Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Tantraнови [re: Mиpo]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано15.09.04 23:48



Apropo priemam daje i egoto si i sam si mngo dovolen t nego, da dobra rabota mi varshi.

Chesno kazano nikoe tvoe izrechenie ili fraza ne e piperliva no prosto ako otgovorq s usmivka ili plezene dialogochniq monolog ili monologichniq dialog (kak shte se nareche izobshto ne e vajno) prikliuchva, prosto ako se saglasq sas vsqka tvoq zapetaika, ne che predstavlqva nqkakv problem no poliusite izchezvat i poveche nemoje da se sluchva dvijenie mejdu tqx, a na men tochno tova dvijenie tochno v momenta mi dostavq udovolstvie ta zatova go potdarjam.

Vseki e prosto unikalnost, nqma dve ednakvi neshta, ta zatova nqma kak glednite ni tochki da savpadnat, nevazmojno e. Trichaiki tvoqta gledna tochka, az neq tricham kato istinna za teb imai go predvid, za men tq ne e validna i qz q otxvarlqm ot pozitsiqta na AZ-a si. No za teb ? Za teb edva li ima po dobra, shtom si izbral tazi znachi za momenta ti pasva idealno, znachi tq e istinata.

Vseki chovek e Istinata, negovata sashtnost e Istinata, nqma abstraktni pravila po dalbochinata na razbiraneto na koito da se opredelqma koe e naprednal koi e nazadnal koi vaobshte ne e v sastezanieto. Ta ti si tochno tolkvoa istinen kolkoto i az, v tova nemoje da ima spor. Kakvoto i da kajesh shte e tochno tolkvoa istinno kolkoto i moite dumi kakvito i da sa te, kakto i na vseki drug koito uchastva v tazi diskusiq.

Ako ti oponiram to e prosto za da potdarjam dvijenieto, tuk i sega tova mi e zabavno.

Chesno kazano i bez pismenoto ti razreshenie pak si govorq kakvoto mi na uma ili na nqkoq druga chast ot tqloto.

Tova do kolko me useshtash sashto e dosta sporen vapros, useshtash moeto otrajenie v sobstvenata si aura, po direkten kontakt na tozi etap vse oshte ne e vazmojen. Ta dali ne si mi dobavil nqkoq brada i mustatsi spored modata na sobstvenata si lichnost neznam, tova si e tvoq rabota.

Mejdu drugoto imam tochnotolkova protiv da me interpetirash kolkoto i da ne go pravish, demek iv dvata sluchaq si ostavam az i to ne osobeno zasegnat.

I pak shte ti napisha neshtata sa si takiva kakvito sa, bez da ima nujda ot kakvato i da bilo namesa, ot kakvoto i da bilo, nikakvo deistvie, nikakvo usilie nishto, nito dori izrichane i da nito dori osaznavane. I bez osaznavane slantseto si peche, e bez osaznavane te shte ti e napecheno ama nito shte si davash smetka ot kade nito ot kakvo. Ti samiqt nqma da si naqsno, tvoqt tsentar nqma da e naqsno kakvo stava, ne che to nqma da prodalji da stava.

Dishash, osaznavash ili ne pak dishash, bez znachenie kakvo vnimanie, kakvo osaznavane vkarvash v dishaneto ti si e sluchva, vij kachestvoto e razlichno, osaznavaneto promenq kachestvoto no ne i samoto sluchvane. Ako dori za nqkolko minuti nqkoga prez jivota si beshe sprql (poveche ot 3, 4) sega nqmashe da ima koi da prochete tazi moq glupost pretendirashta za adresirano poslanie. Kogato faktite govorq i bogovete malchat, obache bogove nqma, s edna duma malchanieto im si e permanentni ta po taz logika izliza che vsichko e fakt



Тема Re: Tantraнови [re: Nekros]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.09.04 14:55



Хм, по тези клубове хората само гледат да се отървават от Еготата си, от Биографиите, от Летачите си (ума) и от какво ли още не. Най-после някой и да ги приема . Тогава ръченицата става съвсем друга – рибките от аквариума на Вселената изяждат всичкия лют червен пипер и за честно говорещия Некрос остава само сладката Истина. За Миро пък киселата и китайския сладко-кисел сос е готов. Ела заповядай и хапни.

Не е нужно гледните ни точки да съвпадат. И не само защото с теб сме уж различни, а защото моята гледа точка, когато започнах да пиша този постинг вече може да не е същата сега. "Моята гледна точка" е като позицията на електрон около ядрото на един атом... Може да се окаже, че твоята "сладка" гледна точка ми харесва за моя сос в даден момент. Както и олиото на 'един човек', или подправките на 'втори човек', или огъня на 'трета жена'. И съм толкова радостен и благодарен, че този Бог, който не се обажда за да не притеснява фактите, ми изпраща разни човеци, гледни точки, подправки и какво ли още не.

Така, че поддържай моля ти се движението между полюсите, задълбочи го, намери разликите и очертай детайлно разделителните контури. Морската вълна на следващия миг ще ги отмие за нула време, но какво от това като пак ще се отдръпне и ще ти даде възможност да рисуваш по мокрия пясък.

Какво значение има за теб как те усещам и какви мустаци и брада ти слагам? Това си моя работа, а ти просто ПРИЕМАЙ. Мога да те отразя като Бог, не ми се противи.

Нещата са такива каквито са именно благодарение на намесата, на ВЗАЙМОДЕСТВИЕТО, а не въпреки него. Взаимодействието се случва всеки миг ... Не можеш да избягаш от него. Всъщност бягането от него е усилие и неприемане.

Тенджерата на ДИРа е определено тясна и моно-пространствена за тези кулинарна ръченица, така че ще я продължим в някоя по-голяма, когато му дойде времето.




Тема Re: растафариянцитенови [re: Fire walker]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 18:43



Не знам такава им е културата, те странят от цивилизацията, отричат медицина и много други неща, ядат направо това което им дава земята, да не става дума за някакви пакетирани храни.Но все пак това е малко по-различно отколкото само да умреш за религията си, по-скоро умираш заради вярата. Те са шемети не ги разбирам напълно, но те дълги години пушат по цял ден без да спират и според тях се чувстват добре, значи сигурно марийката не е нещо толкова лошо колкото ти смятащ.



Тема Re: Tantraанови [re: pp]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:09



Доказано е обаче че тя не убива мозъчните клетки, не знам дали е така при дълга или постоянна употреба.Че си влияе на мозъка си влияе, но това влияние според мен е достатъчно слабо за да можеш да се справиш с него когато прилива на ТНС-то се сецне.

Не ми каза обаче за мнението си за дългите напушени периоди. Не си ли се чувствал че сякаш лека по лека,ден след ден,седмица след седмица, се отлепяш от себе си,особенно ако се занимаваш с медитация през такива периоди (говоря ти за такива периоди,в които през по-голямата част от деня си си напушен).



Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор pp ()
Публикувано16.09.04 19:19



mda taka beshe :)
letish si naokolo i niakak si privlichash horata, osobeno jenite :) mnogo si lek i optusnat

obache v edin moment vidiah che e izkustveno, zashtoto kato si napushen ne mojesh da preceniash trezvo neshtata, v niakakyv film si, zatova i spriah, reshih na chisto i sega chustvam che se vryshtam v podobno systoianie no vsichko e po osyznato i e sled dosta trud v dinamichni meditacii i drugi podobni :)



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: akonitin]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:31



Ти май иамш опит с тези неща.По това което пишеш съдя че сигурно си хапвал от вълшебните.
Не може да си в тези състояния без да си в тези състояния,същественото е че не достигаш сам до тях,а посредством разни вещества.

Това което мисля за тревата е че,(поне така съм се чувствал) понеже тя ти усилва възприятията и това което чувстваш е по силно,ставаш малко по неосъзнат от обикновенно(стааш по неадекватен).Та когато прекарваш дълго време в такова по неосъзнато състояние ти лека по лека се нагаждаш и ставаш по осъзнат в това състояние от преди. Демек това че ставаш по-осъзнат когато си напушен те развива до определена степен.А като спреш да пушиш направо ставаш фурия.

Това е като да ходиш дълго времес тежести по краката и ръцете и изведнъж ги махнеш.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: eдин чoвek]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 13:20



Малко късно се включвам по темата, но ето какво прочетох съвсем наскоро в една книга на Ошо, свързано с темата ти:

"Патанджали твърди, че въображението е третата способност на ума... ЛСД и разните други наркотици въздействат точно върху този център. Всъщност ЛСД ще ви помогне да развиете всичко онова, което вече е у вас. Около ЛСД нищо не е сигурно. Ако въображението ви е скътало красиви химери, наркотичното пътешествие ще бъде щастливо, възвишено. Ако пък сте пълен с негативизъм, с кошмари и страхове, наркотикът ще ви пренесе в собствения ви ад...
ЛСД сам по себе си не може да създаде нищо. Той възбужда центъра на въображението ви и упражнява върху него химическо въздействие. Ако въображението е кошмарен тип, под влияние на ЛСД това му качество ще се развие и ще ви отведе на разходка в ада. Обратно, ако сте привързан към красиви мечти, чреа ЛСД ще се изкачите на небето...

Запомнете, реално е единствено наблюдаващото, свидетелстващото съзнание... Винаги помнете, че това е въображение, красив сън. Не се оставяйте напълно да бъдете омаяни. Ако се забравите, въображението може да стане опасно. Много религиозни хора са се загубвали в собственото си въображение, пропилявайки живота си."



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 14:38



Здрасти Марги,

Много хубаво помагаш с Ошовия цитат, но не би било зле, ако може и ти нещо да кажеш от твоя опит. Повечето са чели тук книгите на Ошо и предполагам, че питащия човек (пък и на мен) го интересуват нечии конкретните опитности. За съжаление Ошо не е директно във форума и няма да може да каже как ТОЙ е използвал опиати през различни части от живота си.




Тема Re: аз не знам, но Ошо казва:нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано18.09.04 15:47



Здрасти Миро,
Аз съм против наркотиците. Нямам личен опит с тях, следователно с нищо друго не мога да "помогна". Избрах този цитат на Ошо, защото темата е поставена именно тук, а не в някой друг клуб - Кастанеда например.
Личното ми мнение по темата е, че не трябва да се покрепя (било с личен опит, било с друго) използването на наркотици с каквото и да било оправдание.
Разбира се, че нищо оригинално не казвам.



Тема Re: аз не знам, но Ошо казва: [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.04 19:15



Ама не казваш най-интересното – ЗАЩО така смяташ? Защото така са те учили в училище или родителите, защото така казва Ошо, защото си видяла хора около теб и не ти е харесало, защото те е страх от непознатото или нещо друго?

Забеляза ли как досега в повече от 80 мненията в дискусията нямаше нито един цитат вкл. и на Ошо. Не че има нещо лошо в цитатите, но мислиш ли, че самият Ошо се е осланял само на цитатите на някой Ошо N-1.

А и виж какво ще стане с теб като се топнеш в дискусията с ТВОЕ мнение. Внимавай, че може да стане жив наркотик.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.