Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: прасетата и божественотонови [re: searcher]  
АвторRX (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 20:43



Ти ме накара тотално да приема виждането, че в света всички неща са взаимосвързани. И ако едно нещо се изменя в някаква степен, то задължително води след себе промяна и на нещо друго. Така ти изяждайки преобразеното в луканка прасе, стигна до признание за божественото. Остава открит само въпроса - на кого промяната е донесла позитивно развитие - на прасето, или на теб?



Тема Re: Tantraанови [re: Nekros]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 21:15



Винаги съм пушил без угризения, дори и първия път. От доста време (от края на 2002) не съм си правил почивки от марихуаната по дълги от 4-5 дена(и те са се случвали рядко).

Всякакви мои познати и приятели са казвали "Сега трябва да спра да пуша имам изпити..." или "Аз вече не пуша, защото трябва да се стягам и да уча".Помислих си, за тях има смисъл да не пушат, те искат да се стегнат да правят някакви постижения за които тя им пречи.Но на мен тя не ми е пречила. Това което съм искал да постигна (като резултати от испити и т. н.) съм го постигал, паралелно с пушенето.

Интересно ми е и че когато медитирам почти няма разлика дали медитирам напушен или не. Когато медитирам отивам доста, бих казал, по-надълбоко отколкото когато просто се напушвам. Това не я е правило безинтересна за мен, като нещо което не ме издига толкова нависоко колкото медитирането.

Търсел съм смисъл да спра да пуша, но не съм намирал и продължавам да пуша
защото така ми харесва. Правел съм изводи че пушенето ми влияе позитивно, но може и да греша, ето това ме интаресува. Дали съм буден, дали знам какво става.


Постинга на pp ме наведе на мисълта, че ако спра за 1-2 месеца ще мога да си отговоря на въпросите.

Може би няма някой който знае, защото това знание се отнася и е специфично относно мен. Сигирно само аз мога да знам относно мене си.
Или трябва да намеря/ме намери някой дълбок човечец, който е минал по този път, да ми каже.Ошо казва че един гуру може да познае индивидуалността на ученика пред него.




Тема Re: Tantraанови [re: eдин чoвek]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:31



наркоман мръсен.



Тема Re: прасетата и божественотонови [re: RX]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:36



В отговор на:

Остава открит само въпроса - на кого промяната е донесла позитивно развитие - на прасето, или на теб?




Естествено че на мен и то се изразява в наддаване в живо тегло, вследствие на "божествените" прасешки луканки. Ама не знам туй дали изобщо е позитивно. Или е позитивно за тоя който ме изяде.



Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 21:47



Хммм... ама и тебе си те бива в конструктивните постове,а?





Тема Re: Tantraанови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 21:55



Не, чуда се кво още може да си изтиска от тоя.

Редактирано от searcher на 11.09.04 21:56.



Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 22:45



По принцип това "мръсен..." нещо си, винаги значи доста плосък опит да заблъскаш по някой с някоя концепция от общото съзнание.

В смисъл идеята че наркоманството е грешно си го има в общoто съзнание както и идеята че е много гот да си срещу гореспоменатото общо съзнание и да си наркоман,а от тази гледна точка е доста удобно, ако някой те напада да си подбереш някоя концепция от там. Повечето хора не застават срещу гореспоменатото общо съзнание(защото е доста по мощно) бързо се печели каквато и да е позиция.

Обаче в случая човека с нищо не те напада, да не говорим че ако смяташ че му помагаш, така само му показваш че гореспоменатото общо съзнание не го ще и той вече може спокойно да не се съобразява с него, което за някои е полезно, но трябва да са го дорасли като етап(или поне щеше да остава такова впечетление ако го беше написал малко по-мощно от "мръсен наркоман").

От тази гледна точка в подобни клубове, подобни реплики поне на мене ми седят смешно, но човека може пък да го вземе навътре,(имайки предвит реакцията му на поста ти за страхливеца).

Редактирано от BrandofAmber на 11.09.04 23:05.



Тема Re: Tantraанови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 23:01



Той ако беше мръсен наркоман аз изобщо нямаше да му го кажа.

Това е дилемата пред която е изправен, но още не е осъзнал защо така елементарно се опитва да прикрие своята слабост. И дали това не е същата слабост като тази на истинските наркомани?

Това са въпроси които неговия АЗ трябва да реши преди наистина някой на улицата да го срита и да му каже "Мръсен наркоман!".

Аз просто подпомагам бъдещото решение на АЗ-а му. Да бъде или да не бъде.





Тема Re: Tantraанови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано11.09.04 23:09



'ми тъпо е.Поредния опит за манипулация, ти що решаваш вместо него?Пък и общото съзнание е доста хлъзгава територия.Доста вероятно е този който го срита да каже " 'бази как съм се напушил, тоз' въобще не го видях(или само да се изхили тъпо)".

Редактирано от BrandofAmber на 11.09.04 23:10.



Тема Re: Tantraа [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.09.04 23:32



Аз решавам щото той идва и пита дали да реши. В това се състоеше изначалният му постинг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.