пункциите, за да не се събира бързо отново течност, обикновено не се източва цялата. Освен това могат да му влеят сигурно Хуман-албумин (мисля, че така се изписва), който ще регулира нивото на белтъците в кръвта.

По въпроса за ОБЩАТА ДИЕТА:

БЕЗ всякакви пушени, консервирани и тлъсти меса, риба и млечни продукти, жълтък, майонеза, топено краве масло, маргарин;
БЕЗ лапад, спанак, патладжани, гъби, лук, чесън, бакла, кисело зеле, зрял фасул, грах, пържени картофи.
От сладките неща - само чист пчелен мед (ограничено).

Опитайте се да се придържате към плодово-зеленчукова диета с извара и ленено олио и семе.
Разбира се и народните рецепти за асцит.
Би трябвало да има резултат!

Желая ви успех!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 10:48



започваме с диетата,той е съгласен!Хирурзите са добри и са от Пирогов.Вчера сложих обаче 2 кърпи пропити /като импрегнирани/едната с пчелен клей,другата с восък в/у корема.Кзаха ми,от старите баби било използвано,когато не е имало химио и всички др.отрови като СИГУРНОсредство за намаляване на отока в корема.мислех си,че съм открила топлата вода,но все пак ми се искаше да го споделя поне като частично успешен метод.Уви,засега при всяко полагане на кърпите и особено след тяхното сваляне мъжът ми получава силни коремни болки/от 2 пъти слагане за по 5-6часа/ и сигурно и тях ще спра.
Усмихнат ден ти пожелвам!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.07.08 15:10



Радвам се, че започвате с диетата! Опитвай се да я прилагаш стриктно, включително и по отношени на забранените храни. Нали знаеш, че докато има асцит, солта също е АБСОЛЮТНО противопоказана! Овкусявай с лимонов сок и нека да се примири, въпреки че някои хора трудно свикват. Но ще знае, че е временно.

Съжалявам, че сега не може да се направи рецептата с праз и домашен сапун (предполагам, че си я прочела), защото отзивите за нея са много добри, но мина сезонът на праза...

За детоксикация чрез лапи с мед също съм чувала, както и това, че има болезнени усещания (както и при вас), които отшумявали. Но не го мъчи човекът, прави му по-добре глинени (от хума) компреси. Предполагам, знаеш как, освен това няма да го боли изобщо. Ако не знаеш рецептата, ще ти я напиша.
Във водата му за пиене също може да му разтваряш лъжичка хума на прах (1 ч. л. на чаша вода) и след утаяване, да я изпива. Изобщо не се усеща, а прочиства много хубаво организма. Мен ако питаш, не пречи да се слага и в чая. Само трябва да е чиста хума - ако има някой да ви изкопае и да я напечеш на слънце... Но ако няма откъде, в аптеките продават.

В предния постинг ме беше помолила за координатите на билкаря Емил Елмазов - ето сайта му, там е телефонът му, има и друга информация:



Намери "Книга за здравето" на Петър Дънов, ако я не я познаваш. Нямаш представа колко полезна информация ще намериш там!

И помоли някой да ти помогне да се регистрираш или ми прати своя имейл, за да мога да ти пиша, защото не искам да повтарям тук познати неща.

Пожелавам днешният ден да е по-спокоен от вчерашния!





Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: *jull**]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 19:38



Само да си поема дъх и ще се регистрирам.Иначе-rrangelova@abv.bg
Колкото до Дънов имам много негови книги,включително и Книга за здравето.Има и негов чудесен Молитвеник.Вярвам във всичко и всяка негова дума,но как да накарам мъжа ми да повярва.Аз по-точно съм за регистрация в Клуб За наркотиците и влизам там като майка с опит.Сина ни беше зависим и мъжа ми не издържа.От там е всичко.За да е пълна картинката миналата година в една година господ ми отне майка ми и баща ми,като между тях се разболя мъжа ми-Има нещо което немога явно да осъзная и затова ми се случват тези неща, или може би магия, незнам..
Довечера ще правя рецептата с лук, а смятам и да потърся д-р Юлианов от Стара Загора.
Ако човек има ВЕК , има и лек,казват старите хора.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано06.07.08 20:55



Как да накарам мъж ми да повярва ........ ????
Трудно,много трудно,те мъжете са от друго тесто.Аз имам същия проблем с моя съпруг,но засега криво,ляво се справям.Имала съм , и продължавам да имам много тежки моменти.
Съпруга ми е с тумор на панкреаса(целия)с разсейки в черен дроб,и стомах, разсейките са стигнали до бъбрека,без да го ангажират..... но това беше диагн. на 28 03 ,другата седмица ще правим ехогр. на коремни органи.
Моята тема в клуба е : ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Юлия 48]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 22:58



Божичко,отидох на Окончателна диагноза,прочетох до половината и се вцепенихКакво си изживяла,колко сила има в една жена и да дава съвети..Възхищавам ти се ,благодаря ти за съветите,не разбрах има ли мъжа ти асцит/воднянка/ и правите ли пункция.Тази вечер мъжа ми има много болки
Объркана съм,тежко мие не мога да се концентрирам.



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: миpaндa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано08.07.08 14:28



Здравей Миранда,токущо се върнахме от вливка.Хората тук,в този клуб са ми много близки,те са моето семейство,тези хора,който лично почти не познавам ме държат будна,и ми вдъхват сили за живот и борба.
Все още няма асцит,при нас всеки ден е различен,ту има ту няма болки,болките му са предимно нощем,за по няколко часа.
Пиши ми в моята тема.Нека не разводняваме темата за добавките.
Трябва да бъдеш силна,ти ще се справиш!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Юлия 48]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 23:43



Искам да поръчм за баща ми Натанал! Въпросът ми е какво значи да не е съвместим с други лекарства, които приема заради алкохола? Той приема Oxycontin заради болките, поякога му бият и инжекция Fentanyl?
Някое от тях несъвместимо ли е с алкохол?
Другият ми въпрос е - каква е разликата между двата вида Натанал- с или без алкохол?Може ли да се избира или трябва да се редуват?
Лека нощ на всички!



Тема Re: КОЙ КАКВИ ДОБАВКИ ПИЕнови [re: Hope]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.09.08 12:05



Дали някое лекарство е съвместимо с алкохол или не - това го пише в листовките на лекарствата. Погледни какво пише там.

Каква е разликата между двата вида Натанал- с или без алкохол?
Ами в алкохола - в едното го има, в другото го няма, иначе съставките вътре са едни и същи. Не е нужно да ги редуваш!



Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.