Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: фaмyлyc]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 20:23



необходимостта от покаяние.


Тимотей не призовава към покаяние (дори към покаяние по начина по който той го разбира). Тимотей съска срещу християните наричайки ги "рожби ехидни" и то не защото християните не се явяват в тоя клуб наметнати с виртуални вретища, или пък напудрени с покайна пепел, ами защото се осмеляват да не приемат тимотеевия окултен прочит на Преданието.

Редактирано от spanishcaravan на 10.07.10 20:39.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.07.10 20:50



Не е така.
Покаянието изисква ДЕЛА на покаяние- дела обратни на греха!

Това не е от Преданието, а от Писанието!

Змии ни нарича Сам Христос, а не аз. Аз Го цитирам.

Защо не Го приемаш? Кое ти пречи?



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.07.10 20:59



Моите впечатления са други.



Тема Като стана въпрос за вретище, да ти припомнянови [re: spanishcaravan]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано10.07.10 21:07



В отговор на:

Тимотей не призовава към покаяние (дори към покаяние по начина по който той го разбира). Тимотей съска срещу християните наричайки ги "рожби ехидни" и то не защото християните не се явяват в тоя клуб наметнати с виртуални вретища, или пък напудрени с покайна пепел, ами защото се осмеляват да не приемат тимотеевия окултен прочит на Преданието.




Ма ти наистина си мислиш че фърчиш в едно с пророците Илия и Енох. А, да уточня: Енох за теб не е пророк, може би ти ще искаш той да смята тебе за пророк, облечен във вретище.





Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.07.10 21:09



Господ да прости Глишев - аз съм му простил, защото това не беше против мен, а против Христос и свети Иоан Кръстител, против Духа на Църквата.

Цял месец писах този текст - внимателно по Писанието - започвайки от Първия текст, в който Христос казва тежки думи за неверниците на действието на Духа в Христос и, разбира се, в Неговата Църква, с Който Той Я изгражда. Дори сатана нарича хората, които мислят по човешки, против Духа, тоест не по Бога и Неговите Заповеди и Правилата на Църквата.

После и за Втория текст, където строго осъжда беззаконието - това е да разберем, че това за Бога е страшен грях, а не да си мислим извинително и да не говорим правдиво и да не защитаваме правдата до край.

Вие сякаш и това не разрахте...

Също и Третият текст - той е съвсем точно за нас - ние сме наречени змии отровни!

Нима не разбирате това?! За кого го писах това? Щом и вие, върхът на християнството - православните - не ме разбирате?

Наистина трябва да влизам тук веднъж на 3 месеца като Прокимен или веднъж на 2 години като отец Людмил. И не че се големея, но говоря в пустиня. Заприличах на Ботев...

Редактирано от Tимoтeй на 10.07.10 21:17.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 21:20



Змии ни нарича Сам Христос, а не аз. Аз Го цитирам


Добре, първо да въздадем Богу слава, че сръднята ти мина, а и аз не прибързах да се сбогувам с тебе. И после - къде Христос нарича християните (т.е. нас) змии?

Добре дошъл отново в клуба.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 21:36



или веднъж на 2 години като отец Людмил.


Людмил Спасов? Онзи дето с о.Ладковски напуснаха Църквата, кръстиха се отново, повторно мина през ръкоположение и сега ни вест, ни кост от тях? За него ли говориш?
Щото може и да бъркам и ако става дума за друг о.Людмил се извинявам.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.07.10 21:39



Същите, които отхвърляха благодатността на Московската патриаршия.



Тема Тъй.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано10.07.10 22:38



Колегата е отключил отново темата (според мен е сбъркал, защото тя наистина нарушава правилата на клуба). Нищо на света не бива да ни кара да се наричаме един друг рожби ехиднини, защото просто не сме Христосовци, та да имаме това право.

Ксенокс, викам пак да я заключим. Наистина.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Тъй.нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.07.10 23:13



Аз не наричан никого рожба ехиднина, а цитирах Христос и св. Иоан Кръстител.

Щом ти не разбираш това, аз ще отговарям на Ксени, а не на теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.