Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.минaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 19:50



а знаеш ли защо е наркотик?



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 21:48



Мда, може да стане клуб на нещоси-холици, обаче не на анонимни такива .

Не ти предлагам безплатна психоанализа. Психоанализата е плитка и не бих си позволил да ти предложа евтини дрънкулки, даже и без пари .

Усещаш ли как с всеки следващ постинг, споделяш повече за себе си и точно това дава СИЛА на четящите те. Просто, защото се включваш в ПАРТНИРАНЕТО по себеопознаването на всеки един от нас. Донасяш ни твоето огледало, в което може да се огледаме. Ние пък може да ти предложим нашето.

Много хубаво си ги казала нещата. Особено ми хареса думата "точно", която подчерта. Нещата стават именно, когато са точни ... Спомням си, когато работех за един всемогъщ Магьосник и имаше капания по програмата "Изпълнение на Едно Единствено Желание" (протоколите от тази програма са в първата от темите в профила ми ) и как все трябваше да настоявам за това "точно" и "ясно".

Ако ми позволиш да те поправя, парите са точно желание (друг е въпроса, че човек може да не знае какво да прави с тях). Виж това за "хармоничните отношения" е вече мъгливо като декемврийска вечер в Лондон.

Бидейки ти благодарен за твоето огледало, няма ли да поставиш в клуба някоя тема близка до сърцето ти? Трудно бих повярваш, че човек като теб стремящ се да познае себе си, няма такава. А смелост не виждам да ти липсва.



Тема Re: The best oneнови [re: c.минaвaщa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 22:06



Знаеш добре, че това не е тема за две приказки набързо и на крак. Ела, свали палтото си "само минаваща" и не се притеснявай да се видят формите ти под някое по-нормално име. Ако искаш, започни нова тема и кажи ясно какво е любов за теб. И след това, пиейки чай из темата ти, ще видим кое как е.

Ето ти един бонбон за добре дошла: наркотик е ОПРЕДЕЛЕНА нейна съставка. И всичко е въпрос на дозиране, смесване и разграничаване. Много често търговската марка "любов" се използва за най-различни отвари и хапчета, които включват изходния елемент ... Сигурно си чула, че във фармакологията, това което спасява в едни пропорции и смеси може да убие в други. И за да изследваме токсикологията тук, ще се гмурнем в химията и фармакологията. Надявам се знаеш да плуваш (в съзнанието си, не другаде).



Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин.. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 22:45



Много приказки, но без съдържание.

Аз питам теб. Не го увъртай, щом не знаеш...




Тема Re: The best oneнови [re: c.мин..]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.09.04 23:42



Кой пита мен? Не го увъртай, знаеш.



Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 07:25



хайде, щом не знаеш , оставям ти го за размишление до края на живота

а аз да не си губя повече времето тук...



Тема Re: Хей, Марги,нови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано21.09.04 11:09



А-а-а това че парите са точно желание не е вярно. Парите какво са сами по себе си? - Хартийки някакви. Онова, което конкретно искаш да си купиш с парите е по-точно желание. Например искаш пари, за да си купиш кола или къща - ето това са по-точните желания. Забележи, че казвам "по-точните", защото дори и те не са най-истинското и точно нещо, което ВСЪЩНОСТ искаме.
Добре, да кажем, че искаш нова кола или нова дреха. Защо я искаш? Ти вече си имаш кола и дрехи. Значи, ти ще получиш нещо друго посредством тези неща. Какво ли? Ами какво друго, ако не вниманието на другите. Било то под формата на любов или на завист.
Има един текст, който циркулира по всички клубове:
Че парите купуват лекарствата, но не и здравето,
Че купуват леглото, но не и съня и т.н.
Та, уважаеми Миро, пак си помисли за парите. Ако си на Луната и всичките пари на Земата са струпани до теб, какво ще ги направиш?
Колкото до нова тема, има една която на мен много ми харесва и с удоволствие ще я поставя. Благодаря ти за насърчението.



Тема Re: The best oneнови [re: c.мин]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.09.04 14:51



За съжаление, само с размишление даже и до края на живота, нищо би разбрал човек.

За разлика от простата марихуана, човек още с раждането си (пък и преди) е зарибен така дълбоко и опушен стабилно с наркотика, за който говорим, че няма мърдане.

Но щом нямаш време да си свалиш палтото, как бихме отишли там, където трябва да махнеш всичко от себе си и за да видиш корена на любовта.





Тема Re: The best oneнови [re: Mиpo]  
Авторc.мин (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 17:19



Виждаш ли как с малко думи можеш да изказваш смислени неща.
Ще се научиш..

Другите наркотици са само заместители. Хората, които ги търсят, не съзнават, че всъщност търсят Любовта и Единението с Цялото.
Самото чувство на влюбеност е наркотик, защото кара хормоните да произвеждат вътрешни наркотици - ендорфини (подобно на молфина).



Тема Re: The best oneнови [re: c.мин]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.09.04 23:24



Научи ме още за Любовта.
Покланям ти се.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.