Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За спирането на един поводнови [re: sky_devil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:26



Когато взехме нашия, хем само кожа и ребра, като видя пистата - и първия ден въобще нямаше ходом. После доста дълго го галопирах на плаца, не на пистата - и той пак се наемаше...Единия ден няма да го забравя, мисля, че снимката е от този ден -


мокро, студено, облачно...галопирам на плаца, и той като взе да се наема...Няма как да завъртя в по - малък кръг - пързаля се и ще се поднесем, и той се наема, аз му говоря - и в движение казвам на Тишо, че не ме е грабнал още - ама и да го спра не мога - това, докато той невинно си ни снима как въртим кръгчета край него...
И в такива точно случаи използвам глас най - вече...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:29



Истината е, че руснаците превеждат страшно много за конете - само да има човек желание да търси и да чете...Е, сега ако чете свободно и на други езици, добре - аз си признавам, ме не мога !



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор pitason (непознат )
Публикувано06.10.09 09:46



ееее, добре не до кръста, но достатъчно за да не се виждат ни дупки, ни камъни. На страха очите са големи. Но скоростта си беше...Никакво време не му трябваше-на втория мах вече бях грабната



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано06.10.09 10:17



Абе това скачане от движение, и то при висока скорост, звучи доста рисковано...Може би най-важно при такива ситуации е човек да не се паникьосва, а да запази самообладание. Когато всичко се развива много бързо, човек няма много време да реагира, а и тогава сме склонни да реагираме първосигнално - имам предвид, че се включват някакви защитни рефлекси, които могат да навредят, вместо да помогнат...

Имам предвид различни ситуации - не само да те грабне коня, но може да се разиграе, да тръгне да се изправя и да не успееш да го овладееш...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано06.10.09 10:24



Гласът е общопризната помощ, не само за спирането. А и при вашия случай наистина изглежда най-удобно така. Предполагам, че като си познава човек коня, ще знае какво може да очаква и ще усеща тези неща още преди да са се случили, ще знае как да подходи съответно...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.10.09 12:01



Ами не знам.. като не можах да спра кобилата по няколко начина които опитах (е, не знам колко от тях са били правилни, но това е друг въпрос..).. това беше единственото, което ми дойде в главата като вариант.. иначе щеше да ме закара в планината.. за щастие последствия нямаше, скочих си на краката.. само малко си бях подбила петите.. от скока. А като стъпих и явно ми се поотпуснаха мускулите или напрежението спадна.. не знам, ама цялото тяло ме заболя, корема най-вече, а пръстите на ръцете в първия момент не можах да си ги разтворя и въобще да ги размърдам, от положението в което се държат при езда.. така бях стискала повода, докато бях отгоре..





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.10.09 12:02



Моя скк беше от тръс.. ама нервен.. дано не ми се налага пак да скачам .. не знам дали пак ще се приземя на крака..





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:05



Изпитвала съм го това чувство - да искам да скоча - след онова падане, при което не станах...Но в движение се замислих, че при тая скорост много ще боли - то и спирането можеше да боли много де, но до последно имаш някаква надежда !





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:09



А моето...Абе правихме бърза рабта на две части - пускаме от завоя по правата, половин кръг тръс - и пак - и кобилата след първия път се отпуснала, опаса се разхлабил - всеки път на тия дупки си го стягах, не е имало проблем, но явно при такъв вид тренировка трябва да се пристегне пак - та вече намаляме, но сме в завой, седлото почва да се обръща, опитвам се да го върна, ама не ми се получи, а кобилата се панира и се понесе на нова сметка - а от това изкривено положение вече не можех да я спра...И понеже и без друго седлото щеше да се извърти под корема й и да падна в краката й, скочих - нямах друг избор...Не беше да се е вейнала с всички сили, още не, но увеличаваше прогресивно, а аз не бях в удачно положение да остана на нея...
Единствения случай, в който съм скамчала в движение



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:10



Имала си късмет...При по - висока скорост можеш да си счупиш нещо...А и понякога и от ходом, ако стъпиш накриво...Просто късмет...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.