Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано08.02.06 16:33



Това в някоя книжка на Хитлер от преди атаките срещу полша и русия ли го прочете?



Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор ф (ц)
Публикувано08.02.06 16:34




Съвсем ме обърка вече!



Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор komitaМодератор (нулиран)
Публикувано08.02.06 16:35



В битката при река Цурла през 5в. и византийците ли са били полудиваци без коне? При разорението на околностите на Константинопол, Галиполи и Атика от кан Заберган, византийците пак ли са били полудиваци и без коне? Кан Аспарух идвайки от Централна Азия и разполагайки според теб с около 5 000 конника, кога точно успява да привлече дивашките племена за съюзници и да разбият елитната армия на Константин Погонат, довтасала с галери, кавалерия и пехота?

Дира ми нулира всички мнения! Ужас!


Тема Re: Преселение?нови [re: latani]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано08.02.06 16:36



Може и толкова да е. Никой не знае.
Все пак е важно и какво разбираш под "ние", щото ние сега сме наследници на всички изброени, че и на още много.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано08.02.06 16:39



Откъде идва Аспарух???

Craig обяви славяните за диваци и доказа че е българомразец и фашист!!!


Тема Re: Преселение?нови [re: latani]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано08.02.06 16:39



Може и така да е било. Не знам. Все пак ставаше въпрос за преселението на българите от Азия в Европа, а не за броя на населението през 8 век.
Изчисляване на населението по броя на войниците ми се вижда малко трудничко. Първо не се знае дали средновековните историци са определили числеността на войската правилно. Те са имали лошия навик да преувеличават.
Второ не се знае колко са били българите във войската на Тервел. След като Калоян е наемал кумани, защо тервел да не е наемал хазари или авари?
Може да си гадаеме с тебе цяла вечер, но едва ли някога ще знаеме със сигурност колко са били.



Тема Re: Преселение?нови [re: Craig]  
Автор komitaМодератор (нулиран)
Публикувано08.02.06 16:41



Под ние аз разбирам българите. Всички други са приели името на българите и хич не ме интересува кои са и какви са. Аз съм наследник на българите и нося техния етноним. Другите там те са се вливали в нас, не ние в тях. Те са приемали нашия етноним, не ние тяхния. Сега се наричам българин, а не словак, словенец, куман, печенег, уз или нещо подобно. Наричам се българин.

Дира ми нулира всички мнения! Ужас!


Тема Re: Преселение?нови [re: komita]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано08.02.06 16:42



Да загубиш една битка не е необходимо да си чак гениално некадърен. Битки, загубени от по-многобройна армия в историята бол. Не виждам нищо зрелищно в разбиването на Костадин Погонат.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Преселение?нови [re: stargateSG2]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано08.02.06 16:45



Ти на колко години си?



Тема Re: Преселение?нови [re: stargateSG2]  
Автор komitaМодератор (нулиран)
Публикувано08.02.06 16:47



Кажи ми да ти кажа. В най-добрия случай от Северното Причерноморие.

Дира ми нулира всички мнения! Ужас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.