Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано08.02.06 17:04



Първо трябва да банеш противния шваба Craig защото нарече славяните диваци и по глупави от индианците и преди е обиждал българите!! Това е фашиското мнение защото те са мислели така за славяните и затова съм го нарекъл фашист и ме обори ако можеш освен това той е шваба защото живее с тях и така е намразил нас!

Craig обяви славяните за диваци и доказа че е българомразец и фашист!!!


Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано08.02.06 17:05



Гледката на зрели, големи мъже, разбиващи си един друг черепите с чукове, или както го наричаш, последователните победни битки, са били несъмнено зрелищна, макар и не дотам изискана гледка.
А това зрели, големи мъже днес, 9.2.2005, да намират източник на самочувствие в такава гледка не е нито зрелищно, нито мъжествено.


Поради тежките, но справедливи обвинения на старгей в българофобия и с оглед на запазване на подрастващите в клуба в рамките на правилната линия на патриотъзъм, си налагам бан от 2 часа и 13 минути.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Преселение?нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор latani ()
Публикувано08.02.06 17:05



И аз мисля че много трудно може да се определи броят на българите.Все пак мисля че воиската може до някъде да бъде база/ако са били коректни летописците/.Колкото за воиската на Тервел срещу арабите мисля че ако някой е наемал хазари и авари,то няма да е бил Тервел. Има и едно друго нещо.Когато в състава на воиската на българите е имало наемници е споменавано.Вземи за пример Телец и Крум.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано08.02.06 17:08



Тука къде е?



Тема Re: Преселение?нови [re: Лил]  
Автор komitaМодератор (нулиран)
Публикувано08.02.06 17:08



А тъй! Що тогава се твърди че българите са по-малко или повече от който и да било, след като не можем да знаем с точност? Може да са били 10 000, а може и 800 000! Гадаем единствено по косвени признаци. Например външния град на Плиска е с площ от 24 кв.км. Колко народ може да се побере в тази площ? За справка днешната черногорска столица Подгорица е с площ от 18кв.км.

Дира ми нулира всички мнения! Ужас!


Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор komitaМодератор (нулиран)
Публикувано08.02.06 17:14



Също така гледката на зрели големи мъже да минимизират историята на предците си и да ги изкарват диваци и че историята им е плод на случайности и съвпадения, също не е приятна.

Дира ми нулира всички мнения! Ужас!


Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано08.02.06 17:38



Пак се изхвърляш. И ми приписваш неща, дето не съм ги казвал.

Първо. Аз сравнявам нивото на меровингите и каролингите със съвременната им България. Не говоря за по-късни периоди, въпреки, че тогава нещата стават още по-зле. Та хрониката на Грегориус от Тур със сигурност няма аналог в Кубратова България.

Второ. Изброяваш ми гадни неща, които според теб са характерни за западната цивилизация и са нехарактерни за българския селянин. И в двата случая не си прав.

Организирана инквизиция тук не е имало, но борба с еретиците е имало - имало е изгаряния, и побои и прогонвания, макар и не в такива мащаби.

С изтреблението на местните народи нашите прадеди са се справяли доста добре и без чужди примери.

Гонения над жидовстващите е имало например при Иван Александър - явно от гузна съвест.

За индулгенциите си прав. Нашата църква до такава низост не е стигнала. Впрочем те и на запад са имали яростни противници.

Парфюма не са го измислили те. По принцип благовонията са много древно източно изобретение, а и в съвременната си форма - със спирт е измислен пак не от западняците а от арабите.

По въпроса за баните. Баните и тук и там са разпространили римляните. Когато варварите са разрушили римските градове, постепенно са изчезнали и баните. Все пак на запад бани е имало. Тук-таме - според наличието на минерални извори. Една от причините Карл Велики да си хареса Аахен са баните му. Когато благосъстоянието пораснало доста се разпространили и баните. Точно четях у Льо Гоф една реклама за баните в Аугсбург - колко били прекрасни и евтини. Почнали са да ги закриват едва през Ренесанса във връзка с епидемията от сифилис.

В България бани също е имало - там където са оцелели от римско време. Както и ЕДНО изключение - банята в двореца в Плиска. Само за владетеля. После турците са построили безброй бани, но селското население не се е славело с особена чистоплътност поне до средата на 20 век.

после ще продължа.



Тема Re: Преселение?нови [re: Vencci R*]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано08.02.06 18:02



павел не е от галатия, а от киликия. по точно от тарс. разстоянието до галатия е поне 1000 км.



Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано08.02.06 18:04



Комита, аз не твърдя със сигорност, че българите на Аспарух са били малко. Незнам колко са били. Предполагам, че същото се отнася за Крейг и Лил. Аз твърдя, че нямаме достатачно сведения за техния брой. Може наистина да са били голям народ, както ти казваш. За жалост е трудно да се прецени от нещата, които знаеме. Не може да вадиме изводи "по пътя на логиката" понеже логиката често е погрешна. 7 век е пълна мъгла!



Тема Re: Преселение?нови [re: thorn]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано08.02.06 18:08



80% от твърденията ти са невярни и манипулативни и можеш да се присъединиш към бана на Craig!.

Craig обяви славяните за диваци и доказа че е българомразец и фашист!!!

Редактирано от stargateSG2 на 08.02.06 18:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.