Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 21.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема родители и деца... Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 12:50



Здравейте, обръщам се към момчетата и мъжете пишещи или четящи тук. Нуждая се от вашата гледна точка, коментари и съвети!
Накратко историята: Дъщеря ми е в 11 клас, бременна, заживя с приятеля си. Много съм ядосана, разочарована, страх от това, че ще й бъде трудно с дете да завърши средното си образование, защото е отличничка. Показах чувствата си пред нея и приятеля й ,който е на 26 год.Разменихме няколко думи на висок тон, но впоследствие разговорът продължи по-спокойно. След два дни, взела вече бележника си и грамотите от училище, ме чакаха на спирката. Поздравих ги и вече към нея изказах гласно, че това ще са последните й грамоти и вече край с волния училищен живот. При тези ми думи приятелят я дръпна доста грубо и заяви, че с този разговор е приключено . Помолих го да я остави още две 2 мин да я видя. След два часа по телефона, уговаряйки среща да се види и с баща си, ми беше заявено, че трябва да се извиня на приятеля й, иначе повече нямало да я видя.


Въпросът ми е: При положение, че изразих огорчението си и думите ми бяха конкретни към нея, а приятелят й вече поставя условия и ултиматуми, едно извинение няма ли да бъде прието като слабост? Защото по-нататък винаги ще се търсят причини и поставят нови ограничения.

Благодаря предварително на всички.



Тема Грешка след грешка...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.07.07 13:19



Нищо, де. Нещата ще се пооправят, като се роди бебето.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.07.07 13:20



Въпреки че разбирам приесненията ти, не си права. По същия начин майка ми се е оженила на 18 години и баба ми и е говорила същите приказки. "Ти няма да завършиш, ти ще си съсипеш живота, направи аборт и т.н." Майка ми не само е завършила медицина, раждайки ни между ученето, а и е успяла доста други неща да направи. Обаче отношенията между нея и майка и, както и между нас и баба ни никога не бяха нормални вследствие на тези приказки. Щото не можеш да обичаш човек, който е съветвал майка ти да те убие, нали се сещаш.

И разбирам и реакцията наприятеля и. Ако те се обичат, естествено е той да е против твоята намеса.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Чекай, деее! Защо ги тормозиш?нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано03.07.07 14:32



Ти си кривата в случая! Какво толкова е станало? Ясно, че си гневна, ама съобразявай се с обстановката! Ще завърши задочно, защо ревеш, че няма да успее?

Ааа, ама съобразявай се, че е на 18 години, които в днешно време хич не са малко. Ще завърши и още как! Ти вместо да ги подкрепяш двамата и да им помагаш, им пречиш.

Я, приеми нещата по-весело и се стягай за сватба. Ей, го моя синковец. Пратих го студент, той взел любов да върти, с приятелката си живее, утре ще вземе да ме "зарадва", че ще ставам дядо.

Не разбрах бащата на дъщеря ти какво казва?



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано03.07.07 14:59



Ох, лесно ни е на нас, дето в момента не ни гори тоз огън


Но и всички, които са написали мението си тук, са прави.Дано гневът ти е като лятна буря...да не мислиш,че тя не съжалява(поне малко),че вместо на море това лято, ще пъшка надебеляваща?!
Има ли човек,който я обича повече от теб?Обичай я! Без да и поставяш условия.ако е сбъркала(недай си, Боже!) нека да има къде да се върне.
Извини се на зетя и нека бъде искрено.

Мисля, че ако осъзнаем като родители, че децата са ни "дадени" за малко и да сме готови да ги насърчим като решат да излитат от гнездото ни, ще приемаме родителството като благословия, а не като тегуба.

Бъдете здрави!

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор fidgety (fury)
Публикувано03.07.07 14:59



Уф, деликатна история. Ама не мисля, че са ти оставили кой знае какви вратички за изход и избор.
Явно са решили какво да правят, завършила е поне средно. Оттам насетне всичко е в нейните ръце и можеш да се уповаваш на начина, по който си я възпитавала - дали ще има амбициите да продължи и да постигне нещо повече или ще се отдаде на отглеждането на бебето и дотам.
Извини се, за да заровиш томахавката, обоснови се, че си била афектирана и изненадана изобщо от случващото се. Оттам насетне не се меси повече, пък девойката сама ще кацне при теб, особено покрай грижите за бебето.



La donna e mobile

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Pisunqk ()
Публикувано03.07.07 15:38



не се отчайвай

като първо прочетох темата реших да не пиша
но после размислих. до известна степен те разбирам. най вече защото дъщеря ти е мн млада. но да ти кажа аз давам мило и драго да бях на нейно място. бременна и с приятел, който да постъпва отговорно към мен и бебето ни и който иска да градим живот заедно. и аз бях отличничка и мойта майта майка винаги е имала високи очаквания към мен. и аз избрах следването. чудо голямо. ако първо си поотгледа бебето и после продължи с ученето и кариера някаква... къде е бедата? ако моята майка не се радва за мен, когато й кажа най прекрасната новина, че ще става баба... просто не знам съществува ли такъв вариант самата аз мн ще тъжа. и не съм мн по голяма от дъщеря ти.
зет ти обаче не е прав! няма да я видиш повече?! пфффф... ти дори нищо не си му казала лично, че да му се извиняваш явно се е засегнал от недоверието ти към тях. верно, че рано в живота си щерка ти взима важно решение, но не е зад да е грешното решение. и няма гаранция, че ако чака за семейството ще случи на по хубав мъж и по добри обстоятелства. заяви им подкрепа и се надявай да не е твърде късно. и вярвай, че ще са щастливи.

търпение и успех ви желая
и едно здраво и усмихнато бебенце, което много да ви радва



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано03.07.07 15:49



истината за гледните точки е в годинките. когато си на 18 всички "умни" приказки на родителите ти се струват като посегателство над личния ти избор и пространство, които ти смяташ за свои и считаш,че вече си голям за сериозните неща. сега обаче проумях много неща и виждам как като родител искам и имам право да се меся в повечето решения( мойте са още малки де, но скоро са годините,дето ще дойда на твоето дередже )

Миналата седмица точно си говорихме с колежките за тея разлики в мисленето,колко ни смятат за стари тинейджърите. ставаше въпрос,че като сме били в тая възраст смятахме,че родителите ни например вече са стари за секс, а като си помисля,че съм на 33, а дъщеря ми е на 10 и след някоя и друга годинка ще го мисли това за мене и се втрисам



Обаче истината е,че винаги съм имала много добри отношения с родителите си ,защото строгостта им беше докато не станах на 18 и не завъдих сериозно гадже,след което никога не са били крайни в съветите си,колото и някои неща да им бяха неприятни,особено на баща ми,наприемр,че се изнесох при него да живея на 18, което за тяхното поколение даживееш с някого без брак беше недопустимо и т.н.
Така,че аз те разбирам,наистина имаш право да им се месиш от твоя гледна точка, но от тяхна - не. И колкото по-малко си крайна,толкова ще си по-близо до тях и ще те уважават,за съжаление е така.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторoчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 15:58



Благодаря на всички, писали до този момент.



Само едно пояснение - не е завършила още средно, догодина трябва да бъде 12 клас.



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:00



Абе и ти си попрехвърлила, ама да му се извиняваш чак... за какво по-точно? Че си казала, че ги чака трудното? С кво точно си го обидила? Ай сиктир, ебаси келеша! Аз бих му шибнал един шамар. Пикльо нещастен!

П.С. Това си е само мое мнение, не ти давам съвет.



Тема Re: родители и деца...нови [re: Pжeвckи] Отговор на мнението
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано03.07.07 16:05



то пиклиото си заслужава шамара, въпроса е тя като по-разумна трябва да лавира и то не заради него ,а заради дъщеря си. не го гледаш от една мръвка месо за да не можеш после и да го видиш, заради влубването му в един келеш!

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: родители и деца...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:35



Ако те се обичат, естествено е той да е против твоята намеса.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Намеса?? Само изразих огорчението си, че е нещата не следват логичния си ход. И то лично към дъщеря си, на него изобщо нищо не съм казала, просто го поздравих.



Тема Re: родители и деца...нови [re: TE_DDA] Отговор на мнението
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:44



въпроса е тя като по-разумна трябва да лавира и то не заради него ,а заради дъщеря си.

Ми аз точно затуй съм написал, че това си е мое мнение, да не го смята като съвет. Но при всички положения не бива да се поддава лесно на диктат от един келеш.



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 18:05



За родителите е трудно да приемат, че от една възраст нататък децата им вече са порастнали. Аз лично и до ден днешен съм в комфликт с родителите си, които още от детската ми възраст подхождат с краен песимизъм към всяко от начинанията ми. С каквото и да се захвана, вместо подкрепа, все укори и черни картини с трагични изходи. Аз пък ги игнорирам и така ... Заклел съм се след 10-тина години, когато порастнат и моите деца, да не съм такъв с тях. Само, че се прокрадва едно съмнение, дали и аз няма да се превърна в същото изкуфяло старче :)



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 19:22



Е кво толкова? Нито е първата бременна в 11-и клас нито ще е последната. Това дали ще успее да завърши училище и после ще учи висше зависи само от нея. Разбирам че си притеснена за нея, но е крайно време да почне да взима решения сама и да си прави изводи от грешките. Според мен тяхната реакция е правилна, защото ако няма ясни правила след 1 година и ти и другата баба ще им се качите на главата с извинението че го правите защото много ги обичате. Аз тоя въпрос съм го решил кардинално, казах че ако чуя от някоя от двете нещо повече от добър ден и чао, а още повече някой намек за нещо което касае мен, съпругата ми и дома ни ще гледат внука само на снимка дълго време при това ако успеят да го снимат преди да съм хванал точилката, и да видиш как двете бабки кротнаха веднага. И двете 4 години идваха в нас на гости след като предварително по телефона проучваха дали съм на работа. Промъкваха се като инспектор Дю-Дю. Разбира се аз съм вече над 30 годишен с кариера и мога да си го позволя. А вашата работа като родители вече е ако имат нужда да им помагате без да давате излишни съвети и без да натяквате с "Ето, аз нали ти казах....". Щом има приятел който може и иска да се грижи за нея и за детето и я обича значи всичко е наред и няма място за притеснения. Как беше? По-добре да ти се случва това което си мисли жена ти, а не това което си мисли майка ти.





Тема Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: oчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано03.07.07 19:42



Дори да пропусне една година. Ти вместо да се вайкаш и да си скубеш косите, вземи говорИ с тях по сериозните проблеми. Ще сключват ли, брак, няма ли? Въобще как мислят да я карат? Върви да провериш в училището как ще стане номерът тя да завърши като частен ученик.

Стига си ревала, а вземете като разумни хора да говорите. Срешни се и със сватовете. И с тях говорИ. Спокойно. Планирайте нещата как ще помагате на майката при отглеждане на бебето.



Тема Ми, да! Ей го моя - 20 годишен. Далеч от мама инови [re: bb] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано03.07.07 19:48



тате. Да се оправя сам! Ако му трябва помощ - да си отвори устата и да каже! Това ми е педагогиката!



Тема Re: родители и деца...нови [re: mi] Отговор на мнението
Автор Pisunqk ()
Публикувано03.07.07 19:56



тъй е то
съгласна съм


по добре е, че има приятел и с брак или без са заедно. а то... излиза, че бабата не се радва, а го вижда като бреме
ако я беше зарязало момчето по добре ли щеше да е



Тема Какво се тръшкаш?нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано03.07.07 20:52



Момчето се държи като мъж ,а не като пикльо.Дъщеря ти също се държи достойно.
Аман от любвеобилни мами и татковци.
Децата трябва да летят,а не да ги дундуркате.
Женил съм се и съм се развеждал два пъти без да уведомявам родителите си.
Хайде стига сте разсъждавали с матките си!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 07:36



Награбихте жената,побъркахте я с упреци,сякаш тя е правила бебето.Ми ще я боли,естествено-на дъщеря й й се припикало,пък се нае....И той -келеша се репчи.То голяма работа да не се устискаш,а да изтървеш 1 бебе,голяма заслуга!Ми да иде да даде сперма за ин витро!Пиклата била отличничка-значи до тоя момент всичко е получавала на готово в дома си.Свати тя няма да търси-той като е такъв бабаит ще заведе родителите си при родителите на майката на бебето си-има си традиции,които може да не са блестящи,но за туй са викаме българи,а не патагонци!Да бе,остава и без брак да живеят/не че е голям праз/1но малко й е на майката за изненадата-поне там да направят компромис!Те са младите и сгафилите.Уф,мойта ако ми го сервира не знам как ще е в подобна ситуация.Но истината я знаем всички-момичето е с намалени до крайност шансове за учено бъдеще.И естествено е майката да полудее,след като до този момент дъщерята носи грамоти....то сега всички в тая страна станаха висшисти.Та....не се зъбете на майката-бъдеща баба,не я залъгвайте с надежди и смешни успокоявания....хич не му е розово бъдещето на идващото бебе!



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 08:05



Огорчението ти е намеса и макар да ми се иска да ти вляза в положението, знам, че ако аз съм мъж и любимата ми бъдеща тъща дойде да обяснява на жена ми как няма да вземе диплома, щото аз съм и направил дете, ще ми се иска да и отперя два шамара. И най-лошото е, че продължаваш да не го осъзнаваш. Личното към дъщеря ти е чуто от него и не се съмнявам, че си го казала именно, за да бъде чуто. И ти ги разправям тези неща, не защото ще вденеш какво ти говоря, щото явно си от широкосрещаната по нашите земи порода "тъщи, развалящи семейства", а просто щото ме е яд, че е възможно все още да съществуват хора с подобно мислене в 21-ви век, в една уж европейска страна.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: родители и деца...нови [re: Pжeвckи] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 08:11



На 26 години мъжът ми издържаше семейството ни, баща ми също, така че не мога да приема, че един мъж на 26 години е келеш. Има и келеши, да, но слушайки само едната страна трудно ще разбереш.

Колкото до казването, някои неща могат да бъдат казани по най-различен начин. И тъй като съм ги слушала подобни приказки, казани с един тон от който на мен ми кипват л...... , въпреки че иначе съм спокоен човек, мога да разбера реакцията на младежа. Разбира се, без да сме присъствали на случката, можем само да гадаем, но...

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: MaMи] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 08:17



Айде стига простотии, бе! Ако едно дете е отличник, то е защото е умно и упорито, а не щото са му създали условия. Знаеш ли колко деца с условия познавам, дето едва връзват четворките? Пиклата не е пикла, а пълнолетна жена и може да решава какво да прави с децата си. Истината е само твоя истина. Познавам един куп момичета, родили в диапазона от 17-20 години. Голяма част от тях завършиха и гимназия, и висше образование след това. Въпрос на капацитет, а не на наличие или липса на дете. Дори не всички имаха подкрепата на родителите си. И СЪЗДАВАНЕТО НА ДЕТЕ НЕ Е ГАФ! Баси как ме ядосахте!


И понеже и бебето ориса, ще ти кажа, че едно от най-нерозовите неща в живота на това още неродено бебе, ще бъде идиотското отношение на баба му.
Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 04.07.07 08:20.



Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:46



Та така:
Бащата на дъщеря ми е мой съпруг

и полага доста усилия да ме успокои, макар самият той да изпитва болка.Добре, че има Копа Америка.
Няма да има брак, ще живеят на семейни начала, в апартамента, оставен от неговите родители, а как ще се справят с една заплата , вече е техен проблем. За училището нямам възможност да проверявам, защото ми е далеч от местоработата и трябва да отстъствам, пък и мисля, че дъщеря ми сама трябва да се справя с личните си проблеми, а има и достатъчно свободно време.Нали не трябва да се меся, а да приемам нещата.



Тема Re: родители и деца...нови [re: bb] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:47







Тема Re: родители и деца...нови [re: mi] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:55



За гостуването сме се разбрали, че ще става след предварителна покана и уговорка. За това как ще подрежда дните си и дома си - самите те да решават - не съм въобще и намекнала за такива неща.
Заболя ме за това , че в къщи говорехе за абитуренски бал, евентуални подготвителни курсове, а изведнъж за 1 час ме си сервира, че прекъсва училище и напуска дома ми. Напълно съм наясно, че това рано или късно ще се случи, но не беше такъв начина.



Тема Re: Какво се тръшкаш?нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 08:58



Винаги съм се възхищавала на прямотата ти и мъдростта ти.


Дано и те сами имат силите да си решават проблемите, а не да идват в къщи и да ни товарят.



Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 08:59



А така! Продължавай да доказваш кой е по-велик. Детето ти има огромна нужда от това. Те ще се оправят и без твоята помощ, но отношението им към теб няма да стане по-добро от това.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: MaMи] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:03



Благодаря за утешителните думи.
Самата аз съм я гледала като бебе и учила и знам колко е трудно. Наистина първата година помогна майка ми, но тя беше пенсионерка, а по-късно сама се справях.



Тема Re: родители и деца...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:10



Не обичам да правя скандали и циркове по улиците

казах й го тихо, при ръкостискането. А дали ще вземе диплома, зависи колкото от нея, толкова и от него.




Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 09:14



И с каква цел и го каза? Детето вече е факт. Искаш да направи аборт ли? Ако не искаш, защо не я поощриш и да и кажеш, че може да разчита на теб, вместо да сееш черни прогнози?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Извинението никоганови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано04.07.07 09:34



не е проява на слабост. Много по-лесно е да се нацупиш и да се правиш на обиден, отколкото да преодолееш "гордостта" си и да признаеш грешката си.
В случая има едно нещо, което ти трябва да разбереш. Приятеля на дъщеря ти не е част от твоето семейство - ти не можеш да го командваш, да му мърмориш, да му поставяш условия. Освен ако не са за нещо директно свързано с теб. Така, че - съвсем нормално е да се извиниш и на него, и най-вече на дъщеря си. По-добре да и дадеш подкрепа - защото тя ще има нужда от това, отколкото да и напомняш колко много е сгрешила.
А дали е сгрешила - времето ще покаже - няма никаква причина за сега да я осъждаш като провалила се. Та тя е само на 18. Живота е пред нея.



Тема Re: родители и деца...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано04.07.07 09:50



Полуидиотче, мисля, че реакцията ти е малко крайна. И въобще повечето реагирате като че ли не с желание да посъветвате или да споделите опит, а да нахокате някого. Родителят и той човек, бе. И той може да сгреши, когато е притеснен, изнервен, разочарован, и не мисля, че кой знае какво се е случило. Освен разбирането на майката в конкретниоя случай и подкрепата, която тя не е заявила априори, че отказва на дъщеря си и нероденото си внуче, и младата двойка дължи мъничко разбиране или поне уважение на възрастния човек.
Нормално е една майка да е притеснена за дъщеря си в такава ситуация и ако има грешка, има и прошка. За мен реакцията на приятеля на дъщерята също е доста крайна- не се започват така бъдещи добри взаиомоотношения между хора, които стават, евентуално, едно семейство.
Аз лично мисля, че истината, както много често, е по средата и че и двете страни имат за какво да се извинят, за да разчистят пътя един към друг за нормална комуникация.



Тема Re: родители и деца...нови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 10:13



Аз с това започнах първия си отговор, че разбирам притесненията и, обаче от следващите и мнения не виждам никакво желание у нея да види и собствената си грешка. Реакцията на младежа е крайна, но това е присъщо на младите и ако един възрастен човек не го знае, за какво изобщо говорим. Има една приказка- по-умния винаги отстъпва. Е, след като тя е човекът с повече опит, вместо да се държи като обидено дете, по-добре е тя да направи първата крачка, за да се оправят нещата. А съм крайна, защото, пак казвам, съм се нагледала на резултатите от такива съвети и резултатите са трагични.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 11:46



Ами наистина не те разбирам.


Първо ме обвиняваш, че съм тесногръда, след това, че се правя на велика, след като не искам да давам съвети и да нарушавам личното им пространство. Както каза един "ник" по-горе много ми се иска да сме си на "здравейте", "цуни-гуни" и "чао".
А не мислиш ли, че аз самата може да изпитвам затруднения в кариерата си, здравословни проблеми и т.н.
Какво разбираш под "да окажа помощ на детето си"?



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 11:52



Абе ако всеки път когато я видиш ще и говориш че си е провалила живота тогава по-добре изобщо да не я виждаш.
Казах ти и преди, щом като двамата се разбират значи всичко е наред. Минал съм го това от тяхната страна и знам какво е, при това и аз и съпругата ми бяхме на по 24 и би трябвало отдавна да имаме собствено мнение, най-малкото аз от 17 годишен живеех сам, работех и учех. 3 години живеехме заедно а то двете баби в комплект като хукнаха по врачки, гледачки и баячки та им бяха напълнили тъпите глави с простотии и им взеха и кинтите даже за да им наговорят глупости. При това и двете би трябвало да се считат за по-интелигентни, медици са в края в краищата а и са на по 50, би трябвало да не са изкуфели все още. Докато не обърнах дебелия край ни побъркаха. След това нали ти казах 4 години имаше строг режим на посещенията и за майка ми и за тъщата и като гледам май ще го възобновя че нещо пак почнаха да се месят където не им е работата, и тоя път първо мисля да им демонстрирам какви са ми уменията с въздушната пушка и да подхвърля че съм решил да си купувам ловджийска че да си правят сами изводите. Остави ги на мира да си живеят живота както намерят за добре.



Тема Re: родители и деца...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 11:59



И с каква цел и го каза? Детето вече е факт. Искаш да направи аборт ли? Ако не искаш, защо не я поощриш и да и кажеш, че може да разчита на теб, вместо да сееш черни прогнози?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ами защото бебето е предварително планирано и съзнателно заченато





Тема Re: родители и деца...нови [re: mi] Отговор на мнението
Авторoтчaянa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 12:10



е, не мисля да й го натяквам всеки път, когато я видя



Животът продължава по един или друг начин, нали? Както отговорих и на Полуидиотчето, визирайки твоето семейство, много ми се иска да сме си на "Здравей" и "Чао" без излишни подробности и емоции.

п.п.още веднъж благодаря на всички, които дадоха съвети или коментари.

на всички слънчева и щастлива седмица



Тема Re: Какво се тръшкаш?нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано04.07.07 12:42



Хайде сменяй ника на "Успокоена майка"


А силата да си решаваш проблемите се добива,когато ги решаваш сам.А не да чакаш на мама и тате.
И никога не поучавайте децата си!Тогава те ще правят обратното.Това е нормална човешка реакция за всички възрасти.
По скоро им разказвайте за глупостите и лудориите,които сте правили на млади години.
Гледайте да си спретнат някакво отделно жилище,а не да живеят с родители.Това е много важен момент,който много родители го пренебрегват и после се хапят по гъза.
Ако едно дете иска да учи, нищо няма да го спре.Ако не иска ще намери хиляда причини.
Затова и не приемам оправдания от рода ,че не съм учил защото бях беден,детето беше малко,нямахме жилище и т.н простотии за малоумници.
Надолу по наклона е най лесно.Трудното е нагоре.



Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема по-добре таканови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано04.07.07 14:10



отколкото да стане някоя али макбийл.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 15:22



Под да окажеш помощ разбирам поне да не му пречиш. Ако пък си в състояние и имаш желание, би могла и да помогнеш за гледането на детето, няма лошо.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторturseshta (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 01:14



Ей, ей, ей, какво ти става?!!!!!!!!! До сега не съм чела от теб нищо злостно, а сега направо режеш с думи!!! По-спокойно! Тази жена не е баба ти или по-точно- не е родната майка на майка ти!



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторturseshta (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 01:53



Изчетох всичките мнения и според мен всеки се е изказал от висотата на неговата камбанария и препатило, та и аз да си кажа.
1. Много се радвам, че имам син, ама то и синовете ги завъртат едни, че чак свят да ти се извие.... Моя ми рече, че харесва опърничави жени(да вметна, че е само на 8) "дето като им кажеш да направят нещо, те се опъват и накрая сам трябва да си го свършиш"!!! ;) Моля се само да е разумен!
2. Разбирам притеснението ти като майка. Обаче всички знаем случаи, в които с лоши прогнози излизат чудеса(като при Полуидиотчето) и може би това действа стимулиращо за амбициозни хора като майка и и сплотяващо за техните семейства(все пак имат конкретен "враг" срещу когото да "воюват" и пред когото да се доказват)
3. Притеснителното обаче е, че по-често се случва след появата на дете, развитието на децата ни да замира на почти изходна позиция. Никой не си мечтае дъщеря му да е закотвена между печката, пералнята и чехлите на съпруга и или пък сина му да извозва по сред нощите сметта на града(не че има нещо срамно във всичко това, но и родителите имат някакви приказни мечти за децата си, както и самите деца мечтаят да са принцеси или да са капитани на кораби да речем) Предполагам, че и теб имено това те тревожи. За съжаление никой не може да предвиди какво ще се случи. На теб ти остава единствено да се молиш и да скриеш страха си.
4. Поставяйки се в положението на "съгрешилата" дъщеря, която явно не е глупава и не е безотговорна(макар че едва ли е планувала нещата по този начин), и на всичкото отгоре е влюбена и още повече бременна(спомняш си каква хормонална буря е това предполагам), навярно тя е обидена от отношението ти. Не че ти си направила нещо ненормално и неестествено, но повярвай ми, тя не би могла да влезе в твойто положение.
5. Бъдещия татко навярно също е обиден, защото пречупено през неговата призма, казаното от теб носи подтекст: Той е незрял, няма дя се справи да гледа теб, да не говорим и за детето, още повече е като всички останали мъже и няма да ти позволи да се развиваш....
И накрая : дано на дъщеря ти не се случи това, което си мислиш в безсънните нощи сковани от притеснение и страх. Опитай се, колкото и трудно да ти е да ги приемеш и двамата като зрели, отговорни и равнопоставени хора. Дори и най-доброто да им се случи, сама знаеш, че ще им е трудно и ако не искаш да им помагаш, в което се съмнявам, то се опитай да не им пречиш в семейните отношения(сигурно и това е трудно). И не на последно място, каквото и да и се случи на дъщеря ти, те моля никога, ама никога да не и казваш " Аз ти казах..."

Желая на теб, семейството ти, дъщеря ти и нейното семейство само радостни мигове, обич и разбирателство! Стискам ви палци!



Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: turseshta] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.07.07 07:27



Не е тя, но е аналог и се кани да съсипе още от сега живота на едно семейство, а това винаги ме вбесява.
А и ме дразнят квалификациите на другите- момчето било пикльо, момичето- пикла, не знаели били дали им се пикае или им се е доебало... Както се разбра, те са искали това бебе и са го планирали. За мен това означава само, че се обичат. Чудя се някой като нарича 26-годишен мъж пикльо дали определя и себе си на същата възраст така? Щото аз на 18 определено не бях пикла. Може да не съм била 100% наясно какво искам да правя в живота си, но аз и сега не съм, но основните неща още тогава ми бяха ясни. Бях отговорна, гонех си целите (когато бяха мои цели, а не някакви наложени ми от някого) и знаех искам ли дете или йок, мога ли да се справя с него или йок и т.н.
Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 05.07.07 07:32.



Тема Re: Станалото - станало!нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 07:44



Вече е факт и е необходимо да го приемеш, колкото и да не ти се иска!
Грешка си направила и ти - трябвало е много преди да се срещне с някое момче да разговаряш с нея за любовта и секса! Но станалото - станало! Сега се опитай вече да приемеш и двамата като семейство и, че ще станеш скоро баба! Приеми го откъм хубавата страна - ще си млада баба!
Аз започнах и завърших висшето си образование след като се омъжих, за което съм му безкрайно благодарна!
Пожелавам ти да приемаш нещата спокойно и с повеч разум!





Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 07:52



Да, според мен това е правилната реакция. Остави ги да се оправят, не ги закачай известно време ни по телефон, ни на живо, който има нужда от теб ще те намери, нали? Нищо изискващо извинение не си казала, просто си и казала истината. И личното ми мнение е, че детето можеше да почака поне още една година. Така че - сядай и ти до съпруга си с чаша бира и Копа америка, страстите няма как да не се самоуталожат.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Могла е да почака година???нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 08:19



Могла е и две-три-четири да почака. Ама, станалото - станало. Какво да прави, според майката и теб? Да абортира? С риска след това да НЯМА деца?

А, сига, беее! Това ЖЕНИ ли го говорят???





Тема Re: Могла е да почака година???нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 08:22



Ти четеш ли вообще какво е написано, или пишеш ей така за спорта?? Да мине скучния работен ден. Къде видя съвети за аборти?? Уф, бе всъщност пиши си, не ми пречиш, ама аз що ли си губя времето да те чета.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Къде виждам съвет за аборт ли? Ха!нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 08:39



Че ако има други съвети - давайте ги! Аз НЕ виждам други съвети. Защо е тогава цялата тази кудкудяканица? Защо са тези сълзи и сополи? Какво да правела майката, щяло да й падне самочувствието? Разтревожена била, други дипломи дъщерята нямала да види, бля-бля, женски дрънканици. И ти я подкрепяш. Абе, маамустара, какъв е проблемът, освен дилемата "аборт - не аборт"?

Многострадална Геновева. Като не знае какво да прави - да се гръмне!

И по дяволите! Проблемът беше поставен пред МОМЧЕТА И МЪЖЕ !

Дъщерята е заявила, че иска извинение, иначе няма да я види. Аз, ако съм на мястото на момчето, ще я подкрепя всякак! По корем ще се влача - помощ няма да потърся.

А майката да си пие бирата и да гледа Копа Америка!

Редактирано от ASSASSlN на 05.07.07 08:43.



Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторвeчe ycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 08:42



Великият Толстой е казал "Всички щастливи семейства си приличат, но всяко е нещастно по - своему"!
Та изхождайки от всички гадории , случили се около тебе, не можеш да съдиш частния случай обективно .


Защо смяташ, че ще съсипя живота им още от сега? Явно не си ме чела внимателно, напротив Въобще не искам да им се меся, не искам да знам проблемите им, защото ако бъда груба, л...ната са си техни и те знаят най-добре как да си ги избършат! Като ги виждам щастливи и аз ще бъда щастлива и ще спя спокойно.
Живеят вече отделно, не съм ходила все още, чакам покана .Притесненията са ми от рода дали осъзнават отговорностите, които поемат вече като семейство. Ето ти един факт: вчера трябваше да отиде на лекар. Снощи я попитах как са изследванията - ами не беше ходила!

Та така.Уравновесен човек си и се моля да не ти дойде някоя На-мама-Златното-Ненагледно-Момиче.
Приятен и спокоен ден.



Тема Re: родители и деца...нови [re: turseshta] Отговор на мнението
Авторвeчe ycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 08:46



Едно огромно благодаря за топлите думи!





Тема Re: Нали ти казах, бре, жено! Ще завърши задочно, бре!нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Авторвeчe ycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 08:52



Благодаря, Надежда!
Ами и аз това казвах- както изчакаха една година, можеше да устискат още една. Ама млади - зелени, все бързат.



Тема Re: Къде виждам съвет за аборт ли? Ха!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 09:02



Сега пак подред:
Ако дъщеря ми се беше дръпнала и обидила, по-леко щях да приема обвинението, че не съм права. Но приятелят я дръпна доста грубо, той беше обиденият и той чрез нея ми постави ултиматум да внимавам, че повече нямал да позволи да я виждам.Затова се обърнах към вас ,мъжете. Страхувам се, че като дойде бебето и ги налегнат битовизмите , дали ще бъде до нея ежеминутно или ще си тръгне по заведения и приятели. Едно бебе изисква доста грижи, а също има и финансова страна на въпроса. Неговата не е много висока.
Защото поне на този етап лично аз самата и семейството ми имаме доста проблеми и не бих могла да поема нови и вече чужди.





Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано05.07.07 09:07



Госпожо, разбирам притесненията ви. Най-доброто, което можете да направите според мен е да се опитате да останете приятелка на дъщеря си. Не я критикувайте. Не я нападайте. Покажете и, че може да разчита на вас във всичко. И не и налагайте своето мнение и желания. Тя има свои. Ако се страхува от укорите ви няма да ви потърси когато има нужда от помощ. Не е дошъл края на света. Просто ще бъдете баба.

Оставете момичето да следва своя път. Няма нищо страшно. Аз бях само година по-голяма от нея. И пак бих постъпила така. Не се месете!



Тема Re: Къде виждам съвет за аборт ли? Ха!нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 09:23



Защото поне на този етап лично аз самата и семейството ми имаме доста проблеми и не бих могла да поема нови и вече чужди.

A и не е редно. След като те не искат абсолютно никаква намеса в отношенията им, не би трябвало и финансова такава да има, нали?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Успокоена звучиш по-добренови [re: вeчe ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.07.07 10:07



Не изхождам само от моите гадории. Приятелката ми, която си имаше мъж, с когото се обичаха, се разведе по същите причини. Майка и непрекъснато недоволстваше, че се е оженила рано, че мъжът и не е завършил и не може да ги гледа и т.н. Е, тя завърши висше образование и се огледаха и без помощта на родителите, но отношенията им се развалиха, вследствие на това, че тя се опитваше да стои разкрачена между мъжа си и майка си, а те така и не се спогодиха. А можеха да бъдат страхотно семейство, защото имаха нагласата за това. Същото се случва с безброй семейства.
И ако аз трябва да бъда груба, щом приемаш бъдещото си внуче като лайно, мисля, че коментарът е излишен.
Колкото до доктора, щерка ти все ще отиде да се прегледа и не е болка за умирачка, но ти пак се вглеждаш в някаква дреболия и правиш от нея проблем, какъвто всъщност едва ли има, само за да докажеш, че "ето, виждате ли, аз ви казах".

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Уф!нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 10:13



Страхуваш се от проблеми, не можеш да поемеш нови проблеми, още повече - чужди...

И к'во? За какво е тогава тази тема и тази шумотевица???

Чудиш се защо има малко мъжки мнения??? Защото темата ти не е за мъже. Измежду всички мъже в България най-голямо внимание на терзанията ти обръща мъжът ти, който си пие бирата и гледа Копа Америка.



Тема Откачени жени! От мухата - слон!нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 10:19



"След като те не искат абсолютно никаква намеса в отношенията им..."

Дувата "абсолютно" откъде я измисли да я вмъкнеш? Абе, НЕ искат да им правят безсмислени забележки, беее! Те са решили вече! Някой ако ще помага безкористно - да помага, но не и да нагнетява атмосферата!



Тема Re: Успокоена звучиш по-добренови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 10:33



Те затова Идиотова, ония в гнилия запад са си решили проблемите - дечицата тръгват маааалко по-раничко на у-ще и пълнолетието им съвпада със завършването на гимназия. След което се изнасят от дома на мама и тате и си редят живота сами. И няма трагедии - ау, то милото невръстно (18 - 30+)......, но я няма и песента - трудно ми е, помагайтеее, дайте парички, или ми гледайте детето, щот аз ще уча примерно.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Успокоена звучиш по-добренови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Авторycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 11:30



ЗНаеш ли, май нещо с тебе все не можем да се доизясним.


Разбрах, че със забележката индиректно съм поставила под съмнение неговата способност да поеме отговорността си пред своето семейство. Но, имайки претенциите на зрял мъж, защо не застана пред мен, а постави своята обида в устата на дъщеря ми. И постави дори и условия и ултиматуми.
За мен това е ....хм...детинска постъпка на капризно дете.
Затова се обърнах и към мъжете, ако се извиня, дали няма да бъде сметнато за слабост и оттам да бъда притискана под всякакви поводи?

Не, не считам бебето за лайно, много буквално пък взе да четеш, както каза търсеща, аз не съм баба ти. Но пък и майката ти защо е пренесла своята обида и огорчение върху децата си. Нали животът продължава и трябва да има и прошка. Виждайки какви прекрасни и умни деца сте, сигурно се е гордяла с вас и е съжалявала за думите си.Ти между другото разговаряла ли си с нея за това?
А за доктора.... и за мен е дреболия, все някога ще отиде...нали трябва да се грижи вече за два живота, просто се заинтересувах какви са, дано да са добри.
Нещо започна да ме упрекваш във всички грехове на земята.



Тема Re: Успокоена звучиш по-добренови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 11:57



Meждудругото - абсолютно си права да се съмняваш в зрелостта им, все пак желанието за дете не е достатъчно условие за създаването му. На първо място е въпросът - "В състояние ли сме, със собствени сили да му осигурим нормален живот на този етап". Любовта между двамата, и любовта им към детето е много важна, но за съжаление храна, дрехи и здравеопазване са с пари.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: turseshta] Отговор на мнението
Авторбoзo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 12:55



Ма как няма да е злостна Полуидиотчето - то му личи , че е изкарало нещо много гадно в живота си. Иначе по проблема - Който не си говори с децата овреме трябва да очаква бременност и то планирана на 18 годишна възраст.
Не вярвам в зрялата любов нито на 18 нито на 26 години - припикало им се ....
Сега като се роди детето и ги натисне живота им давам преко - сила 3 години
А ебливата и дъщеря ще си го носи като воденичен камък на врата цял живот, ще се влачи със секми идиоти , дато да го тормозят и да не мислите че ще го обича тя самата - ами.
Оня да си дигне гъза от Копа маймуника и да пребие гадното копеленце недорасло, да не се налага да го правя аз , че много ми се ще.
Пояснение . нямам дъщеря а син и на него бих му извил врата , ако е такъв боклук



Тема Re: Къде виждам съвет за аборт ли? Ха!нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Авторбoзo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 13:00



Отговарям - ще тръгне по заведения и по курви - за приятели няма да му остава време, та камо ли за детето.Аз бях точно така. Изпращай съпруга и дано е по-здрав и по-улично момче - и кой набара, него, беще му, некой друг педераст.



Тема Re: Уф!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 13:23



Темата беше пусната с тази ситуация :/ от отговора ми към Полуидиотчето/

Разбрах, че със забележката индиректно съм поставила под съмнение неговата способност да поеме отговорността си пред своето семейство. Но, имайки претенциите на зрял мъж, защо не застана пред мен, а постави своята обида в устата на дъщеря ми. И постави дори и условия и ултиматуми.
Точните ми думи към дъщеря ми бяха: "Ех, жалко, че повече няма да получаваш грамоти за участие в училищния живот!"
За мен това е детинска постъпка на капризно дете. Така го възприемам аз.

Затова се обърнах към вас, мъжете. Очаквам от вече порасналото си дете само да решава проблемите си, а не да продължава да разчита на нас 25 часа в денощието.Никъде не съм споменала за аборт и пр.
Наистина стана слон от мухата.





Тема Re: Успокоена звучиш по-добренови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 13:25



Абе я стига, най-вероятно не ти го е казал в лицето защото знае че ако те види и поговорите скандала ще стане по-голям. Ако искаш да се извиняваш, извини се на дъщеря ти за това че все още я мислиш и се държиш с нея като пикла на 10 годинки, на него и без това му е през хуя дали ще му се извиниш или не. Поне на мене би ми било. Колкото и да ти е неприятно ти си тъщата, а това значи че винаги ще имате пререкания. За да не бъдеш притискана по всякакви поводи ги отсвирваш и да си чупят главите ако искат. Те правят абсолютно същото, отсвирват те за да не им се мешаш в работите.



Тема Re: Къде виждам съвет за аборт ли? Ха!нови [re: бoзo] Отговор на мнението
Авторycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 13:33



Еее, разговаряли сме много на тема любов, секс, момчета. Изслушвала съм я.

Абе, той боя лесен, но пък забранените неща са най-желани, мама му стара!!!





Тема Re: Успокоена звучиш по-добренови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.07.07 14:26



Майка ми не е пренесла нищо. Просто случайно намерих едни стари писма между родителите ми и баба ми. До този момент все смятах, че баща ми е виновен, че избягваме да ходим там и обвинявах него.

Не те обвинявам в грехове, но ти обяви дъщеря си за непораснала, щото е пропуснала един час при доктор, а аз просто ти казвам, че това нищо не значи. Изобщо в нищо не те обвинявам, а просто ти казвам до какво може да доведе такова отношение от твоя страна, защото почти винаги до това довежда. А иначе и баба ми не ме е обявявала за лайно, дори много ни се радваше като пораснахме, ама като се кажат веднъж едни думи, после трудно се забравят. И приказка има за това.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Наистина прекаляваш! Луда си!нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 14:30





"Ех, жалко, че повече няма да получаваш грамоти за участие в училищния живот!"

Много добре ти го е казало момчето! Иронично, в отговор на твоята глупост, че дъщеря ти повече няма да получава грамоти и дипломи!

Това ли била "страхотната" обида към теб? Нищо не е това! Аз ако бях, така щях да ти отговоря, че звезди щеше да видиш посред бял ден!

Това е моето мъжко мнение, госпожо. Твоите думи към дъщеря ти в мъжки превод в ушите на момчето звучат така:

- Заради теб, мухльо, дъщеря ми няма да завърши!

Дааа, не ме гледай учудено. Много жени първо приказвате, а после мислите, ако въобще можете да мислите.

Съжалявам за тона си, но в случая не мога по-меко да говоря. Виж, по-грубо - мога!

Редактирано от ASSASSlN на 05.07.07 15:41.



Тема Има и отговорни мъже, Бозонови [re: бoзo] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.07.07 14:31



Аз също се ожених, айде не на 18, но на 19, а мъжът ми беше на 23. Ми, не тръгна по кръчми и не се разделихме след 3 години, а се впрегна да си гледа семейството, същото което направих и аз. И ако майка ми тогава ми беше казала, че съм пикла, нямаше да си говорим сега.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Наде, мога ли да ти задам три въпросанови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.07.07 14:34



1. Ти никаква подкрепа ли не си получавала от родителите си след 18-годишна възраст?
2. Те месили ли са се в личния ти живот?
3. Ако да, това приятно ли ти е било?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Наистина прекаляваш! Луда си!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторycпkoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 14:46



Ами, радвам се, че след 7 стр писаници един мъж каза своя превод.

Благодаря, Асасине!



Тема Re: Що така бе всички?!нови [re: бoзo] Отговор на мнението
Авторturseshta (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 15:22



Ей, супер си! Винаги съм си мечтала да общувам с такива крайни.....(не мога да намеря точната дума) като теб.
Който не си говори с децата овреме трябва да очаква бременностТова навярно трябва да важи и за наркотиците и за това, че децата ни не желаят да продължат образованието си ( не знам дали и това е грях, ма аз не го приемам добре)...за това че стават грубияни или цинични хора....(можеш да продължиш още списъка ако желаеш) Кой бе аджеба желае лошото на децата си?!!!!!!!!
Не вярвам в зрялата любов нито на 18 нито на 26 години Гаранция, че изобщо в любовта не вярваш. Интересно, за да имаш такова изказване ти какъв си бил на тази възраст. Може би и ти си бъркал едната физиологична нужда с другата...
И слушай, човече, говори овреме със сина ти...или по-скоро недей да говориш с него, за да не стане подобен циничен 40-годишен изтрещял циник!

пп Желай и на теб и на твойто семейство сполучие и разбирателство! Това е искрено. И още-няма учебник за гледане на деца, от тук - всеки сам и според собствените си критерии и житейски уроци избира какво да вложи в децата си. Резултатите от всеки такъв експеримент рано или късно излизат на яве.



Тема И аз се радвам, че след три дни и три нощинови [re: ycпkoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 15:37



една жена изплю камъчето и цитира култовата "СУПЕР ОБИДНА" фраза на момчето:

"Ех, жалко, че повече няма да получаваш грамоти за участие в училищния живот!"

Благодаря, майко, ама да беше го написала това още онзи ден, а не да се правиш на ощипана госпожица.

Редактирано от ASSASSlN на 05.07.07 15:44.



Тема Re: Асасине,нови [re: ycпkoeнa мaйka] Отговор на мнението
Авторлekoмиcлeнa вeчe мaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 15:47



Ами то само времето ще покаже дали приятелят й ще й окаже пълна морална и финансова подкрепа, за да завърши образованието си. Защото с неговата заплата от 300 лв малко ще им бъде трудно.



А сега , извини ме, но отивам да пия една бира със съпруга си и да приготвя салатката за Копа Америка.



Тема Re: Наде, мога ли да ти задам три въпросанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.07.07 16:51



О даа, стандартното - дай 10(20) лв до заплата. И на заплата се връщаха. Също както и синът ми сега иска на заем и съответно връща. Когато се омъжих, бях вече на 26, началник отдел, та нямаше за какво да се меси. Иначе е давала акъли и правила коментари, ама аз си имам един златен лаф - говори си, не ми пречиш.
Хехе и аз на 19 си мислех, че съм лудо влюбена и трябва да се жениме, добре, че ми дойде акъла, и първо си взех живота в ръце, че като гледам, тея около мен дето се оженижа/омъжиха веднага след у-ще отдавна са разведени и натякват на децата си, как заради тях са си пропилели живота. Грозна картинка.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема ?нови [re: лekoмиcлeнa вeчe мaй] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано05.07.07 17:35





"Защото с неговата заплата от 300 лв малко ще им бъде трудно."

Злобееш ли или нещо друго правиш?

При съпоставими цени преди 20 години жена ми беше в майчинство със 80 лв., аз - младо инженерче със 170 лв. заплата. Намирах му колая. Заработвах допълнително по още една-две заплати.

Уф, честно ти казвам, че ми писна от теб. Тази девойка ДЪЩЕРЯ ЛИ ТИ Е ИЛИ - НЕ ?

Ако - ДА, то кажи ми накратко какво разбираш под понятието "ДЪЩЕРЯ".



Тема Re: ?нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторлekoмиcлeнa вeчe мaй (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 18:49



Не, Асасине, не злобея, виж знака след изречението ми.



Но човек притеснен, разтревожен , понякога очаква успокоителни думи или уверение, че нещата ще продължат по логичния си край.
А не да му да се фръцкат като ощипани госпойци и поставят ултиматуми.

Пък ето и ти сам казваш - работил си допълнително, за да издържаш сам семейството си. Може би това исках да чуя и аз.

знаеш ли , и на мен ми писна вече, но ти желая приятна и спокойна вечер.



Тема Re: Наде, мога ли да ти задам три въпросанови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 07:25



Плащала ли си наем като живееше сама?



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Наде, мога ли да ти задам три въпросанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано06.07.07 08:31



Плащала съм, но това беше един период 97-02 г. между продажбата на гарсониерата и покупката на сегашния ми апартамент. В сравнение със сегашните цифри ми звучи като сън - 100 дол за двустаен, сега за тез пари и таванска стая не можеш да наемеш. Иначе съм си плащала само консумативите - ток тец тел и подобни, гарсониерата ми беше наследствена.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Авторycпokoeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 08:47



С този си пост искам да затворя темата, защото стана прекалено дълга и разводнена.

Да, обвинявам дъщеря си, че на този етап от живота си съзнателно провали бъдещето си, защото считам, че една жена трябва да е финансово независима от приятеля/съпруга си. Много е унизително, обидно да се молиш или даваш отчет за дамски превръзки, защо си купила червило или за среща с приятелки. Огорчена съм, че въпреки зрелостта, която се опитва да демонстрира, не помисли с главата си, а с други части на тялото си.

Цялататази история се развива в провинцията, където заплатите, както казах , са много ниски, а - безработицата - твърде висока.
Кога и как ще завърши, дали той ще й позволи да работи, дали самата тя ще намери работа, която да я удовлетворява ,вече зависи от самите тях.
/ за тези л....на говорех, Полуидиотче/

Младежът ще го приема за мъж, когато се уверя, че приема дъщеря като личност със своите потребности и желания, а не като прислужница. И още когато има силите и достойнството да се изправи сам пред трудностите, а не да се крие зад нея и да ни изнудва .

Жалко е , че всичко това ще става или не с течение на времето, а за мен ще останат тревожните и безсънни нощи.

Обръщам се към Полуидиотчето - въпреки всичко смятам, че в душата си носиш огромна болка още от зачеването ти. Първият ти пост започно именно с този спомен. Време е да простиш на баба си, но не на думи, а дълбоко в сърцето си.



Още веднъж целувки на всички, които писахте и дадохте съвети и коментари.
И специални към модератора, че изтърпя цялата тази кудкудяканица.

п.п. Наде, дали не трябва да отпадне забраната в женския клуб да пишат само регистрирани? Човек понякога има нужда да остане анонимен.

п.п. И към Асасин - вярно е ,че жените много приказваме. Но пък и не всички жени приличат на твоята.


Весело изкарване на всички вас довечера на сбирката.




Тема Re: Наде, мога ли да ти задам три въпросанови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 08:53



Знам, затова ти зададох въпроса. Щото твоите родители са могли да ти кажат: "Вече си пълнолетна, оправяй се, наемът от гарсониерата на нас ще ни дойде много добре да си подпомогнем бюджета". Затова ти казвам, че не трябва да забравяме ние какво сме получили от родителите си и е редно това, което ние сме получили да го дадем надецата си, независимо дали ни слушат или не. В случая родителите на момчето подпомагат евентуалното бъдещо семейство с парите за месечен наем на апартамент, а евентуалната бъдеща тъща само недоволства.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Благодаря за вниманието, ама недей да затваряшнови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 08:59



темата така лесно!

"Да, обвинявам дъщеря си, че на този етап от живота си съзнателно провали бъдещето си, защото считам, че една жена трябва да е финансово независима от приятеля/съпруга си. Много е унизително, обидно да се молиш или даваш отчет за дамски превръзки, защо си купила червило или за среща с приятелки. "

Побъркана си! Психо-куку-кукуряк! Върви на доктор! Върви да си провериш съзнанието! Съзнателно!



Тема А случаят наистина ли е такъв?нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 09:06



Наистина ли той и иска отчет за дамските превръзки, червилото и срещата с приятелки?

Тя ли ти се оплака или ти го чу?
Колкото до прошката, признавам, че може и да си права, но ще стане в някой друг живот. Не ме разбирай погрешно, аз не мразя баба си, но за мен тя никога не е била близък човек.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: родители и деца...нови [re: ycпokoeнa мaйka] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано06.07.07 11:21



Не, за сега ще е така. Регистрацията с нищо не нарушава анонимноста. Изисква се един измислен юзърнейм и един измислен ник. Току що проверих и се регистрирах с абсолютно несъществуваш е-мейл. Та какъв е проблема? IP - то, от което се пише е видно еднакво и за регистрирани и за нерегистрирани.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: родители и деца...нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 11:42




ами хубаво за разясненията
Иначе моите убеждения се покриват на 100 % с твоето мнение, за което



Тема Re: Благодаря за вниманието, ама недей да затваряшнови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
АвторБeлия (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 11:44



Ассассине, батее, май психаря в тази тема и не само в нея си ти баце. Ти нормален ред без да се заядеш от години не си написал.Сигурно разводът ти е ебал майката,но не си го изкарвай на другите братле.



Тема Re: родители и деца...нови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 11:51



Надежда, IP'то не е релевантно, ние сме примерно 5 човека, които живеем заедно и ползваме 1 компютър - трябват ли ни 5 регистрации? Да не говорим за IP'to на комп в библиотеката или унито./а и по мои наблюдения повечето хора пишат от офиса си/



Тема Re: родители и деца...нови [re: lPтo] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано06.07.07 11:53



Е аз това казвам, единствено това се вижда, регистрацията не пречи нищо на анонимността.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Не мислех повече да пиша, но...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 12:10



Знаеш ли колко е прав Холдън - хайде да престанем да мислим с матките си и да оставим децата сами да се оправят в живота си, защото той си е само техен.



Дали другото семейство плаща наем или го е подарило, това са подробности, но пък е индиректна намеса. Досега всички ме убеждавахте , че не трябва да се меся по никакъв начин, а сега ме упрекваш, че трябва възрастните да се надпреварваме кой колко е велик и състоятелен.
Знаеш ли, точно такава намеса от страна на възрастните раздели две семейства около мен.
Чувствата устояват точно на такива дребни битови изпитания като наем на жилище, плащане на сметки, всичко останало е бля-бля за незряли хора.

Завършвам с една стара приказка. Живеели един дядо и една баба и с нетърпение чакали синът да доведе снахата. Дошло му реда . Но снахичката с маникюр, по цял ден под черешата /пред компа /, а бабата очаквала да я отменят в кухнята, вода да донесат, пода да преметат. Наговорили се един ден с дядото, че уж се карат кой да донесе вода , пък снахата като ги види така сърдити, сама да припне. На следващият ден бабата дърпа единия менник, дядото - другия, единия дърпа, другия не пуска. Гледала ги, гледала снахата, пък прихнала да се смее: " Абе изкуфели старци, защо се карате! Направете си ред. Единият ще донесе днес вода, другият - утре!"

А лично за себе си пожелавам на младото семейство хубавите моменти да са в пъти повече от лошите . Защото пак ще повторя, виждайки ги щастливи и аз ще съм щастлива.

Бъди жива и здрава и ти.



Тема Re: полуидиотчетонови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 13:03



От прочетени твои постове съдя, че си определено интелигентна жена, не разбирам защо в тази тема свеждаш всичко до собствения си опит и обобщаваш?
Ако той беше зрял мъж, поемащ отговорност за стабилно семейство щеше да предложи брак на момичето, за да и даде психологочески комфорт и сигурност./както е било в твоя случай/
Ако той беше зрял мъж, нямаше да се крие зад дъщерята и да се намесва и разваля отношения създадени дълго преди той да дойде в това семейство.
Думи разменени, между майка и дъщеря са само техни отношения и не го касаят, няма какво да играе евтино на "закрилник" има си др. начини да се грижи за младото семейство.
Ако той беше зрял мъж, нямаше да се опитва да разполага с дъщерята като негова собственост и диктува отношения създадени 18 год. преди неговата поява. Да не говорим, че може и да е манипулатор, който умишлено се опитва да я отдалечи от близките и, за да може да си я командва както си иска.
"Колкото до казването, някои неща могат да бъдат казани по най-различен начин. И тъй като съм ги слушала подобни приказки, казани с един тон от който на мен ми кипват л....."
Тук си много права, аз също мисля ,че в думите на майката е имало жлъч и ирония, които нарянават момичето и в никакъв случай не и помагат, но това е нещо , което майка и дъщеря трябва да изяснят и майката, ако не се извини/ на дъщеря си !!!, не на друг/, поне следващия път да обмисля думите си.



Тема Re: off topicнови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 13:22



Добре де, но от какъв зор са ти регистрациите ?



Тема Тралалааа! Цитирал съм думите й, бе, тъпунгер!нови [re: Бeлия] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 14:27



Дъщеря й съзнателно си била провалила живота. Това нормален човек може ли да го измисли, още по-малко да го напише публично!

Нормален ред не съм бил написал? Ха-ха-ха! Ти всичко мое ли четеш?

Виж к'во пич/ко! Твоето мнение хич не ме вълнува. За мен е мнооого по-важно, че пощата ми е пълна със съобщения от знайни и незнайни клубарки и клубари! Много ти здраве!



Тема Да! Трябват ви 5 регистрации!нови [re: lPтo] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 14:36



Всеки да си пише с ник-а, всеки да си получава и изпраща бележки индивидуално, а не да става качамак от бележки, неясно кой до кого е писал и новопристигналата бележка за кого е.

IP-то защо го намесвате? Какво общо има с регистрацията?

Хм, интересни хора. Аз съм регистриран през 2000-тата година (нищо, че в профила ми пише 2007) и досега нищо ми няма, нищо не ме е заболяло от това.



Тема Re: полуидиотчетонови [re: Пepлaтa] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано06.07.07 14:42



Склонна съм да се съглася с доста неща в това мнение.





Тема Можеш да получаваш инови [re: lPтo] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 15:08



изпращаш бележки към/от други регистрирани. Голямо удобство е, че регистрираният вижда в дадена тема колко непрочетени от него мнения има. Има ли нови мнения, няма ли. В профила си може да сложи информация за себе си, снимка, ICQ. Сега не знам как е, но преди време когато се регистрирах аз имаше безплатен и-мейл.



Тема Re: Да! Трябват ви 5 регистрации!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:26



Това, което пишеш е валидно за редовни клубари като теб. Представи си, че има и "прелетни птици", които надникват в един или друг клуб и понякога пишат, защо трябва да помнят никове и пароли на различни форуми ? Нито държа да получавам или изпращам лични бележки - това не ме вълнува, ако трябва като теб да отговарям на 100 лични бележки би ме заболяло, така че всеки преценява за себе си .





Тема Ти защо ми плагиатстваш ник-а, бре?нови [re: lPтo] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:27



Ето ти още едно предимство на регистрираните. Хи-хи-хиии! Страхотен майтап стана веднъж. Някакъв нерегистриран беше написал някаква глупост. Гавраджия с неговия ник се извинява и се самонарича патка. Другия взе да протестира. НамЕси се трети със същия ник. И аз се намесих - барабар Петко с мъжете. Стана много весело!





Тема То не че някой не може да пише от мое име,нови [re: lPтo] Отговор на мнението
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:30



но си личи, нали?

И още едно предимство. Регистрираният може в рамките на 6 часа да си редактира мнението, даже - да го изтрие. Чао!



Тема Re: Ти защо ми плагиатстваш ник-а, бре?нови [re: lPтo] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:31



Е и веселба трябва да пада, тъкмо хората ще пишат до припадък аз бях, не бях аз .





Тема Ами тогава какъв ти е зорът?нови [re: lPтo] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:33



Защо задаваш разни-разнообразни въпроси? Карай си така, няма проблеми!



Ти откъде знаеш колко бележки получавам?



Тема Точно така стана тогава!нови [re: lPтo] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 15:42



Четири еднакви ник-а взеха да се надприказват и надлъгват, накрая взеха да се надпсуват, модератора се хвана за главата и заключи темата!





Тема Re: Точно така стана тогава!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
АвторlPтo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:48



Мод'а знае IP'тата няма за какво да се хваща за главата, на него сигурно му е било най- забавно .





Тема Re: полуидиотчетонови [re: Пepлaтa] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 17:41



Ако той беше зрял мъж, поемащ отговорност за стабилно семейство щеше да предложи брак на момичето, за да и даде психологочески комфорт и сигурност./както е било в твоя случай/ Разсъждаваш като човек от поколението, в което бракът все още значеше нещо. |Днес младите хора не държат на брака, така че непредлагането на блрак, не означава безотговорност.
Ако той беше зрял мъж, нямаше да се крие зад дъщерята и да се намесва и разваля отношения създадени дълго преди той да дойде в това семейство.
Той не е намесва, а е зорлем намесен, щото мама не го харесва и се дразни от появата му. Нормално е да има защитна реакция.
Думи разменени, между майка и дъщеря са само техни отношения и не го касаят, няма какво да играе евтино на "закрилник" има си др. начини да се грижи за младото семейство. Не и когато косвено го засягат, а те го засягат, доколкото са намеса във вече неговото семейство.
Да не говорим, че може и да е манипулатор, който умишлено се опитва да я отдалечи от близките и, за да може да си я командва както си иска Виж, това съм абсолютно съгласна. Може и да е така, но това е само предположение, а намесата на майката е безусловна.


Колкото до моят опит, да, съгласна съм, това е моят опит, опита на моите приятели, които също създадоха семейства по на 22-23 години, опита на роднините ми и т.н. Всеки съди от собствения си опит и всички мнения тук са субективни. Но на моето си държа.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: полуидиотчетонови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано06.07.07 18:13



Полуидиотчева, даже и когато не съм напълно съгласна с теб, трябва да призная, че си ми много симпатична и особено начина, по който защитаваш мнението си.



Хей, надявам се някой да не изтълкува погрешно. Напълно хетеро- сексуална съм. Честно.



Тема "Хвана" се заглавата защото темата стананови [re: lPтo] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано06.07.07 19:32



огромна!

IP-тата естествено че ги вижда мод-а, че са различни. Ама, и без човек да е мод сава пределно ясно, че оня с глупостта наистина си е глупак, щом не разбира бъзиците с него.



Тема Re: полуидиотчетонови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 12:40



" Разсъждаваш като човек от поколението, в което бракът все още значеше нещо. |Днес младите хора не държат на брака, така че непредлагането на блрак, не означава безотговорност. "

ПИ (извинявай, но сама си си виновна с този дълъг ник

дали бракът е вече отживяла институция и какво е "модерно" можем доста да спорим, според мен си трябва цяла тема. За мен означава безотговорност, защото ако утре му се случи злополука, той не се е погрижил за жената и детето си .
"Той не е намесва, а е зорлем намесен, щото мама не го харесва и се дразни от появата му. "

Извинявай, но аз различно го прочетох, чети :
Поздравих ги и вече към нея изказах гласно, че това ще са последните й грамоти и вече край с волния училищен живот. При тези ми думи приятелят я дръпна доста грубо и заяви, че с този разговор е приключено . Помолих го да я остави още две 2 мин да я видя.
Toeст никой не го "намесвал зорлем", след като майката се обръща към дъщеря си.
" Не и когато косвено го засягат, а те го засягат, доколкото са намеса във вече неговото семейство. "

Какво семейство/че и "негово" ?!! /, какви 5 лева ? Ако семейство се правеше с правенето на 1 дете, сега сума ти народ да е многосемеен.
"...Но на моето си държа"

И аз



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано08.07.07 13:39



Ако един ден моята дъщеря ме изненада с такова нещо.Бих застанала зад нея и дори ще и помагам за бебето,за да може да завърши образованието си и да продължи напред и да се реализира.Преди много години имах подобен проблем.Съмнявах се за бременност,бях на 20.Майка с която винаги сме спорили и сме се карали ми каза тогава:Решението,каквото и да е то е твое.Аз съм с теб и ще те подкрепям.Съмненията се оказаха фалшиви.Но отноението на майка ми и подкрепата,която ми даде тогава промениха положително отношенията ни.И до ден днешен в труден момент се обръщам към майка ми за съвет.Така,че иди и се извини на детето си и я подкрепи в този момент и недей мисли,че няма да се реализира един ден и в учене и в професия.



Тема Re: родители и деца...нови [re: oтчaянa мaйka] Отговор на мнението
Автор issi (непознат )
Публикувано08.07.07 15:17



Остави ги младите на мира! Аз подобна попара съм я сърбала - на 17 си, той не е за теб и т.н. Нормална е реакцията на момчето.

Ако искаш да запазиш дъщеря си - подкрепи я. Иначе рискуваш никога да не я видиш, не се шегувам. Същото важи и за внучето. То ще се роди, а дали ти ще си негова баба зависи от теб.

Родителите понякога не могат да разберат, че с подобни стъпки и думи рискуват да им бият шута. Ти си познаваш щерката като малка хлапачка, която я е страх от тъмното. Е да ама тя вече е възрастен човек (съгласно всички закони), а не е малкото момиченце което да тупаш по главицата и да утешаваш.

Да вметна - със съпругът ми сме щастливи и високо образовани, на пук на всички роднини!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.