Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:25



Интегрирал се е в българската реалност.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:27



А имали ли са индийска националност? Защо са им дадени визи хм?



Как така никоя европейска държава не е могла да проследи националността на тепърва имигриращите роми, само България е имала документи?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:29



Дарлинг, както разбрахме от последните ти постинги, българската реалност ти е дълбоко неясна, така че ти предлагам да не я коментираш.
Концентрирай се около класата и деянието, по възможност. Може би ще се справиш по-добре. Да видим.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:31



Именно Концентрирай се около класата и деянието, по възможност. няма разлика между етносите в една класа.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:31



Ъъъ, ти кога за последно си се интересувала от България? Чудя се с какви очи коментираш процеси, ставащи в България, без изобщо да имаш какъвто и да било поглед върху ставащото там?



Циганите не се женят, те живеят на семейни начала от 12-годишни. Съгласна съм, че в правовите държави това няма как да стане ... Но циганите така правят и на тях им се позволява, защото им била културна особеност. Че и деца раждат на такава възраст и това пак им се позволява вместо "бащите" да бъдат вкарани в затвора!
Е ... в Германия ще мине ли номера? Тук със сигурност НЕ.

Пусни Гугъл да видиш какво е Евролевица.

Химберке, смея се със сълзи на постовете ти, благодаря!

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:32



Визи? Ъъъ, преди векове? Когато циганите са дошли в Европа? Ъъъ, за какво пишеш изобщо?


Да не смеси историческите моменти?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.10 23:35



Ако обичаш ...


Виждала ли си някога жив български циганин?

Дай ми примери за бедни българи, които правят същото и аналогично (какво е аналогично в случая с пример?) на изброените от мен цигански деяния.

Има ли за теб разлика между етнос и националност? Ако да - каква, ако не - ясно.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:36



Циганите не се женят, те живеят на семейни начала

Бре, каква огромна разлика, никой друг не го прави

А от каква възраст живеят заедно, зависи колко хора живеят в къщата. - което пак подозрително напомня, че не е ромска черта.

В германия има 13 годишни майки, които са от етническото мнозинство.
До сега не съм чула за такива, които да имат друг произход.

п.п. Евролевицата е доста замъглена за мен, няма даже сайт, а на живо нямам впечатления, инфо и т.н. - ако някой изобщо има, от хората, които не са в България.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.11.10 23:37



Понеже вече ми става ясно менталното ти ниво, ще пренапиша въпроса така:
Чувала ли си за някого от НЕ-мангалски произход, който е учил в Кеймбридж /нямам информация относно дипломиране/, който е арестуван за "бране на джилезу"???
Аз не съм, но може и да имам пропуск в инфото, затова питам...



Тема Бинго!нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 23:38



Единствените сведения са извлечени главно от изследване на езика им и дефиниране на самия етнос.

Но няма никаква документация, което да може да се впише в правова държава.


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.