Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 27.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За спирането на един поводнови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано05.10.09 22:00



Е като не искаше да спре?! .. пък й усетих тънката мисъл, че се оттегля към гората.. нагоооре в планината при другите коне.. да си почива душицата..

Пробвах с волт, ама чупеше врата и тръгваше още по-бързо.. (то това си беше от мен предполагам.. сигурно не съм държала едната ръка, ами съм я местила и нея.. ).. ама тогава не ми се беше случвало да ми тръгне така нанякъде кон и да не иска съвсем да спре.. и шаш.. какво да правя - ще слизам..
А последния път като ми направи кон проблем (не беше хукване).. извадих адския късмет, но май по-добре да бях скочила.. с още по-малко щях да се размина..



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор reiner (минаващ)
Публикувано05.10.09 22:26



за да се изясни съвсем темата просто чукнете в you tube и потърсете там one rein stop има достатъчно клипчета по темата .



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: konnikabezglava]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано06.10.09 02:04



съгласна съм с конника..
целта да спирането с един повод, е да спреш коня си ПРЕДИ да е станал безконтролен...и набрал такава скорост че да не можеш да го спреш...

и разбира се започваш да го учиш на ходом/тръс и чак като имаш контрол тогава галоп... не очакваш коня ти да те носи безконтролно на висока скорост, и тогава да започнеш да го учиш един повод стоп... това е самоубийство..

според мене е безотговорно да галопираш коне които не познаваш или са съмнителни, и след като сте набрали скорост, тогава да мислиш 'хм. ами сега как ще спра??..' първо мисли преди да правиш...

а за конете които са бяхали аз лично съм чувала трениори на такива коне да не препоръчват да се бориш с коня, а да го оставиш да побяга дори 1 - 2 обиколки по пистата, и чак като го усетиш че започва да мисли, тогава да се опитваш да спираш...

аз лично съм се спасявала от 'родео', използвайки спирането с един повод... след 1 - 2 пъти коня осъзнава че няма да му се позволи да набере скорост и да започне да подскача... но трябва да си бърз и да реагираш в милисекунда..

единственно ако конят ти е съмнителен и се изптравя (rearer) тогава one rein stop не се препоръчва да се използва от аматиори.. (като мен..)



но за млади и 'зелени' коне спирането с един повод е незаменимо.. както каза адвок по горе, 'обяснява' на младия/необучен кон какво искаш, без да дърпаш и да разваляш устите на младите коне..



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: pitason]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 03:58



Ееее, тревата до кръста може все пак да забави поне малко скоростта...

Но не звучи приятно, определено !



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: reiner]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:03



ТРЯБВА ? Пълно безумие би било да тръгна да уча коня си на това - веднага бих ти казала каква ще е реакцията на треньора ми - би ми посочил портала на хиподрума !

Не мисля, че подобни уестърн изпълнения се приветстват в конния спорт...В красическата езда имам предвид...
А ако става въпрос за мой, собствен кон - пак не бих - интересно ми е каква полза ще има от спирането с един повод, когато прекалено често яздя без нищо ? Кой поввод да дърпам тогава ? Тоя, дето го няма ?
Моята версия е да го науча да спира с глас - и независима от ситуацията да мога да го спра - примерно ако по време на езда настъпи повод, и юздечката падне...
Всеки има право на избор - и затова не харесвам ТРЯБВА, когато става въпрос за нестандартни изпълнение...Точно нестандартното би трябвало да е право на избор !



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: konnikabezglava]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:05



И аз се опитах да си го представя - затова казах да пофантазират на темата при голяма скорост ако опънеш яко единия повод, къде ще е ездача...


Може би малко по - малко опасно е всъщност да не е един, а да е обратен, но и там нещата не стоят много по - приятно...Лично аз не бих опитала нито едното, признавам си.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:13



Да ти кажа, не съм убедена, че каквото и да е дърпане в устата, не разваля коня - ама пък който си има кон и иска да пробва - да си го дърпа !


Колкото до чистокръвните - вярвай ми, много голяма част от тях се изправят ! Заради конезавода години наред ние яздехме предимно такива коне - имам си представа...Това, да се набяга, помага при някои. Други могат да бягат, докато паднат под теб. Последните години нашите не бяха тренирани на издържливост, и грабне ли те такъв кон, имаше едно решение - караш ! След около 500 метра обикновено се отказваха от идеята за бягане - не е сладко, ако не е забранено !
За съжаление тия, на Голд Солджър, са друга марка - много корави, и много издържливи - даже когато са гладни и не са натренирани ! И там номера е да го научиш да спира с глас...
Между другото, не случайно споменах варианта ако нямаш повод - имаме случай треньор на тренировка да скъса повод - и конят да се понесе с него по пистата - не помня дали 3 или 4 кръга е навъртял - тогава на ти помага нищо, освен глас...



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:14



Аз си го импровизирах мислено - не съм чак толкова луда да пробвам в в действителност !





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:17



Вариант - но тогава не държиш само единия повод - и за писта пак не става - там освен през парапета (храстите) няма как да завиеш...





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.10.09 04:19



И аз съм на това мнението - ако спира с два повода...
Колкото до скачането - горещо не го препоръчвам - направих го само веднъж, и то защото седлото вече ми се обръщаше и в следвщия момент вече щях да съм под краката на коня, но при тази скорост така си шибнах главата, че не станах..Ако просто беше хукнала с мен, по никакъв начин не бих скочила - но беше много аварийна ситуация...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.