Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тъй.нови [re: Tимoтeй]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано10.07.10 23:20



Е хайде стига глупости сега!
Кого ли не изкара рожба ехидна по твоите си сметки.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.07.10 00:19



Христос нарича змии тези, които не приемат, че Той прави чудеса със Светия Дух - ама и Апостолите и светиите със Същия Дух правят чудеса и създават Църквата и Правилата Й. От тях и от светиите - техните наследници - епископите - има многобройни Правила на Църквата и 85 Апостолски Правила - който от нас не ги приема, той е змия отровна, според верните думи на Христос.

Твърде лесно е за разбиране. Не го разбираш - сбогом и на тебе от мене!

Просто и ясно, нали?



Тема Рожби ехиднини, Сбогомнови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.07.10 00:22



Брате Тимотее,

Не зная що за изкушение ме споходи, та погледнах в клуба и забелязах твоето "Сбогом". Хвърлих бегъл поглед и не съм чел нито писаното в "Сбогом", нито в тази тема, която е провокирала "прощалния" ти стон.

Ако трябва да отговоря нещо кратко и ясно, бих повторил казаното от модератора:

В отговор на:


Кои са тези съвременни “зли” хора, наречени от Христос “рожби ехиднини”? Разбира се, това са всички еретици

хич не се разбира. това са онези попове, дето са попове само по униформа.




Ако разбирам правилно, ти си смутен или съблазнен, че никой не мисли за спасението си. В крайна сметка, то си е лично дело или отговорност на всеки един.

Това за "рожби ехиднини", ще си призная, че съм объркан духом и не бих дръзнал да правя тълкувания и да отправям обвинения.

Брате, ще ти изповядам с риск да дам материал на враговете си.

Преживях няколко духовни кризи и последната беше тези дни, когато бях за кратко в София. Определено и окончателно съм убеден, че по-лоши ехидни от нас православните християни във всичката им календарна многоцветност няма и едва ли може да има. Нещо повече, изповядам убеждението си, че съвременната църковност не спасява никого и е връх на човешко падение. След толкова години загубени в църковната какафония, днес не намирам, че видимата реалност е моята вяра. Не мисля, че някой нормален християнин би трябвало да постъпва в съвременен български манастир.

Смятам, че вече не е време за проповед, а за самоизолация в "скришната " ни стая и всеки да се подвизава според личното си разбиране. Докато Бог не посети България с национална катастрофа, никой няма да отвори сърцето си за поклонение на Бог в дух и истина.

Срещнах критичен тон, че клубът не е вече "Православие" и че се толерират писанията на всички останали, освен православни.

Откровено казано, аз отдавна съм престанал да общувам с православни християни, освен с трима свещеници.

С нехристияни можем да събеседваме за етика, наука, култура и какво ли не. Колкото един християнин се сили да се представя за набожен човек, толкова повече ме плаши и бързам да се отдалеча.

Тези дни вървяхме с един патриаршески свещеник по една централна и многолюдна столична улица. Изведнъж съзрях една църковна личност, подхранваща сензационната журналистика с деянията си. Моментално влязох в един магазин за да не влизам в контакт с църковното лице. Свещеникът много ми се смя и критикува за тази ми постъпка, но в крайна сметка се съгласи, че би било по-добре да не се спира с лицето, защото неволно ще си сложи въглени на главата. Да, какви времена доживяхме да избягва човек големите духовници за да не го отъждестви улицата с чуждите скандали във видимата църковност, която няма Христа за Бог.

Видях в други форуми интересни снимки и се заинтересувах що за сгради, що за шадравани са това. Оказа се, че било най-посещаваният софийски манастир "Св. Мина" с чудотворна икона с лика по-скоро на Распутин в кв. Обрадовци. Заведоха ме за да задоволя любопитството си. Какъв кошмар! Този нашумял вертеп е същинската визитна картичка на съвременното българско православие с благодатната вода от аязмото, напояващо се от отпадачните канали на цяла София. Черешката на историята беше нарисуваният Дядо Мраз на вратата на църковния магазин за свещен бизнес с глупости и чиста проба идоли, които нямат нищо общо с православната иконография. Нищо общо с православната иконопис нямаха окачените идоли в един от параклисите, а и в помещението с много дивани, където ставали кръщавките . Ако църковната власт продължава да налага такива идолни рисунки за канонична иконопис, то по-скоро протестантското виждане ще е по-богоугодно, отголкото идиотските мацаници, развращаващи духовността на тълпата.

Шокираха ме и други истории за дарения на бизнесмени. Сега е модерно бизнесмените с проклети пари от потта на екплоатираните нещастни работници да се надпреварват да правят дарения на църковните капища без пастири и без същинска молитва към Бог, Който няма нужда от баене, а от поклонение в дух и истина. Духът ни е повреден и поклонението ни е за осъждане, макар някои и да обикалят всички храмове и да са първи на празничните шоу програми, подменили богослуженията.

Аз съм потресен и отново изповядвам, че моята вяра е различна от тази ужасна действителност.

В контекста на твоята тема, мисля си, че съвременната църковна видимост е естествената среда за развитие на рожбите ехиднини, каквито дори богоборците не биха могли да изобретят.

Само жестоко гонение или национална трагедия биха допринесли за духовно отрезвяване. Дотогава, ехидните са в църковната среда, която ги създава, подранва и множи.

Редактирано от Prokimen на 11.07.10 00:32.



Тема Re: Тъй.нови [re: *abi*]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.07.10 00:22



Цитирай кое не е вярно и защо. Иначе защо излишно говориш. Празната дума е грях.



Тема Re: Рожби ехиднини, Сбогомнови [re: Prokimen]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано11.07.10 00:41



и се заинтересувах що за сгради, що за шадравани са това. Оказа се, че било най-посещаваният софийски манастир "Св. Мина" с чудотворна икона с лика по-скоро на Распутин в кв. Обрадовци. Заведоха ме за да задоволя любопитството си. Какъв кошмар! Този нашумял вертеп е същинската визитна картичка на съвременното българско православие с благодатната вода от аязмото, напояващо се от отпадачните канали на цяла София.


Само да допълня. Тая "визитна картичка" съвсем не е от днес. Тъй наречения манастир упорито се представя за древен, но е "открит" по екзархийско време (Глишев ;) ) от прочутата църковна вещица и лидер на добросамарянското движение баба Бона Велинова. Та, с две думи падението не е от днес.



Тема Re: Рожби ехиднини, Сбогомнови [re: Prokimen]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано11.07.10 00:43



Дръжте се, отче, Църквата все пак си е Църква. А че ние за нищо не ставаме - това още не е повод да се отчайва човек.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема ...нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано11.07.10 00:46



Нищо на света не бива да ни кара да се наричаме един друг рожби ехиднини, защото просто не сме Христосовци, та да имаме това право.



Забравихме всъщност, че сме "спътници, богоносци и храмоносци, христоносци, светоносци, във всяко едно отношение украсени със заповедите на Иисус Христос!" (Игнатий Богоносец, из Послание до Ефесяни).



Тема Специално до Prokimen (защото не приема бележки)нови [re: Prokimen]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.07.10 00:47



Уважаеми, Prokimen

Много съм впечатлен от вашите постинги!

Всички те са искрени и звучат автентично.

Винаги съм съчувствал на хора като Вас, които в даден момент осъзнават, че светините им са грубо осквернени и потъпкани от техните формални единоверци.

Мога да ви уверя, че по мой личен опит понастоящем в България има немалко свестни хора с чисти сърца, които нямат нищо общо нито с православната, нито с която и да е друга църква, но почитат по един естествен начин Бога и са готови да се притекат на помощ на своя ближен с каквото могат.

Поради това ви призовавам занапред да търсите истинските Божии хора навсякъде около вас! Постепенно ще започнете да ги откривате и съм сигурен, че ще им бъдете безкрайно полезен в духовно отношение!

С най-добри чувства и пожелания!

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Рожби ехиднини, Сбогомнови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано11.07.10 00:51



а не ставаме защото някои оглушително мълчим, други се завиват през глава със свещено одеяло, наричано гальовно "Предание" и падението е налице. Ето например това култово място известно с името "манастир свети мина" - каноните категорично забраняват да се строят подобни неща след съновидения. Но то само това да беше.



Тема Re: ...нови [re: spanishcaravan]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано11.07.10 00:52



Да. А Христос какво е заповядал относно наричането на хората с обидни имена?

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.