Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 27.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор reiner (минаващ)
Публикувано05.10.09 09:17



Няма значение дали е чистокръвен или не . Въпросът е в това че конят трябвя да бъде научен да спира на един повод , както трябва да буде научен и да спира . Пълно безумие е да изкарваш кон от равновесие като му чупиш главата на едната или на другата страна без той да знае за какво става въпрос. Първо го учиш на ходом, след това на тръс и на края на галоп.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано05.10.09 10:44



Хаха, аз затова казах, че докато коня ми спира с два повода няма да пробвам друго!

До сега един път ми се е случвало да не иска да спре.. и скочих.. Е, коня спря де.. когато вече бях стъпила на земята.. направо закова на място.. и ако знаете как очудено ме гледаше.. с едни ококорени очи..



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: silver_stallion]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано05.10.09 11:18



Мен като ме грабна в плаца един жребец който е бягал с чистокръвни , аз не посмях да го завъртя в по малък волт та камоли да се опитам да го спра само с единия повод

но наистина е хубаво да има някакъв вид аварийна спирачка , защото знам за случаи които на скорост се къса единия повод и след няколко неуспешни опита да спре препускащия кон, човека се навел и хванал директно трензелата или остатъка от повода и така е спрял.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: reiner]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано05.10.09 12:42



незнам дали това спиране с един повод трябва да се разбира буквално..наистина е екстремално на голяма скорост да го извъртиш..много е голяма центробежната сила..и наистина трябва много да отидеш с него..и центъра на тежестта е високо..и терена е от голямо значение..по скоро мисля , че става въпрос за несиметрична работа с поводите, а именно, да не се тегли при опит за спиране с двете ръце( визирам побягнал кон)защото коня така е най- неуязвим, а фиксираш едната ръка късо на врата, а с другата на тласъци, а не с постоянно теглене, разбалансираш коня..много е добре, ако не си се паникьосал да вкараш и краката..а именно с цел да определиш ти посоката, а не коня...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: reiner]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано05.10.09 12:47



И аз това си мисля, че е важно първоначално как е научен един кон. Защото при някаква аварийна ситуация от типа на по-долу изброените, може да стане още по-голяма беля ако тръгнеш да правиш нещо, което нито ти, нито конят знаете какво е и как ще завърши...Друг е въпросът, че и да е научен, има ситуации всякакви - а гаранции никакви.

Това не е автомобил, все пак, да имаш сигурна аварийна спирачка (и предпазна възглавница)...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: konnikabezglava]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано05.10.09 12:49



Може би си прав, защото това което си описал звучи съвсем логично.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.10.09 19:35



А може пък идеята със събиране на единия повод коня да направи волт и постепенно да намаляваш волта докато спре....!



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.10.09 19:36



Друг път ако ти се случи не скачай



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: sky_devil]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.10.09 19:38



:-))) Представи си да яздиш жираф ;-)
Шегувам се разбира се



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: konnikabezglava]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано05.10.09 21:53



А това, дето го описа конника не е ли подобно на.. (а де.. как беше думата.. нещо с Б..), движение, при което мърдаш ръцете си напред-назад (не заедно, първо едната, после другата)? Дали някой ме разбра..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.