Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВ  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 12:18






Ще имаме и президент ром след години
автор(и): Иво Ангелов, прочитания: 196, коментари: 0 С проф. Петър ИВАНОВ от Центъра за демографска политика разговаря Иво Ангелов

- Проф. Иванов, съобщихте, че през 2050 г. българите ще са малцинство в собствената си държава. Това реално ли е, или просто е песимистична прогноза?

- Тази прогноза ми е известна още от времето, когато бях студент - преди 40 г. И не е моя, а на знаменити професори статистици от Софийския университет. Още тогава те твърдяха, че през 2050 г. българите ще бъдат етническо малцинство. Това почива на един реален факт - ромското население се увеличава през всеки 20 години два пъти, а българите по едни или други причини - миграция, ниска раждаемост и др., намаляват и остаряват. На базата на изследването на предишни тенденции през 2050 г. ще има 3,5 млн. роми, 1,2 млн. турци и едва 800 000 българи.

- Тоест да ви разбирам, че и като цяло населението на страната ще намалее с около 2 млн. души?

- Да. По данни на ЦРУ и Националния статистически институт след 40 г. в България ще живеят 5,5 млн. души. Те намаляват всяка година с 3,9 промила, а ЦРУ дори дава данни за намаляване със 7,9 души на хиляда. Допълнително броят на хората спада, като бъдат добавени и 3,1 промила емигранти и се получава, че годишно естественият прираст е минус 11 на хиляда. Това се равнява на 79 000 души по-малко. Данните, които цитирам, са за 2009 г.

- Според вас какви мерки трябва да бъдат предприети, за да се избегне страховитата прогноза, за която говорите?

- Със сигурност мерките не са свързани с т. нар. интеграция, която е един тъп термин. За нея у нас са похарчени стотици милиони, а някой да е виждал интегриран ром? Няма! Аз се сещам единствено за Софи Маринова и Азис. Те са интегрирани. Но при тях причините са различни от европейските пари.

- Защо при тях се е получило, а при останалите роми държавата е безсилна?

- Защото интеграцията е свързана със социално-икономическия статус на човек. Тези хора са забогатели и малко се различават от останалите българи. У нас текат опасни етнодеформационни процеси, но за тях никой не говори и никой не се интересува. Например такава е акултурацията - погубване на културната идентичност на българите. Ние ставаме повече роми с начина си на живот, с тарикатството си. Вместо по-малката етническа общност да възприеме българските и християнските ценности, става обратното - загубваме нашите и приемаме техните.

- Негативните характеристики на българина, които посочихте, непременно от ромите ли идват? Не са ли ни заложени по природа?

- От социалната психология и от народопсихологията е известно, че истинският българин не обича тарикатството. Той има други ценности, особено в периода, когато не е бил атеист, а вярващ. Има страх от Бога и не може да си позволи да бъде грешен. Тарикатството, кражбата, животът ден за ден, лъжата и измамата не са характерни за българите. Освен влиянието на ромите ние се и турцизираме. От 18 нови книги, които гледах скоро в книжарница в София, 7 са на турски автори. Ами филмите - “Листопад” и не знам какви още, също влияят. Родители кръщават децата си на турските герои и героини.

- Нима можете да посочите подобни случаи на деца, кръстени на герои от турски сериали?

- Не е трудно да се открият. Влизате в интернет, пишете “Инджи” и резултатите веднага ще се покажат. И географските обекти дори са дебългаризирани. Истинското име на Кърджали, което се превежда като кърски разбойник, е Жерново. Най-високият ни връх - Мусала, и той носи турско име. “Мосаала” означава място за поклонение на Аллах в ислямските страни.

- Вие се обявявате срещу интеграцията в сегашния й вид, но нима не е необходимо ромите да бъдат изведени от гетата и бараките им да бъдат съборени?

- Ромът не иска да бъде извеждан от гетото. Ако му дадеш една къща, той ще изкърти дюшемето и ще го продаде. Ако го настаните в блока в Ямбол, виждате какво ще направи със сградата. Въпросът е до душевността. Нужна е цяла система от мерки в десетки области - трябва да работят икономисти, лекари, социални работници, псхолози и така нататък. Трябва да се последва примерът на САЩ - спазване на закона. Не може аз да си плащам данъците, а те да не го правят. Не може, ако направя някакво нарушение, веднага да бъда наказан, а към ромите да се проявява снизходителност. Със законите нашата държава обслужва интересите на ромите и турците. В образованието например - нашите студенти бягат в чужбина, а тук идват турци, защото получават европейска диплома и им е 4 пъти по-евтино.

- Говорим само за турци и роми, но виждате ли възможност броят на представителите от други малцинства у нас да нарасне значително?

- Другите малцинства не представляват интерес за Центъра за демографска политика. Арменците не са обект на нашето изследване, защото са прекалено малко на брой. Опасности виждам от Близкия изток, от Африка и Азия, защото България ще стане привлекателно място за техните емигранти. Някои ще преминат транзит през страната ни, но други ще останат, защото, като изчезнат българите, тук ще стане една хубава територия, където може да се настани всеки. А българите изчезват! Ако някой се съмнява, да отиде да види селата и малките градове как се обезлюдяват. Ние преброихме 48 общини, където българите вече са малцинство.

- Например?

- Това са територии предимно в Добруджанския край, както и в Търговищка и Разградска област.

- Имат ли последните правителства политика за справяне с демографската криза според вас?

- Никой не се интересува от този проблем. Той е скрит и маскиран, защото ромският етнос за политиците е единствено гласоподавател и лесно организаруем електорат. Политиците нямат мотиви и класификация да направят нещо по въпроса. Никой сред тях не е чувал за етнология. По моята скромна преценка и при сегашното правителство няма промяна в отношението към етнодеформацията в България.

- Вие изготвяте стратегия за спасение на държавата ни от демографска катастрофа. Вече опитахте ли да я предложите на държавни институции?

- Никой не се интересува и цялата работа прилича на напразно гонене на вятъра. Изпратихме писмо по електронната поща на премиера Бойко Борисов. На книжен носител също ще изпратим, но нищо не очакваме. За мен държавата вече е погинала.

- Възможно ли е да имаме президент или премиер, който да е от ромския етнос?

- След години тези хора ще са мнозинството в България и е логично да има не само президент, но и председател на Народното събрание, който да е ром. Не е невъзможно, щом САЩ имат афроамериканец за президент.




==========================



Нямам въпроси, пускам статията тук за коментари.


Нали, всеки да си каже мнението, ако има такова


Защо тук, ами и ромите живеят в Европа....а мен специално ме интересуват мненията на българи емигранти по този въпрос, защото мисля, че отвън нещата се виждат по-обективно.


Всеки път, когато съм пускала подобна тема или правила коментар в редовен български клуб за българи от България, реакцията е една, неглижиране на проблема, или сляпо възмущение без разбиране на ситуацията.


Интересува ме какво мислят българите извън България, и по специално тези в Европа, защото те са по-близичко .....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано24.11.10 16:29



Въпреки че не съм в Европа, да си кажа мнението... Мисля че интеграцията е единствения практичен подход. Да, няма да стане бързо, ще трябва да минат 20-30 години и ще струва милиарди лева преди да се видят резултатите. Но оплакванията и обвиненията не водят до никакъв резултат. А друго ефективно (и законно) предложение не съм видял.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано24.11.10 16:49



Ето ти и една балансирана статия, че от тези изФърляния по българската лумпенска преса не е ясно какво е истина и какво лъжа.



The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Тема Ооха много е дълганови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 18:50



Но прочетох хухх


Ще ти кажа веднага : Тази статия е "лутане в празноглавието" и страх-от- Барак Хоусеин-Обама-български - вариант И то на ниво ЕТНОС ! т.е. много плоско. Ако искаш ще ти го напиша и по-направо, но за теб сигурно не е нужно


Да видим какво е написал:

Защото интеграцията е свързана със социално-икономическия статус на човек.

Да, съгласна.

Например такава е акултурацията - погубване на културната идентичност на българите. Ние ставаме повече роми с начина си на живот, с тарикатството си.

За мен всичко е едно, аз съм привърженик на класите, без значение какъв е етносът. А роми има навсякъде, но няма документация, защото те са граждани на държавата, както ромите в България са български граждани.
Това специално в България е сведено до конкретна класа. За Германия мога да кажа, че ги има навсякъде. В интернет има едно проучване на КриминаленГлавенКомисар в полицията в някакъв окръг, забравих , мога да го намеря, който е от цигански произход и пише, че няма как да се преброят циганите в Германия, защото никъде не се водят като такива.- Освен ако те сами не се преброят, защото си знаят произхода, както той самият. Но едно такова официално преброяване ще е в разрез с някои неща, ако не се внимава в целта с която се прави.

От социалната психология и от народопсихологията е известно, че истинският българин не обича тарикатството. Той има други ценности, особено в периода, когато не е бил атеист, а вярващ. Има страх от Бога и не може да си позволи да бъде грешен. Тарикатството, кражбата, животът ден за ден, лъжата и измамата не са характерни за българите.

Да извадя ли българските литературни герои? Или господинът иска да каже че тези герои са роми?


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 19:59



мисля, че отвън нещата се виждат по-обективно.

Рокси, не е точно така.
Ако поглеждаш от време на време клуб "Цигани - роми", сигурно си забелязала, че от време на време там гастролират дългогодишни емигранти, чиито мнения звучат гротескно. Те отсъстват от България от много години и пазят някакви спомени, които към днешна дата са абсолютно неактуални. Истината е, че проблемът ескалира ЕЖЕМИНУТНО. Тези същества от ден на ден стават все по-безпардонни и прагът на търпимост е все по-близко. Виж коментарите под днешните новини и си спомни, какви бяха те само преди три години - доста по-балансирани.
Истината е, че аз в интеграцията не вярвам, не и под тази форма, която се опитват да ни наложат като правилна. Тук точно вие, пишещите в този клуб, би трябвало да ме подкрепите изцяло, тъй като на всеки от вас малко или много му се е налагало да се интегрира, затова би следвало да знаете идеално, че интеграцията е личен и осъзнат избор, процесът протича отвътре навън. И няма никакво значение, дали си гражданин на страната, в която живееш, или не - никой не е длъжен да ти помага, след като ти просто отказваш да положиш съответните усилия.
На циганите в България никой не им пречи да се образоват. Те сами спират децата си от училище. Доколкото разбрах от един представител на етноса, причината за това е "да не станат като българчетата" /тук се имаше предвид курви, да знаеш/.
Оттам нататък, когато ти липсва образование, когато дори не знаеш официалния език на държавата, как би могъл да се интегрираш? Кажи ми???
Колкото до това, дали ще станат мнозинство, или не - аз дълбоко се съмнявам да се случи. Причините са няколко.
Първо, този извод се прави тук изцяло на математическа база, без да се отчитат икономически и социални фактори, които могат да настъпят. В момента циганите са 10 процента от населението на България и социалната система се задъхва, защото се затруднява да ги издържа. Тя ще изпадне в колапс в мига, в който този процент се удвои. Същевременно, смъртността в рамките на етноса ще се увеличи. Те и сега не живеят особено дълго, а и детската смъртност бие тавана, това - поради спецификите на етноса, за които мога да пиша много.
В съседния форум бе споменат примера с Африка, където раждаемостта винаги е била доста по-висока от тази на циганския етнос, но при все това Африка не е пренаселена все още.
На природата е чужда всякаква толерантност. Когато равновесието бъде нарушено, нейните закони започват да властват с пълна сила. Ние, хората, също сме им подвластни. Звучи зловещо, но е самата истина.



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 20:02



А твоето мнение какво е?

Съгласна ли си с професора?
Защото аз съм много склонна да се съглася с този текст и изводите в него.

Иначе общо казано - никой не бяга от хубавото. Та който стяга куфарите, значи не му е добре там, където е. Не виждам голяма драма, нито сме първата държава със засилена емиграция, нито ще сме последната. Въпросът е дали ще е останало нещо, в което желаещите да се завърнат, да го направят.
Т.нар. "невъзвръщенци" - те не са част от сметките.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 20:08



Петкана, аз те подкрепям напълно!

И знаеш, че сме на едно мнение по тези въпроси. Интеграцията е невъзможна без желанието и усилията от страна на интегриращия се ... интегриращия го има почти символична роля.
В случая с циганите - имат достъп до образование, нямат ограничения за нищо ... но желание и усилия липсват. И там зацикля интеграцията им.
Същото е и с чужденците в чужбина. Желание и усилия иначе аутсайдер.

Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 20:46



Ако изобщо е имало някой да бие камбаната по въпроса, и не само в дир, това съм била аз, и Виливар помни тези времена, сигурна съм.


Аз нямам нищо лично против циганите, даже на ниско ниво ги харесвам, там, където са хора като всички останали.

Но масовото им, социалното им поведение е извън всяка критика, а това вече ме настройва дълбоко негативно. Моля, прочетете това последното изречение по-добре и вникнете в смисъла. За Виливар знам, че и тя се чувства така.


За мен натежа решението да се махна от страната, защото на всяко ниво срещах съпротива да изкажа личните си виждания. Ами за какво тогава съм гражданка на тая страна, плащам данъци и давам своя съзнателен принос, щом моето лично мнение е толкова маловажно ненужно и мразено, че даже почват да ме тероризират за изказването му????


Имах цял списък от причини да се махна. На първо място бяха личните (следразводни простотии от бившия). На второ място, не исках повече детето ми да учи и живее в такава страна, в която да си мизерник е правило, а мафиотите се потупват по рамото и делят имотите на гражданите без закон и нормалност. Съда и закона не значи нищо, а полицията е купена от престъпниците, да продължавам ли.


Та....дълъг е списъка. Един ден балона гръмна. Ако ме питате какво беше най-важно, пряко и много спешно избягахме заради бившия, но непряко и не толкова спешно, беше неминуемо със или без бившия. Ситуацията ни притискаше и не ни даваше никакъв изход.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 20:54



Виливар, това, което изказваш, ще бъде разбрано и аз дълбоко вярвам, че се знае където трябва.

Разбира се и в двете посоки, но не на ниско ниво.


Мисля, че е въпрос на време и че нещата са назряли, за циганския проблем. Въпрос на време е който трябва, да прогледне, иначе няма да има очи вече за проглеждане.

Въпрос на оцеляване е вече. Много скоро ще е. Не давам повече от 20 години на този процес. Много е гнусно положението.


Не се надявам да го дочакам, но и в рамките на човешки живот е малко наивно.


Но за мен резултатите са видни. ще се самоизтребят, бог знае как. Но бог не търпи това.


Не забравяйте, че едно време е имало и Персийска и Египетска империи, ама какво е станало след това....самоизтребили са се....където се приема за нормално да посягаш на себеподобния си....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 20:57





За мен натежа решението да се махна от страната, защото на всяко ниво срещах съпротива да изкажа личните си виждания. Ами за какво тогава съм гражданка на тая страна, плащам данъци и давам своя съзнателен принос, щом моето лично мнение е толкова маловажно ненужно и мразено, че даже почват да ме тероризират за изказването му????



А как реагират британците на мнението ти относно циганите?

Питам за реакция, а не за предполагаемо "разбиране на твоята истина" от тяхна страна




by himbeer

Тема Социална интеграция- що е то?нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:02






by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 21:18



Първо се оашшавиха, после схванаха проблема.


Дадох им независими мнения и статии, не само моето лично мнение.


После ми обясниха, че за тях това не е голям проблем. Аз им казах, че и да не искат, проблема се е затичал да им дойде на крака. Там вече реагираха негативно.

Като им светна пред очите, тогава дадаха реакция




Но не мога да просвещавам така лично и назидателно и с толкова усилия всеки срещнат по пътя.


Ограничила съм се до няколко наоколо, с които се разбираме и си имаме думата.


Убедена съм, че един ден ще прогледнат и ще си спомнят.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:29



Проблем има, но той не е етнически.

И май се оказа, че британците не са с твоето виждане (нито ти с тяхното).

А по-скоро самите българи са на твоето мнение,които така скоростно си напуснала, защото те били тероризирали за мнението ти




Само ще ти кажа, че цигани отдавна не се броят като такива, защото това по никакъв начин не бива засегнато от закона.

Всяко диференциране на цигани с цел различна от културно мероприятие или медицински точности, помагащи на хора, се класифицира като дискриминация.


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 21:34



Първо се оашшавиха, после схванаха проблема.

Абсолютно същото се случи и с партнера, който не беше помирисвал жив мангал през живота си и ме гледаше странно, като се опитвах да му обясня, какъв е проблемът.
После обаче намина насам и от първите си минути на българска земя придоби преки впечатления, понеше булевард "Брюксел" от дълго време е в ремонт и от летището към центъра е по-удобно да минеш през квартал "Христо Ботев". След това се поразходихме из родината и се сприятелихме с няколко семейства. Всички, повтарям, всички бяха потърпевши. Едните - заради опоскана, а впоследствие - изравнена със земята виличка. Другите - с катун, самонастанил се в близост до земеделската им земя и щедро ползващ се от плодовете й, третите - с нещо трето, четвъртите - с четвърто. Човекът е интелигентен и бързо събра две и две, понеже знаеше, че, въпреки че аз организирах екскурзията, няма как и да съм подбирала компанията по пътя.
Но да ставам масов пропагандатор също нямам намерение. Това ще свършат самите мангали, когато намерят начин да се доберат до земите, принадлежащи на Короната.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 21:36



Проблем има, но той не е етнически.

Напротив, напротив...





Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:41



По какво мислиш се различаваш ти - като етническа българка, от една ромка на снимка в еднаква поза, с еднакви дрехи,( или без)?




Да видим какво наистина е събрал човека

Или е питал "Мамо*/Петкана, а къде живеят богатите?"


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 21:43



Дарлинг, явно гледаш мангали само на снимка. Де да можех и аз...





Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 21:47



И с теб съм съгласна



Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:49



Сигурна съм че и на живо нямате разлика, ако сте от една класа - а твоята знам че не е от най-невъзможните за българските роми




by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 21:49



Да, и партнера схвана картинката чак когато трябваше да съзерцава по принуда последствията със собствените си очи.


Дотогава имаше само разговори теоретични

и със четене и литература...


Но в мига, в който видя и схвана, повече нямаше нужда от убеждаване което само по себе си е трагично...ако ме разбирате правилно


Имахме само 7 дни в България, между двата полета. Всяка минута преброена, ядяхме по ресторанти, аз нямаше как да се откъсна и да намеря време да готвя, чистя или да правя удобства. Бяхме пребити в края на деня след всичко, което трябваше да свършим по списък.


След тези няколко дни, партнера беше коренно различен по въпроса.


Само от видяното....той не е глупав, бога ми...




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:50



Бъди сигурна че те е приел с всички плюсове и минуси. В тази фаза човек хм....замълчава




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 21:51



Интеграцията не е само социална. Когато е успешна, обвхваща и социалната, и професионалната, и личната сфера.
Но основното е наличието или липсата на желание и полагането или неполагането на усилия от страна на интегриращия се. В комплект и двете желание и усилия (повтарям се).

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 21:53



Интеграцията не е само социална. Когато е успешна, обвхваща и социалната, и професионалната, и личната сфера.

Това всичко принадлежи към социалната.

Та, какво точно имаш предвид, което НЕ принадлежи към социалнатаинтеграция?


by himbeer

Редактирано от himbeer на 24.11.10 21:54.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 21:57



Тук цигани не съм виждала.


Или не съществуват (британците казват, че има, но са много малко...) или съществуват така, че са точно като всички други, тоест интегрирани.


Но няма начин да не направиш разлика в БълХ ария между цигани и българи, и разликата е дълбоко негативна.


Нямаше нужда повече да говоря, след момента, в който партнера видя за какво иде реч.

Е как да спретна това театро, което спретнаха циганите в Младост пред блока, със циганска сватба (за пореден път...) и с цигански празник на улицата, с циганетата, пиенето, манталитета...с което видяхме на другия ден...и което се случи в автобуса между останалите хора (пътуване без билети, кражби и лъжи....жалко смрадливо присъствие на ромка с дечица, просеща....) абе....


Еми нема как да му спретна целата картинка на театро, колкото и да искам.


Ей така, че обикаляхме в търсене на банка, по Стамболийски...Стамболийски ли беше, дето беше НОИ едно време....зад НОИ имаше цигански стар квартал....там какво видяхме



Както и да е....


Думите не стигат....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 21:57



Тук пък първо не ми вярваха, после повярваха, когато го видяха с очите си


Така идва проглеждането, с малко личен опит
Много смешно ми става като кажат с един тъжен глас: "Защо си спират децата от училище? Така ги обричат на нелеко бъдеще." А, де ... не за всеки образованието е ценност.
А като ме питат защо млад и здрав човек не се хване на работа, а е седнал с картонена чашка за кафе да проси в центъра на града ... отговарям с: "Културни особености." И те кимат разбиращо. Тук не се счита за нормално да си в работоспособна възраст, здрав и прав, и да не работиш. Та предполагам циганите не срещат разбиране по този параграф. Изобщо ... културна несъвместимост.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:03



Хората се различават и по външност, и по поведение. Каква е разликата между Петкана и телефонните измамници? Петкана не прави такива работи, а телефонните измамници са от определени цигански кланове, с този основен източник на прехрана.
Ето ти една ясна и отчетлива разлика между Петкана и една циганка, занимаваща се с такива неща. Която разлика трудно ще видиш от снимка, де.

Do what works or do what's right?


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:03



твоята знам че не е от най-невъзможните за българските роми

Брей, брей! Много странно, как тъй бързо ме опозна. От пишещите в този клуб се познавам лично само с Виливар и се заклевам, че дори тя не би си позволила да прави такива смели изказвания относно моята класа.
И забележи, че тук употребявам думата класа по-скоро метафорично, щото не живея в Индия, все пак. И нямам такива разбирания.
Тук ще спра да говоря за скромната си личност, ще те помоля да го направиш и ти. Предлагам да се съсредоточим върху поставения от авторката на темата проблем. Поне аз ще го направя, от уважение към нея.
Та...
Не вярвам някой да има проблем с цигани, които са успели да се изучат /въпреки етнокултурните особености/, работят почтена работа, плащат си данъците, отглеждат децата си в относително нормална среда и спазват нормите, възприети за нормални в обществото, включително и санитарно-хигиенните такива. Аз познавам подобни цигани и - забележи - не ги наричам мангали, общуваме нормално, приемам ги за равноправни и интегрирани.
Проблемът, дарлинг, е, че не мога да ги изброя на пръстите на едната си ръка.
За сметка на това, когато видя ИЗРУСЕНА и НАКОНТЕНА мангалка в трамвай, знам, че в близките секунди някой ще изпищи.
Така изпищяха хиляди в лондонското метро, които, за жалост, не са израстнали в моята среда и не са придобили моите рефлекси.
И смятам, че е редно да науча поне хората, които обичам, от какво трябва да се пазят, за да не се разочароват. Защото те настъпват. Това е почти непредотвратимо.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:04



Аз не си поплювам и директно обяснявам, че цигани и българи са различни понятия.

Даже не етноси различни. Натъртвам на понятия.


После казвам, елате и вижте, нека говорим после.


Разказвам, обяснявам....не много, просто маркирам важното.


Че си продават дъщерите за сватби, че изнасилват и малтретират малки деца, че крадат, че това им е препитание, да гледат на ръка, да крадат, да калайдисват, да харесват коне толкова много, че да ги крадат също....че харесват лъскаво, шарено, индийско, че нямат собствена религия, азбука....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:05



Виж предния пост?
Или се опитваш да кажеш, че индивид и общество е едно и също?

Do what works or do what's right?


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:06



Рокси, колкото и да се опитвате да се делите, тези роми отвън се виждат като твои съжители.

Ти ако беше в Великобритания и беше видяла това там, като не местна, как щеше да реагираш? Нима по-различно от партнЕра ти?


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:10



Ей така, че обикаляхме в търсене на банка, по Стамболийски...Стамболийски ли беше, дето беше НОИ едно време....зад НОИ имаше цигански стар квартал....там какво видяхме

Аз живея буквално на две крачки. Питай ме мене. По едно време се беше родило някакво чаве там, една седмица бях принудена да слушам маанета. Пратих един комшия да се разправя, да не ходя аз, че оттам директно заминавах в едно заведение за лица от женски пол, находящо се в Сливен. Отворила му една мангалка, която му обяснила, че и тая нощ ще е така и вече няма. Полицията беше ходила преди това няколко пъти, не ги плаши.
Добрата новина е, че общината продаде земята там на някаква фирма, която щеше да строи. После дойде кризата и все още не са построили нищо, но поне събориха коптора.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:10



Химбиир, аз не съм лично против теб.


Не искам да схващаш това лично, заради тази тема, пусната от мен.

Аз много те харесвам, но в случая имаме различни мнения. Можеш ли да приемеш, че мисля различно от теб, и че не се чувствам длъжна да си променя мнението защото те харесвам наистина много?

Аз наистина те харесвам, но в случая грешиш. Няма да ти натрапвам моето мнение, но искам да ти обясня, че различните ни мнения няма да навредят на моето отношение към теб.


Говори открито и всичко, което е важно за теб. Няма да те нападам и дъвча. Не само защото те харесвам....уважавам те и това е причината.


И ти ще схванеш за какво говорим, поживей малко в БълХария....месец-два-три....може и повече...откажи се от немските удобства и привилегии и схвани проблема на местно ниво....общувайки с тях...тогава ще разбереш защо се получава тази дълбока пукнатина и защо българите масово бягат от тази циганска вече страна....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:13



Добре бе, Химбиир...АЗ защо не се виждам като тяхна съжителка, а те непрекъснато се лепят за хора като мен и за някой изобщо?????


Аз за кой се лепя и за кой се виждам съжителка, и ако това се случи, приемането е двустранно, доброволно и на равни начала, при положени усилия и от двете страни?????




Аз даже не споря, аз иде ми да рева.....защо не идеш и ти да хвърлиш един реален поглед от какво реват хората????? защо се получава така?????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:13



Какво да очакваме от човек, който по навик си коментира непознати и ги слага в измислени класи?

Лично аз не се изненадвам, че го прави, нито се изненадвам, че отново, за пореден път, както винаги, е в огромна грешка в преценката си И как няма да е като пише за непознати?

За останалото - 6+ и +1 И аз го уча от какво да се пази, макар че в София рядко ползваме градски транспорт ... Едноцифрен брой пъти е било, заради тръпката и за да направи отчетливата разлика с пътуването в градски транспорт тук. Ами след втория път не пожела да потрети - нагледа се и на простотии, и на вмирисани цигани без билети ... Реагира така, както реагира всеки нормален човек. Отврати се.

Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:14



Даа, ясно " И забележи, че тук употребявам думата класа по-скоро метафорично, щото не живея в Индия, все пак. "

Само в Индия ли има кЛаси?



Ако постинга не беше към мен, щях да си спестя четенето по-нататък.


Цигани има навсякъде, отдолу ще постна картата накрая
Тези цигани са бродещи племена и са в една дефиниция с българските цигани.

Следователно проблемът е в справянето/ начинът по който се справя мнозинството-етнически-българи.


Това е карта на предполагаемата миграция на ромите в Европа.




by himbeer

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:15



Ако може аз да отговоря ... защото най-лесно се говори отстрани, без да знаеш изобщо за какво говориш, нито да си видял това, за което говориш. Затова така се получава и излизат такива глупости накрая



Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:18



Няма такова нещо като НЕ-интегрирани в УК, приеми го.


Британците НЕ ГО ДОПУСКАТ!!!!!!! възможно ли ти е да схванеш това положение????

Съществуваш в империята им, ако положиш МНОГОГОДИшНИ И ЦЕЛЕНАСОчЕНИ УСИЛИЯ..... преди изобщо някой да ти приеме аплайването за нещо сериозно....


Ти схващаш ли за какво говоря, и че изобщо не става дума персонално за цигани, индийци, персийци, китайци, и още ПЕЕСЕ други народности.... НЕМА КОМПРОМИС БЕ ЖЕНА!!!!!!




Кои са циганите, да се дръвчат на света и на една огромна империя???? просто са намерили слаба държава в БълХария в този момент.....



Знаеш ли как масово ще им видят сметката, само да ги усетят, и за какво става дума в такава огромна империя???????


Кои са те изобщо, да си въобразяват, че света ще се върти около тях, и за какво става дума изобщо, и за какво си хабиме времето и нервите тука, за циганската семка??????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:19



Следователно проблемът е в справянето/ начинът по който се справя мнозинството-етнически-българи.

Донякъде съм съгласна. Всички видяхме, как се справя Саркози.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:24



Виж, Виливар, все ми е едно кой ще говори, стига да се каже, че не може, каквото е за всички други народи, това е и за циганите.


С нищо не са по-специални, за да искат привилегии. Даже евреите, след три хилядолетия геноцид, нямаха толкова наглост....със сигурност имат ужасно много права, влияние и пари, и култура, и история...и са заслужили всичко...даже измислената си държава...никой не протестира срещу това.....


Но цигани без история, без азбука, без култура, собствена религия, без собствена територия...с антисоциално поведение...да надигат претенции за много повече и както винаги да крадат и убиват пряко и непряко гостоприемника си....



на това му се вика грозна наглост, и се избива до крак!!!!!


да си знаят мястото, аз не съм расист и мразя геноцида, но и не виждам друго решение срещу хищнически и стръвно настроени диваци и престъпници!!!!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:24



И Берлускони, и другите държави, от които ги изгониха. Строго и с твърда ръка. Е, имаше там някакви протести за парлама, но всичко мина и замина, утихна бързо и наказания - никакви.


Да постна един пост, който ми хареса, на потребителя блок27

Братовчедка ми се ожени в Ихтиман и ми е говорила няколко пъти за това наводнение. Страшничко било. Стана на въпрос как циганите опищели града, когато се стигнало за отпускане на помощи за възтановяване на щетите. Ядосваше се тогава, че новината по телевизията била представена основно за бедстващите ихтимански цигани. И почти нищо за останли ихтиманци. Сякаш в техните дворове само е роснало леко.
Стадо подивели павиани - така ги описа, когато разбрали, че социалните ще раздават пари на ръка. Тя не пострадала, имат късмет, на високо място са, та само гледала сеир.
От българите искали документи и фактури и им задавали абсурдни въпроси в опит да установят какви точно щети са понесли. В крайна сметка получили нищожна част, естествено.
При циганите, пак по нейни думи, се раздавали пари на ръка и то на доверие. От къде в циганин документ?!
Но другото, което помня, че каза - вечерта след раздаването всичкия алкохол от магазините просто изчезнал. Празни рафтове - от ракията през вносна водка до отлежало уйски. Без значение цената. Всичко се опоскало! Луканки, пастърми, суджук, филета хвърчали през касиерките като семки и бонбонки. Луди обороти по магазините за три дена и после тишинка.


Малък досег до циганското мислене ... за онези, които си нямат представа от него. На другите ни е ясно



Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:27



Кои са те изобщо, да си въобразяват, че света ще се върти около тях

Това е част от манталитета им, познавам ги в червата, дано УК успее да се опази от тази напаст, иначе ще се нахендри на този, на който се въртим ние сега, а именно:





Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:27



Роксана, знам че ромите в България са масово от ниската класа на обществото. И същата тази класа е съобразена с обществото.

Аз мога да ти кажа, че в менталитета между етносите НЯМА особена разлика. Например: Един богат ром е със сходен мироглед като един богат етнически-българин/от етническото мнозинство. И един беден етнически българин от мнозинството е същия като един беден ром.


Това е така навсякъде, защото ромите приемат начина на живот на мнозинството и се разпределят в класите.


by himbeer

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:28



Какви привилегии, каква положителна дискриминация, какви пет лева?

Нали всички пред закона са равни, нали не трябва да има привилегии и дискриминация на база етнос? Пак според закона? От къде дойдоха тези привилегии на база етнос тогава? Много сбъркано се действа в България, много различно се третират циганите и то в ущърб на останалите етноси в страната ... от там идва голяма част от проблема с този етнос.

Колко пенсионери бяха изнасилени и убити от цигани, които се оправдавали, че били гладни ... Абе кой изнасилва и убива от глад? От глад ще откраднеш, ама да изнасилиш и да убиеш и то зверски с измъчване жертвата? Това поведение на човек ли е или на нещо друго? И как такова същество ще се интегрира в която и да е държава в Европа?



Роксана, по циганската тема много мога да пиша, но гледам, че сме на едно мнение. Не е расизъм това, не си расистка. Просто те дразнят несправедливостите. Нормалните хора реагират така.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:32



Аз мога да ти кажа, че в менталитета между етносите НЯМА особена разлика. Например: Един богат ром е със сходен мироглед като един богат етнически-българин/от етническото мнозинство. И един беден етнически българин от мнозинството е същия като един беден ром.

Демек да разбирам, че в последните седмици дон Цеци много внезапно и рязко е обеднял.



Бай дъ уей, мАнталитет се казва.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:33



Ти тези "гениални проблясъци" на каква база ги направи?


Бедните българи не изнасилват от глад, нито пък просят организирано, нито си продават децата за 2 хиляди евро бройката, нито крадат улични шахти и релси, нито пък джебчийстват ...

Ти виждала ли си циганин наживо?

Do what works or do what's right?

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:35



Смени "британците" с "българите" и ще видиш къде са разликите




Това, което искате става с правова държава., която НЕ брои/преброява, НЕ разграничава и НЕ превилигирова различните етноси. Дори и с класификация "ром".

Ти чула ли си британец да говори за "британските роми"


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:39



Веднъж да се съглася с теб частично. Че не трябва да се привилегирова един етнос за сметка на другите. Точно това става в България - циганите се привилегироват за сметка на другите етноси. Та така ...
В Германия няма ли преброяване на населението и разбор по етнически групи и националности в него?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:41



Охо българи в ниската класа= проституция, дроги ( има ги и в горните класи даже) , дребни кражби ( имам предвид не финансови злоупотреби и огромни суми), мизерия , разпродават това, което имат и това, което са откраднали. Всичко това ескалира с времето и стават агресивни и брутални.
Възможно е да прерастне и в организирана престъпност- трафик на хора и т.н.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:43



Броят гражданите.

Броят се чужденците, могат да се преброят и отделните националности на чужденците. Броят се и бежанците, които имат подслон в Германия.

НО етноси, не могат да се преброят по абсолютно никакъв начин.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:46



То престъпност има навсякъде, дай по-конкретно ... изброените от мен неща правят ли ги бедните българи или не?

Do what works or do what's right?


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 22:47



А ти чула ли си независимо от националност, британската система да приеме по привилегия някоя нация преди другите, защото била специална?


Ми затова немат цигани, и как да имат...тук всички са само британци, нвма индийци, нема пакита, нема българи, нема цигани....ако си тука, си тука по благоволение на короната...и не защото си некаква националност....тук си КОГАТО ПОКРИЕш КРИТЕРИИТЕ ДА СИ ТУК....НЕМА ПРИВИЛЕГИИ....




Те затфа нема тук цигани...и как да има, като требе да покрият критериии ....дето са за всички, не само за измислени етноси без държава и азбука, и култура....


Абе за всички бе, ти това разбираш ли го...нема привилегии....







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:47



Правят същите или аналогични неща т.е. няма разлика. Просто са в една прослойка и поведението им не зависи от етноса.


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 22:50



Те затфа нема тук цигани...и как да има, като требе да покрият критериии ....дето са за всички, не само за измислени етноси без държава и азбука, и култура....

Това отричане на етноса ли е? Или за теб етноса значи класа / прослойка?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:54



Значи например в Германия се определяш само по националност?
Много странно наистина ... Доста неизчерпателна картинка на населението тогава.

Твоят любим източник на информация Уикипедия казва следното:

More than 16 million people are of non-German descent (first and second generation, including mixed heritage), about seven million of which are foreign residents. The largest ethnic group of non-German origin are the Turkish.

Как са преброили тази етническа група например?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 22:55



Дай примери на бедни българи, които правят изброените от мен неща, характерни за циганите?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 22:59



Просто са в една прослойка и поведението им не зависи от етноса.


Нещо като че ли подмина новината за дон Цецовия син, когото бяха пратили да учи в Кеймбридж, дарлинг.
Как се връзва тя с твоята теория?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:00



Турците са дошли от Турция и са имали/имат тази националност. Дори тази част с германска националност може да се проследи по една фамилна книга- с актове за раждане.

Това е документация, която има свой път.

Ти да не искаш да кажеш, че има документация за различна от българската националност на българските роми?

Или имали ли са българските роми друга националност в родословието, която да е на документ?


by himbeer

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:03



Сега отворих линка, чета бавно, какво да се прави.

От статията не мога да разбера защо ме занимаваш с Цветелин Кънчев. Никъде не пише че е български ром.



by himbeer

Ах видях , Евророма. Това ми напомня на една тукашна издънка без етнически разлики

Како точно искаш да коментирам? Колко честни са българските политици?

Редактирано от himbeer на 24.11.10 23:06.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:04



Ти правиш ли разлика между етнос и националност? Ако не, приключваме темата ... Ако да, каква разлика правиш?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:05



Нееее, не е истина просто! Ти не знаеш кой е Цветелин Кънчев?
Абе живяла ли си някога в България?


Момент да си щракна поредния ти бисер!

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 23:06



Да, има такава документация, от векове, за пътя, който ромите са изминали нахлувайки в европа по различни пътища, бидейки ВИНАГИ в конфликт с местното население. Пиради което са имали лоша слава още в Средните векове, за което инквизицията масово ги е избивала, а хората са ги мразели.

Още си е така...вековете нищо не са променили ...






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:07



Не, не знаех кой е, но и виждам че не е важно да знам.

Със сигурност е нова звезда.




by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:09



Да, етнос е единен произход, култура и т.н.

А националност е това, което ти пише в личните документи.


В Германия има турци с германска националност, но с турски произход, т.е. произлизащи от турския етнос.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:10



Дарлинг, чети сега тука. Разбрах, че бавно схващаш, десет минути стигат ли? Да знам, колко време да отделя на мача, че след това пак ми се коментира темата за класите.







Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:15



И са имали друга националност?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:16



Да, виждам и аз, че не е важно да знаеш за какво точно говориш, за да говориш за това нещо


В случая циганите, де ...

Виждала ли си наживо циганин?

Цветелин Кънчев никак не е нова звезда, просто ти изобщо не си в час с проблема с циганите в България. Което се доказа за пореден път.
Поинтересувай се, иди малко в България, понатрупай впечатления, както и Роксана те посъветва ... пък после говори.



Специално за теб, за да запълня 0.05% от пропуските ти по темата.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:17



Како точно искаш да коментирам? Колко честни са българските политици?

Доколкото помня, коментираме синковеца, не бащата. Класата е очевидна, Кеймбриджът - също. Кажи сега, за какъв му е трябвало на тоя класния да бере джилезу?





Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:17



Ех, Петкано ... Много си бърза

Аз тъкмо й пуснах същия линк да се ограмоти малко, защото изобщо си няма представа за какво пише.


Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:19



Да! Изненадваш ли се? Дошли са от Индия и не са имали европейски националности.
Били са проблемни още тогава, били са гонени, избивани, бесени, изгаряни, осакатявани, стерилизирани и изобщо ... нежелани.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:22



Доста анархично написано



Кънчев не е женен официално, но е семеен

Това отрича правовата държава.

Жена му е ромка

Това отрича правовата държава.

Какво е "Евролевица"?

вицепрезидентът на България Ангел Марин го помилва, с което отменя изпитателния срок и остатъка от присъдата му

Това е политическа наглост от страна на вицепрезидентът на България.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 24.11.10 23:23.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:25



Интегрирал се е в българската реалност.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:27



А имали ли са индийска националност? Защо са им дадени визи хм?



Как така никоя европейска държава не е могла да проследи националността на тепърва имигриращите роми, само България е имала документи?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:29



Дарлинг, както разбрахме от последните ти постинги, българската реалност ти е дълбоко неясна, така че ти предлагам да не я коментираш.
Концентрирай се около класата и деянието, по възможност. Може би ще се справиш по-добре. Да видим.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:31



Именно Концентрирай се около класата и деянието, по възможност. няма разлика между етносите в една класа.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:31



Ъъъ, ти кога за последно си се интересувала от България? Чудя се с какви очи коментираш процеси, ставащи в България, без изобщо да имаш какъвто и да било поглед върху ставащото там?



Циганите не се женят, те живеят на семейни начала от 12-годишни. Съгласна съм, че в правовите държави това няма как да стане ... Но циганите така правят и на тях им се позволява, защото им била културна особеност. Че и деца раждат на такава възраст и това пак им се позволява вместо "бащите" да бъдат вкарани в затвора!
Е ... в Германия ще мине ли номера? Тук със сигурност НЕ.

Пусни Гугъл да видиш какво е Евролевица.

Химберке, смея се със сълзи на постовете ти, благодаря!

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:32



Визи? Ъъъ, преди векове? Когато циганите са дошли в Европа? Ъъъ, за какво пишеш изобщо?


Да не смеси историческите моменти?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:35



Ако обичаш ...


Виждала ли си някога жив български циганин?

Дай ми примери за бедни българи, които правят същото и аналогично (какво е аналогично в случая с пример?) на изброените от мен цигански деяния.

Има ли за теб разлика между етнос и националност? Ако да - каква, ако не - ясно.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:36



Циганите не се женят, те живеят на семейни начала

Бре, каква огромна разлика, никой друг не го прави

А от каква възраст живеят заедно, зависи колко хора живеят в къщата. - което пак подозрително напомня, че не е ромска черта.

В германия има 13 годишни майки, които са от етническото мнозинство.
До сега не съм чула за такива, които да имат друг произход.

п.п. Евролевицата е доста замъглена за мен, няма даже сайт, а на живо нямам впечатления, инфо и т.н. - ако някой изобщо има, от хората, които не са в България.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:37



Понеже вече ми става ясно менталното ти ниво, ще пренапиша въпроса така:
Чувала ли си за някого от НЕ-мангалски произход, който е учил в Кеймбридж /нямам информация относно дипломиране/, който е арестуван за "бране на джилезу"???
Аз не съм, но може и да имам пропуск в инфото, затова питам...



Тема Бинго!нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:38



Единствените сведения са извлечени главно от изследване на езика им и дефиниране на самия етнос.

Но няма никаква документация, което да може да се впише в правова държава.


by himbeer

Тема Re: Бинго!нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:41



Дарлинг, извинявай за въпроса, ама да не би да си, така да се каже, етнически натоварена?





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:42



Ами български двойки да живеят заедно от 12-годишна възраст и да имат деца тогава ... не съм чувала? Ти може би си чувала за такива?
Живеят заедно = като семейство, със секса и всичкото (защото май не разбра).
13-годишните немски майки правило ли са или изключение?
Там няма почти един милион циганина, за да си чувала и те да го правят, така че нормално - не си чула.
А и немците май са си избили циганите като цяло, та ... съвсем няма как да чуеш, затова пък чуваш в България какво става.

Аз знам какво е "Евролевица" и не съм в България.
Понеже не знаеш как да използваш Гугъл, ето ти цитат от първия линк





През пролетта на 1997 г. преди изборите от 19 април се създава коалицията Българска Евролевица /БЕЛ/, в която освен ГОР се включват депутати от Обединението за социална демокрация на БСП и отцепилата се от БСДП фракция Движение за социален хуманизъм.


П.П. В правова държава 12-годишните "женят ли се", живеят ли на семейни начала и имат ли деца? И как се отнася правовата държава Германия към секса с малолетни?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:46



Искаш да кажеш, че циганите като са дошли в Европа преди няколко века, са нямали националност? Или от никаква направо са взели националността на европейската държава, в която са се заселили? Ами ... бъркаш. Отново.
Наистина се смея на глас и наистина ми се насълзиха очите от смях ...


Но продължавай, не спирай!

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:49



Има скандали, в които са харчени служебно пари за проститутки - хората не са нито с български, нито ромзки произход.

Само не знам къде са учили, но мисля че е сравнимо.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:55



Брей, брей! За България ли говорим? Защото нямам представа, как може да си в час с проститутските скандали тук и същевременно да си пропуснала съществуването на тоя главен кадър Цветелин Кънчев и неговата партия. Не ми се връзва някакси. Сори.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:00



Има достатъчно такива майчета, не са изобщо малко като брой:



А и немците май са си избили циганите като цяло

Аха сигурно няма СЕГА по предположими данни ( защото не е възможно да се преброят ) 80 - 120000 роми в Германия?


by himbeer

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:02



Брей, брей! За България ли говорим? Защото нямам представа, как може да си в час с проститутските скандали тук и същевременно да си пропуснала съществуването на тоя главен кадър Цветелин Кънчев и неговата партия. Не ми се връзва някакси. Сори.

Това е скандал в Германия.


by himbeer

Тема Re: Бинго!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:03



Не съм етническо натоварена




by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:06



Разбира се че са нямали националност. Или са имали паспорти? Към коя нация са принадлежаЛИ ?




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 00:13



Ти сега съвсем ме ошашка, госпожа!
Не ми е ясно, как проститутските скандали в Германия имат отношение към мангалския проблем в България. Де да знам, може и да има връзка, я дай повече инфо, обичам пикантерии.





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 00:15



Дарлинг, ти правиш ли разлика между етнос, народност, нация и националност?



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:17



Нали искаше аналог на Дон Цветков, или как беше.
Малко ли ти е скандал с проститутки? Или ти се вижда по-малко встрани?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 00:20



Допълвам списъка:

Ако обичаш ...


Виждала ли си някога жив български циганин?

Дай ми примери за бедни българи, които правят същото и аналогично (какво е аналогично в случая с пример?) на изброените от мен цигански деяния.

Има ли за теб разлика между етнос и националност? Ако да - каква, ако не - ясно.

13-годишните немски майки правило ли са или изключение? Разполагаш ли с официална бройка или само предполагаш, че има "достатъчно" и "изобщо не са малко като брой" (твои думи)?

В правова държава 12-годишните "женят ли се", живеят ли на семейни начала и имат ли деца? И как се отнася правовата държава Германия към секса с малолетни?



Коментарите ти относно идването на циганите в Европа преди няколко века ... не желая да коментирам, става абсолютно безумно и само си губя времето - информацията е в Интернет, ако ти се чете - чети. Ако не, пиши си в тоя дух.

И един линк за теб:



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 00:22



Ами ще прощаваш, обаче доста встрани ми се вижда.
Скандали има навсякъде по света, въпросът е там, че се случват веднъж и са изключение от правилото, затова и хората се скандализират.
В България е правило мангал да "бере джилезу", независимо от това, дали е гледан в гето, или е учил в Кеймбридж.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 00:23



И аз я попитах няколко пъти, но ... явно не прави разлика. Като съдя по отговорите й.
Ама иначе пише за класи



Не знам за теб, Петкана, но аз се посмях достатъчно за тази вечер, мисля да си оставя нещо и за утре следобед за релакс - затова спирам да чета темата засега

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:29



Писах ти горе: доста голяма бройка и не съм чула бащите на тези деца да са осъдени. Много е възможно това да не е било засегнато в статиите, но да е имало дела.

Да има, разбирам значенията буквално:

Нация: из определението " През средновековието обединителните звена, които свързват в едно цяло разнородните етнически групи са държавата, религията и етническата култура. "

Етнос : Етническа група е група от хора, членовете на която се идентифицират един с друг въз основа на действително или предполагаемо общо наследство - биологичен произход, история, родствени връзки, религия, език, територия, националност или външен вид.

За това , което правят ромите от една класа с етническото мнозинство - виж постинга горе- за да не се чудиш защо не пиша едно и също на еднаквите ти въпроси.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:30



Мисля че в Германия има повече политическо- обвързани скандали, отколкото в България.

Мисля че е въпрос на мащаб.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 00:32



... което не кореспондира с темата. Нямаш ли друго, което да кажеш?





Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 00:37



Именно, политиката на Германия и скандалите не са по темата.

Аз пиша по тематиката и смятам че българските роми са част от българската нация - с българска националност. И така се гледа на тях от позицията на не-българи.


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 04:29



Както обикновено в темите за проблемите с циганите, част от дискутиращите твърдят, че интеграцията им е невъзможна. Очевидно според тях решение на проблемите няма, или поне те не знаят за такова.. Защо продължават да пишат по въпроса, не е ясно :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 09:31



По този начин, по който се провежда в момента в България, е невъзможна. И резултатите са очеизвадни за тези, които имат представа от проблема.
Работещи начини има, ама усещам как ще има недоволни НПО-та, цигани, и европейски депутатки като онази Елз де Каквототамбеше, която тропна с крак да се спре събарянето на незаконно гето, пък нашите се стреснаха и взеха, че нарушиха закона по нейно настояване. По този начин интеграцията им няма да успее никога.
Когато липсва желание за интеграция от страна на този, който трябва да се интегрира, може да се мине към нежелателна такава, а именно асимилация.
Изборът е в ръцете на интегриращите се.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 09:44



Е, като има разлика, защо пишеш все едно няма?

Или имаш съмнения нещо?

Да разбирам ли, че в Германия секса с малолетни не е забранен от закона или просто ти пак не си информирана? Че и за тормоза на мюсюлмани към евреи в Германия не беше чувала, пък се оказа, че има такова нещо. Можеш да провериш законите в Германия и да видиш престъпление ли е секса с малолетен в Германия (било той доброволен или не).
Аз намерих ето тази информация: според която секса с лица под 14 е абсолютно забранен, а с лица между 14 и 16 е възможен с много ограничения.
И понеже многократно твърдиш, че Германия е правова държава, всички тези бащи би трябвало да бъдат осъдени по този закон, така че приемам, че ти просто пак не си информирана. Или Германия не е правова държава.
Тази циганска етнокултурна особеност не би се толерирала в Германия, както и на много други места.
А ако информацията от линка е невярна, можеш да посочиш закона, който я опровергава.
И понеже имаш дъщеря, която скоро ще бъде на такава възраст, сигурно няма да си неприятно изненадана, ако роди на 13 и ще го приемеш съвсем нормално - все пак има "доста голяма бройка" в Германия и ще си горда баба на 32-33 годишна възраст (грубо).
С нетърпение очаквам отговорите ти и на другите ми въпроси

Do what works or do what's right?

Тема Горе писах, сега пиша пакнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 09:52



Относно 13 годишните майки- законът смята секс с малолетни за изнасилване, НО не съм чула и чела някой от бащите да е бил съден, възможно е да е спестен от медиите или аст от бащите да не са известни на властите. Тогава НЯМА КОЙ да съдят.

За нацията стана ясно че обхваща много етноси- включително и ромите/цигани.

Ромите са мигрирали в Европа преди момента, в който многото етноси са образивали нации. Така че това е един от етносите в нацията- дори и в българската.


by himbeer

Тема Колко пъти да повтарям писани в темата нещанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 09:57






by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 10:23



Явно уредиците в България не са адекватни.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 10:40



Душо, ти очевидно не правиш разлика между нация и националност. Такава има, направи си труд и прочети.
И не ми казвай, на кои как се гледа. Видяхме Саркози, видяхме Берлускони. Подобни акции ще продължат.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 10:43



Явно уредиците в България не са адекватни.



Интересен български ползваш!





Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: |]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 10:56



Очевидно според тях решение на проблемите няма, или поне те не знаят за такова..

Напротив, решение има, даже има изобилие от идеи.
Аз, например, бих предложила моментално да се въведе закон, според който детските надбавки и помощите да се получават само и единствено като данъчни облекчения. Елементарно е.
Също така ми се струва доста уместна идеята на бирата да се създадат болници за неосигурени, които чичко Сорос би могъл щедро да финансира.
Между другото, написаното в подписа ти не е вярно.





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 11:04



Накратко - бла-бла-бла. Ясно, защо ли си губя времето да очаквам сериозен отговор ...
А така като наричаш циганите роми ... наясно ли си, че ги наричаш хора на техния език? Тоест нециганите/неромите не сме хора. Така обиждаш и себе си, в случай че не си циганка.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 11:04



Душо, ти очевидно не правиш разлика между нация и националност.

Националността е качество* на нацията.

The concepts of nation and nationality have much in common with ethnic group and ethnicity, but have a more political connotation, since they imply the possibility of a nation-state.
A nation is not necessarily equated with country in that a country is akin to a state which is defined as the political entity within defined borders.

През средновековието обединителните звена, които свързват в едно цяло разнородните етнически групи са държавата, религията и етническата култура. По-късно се образуват регионални общности, съвпадащи с определени географски области, които имат известна политическа обособеност и специфични за всяка от тях културни ценности.


Това достатъчно ли ти е?


Кои акции имаш предвид? За екструдирането на нелегално пребиваващи български граждани - с българска НАЦИОНАЛНОСТот Франция ли?




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 11:05



Уредица дума на български ли е или на химберски?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 11:06



За мен "цигани" е начинът на живот и същността на "ромите".

И не виждам как това има общо с моя етнос




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 11:13



Ами има отношение, защото бих могла да разбера защо ги наричаш хора на техния език, обозначавайки, че непринадлежащите към етноса не сме хора ... ако и ти си част от този етнос.
Иначе просто не виждам логиката.
Все още чакам отговорите на неотговорените въпроси в случай, че си забравила


Казва се екстрадирам, не екструдирам. И ако французите бяха обвинени, че дискриминират циганите, то италианците какво направиха след като дори им събираха пръстови отпечатъци. Само на циганите? И гетата им подпалиха, и им биха шута ... Доста тенденциозно отношение към определен етнос с определено неприемливо поведение.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 11:14.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 12:40



Къде съм написала това: обозначавайки, че непринадлежащите към етноса не сме хора ...

Погледни темата, отговорила съм на въпросите ти, дори отговорите да не ти харесват, това е моето мнение.

Французите и италианците третират българските роми като българи в нарушение, независимо от етноса им. Съмнявам се че някои от тях правят разлика между български ром и човек от така нареченото "българско етническо мнозинство".


by himbeer

Тема Май свършиха обоснованиятанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 12:46



Как се казва на български това:




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:27



Като наричаш хора лицата само от един етнос, дискриминираш лицата от останалите етноси.
Българите не сме ли хора, турците не са ли, арменците не са ли?
Виждам, че не си отговорила, но приемам, че за теб липсата на отговор също е отговор ... така че ... спирам да питам.
Иначе ти можеш да се съмняваш в каквото си искаш - аз не се съмнявам, че правят разлика, щом етносът се упоменава изрично



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:28



Най-близката дума, за която се сещам, е уредба/устройство (втората условно).
Петкана, поправи ме ако греша



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 13:29.



Тема Хе?!нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 13:34



Това значи че като наричам българите "българи", значи нямам германците за хора, например?!



И аз съм ЗА българските роми да се нариат просто "българи". Защото те СА българи, макар и от различен етнос ( виж пак "нация" и това че нацията се състои от различни етноси)

Така че не знам защо е цялата тази тема.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 13:34



Уредба е думата, да.

Уредица обаче кефи.





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:44



Пак не разбра, чети бавно и внимателно!



Когато наричаш лицата от един етнос с тяхната дума за хора, дискриминираш останалите човеци от другите етноси, чието име не значи хора на съответния език. Българите се наричат българи и думата "българин" на български не е еднозначна с думата "човек".
Ром на цигански значи човек/мъж.

Сега разбра ли? (Моля се за положителен отговор!)

А аз съм ЗА да се казва гражданството и произхода. Както тук казват "норвежец от сомалийски произход организира трафик на хора", в Швеция пък казват "швед от иракски произход намушка с нож пенсионер". За яснота и обективност

Do what works or do what's right?

Тема Бре, какъв срам, да нямам елементарни познания понови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 13:55



ромски език



Аха разбрах, но не знаех че "ром" е дума на НЕбългарски, НЕнемски, НЕ английски и т.н.

"цигани" е събирателно за хора, които имат определен начин на живот, това включва и ромите.

"Роми" : На НЕбългарски и в ляво има и на още НЕ-езици





by himbeer


Ето малко за разликата в понятията, но е на немски:



Редактирано от himbeer на 25.11.10 13:57.



Тема Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано25.11.10 14:01



Аз не съм статистик и не мога да се изказвам компетентно за науката на професора- може би той (и неговите префесори от преди 40 год.) са (били) прави и наистина, че ще бъде такова демографското състояние на България през 2050

.

Но подобни мнения, като тези изказани от него в това интервю не са никак европейски (о, пардон, това всъщност е модата в Европа - справка Саркози!) и за съжаление са във възход в цяла Европа. Ние си имаме туке един Geert..., който е против исляма...

Моето скромно мнение е, че интеграцията и мултукултуризмът може и да не работят в сегашната им форма, но настроения базирани на СТРАХ (че ще се обезкултурят европейците (в частност българите) , ще бъдат асимилирани и outnumbered физически и т.н.т.) със СИГУРНОСТ НЕ РАБОТЯТ! Само водят до етническо напрежение и проблеми за всички. Също моето скромно и "обективно" (по-скоро базирано на спорадични наблъдения) и отдалечено мнение е, че "обезкултуряването" на българите си е съвсем техен избор и не са им виновни ромите! Представете си само майка да учи детето си: "виж, маме, това ромче как диша лепило и проси на улицата- така се прави, маме!"- АБСУРД. Вина за обезкултуряването ни като нация си е само наша, но разбира се, че е по-удобно да се обвинява друг етнос...

Всъщност ми е много неприятно и даже обидно (все още се числя към научните среди, макар и в друга област), че един професор говори така!

Заключение: За съжаление НЯМАМ решение нито за интеграцията, нито за намаляването на българите (освен, разбира се да родя деца, поне наполовина българчета, но те най-вероятно няма да са в България понеже така ми се стече живота), но съм АБСОЛЮТНО СИГУРНА, че насаждане на страх и омраза, НЕ Е РЕШЕНИЕТО!



Тема Мисля че решениетонови [re: skromna35]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 14:18



вече е в действие от няколко години



Истина е че много българи напуснаха България и разшириха/ват мирогледа си.

Сега има малка част 3то поколение и голяма част 2ро поколение българи извън границите на България и със същият този мироглед и начин на живот, който е значително по-широк и по-добър от старите поколения.

От това трябва да следва, че цялостното ниво на съществуване на българите е по-високо, което вдидига нивото и на най-ниската класа.

Когато българската средна класа живее като работник в Даймлер или ЕАДС, то ниската класа- в случая ромите, ще живее като " студент в Норвегия" например


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано25.11.10 14:27



ИМА!

Най-добра приятелка от училище- българка, която прие исляма (айде сега- ревнете срещу нея и скандалното й поведение!) и се омъжи за суданец. Живеят в Лондон от 12-13 години. Суданецът работи (не по специалността си разбира се, а съвсем проста работа) и си плаща данъците- да свестен човек е, но... на това ли му се вика интеграция??

Не пуска дъщерите си сами да ходят на училище (голямата е в про-гимназията), не им дава да ходят trick & treat на Хелоуин... Праща ги на неделно ислямско училище.... Общува само с други суданци. Мечтае си само как ще си постори къща в Хартум и ще си отиде там! Въпреки, че жена му и децата не искат да ходят при мръсотията и маларията за постоянно... Ми аз, на това не му викам интеграция. И познайте как е отишъл в Англия ( английски си знае от Судан естествено) - ами най-просто и лесно, като идващ от БИВША КОЛОНИЯ, като бежанец (въпреки, че е образован- има master по agriculture!) от държава с гражданска война! И познайте колко години живеят на социална квартира- ами 13! И мнооооооооого такива са "допуснати" в Англия.

Да не бъда разбрана погрешно- аз смятам, че човека има всичкото право на света да живее там, но че "нямало компромис" от страна на "голямата империя" (хмммм, имперските времена отдааааавна ги няма вече!) и че всички са щастливо интегрирани там просто не са верни!

Няма какво да обяснявам как са дошли в Холандия и защо толкова МНОГО мароканци и турци и как не само, че са ги "допускали", а са ги приемали с най-отворени обятия! И тях, и семействата им! Ама нали си живяла тука- знаеш го!

Редактирано от skromna35 на 25.11.10 14:47.



Тема Re: Мисля че решениетонови [re: himbeer]  
Автор skromna35 ()
Публикувано25.11.10 14:28



Последното изречение много ми хареса- дай Боже





Тема Re: Бре, какъв срам, да нямам елементарни познания понови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 15:17



"цигани" е събирателно за хора, които имат определен начин на живот, това включва и ромите.


Това определено е новина!
Аз досега смятах, че циганин е представител на определен етнос, но явно съм грешала.


Между другото, ти колко цигани познаваш, които наричат себе си "роми"? Аз един.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 15:42



Ти чула ли си британец да говори за "британските роми"

Британски роми няма.


Няма британски и не-британски индийци.


Но затова пък, за да станеш един от всички британци, отиваш в Хоум Офис и покриваш индивидуално ....да повторя....ИНДИВИДУАЛНО.... и целенасочено всичките изисквания на Великобритания като държава, които имат към теб.


Питат се за етнос или националност в началото, после те питат само да ти проследят процедурата.


Процедурата е за всички, няма такова нещо като привилегирован етнос или националност. Щом влизаш в тоя случай, канализират те и ако не си покриеш изискванията според закона, те изхвърлят на общо основание.


Разбираш ли, тук няма деление на нации и това онова, но то е защото няма привилегирован етнос или нация. Родените британци тук са със същите права, като всеки, който е станал току-що нов гражданин.


Но, за да станеш нов гражданин, си минаваш процедурите, покриваш си изискванията ИНДИВИДУАЛНО,.,...НЕМА ТАКОВА НЕщО, АЗ СЪМ СПЕЦЯЛЕН, АЗ СЪМ ИЗКЛючЕНИЕ.....


Щом закона го иска от теб, умираш или го правиш.

Като не го направиш, те изритват от страната като нередовен. И така постъпват с всички, които НЕ СА ДОБРИ ГРАЖДАНИ И НЕ ПОКРИВАТ ОФИЦИАЛНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ.


Сега схвана ли мисълта ми, или да повторя?


Ако това се случва в България и ако за циганите няма безплатен ток, заплащен на всички избори, майчинства, помощи и детски за сметка на българския етнос, без да са работили и един ден от живота си...ако това се случва в България, и България няма да има този ужасен цигански проблем.


Какво ще стане според теб, ако отрежат изведнъж привилегированите помощи за циганките, които не работят, и прехвърлят същите пари към работещите българки с деца?????


Какво ще стане според теб, ако парите за избори спрат да текат към циганите, и дойдат под друга форма към българите, например като данъчни облекчения, когато имаш второ и трето дете????


Какво ще стане според теб, ако циганите вече не ходят на киреча да избират турци и собствените си алчни лидери, ами само българите избират по почтен и нормален начин българските си лидери, белки некой от тях не е продажен и е поне малко патриот...да не верваш...ама айде да сме позитивни....



Какво ще стане според теб, ако всичко си дойде на мястото и циганите вече не са на киреча и немат тези безплатни привилегии, които НИКОЙ БЪЛГАРИН НЯМА?????


Само това да се промени, и много неща ще си дойдат на мястото...а после ще бъде много по-лесно да се засили държавата към нормално развитие.....


Лично аз съм убедена в тези думи и се подписвам под тях. Видях как работи тая схема в УК.


Нема привилегии бе! Разбираш ли, че нема! щом закона те иска така и така, и ако не покриеш изискванията, просто си аут бе!!!!!


Знаеш ли как ми се иска и в България да има такова покриване на законовите изисквания и наеш ли колко народ ще са аут от тая клета държава тогава????????


Гррррррррхххх....САМО ТОВА ДА СЕ ПРОМЕНИ, ЗНАЕш ЛИ КОЛКО щЕ Е РАЗЛИчЕН ЖИВОТА В БЪЛГАРИЯ ТОГАВА??????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: skromna35]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 15:58



Най-добра приятелка от училище- българка, която прие исляма (айде сега- ревнете срещу нея и скандалното й поведение!) и се омъжи за суданец. Живеят в Лондон от 12-13 години. Суданецът работи (не по специалността си разбира се, а съвсем проста работа) и си плаща данъците- да свестен човек е, но... на това ли му се вика интеграция??

Не пуска дъщерите си сами да ходят на училище (голямата е в про-гимназията), не им дава да ходят trick & treat на Хелоуин... Праща ги на неделно ислямско училище.... Общува само с други суданци. Мечтае си само как ще си постори къща в Хартум и ще си отиде там! Въпреки, че жена му и децата не искат да ходят при мръсотията и маларията за постоянно... Ми аз, на това не му викам интеграция. И познайте как е отишъл в Англия ( английски си знае от Судан естествено) - ами най-просто и лесно, като идващ от БИВША КОЛОНИЯ, като бежанец (въпреки, че е образован- има master по agriculture!) от държава с гражданска война! И познайте колко години живеят на социална квартира- ами 13! И мнооооооооого такива са "допуснати" в Англия.

Да не бъда разбрана погрешно- аз смятам, че човека има всичкото право на света да живее там, но че "нямало компромис" от страна на "голямата империя" (хмммм, имперските времена отдааааавна ги няма вече!) и че всички са щастливо интегрирани там просто не са верни!

Няма какво да обяснявам как са дошли в Холандия и защо толкова МНОГО мароканци и турци и как не само, че са ги "допускали", а са ги приемали с най-отворени обятия! И тях, и семействата им! Ама нали си живяла тука- знаеш го!






Ми браво на курвата, която е приела исляма, когато пет века дедите й са умирали, ма ислям не са приели

за едно безплатно жилище и един черен да й треска бебета!

Ако имаш такива приятелки, защо ли се чудя що си толко проста, тъпа и неадекватна??? и ти ли си такава, за малко облаги да си продаваш путката и гъза на всеки черен суданец?


баси, какво плюене е това върху булгарската държава.....това дедите ни какво са правили само и само да не приемат исляма, она отишла та се подгъзила на суданец за малко парици и бебета.......


Известно ли ти е защо черньовците налитат толкова на бели жени? известно ли ти е как се нарича това???


Знаеш ли колко, поне няколко десетки пъти съм имала предложения за брак от такива черньовци....и ЗНАЕш ЛИ ЗАщО щЕ БЪДА ПОСЛЕДНАТА КАКВОТО И ДА Е С БЯЛ чОВЕК, НО НЕ С чЕРЕН????? и в момента ми висят такива предложения за брак.....


Това се нарича обратна дискриминация, ти пак се разкоснпирира като тъпа, невежа и ужасно продажна жена, способна на всяка манипулация и подлост за пари и облаги!


Нормална бяла жена, с нормално битие и финансови възможности, с нормална кариера и нормално семейство НИКОГА няма да се събере с черньо!!! и черньовците го знаят, и дебнат уязвими беднячки, с разбита психика, бедни и просещи, по западните държави....първи в списъка с продажности са рускините, ъв коурс

Толкова рускини се ожениха в Египет, Сирия, Израел и Близкия Изток, а после си зарезаха децата и хукнаха по западните държави,....така си купиха личната свобода и достъпа до запада....продавайки си гените, културата, личността, гъза и путката и детеродните органи....



Това ли ти е идеала за граждански права и свободи????


Айде суданеца, че бил живял в колония, знаял си е правата, той какво търси на безплатна квартира, ами българката да ми кажеш чий голем,дебел и червен го търси със суданеца??????


Къде си, левски, къде си , Ботев....да видиш как внучките ти тичат да се женят за британски суданци за една безплатна квартира.....


тая требе да бъде пратена в Судан, дето да я ебат по племенния закон целото семейство, ма тоя род курви ще се зарадва и на такова гъзоподаване....то всичко им е наобратно, даже путката им е изкарана по червото навън от безобразно ебане с кой да е




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано25.11.10 16:01



Простачка!

Като не можа да кажеш нищо по фактите и по темата (понеже НЕ МОЖЕШ, ама да напомня- говорехме за това колко е "трудно" да се отиде да се живее в Англия, "многознайке"!) почна да псуваш и да използваш вулгаризми! ТИПИЧНО!

Нищо, нищо- давай, давай- доста хора ще отажеш да те приемат на сериозно...



Тема всичко вече е ЯСНО!нови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано25.11.10 16:05



С това си поведение и разбирания е вече ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО, защо вече НЕ СИ в Холадния- в нормална държава таква няма да търпят!



Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: skromna35]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 16:06



Когато цела Европа се е надигнала срещу ислямската инвазия и срещу циганското проклятие....


Когато хората са се настрадали от тея скакалци гнусни....


Когато папите още преди векове са ги анатемосали като гнусни адови изчадия, неподлежащи на нормален живот.....


Когато поне 5 века досега не са били "интегрирани" в нито една европейска държава досега.....


Когато фактите говорят и един професор даже го е разбрал, ТИ щЕ МЪЛчИш, ПРОДАЖЕН ГЪЗ ТАКЪВ, ПОДОБИЕ НА българска гражданка....излишно е да си продаваш изсмуканите теории на наивните четящи, хората са наясно за какво става въпрос!


И според мен, ти си ирини, защото приказваш същите приказки като нея! аз това го знам отдавна, но и сама ще се разконспирираш, ирини, сволоч такава гнусна и просташка комунистическа паплач!


Сама ще се разконспирираш, шило в торба не стои! хаха, ирини живеела в А'дам, хаха! китай, и как беше летеше от китай за франкфурт.....и беше тотално скарана с разликата във времето и географията, хаха...а сега показва и историческите си и културни бели мозъчни петна






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: всичко вече е ЯСНО!нови [re: skromna35]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 16:08



Мен ме търпят от 4 години легално в цела Европа, колкото и да ти е криво




А ти не само не си в А'дам, и не само не знаеш за какво става дума, ами си една долна и гнусна продажна лъжкиня



Ти не си видяла даже А'дам, намери ли къде е улицата с червените фенери, дай я тука на линк де, нали там живееш???? хахааааахааааа




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 16:11



Научаваш нови неща всеки ден - радвай се

Мен обаче няма на какво особено да ме научиш по темата

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 16:14



Аз като изброих различните аспекти на интеграцията .... При него явно липсва тази на личностно ниво, както и отчасти социалната, защото не общува с други, освен сънародници. Което го прави неинтегриран и в моите очи.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 16:20



Ама много добре си правят британците.
А представи си колко цигани дори не говорят български! Дори да го говорят, какво остава за писмено владеене, което им липсва поради нежелание да се образоват ...
Български едва ли ще научат като се движат само сред цигани и говорят на цигански, като не ходят на училище и изобщо не са изложени на езика. За мен такъв човек не е български гражданин, независимо от етноса - гражданите на една страна би трябвало да владеят официалния й език. Поне в някаква степен ... поне говоримо.
Противозаконните привилегии на база етнос в България са наистина дразнещи



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 16:23



А тя как реагира на този ярък конфликт в културите? Или е оставила своята култура и е приела неговата, та да няма конфликти?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 16:30



По-добре я попитай дали е приела да я ебат семейному, защото в исляма има такъв закон, специално в северна Африка е просто повсеместен....


Ожени ли се някой мъж, всички мъже от семейството ебат жена му в дните около сватбата...то затова сватбите са по цела седмица....


Питай я дали е била в Судан, и ще ти стане ясно за една безплатна квартира какво е правила тая курва....


Ей, направо не мога да повярвам, и просто не знам когато съм чела Записките и Ботев, за съшия народ ли говорим....



Къде са Ботев и Левски, сигурно се обръщат в гроба




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 16:36



Не знаех, че в Северна Африка имало такива обичаи - чувала съм го само сред цигани


Ти не се ядосвай толкова, всеки си поляга на това, което си е постлал. Кой на меко, кой на по-грубичко.
А чакай да те питам понеже си толкова на нож против чернокожите в случая - ти мислиш ли, че има свестни, интегрирани такива, нормални и добри хора?
И можеш ли да си представиш един такъв свестен, образован, добър, интегриран, нормален чернокож, който да е с бяла жена? Или междурасовите връзки са ти под един знаменател. Само питам, ако не искаш - не отговаряй.

Че има много африканци, които само точат - има, тук също сомалийците например негласно са на челно място (имат по 5-6 деца и си живеят от помощи, детски, ей такива работи), ама от политкоректност никой не смее да излезе с ясна статистика, все позамазват резултатите, за да не ги очернят много като група и да не навредят на онези, които не правят така. Но между редовете посланието е предадено ясно.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 16:48



Да, познавам такъв, и е толкова сладък, че направо ми иде да го изям.


Но на мен ми е ясно какво ще последва.


Познавам го от една година, ...изключително свестен мъж, инженер, доста време (повече от 10 години) са били колеги с партнера, и са отлични приятелчета.

Това обаче е различен случай.


Семейството му е богато, и не са сомалийци, а идват от Централна Америка. Дошли са преди 50 или даже 60 години, дядо му, които в бил слуга и черен работник, но е изучил баща му, който ...и така нататък.


Третото поколение, още си ходят по островите, но и определено не са от северна Африка, и СЪС СИГУРНОСТ НЕ СА МюСюЛМАНИ




После, той е бил изключително добър в училище и нататък, и е взел образование и работа със способности и лично участие...има невероятни проекти, и разбработки...в момента е на около 55, пенсиониран....за пръв път в живота си видях толкова образован, свестен и невероятен черен мъж!


Но дори и в това положение, едва ли някога бих допуснала нещо между мен и него, особено защото видях този човек поне 6 месеца СЛЕД като вече имах в живота си партнера....за мен просто не съществуваше дори въпроса за избор или колебание


Той непрекъснато ми дава насърчения и иширети, и симпатия, но аз не мога да отговоря на това другояче, освен също със симпатия...за мен не съществува нещо като " аз ти симпатизирам, затова ще те наеба и ще допусна нещо между нас".....


М, трудно е да се обясни, той е много невероятен човек, но това не значи непременно, че ще легна да се чукаме на първата секунда, и още по-малко значи, че имам амбиции да го оженя за себе си за безплатна квартира


Между другото, той е собственик на чудесна пенсия от БТ, и на голяма къща в нема да кажа кои покрайнини на Лондон


На бас се хващам, че скромната би си продала гъза и детеродните органи на секундата за него...без да се пазари даже....той е роден британец, нищо че е черен, и е образован, за разлика от мнозинството сомалийци, дошли с по един смотан колеж от Сомалия, и с ислямски изисквания


Мда, забравих да кажа, че е християнин и изключителна личност, толкова е добър....невъзможно е да се опише каква искрена симпатия изпитвам към него, той е невероятен




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 17:04



Не съм видял нито ти, нито съмишлениците ти да споменавате работещи начини. Само се оплаквате.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 17:08



Законът ти няма да промени нищо, а от предложението му си личи, че си нямаш никаква идея от причината циганите да имат много деца.

Такива като теб не се опитват да решат проблема, а да накажат лошите цигани.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: skromna35]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 17:16



Основният проблем на българите се съдържа в шопската поговорка "Не искам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". Мнозинството българи търсят някой друг да е виновен за окаяното състояние на държавата, и като го намерят са доволни. Не ги интересува състоянието да се подобри.

Това се използва много умело от сегашното лумпенско правителство, което редовно настройва хората срещу криминалните цигани, подкупните лекари, нищоправещите учени, неграмотните учители, алчните пенсионери. И после пак, може в различен ред.

П.П. Забравих подкупните съдии, наглите държавни служители, и т.н. Само милиционерите пропускат. Кой знае защо :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 25.11.10 17:26.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: |]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 17:19



нямаш никаква идея от причината циганите да имат много деца.


... което ме кара да мисля, че ти, вероятно, имаш!
Мога ли да помоля да ме светнеш мен, неинформираната?





Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: Petkana_Divata]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 17:20



Да, имам. Причината е същата, поради която българите преди 80 години са имали по десетина деца. А каква е тя, сети се сама.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: |]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 17:24



И аз бих имала много деца....много исках...




Но не се намери българин да поиска това с мен.

Ето, на 43 съм , и баща на бъдещите си деца не намерих, и не знам кого да обвинявам, така стоят нещата.


Затова, вместо да стоя сама кукувица, си потърсих другарче иначе, и се чувствам добре. Ако господ даде, може и деца да имаме....аз ще се моля и ще стискам палци.


Това не става насила, Ай.


Става, когато намериш някой да го иска заедно с теб.


Аз такъв българин не намерих, за мое огромно съжаление и разочарование.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 17:28



Ама и ти ли щеше да го правиш заради детските добавки? :) Очевидно според Петкана това е единствената причина да имаш много деца. :)

И какво общо има тъжната ти история с темата за броя на циганските деца?

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 25.11.10 17:33.



Тема Re: Бре, какъв срам, да нямам елементарни познания понови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 17:57



"Цигани" е определение, което е на ръба на допустимото изказване.

Означава
-"номадски" начин на живот,
-определена етническа група в обществото, която има своя култура.
- тези същите описани горе хора, които живеят на минимум екзистенц.


Всичко това като го събереш, можеш да впишеш и една чуждестранна бедна студентка, която не излиза от кампуса на университета- тя също би влязла в социалното определение "цигани".


Докато "роми" значи нещо друго, НО вписващо се в понятието "цигани".


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 18:01



Именно, във Великобритания и Германия (за Испания и Италия да не говорим) ИМА роми, които никой не разделя по етнос. Всички са британци, германци, италианци, испанци.

Смятам че в България това деление е умишлено и с политическа цел. И всички дяснорадикални, които пишат дори в тая тема са налапали куката наравно с всички роми. И така цялата система функционира. Когато има разделение на народа, погледите са един в друг и убягват много други важни неща.


by himbeer

Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:14



Гледай по-добре



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:17



Правилно решение - гледай си партнера, другите мъже са за други жени


Различната култура и/или религия може да се окаже сериозна пречка, разбира се.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: |]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 18:21



Хм да, за това не бях се сетила. Но наистина е въпрос на менталитет/мАнталитет( от риба мАнта

, която няма lat. mens)Кхм извинявам се


Мисля че сегашното лумпенско правителство ще закъса, когато хората си променят вижданията и менталитета се предвижи в посока останалите-европейски-народи.

Скоро четох в клуб Варна, имаше тема за паркирането/правилата за движение, за сградите, за отпадъците и т.н.

Мога да кажа, че през последните 10 години, откакто българите излизат зад граница, има огромен напредък във виждането на хората, в усета им за ред, справедливост и подреждане на приоритети.

Българите започват постепенно да се респектират един-друг, да респектират правила, без те да бъдат брутално налагани, да си знаят правата и да поемат инициатива.

Това става и с българските роми, макар и те да са една ниша на българското общество.


Мисля че българинът ще се научи да реагира адекватно на политиците и да бъде неудобен.

Тогава сегашното лумпенско правителство ще трябва да се вземе в ръце.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:33






Има и богати цигани, защо реши, че задължително живеят на "минимум екзистенц"? Пък и не е необходимо условие да си етнически циганин, за да правиш цигански работи. Например може да си чуждестранна самотна майка с едно дете, която да не работи, а да живее само от финансовите инжекции на правовата държава, в която е емигрирала, докато се пише явна защитничка на циганията и циганското поведение. Етносът не е важен в случая.
Също е напълно възможно един човек да е етнически циганин и да бъде пълноценно интегриран.
Иначе строго погледнато циганите са си етнос, за който са характерни определени неща (общо казано), повечето от които с негативен оттенък.
А циганията като социален конструкт ... всички сме чували изразите "циганска работа" и "ако не слушаш, ще те дам на циганката". Ти може и да не си ги чувала, не знам, аз говоря за хората, които са живели в България.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 18:37



Къде са? Махането на детските добавки ли? Редовно се учудвам от повърхностното мислене на мнозинството българи. При претенциите им за образованост.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:41



Странно - донякъде си прав. Навремето българите са имали много деца, защото им е трябвала работна ръка за помощ в обработването на земеделската земя, гледането на домашни животни, и т.н. Също тогава не е имало толкова разпространени противозачатъчни методи, както днес.
При циганите е аналогично - трябват им много деца, за да могат момичетата да джебчийстват и проституират, момчетата да крадат шахти и релси, абе да носят доход в семейството. Бебетата се продават, както видяхме дори и по телевизията. Но при наличието на толкова лесно достъпни противозачатъчни средства, сравнението с преди 80 години е смехотворно, но частично да ... Като работна и "работна" ръка. За цигани, толкова ангажирани в земеделието, които да имат по 10 деца, за да помагат в обработването на земята ... не съм чула да е толкова масово явление.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:42



Има цял клуб Цигани-Роми. Там погледнал ли си? И двете с Петкана пишем активно, и двете с Петкана сме давали куп идеи там.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 18:46



Има и богати цигани, защо реши, че задължително живеят на "минимум екзистенц"?

Те са "роми" - което значи хора от този етнос.


Също е напълно възможно един човек да е етнически циганин и да бъде пълноценно интегриран.


Няма "етнос цигани" . Думата "цигани" е характерна за изказвания, свързани със негативни случки с хора от друг етнос, които живеят като номадите.


Например може да си чуждестранна самотна майка с едно дете
Аз имам националността на мнозинството в държавата, в която живея, да не говорим за доходи- самотна майка не е критерий



Но ако е например, да това е минимум екзистенц, което не лепва етикет на самотните майки, за разлика от "бедни студенти" , което е нарицателно. ( защото студентите са във възраст в която са способни да се издържат, но на практика са финансово зависими)


by himbeer

Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 18:48



Именно, във Великобритания и Германия (за Испания и Италия да не говорим) ИМА роми, които никой не разделя по етнос. Всички са британци, германци, италианци, испанци.

Смятам че в България това деление е умишлено и с политическа цел. И всички дяснорадикални, които пишат дори в тая тема са налапали куката наравно с всички роми. И така цялата система функционира. Когато има разделение на народа, погледите са един в друг и убягват много други важни неща.




Не си ме прочела докрай, бе жена




Не ми пука за етноса, пука ми етноса да е граждански адекватен


Дреме ми на партенката и на дамската превръзка, че някой е циганин, когато покрива законовите изисквания и когато децата му се образоват и са пълноценни граждани, а той си плаща осигуровки, данъци и всички изискуеми неща, като съзнателен гражданин


Дреме ми за етноса, когато на улицата всички се чувстваме сигурни....


Какво ми пука на десния ляв прешлен отзад, ако циганите са нормални граждани и си пт, и са съзнателни, няма кражби, няма издевателства, няма изнасилвания, няма цигански сватби по 45 на всяка събота...знаеш ли колко цигански сватби преживях, живеейки между три блока в Младост....


Какво ме бърка, защото съм виждала и свесни цигани...ама масата цигани не са такива.....аз със свестните се разбирам и са ми първи приятели, и са ме защитавали от своите собствени етнически другарчета .....


Аз ти казвам, нека да видя, че масата цигани, критичната маса цигани, са свесни граждани....какво ме бърка цигани ли са, италянци ли са.....дреме ми на крачола....


Ма аз да плащам, а циганите да живеят на мой гръб, еми не си познала! аз да гласувам за нормални хора, а те да гласуват за кифтета, еми пак не си познала!


Аз да уча, да се трепя и да работя за стотинки, а после циганина идва наготово и имал бил права...а моите права къде са били дотогава?????? м????


Ми не става така, през кривия макарон.....знаеш ли какво ще се изцвърка през кривия макарон...това са скъпи социални и обществени експерименти на наш гръб бе жено!!!! НИЙ ПЛАщАМЕ ЦЕНАТА БРЕ!!!!


НЕ Я ПЛАщА ФИЛАНКИшИЯТА...ОТ ТВОЯ И МОЯ ДЖОБ ВАДЯТ ПАРИ ЗА ДА ДОКАЗВАТ ИЗМИщЛЬОТИНИ.....ЗАТОВА ДЕЦАТА НИ СА ГЛАДНИ, А БЪЛГАРИТЕ БЯГАТ В чУЖБИНА......



Не си измисляй други причини, само тая може да доведе и много по-силна държава до пълен крах! много бързо! пълно безхаберие и харчене на обществени средства, за да се реализира господ знай кой нов менгеле....това е подигравка с нормалните хора и бъдещето им.....за сметка на ненормалните....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 18:51



Как не ви омръзва да дрънкате едни и същи малоумия? :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 18:52



Разбира се- колкото е по-висока средната класа, толкова повече се изтегля обществото от калта.

п.п. Сега кажи колко са тъпи западноевропейците, защото отвориха границите и наизмислиха ЕС




by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 18:53



Личи ви, че пишете активно там. Личи и, че вместо да мислите, пишете. :)

Хайде у лево, квотата ми за спорове с идиоти за месеца свърши :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:54



Докажи, че са такива, просветли ни от висотата на твоите ум и познания



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 18:54.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: |]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 18:56



Ама и ти ли щеше да го правиш заради детските добавки? :) Очевидно според Петкана това е единствената причина да имаш много деца. :)

И какво общо има тъжната ти история с темата за броя на циганските деца?



Какви детски добавки бе човек!



Аз детски добавки не съм видяла в последните десет години...за какво говорим изобщо???? ти четеш ли се какво пишеш????


И издръжка не съм видяла от бившия за последните 4 години, просто не разбирам за какво се дръвчиш?????


Между другото, детето ми е отгледано като малък цар! да не би за съм взимала назаем, за да съм добра майка????


Тъжната ми история не е дори тъжна, а е трагична, като на много други българки!


Да намериш мъж за баща на децата си, е невероятен подвиг, и когато изобщо намериш такъв, дето 10 други са се вкопчили в него, вече ти е все тая дали е алкохолик и какъв е изобо, гледай историите на всички жени, пишещи наоколо и не наоколо....то стана да си късметлийка да намериш изобщо някой да си вдигне патката за тебе....те са до един безхаберни, некадърни, просяци, откачени, травмирани, наранени, стерилни, или даже престъпници и мафиоти....гледай Коко Динев и как е станал популярен да запложда бг манекенки и защо ли...ми то не остана читав бг мъж в страната даже за разплод бре!!!!


И какво се предполага, висиш на опашката да се молиш патката да се вдигне и за теб след 10 други на редичката преди теб и след теб....


Или търсиш алтернатива.....


За какво изобщо говориме, то нема въпрос, за да има отговор! Мъже в тая страна не останаха, и ако има някой по име да е мъшшш, то друго мъшшшшко освен името му нема




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: |]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 19:03




Хайде у лево, квотата ми за спорове с идиоти за месеца свърши :)


Аууууу, аз пък мислех, че ще прочета едно многоумие, родено от мисловния ти напън.
Очаквах повече от теб, разочароваш ме.
Но, от друга страна, защо пък се учудвам толкова, гледайки този одиозен подпис!





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 19:05



Циганите са бедните, а ромите богатите, така ли?



Циганите са отделен етнос, така както арменците са например. На теб А и Б не ти е ясно, но иначе коментираш Ю и Я

А защо реши, че пиша за теб? Мен не ме вълнува ти какво правиш, дадох ти пример за циганска работа. Но поне разбирам, че вече не ти е актуален въпроса от 2004 дали немска институция ще ти издаде български паспорт

Иначе думата циганин си е съвсем нормално название на един и същ етнос в много европейски държави. Дали думата води до негативни асоциации е изцяло резултат от действията на представителите на този етнос. И да се преименуват на роми, със същото поведение и тази дума ще се натовари със същите асоциации след няколко години.
В момента румънец тук е доста негативно натоварена дума в определени контексти, както и рускиня, млад турчин, сомалиец. Това не означава, че думата сама по себе си е обидна, а че част от лицата от тази група, с действията си са довели и до такива асоциации.
Значи всеки път, когато названието на един етнос се натовари отрицателно по вина на представители от етноса, да сменяме името?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 19:08



Циганите са бедните, а ромите богатите, така ли?
Понякога се чудя как връзваш връзките на обувките си

От къде го изсмука тоя извод?

Казвам че разликата между "роми" и "цигани" е самият тон с който се говори, дори не е свързано с контекст.

Както "България" и БълХария"

Сега схвана ли?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 19:17



Ами нали живееш в германия, не си ли чула с какъв тон говорят немците за БълХария?



Да не споменавам немците, ами холандците? м?


И каква е разликата между един тон между България и БълХария, като това и с интонация добре се казва, а написано просто вади очите?? м?

Какво ми дреме една буква разлика, смисъла доста отдавна се размива по много брутален начин


ТИ персонално, къде виждаш разликата между двете, че аз вече не я виждам? жъди така добра и ми обясни, щото аз вчера излезнах от тая държава и нещо съм се объркала сигурно....



И по каква причина ти още я виждаш, разликата между България и БълХария...дали щото не си живяла и работила, и съществувала скоро в БълХария???? м?


Като си отговориш на тея въпроси сама и пред себе си, тогава се върни пак тука с нас да говориш.....



В каква България си живяла, и от каква БълХария си избягала, и защо...и какво те държи в Германия...и защо си патриотка от далеч, вместо да идеш в самата БълХария да гладуваш, да драпаш и да си мръсна заедно с любимите си цигани и да им береш гайлето....

То много лесно, да си патриот отдалече ...я ме виж сега, откак емигрирах, колко съм патриотична и родолюбка




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 19:18



Аз съм на противоположното мнение. От косвените ми наблюдения си вадя извод, че лумпенизацията на населението прогресира. Един от признаците е изборът на все по-популистки партии. Друг признак е понижаването на качеството на доскоро уважавани от мен вестници като Капитал и Дневник.

Лошото е, че повечето българи, живеещи в страната не забелязват промяната.

Иначе, много бих се радвал ако греша, а ти си права.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: |]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 19:28



Хм аз се оглеждам в хората. Но признавам че нямам впечатления от качеството на доскоро уважавани от мен вестници като Капитал и Дневник. , там даже не мога да направя сравнението.

Наистина нещата стават много бавно.

Аз мисля че " промяната на буквалната картинка" ( разбирай онези смущаващи неща, които се виждат по българските улици) не са належащи толкова средствата, а самата нагласа на хората.

Ако тия хора имат нагласа, която води до нещо градивно, ще се промени и политиката.

Затова виждам като единствено решение "ученето на адекватни реакции" на населението.

Аз имам лични наблюдения при хора живяли в България, после в Германия и след това обратно в България. Ако тази промяна в хората е масова, то има надежда.

Иначе е истина, че е много лесно да спуснеш един глуповат човек по скалата надолу- той става по-глупав по инерция. Несъмнено ще има и такава част от народа. Дано с поколенията тази част да е по-малката.


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 19:52



Добре бе Химбиир, ти по паспорт сигурно още си българка.


Като си толкова ербап, що не се върнеш да помагаш на циганите, които според теб са онеправдани?

Света Тереза и нещо повече, света Химбиир, просто си намерила призвание, като те гледам какви ги пишеш.


Поживей между тях, нека те пооизнасилят, нека те поо...ограбят...нека ти метнат неколко дечица да ги гледаш на социални помощи и нетски надбавки....прошу извиненья, исках да напиша детски надбавки....живей в кулибка от картон и нека ти идват всяка вечер по десет шофиора на градски автобуси да ги забавляваш и да те ебат ...за малко екстра инком....защото така живеят циганките....па нека да те учем после как ще ги описваш, м????


Значи, да проповядваш от германия високи принципи не е грешно, освен ако никога не си го живяла.


Аз те съветвам, върни се в БълХария, поживей така 15 години, може и повече ...ний ще чакаме тука търпеливо....върни се в тоа клуб и ни дай меродавното си мнение, ама СЛЕД БълХария, а не ОТ Германия....






Как съм сигурна, че няма да го направиш...




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 19:55



Аз всеки път се чудя как връзваш връзките на обувките ти. Ама като пишеш малоумия, човек трудно ще зададе умен въпрос


Как успя да "чуеш" тона ми в писмен текст? Името на етноса си е име. "Казвам" го със съвсем нормален тон. Ако искам да ги обидя, ще напиша мангали.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 20:05



Ако можех да се телепортирам за да спазя срок, можех и да съм. Но мисля че това не е решаващо.

Искаш да кажеш, че престъпността в България е по-голяма отколкото в Германия, за Великобритания не знам. И българите ли са започнали да погребват по 10тина новородени бебета в дворовете си и да замръзяват във фризер 2 годишни деца?

И т.н. сега имаме и нов случай, стават все по-креативни


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 20:10



Ми те и циганите стават креативни, ма как да го забележиш от Хермания това ти




Освен това, хермания има 60 милиьона потребители от поне 30 националности, а БълХария има не повече от 6-7 мильона от не повече от 3 етноса...


Ама има ли джурналисти да пишурковат и да джуркат...за БълХария .....защото за Хермания има много такива, а кой пише за БълХария????? самите цигани ли, за собствените си престъпления?


Що не се върнеш, както предложих по-горе, роди няколко циганета и стани майка Айше знаеш ли как ще ти ръкоплескаме и как ще те обичаме и уважаваме? и какво те спира, херманско гражданство ли, или финансови причини? М?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 20:17



В момента емиграцията ще ми е трудна, дори ако ставаше въпрос за Франция или Испания.

Между другото сега е ред да имам и едно тъмнокосо отроче и ще е супер

Така че нямам нищо против южняшкия тип

Мисълта ми беше, че ти бягаш от нещо- престъпността, което го има и във Великобритания. А не търсиш своите градивни интереси.

Между другото, ако бях останала с бившия ми, щях да живея в България ( той не искаше да живее в Германия, живя няколко години). Щях да живея там и да имам 2-3 деца и нямаше да имам абсолютно никакви класови сътресения.

Така че не се виждам и в твоето описание на хипотетичната постановка.


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 20:26



Но на практика, отказваш да се върнеш и да живееш остатъка от живота си в БълХария?


Няма друга възможност да разбирам отговора ти.

Да или не, според мен е не.


Приключихме спора според мен




Така, наготово и на теория, си много ербап.....кога се стигне да се върнеш към бг паспорт и държава, и да живееш на реални бг доходи с реални бг деца по паспорт, циганета или не на кой му пука и руси да са , малко подбягваш не ами


Що не се върнеш в БълХария да си гледаш детето, нали баща му е бг гражданин и ти си патриотка, и според теб БълХария си е супер, а ние не сме прави да нападаме цигани и да сме негативни, и всичко й е окей на БълХария? м?





Да де, ние не сме прави, ама ти си стоиш в хермания и си много умна и сведуща оттам


Върни се в БълХария......живей там ПОНЕ 15 години, ожени се за циганин, гледай си децата на детски надбавки и цигански екстра инком, и ела тогава да говориш пак тук.....ние сме отворени по Фапроса




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 20:29



Казах горе че моята емиграция няма връзка с положението в БълГария.
Дори да ставаше дума за емиграция във Франция- това пак е невъзможно в СЕГАШНИЯ момент.

Между другото майка ми сега работи в България, до преди няколко години работеше в Германия. Не бих казала че живее зле




by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 20:36



Е как ще живее зле, щом работи и щом не я изнасилват за екстра инком




Да не говорим, че няма дребни дечица вече


А така, наготово, все пак, ако решиш да размислиш за мъргаво чаве...нали знаеш, винаги моеш да се върнеш, но ний не се съмнясваме какво решение ще изложиш публично все пак


То е безпределно ясно, при толкова Хансовци наоколо, да не си луда да забременееш от поредния мургав сънародник????

Да те поебе може...кой се отказва от разнообразие....ама в крайна сметка, басирам се, че няма да си осереш шансовете с мургаво чаве както искаш така го разбирай


Ей, Химбиир...и аз съм видела свет ей!


Требе да си най-тъпата кратуна и крава, да се подредиш отново с българин, а па с мургав българин....требе да си малоумна, и ти го знаеш, и аз го знам!

Еби се, забавлявай се, но само толкова




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 20:42



Както вече казах, наблюденията ми са косвени. Освен с роднини и двама приятели, не поддържам връзка с други хора в България. Не познавам и хора, върнали се в България.

Дано да си права.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Тоз осеменител ми се чини подходящнови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 20:43







Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 20:49



Требе да си най-тъпата кратуна и крава, да се подредиш отново с българин Смятай ме за абсолютната крава тогава



Бре, аз се чудя ( и на още една съклубарка 1 мъж белгиец 2 българин) които казвате че на тези мъже все жените им били виновни. Само аз ли попадам на нормални? Или подавам правилния "пинг" и ми отговарят със съответния "понг"

Сега се сетих за едно семейство - майката българка, бащата- небългарин- детето на 10 год.

Ще се местят за Коледа в България, училището на детето е уредено, работата на майката също. Бащата ще просперира чрез мЕнталитета на етноса ( питай Митре )

И не бих казала че ще имат класови сътресения в България, или пък да попаднат в твоята разиграна тук схема


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 21:59



Ний пак ще си говорим, след 15 години



Затова ти казах, еби се, върни се в БълХария, направи си мургави чавета....ела след 15 години пак в тая тема, пак в тоя клуб...ще си поговорим открито, без резерви....


Напусни Хермания с хансовете, хвани мургав сънародник, намери си работа в БълХария, аз нямам против....имай си чавета...... ама не стой междувременно в Хермания все пак, месторегистрирай се поне в БълХария.....



И след 15 години ела пак, аз ще те черпя нещо за приятен разговор...нямам нищо против...нали, всеки зад позицията си


Мойта позиция, тук, а твойта - там, в БълХария. Аз така разбирам нещата да са справедливи.


Не става от Хермания да риташ за българските цигани, според мен.


Отиваш да живееш в гето. Жениш се за циганин, раждаш чавета. Взимаш му фамилията. Дават ти се полагаемите детски надбавки. Живееш като другите циганки. Аз така разбирам нещата.


За да говориш от твоята позиция, не става да седиш в копринена пижама в добре отоплено жилище с прилични хермански доходи и да съдиш нещастниците, дето са се изнесли от Циганска БълХария и даже да им се сърдиш.


Еми не става просто!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 22:06



да съдиш нещастниците, дето са се изнесли от Циганска БълХария и даже да им се сърдиш.

Имам против изопачаване и преиначаване на нещата. И манипулация на общестжените междуетнически/ човешки настроения. ( виж съдържанието на темата си- най-отгоре, цитата от статията)


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 22:25



Няма как да знаеш това от Хермания




Знаят го САМО хората, които ПОСТОЯННО живеят и работят и съществуват в БълХария


Затова взимам мненията ти НЕсериозно, ще ме извиниш....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 23:24



Жениш се за циганин, раждаш чавета. Взимаш му фамилията. Дават ти се полагаемите детски надбавки. Живееш като другите циганки.

Неееееееееееееееееееееееееееее
Не си в час! Женят се със "свещена клетва", но не и официално, тя се води "самотна майка" и взима помощи като такава. Така правят циганките.





Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 23:38



Нееее, циганските сватби имат друг статут, те не се подписват в гражданското, ма траят по поне три дни и се яде и пие и танцува, и се ебат като зверове



Аз не говоря за подписване в гражданското, нееее! Химбииир няма да има тоя късмет или тоя НЕ-късмет, знам ли как ще го наречеш

Нека се ожени за циганин по тяхната процедура и нека схване за какво иде реч и каква култура защитава, и нека види с очите си за какво ритаме тука и от какво се възмущаваме, ма аз нЕмам НИщО ПРОТИФ


Ма нека ги пипне, види и нека й се наръга между краката....ма нека й прави мургави чавета...ма нека виси по социалните с чаветата, ма нека проси и нека чаветата измират...ма нека й се каже, тука ма путко, тука ма, още неколко са си платили да ти се изредят...ма нека заработва до сутринта с автобусни шофиори, аз какво...аз немам нищо протиф....


Ма нека после иде пак в Хермания при хансовете...па нека пак я погледне някой...ма нека после разправя колко са лоши в българската държава.....ма нека си смени паспорта....


Аз какво.....аз само не искам да имам нищо общо с такива хора, па било то и по паспорт....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 23:42



Химбииир няма да има тоя късмет или тоя НЕ-късмет, знам ли как ще го наречеш

Да ти кажа, малко ме съмнява. Поодъртяла е. Те ги вземат на 12-13, плюс това на чаршафа няма да има кръв и ще стане побой.



Мисля, че дъщеря й е доста по-атрактивна, та може да даде нея.

Редактирано от Petkana_Divata на 25.11.10 23:43.



Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 23:44



Ши я зимат, ши я зимат, за хермански паспорт ши я зимат




После, и да не я оженят, е все пак женят и по-дърти, не бой се, само че ги женят ефтинко.....ама винаги могат да я продадат за малко печалба кеш

Не че ще е за много пари, образованите българки живели в хермания не се ценят много, ама за ебане с шофиори до сутринта на опашка групово ще става




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 23:51



Ау, да....м...малко си изхапах устата




Ем....Бимбиир, ако изгадняхме, извиняваме се....


Не ми е било за цел да се подиграваме и да гаднеем, исках да ти дам идея какво противно нещо защитаваш....


извинявам се публично, ако съм прекалила. При все това, намирам темата за реална...просто изгадняхме май в обясненията




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано26.11.10 00:07



Темата е реална, положението е гадно, госпожата не знае, за какво говори. И не само тя.
Аз /все още/ живея в това, то е част от моя ден, те са тук и са навсякъде. С данъците, които плащам, отглеждам като нищо три чавета, вместо да гледам собствени деца, а оттам тръгнахме. Ами за тях не ми се дават, съжалявам.
Те са долни, гнусни, нагли и да, те са расисти. Те ни мразят. Защо трябва да ме е грижа за тях при това положение?
Тяхната омраза мога да я видя. Защото те са тук, при мен, а на вас са ви далечни.
Мога да видя тази омраза в очите на просещо ДЕТЕ, което си пази чашка с пикня, за да те залее, в случай, че не му дадеш пари.
Виждам тази омраза у всеки изнасилвач на 80-годишна баба, виждам я у всеки крадец, който, след като опоска къщата, не пропуска да се изсере отгоре на масата. Това тук е ежедневие.
Виждам тази омраза тук:



Не бойте се, ще я видите и вие. Уредените държави, в които живеете, са такива благодарение на факта, че още през средновековието са намерили начин да се избавят от тези хлебарки. Те са намерили подслон тук, защото българите сме гостоприемни и толерантни. Но предвиждам, че процесът е обратим. До няколко години Европа ще пищи. Смятам да сме живи, смятам, че този форум още ще го има и архивите ще се пазят. Тогава ще чакам извинения от субектите, които си позволиха да коментират моята класа, както и да ме наричат малоумна.



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 01:18



Не знам за Хансовци, ама с Хасановци от Турция е пълно там



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 01:29



Хубаво, де - не си емигрирала заради положението в България, ама Роксана те пита дали ще се върнеш от патриотизъм и другите там причини


Няма да се върнеееш Ти дори не знаеш какво става в България, изобщо не си в час. Но пък си представям каква уста ще зинеш, ако заживееш там насред гетата с любимите ти цигани и се обогатиш културно.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 01:31



Роксана, много се смях с постовете ти днес - много директно си казваш нещата точно такива, каквито са



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 01:41



Субектите тогава ще са се скрили в миша дупка от срам, така че извинения от такива не очаквай

Ще ти остане удовлетворението, че си имала право през цялото време.
Европа ще пищи и пак ще си уреди въпроса така, че лица с неприемливо поведение, да стоят по-далеч. Както и преди. Не мисля, че западноевропейците са толкова прости или им се издържат паразити
Ей, виж какво става с крайно десните партии и възхода им из цяла Европа?
Защо са във възход? Не защото са много хубави, а защото имат правилната платформа и заемат позиции по въпроси, които горещо вълнуват гласоподавателите.
Уцелват точно там, където много боли и ... получават реакция. Аз се чудя защо умерените партии още се мотаят да се заемат с този пиперлив въпрос, вместо да се чудят как така крайнодесните печелят симпатии.
То и в България има ли друга партия освен "Атака", която да се занимава активно с тези проблеми?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 02:09



Не става от Хермания да риташ за българските цигани, според мен.

Не става, я, но така е най-лесно. Трябва да си поживял покрай тях, да си се сблъскал лично, да си усетил ... че да можеш да казваш, че българите са лошите. Невъзможно е хора, които нямат личен опит, да бъдат обективни в случая


Тези, които сега живеят в България или са живели там до няколко години назад - те имат много свеж поглед. Другите живеят в някакъв измислен свят
Циганската страст към изнасилване, измъчване и убийство на пенсионери в домовете им за 10 лева се прояви и върху родителите (лека им пръст) на един мой близък приятел, от малкото, които още са в България А колко още пенсионери си отидоха от този свят по този начин ...
Трябва да си МАЛОУМЕН, за да защитаваш подобни изроди, които правят такива неща с възрастни пенсионери и изобщо с друго човешко същество. Но ... гледам в темата си имаме и тяхна защитничка от странство ...

Do what works or do what's right?

Тема Ай ся, некролозинови [re: !Roxana!]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано26.11.10 04:14



тая държава е просъществувала 1300 и кусур години, дойде проф. Иванов и я "закри" за има-няма 40 години


По манга-темите няма да взимам отношение, да'н съ изложа, там леко бия към скинхед, така че - млъквам в аванс
Това, което професорът иначе казва не е далече от истината, но то е проклятието на всяка демокрация - истинската интеграция, настъпва едва след културна асимилация на една от двете групи, всичко друго е само лакиране на нокти.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.11.10 09:53



При мен патриотизмът има друго място. Ако емигрирам в България - както би станало преди 8-9 години, щеше да има общо с мои лични планове, а не с патриотизъм.


by himbeer

Тема Re: Ай ся, некролозинови [re: Cruiser]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.11.10 11:59



Дон Рамоне, тук само ще си изкажеш мнението бре




Нема да убиваш, нема да осакатяваш, на никой нищо лошо не правиш...мнение си имаш, айде па сега ти имаш граждански права все пак....според мен изказването на една гражданска позиция си е абсолютно и неоспоримо твое право


Професора просто ти дава фактите, нищо не закрива професора. Това му е била науката, да изчисли и да събере две и две. За това е учил, дето се вика

Склонна съм да ти повярвам за истинската интеграция, и май тъпите цигански професори ни биха по въпрса с интеграцията

Но има и друго. Те са неспособни да са лидери на една държава, просто нямат съответната култура. Даже да ни асимилират и интегрират, държавата ще пропадне, водена по тоя начин.


Според мен, територията на България ще бъде разпределена между съседните страни, или завладяна от по-силна и мощна страна, която се наеме да се занимава с циганската асимилация, ма и тя ще се провали....не си ли забелезал, че никой не иска да завзима България в последните 20 години, ако че държавата е безпомощна като пеленаче




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.11.10 12:04



При мен патриотизмът има друго място. Ако емигрирам в България - както би станало преди 8-9 години, щеше да има общо с мои лични планове, а не с патриотизъм.



Дам, мила, ама с всичката ми симпатия....не е само декларация....аз ти симпатизирам от много отдавна....СЛЕД МОМЕНТА НА ЗАВРЪщАНЕТО ТИ... двата момента ще се смесят.

Ще ти се наложи да си заемеш отново партиотичните позиции и мнения, въпрос на оцеляване е. Личните със сигурност ще ти останат на заден план, знаеш ли защо? ленин е казал, битието определя съзнанието....ще ти се наложи първо да оцеляваш в СЯКАш СЛЕДВОЕННА ОБСТАНОВКА....и време, ресурси и енергия за лични планове няма да имаш...пари още по-малко....защото циганите паразитират върху всичко, а ако избщо стигне нещо до теб, то ще са трохички....знам как ти звучи....


Детето ти и ти ще гладувате, изнемогвайки, на съсипващо ниски доходи....това е с абсолютна сигурност.....за какви лични планове да говорим, ако първо се чудиш как да не умреш от глад?????


Абе ти се върни и поживей там, не ти давам повече от 6 месеца да изхвърчиш обратно с истерични и ужасени крясъци




Особено щом си загладила косъма на немско качество и удобства, и бюргерски маниери и привилегии




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.11.10 21:49



Не искам и да знам къде ти е патриотизма, но думите и действията ти не съответстват на ролята, която си избрала за себе си


Разбирай го така - не си в позиция да критикуваш хора, които до скоро са живели в България, че се възмущават от ставащото там. Тъй като стана ясно, че нямаш никаква идея какво става в България, но си живееш с някакви старовремски наивни схващания. Разбрахме, че обожаваш циганите и винаги ги оправдаваш, но хората с опит от България не споделят мнението ти. Точка.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.11.10 22:10



но думите и действията ти не съответстват на ролята, която си избрала за себе си

Мисля че ти трябва по-широк мироглед ( меко казано

) за да имаш поглед над повече роли, та и моята да обхванеш

Тук става дума за един кръстопът,на който хората избират посоката към онова, което искат.

Ако българите искат нещо за себе си, да го направят. Но явно те искат нещо не за себе си, а за българските роми.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано27.11.10 14:12



Химберке, понеже се досещам кой е сегашния ти приятел....Господ да ти е на помощ...





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.11.10 18:35



И аз мисля, че ти трябва по-широк мироглед, за да разбереш написаното от мен



Do what works or do what's right?

Тема Вижте това!нови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано29.11.10 03:06



От 9:47 нататък





Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.11.10 10:07



То цялото трябва да се гледа, не само от 9:47 нататък.
Може би слепите ще прогледнат?



Do what works or do what's right?

Тема Re: Вижте това!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано29.11.10 13:04



Малии...




Изгубиха ми се думите.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор skromna35 ()
Публикувано01.12.10 22:12



Е, изгледахме го цялото. Е, и?



Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано01.12.10 22:35



Ти считаш ли това за нормално? Ако да - добре ли си съвсем?





Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.12.10 00:46



Петкана е написала това, което си помислих и аз.

Направо ...

Но пък хора всякакви, явно това за теб е нормално

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.12.10 12:35



Аз отдавна твърдя, че скромната не живее в А'дам.

Това е типично българска реакция на човек, който никога не е излизал от България.

Нема начин да живееш в А'дам 7-8 години, да нямаш мнение по такъв въпрос и да извадиш такова изказване по повод такива неща.


Психологията, културата, вярванията и навиците на човек, живял дълго в чужбина, се променят драстично съгласно географското място, хората наоколо и битието. Не виждам изобщо подобна промяна в скромната, на която подобно твърдение не й говори нищо.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.12.10 12:45



Не съм съгласна! Има много блейки, които и в България са били блейки, и в чужбина си остават блейки! Капсулират се и грам не попиват от цивилизацията покрай тях. Това са например онзи тип, дето общуват само с други българи и изобщо нямат идея какво става в обществото покрай тях.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.12.10 13:23



Виливар, според нейните собствени думи е била ИТ за последните 7-8 години в А'дам.


Аз познавам хора оттам и ти казвам, че в такава интелигентна среда не може да просъществува такова дърво като скромната.


Разбираш ли, просто нема да я ътрпят и пет минути, нали знаеш колко са изобретателни точно ИТ-тата.

В мига, в който я надушат, че е дърво, ще излети завинаги от професията.


Няма ИТ да не е е свестен, защото тази професия изисква мислене и отворен и податлив ум.


Скромната е пълно мисловно и интелектуално дърво, виж и изказванията.


Изобщо не споменавам спецификите на професията, и типичните изкривявания. тя ги няма, тя има други, които ми напомнят повече на махленска клюкарка.


Да не споменавам как от години публикува не-активни линкове. Ама това тотално не би го направил никой в тази професия, тази професия се занимава с цъкане на мишката и е ТОТАЛНО невъзможно някой да остави след себе си такъв срам.


И като събереш две и две, какво се получава? че интернет е много удобен за суетни лъжци, които даже не знаят как да лъжат....то и за да лъжеш, малко от малко требе да имаш пипе




Не споменавам практическия опит от живот в конкретната страна, който очевидно й липсва. Еми не става да й се вярва!


Погледни как говорят Дрийми и ти, и Химбиир за дребни нещица от всекидневието си....невъзможно е да не си споменеш, особено когато описваш нещо или обясняваш нещо.


На скромната й липсват такива дребни детайли от нормален живот в съответната страна.

Ако щеш, липсват й дори малките думички, когато не ти идва подходящата бг дума веднага на езика и я намираш на езика на гостоприемната страна....няма такова нещо, няма го речника на експат, няма го отношението, културните разлики, шлифовката на друга социална среда, опита от живот в интернационален град...виж я какви дървени и просташки мнения дава.....


Казвам ти, тая е шментарджийка като ирини, и ми запомни думите, аз дори не изключвам мисълта това да е ирини, и да пише с много никове, това е типично за ирини. Както и горното мнение от ника скромна, пак е типично изказване за ирини.


И нееднократно повтаряната позиция на ирини относно циганите и демографския проблем в България, със съответните скандали в клуба на чужбината.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано03.12.10 10:02



Няма ИТ да не е е свестен, защото тази професия изисква мислене и отворен и податлив ум.
------------------------------
Ами тогава кажи нещо за джеймса


А аз познавам лично няколко цървула ИТ



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.12.10 16:13



Джеймса не е ИТ.


Ако някой те е лъгал, че Джеймса е ИТ, значи си се хванала.

Джеймса, по негови собствени думи, въртял някакъв собствен бизнес. Какъв, питай го него.

Че има боклук, има. Но типичния ИТ професионалист, който от дълги години работи това, е типичен случай, а не изключение.

Нямаш представа колко е сериозна отсявката, и по-добре, че нямаш.


В началото може и да попадне някой по погрешка на такова място, но няма как да остане дълги години в тая професия.


Това го казвам изключително сериозно, и се надявам думите ми да са ясно и недвусмислено казани и разбрани.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор skromna35 ()
Публикувано03.12.10 23:53



Много правилно!



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано03.12.10 23:57



Роксана е пълна .....- вижте й само изказванията! А колко е самовлюбена сааааамо...... Изобщо не може да се справя дори с МИСЪЛТА за конкуренция..... Ама то на стари години май така става.... винаги има по-млади и по-умни.... и по-успели и най-вече живеещи сега това което тя е имала преди..... И нищщо не може да са енаправи срещу ВРЕМЕТО.... мдаааа



Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано04.12.10 01:56



винаги има по-млади

Това е факт, това е смисълът на продължаването на рода.
В този ред на мисли, предполагам, че и от тебе има по-млади. И по-умни дори. Затова не злобей.
Дъщеря ми със сигурност е по-млада от тебе и по-умна.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.12.10 10:14



Хахаха ти се изказа



Хахахаха


п.п. Дано природата си е свършила работата и е игнорирала глупостта (ти)


by himbeer

Редактирано от himbeer на 04.12.10 11:21.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано04.12.10 15:23







Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано05.12.10 13:13



За Джеймса, знам че в момента не е ИТ, но преди години е бил (по негови думи).Също твърди, че е бил преподавател в СУ.(горките студенти

)
Сега се е кротнал, защото е влюбен и любовта му е взаимна.(не съм аз потърпевшата, опазил ме Господ)

За ИТ кадрите, както във всяка професия има и интелигентни има и тъпаци.
Преди време имах неприятна случка с един такъв.(българин естествено). Та бяхме се уговорили по телефона да ми донесе нещо, за цената се разбрахме $100. Та идва в къщи цървула и почва да се пазари за $150.Естествено, не го огря да ме излъже....цървула



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.12.10 14:01



За Джеймса, знам че в момента не е ИТ Кой ти каза че не е?

Да му забраня ли да се логва от моя компютър когато е взел много отпуска наведнъж? И да изхвърля оная ненужна дрънкулка, произвеждаща ненужни цифри с които се логва


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано05.12.10 14:11



Ами той самия написа преди време в бвч, че преди години е работил ИТ, но сега работи друго.


Да се логва от където си иска. Трябва ли да ме вълнува това?



Тема Всъщностнови [re: Petkana_Divata]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано05.12.10 15:43



Дон Цеци не е от сиганския етнос - бил е осиновен от сигани.


Какъв провал ... ай ай, сега срам ли те е от себе си?



Тема Викашнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано05.12.10 15:45



сиганските СВАТБИ са мираж някакъв, понеже не се женели...





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.12.10 18:05



"Викам" на 12-годишна възраст не сключват граждански брак. Ти какво "викаш"? Че сключват?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Всъщностнови [re: jamie]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано05.12.10 18:17





Що да ме е срам от себе си пък? Да не съм брала аз джилезуту? Или пък дъщеря ми?
Дон Цеци по етнос може и да не е циганин, но по манталитет си е чист мангал. Освен това, доколкото помня, не коментирахме него, а деянията на класния му син, да уточня, по етнос джуреевец.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.12.10 22:18



За да се логва от твоя компютър, ТИ си му дала пароли, разрешения и акаунти, което е адски идиотско и за което съм сигурна, че вече си чукаш главата в комина.



ИТ, който се уважава, не използва такива номера, позволявам ти да питаш Киро, ако на мен не вЕрваш.


Аз съм го правила, но с познавателни цели (което също не ми е извинение). И не съм мамила хора, а съм го правила на моя глава. Разбира се, било е преди години. Сега интересите ми са други и това не ме интересува.


Химбиир, става ми жал за тебе. Толкова ли не намери свестен мъж еба си в цела Европа, та налетя на тоя боклук и измет???


Божке, ти усещаш ли се как забатачваш живота си, жено?????


Но....ще си замълча, а ти си бий главата. Няма да проумееш, преди да те цапне самата истина между очите. Дотогава, когато някой ти го казва отстрани, ти ще взимаш бойна поза. Аз с теб няма да се карам, само ще ти гледам сеира, наречен Джейми, и разпърдяните му ИТ скиллс, дето не може да ги продаде на никой, та затова работи нещо друго.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.12.10 22:28



ТИ си му дала пароли, разрешения и акаунти, което е адски идиотско и за което съм сигурна, че вече си чукаш главата в комина.

Много мило за това че се притесняваш за мои пароли


Но не си разбрала. Той се логва с негови пароли. Все пак не аз работя за ХХХ ХХХХ Булгериа


За мъжете пак ти казвам- каквото посееш, това жънеш. Аз лично имам много по-малко стрес с български мъже, защото са по-гъвкави.

Ти като българска жена сигурно имаш също по-малко търкания с британците, защото си по-гъвкава. ( колкото и много културни различия да имате)

Но май все още не си се запознала отблизо с британките и затова не знаеш собствените си плюсове


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.12.10 22:45



Ми знам, че няма да ми повярваш, но работя основно с британки. Жени. Лейдис, ако не си ме разбрала още.


Много са си окей. Не знам какво не им харесваш.

Тук може да лъжеш колкото си искаш неграмотно, който разбира, знае за какво говоря.


Не само си му дала контрола, но и си го запазила, което хаха, не ти прави чест, и те охарактеризира като кръгла глупачка.


Спомни си един ден какво съм ти казала, но хаха, хората имат така удобно късовременна памет. Ще го помниш докато ти изнася.


Не, спомни си това, което съм ти казала, като те чукнат проблеми и не знаеш откъде са




ЗАПИшИ СИ ТОВА НЯКЪДЕ И СИ ГО ЗАЛЕПИ НА СТЕНАТА, ТОЛКОВА СЪМ СИГУРНА, чЕ щЕ СИ БИЕш ГЛАВАТА В СЪщАТА СТЕНА


Съвсем добронамерено ти давам това предупреждение и ти стискам палци да проумееш в какво си се вкарала сама.


Джейми НЕ МОЖЕ ДА ТИ ПРОБИЕ ПАРОЛИТЕ, АКО ТИ НЕ ГО ПУСНЕш, ЗАПОМНИ ТОВА ОТ МЕН




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.12.10 22:57



Хахаха Рокси, хоум офис не е за параноици или за хора, които нямат бегла идея




Да, аз мога да си представя че на теб повечето неща ти поасват, затова написах че си гъвкава, явно не съм сгрешила И съм сигурна че много хора около теб го ценят


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.