Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И в какво се състои съслужението ?нови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 23:30



Снимковия материал видя ли? Той сигурно е халюцинация?



Тема Е, ако видя и Прокименнови [re: izz]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано11.11.13 23:32



Защо там, на Рождения ден на дядо Дометиан да не е бил и Прокимен - ако има любов къмтози човек. И какво да направя - да се опитам да съблазнявам, както той продължава да прави това тук, в този форум ?

Редактирано от Ежко на 11.11.13 23:38.



Тема Re: Е, ако видя и Прокименнови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 23:38



Казах, спри да се въртиш като фурнаджийска лопата. Малко ме интересува къде е Прокимен, по-интересното е къде е ПАТРИАРХЪТ! И къде са тия със сините роклички и защо са там. И защо е допуснат йерусалимският патриарх в България, без коментар дори, да благославя чаршафисаните служители на държавна сигурност в новото им амплопа на тамплиери.



Тема Re: Е, ако видя и Прокименнови [re: izz]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано11.11.13 23:53



В отговор на:

Казах, спри да се въртиш като фурнаджийска лопата. Малко ме интересува къде е Прокимен, по-интересното е къде е ПАТРИАРХЪТ! И къде са тия със сините роклички и защо са там. И защо е допуснат йерусалимският патриарх в България, без коментар дори, да благославя чаршафисаните служители на държавна сигурност в новото им амплопа на тамплиери.




И защо е допуснат йерусалимският патриарх в България

Защото е бежанец

По-интересното - и Главното е - къде сме ние.

Патриархът се причастява с Тайните Христови, а къде е т.н.Прокимен - нали си е дал отводно писмо. За ккаво е всичката тази дандания, не разбирам.



Тема Re: Е, ако видя и Прокименнови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 23:57



Какъв Прокимен те гони, тук става дума за българската православна църква и патриархът и, който въррши неща, заради които щяха да го низвергнат преди някое и друго столетие, ти дуднеш за Прокимен...ела на себе си.



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано12.11.13 15:51



Тия антихристи не са почитатели на бафомет от тази другарска сбирка, а от много по-рано. Да му мислят църковно непросветените, абсолютните глупаци, които се "черкуват" там и коцумбистите, които признават "тайнствата" на безбожниците.



Тема Значи, вярно билонови [re: Tимoтeй]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано13.11.13 21:33



Значи, вярно било. Тази Тема е доказателството.






Тема Не бързайте!нови [re: izz]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано13.11.13 23:34



Този процес върви отдавна - и в Гърция и в Русия и в България. Прокимен както винаги върза и се изпъчва - вижте ги тия /все едно "аз не съм като тях/. Ти го слушаш и се съблазняваш. Ние нямаме Дух Свети, но можем да питаме хора с Дух и каквото ни казат, това да правим, а не да бързаме да се отделяме и така да продължим Разкола.

Ето и друго тълкувание на 15-то Правило:

Правило 15 на Светия Цариградски Поместен Събор наричан двукратен (или първо-втори):

Каквото е определено за презвитери, епископи и митрополити, същото трябва да има още по-голямо значение за патриарси. Затова презвитер, епископ или митрополит, ако се осмели да прекъсне общение с патриарха си и не споменава, според както е определено и установено, името му на божествени служби, а преди съборно решение и окончателното му осъждане произведе разкол, да бъде съвършено изключен от свещенство, ако се докаже тази беззаконна постъпка. Впрочем това е определено и потвърдено относно ония, които само под предлог на някои обвинения отстъпват от предстоятелите си и произвеждат разколи, като рушат единството на църквата.

Защото ония, които се отделят от общение със своя предстоятел поради някои ереси, осъдени от светите събори или от отците, т.е. когато той открито проповядва ерес и явно учи това в църквата, такива не само не ще подлежат на каноническо наказание за това, че преди да има съборно решение са се отделили от такъв епископ, а, напротив, ще заслужат чест, която се пада на православни, понеже те не са осъдили епископи, а лъжеепископи и лъжеучители, и не са разсекли с разкол единството на църквата, а, обратно, побързали са да освободят църквата от разколи и разцепвания.


Патриархът може да е съблазнил някого с действията си, но в правилото пише, че ако проповядва ерес и така учи в Църквата. А той не проповядва тази ерес и не учи така. Само дава лош пример и съблазнява.

Питат един руски старец с дух какво да правим с такива йереи, а той казва да ги поменаваме на службите по икономия, ако пък съвестта ни мъчи, да не ги споменаваме.

Но никъде никой старец или светец не съветва да се прави Разкол! Никой и никога!






Редактирано от timotey-25734 на 14.11.13 00:28.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано13.11.13 23:45



Почваш да имитираш Прокимен с неговия фарисейски изобличителен тон.

Стотици години в Църквата е имало патриарх с еретически действия и никой не е помислял да прави друга Църква и Разкол.

Напишете му писмо от църковното настоятелство - на сегашния патриарх. А защо Двери съобщава факта и пуска снимка, а не смее една дума да обели против патриарха?!!

Ако всички се молим от сърце за патриарха, Бог ще го събуди и спре от тая съблазън! А то, каоито малко нещо знаят, веднага го осъждат. По-добре по-малко да знаеш, но да имаш меко и търпеливо и добро сърце. Тогава Бог помага на такива. Защото е много по-трудно, от бързото осъждане.

Мисли и чети и се моли кротко, а не копирай многознаещи и объркани разколници.








Тема Re: Не бързайте!нови [re: timotey-25734]  
Автор izz ()
Публикувано14.11.13 00:20



Остави Прокимен. Не е той с масоните в църквата. И няма нужда той да ми каже какво да мисля, че аз да започна да го мисля. Има снимки на събитието, какво повече?

Какво ако не открито проповядване на ерес и учене на това в църкавата е да поканиш някакви с пелерини там и да служиш с тях? Или трябва с думи да е казал нещо? Той ги е викнал в самата църква, в храма. Това ако не е открито не знам....


Аз не планирам да основавам нова църква, няма нужда да ме предупреждаваш за разкол.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.