Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 11:05



Уредица дума на български ли е или на химберски?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 11:06



За мен "цигани" е начинът на живот и същността на "ромите".

И не виждам как това има общо с моя етнос




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 11:13



Ами има отношение, защото бих могла да разбера защо ги наричаш хора на техния език, обозначавайки, че непринадлежащите към етноса не сме хора ... ако и ти си част от този етнос.
Иначе просто не виждам логиката.
Все още чакам отговорите на неотговорените въпроси в случай, че си забравила


Казва се екстрадирам, не екструдирам. И ако французите бяха обвинени, че дискриминират циганите, то италианците какво направиха след като дори им събираха пръстови отпечатъци. Само на циганите? И гетата им подпалиха, и им биха шута ... Доста тенденциозно отношение към определен етнос с определено неприемливо поведение.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 11:14.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 12:40



Къде съм написала това: обозначавайки, че непринадлежащите към етноса не сме хора ...

Погледни темата, отговорила съм на въпросите ти, дори отговорите да не ти харесват, това е моето мнение.

Французите и италианците третират българските роми като българи в нарушение, независимо от етноса им. Съмнявам се че някои от тях правят разлика между български ром и човек от така нареченото "българско етническо мнозинство".


by himbeer

Тема Май свършиха обоснованиятанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 12:46



Как се казва на български това:




by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:27



Като наричаш хора лицата само от един етнос, дискриминираш лицата от останалите етноси.
Българите не сме ли хора, турците не са ли, арменците не са ли?
Виждам, че не си отговорила, но приемам, че за теб липсата на отговор също е отговор ... така че ... спирам да питам.
Иначе ти можеш да се съмняваш в каквото си искаш - аз не се съмнявам, че правят разлика, щом етносът се упоменава изрично



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:28



Най-близката дума, за която се сещам, е уредба/устройство (втората условно).
Петкана, поправи ме ако греша



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 13:29.



Тема Хе?!нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 13:34



Това значи че като наричам българите "българи", значи нямам германците за хора, например?!



И аз съм ЗА българските роми да се нариат просто "българи". Защото те СА българи, макар и от различен етнос ( виж пак "нация" и това че нацията се състои от различни етноси)

Така че не знам защо е цялата тази тема.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 13:34



Уредба е думата, да.

Уредица обаче кефи.





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 13:44



Пак не разбра, чети бавно и внимателно!



Когато наричаш лицата от един етнос с тяхната дума за хора, дискриминираш останалите човеци от другите етноси, чието име не значи хора на съответния език. Българите се наричат българи и думата "българин" на български не е еднозначна с думата "човек".
Ром на цигански значи човек/мъж.

Сега разбра ли? (Моля се за положителен отговор!)

А аз съм ЗА да се казва гражданството и произхода. Както тук казват "норвежец от сомалийски произход организира трафик на хора", в Швеция пък казват "швед от иракски произход намушка с нож пенсионер". За яснота и обективност

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.