Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:10



Ей така, че обикаляхме в търсене на банка, по Стамболийски...Стамболийски ли беше, дето беше НОИ едно време....зад НОИ имаше цигански стар квартал....там какво видяхме

Аз живея буквално на две крачки. Питай ме мене. По едно време се беше родило някакво чаве там, една седмица бях принудена да слушам маанета. Пратих един комшия да се разправя, да не ходя аз, че оттам директно заминавах в едно заведение за лица от женски пол, находящо се в Сливен. Отворила му една мангалка, която му обяснила, че и тая нощ ще е така и вече няма. Полицията беше ходила преди това няколко пъти, не ги плаши.
Добрата новина е, че общината продаде земята там на някаква фирма, която щеше да строи. После дойде кризата и все още не са построили нищо, но поне събориха коптора.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:10



Химбиир, аз не съм лично против теб.


Не искам да схващаш това лично, заради тази тема, пусната от мен.

Аз много те харесвам, но в случая имаме различни мнения. Можеш ли да приемеш, че мисля различно от теб, и че не се чувствам длъжна да си променя мнението защото те харесвам наистина много?

Аз наистина те харесвам, но в случая грешиш. Няма да ти натрапвам моето мнение, но искам да ти обясня, че различните ни мнения няма да навредят на моето отношение към теб.


Говори открито и всичко, което е важно за теб. Няма да те нападам и дъвча. Не само защото те харесвам....уважавам те и това е причината.


И ти ще схванеш за какво говорим, поживей малко в БълХария....месец-два-три....може и повече...откажи се от немските удобства и привилегии и схвани проблема на местно ниво....общувайки с тях...тогава ще разбереш защо се получава тази дълбока пукнатина и защо българите масово бягат от тази циганска вече страна....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:13



Добре бе, Химбиир...АЗ защо не се виждам като тяхна съжителка, а те непрекъснато се лепят за хора като мен и за някой изобщо?????


Аз за кой се лепя и за кой се виждам съжителка, и ако това се случи, приемането е двустранно, доброволно и на равни начала, при положени усилия и от двете страни?????




Аз даже не споря, аз иде ми да рева.....защо не идеш и ти да хвърлиш един реален поглед от какво реват хората????? защо се получава така?????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:13



Какво да очакваме от човек, който по навик си коментира непознати и ги слага в измислени класи?

Лично аз не се изненадвам, че го прави, нито се изненадвам, че отново, за пореден път, както винаги, е в огромна грешка в преценката си И как няма да е като пише за непознати?

За останалото - 6+ и +1 И аз го уча от какво да се пази, макар че в София рядко ползваме градски транспорт ... Едноцифрен брой пъти е било, заради тръпката и за да направи отчетливата разлика с пътуването в градски транспорт тук. Ами след втория път не пожела да потрети - нагледа се и на простотии, и на вмирисани цигани без билети ... Реагира така, както реагира всеки нормален човек. Отврати се.

Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:14



Даа, ясно " И забележи, че тук употребявам думата класа по-скоро метафорично, щото не живея в Индия, все пак. "

Само в Индия ли има кЛаси?



Ако постинга не беше към мен, щях да си спестя четенето по-нататък.


Цигани има навсякъде, отдолу ще постна картата накрая
Тези цигани са бродещи племена и са в една дефиниция с българските цигани.

Следователно проблемът е в справянето/ начинът по който се справя мнозинството-етнически-българи.


Това е карта на предполагаемата миграция на ромите в Европа.




by himbeer

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:15



Ако може аз да отговоря ... защото най-лесно се говори отстрани, без да знаеш изобщо за какво говориш, нито да си видял това, за което говориш. Затова така се получава и излизат такива глупости накрая



Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:18



Няма такова нещо като НЕ-интегрирани в УК, приеми го.


Британците НЕ ГО ДОПУСКАТ!!!!!!! възможно ли ти е да схванеш това положение????

Съществуваш в империята им, ако положиш МНОГОГОДИшНИ И ЦЕЛЕНАСОчЕНИ УСИЛИЯ..... преди изобщо някой да ти приеме аплайването за нещо сериозно....


Ти схващаш ли за какво говоря, и че изобщо не става дума персонално за цигани, индийци, персийци, китайци, и още ПЕЕСЕ други народности.... НЕМА КОМПРОМИС БЕ ЖЕНА!!!!!!




Кои са циганите, да се дръвчат на света и на една огромна империя???? просто са намерили слаба държава в БълХария в този момент.....



Знаеш ли как масово ще им видят сметката, само да ги усетят, и за какво става дума в такава огромна империя???????


Кои са те изобщо, да си въобразяват, че света ще се върти около тях, и за какво става дума изобщо, и за какво си хабиме времето и нервите тука, за циганската семка??????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:19



Следователно проблемът е в справянето/ начинът по който се справя мнозинството-етнически-българи.

Донякъде съм съгласна. Всички видяхме, как се справя Саркози.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:24



Виж, Виливар, все ми е едно кой ще говори, стига да се каже, че не може, каквото е за всички други народи, това е и за циганите.


С нищо не са по-специални, за да искат привилегии. Даже евреите, след три хилядолетия геноцид, нямаха толкова наглост....със сигурност имат ужасно много права, влияние и пари, и култура, и история...и са заслужили всичко...даже измислената си държава...никой не протестира срещу това.....


Но цигани без история, без азбука, без култура, собствена религия, без собствена територия...с антисоциално поведение...да надигат претенции за много повече и както винаги да крадат и убиват пряко и непряко гостоприемника си....



на това му се вика грозна наглост, и се избива до крак!!!!!


да си знаят мястото, аз не съм расист и мразя геноцида, но и не виждам друго решение срещу хищнически и стръвно настроени диваци и престъпници!!!!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:24



И Берлускони, и другите държави, от които ги изгониха. Строго и с твърда ръка. Е, имаше там някакви протести за парлама, но всичко мина и замина, утихна бързо и наказания - никакви.


Да постна един пост, който ми хареса, на потребителя блок27

Братовчедка ми се ожени в Ихтиман и ми е говорила няколко пъти за това наводнение. Страшничко било. Стана на въпрос как циганите опищели града, когато се стигнало за отпускане на помощи за възтановяване на щетите. Ядосваше се тогава, че новината по телевизията била представена основно за бедстващите ихтимански цигани. И почти нищо за останли ихтиманци. Сякаш в техните дворове само е роснало леко.
Стадо подивели павиани - така ги описа, когато разбрали, че социалните ще раздават пари на ръка. Тя не пострадала, имат късмет, на високо място са, та само гледала сеир.
От българите искали документи и фактури и им задавали абсурдни въпроси в опит да установят какви точно щети са понесли. В крайна сметка получили нищожна част, естествено.
При циганите, пак по нейни думи, се раздавали пари на ръка и то на доверие. От къде в циганин документ?!
Но другото, което помня, че каза - вечерта след раздаването всичкия алкохол от магазините просто изчезнал. Празни рафтове - от ракията през вносна водка до отлежало уйски. Без значение цената. Всичко се опоскало! Луканки, пастърми, суджук, филета хвърчали през касиерките като семки и бонбонки. Луди обороти по магазините за три дена и после тишинка.


Малък досег до циганското мислене ... за онези, които си нямат представа от него. На другите ни е ясно



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.