Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: |]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 18:54



Докажи, че са такива, просветли ни от висотата на твоите ум и познания



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.11.10 18:54.



Тема Re: За мен държавата вече е погинала,проф.Петър ИВАНОВнови [re: |]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 18:56



Ама и ти ли щеше да го правиш заради детските добавки? :) Очевидно според Петкана това е единствената причина да имаш много деца. :)

И какво общо има тъжната ти история с темата за броя на циганските деца?



Какви детски добавки бе човек!



Аз детски добавки не съм видяла в последните десет години...за какво говорим изобщо???? ти четеш ли се какво пишеш????


И издръжка не съм видяла от бившия за последните 4 години, просто не разбирам за какво се дръвчиш?????


Между другото, детето ми е отгледано като малък цар! да не би за съм взимала назаем, за да съм добра майка????


Тъжната ми история не е дори тъжна, а е трагична, като на много други българки!


Да намериш мъж за баща на децата си, е невероятен подвиг, и когато изобщо намериш такъв, дето 10 други са се вкопчили в него, вече ти е все тая дали е алкохолик и какъв е изобо, гледай историите на всички жени, пишещи наоколо и не наоколо....то стана да си късметлийка да намериш изобщо някой да си вдигне патката за тебе....те са до един безхаберни, некадърни, просяци, откачени, травмирани, наранени, стерилни, или даже престъпници и мафиоти....гледай Коко Динев и как е станал популярен да запложда бг манекенки и защо ли...ми то не остана читав бг мъж в страната даже за разплод бре!!!!


И какво се предполага, висиш на опашката да се молиш патката да се вдигне и за теб след 10 други на редичката преди теб и след теб....


Или търсиш алтернатива.....


За какво изобщо говориме, то нема въпрос, за да има отговор! Мъже в тая страна не останаха, и ако има някой по име да е мъшшш, то друго мъшшшшко освен името му нема




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: |]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.11.10 19:03




Хайде у лево, квотата ми за спорове с идиоти за месеца свърши :)


Аууууу, аз пък мислех, че ще прочета едно многоумие, родено от мисловния ти напън.
Очаквах повече от теб, разочароваш ме.
Но, от друга страна, защо пък се учудвам толкова, гледайки този одиозен подпис!





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 19:05



Циганите са бедните, а ромите богатите, така ли?



Циганите са отделен етнос, така както арменците са например. На теб А и Б не ти е ясно, но иначе коментираш Ю и Я

А защо реши, че пиша за теб? Мен не ме вълнува ти какво правиш, дадох ти пример за циганска работа. Но поне разбирам, че вече не ти е актуален въпроса от 2004 дали немска институция ще ти издаде български паспорт

Иначе думата циганин си е съвсем нормално название на един и същ етнос в много европейски държави. Дали думата води до негативни асоциации е изцяло резултат от действията на представителите на този етнос. И да се преименуват на роми, със същото поведение и тази дума ще се натовари със същите асоциации след няколко години.
В момента румънец тук е доста негативно натоварена дума в определени контексти, както и рускиня, млад турчин, сомалиец. Това не означава, че думата сама по себе си е обидна, а че част от лицата от тази група, с действията си са довели и до такива асоциации.
Значи всеки път, когато названието на един етнос се натовари отрицателно по вина на представители от етноса, да сменяме името?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 19:08



Циганите са бедните, а ромите богатите, така ли?
Понякога се чудя как връзваш връзките на обувките си

От къде го изсмука тоя извод?

Казвам че разликата между "роми" и "цигани" е самият тон с който се говори, дори не е свързано с контекст.

Както "България" и БълХария"

Сега схвана ли?


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 19:17



Ами нали живееш в германия, не си ли чула с какъв тон говорят немците за БълХария?



Да не споменавам немците, ами холандците? м?


И каква е разликата между един тон между България и БълХария, като това и с интонация добре се казва, а написано просто вади очите?? м?

Какво ми дреме една буква разлика, смисъла доста отдавна се размива по много брутален начин


ТИ персонално, къде виждаш разликата между двете, че аз вече не я виждам? жъди така добра и ми обясни, щото аз вчера излезнах от тая държава и нещо съм се объркала сигурно....



И по каква причина ти още я виждаш, разликата между България и БълХария...дали щото не си живяла и работила, и съществувала скоро в БълХария???? м?


Като си отговориш на тея въпроси сама и пред себе си, тогава се върни пак тука с нас да говориш.....



В каква България си живяла, и от каква БълХария си избягала, и защо...и какво те държи в Германия...и защо си патриотка от далеч, вместо да идеш в самата БълХария да гладуваш, да драпаш и да си мръсна заедно с любимите си цигани и да им береш гайлето....

То много лесно, да си патриот отдалече ...я ме виж сега, откак емигрирах, колко съм патриотична и родолюбка




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.11.10 19:18



Аз съм на противоположното мнение. От косвените ми наблюдения си вадя извод, че лумпенизацията на населението прогресира. Един от признаците е изборът на все по-популистки партии. Друг признак е понижаването на качеството на доскоро уважавани от мен вестници като Капитал и Дневник.

Лошото е, че повечето българи, живеещи в страната не забелязват промяната.

Иначе, много бих се радвал ако греша, а ти си права.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: |]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.11.10 19:28



Хм аз се оглеждам в хората. Но признавам че нямам впечатления от качеството на доскоро уважавани от мен вестници като Капитал и Дневник. , там даже не мога да направя сравнението.

Наистина нещата стават много бавно.

Аз мисля че " промяната на буквалната картинка" ( разбирай онези смущаващи неща, които се виждат по българските улици) не са належащи толкова средствата, а самата нагласа на хората.

Ако тия хора имат нагласа, която води до нещо градивно, ще се промени и политиката.

Затова виждам като единствено решение "ученето на адекватни реакции" на населението.

Аз имам лични наблюдения при хора живяли в България, после в Германия и след това обратно в България. Ако тази промяна в хората е масова, то има надежда.

Иначе е истина, че е много лесно да спуснеш един глуповат човек по скалата надолу- той става по-глупав по инерция. Несъмнено ще има и такава част от народа. Дано с поколенията тази част да е по-малката.


by himbeer

Тема Re: Срам, че професор говори таканови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.11.10 19:52



Добре бе Химбиир, ти по паспорт сигурно още си българка.


Като си толкова ербап, що не се върнеш да помагаш на циганите, които според теб са онеправдани?

Света Тереза и нещо повече, света Химбиир, просто си намерила призвание, като те гледам какви ги пишеш.


Поживей между тях, нека те пооизнасилят, нека те поо...ограбят...нека ти метнат неколко дечица да ги гледаш на социални помощи и нетски надбавки....прошу извиненья, исках да напиша детски надбавки....живей в кулибка от картон и нека ти идват всяка вечер по десет шофиора на градски автобуси да ги забавляваш и да те ебат ...за малко екстра инком....защото така живеят циганките....па нека да те учем после как ще ги описваш, м????


Значи, да проповядваш от германия високи принципи не е грешно, освен ако никога не си го живяла.


Аз те съветвам, върни се в БълХария, поживей така 15 години, може и повече ...ний ще чакаме тука търпеливо....върни се в тоа клуб и ни дай меродавното си мнение, ама СЛЕД БълХария, а не ОТ Германия....






Как съм сигурна, че няма да го направиш...




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 19:55



Аз всеки път се чудя как връзваш връзките на обувките ти. Ама като пишеш малоумия, човек трудно ще зададе умен въпрос


Как успя да "чуеш" тона ми в писмен текст? Името на етноса си е име. "Казвам" го със съвсем нормален тон. Ако искам да ги обидя, ще напиша мангали.

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.