Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано01.11.13 10:38



И така да е, човек е отговорен за съзнателните си действия. Той се опитва да бъде верен на разбирането си за вяра и религия. Защо аз да го съдя?



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано01.11.13 12:10



А кой го съди?



Моите уважения, ако той си вярва на приказките. Но той довчера крещеше точно противоположното и днес е запретнал ръкави да ме съди той мен, а не аз него
Ето го момоентът да му подчертая, че рекламираният от него сайт не струва и една жълта стотинка, защото дрънкат безпринципно. Църквата се сатанизира и прецедентът с този гаден арабин владика е сериозен, а Тимотей с Главеви дърдорят за календара. Видимо, решили са да надиграват Стоянка Мутафова в ролята й на Баба Гицка



С показаното си гостоприемство, Патриархът демонстрира, че самият той е масон. Иначе да би бил по-предпазлив. Заради шепа масони, той пренебрегна Христа в лицето на целия православен български народ.

Редактирано от Prokimen на 01.11.13 12:11.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано01.11.13 12:53



С частната вяра на ТИмотей или друг не бих се занимавала. Аз лично не харсвам и не чета сайта на Главев.

Но виж, дето патриархът си мълчи за тия гнусотии съм разстроена. Първо патриархът трябваше да принуди Галактиката да си каже масон ли е, а то се знае, че е и ако е да си ходи в масонските ложи и да напуска "трона си", или да се покайва. И после всеки нов опит за замесване на църквата с всякакви масонски и подобни неща да бъде заклеймен и забранен.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано01.11.13 13:04



Поне веднъж ще се съглася с Вас. Частните вярвания са едно нещо, а появата на иерусалимския иерарх по покана на масоните с нарочен патриаршески прием и благословение масонът да служи в София, това не е никак шега работа. Поведението на патриарх Неофит показва, че той или е масон, или е оплетен в масонските мрежи и няма свобода на слово и действие. Склонен съм да мисля, че патриархът е масон. Нека не забравяме, че дядо Неофит именно въвлече църквата в авантюрата с банката "Св. Никола". Сам по себе си фактът, че той приема Севастийския митрополит идава съгласието си да служи, говори красноречиво. Жалко. Искаше ми се да вярвам, че дядо Неофит ще се опита да върне църковния кораб в евангелски води, но уви. Дните му са броени, а той демонстрира нехайство към християнските ценности.

Забелязвате ли, че де факто България няма патриарх? Прецедент е това странно поведение на избрания патриарх, който предпочита да стои в сянка и повече в Русе отколкото в София. Сякаш всичко е по мед и масло, та патриархът не предприема абсолютно нищо за християнизацията на народа и възвръщане на авторитета на Църквата.

Редактирано от Prokimen на 01.11.13 13:10.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано01.11.13 14:45



Истината не винаги е благоприлична - та нима предшественика му не предпочиташе да стои и той в сянка.

Връщането в евангелски води, според мен е свързано с още по- скорошно преброяване на дните - добронамереноста, знанията и куражът едва ли ще са достатъчни, за една такава маневра. Правата вяра винаги е била препъни камък за властимащите - а те наистина са силни!!! и едва ли ще оставят нейното възвръщане е така с лека ръка.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано01.11.13 15:15



Наистина е жалко ако не направи нещо. Много жалко.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано01.11.13 15:17



А Николай Пловдивски няма ли да каже нещо по въпроса с масоните?

Той е голям застъпник за чистотата на вярата...може би...



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано01.11.13 16:02



Аз умът ми не го побира, как е възможно толкова очеваден идиот и прозрачен лицемер, да вирее из високите постове на църквата - дори да съм мошеник- патриарх бих го изпратил с шут по задника през портите на църквата, напълно в буквалния смисъл на думата.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано01.11.13 18:01



Първо не прочетох никъде, че нашият патриарх има нещо каквото и да било с посещението на ерусалимския. Той не е канен от нашия.
Второ - защо говориш против сайта Бъди верен, без да кажеш нито ДУМА кое от сайта не отговаря на Истината и Преданието?!

Това е нелепо.








Тема Re: Рожби ехиднининови [re: timotey-25734]  
Автор Prokimen ()
Публикувано01.11.13 21:51



Брате, или наистина си духом из небесата, или си професионален лицемер. Погледни в портала "Двери". Те са препечатали информация по вълнуващия ни въпрос. Отново повтарям, че ти си неграмотен богословски човек и затова може да се погледне с частично снизходително към приказките ти на жива латерна.

Патриархът поема всичката отговорност върху себе си и това е позор за българското православие!

Според информацията, публикувана в портала "Двери", православният иерарх-сатанист, е бил приет от Патриарха. Последният дал благословението си щото сатанистът да облагодати българската църковна тълпа с благословението си, служейки в катедралния храм на Софийския митрополит и Патриарх Български. Това издава, че Патриархът е в масонската игра и че той не более ха християнските ценности в България.

От канонична гледна точка, един иерарх (владика) не може да влезе в територията на друг владика без изрично известяване и съответно съгласие. Например, покойният Варненски митрополит Йосиф не даде своето съгласие щото покойният Български патриарх Максим да влезе в територията на неговата епархия. И така, дядо Максим не можа да стъпи на територията на Варненска епархия, докато Йосиф беше жив.

Севастийският сатанист - православен владика може да е канен от който си иска, но той, по силата на каноничното право, ще да е известил Българския патриарх за своето идване и е получил неговото благоволение. В противен случай, гняма право да стъпи на територията на Софийска епархия като православен иерарх.

Моето предположение е, че самият Патриарх Неофит ще е обвързан със сатанистите, ако самият той не е все още масон. Прочее, той е бил консултиран за визитата на расоносния арабин, иерусалимски лъжеиерарх преди още да е отправена поканата.

Ако Патриархът болееше за стадото си, можеше да намери дипломатични форми да ограничи появата на расоносния сатанист на каквото и да било богослужение поне в София, но не би. Патриархът, знаейки кой кани арабина владика, го приема официално и го кани да служи в катедралния си храм.

Така или иначе, арабинът ще ходи в Стара Загора. Ако не участва в богослужение в София, а само в Стара Загора, тогава нещата щяха да изглеждат далеч по-благовидни в полза на Българския патриарх, но не би. Патриарх Неофит демонстрира всячески своето благоволение към сатанинската визита и го издава в съучастие. Две мнения по въпроса не може да има.

Моето недоумение е от позицията на твоите приятели семейството Глапвеви. Нали уж болеели за чистотата на вярата. Къде са? И те се издадоха, че са врагове на Христа и Неговата Църква. Цялата им пушилка и врява е една долнопробна демагогия.

Брате, вземи и препрочети каноничното право на Православната Църква, ако си вярваш да си православен християнин. За мен ти не си православен и още по-малко те приемам за християнин. Това ти го пиша дружески и без никакво осъждане. Ако беше неграмотен в смисъл да не можеш да четеш и пишеш, тогава нещата щяха да изглеждат различно. Ти пишеш книги, имаш висше образование и затова е непростимо, че не си намерил за нужно да се ограмотиш богословски.

Поздрави на твоите бесове от Митарствата с които плашиш света и ги защитаваш когато шетат наяве в твоята "една църква", която няма нищо общо с Христа и апостолската църква. Човек не може да служи и на Дявола и на Бога. Днес България е скандализирана, че отявлен служител на Дявола е в обятията на Българския патриарх.

Редактирано от Prokimen на 01.11.13 21:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.