Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:15



Даже много...Той не просто реагира на глас, ами се оказва, че слуша много какво му се казва, а вече знае и доста думи...Наскоро се шегувах, че като говоря, конят ме слуша повече от мъжа ми !
Преди време имах комичен случай, докато го чистех - някъде по гърба му съм, ама отдалеч си мисля, че след малко ще съм при главата - и му казвам "Дай си муцуната" - при което продължавам да чистя гърба...По едно време се обръщам, той си протегнал муцуната и стои така ! А аз съм забравила вече какво съм казала, и питам учудено "Абе ти защо си ме запнал така ?" - и в следващия момент се усетих и чак срамно ми стана - аз си говоря - и сама не се и слушам, а животното внимавало...


Иначе за вдигане на тръс, на галоп, за скачане, за увеличаване и намаляне, тия неща си ги правим с глас. Единствния минус е ако мине над някакъв темп и е в енергия, тогава се пали и не е много навит да намали, защото просто му се бяга...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: pitason]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:35



На тъкъв терен винаги ме е било страх конят къде ще стъпи в следващия момент - аз и да падна, и да се нараня, как да е, ама той ако не дай боже тойсчупи крак...
На пистата вярно, че развват голяма скорост, но поне е горе - долу равно...Сега, не броя ако насреща идва друг кон, ако от храстите изскочи куче или излети фазан - при голяма скорост се молиш тия неща да не случат !



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.10.09 10:44



Съвсем ясно ми е, но скоростта не беше кой знае колко висока в случая, а и последното за което мислех тогава беше скоростта.. само гледах удобен момент да сляза

Голямо нещо е панировката.. сега да ме накараш, не съм сигурна, че ще скоча от коня на тръс.. било то и в манеж.. хаха
Иначе, ясно ми е, че риск има.. и ми е ясно, че извадих късмет.. той (късмета де) доста често си е с мене и как ме е измъквал... не е истина... пу-пу дано не ме оставя

Редактирано от Miss Zhekova на 07.10.09 10:44.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано07.10.09 11:40



Щом е толкова послушен на гласови команди и внимава, значи трябва да си мерите приказките в негово присъствие





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано08.10.09 04:03



Оооо, това е повече от сигурно ! Значи, по принцип колкото повече общуваш с един кон, толкова повече той те разбира - някъде бях чела, че можели да запомнят до 200 думи - не знам, може би зависи от коня...Нашия специално като го взехме, със сигурност знаеше "вода" и "галоп" - сега знае доста повече думи...Ивнтересното е, че още като го взехме, ми направи вчечатление, че когато говорим с Тишо, гледа ту мен, ту него - и се опитва да разбере за какво става въпрос - абе направо си подслушва. И аз не искам да чуе нещо, гледам да го кажа по заобиколен начин, че да не разбере !


Иначе той обича да му се обяснява - и когато го изкарвам, винаги му казвам предварително какво ще правим...
Спомням си един случай - Тишо тръгна напред, а аз минах да взема нещо, стигам до бокса, и казвам "Днес ще има падок" - а той ме поглежда едно самодоволно такова, само дето не казва "Знам !" - и Тишо ми казва, че вече му е казал...
Или примерно прибираме, и аз още около пистата му казвам "Първо ще измием краката " - и той сам завива към чешмата...Впрочем, там веднъж ме беше изненадал - обикновено аз го мия, а Тишо го държи - не е от най - стоящите коне - абе чистокръвно - върти се - това да види, онова да бутне - не, че не стои заради самото миене - просто лигав такъв...Мия го аз от едната страна, и по навик казвам "Дай другата страна" - ама всъщност Тишо го няма - и Голди се обръща с другата си страна към мен, без никой да го завърти...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано08.10.09 04:04



В интерес на истината, на времето, като имаше волтижировка, слизахме и се качвахме на тръс...ама де да знам, на тоя акъл бая ще се позамисля !





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано08.10.09 10:04



Е.. едно е да скочиш ей така, понеже не може да си спреш коня.. друго е волтажировка.. между другото от доста одава ми е мерак да тренирам такова нещо.. жалко, че нямам възможност





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано08.10.09 14:31



Знаех си! Винаги са ми казвали, че конят не схваща думите, а се ориентира само по само интонацията. Че то и един човек като не знае и бъкел дчужд език точно по това ще се ориентира и за смисъла. Казвах си не може конят, който е толкова умен и чува така добре да не може да различава и отделните думи. А това дето не помнели, също не го вярвам.

Много се радвам на такива разкази като твоя, как Голди те разбира буквално. Ето, като му говориш достатъчно много и е научил сума ти думи. Естествено, че ако никога не са му говорили на един кон и той няма да знае думите.





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: koнчeмилo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано08.10.09 19:51



Напротив, конете са страшно паметливи! С това и някои хора обясняват защо ги смятат за умни животни, по принцип (а те не са - поне не колкото други животни, като кучетата или делфините, например...) Макар че и при конете има различни индивидуалности, също като при хората





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.10.09 02:23



Остави, нас насила ни караха - един ден в седмицата задължително правихме това...

Да си призная, някак не си падах...Абе не обичам да ми наложат нещо приятно - нещо, дето е за удоволствие - трябва сам да имаш избор...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.