Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 30.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема родители и деца... Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 12:50



Здравейте, обръщам се към момчетата и мъжете пишещи или четящи тук. Нуждая се от вашата гледна точка, коментари и съвети!
Накратко историята: Дъщеря ми е в 11 клас, бременна, заживя с приятеля си. Много съм ядосана, разочарована, страх от това, че ще й бъде трудно с дете да завърши средното си образование, защото е отличничка. Показах чувствата си пред нея и приятеля й ,който е на 26 год.Разменихме няколко думи на висок тон, но впоследствие разговорът продължи по-спокойно. След два дни, взела вече бележника си и грамотите от училище, ме чакаха на спирката. Поздравих ги и вече към нея изказах гласно, че това ще са последните й грамоти и вече край с волния училищен живот. При тези ми думи приятелят я дръпна доста грубо и заяви, че с този разговор е приключено . Помолих го да я остави още две 2 мин да я видя. След два часа по телефона, уговаряйки среща да се види и с баща си, ми беше заявено, че трябва да се извиня на приятеля й, иначе повече нямало да я видя.


Въпросът ми е: При положение, че изразих огорчението си и думите ми бяха конкретни към нея, а приятелят й вече поставя условия и ултиматуми, едно извинение няма ли да бъде прието като слабост? Защото по-нататък винаги ще се търсят причини и поставят нови ограничения.

Благодаря предварително на всички.



Тема Грешка след грешка...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.07.07 13:19



Нищо, де. Нещата ще се пооправят, като се роди бебето.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.07.07 13:20



Въпреки че разбирам приесненията ти, не си права. По същия начин майка ми се е оженила на 18 години и баба ми и е говорила същите приказки. "Ти няма да завършиш, ти ще си съсипеш живота, направи аборт и т.н." Майка ми не само е завършила медицина, раждайки ни между ученето, а и е успяла доста други неща да направи. Обаче отношенията между нея и майка и, както и между нас и баба ни никога не бяха нормални вследствие на тези приказки. Щото не можеш да обичаш човек, който е съветвал майка ти да те убие, нали се сещаш.

И разбирам и реакцията наприятеля и. Ако те се обичат, естествено е той да е против твоята намеса.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Чекай, деее! Защо ги тормозиш?нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано03.07.07 14:32



Ти си кривата в случая! Какво толкова е станало? Ясно, че си гневна, ама съобразявай се с обстановката! Ще завърши задочно, защо ревеш, че няма да успее?

Ааа, ама съобразявай се, че е на 18 години, които в днешно време хич не са малко. Ще завърши и още как! Ти вместо да ги подкрепяш двамата и да им помагаш, им пречиш.

Я, приеми нещата по-весело и се стягай за сватба. Ей, го моя синковец. Пратих го студент, той взел любов да върти, с приятелката си живее, утре ще вземе да ме "зарадва", че ще ставам дядо.

Не разбрах бащата на дъщеря ти какво казва?



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано03.07.07 14:59



Ох, лесно ни е на нас, дето в момента не ни гори тоз огън


Но и всички, които са написали мението си тук, са прави.Дано гневът ти е като лятна буря...да не мислиш,че тя не съжалява(поне малко),че вместо на море това лято, ще пъшка надебеляваща?!
Има ли човек,който я обича повече от теб?Обичай я! Без да и поставяш условия.ако е сбъркала(недай си, Боже!) нека да има къде да се върне.
Извини се на зетя и нека бъде искрено.

Мисля, че ако осъзнаем като родители, че децата са ни "дадени" за малко и да сме готови да ги насърчим като решат да излитат от гнездото ни, ще приемаме родителството като благословия, а не като тегуба.

Бъдете здрави!

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор fidgety (fury)
Публикувано03.07.07 14:59



Уф, деликатна история. Ама не мисля, че са ти оставили кой знае какви вратички за изход и избор.
Явно са решили какво да правят, завършила е поне средно. Оттам насетне всичко е в нейните ръце и можеш да се уповаваш на начина, по който си я възпитавала - дали ще има амбициите да продължи и да постигне нещо повече или ще се отдаде на отглеждането на бебето и дотам.
Извини се, за да заровиш томахавката, обоснови се, че си била афектирана и изненадана изобщо от случващото се. Оттам насетне не се меси повече, пък девойката сама ще кацне при теб, особено покрай грижите за бебето.



La donna e mobile

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Pisunqk ()
Публикувано03.07.07 15:38



не се отчайвай

като първо прочетох темата реших да не пиша
но после размислих. до известна степен те разбирам. най вече защото дъщеря ти е мн млада. но да ти кажа аз давам мило и драго да бях на нейно място. бременна и с приятел, който да постъпва отговорно към мен и бебето ни и който иска да градим живот заедно. и аз бях отличничка и мойта майта майка винаги е имала високи очаквания към мен. и аз избрах следването. чудо голямо. ако първо си поотгледа бебето и после продължи с ученето и кариера някаква... къде е бедата? ако моята майка не се радва за мен, когато й кажа най прекрасната новина, че ще става баба... просто не знам съществува ли такъв вариант самата аз мн ще тъжа. и не съм мн по голяма от дъщеря ти.
зет ти обаче не е прав! няма да я видиш повече?! пфффф... ти дори нищо не си му казала лично, че да му се извиняваш явно се е засегнал от недоверието ти към тях. верно, че рано в живота си щерка ти взима важно решение, но не е зад да е грешното решение. и няма гаранция, че ако чака за семейството ще случи на по хубав мъж и по добри обстоятелства. заяви им подкрепа и се надявай да не е твърде късно. и вярвай, че ще са щастливи.

търпение и успех ви желая
и едно здраво и усмихнато бебенце, което много да ви радва



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано03.07.07 15:49



истината за гледните точки е в годинките. когато си на 18 всички "умни" приказки на родителите ти се струват като посегателство над личния ти избор и пространство, които ти смяташ за свои и считаш,че вече си голям за сериозните неща. сега обаче проумях много неща и виждам как като родител искам и имам право да се меся в повечето решения( мойте са още малки де, но скоро са годините,дето ще дойда на твоето дередже )

Миналата седмица точно си говорихме с колежките за тея разлики в мисленето,колко ни смятат за стари тинейджърите. ставаше въпрос,че като сме били в тая възраст смятахме,че родителите ни например вече са стари за секс, а като си помисля,че съм на 33, а дъщеря ми е на 10 и след някоя и друга годинка ще го мисли това за мене и се втрисам



Обаче истината е,че винаги съм имала много добри отношения с родителите си ,защото строгостта им беше докато не станах на 18 и не завъдих сериозно гадже,след което никога не са били крайни в съветите си,колото и някои неща да им бяха неприятни,особено на баща ми,наприемр,че се изнесох при него да живея на 18, което за тяхното поколение даживееш с някого без брак беше недопустимо и т.н.
Така,че аз те разбирам,наистина имаш право да им се месиш от твоя гледна точка, но от тяхна - не. И колкото по-малко си крайна,толкова ще си по-близо до тях и ще те уважават,за съжаление е така.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторoчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 15:58



Благодаря на всички, писали до този момент.



Само едно пояснение - не е завършила още средно, догодина трябва да бъде 12 клас.



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:00



Абе и ти си попрехвърлила, ама да му се извиняваш чак... за какво по-точно? Че си казала, че ги чака трудното? С кво точно си го обидила? Ай сиктир, ебаси келеша! Аз бих му шибнал един шамар. Пикльо нещастен!

П.С. Това си е само мое мнение, не ти давам съвет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.