Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано03.10.09 11:44



Честно казано, и аз не бях чувала за този метод - в началото ми прозвуча като нещо от уестърн-ездата...Предполагам, че ако има ефект този метод, то е свързано с това, че се нарушава равновесието на коня по този начин, но...незнам доколко е общоприето. Ако научиш повече подробности, сподели как и кога се практикува това.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано03.10.09 20:38



То това с нарушаването на равновесието е точно с обратния повод мисля.. това предполагам ще е нещо друго.. щом се спира с него, а не е целта да се накара коня да легне/падне.. дано някой знае за какво става въпрос, че ми е интересно да разбера какво е това спиране и кога е необходимо да се ползва..





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор reiner (минаващ)
Публикувано04.10.09 00:02



В превод от оригинал сентенцията за спирането на един повод звучи горе долу така: "Защо да спираш целия кон, достатъчно е да можеш да спреш само едната му половина. " Пат Парели. Поне аз за пръв път го прочетох от него и след това от още поне 10 тина автори . Не мога да твърдя кой го е измислил пръв.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: reiner]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано04.10.09 09:42



А можеш ли да обясниш какво точно е спирането и кога се използва.. нали казаха, че в определени случаи можело да се ползва?





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано04.10.09 16:17



Логиката е много проста - разваляш равновесието на коня. Когато дърпаш двата повода успоредно, фактически ти чрез тежеста си упражняваш стоп действие на движението напред. Това при конете се учи, не е придобито. Младия кон не знае какво искаш от него като легнеш с тежестта си в устата му. Пречиш му на движението и той постепенно схваща, какво трябва да направи...
Спирането с един повод е един вид да гледаш надясно и да бягаш наляво или напред. Опитай! Ако не се блъснеш някъде, може и дса успееш да не загубиш равновесие преди да се обърнеш в посоката, в която си тръгнал!



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: aдвok]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано04.10.09 18:34



ХАхахах.. да ти имам и съветите

Докато коня дето яздя спира с два повода.. няма да пробвам тия спираници на един повод.. че каквато съм каскадьорка..
Иначе ако някой тръгне да опитва ще го помоля да заснеме опита.. интеесно ще ми е



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано04.10.09 19:11



Няма проблеми - другата събота ще се постарая да ги заснема. Иначе обяснението е точно това - по този начин се изважда кончето от равновесие. Дръпването на повода не се прави рязко и грубо, а постепенно и меко. Кончето елко завърта глава и или спира или намалява ход.
Така ми беше обяснено на мен.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано05.10.09 05:11



Като четях всичко това се чудех дали да се смея или да плача - и се запитах дали на някого от вас му се е случвало да го грабне чистокръвен по пистата - и да се вейне с максимална скорост ? Мисля, че при нея покрива около 15 метра в секунда - опитайте се да си представите това, с единия повод в два варианта - бавно - и бързо - и си задайте въпроса възможно ли е, и ако да, къде ще сте вие, и къде конят при подобна манипулация !
В скобки - дай боже да не ви се случва и да не вземете да пробвате точно това !





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.10.09 08:44



Вероятно в Бг няма и да се преведат, но Башмакова и Олга Прайд превеждха, пък и може да ги имат тези книги или други подобни. Сигурен съм, че дори ще ти изкажат своето мнение, защото спорде мен са прочели и други автори освен тези които препоръчах.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор pitason (непознат )
Публикувано05.10.09 08:51



на пистата е добре. на полска когато жребец полети през трева до кръста и пукнатини една педя с изпънат врат и единствена мисъл за разпасаната кобила в бокса.

-о, сладка болка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.