Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано10.07.10 01:11



Той ти е прав речникът защото охис - змия, пепелянка, произлиза от протоевропейското "ехис" и от там и ехидна. Само, че моят лингвистичен проблем в случая е дали ехидна е ползвано за змия/пепелянка, преди от "ехис" да кръстят чудовището Ехидна или от нея се ползва и да охис.
Мои си проблеми де.
Стана ми интересна дали "рожби ехиднини" в какъв смисъл е употребено. Дали с митологичната му символика или с чисто зоологична цел


И ако е с митологичната описание заложено в думата, дале древните юдеи са го знаели. Поне на мен ми е любопитно с цел изучаване на този период и елинистичното влияние на конкретното място.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Редактирано от *abi* на 10.07.10 01:15.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.07.10 01:11



Цитираш това което ти изнася...
Самозалъгване е това и работа на змията.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано10.07.10 01:12



На тебе пък нищо не ти изнася!



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Рожби ехиднининови [re: *abi*]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 01:33



И ако е с митологичната описание заложено в думата, дале древните юдеи са го знаели.

Да, интересно. В Мат.10:16 е употребена друга дума.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 01:34



цитирам ти Писанието, а не дедоТимотеевите деветини.



Тема Ми то и Дяволът не се посвИнил да цитира Писаниетонови [re: spanishcaravan]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано10.07.10 12:08



"""цитирам ти Писанието"""

То и Дяволът не се посвИнил да цитатничи от Писанието, в опит да изкушава не кой да е, а Самия Христос.

Цитираш Рим.5:1-2, където Апостол Павел говори за оправдание чрез вяра.,

Само че, вялата ти - поне засега - е




Редактирано от Eжko_ на 10.07.10 12:12.



Тема Re: Ми то и Дяволът не се посвИнил да цитира Писаниетонови [re: Eжko_]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано10.07.10 12:18



за мен е чест, че цял един таралеж не може място да си намери в горската шума заради мене


дишай спокойно Ежо, скоро бодил по бодил ще нищя глупостите ти в съседния клуб в темата на пчелата за смъртта.



Тема Ежко Бодлидрешко се бори с ехиднитенови [re: spanishcaravan]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано10.07.10 12:27



"""за мен е чест, че цял един таралеж не може място да си намери в горската шума заради мене


дишай спокойно Ежо, скоро бодил по бодил ще нищя глупостите ти в съседния клуб в темата на пчелата за смъртта."""


"Глупостите" са от Писанието. Щом си решил да риташ срещу ръжена, Ежко Бодлидрешко ще се опита да сбори поредната ехидна, служителка на Змията. С Божията помощ. Амин.

. . .




Редактирано от Eжko_ на 10.07.10 12:35.



Тема Всъщност съм тукнови [re: Tимoтeй]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано10.07.10 12:57



и смятам да затворя тази тема, защото страшно противоречи на правилата на клуба.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император

Редактирано от Maнyил Гpиropa на 10.07.10 12:58.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.07.10 19:43



Имаме мир с Бога - освободени сме от греха, проклятието и смъртта, свързани с Адамовото падение. Това обяснява Апостола. Христовата жертва ни примирява със Създателя.

Но ако не обичаме Господа, нищо не ни ползва възможността за спасение, защото "който ме обича, спазва заповедите Ми".

Затова и е казано "със страх и трепет вършете вашето спасение", "ползвайте се от благата.. все е дно неползваши се", и "ако праведникът едвам се спасява, нечестивият и грешникът де ще се яви"?

Затова и твоя цитат с нищо не отменя необходимостта от покаяние. А импликацията, че си постогнал мир с Бога, за разлика от Тимотей...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.