Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: аз бях пределно ясен: [re: Kиpo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.04.11 13:36



За това изобщо не спорим, спорим за условията с Русия и ЕС/САЩ свързани с тоя строеж.
Щото наведената поза на никъде не ни е от полза.

Welcome to the real world!




Тема Re: аз бях пределно ясен: [re: Mopфиyc]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 13:41



Е, значи имаме консенсус. Лично аз съм на мнение, че дори с известно нагъзване(все пак съм гей

) е по-добре с, отколкото без - нагъзване и АЕЦ. Друг е въпросът нагъзването да е цивилизовано, а не вечноибрикчийско.
Във всеки случай, новородените момчета и девойки, които след 20 години ще карат ел.мобили и ще зареждат евтин и чист ток, ако имаха глас, съм убеден, че биха били на моето мнение. ГеЮве или не

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Редактирано от Kиpo на 06.04.11 13:42.



Тема Re: Бе нека пазара реши [re: Vendome]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано06.04.11 13:43



Икономистите не мислят като теб. Да не би да вярваш на някои политици-гурута, или на шорошките поръчови "институтчета"? Имаш ексел, защо не си направи сам някой сметки, и ще останеш крайно изненадан от сляпото си доверие към гурутата.



Тема Re: Бе нека пазара реши [re: БATKO]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.04.11 13:48



Кои икономисти? Феодалните старчета от БАН или онази от НОИ, която миналата седмица разсмя цяла България в БНТ? Аз се основавам на фактите и те са, че колкото и да е евтин токът от АЕЦ Белене, който обаче няма да е по-евтин от този в Козлодуй, после държаната ще го препродаде многократно по - скъпо и крайният потребител няма да получи евтин ток. И за този логичен извод, не ми е необходимо чуждо мнение.



Тема Re: Бе нека пазара реши [re: Vendome]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 13:48



Няма да е евтин - съгласен съм. Въпросът е че ще го има. И ще е по евтин от ток от соларни панели, ветроцентрали или внос. Просто защото и вносния ток или ще е от скъп "Белене" или ще е от още по скъп соларен, ветрен....

Моето чудене е защо не се подмени някой от реакторите в Козлодуй. Не е възможно, или производителя ще вземе много по малко кинти.

Bеer? Mоre?




Тема мисля, че и това ще стане [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 13:55



по-точно не точно това, а поне още един хилядник там. Просто цялото крещящо множество не разбира, че конвенционалните прогнози за ръст, спад на потреблението ще бъдат ИЗНЕНАДАНИ от новия тип потребител, когото вече упоменавам нееднократно. Все едно акумулаторни или водородни -знаем, дори Кирчо от УСА знае какво трябва за да се произведе тоя водород. Честно казано аз не бих се качил на такава кола, ЕВ-да.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Тема Абе има няколко фактора [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 15:03



начи - от една страна като минем на електромобили - консумацията на ток ще се удвои, а може и да се утрои. Промишлеността - и тя ще почне да дърпа повече.
От друга страна - след 20 години, като тръгнеш да сваляш някое гадже на свещи, ще си на свещи щото берачите ще са обрали кабелите, АЕЦ няма да може да продава ток, щото няма да има кабели, а и няма да работи дълго щото бачкаторите ще са по мургави, и поради вродените си склонности ще са набрали каквото могат. Тогава ще видим как АЕЦ който не може да гръмне - гръмва, което пък ще доведе до естествена стерлизация на големи количества от мургавото население.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бе нека пазара реши [re: bira_more]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.04.11 15:20



Така е, евтин ток няма да има, независимо от това, кой ни снабдява, но не виждам смисъл да хвърлим необосновано висока цена за една централа, която не ни гарантира по-евтин ток.

Варианта в Козлодуй не е изгоден за инициаторите на Белене, понеже ще е по-евтин.

Редактирано от Vendome на 06.04.11 15:21.



Тема Re: Бе нека пазара реши [re: Vendome]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 15:29



Варианта в Козлодуй не е изгоден за инициаторите на Белене, понеже ще е по-евтин.
Е и аз така мисля. А и до колкото знам Козлодуй е по стабилен в земетръсно отношение.
А смисъла е не да осигурим евтин ток, а да забавим поскъпването на тока, чрез производство. Разбира се същевременно можем да подобрим ефективността на ползването му.

По времето на "дискотеката" - справедливо отбелязват износа на ток като причина за липсата на ток в България. Но вече имаме спряни няколко реактора, а електромобилите ще вдигнат консумацията на ток поне двойно. И няма да е само в България.
Моите очаквания са за 20тина години консумацията на ток в цяла Европа да нарастне поне двойно, може и тройно.
Разбира се - 10 кв километра фотоволтаици, работещи на 90% КПД биха осигурили толкова ток колкото един реактор от 1 гигават работещ с максимално натоварване. Ама първо - няма толкова ефективни фотоволтаици, второ - няма подходящите акумулатори които да осигурят ток през зимата.

Bеer? Mоre?




Тема Специално за България [re: bira_more]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано06.04.11 15:42



Ние сме доста енергийно неефективни.

По разни енергийни форуми дето се провеждат в София някви данни изнасят - не знам колко са верни, но доста страшно звучат.

Едно немско семейство потребява 3 пъти по-малко енергия от едно българско семейство.

За да произведем единица Евро продукция ние хабим три пъти повече енергия отколкото немците.

Някви 30% се губят по преносната мрежа и се крадат - сигурно кражбите сега са намалели. Ама преди се подмятаха едни още по-страшни числа.


Та според мен, специално при нас има доста възможности за намаление на потреблението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.